Heerenveen kijkt boos naar arbiter Gary Lineker eist meteen de hoofdrol voor zich op Eindelijk zege van Bayern Münehen Cijfers en feiten WV alleen aan de leiding Een onrustbarend kaartenfestival HEERENVEEN - Zoals het een goed gastheer betaamt, hield SC Heerenveen zich, zij het knarsetandend, keurig netjes aan de etiquette. Scheidsrechter Uilenberg en de grensrech ters Matena en Toet werden beleefd in de uitpuilende bestuurskamer van de eredivisie- nieuweling ontvangen en kwamen niets te kort. Maar van hartelijkheid was geen sprake. EREDIVISIE Heerenveen - Volendam 1-3 (1-1). 13. Steur 0-1, 45. Maarten de Jong 1-1, 83. Bakker 1-2, 90. Berghuis 1-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Verbeek, Decheiver (2) (beiden Heerenveen). Rode kaart; 58. Van Loon (Volendam), 90. Decheiver (Heerenveen). MW - NEC 1-2 (0-2). 9. Van Wanrooy 0-1 29. Sanchez Torres 0-2,82. Delahaye 1-2. Scheidsrechter. Egbertzen. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Sanchez Torres (NEC). Ajax - Willem II3-1 (2-0). 7. Pettersson 1- 0,16. Blind 2-0,53. Van Geel 2-1, 56. Roy 3-1. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Frank de Boer (Ajax), Sylla (Willem II). RKC - FC Groningen 1-1 ((H)). 50. De Wijs 1-0, 89. Meijer 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 4.000. Gele kaart: Wilson (FC Groningen). FC Den Haag - Fortuna S. 04). Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 4500. Rode kaart: 71. Mordang (Fortuna). Gele kaart: Mordang (Fortuna). Sparta-Vitesse 1-1 (04)). 67. Houtman 1- 0, 70. Loeffen 1-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 4500. EERSTE DIVISIE Dordrecht '90 - Vlissingen 14) (04)). 90. Weezenberg 1-0. Scheidsrechter: Meyer. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Rietbroek, Pruymboom en Baars (Dordrecht). VW - Haarlem 34) (2-0). 6. Boere 1-0,25. Driessen 2-0, 54. Minten 3-0. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 3800. Telstar - Zwolle 0-0. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Masefield (Telstar) en Van Raalte (Zwolle). Veendam - Emmen 1-1 (1-1). 3. Van Oostrum 0-1, 9. Alberts 1-1. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Söllner (Veendam) en Volkerink (Emmen). Heracles - AZ 1-1 (1-0). 13. Velten 1-0, 48. Schouten 1-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Knippenberg en Waslander (Heracles). Te Paske, Stroes en Duif (AZ). Rode kaart: 79. Daniêls (AZ, twee keer geel). Go Ahead Eagles - NAC 04). Scheidsrechter: Overstegen. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Heering en Pothoven (GA Eagles). Den Haan. Brood en Koumans (NAC). Wageningen - De Graafschap 1-3 (0-1). 37. Leeuwerik 0-1, 54. Koolhof 0-2,60. Vlemmings 1-2, 81. Leeuwerik 1-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 3300. Gele kaart: Vink, Kreekels (Wageningen). Rode kaart: 28. Oosterhuis, 77. Van der Laan, 78. Snel (allen Wageningen, de laatste twee keer geel). RBC - Helmond Sport 1-1 (0-1). 43. Streppel 0-1,75. Molenaar 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 2250. Gele kaart: Molenaar en Magielse (RBC). Excelsior - Eindhoven 1-4 (0-1). 28. Custers 0-1,61 Leo van Buren 1-1, 63. Wasiman 1-2,80. Wasiman 1-3,82. Custers 1-4. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschouwers: 600. Gele kaart: Osenga (Excelsior) en Wasiman (Eindhoven). BW Den Bosch - Cambuur Leeuwarden 0-2 (04)). 47. Koopman 0-1 (strafschop), 67. Keizer 0-2. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Gösgens en Van Schijndel (Den Bosch), Crüden en Dantuma (Cambuur). Eredivisie Eerste speeldag, zeven wedstrijden Toeschouwers: 49.500. Best bezochte wedstrijd: Ajax - Willem II (15.000) Slechtst bezochte wedstrijd: RKC - FC Groningen (4000) Rode kaarten: 3. Gele kaarten: 13. Meeste gele kaarten: Roda JC - FC Twente Aantal doelpunten: 18. Hoogste uitslag: Heerenveen - Volendam 1-3, Ajax - Willem 113-1. Eerste treffer: Pettersson (Ajax) 7de minuut. Topscorer van de dag: 18 spelers met 1 doelpunt. Eerste divisie Derde speeldag, tien wedstrijden. Toeschouwers: 30.450, na drie speeldagen: 89.870. Best bezochte wedstrijd: Dordrecht'90 - Vlissingen, Veendam - Emmen 4000. Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior Eindhoven (600). Rode kaarten: 4, na drie speeldagen 8. Gele kaarten: 31, na twee speeldagen 89 Meeste gele kaarten: Heracles AZ (Overkleeft) 7. Aantal doelpunten: 21, na drie speeldagen 85. Hoogste uitslag: Excelsior - Eindhoven 1-4. Eerste treffer: Van Oostrum (Emmen) 3e minuut. Topscorer van de dag: Wasiman (Eindhoven). Leeuwerik (De Graafschap) Sterker: als blikken hadden kun nen doden, had Uilenberg nu niet meer in dit aardse tranendal ver toefd. Want hij, de 40-jarige interna tional uit Losser, had het volgens veel Friezen gedaan en het feest, dat Het Debuut had moeten worden, grondig bedorven. Overigens: niet alleen Heeren veen kon de bankbeambte wel schieten, ook Volendam was de lei ding van Uilenberg een doorn in het oog. Terwijl de Noordhollanders toch met een 3-1 overwinning in de knip het Abe Lenstrastadion verlie ten. Maar Leo Steegman is te veel heer om een scheidsrechter publie kelijk neer te sabelen en deed dat met de Twentse fluitist dus ook niet. Bovendien, liet de Volendam- mer trainer weten, heeft hij zich voorgenomen niets meer over het corps der zwarthemden te zeggen. "Want daar schiet je toch niks mee op". Fritz Korbach, zijn confrater bij Heerenveen, huldigde zaterdag avond hetzelfde standpunt. Al kost te hem dat enige moeite. "Jullie hebben toch zelf gezien hoe die man heeft gefloten," bitste de kampioe nenmaker. Daar wilde hij het verder maar bij laten. Maar God hoorde hem brommen. Vooropgesteld: Jaap Uilenberg had het niet op zijn geweten dat het debuut van Heerenveen op het hoogste vaderlandse voetbalpodi um op een deceptie uitdraaide. Dat kunnen de pompeblêden-dragers uit It Fean zich zelf verwijten. Noch tans moet gezegd dat Uilenberg, sinds januari 1989 op de internatio nale lijst, warrig floot, overtredin gen zag die er niet waren en hinder lijk nadrukkelijk aanwezig was. De Volendammers reageerden daar aanzienlijk professioneler op dan de hypernerveuze Friezen, die zich groen en geel ergerden aan de arbi trage en zich daardoor alleen maar verder uit hun spel haalden. Zelf vond Uilenberg, die onlangs twintig procent van zijn werkuren op een bank heeft ingeleverd om zich zo optimaal mogelijk op zijn 'hobby' te kunnen prepareren - Kor bach: "Hij kan misschien beter twintig procent meer gaan werken" - de kritiek op zijn persoontje niet terecht. "Ik zeg niet dat ik een fout loze wedstrijd heb gefloten, maar ik De spelers van Volendam zorgen voor een menselijke pyramide na de tweede treffer, van Hans Bakker. De doel puntenmaker zelf op de voorgrond) ontworstelt zich aan de kluwen. (foto anp) vind dat ik consequent heb geleid". Uilenberg zag zich, in de overigens faire wedstrijd, ook genoodzaakt twee keer een rode kaart te trekken. Op beide sancties viel weinig aan te merken. De Volendammer Winand van Loon kon gaan douchen nadat hij de doorgebroken Lubbe van Dijk onderuit had gehaald. In de laatste minuut kon ook de Heerenvener Harry Decheiver ver trekken, nadat hij tegen zijn tweede gele kaart was opgelopen; de eerste wegens aanmerkingen op de lei ding, de tweede voor het neerleggen van een tegenstander. Vooraf zag het er allemaal nog zo hoopgevend uit voor de Friezen. Ruim 8000 toeschouwers hadden de tribunes van het knusse stadionne tje beklommen. De Blau Huster Dakkapel, natuurlijk, was er om de stemming er al vast flink in te krij gen. En het Friese volkslied werd door stram in de houding staande mannen op klompen uit volle borst meegezongen. De Heerenveners le ken er klaar voor nadat zaterdag avond om drie minuten over half acht het eredivisie-avontuur voor hen begon. Maar dat was schijn. De Friezen bibberden als rietjes van de plan kenkoorts en deden in het eerste half uur alles verkeerd. Binnen een kwartier leidde Volendam al met 1- 0 door een doelpunt van Johan Steur. Heerenveen was op dat mo ment rijp' voor een vroege gena deklap, maar de nummer zes van de vorige competitie gedroeg zich hooghartig superieur en stelde zich tevreden met de minieme voor sprong. Gaandeweg kreeg Heerenveen de zenuwen beter onder controle en op slag van rust scoorde Maarten de Jong koppend de gelijkmaker. Na dat Van Loon een kwartier na rust 'rood' had gekregen, leek Heeren veen op rozen te zitten. Maar niets was minder waar. Want niet de Frie zen, maar de Noordhollanders put ten daar merkwaardigerwijze kracht uit. Bakker en Berghuis te kenden voor de 1-3 eindstand en be zorgden het Heitelan een stevige ka ter. JAN MENNEGA MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 DEN HAAG (ANP) - VW is na drie speelronden in de eerste divisie al leen koploper. Als enige bleef VW zonder puntverlies na de thuiszege van 3-0 op Haarlem. Bovendien is de 21-jarige spits Jay Driessen al leen topscorer met vier treffers, evenveel als hij in ruim een jaar vóór dit seizoen samen voor VW maakte. VW-Haarlem was de enige 'schone' wedstrijd van de tien. Scheidsrechter Houben trok geen enkele kaart. In de negen andere duels deelden de scheidsrechters 31 gele en vier rode kaarten uit. Vier clubs vergaarden vijf punten uit drie, waaronder Heracles dat thuis 1-1 speelde tegen AZ, na het derde seizoendoelpunt van Velten en de tegentreffer van Schouten. Go Ahead Eagles en NAC werk ten in Deventer een matige wed strijd af. Er werd niet gescoord. De ambitieuze club Dordrecht '90 won dank zij een doelpunt in de laatste minuut van Weezenberg met 1-0 van Vlissingen, dat via Van Keeken al een strafschop had gemist. Het was de tweede nederlaag op rij voor de Zeeuwen die het seizoen zo ver rassend openden met winst. Rinus Israel, vorig seizoen gede gradeerd met BW Den Bosch, heeft na de thuisnederlaag tegen Cambuur (0-2) nog geen enkel punt. Ook Excelsior is nog puntloos en in casseerden bovendien al tien tegen treffers in de drie duels. De Rotter dammers verloren nu thuis met 1-4 van Eindhoven. Frappant was, dat twee Brabantse doelpunten werden gemaakt door André Wasiman, tot dit seizoen in dienst van Excelsior. De tien duels trokken bijna 30.000 ZEIST (GPD) - De arbitrage in het profvoetbal ligt zwaar onder vuur. Niet alleen in ons land, ook in de Westduitse Bundesliga. Trainers en spelers klagen steen en been over de verscherpte richtlijnen, een stortvloed aan gele en rode kaarten is daarvan het gevolg. Op de eerste speeldag in de eredivisie werden in zeven wedstrijden acht gele en drie rode kaarten getrokken, ronduit on rustbarend was het kaartenfestival in de eerste divisie: 28 keer geel en vier keer rood. De meest waanzinnige taferelen speelden zich af in het oosten van het land, bij Wageningen-De Graaf schap (3 keer rood) en Heracles-AZ (6 keer geel, 1 keer rood). Igriace van Swieten, toch niet de eerste de beste in ons land, moest in Wageningen onder politiebegeleiding van het veld, net als de spelers van De Graafschap. Hij stuurde drie spe lers van Wageningen van het veld en had vijf minuten voor tijd op nieuw rood moeten trekken na een schandalige overtreding van Vink op Hofstede. In dat geval had Van Swieten de wedstrijd moeten sta ken, omdat Wageningen dan geen acht spelers meer op het veld had. Lichtelijk over zijn toeren door het onbeschaamde gedrag van een aantal Wageningen-spelers was Van Swieten na afloop niet aanspreek baar. Een dag later evenmin. In de toch al beladen ontmoeting, die nog eens eên extra dimensie kreeg door de overgang van René van de Brink van Wageningen naar De Graaf schap, kwam de scheidsrechter ogen en oren te kort om de schop- partij in goede banen te leiden. Daarin slaagde hij dus niet, Van de Brink moest met een dikke onder arm, een gekneusde duim en een knieblessure van het veld worden gedragen, Vreman van De Graaf schap hield aan een zware overtre ding van Van der Laan een zware voetblessure over. Voor Van Swie ten was dat aanleiding de gele kaart alsnog te vervangen door rood. Gek Het dieptepunt bij Heracles-AZ speelde zich af tien minuten voor af loop. Winston Daniels gooide uit woede de bal weg en mocht inruk ken, omdat scheidsrechter Robert Overkleeft hem al eerder geel had getoond. "Vind je het gek dat hij zo reageert", meende AZ-trainer Henk Wullems na afloop. Volgens de spe lers van AZ zou Daniels zijn uitge scholden voor 'kankernikker'. Zo diep is het voetbal in ons land in middels afgegleden. "Van een racis tische opmerking is mij niets be kend", aldus Overkleeft na afloop. Beide clubs hadden na afloop geen goed woord over voor de arbiter. „Hij was helemaal doorgedraaid", vond Wullems. Spits opent seizoen met twee treffers LONDEN/BRUSSEL/PARIJS/MILAAN (RTR/ANP/AFP/GPD) - De vierde plaats bij het wereldtoernooi is aan het Engelse voetbal niet onopgemerkt voorbij gegaan. De duels uit de eerste divisie werden op de openingsdag van het seizoen door gemiddeld bijna 28.000 bezoekers bijgewoond. Spurs had het stadion aan White Hart Lane met 33.501 toeschouwers tot de laatste plaats gevuld. Twee van de Engelse internationals stonden centraal in de wed strijd tegen Manchester City. Gary Lineker scoorde zaterdag als enige twee keer, Paul Gascoigne maakte de derde treffer. Manchester United trok voor de thuiswedstrijd tegen Coventry City ruim 13.000 kijkers meer dan Tot tenham. United, weer zonder Bryan Robson, won met 2-0 dank zij tref fers van Bruce en Webb in een wed strijd, die geen andere hoogtepun ten kende dan de twee doelpunten. Met Lineker en Gascoigne stond ook Peter Shilton in het middel punt. De 41-jarige doelman besloot zijn loopbaan in het Engelse elftal in Italië, maar gaat voor Derby County nog even door. Tegen Chelsea speelde hij zijn 900e leaguewed strijd. Collega Dave Bassant van Chel sea vond dat een fles champagne waard. Vijf minuten later, de fles was uiteraard nog dicht, liet Shilton de bal na een hoekschop door zijn vingers glippen en die achterstand was er ook in de eindstand, ondanks de gelijkmaker van Saunders. Ni cholas zorgde namelijk een kwar tier voor tijd voor 2-1. Na acht jaar afwezigheid kwam Leeds United sterk terug in de eer ste divisie. Na een uur was door Fairclough, Speed en Varadi bij Everton een voorsprong van 3-0 op- gebouwd. Daarna vielen pas de tref fers van Nevin en Ebbrell voor Everton. schot (3de) en Cercle Brugge had onvoldoende verweer tegen Bor- nem (4de). St. Truiden werd niet al leen uitgeschakeld, maar raakte ook nog Mauleon en Lange kwijt. Die werden voortijdig met rood naar de kleedkamer gestuurd. RWDM tenslotte kon het niet bol werken tegen Lyra. Na de verlen ging (1-1) benutten de derdeklas sers de strafschoppen beter. Frankrijk René Eijkelkamp heeft gisteren in de eerste ronde van de Belgische bekercompetitie twee keer ge- scoord voor zijn nieuwe werkgever KV Mechelen, dat met 5-0 won van - amateurclub Kampenhout. John van Loen droeg zijn steentje bij aan de 4-2 van Anderlecht op derdeklas ser Poederlee en een andere oud-in ternational, Hendrie Krüzen, maak te namen KV Kortrijk een treffer te gen Strombeek: 3-0. Verrassingen waren ér in de eer- H ste ronde ook. Liefst vier eersteklas sers overleefden de eerste ronde niet. Waregem verloor voor eigen publiek van derdeklasser Hoogstra ten (0-1), St.Truiden ging er met het zelfde marginale verschil op bij Aar- Marseille had aan het gelijkspel in Nantes (1-1) genoeg om zich te handhaven aan de kop van de Fran se competitie. Dankzij het doel puntloze gelijkspel van Bordeaux en Monaco en de 2-2 van Auxerre en Brest bleef de voorsprong twee punten. In Nantes keek Marseille voor de eerste maal dit seizoen te gen een achterstand aan, toen Christophe Robert scoorde. Zeven minuten voor tijd zorgde internatio nal Basile Boli dat het ongeslagen record van de Franse kampioen in het nieuwe seizoen in stand bleef. Het verrassende Brest nam in Auxerre tweemaal de leiding, zag de thuisclub vier minuten tijd door een treffer van Cocard als nog langszij komen. De nummers twee en drie werden achterhaald door Caen, dat tegen Toulouse in de Brit Graham Rix een tweemaal sco rende aanvaller had. PSV-trainer Bobby Robson heeft zaterdagavond verklaard on der indruk te zijn van de prestaties van Montpellier, de eerste tegen stander van de Nederlandse beker winnaar in het toernooi om de Euro pa Cup. De Brit zag het duel tegen Nancy (5-0). Hij roemde de aanval van Montpellier. Volgens traditie begint Liverpool het seizoen goed. De overwinning van 3-1 by het gepromoveerde Shef field United was niet indrukwek kend. Pas na een uur scoorde Bar nes tegen een elftal dat al drie kwar tier een veldspeler, rechtsachter Pemberton, in het doel had staan. Doelman Tracey was uitgevallen met een gebroken jukbeen na een botsing met Rush. Sheffield maakte onmiddellijk gelijk, maar Pember ton moest daarna nog doelpunten van Houghton en Rush toestaan. Het publiek van Aston Villa, dat met Manchester United dit seizoen weer Europees actief is, verwel komde de Tsjechoslowaakse coach Josef Venglos met een staande ova tie. Het enthousiasme van de toe schouwers in Birmingham slonk snel, want al na acht minuten scoor Le Tissier voor Southampton. De Ierse international Cascarino maak te drie minuten later gelijk en daar mee was de wedstrijd gedaan. Italië AC Milan heeft veertien dagen voor de start van de Italiaanse competitie een behoorlijke dreun geincasseerd bij een oefenwedstrijd tegen Lazio, de nieuwe club van trainer Dino Zoff. In het Olympisch Stadion van Rome verloor zaterdag de kam pioen van Europa met 4-1 voor 25.000 toeschouwers. De spitsen So- sa (twee treffers) en Riedle zorgden voor de sensationele zege, nadat een eigen doelpunt van Sergio Milan nog aan de leiding had geholpen. In de slotfase miste Van Basten een strafschop. De Utrechter was de enige Nederlander die speelde. Gis termiddag maakte hij die fout overi gens weer goed door vanaf elfmeter te scoren bij de Zwitserse tweede klasser Fribourg. Daarna scoorde hij nog een keer. Milan won dat oe fenduel met 5-1. Woensdag is de club te gast bij Real Madrid. Het is de bedoeling dat Ruud Gullit, die last heeft van zijn rechterknie, dan terugkeert in het basisteam. Schotland MÜNCHEN (DPA/ANP) - Bayern Münehen heeft de eerste over winning in de competitie behaald. Op de derde speeldag versloeg de landskampioen in het uitverkochte Olympia-stadion (72.000) koploper VfB Stuttgart met 2-1. Door de nederlaag werd de Stuttgartse club gepasseerd door drie clubs. Eintracht Frankfurt, Kaiserslautem en debutant Wat tenscheid delen de leiding met vijf uit drie..Nürnberg, Bayern Münehen, Stuttgart en Bochum hebben één punt minder. Celtic is het nieuwe seizoen begon nen zoals het het vorige voetbaljaar voltooide, slecht. Waar Rangers, Aberdeen en Dundee United met winst begonnen, verloor Celtic bij Motherwell met 0-2. Het was geen prettig duel in Mo therwell. In de eerste helft hadden al drie spelers van Celtic een gele kaart te pakken, de Pool Dariusz Wdowczyk moest in de tweede helft zelfs vertrekken na zijn tweede waarschuwing. Ook Dundee United beëindigde zijn wedstrijd bij St. Johnstone met tien man. Doelver- dediger Alan Main werd wegge stuurd, maar de winst van Dundee kwam niet in gevaar, 3-1. De derde speeldag had 22 doelpun ten in petto. Er kwamen 210.000 toe schouwers naar de negen wedstrij den. Er vielen 3 rode kaarten en 32 gele. Rood en geel worden de opval lendste kleuren in de bundesliga. Met 6 rode en 102 gele kaarten in drie wedstrijddagen zijn de arbiters hard op weg alle records te verpul- Met Bayern Münehen behaalden ook Nürnberg, Hamburger SV en Koln zaterdag de eerste zege in het jonge seizoen. VfL Bochum, VfB Stuttgart, Sankt Pauli en Fortuna Düsseldorf leden de eerste neder laag. Bayern dankte de overwin ning aan invaller Bender. Hij scoor de halverwege de tweede helft de winnende treffer. Daarvoor had Strunz de thuisclub in de zesde mi nuut op voorsprong gezet en Front- zeek voor de gelijkmaker getekend. FC Nürnberg haalde uit tegen St Pauli (5-2). Het duel werd ontsierd door rode kaarten voor de Tsjechos- lowaak Kocian (65) en Schlindwein (74), beiden'van St Pauli, wegens grove overtredingen. Met elf tegen negen waren de Reeperbahners vol strekt kansloos. Voor Nürnberg scoorden Metschies, Dittwar, Ka- jtaz en Hausmann (2). FC Köln verspilde tegen Werder Bremen kans op kans en had een toevalstreffer van Sturm nodig voor de overwinning (1-0). Littbarski viel met een knieblessure uit. Lever- kusen, tegenstander van FC Twente in het Europese bekervoetbal, no teerde zijn derde gelijke spel, 1-1 bij Uerdingen. Uerdingen nam de leiding door Klauss (1-0). Leverkusen kwam pas terug nadat Zietsch van Uerdingen uit het veld was gestuurd wegens vuil spel. De Braziliaan Jorginho maakte gelijk. Zijn landgenoot Geo- vani redde voor Karlsruher SC een punt in de wedstrijd bij Hertha BSC (1-1). In die wedstrijd viel Uwe Rahn uit met een knieblessure. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar de artsen vaststelden dat de ex-international de kniebanden en meniscus gescheurd had. Bij ongeregeldheden na de voetbalwedstrijd Eintracht Frank furt - Fortuna Düsseldorf, heeft de Westduitse politie 87 arrestaties verricht. Aanhangers van Frankfurt zoch ten in de binnenstad ruzie met sup porters van de tegenpartij. Dat liep fors uit de hand. De politie werd door de fans bekogeld met stenen, bierflessen en zelfs traangas. Met tweë debutanten gaat we reldkampioen Duitsland naar Lis sabon voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Portugal. De twee zijn bondscoach Vogts en verdedi ger Binz van Eintracht Frankfurt. Vogts, de terriër van weleer en op volger van Beckenbauer, geeft bo vendien een tweetal spelers van Le verkusen, Foda en Knut Reinhardt, een tweede kans. Uit de WK-selec- tie van 22 verdwenen de oudgedien den Augenthaler, Steiner, Pflügler, Mill en Hermann. Thon is niet be schikbaar door een slepende bles sure. Littbarski viel zaterdag af. In de wedstrijd tegen Werder Bremen verrekte hij een knieband. De selectie van zeventien bestaat uit: doel: Illgner (FC Köln), Au- mann (Bayern Münehen) achter: Berthold (AS Roma), Binz (Ein tracht Frankfurt), Brehme (Inter Milan), Buchwald (VfB Stuttgart), Foda (Leverkusen), Kohier, Reuter (Bayern Münehen) midden: Matt- haus (Inter Milan), Hassler (Juven- tus), Möller, Bein (Eintracht Frank furt), Reinhardt (Leverkusen) voor: Vóller (AS Roma), Klinsmann (In- ter Milan), Riedle (Lazio Roma). Rugbyteam sterk UTRECHT (ANP) - De Nederlandse rugbyploeg is de aanloop naar de kwalificatieronde om het toernooi voor de wereldbeker, die van 30 sep tember tot 7 oktober in Italië wordt gespeeld met deelneming van Ita lië, Roemenië, Spanje en Neder land, sterk begonnen. Twee geronommeerde Engelse ploegen werden duidelijk versla gen: Berkshire County werd met 10- 13 teruggewezen, het zeer sterke Gloucester RFC leed eveneens een duidelijke nederlaag: 7-18. Vooral deze laatste triomf zal in de Engelse rugbywereld met enige verbazing worden ontvangen. Glou cester, vorig jaar in de finale om de Engelse beker met klein verschil verslagen en tweede in de Britse competitie, kreeg geen vat op het agressieve spel van Oranje.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12