'Hoeveelgames maak ik tegen Haarhuis? UVS laat er geen gras over groeien Erwin Heraies is aanwinst voor RB Docos toont zich schotvaardig bij V I L Kleian oppermachtig in Zoeterwoude Trudy Groenman pakt in Noordwijk veteranentitel MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 DO/STA SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Niet alleen in woord, maar ook in daad is UVS de beste voetbalclub van Leiden. Op het eigen Motorhuis-toernooi veegde de hoofdklasser gistermiddag in de finale onbarmhartig de vloer aan met Lugdunum. Het werd 5-0, maar het was aan de onzorgvul digheid van de blauwwitten en doelman Wim Eradus te danken dat de bezoekende derdeklasser niet met een blamerende neder laag om de oren werd geslagen. Duizend gulden als beloning voor de eerste prijs plus een pluim voor UVS. Lugdunum was gisteren in de tot oven getransformeerde Kikkerpol der niet te benijden. Roodenburg was vrijdagavond (4-0) nog een makkelijk vrachtje, maar UVS was twee dagen later een ander verhaal. Waar de ploeg zich in de confronta tie met Roodenburg als voetbaldo cent had aangediend, was het gis termiddag UVS dat Lugdunum een lesje leerde. Het toernooi tussen de vier beste clubs van Leiden maakte duidelijk dat slechts één ploeg klaar is voor de volgende week startende compe- Versterking voor FC Rijnland LEIDEN - FC Rijnland heeft vlak voor het seizoen uit onverwachte hoek versterking gekregen. Doel man Chris Tisseur'en Gé Tegelaar, die enkele maanden geleden res pectievelijk van Oranje Groen en ZLC overschrijving aanvroegen naar UVS, hebben deze inmiddels ingetrokken. De komende competi tie komen zij derhalve uit voor de nieuwe fusieclub. Eerder al was Bert-Jan de Ridder teruggekeerd op zijn schreden. Hij besloot zijn overgang van Oranje Groen naar Docos ongedaan te ma ken en koos alsnog voor Rijnland. Tweede bekerronde LEIDEN - Morgenavond wordt de tweede ronde van het districstbe- kervoetbaltoernooi gespeeld. De volgende wedstrijden staan op het programma: Leidsche Boys TAW, ARC - RKAW, Gouda - FC Lisse (za), Lugdunum - LDWS, RCL - SV Voorschoten, NSV '46 - Altior, Ter Leede - WSB, DSO (zo) - SJC, Leonidas - SVLV, Vredenburch - Katwijk. De wedstrijd Alkmania reuzebeker titie. UVS kan met opgeheven hoofd de confrontatie met Blauw Wit aan; Lugdunum, Roodenburg (derde) en Leiden (vierde) hebben nog een lange weg te gaan. Optimisme UVS is tijdens de oefenperiode door trainer De Groot 'gekneed' en inmiddels in gereedheid gebracht voor de competitie. "Er staat wat, maar volgende week is weer een an der verhaal", poogde Ruud de Groot het optimisme in de Kikker polder te temperen na de duidelijke winst op de stadgenoot. Goed, Lugdunum is een drie klassen lager spelende tegenstrever, maar mag niettemin worden beschouwd als een volwaardige oefentegenstan der. Die gistermiddag voor 500 toe schouwers tot figurant in de toer- nooifinale werd gedegradeerd. Uitslagen tellen dus niet in de oefenperiode, wél mag inmiddels worden geconcludeerd dat UVS een hoofdklassewaardig team heeft bijeengebracht. Wout Holverda (van Haarlem) en Frank Roosa (van SW) hadden zich al eerder als aan winsten aangediend, tegen Lugdunum speelde ook vrije verde diger Aad Andriessen zich in de kij ker van de trainer. De Rotterdam mer (voormalig profvoetballer van Sparta) en Hagenaar Rob Dorlas zullen volgende week ongetwijfeld het hart van de defensie vormen. Andriessen verleende voortdurend assistentie op het middenveld, waardoor Hans van Leeuwen en Frank Roosa zich naar hartelust met de aanval konden bemoeien. Lugdunum-speler Cees Schouten rechts) probeert Hans de Kruijs van gistermiddag, dat als tweede 750 gulden opstreek, kwalitatief te licht en conditioneel had gezien. nog niet op het vereiste peil. Roodenburg eiste eerder op de dag de derde plaats en de bijbeho rende 500 gulden op. Gelukkig zal Jan Reurings er niet mee geworden zijn. Zijn ploeg had tegen Leiden eerder een nederlaag dan de 1-0 winst verdiend. Tweemaal kreeg de zaterdagtweedeklasser vanaf de strafschopstip een mogelijkheid om te scoren, maar zowel Koos Siera als Marcel Ellert faalde. Daarnaast ver kwanselde de brigade van Peter Ciere nog een enorme hoeveelheid kansen. En dat geeft toch te denken Toegegeven, Roodenburg opereer de ook tegen Leiden zonder Marcel de terugkeer der Burg, verreweg de beste (Rick Bink) En Leiden? Het presteerde wis selvallig in de oefenperiode, maar heeft in elk geval de lijn omhoog ge vonden. Peter Ciere wacht nog op enige steunpilaren heeft zijn formatie vertonen. Maar het is nog maar de liefst zou Peter Ciere de r gen het veld op. De meesten daar- heeft o: van liepen als een kip zonder kop te lokken, voetballen en horen niet in de twee de klasse thuis. Althans, niet in deze vorm. hem weer naar Leiden te "Dan worden we heel goed", voorspelt Ciere. ROB ONDERWATER LEIDEN - Erwin Hermes heeft gisteren andermaal aangetoond als linkerspits een aanwinst te zijn voor Rijnsburgse Boys. De jonge speler kwam deze zomer van TOGB en pikt regelmatig zijn goal- tjes mee. Zaterdag tegen tweedeklasser CSW uit Wilnis had hij met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de 0-4 zege. Ron Carli opende in de eerste minuut al de score. Nico Oosterlee nam het vierde doelpunt voor zijn rekening. Fred Arroyo en Martin de Louw bleven geblesseerd aan de kant. Opvallend was het debuut van Pieter Janmaat bij Rijnsburgse Boys. Quick Boys sloot gisteren het trai ningskamp in het Brabantse Mierlo af. Dit weekeinde werd er in Den Bosch geoefend tegen Wilhelmina. De thuisclub won na een ruststand 1-0 met 2-1. Richard Hooger- vorst, deze week zal er meer duide lijkheid ontstaan over een mogelij ke schorsing van de verdediger, scoorde met een kopbal het enige Katwijkse doelpunt. Gijs Collé nam de produktie van Katwijk tegen AFC voor zijn reke ning. Voor rust scoorde de van Slo- terplas gekomen Leidenaar 1-0, na rust 2-0. De Amsterdamse hoofd klasser kwam nog terug tot 2-1. Bij Katwijk verkeert alleen Marco van der Plas nog in de ziekenboeg. Blauw Zwart kon het zaterdag niet bolwerken bij Noordwijk, dat met 5-0 won (3-0 ruststand). Patrick Scheurwater, Fred Luesken, Timo Gerlof, René van Hensbergen en Joop Tegelaar scoorden voor de Noordwijkers. Hoewel Noordwijk een dag later in Heerjansdam tegen de gelijknamige club. Na een gelijk waardige eerste helft, trok de thuis club het spel naar zich toe en open de de score. Via Richard Mulder kwam Lisse nog op gelijke hoogte, maar tien minuten voor tijd scoorde Heerjansdam 2-1, wat tevens de eindstand was. Paul Veenboer, kee per van Lisse, moest het veld vroeg tijdig verlaten met een scheenbeen blessure. RCL boekte een knappe 2-3 zege in en tegen Marken. Voor rust had den de Leiderdorpers een 0-2 voor sprong genomen via Edwin Grootendorst en Leon van den Broeke. Marken, dat in een hogei tempo ging spelen, kwam na rust op 2-2. Vlak voor tijd benutte Edwir Grootendorst een penalty. De Sleutels oefende tegen LFC en boekte een 4-2 overwinning. Na een 1-1 ruststand nam de Vlietclub in de tweede helft afstand van LFC. sterke oefencampagne achter Voor De Sleutels scoorde Leo Com- de rug heeft, houdt trainer John Eelman nog even een slag arm: "Qua voetballend vermogen zit het goed, maar in de competitie Moenen krijgen we ook te maken met het het doel. mentale aspect. We hebben een compleet nieuwe as, ik moet nog zien hoe de ploeg zich straks over eind houdt. Dat zijn nog onzekere factoren voor mij". Na de wedstrijd op vrijdagavond tegen AFC speelde FC Lisse (za) Peer twee maal, Bles Zuma 'de Afrim van Es maakten de vier vol. Voor de bezoekers vonden Marco Sidney van der Pluijm Holverda Lugdunum had geen verweer tegen het ontketende UVS, dat slechts twee keer (Tolsma en Holverda) zijn keus bepaalde uit een reeks opge legde kansen. In de tweede helft voerden invaller Ruud Boot (voor Roosa), Hans de Kruijs en Wout Holverda de score op tot 5-0. Lugdunum stond erbij en was niet bij machte enig weerwerk van for- Alphense Boys uit de eerste ronde maat te bieden. Vrijdagavond, wordt morgen afgewerkt in Alphen. De winnaar speelt een week later thuis tegen DWO. Een andere wed strijd uit de eerste reeks, Lisse (zo) - Leiden, wordt donderdagavond uit gespeeld. Het duel werd bij 0-2 ge staakt vanwege wanordelijkheden. De winnaar van dit treffen speelt op 6 september uit bij UVS. liet trainer Hennie de Klerk weten, kon hij de vakantievierende krach ten als Harm de Vos, André Hoek stra, Hans van As en Robert de Roo nog missen als kiespijn, maar na de afstraffing tegen UVS zal de oefen- meester ongetwijfeld snel een plaatsje inruimen voor het ver trouwde viertal. Het Lugdunum LEIDEN - Derdeklasser Docos scoorde bleek gisteren geen partij voor gast- Willem Bouckaert (lob heer VTL: 2-6. Aanvankelijk kon de ter). Vlietclub het tempo nog wel bijbe- A nen, halverwege was de stand nog 0- 1. Hierna gaf de betere conditie van de bezoekers echter de doorslag. Jo- han de Ridder, Dennis Stuifzand, Cock van Bohemen, Rob Reize- voort, Hans van Marwijk en Rick Hamerling doelpuntten voor de be zoekers. John van Berkel en Fred van Haalem deden iets terug voor VTL. Vierdeklasser FC Lisse boekte een 2-0 overwinning op Roda '23 uit Bovenkerk. De thuisploeg toonde zich na de rust iets slagvaardiger en Kampong: 3-1. De Utrechters kwa- duel af tegen Van Nispen (4-5). De Afdelingsclub Bernardus ver sloeg verrassend Meerburg dat in de vierde klasse uitkomt. Frans Zandbergen vóór en Tonnie Groen na de hervatting zorgden voor de eindstand van 2-0. Foreholte bleek iets doeltreffen der dan Randstad Sport en won met 3-2, een stand die al bij rust was bereikt.-Stan Uljee (2x) en Nico van Rijn waren succesvol voor de Voor- houters, de goals van de Voorscho tenaren waren van Marco van der Zon en Cliff Comvalis (penalty). UDWS was de meerdere van i nog wel op voorsprong, misten een uitgelezen kans op een tweede treffer. Doelman John Era des stopte de toegekende penalty. Ronald Mink bracht de stand op 1-1. Oegstgeest kende weinig proble men met Sizo uit Hillegom. De za terdagvierdeklasser won met 5-2 na een 3-1 ruststand. Doelpuntenma kers voor de geelhemden waren Rein Grooters (3x), Joris van Ben ten en Ed Strijk. Kagia trof in Den Haag het sterke SV'35, dat volgens trainer Rob Suttorp de beste tegen stander was in de voorbereiding van de club uit Lisserbroek. Kagia scoorde voor rust zijn twee goals via Richard Trompert en Peter Daal- man. Jan Kaak miste nog een straf schop. Ondanks de 6-2 nederlaag ziet Suttorp positieve dingen. "Er Zilkers hadden twee weken eerder groejt wat", aldus de oefenmeester. al met dezelfde cijfers gewonnen van Foreholte. Robert Marijnen (2x), Theo Aanhane en Joop Ouds hoorn (eigen doel) zorgden SteefRoodakkersenPaulHartevelt goals van De Noord wij kerhouters. scoorden beiden in de tweede helft. LFC legde het loodje tegen ASC. Bart Laurijssen zorgde tijdens de Lando Meeuwenoord, Jeffrey Ha- tweede rondgang voor het enige gendoorn en Ruud dg Klerk (2x). ieK SJZ speelde met r-1 gelijk tegen de reserves van Rijnsburgse Boys. doelpunt. SJC bleef tegen DIO aan de posi tieve kant van de score (3-2). Marco Voor de Zoeterwoudenaren de Ridder (2x) en Peter Ruigrok de Joost Vink. haalden doeltreffend uit. De eind- Alphense Boys stand was al bij de rust bereikt. toernooi door een afgetekende 5-2 veld. Hij zette WSB werkte een aantrekkelijk overwinning op dorpsgenoot ARC. 2.01.52. Van der Plas wint in Gent LEIDEN - Bert van der Plas uit Kat wijk heeft gisteren in het Belgische Gent een kwarttriathlon gewonnen. Van der Plas is feitelijk nog junior, versloeg in België het gehele tijd NOORDWIJK - Op de nationale tenniskampioenschappen voor ve teranen te Noordwijk heeft Trudy Groenman het vrouwenenkel 40+ op haar naam géschreven. Andere regionale deelnemers reikten niet tot de eindstrijd. In de eindstrijd van het vrouwen enkel 40+ versloeg de voor Noord wijk uitkomende Groenman Hetty Taphoorn met de duidelijke cijfers van 6-2 en 6-0. Taphoorn had in de halve finale de geplande winnares Els Veentjer uitgeschakeld. Ronald Blommendaal kon zijn plaatsing in het mannenenkel 55+ niet waarmaken. De papieren win naar moest reeds in de halve eindstrijd zijn meerdere erkennen in B. Pikkaart: 1-6, 4-6. Pikkaart ging op zijn beurt in de finale weer onderuit tegen Guus Groen: 1-6,2-6. Bij de vrouwenenkelspelen gin gen de titels verder naar Margot Klaassen (35+), Mieke Pijnenburg (50+) en Marceline Blom (60+). Martin Koek maakte in het man nenenkel 35+ zijn faam volledig waar. De favoriet gunde in de eindstrijd Ruud Thijssen in elke set twee spellen. Peter Vaarties schreef het mannenenkel 40+ op zijn naam door Henk Korteling in drie sets voor te blijven: 3-6, 6-1, 6-2. In het manrtenertkel 45+ ging de titel naar Nico Welschen. Els Veentjer haakte in de halve fi nale van het vrouwenkel 40+ af. ZOETERWOUDE - Patrick Kleian heeft geheel volgens de verwach ting het mannenenkel C van het ten nistoernooi in Zoeterwoude op zijn naam geschreven. Ronald Lam mens kwam in de eindstrijd net te kort. Arjette van Noort behaalde de titel in het vrouwenenkel C op zeer overtuigende wijze. Lammens, strijdend voor de laatste Mastersplaats, had het in de halve finale van het mannenenkel C niet moeilijk. D-speler Talbert Boef wist slechts drie games te scoren. Kleian, als tweede geplaatst, was na het wegvallen van Willem Visser de grote favoriet. Bart Blok wist de Lissenaar in de halve eindstrijd net niet te verrassen: 6-4, 6-3. "Hij was honderd procent beter dan ik had gedacht", aldus Kleian. In de finale leek Lammens op een eenvoudige zege af te stevenen, nadat hij door de opslag van de Lissenaar was ge broken. Opeens viel Lammens stil, waarna Kleian geen moeite had de set winnend af te sluiten: 6-4. In de tweede reeks kon de Lisse naar bij 5-4 de wedstrijd uitserve- ren, maar Lammens toonde een op merkelijke veerkracht. De Alphe- naar profiteerde maar ten dele, want Kleian brak onmiddellijk te rug. Ditmaal faalde Kleian niet: 6-4, 7-5. "Het lukte vandaag allemaal niet zo best. Eerder deze week ging het juist zo goed", meende Lam mens, die het toernooi van Zuid- West minimaal moet nog enige kans op een Masters plaats te behouden. In het vrouwenenkel C werd Van Noort de terechte winnares. Nie mand wist de als tweede geplaatste Noordwijkerhoutse te bedreigen. Districtskampioene Kim Dirkse, die de eindstrijd niet geheel fit be gon, kwam nog het verst met drie games in de eerste set. Dirkse had in de halve finale in drie zware sets af gerekend met Tiny van Velzen. Van Noort verspeelde alleen de eerste game van de wedstrijd aan Ingrid Bavelaar, die daarmee geen kans meer heeft op een plek bij de Mas ters. "Van Noort is gewoon heel erg goed. Het is terecht, dat zij meedoet aan de Masters", aldus Bavelaar. NOORDWIJK - De benen voeren niet meer klakkeloos uit wat de hersens voorschrijven, maar het spel tijdens de NK tennis voor ve teranen is nog best om te prui men. Krabbelaars zitten er altijd tussen, maar over het algemeen weten de 35-plussers en ouder ze best te raken. Meer dan de helft van de leden die de tennisbond heeft geregistreerd, mag zich ve teraan noemen. Veteranentennis is een cultuur aan het worden in Nederland. Met als traditionele ontmoetingsplaats Noordwijk. Voor de vijfde achtereenvol gende keer stuurt de tennisbond haar 'ouderen' naar de badplaats. En als het aan de bond ligt, gaan de veteranen er niet meer weg. De NK veteranen en Noordwijk moe ten een twee-eenheid gaan vor men die langzaam wordt uitge bouwd. Qua status, omvang en ni- Want het mag dan een cultuur zijn, het grote publiek negeert de veteranen massaal. De publieke belangstelling is weliswaar niet de hoofddoelstelling van de NK, maar het imago kan best een op kikker gebruiken. "Het nationaal kampioenschap moet af van het beeld dat veel mensen ten onrechte hebben van dit evenement", zegt Martin Koek, oud-nationaal-kampioen (1983, indoor). "Laat die oudjes maar lekker sukkelen, zo luidt een veelgehoorde kreet. Maar ge loof me, er lopen hier tennissers die dwars door je heen slaan als je niet uitkijkt. Zo ongelooflijk goed en fanatiek. Dat wordt wel eens vergeten". i onze redacteur Rob van der Zanden Koek is met zijn 37 jaar wat in het veteranencircuit een 'broekkie' wordt genoemd. In de categorie 35+ schreef hij gisteren opnieuw de titel op zijn naam. De tennisser uit Wijk bij Duurstede is eigenlijk de enige oud-topper die Noord wijk aandoet. Veel ex-vedetten uit het vaderlandse tennis laten de NK voor wat het is. Ze hebben andere zaken aan hun hoofd of voelen weinig voor een afgang te gen een volslagen onbekende an dere oudgediende. Koek wordt door de bond ge zien als een soort trekker. De at tractieve speler moetde komende jaren het veld voorzien van meer voormalige nationale helden. "Ik heb Louk Sanders, Wouter Fok, Rolf Thung al gebeld. Ze moeten gewoon komen volgend jaar. Het moet straks een kampioenschap worden waarbij niemand wil ont breken. Je hoeft het niet te zien als een puur presfatief gebeuren. Het is toch ook zalig om al je oud collega's weer eens te ontmoeten. Noordwijk moet een traditie wor den waar je niet omheen kunt". Aansluiting Getalsmatig kunnen de vetera nen moeilijk worden genegeerd door de bond. Van de 700.000 le den van de KNLTB is meer dan de helft veteraan. De tennisbond stopt sinds enkele jaren steeds meer geld in deze categorie. Elk jaar gaan er spelers op kosten van de bond naar een EK of WK voor veteranen. Nederland spreekt een behoorlijk woordje mee op dit terrein. Oudgedienden als Els Veentjer, Trudy Groenman - speelden op Casino ongeveer een thuiswedstrijd in de afgelopen week - en Koek boeken in het bui tenland regelmatig goede resulta ten. Henny Habmg, voorzitter van de sectie wedstrijdtennis van de bond, noemt de tennissers van 35 jaar en ouder een steeds belang rijker wordende groep. "We wil len graag aansluiting met andere landen waar wel veel oud-toppers meedoen aan het veteranenten nis. West-Duitsland en Oostenrijk zijn erg sterk. Daar is het veel be ter ontwikkeld. Maar wij moeten nog veel moeite doen om de goe de routiniers te verzamelen. Deze NK is een soort selectie voor de nationale afvaardiging per leef tijdscategorie naar EK en WK. Er moeten daarom meer ex-toppers komen". Haarhuis Op het terras van Casino loopt Tod Hughan. Geen oer-Hollandse naam, maar wel de man die zes keer Nederlands tenniskampioen was. Voor het laatst in 1951. Hij was toen al 42 jaar en dus een ve teraan. Maar bij gebrek aan kam pioenschappen voor de ouderen, schreef hij gewoon de 'normale' NK op zijn naam. Inmiddels is Hughan 81 jaar. Hij speelt niet meer, maar vindt het wel intéressant om te komen kijken naar de veteranenkam- pioenschappen. "Wat mij zo ont zettend bezig houdt is de vraag hoeveel games ik maak tegen die meneer Haarhuis. Dat is een kwellende vraag waar ik nooit antwoord op zal krijgen. Dat zit Een sfeerplaatje van de NK veteranen. Warm en geen hoedje beschikbaar. me dwars. Ik bedoel het relatief natuurlijk. Hij is nu 55 jaar jonger dan ik en heeft een supermodern racket. Maar ik wil mijn spel en dat van hem tijdens onze toppe- rioden wel eens vergelijken. Ik kon het af met een enkelhandige backhand, hij niet. Zou het nu al lemaal zo veel beter zijn?". Waarschijnlijk wel. Toch denkt de oude meester dat hij de huidi ge generatie nog wel iets kan le ren. "Nog niet zo lang geleden belde ik Michiel Schapers altijd op voor een belangrijke wed strijd. Dat kon hij wel waarderen. Wat ik hem dan vertelde? Nou, bijvoorbeeld dat hij goed door de knieën moest gaan en dat soort dingen. Dat deed hij dan de vol gende dag ook goed". "Ik vind het veteranentennis een schitterend idee. In mijn tijd hadden we zoiets niet. Het is toch prachtig als je tot op late leeftijd door kan blijven spelen tegen je generatiegenoten. Lekker gezel lig, zonder al te veel drukte erom heen. Al begrijp ik niet goed u ook al umpires aan- (foto Henk Bouwman wezig moeten zijn bij de vetera- Hij doelt op een partij op het centre-court van Casino. Maar daar worden dan ook opnamen van gemaakt door Marcella Mes- ker die in haar tv-tennismagazine een duw in de goede richting wil geven aan het veteranentennis. En dan mag een beetje sjoemelen met de feiten best wel. Want in werkelijkheid is een scheidsrech ter geen alledaags gezicht op de NK voor veteranen. In de C-dubbelspelen speelde Alexander van der Berg een opval lende rol. Zonder zich voor dubbels te hebben ingeschreven bereikte Van der Berg tweemaal de finale als invaller. Met vaste maat Tim Bave laar werd de titel in het mannen- dubbel C na een zware partij ver overd op Coijan van der Jagt en Mischa Wijffelman. Vooral de lob was een sterk wapen bij de winnen de combinatie. In het gemengddub- bel C bleek Van der Berg met Flo- rieke Westhof aan zijn zijde even eens de sterkste. Myrna Krijgsman en Gert-Jan Anker waren bij een 4-2 voorsprong in de tiebreak van de tweede set drie klappen af van de eindzege, maar Anker verspeelde zijn twee opslagen. Westhof en Van der Berg grepen dit buitenkansje met beide handen aan: 5-7, 7-6, 6-3. In B werd een, geslaagd, experi ment gehouden met dertigplussen- de mannen. De lijsten waren nog niet erg groot, maar het is een begin. Rob Krullaart bleek in de eindstrijd een maatje te groot voor Henny Koemans (6-3, 6-1). Koemans boek te in het mannendubbel wel succes met Eric de Groot. Loek ter Horst en Ron Groot waren hier vrij kans loos: 6-4, 6-1. De eindstrijd in I\et mannenenkel D ging tussen de in C zo succesvolle spelers Boef en Blok. De Unicum- mer kende een sterke start, maar liet het daarbij. Boef haalde aldus zijn eerste D-titel binnen: 7-5, 6-2. Door dit resultaat kan de man van Dekker zich nog plaatsen voor de Masters. Jolanda Mens was in het vrouwenenkel D net zo oppermach tig als Van Noort in C. Het afmaken van een partij geeft Mens nog wat problemen. Madeion Buys wist drie games te behalen, waarna Mens de partij dan toch in haar voordeel be sliste: 6-0, 6-3. MARTIN HOEKSTRA Toppers in vorm NEW YORK (ANP/RTR/SID/AFP) - De huidige nummers één van de wereldranglijst, Steffi Graf en Stefan Edberg, beleefden goede ge nerale repetities voor de vandaag te beginnen open Amerikaanse titel strijd. Graf bracht het invitatietoer- nooi van Mahwah in New Jersey op haar naam, Edberg zegevierde in het toernooi van Commack op Long Island. Ook de voormalige nummer één Ivan Lendl was succesvol. De Tsjechoslowaak won bij veertig gra den hitte de eindstrijd van Forest Hills met 6-5 6-7 6-3 van de Ameri kaan Aaron Krickstein. In Schenectady won de 29-jarige Indiër Ramesh Krishnan het acht ste toernooi van zijn loopbaan. Hij had geen enkele moeite met de Nieuwzeelander Kelly Evernden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13