TOP werkt aan snelle terug! seer Weinig veranderingen in Olympische normen Murphy hekelt volleybalbond Volleybalvrouwen tegen Zuid-Korea Sybesma snelste op EK-kwarttriathlon Peelen komt net iets te kort MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA SHENYANG (ANP) - Volleybal kenner Peter Murphy dwingt res pect af. Nationaal en internatio naal. Nog niet zo lang geleden polste de Westduitse bondsvoor zitter Mader hem voor de functie van technisch directeur. Murphy bedankte glimla chend. Hij was al technisch direc teur. Bij de NeVoBo, de Neder landse Volleybal Bond. In het na jaar van '85 promoveerde hij op de golven van het bronzen EK- succes van de vrouwenploeg van bondscoach tot technisch direc teur. In die vijf jaar was hij het ge zicht van het succesvolle top- sportbeleid van de NeVoBo. On der zijn supervisie werkten Arie Selinger en Harrie Brokking aan de vijfde plaats van Seoul en bronzen EK-medaille in Zweden. Hij was de drijvende kracht ach ter het model, dat de mannen los weekte uit de competitie, waar door een jaarprogramma werd ge realiseerd. Er kwam een systeem van se lectietrainingen voor getalenteer de jeugd (het zogenaamde steun puntenplan) van de grond. Er ver schenen technische brochures. Hij werd na de Olympische Spe len van Seoul '88 benoemd tot lid van de coaches-commission.- Kortom, Murphy ging Oranje ge kleurd door het leven. Tot erger nis van Piet de Bruin, de egotrip pende voorzitter van de bond. Op 26 juli bedankte Murphy voor zijn functie. Hij had zich groen en geel geergerd aan het ei genzinnige optreden van voorzit ter De Bruin en penningmeester Bakker. Het tweetal had gewei gerd een 'gooi te doen naar de or ganisatie van de Europese titel strijd voor vrouwen in 1991 en had uit eigener beweging voor het vertrek van de internationals Blange en Grabert een transfer som van 25.000 dollar per speler geëist. Voor Murphy was daarmee de maat vol. „Van ruzie is geen spra ke. Wel van sterk uiteenlopende zienswijzen". Hij nam ontslag op de dag dat De Bruin op een pers conferentie in Amstelveen de am putatie van de mannenploeg be kend maakte. Toch hadden die twee dingen niets met elkaar te maken. Het was de trotse mede deling van De Bruin dat Neder land in 1991 de finale van de pres tigieuze World Volleyball League wilde organiseren, die de door slag gaf. Prestige Prestige en financieel gewin ging boven sportief succes. In de ogen van topsporter Murphy onver enigbaar. Niet omdat De Bruin hem in dat streven buiten spel had gehouden, maar omdat de voorzitter klakkeloos was voor bijgegaan aan de mogelijkheid het EK voor vrouwen binnen de grenzen te halen. Eind april werd bekend dat Zweden de organisa tie teruggaf. Murphy wilde dat toernooi. Hij zag er de uitgelezen kans in de kwalificatie voor de Olympische Spelen van Barcelona '92 af te dwingen, temeer omdat ook de verliezende finalist zeker werd van een ticket voor Catalonié. De Bruin en Bakker vonden het EK vrouwen een financieel hachelij ke zaak. Zij gingen geringschat tend voorbij aan de argumenten van Murphy. De bondscoach herinnerde het tweetal aan het EK in '85, dat door de vrouwenploeg was geschraagd en gered. Bij de mannen resteer de slechts de blamage van een miljoen gulden verlies aan voor bereiding door onderlinge ruzies en de tiende (van twaalf) plaats. Dat telde niet. De organisaties van de World Volleyball League-finales en eventueel van het Olympisch kwalificatietoernooi bij de man nen kregen voorrang. Op finan ciële gronden. De NeVoBo deed geen poging het EK vrouwen binnen te halen. Dat ging naar Italië, notabene.de grootste concurrent van de vrou wenploeg. Murphy was gepi keerd. Temeer omdat hij zijn licht had opgestoken bij een sportmar keting bureau en geleerd had dat de organisatie een fluitje van een cent was geweest. „Acht sponsors van 60 mille, zes sponsors van 80 mille, en het was rond geweest. De bond weigerde zelfs de moge lijkheden te onderzoeken. De vrouwen werden andermaal het siefkindje". Murphy trok zijn conclusies. In de evaluatie van de turbulente ontwikkelingen bij de mannen bedankte hij voor zijn functie als technisch directeur. De Bruin vroeg oih een schriftelijke beves tiging. Die lag een dag later op zijn bureau. Ruim op tijd om te voldoen aan de opzegtermijn van drie maanden, waarvan de dead line op 1 november lag. In de daaropvolgende dagen ontruim de Murphy al zijn bureau in op het bondskantoor in Woerden. Toch volgde er min of meer een verzoèning. Op instignatie van de bestuursleden Amesz en Verrips. Na een gesprek zette Murphy de deur weer op een kier. En sloeg die hard dicht na de solo van De Bruin met betrekking tot de transfersommen voor Blangé en Grabert. De voorzitter vroeg 25.000 dollar de man voor de over gang naar Catania. Zonder over leg met wie dan ook. Kort daarvoor had Murphy bei de spelers telefonisch bedankt voor hun verdiensten voor Oran je. Ook De Bruin had in Amstel veen nog gerept over doorbeta ling van salarissen van de spelers tot 1 november. In China was hij 180 graden gedraaid. Murphy voelde zich voor gek gezet en handhaafde zijn ontslagaanvrage. Structureel In zijn visie zijn het niet louter in cidenten, die zijn vertrek hebben versneld, maar kent de bond een structureel probleem. Bij zijn aantreding in '85 was het beleids veld overzichtelijk. Vijfjaar later wemelt het van de commissies. Er is een sponsor met gezaghebben de stem, een marketing contract met TSM, een stichting Topvol- leybal Nederland met als be stuursleden De Bruin en Bakker, een World Volleyball League commissie. Gebleven zijn een da gelijks bestuur, een hoofdbe stuur, een commissie voor Eredi visie en Nationale Teams (Kent). Voor Murphy is het onduidelijk op welke plaats het beleid wordt voorbereid en door wie het wordt goedgekeurd. Wel is hem inmid dels duidelijk dat zyn eigen rol is ondergesneeuwd. Verloren voor het nationale volleybal is hij niet. Zeker niet. Hij wil doorgaan als coach van de vrouwenploeg. De vrouwen willen niets liever. Hij izelf heeft in de tussentijd ervaren dat er niets gaat boven een plaats op de bank. Als coach. SASSENHËIM De rol die TOP op het eigen prominententoer- nooi speelde was uiterst bescheiden. Temidden van het hoofd- klassegeweld eindigde de Sassenheimse overgangsklasser punt loos op een laatste plaats. De hoofdprijs was weggelegd voor landskampioen Rohda, dat zaterdag ook stadgenoot Allen Weer baar met grote cijfers (21-11) verpletterde. Fortuna eindigde on danks een 12-11 zege op TOP wegens een minder doelgemiddelde als tweede, voor Allen Weerbaar. Voor de uitschakeling van Fortuna naamste concurrent. Het zaterdag voor de eerste plaats was TOP zater- in het duel tegen Fortuna getoonde dag in hoge mate verantwoordelijk, spel was in elk geval hoopgege- Weliswaar wonnen de Delftenaren vend. Ondanks dat Fortuna het hele van de gastploeg, maar overtuigend duel de toon aangaf, wist de over- oogde de 11-12 allerminst. Het ging gangsklasser tot 4-4 goed te volgen, allemaal wat te gezapig bij Fortuna, Ook na rust (6-8) bleef het verschil zulks in tegenstelling tot TOP waar tot twee treffers beperkt. Mieke iedereen zich het vuur uit de sloffen Tukker en Jeroen van der Klaauw liep. De wetenschap dat coach Theo zorgden in de slotfase nog voor een Korporaal die middag zijn ploeg alleszins acceptabele 11-12 eind- zou bekendmaken zal ongetwijfeld stand. Anne van der Zaag, Gerco ook voor enige extra motivatie heb- Langelaan en Ron van der Willik ben gezorgd. scoorden elk tweemaal. Voor Korporaal, in juli nog met Twee Vakken Rohda landskampioen, was het een hele geruststelling de Sassenhei- F.des Pacta leed m Antwerpen SsSkÉI v, -- .--1 - SJANGHAI (ANP) - De nationale vrouwenploeg speelt vandaag in de tweede ronde van de wereldtitelstrijd in China tegen Zuid-Ko- rea. Dat was het resultaat van de loting, zaterdag in Beijing. Het duel wordt gespeeld in She nyang, dat 2300 kilometer noordelij ker ligt dan Sjanghai waar Neder land de poulewedstrijden afwerkte. Bij winst behoort de nationale ploeg tot de laatste acht. Bij verlies speelt Nederland om de bezetting van de negende tot en met twaalfde plaats. Zuid-Korea, tweede in poule A achter wereldkampioen China, is geen onbekende voor de vrouwen ploeg. In het toernooi van Montreux nam de vrouwenploeg eind april een voorsprong van 2-0 op de Zuid- koreanen. Met het oog op de B-we reldtitelstrijd in Spanje gaf coach Murphy daarna opdracht gas terug te nemen. De Zuidkoreanen profi teerden en wonnen alsnog met 3-2. In Shenyang worden vier wed- Voorburg: 93-96. strijden gespeeld. Dat zijn naast Ne- Aanvankelijk leken de uii de ere- derland - Zuid-Korea verder DDR - divisie uitkomende Voorburgers, Japan, Peru - Taiwan en Italië - Bra- die nog niet met een complete ploeg zilië. In Beijing spelen maandag de aantraden, in eigen huis op c poulewinnaars tegen elkaar: Ver- SÊÊÊg enigde Staten - Cuba en China - Sovjetunie. De vier Shenyang en de vier van Beijing spelen donderdag, vrijdag en zater dag in de Chinese hoofdstad om de plaatsen een tot en met acht. De ver liezers van Shenyang spelen in de zelfde hal dinsdag en woensdag in een knock out systeem om de plaat sen negen tot en met twaalf. Leiden verrast tegen Voorburg LEIDEN De basketbalmannen van promotiedivisionist Luba Lei den hebben gisteren een verrassen de overwinning behaald op Festo Patrick Chen derde zege af te stevenen. Na rust (49- 33) wist Leiden het balverlies echter drastisch te beperken, terwijl er te gen 67% werd afgewerkt. Aan het einde bleek de net met de training begonnen Leidse ploeg drie punten over te houden: 93-96. "Dit jaar heb ben we een team met elf gelijkwaar dige spelers, die allemaal bereid zijn LEIDEN - Fietscrosser Patrick voor elkaar te willen werken. Er Chen uit Katwijk is gisteren tijdens loopt niemand rond met sterallures, een Grand National-wedstrijd als wat in het verleden wel eens anders derde geëindigd achter Mark Ger- is geweest", aldus een tevreden wen en Edgar van Zoelen. De wed- manager Hans Halvemaan. Loet de strijd telde mee voor het punten- Ruyter werd topscorer tegen zijn klassement voor de nationale titel, nude ploeg met 24 punten. LINZ (ANP) -.De chaos ontging Thea Sybesma. De 29-jarige Frie zin had in Linz geen oog voor het gekissebis bij de mannen. Zij had gisteren haar eerste Europese titel in de triathlon veroverd. Op de kwart afstand. In een aangenaam (23 graden) Linz, Oostenrijk. Na de 1500 meter zwemmen, 40 kilo- werden er 39 gedisikwalificeerd, al- meter fietsen en 10 kilometer lopen leen Kattnigg niet. Dat ontlokte een had de studente medicijnen aan de massaal protest. De jury ging in be- Universiteit van Groningen 1 mi- raad en herriep drie uur later haar nuut en 3 seconden voorsprong op beslissing. j gemotiveerd aan dé P'J"uJkf 14"3 nederlaag tegen de gang te z.en. Na het uitermate te- Belgische ereklasser Meeuwen. zoënStedeegridIüe°fnVÏÏff een noemdeTC-voorzitter Henny Piket v oo rt ij d f/vert re k vancoach' W.m yt in twee vakken afgewerkteduel, K-garkiim non apmJcte dat halverwege reeds een 9-1 stand was een °P het scorebord had. Ondanks dat JacqueHne Wintèr ^arin ^e^ter- £e afwezigheid van Frank Peter de beek (zwangerschap). Frank Nijen- "^"TaaTals excuus mae eef huis en Aad Wiegerink verdwenen van der Waals als excuus mag gel inderdaad uit de selectie. den' ziet Plket vooJ/^.^d^^- steklasser een zwaar seizoen m het Voor Korporaal een onverwachte verschiet liggen. Met twee goals tegenvaller. „Uiteraard heb ik er was Piket zelf nog de meest produk- mijn onvrede over uitgesproken. Je tieve Leidenaar. Wilma Neuteboom kan als club mensen niet tegenhou- schreef het resterende doelpunt op den, maar zonder meer accepteren haar NOORDWIJK - Het mooie weer heeft de open Nederlandse kampioenschappen Hobie Cat voor de kust van Noordwijk danig parten gespeeld. Gisterochtend konden de boten vanwege een gebrek aan wind niet uitvaren. Toen 's middags de wind enigszins opstak schreef de organisatie nog snel twee races uit. Uiteindelijk werden er vijf wedstrijden gevaren, het mininum aantal overigens. Zeven races is gebruikelijk, maar daarvan zijn er slechts vijf geldig. Bij de Hobie 14 kwam D.J. Kan als eerste over de streep. De Hobie 16 kende Onno van der Plaat r, bij de Hobie 18 was Hans van Es de snelste, terwijl de boot van J. Wijker de snelste was in de 18 For- (foto Dick Hogewoning) Mark McNulty wint Duits Open titelverdedigster Simone Mortier uit de Bondsrepubliek. Bij de mannen duurde het drie uur voordat de Belg Hamblock met een sprong in de stratosfeer zijn Eu ropese titel vierde. Rob Barel werd tweede, op 17 seconden. Hij ver sloeg in de eindsprint de Oosten rijkse thuisrijder Kattnigg, de oor zaak van veel ellende en ordinaire Door de korte afstand ontstond Amerikaan Leadbetter demon- bjj het fietsen een peloton a veertig de Neder- mensen vertrekken, reageert de Hagenaar. Korporaal zou echter Korporaal niet zijn als hij niet direct actie had ondernomen. „Met iedereen is alsnog een gesprek gevoerd. Met als resultaat dat Moni que (Wiegerink, red) weer speelt en Jacqueline aan het twijfelen ge bracht is. Afgelopen week is ze al weer aan het lopen geslagen, dus we wachten maar af.. Voor Aad Wiege rink en Frank Nijenhuis lag het alle maal wat moeilijker. Aad is een cur sus begonnen op de donderdag en Frank Nijenhuis is SDO gaan trai nen. Maar we zien wel weer in de zaal". streerde, werden de zenuwen te- veel. Hij had zaterdag 73 pogingen i'a"ndër°s Barel, D*ê Bruin, Loyens nodig en verspeelde daarmee zyn Kattnigg en Hamblock. Stayeren is DÜSSELDORF (ANP/SID) - Met onder par, zijn concurrenten Craig voorsprong. Een laatste omloop van jn triathlon reglementair verbo- een fraaie eindsprint heeft Mark Parry (Aus) en Anders Forsbrand 71 slagen stelde nog welzijn eervol- den. De veertig werden herhaalde- McNulty uit Zimbabwe zondag zijn (Zwe). Hij kwam uit op een totaal le derde plaats veilig. Bij vijttien gewaarschuwd, maar bleven Piket zelf nog de meest produk- derde zege titel behaald in het open van 270, achttien slagen onder het eerdere toernooi dit seizoen over- bijéén. Ten einde raad besloot de ju- - Westduits golfkampioenschap. De baangemiddelde. leefde de Zweed de schifting niet. ry de complete groep te diskwalifi- 35-jarige professional, die eerder in Anders Forsbrand, die met een Dat overkwam Ruud Bos, de enige ceren. Totdat de Oostenrijkers in de 1980 en 1987 won, achterhaalde met gaaf toernooibegin (64+66) de ver- Nederlander, ook weer m Dus- gaten kregen dat hun eigen favoriet een slotronde van 65 slagen, zeven betering van zijn swing door de seldorf. Kattnigg daartoe behoorden. Toen BRAM VAN GENT Jeugd DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft de normen vastgesteld, waaraan ploegen en individuele atleten dienen te voldoen om te wor- Door"de veie afvallers krijgt de den uitgezonden naar de Winterspelen van 1992 in Albertville en de Zomerspelen van 1992 jeugd een kans zich te bewijzen. Li- in Barcelona. De procedure wijkt weinig af van voorgaande gelegenheden. sette van der Kraan. Sandra Rook- huizen en Tim van der Horst zijn Uitgangspunt is wederom, dat stand of van een indirekte kwalifi- optimaal mogelijke voorbereiding doorgedrongen tot de selectie, strijd dient te worden geleverd op catie (gevolg van het „opschuiven" op de Spelen mogelijk te maken, waarin ook Monique Wiegerink en olympisch niveau, dat wil zeggen als een team uit een ander land zich In tegenstelling tot sómmige an- Peter Tiggelman zich een plaatsje dat er een redelijke kans moet be- terugtrekt). Dat geldt voor basket- dere landen wordt opname in de verworven hebben. Ondanks de ve- staan op het bereiken van de laatste bal, handbal, hockey, honkbal, (voor)01ympische ploeg in Neder- le mutaties, de halve ploeg is ver- acht, twaalf of vijftien, al naar ge- gymnastiek (landenwedstrijd tur- land niet apart (financieel) beloond, nieuwd, rekent Korporaal TOP tot jang de „grootte" van de sport. Een nen), voetbal, volleybal, waterpolo de kanshebbers voor de titel. „Ik ga uitzondering is de landenwedstrijd en ijshockey, ergens naar toe om de uitdaging. En dressuur. Daar geldt de „beste vijf' Bij de individuele sporten wordt - als club doet TOP mij sterk denken ajs criterium. waar dat mogelijk is - weer gewerkt aan Fortuna, toen ik daarmee aan met een systeem van limieten. Dat het werk ging. Ook een vereniging By d« ploegsporten is kwiflifica- geldt met name -n de atietiek (uitge- met een groot arsenaal mensen met fü zonderd de marathon), het zwem- i het schieten. kwalifica- K'met Üe via de regels van capaciteiten, die onder een goede internationale federatie over het al- leiding tot een volwaardige hoofd- gemeen voldoende. „Daarbij heb- klasser uit kan groeien. Het lukt ben we onze eigen uitgangspunten misschien niet het eerste jaar, maar niet ingeruild, we gaan ervan uit dat binnen drie jaar moet er een goede de internationale eisen voldoende hoofdklasser staan. Dat is waaraan scherp zullen zijn aldus NOC-lid ik hier wil werken". nir. Jan Loorbach. „Het isleen verta- ling van onze eigen norm. Hoever TOP dit seizoen zal rei- Het NOC houdt alleen een slag ken, is nog ongewis. Door de erva- om de arm als sprake i ring in de hoofdklasse kent Korpo- brekkige voorbereiding op Bij het vaststellen wordt rekening gehouden met de technische ontwikkeling van een bepaald sportonderdeel zoals die in een reeks van jaren tijdens wereld kampioenschappen, Europese kampioenschappen en Olympische %el Spelen is opgetreden reldranglijsten Wel is het NOC bezig in het kader van de individuele begeleiding een inkomen-garantie te ontwikkelen voor de afferbesten in een bepaalde tak van sport. Die regeling gaat trouwens ook gelden voor de niet- Olympische sporten, individueel werkt het NOC met de limieten de volgende categories Redelijke len met de °P een: Finale: atletiek (loop nummers baan, werpnummers, ver springen en hinkstapsprong), kano, roeien en zwemmen. Plaats bij laatste acht: atletiek (hoogspringen en polsstokhoóg), badminton, bob slee, baksen, handboogschieten, met de de Spelen voorafgaan. Titel kan Hitters niet meer ontgaan LEIDEN - Het kampioenschap van de Key Town Hitters ligt bin nen handbereik. Na twee over winningen in het afgelopen week einde, en verlies van naast con current Laakkwartier zijn de titel- kansen voor de Leidse honkbal lers vergroot. De Key Town Hitters heeft ge durende het gehele seizoen slechts één wedstrijd verloren, en voeren de ranglijst aan met drie punten voorsprong op Laakkwar tier, de tegenstander van zondag. Echter bij winst op Bluebirds aanstaande donderdagavond (19.00 uur) is Key Town Hitters verzekerd van het kampioen schap in de hoofdklasse van het rayon Den Haag. Laakkwartier leed een verras sende nederlaag (6-7) tegen Lie- bert Birds uit Zoetermeer. Dank zij de nederlaag van de Haagse club, en de twee zeges van de Po- mona-bewoners kan de titel de Hit(ers nauwelijks meer ontgaan. Key Town versloeg zaterdag in vijf innings ADO 2 met 16-6, giste ren werd er met minimaal ver schil (8-7) en een spannende strijd gewonnen van Wassenaar 2. de twee jaren hippische sport (landenwedstrijd springruiters, individuele spring- wedstrijd en landenwedstrijd mili- De limieten worden vastgesteld oktober 1990 strÜd>... schaatsen (hardrijden, het begin pisch seizoen en wel voor de Winterspelen De Zwitser Bruno Risi krabbelt op na een valpartij tijdens de finale van kunstrijden, short-track), schieten, hetWK-puntenkoers. Risi eindigde als tweede. (foto afp> 1 skiën (langlauf estafettes, schans- ipril springen, °free-style), wielrennen n e fs td a td e ifm iet en worden VSJStëZ haald tiidens wereldkamoioen- pLtebjjlS haald tijdens wereldkampioen' schappen, Europese kampioen- t ,f. atlGtiek (tienkamD schappen en daarmee vergelijkbare internationale wedstrijden. MAEBASHI (ANP) - Leo Peelen kamp), biathlon, gymnastiek (indi- gisteren tijdens de wereldtitelstrijd viduele wedstrijd turnen, individu- op de baan te Maebashi als zevende het ele wedstrijd RSG), hippische sport geëindigd in de puntenkoers. De Wie de limiet haalt, geldt v NÓC als genomineerde kandidaat (individuele dressuurwedstrijd en en wordt indien vormbehoud ge- individuele wedstrijd military), mo- toond wtfrtt, aangewezen voor de derne vijfkamp (individuele wed- sprong op het peloton. In de door de heeft fantastisch gereden", aldus teerde Leidenaar als derde over de Spelen. Daarnaast zijn er potentiële strijd), schermen en schoonsprin- Australiër Steve Mc Glede gewon- bonsdscoach Eric Geserick. „Toen finishlijn en bij het hoogspringen Hamblock, een relatieve onbe kende, werd Europees kampioen. De tweede Belg na Blondeel twee weken eerder in Trier op de halve afstand. Barel werd tweede. De 31- jarige bioloog liep op de fiets lichte achterstand op in de slotkilometers, begon als vierde aan de tien kilome ter lopen, maar slaagde er niet in Hamblock te achterhalen. Van den Bos en Van de Marei ein digden in de achterhoede. Zij waren kansloos in hun inhaalrace op de fiets. De veelbelovende Van den Bos werd 29e, Van der Marei 32e. Daarvoor eindigde Loyens (19e). Bij de vrouwen beweegt Thea Sy besma zich tussen extremen. Twee weken geleden werd ze in tropisch Trier tweede op de EK halve af stand, vorige week noteerde ze in koud en nat Almere op de hele triathlon de beste Europese tijd ooit, in Linz was ze van alle ver moeienissen hersteld. Ze hanteerde de juiste tactiek door in het spoor van Mortier te blijven. Pas op de tien kilometer lopen ontwikkelde Sybesma haar eigen tempo. Op dat onderdeel bleek ze over meer dan voldoende inhoud te beschikken om Mortier te onttro nen. Ze liep de Westduitse zoek en finishte met ruim een minuut voor sprong. Winst kan pijn Yvonne van Dorp niet verzachten LEIDEN Bij de wedstrijden van gistermiddag op de atletiekbaan van Hollandia (H'oorn-N/H) hebben enkele atleten uit de Leidse regio goede resultaten geboekt. Yvonne van Dorp (AV-Holland- /Leiden) zegevierde op de 400 meter met een tijd van 54,52 sec. De Leid se atlete die hiermee een baanre cord vestigde was na afloop van de race niet echt bib, temeer omdat haar oude knieblessure weer begon op te spelen. Clubgenoot Marco Kortleever sprintte bij de B-junio- ren naar de overwinning op de 100 meter in 11,42 sec. By het versprin gen kwam Kortleever tot 6,23 me ter. Zijn broer Wilmar probeerde na een periode met blessures weer een 400 meter uit. De A-junior kan te vreden terugblikken naar zijn tyd van 52,05 sec. Joost La Lau van de andere Leidse vereniging De Bata ven bracht zijn persoonlijk record op de 1500 meter op 3.58,6 en werd daarmee vierde. Remco Brandhorst van De Spartaan uit Lisse heeft het afgelo pen weekend tijdens de C- spelen het discuswerpen op zyn naam ge bracht. In Amsterdam verbeterde de atleet zijn clubrecord tot 52,72 meter. Een derde plaats op dit on derdeel was weggelegd voor zijn dat wij een ronde voorsprong had- clubgenoot Edwin Kortekaas die den genomen, kon ik niets meer", tot 46,02 meter kwam. Holland-at leet Bram Tijdhof was succesvol op De talentvolle Leon van Bon, twee- twee onderdelen die niet vaak ge- de-jaars junior uit Apeldoorn, ein- combineerd worden. Op de 1500 digde in de middenmoot. „Leon meter ging de veelzijdig getalen kandidaten. Deze zitten oordeel limiet het gen. Plaats by laatste vijftien: atle- nen finale kwam de het NOC dicht tegen de tiek (marathon), skiën (langlauf i Voor beide groepen zal dividueel en alpine nummers), ta- het NOC zich samen met de betrok- feitennis, tennis en wielrennen (in- ken bond actief inzetten om een zo dividuele wegwedstrijden). den tekort voor een ereprys. „Er zat echt niets meer in", ver zuchtte Peelen. „Ik had het gevoel dat ik een tandje te zwaar reed. Na- uit El- Peelen weg was, stopje hy de groep kwam hy tot een hoogte af, waardoor Leo een ronde kon meter waarmee hij vierde werd. Bij pakken. Was Van Bon mee geweest het speerwerpen behaalde Koen in de ontsnapping, dan had hij zon- Hamers (Holland) een bronzen plak der meer een medaillekans gehad", met zyn worp van 50,24 meter.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16