Zwarte woonsteden nu 'onrustgebieden' iijimori slaat Peru volledig lam Abortus houdt Duitslanden verdeeld Laconieke Israëli's slaan voorraden in De Klerk geeft politie extra bevoegdheden Hongarije heeft armsten slechts glasbak te bieden NIEUWE STROOM VLUCHTELINGEN ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1990 PAGINA 7 BUDAPEST Met een hoopvol le blik grijpt de bejaarde man in de glasbak. Hij kijkt teleurgesteld naar de eerste fles, een drankfles van bui tenlandse orgine en dus gewoon af val. Hij scheldt zachtjes als hij een lege jampot opvist, maar zijn derde greep is een gelukkige Deze maand startte het Hongaar- weinig zal opleveren: "Er is gewoon 2 Rode Kruis samen met een inter- geen geld". statiegeld op zit, een kleine nationale liefdadigheidsorganistie aanvulling van zijn magere pen- Veel van de daklozen tot maaltijdservice voor daklozen, zijn hopeloze gevallen: alcoholis- sioentje. Het gevecht om dit mazzel- Het aanbod zal de vraag lang niet ten, drugsgebruikers. Maar niet al- tje is hard: Hongaarse glasbakken kunnen bijhouden: zo'n honderd lemaal: een groot aantal daklozen is wordt om de paar minuten door- gratis maaltijden per maand, terwijl zigeuner en heeft alleen al door de zocht, want er zijn duizenden correspondent Peter van Nuijsenburg die hopen op een paar extra daklozen zijn. stuivers. De politieke en economische anderingen in Hongarije leiden tot de schatting 30.000 tot 40.000 etnische afkomst nauwelijks kans Huren De Hongaarse schatkist aan de rand van een bankroet en een aantal ze geningen die onder de socialisten vanzelfsprekend waren, zijn dat nu niet meer. De nog steeds zwaar ge subsidieerde huren voor een ge middelde flat betaalt een Hongaar nu dertig tot zestig gulden moe ten nog verder omhoog. Dertig tot zestig gulden lijkt weinig, maar toe daarbij moet worden bedacht dat het Hongaarse minimumloon net iets meer dan 150 gulden bedraagt en veel pensioenen niet over dat be drag heen komen. De groep van allerarmsten groeit met de dag. De lonen zijn het afgelo- de samenleving. Aan de JOHANNESBURG}- De Zuidafrikaanse regering heeft gisteren 27 door geweld geteister- v_ de zwarte woonoorden tot onrustgebieden verklaard. Deze maatregel geeft de politie bijna kant spruiten de niïmwekïeïne be- evenveel bevoegdheden om tegen gewelddadigheden op te treden als de op acht juni op- drijfjes als paddestoelen uit de op een behoorlijke woning. Boven- De kerken, de joodse gemeente dien vreest Maria Zam Hongarije pen jaar met twee procent achteruit - - - - dat het aantal daklozen nog zal oplo- gegaan. Steeds meer bedrijven ont slaan overbodig personeel, terwijl de werkloosheidsregeling daar nau welijks in voorziet. De armste groe- Moeder Teresa hebben zich c Hongarije ontfermd, pen tot zo'n honderdduizend. steeds duidelijkere tweedeling sinds het socialisme is afgezworen. Heel andere De overheid doet weinig. De ge- geen dak meer boven hun hoofd alles bij elkaar hebben: bejaarden, minimumlo- pen, bejaarden, gehandicapten, geheven noodtoestand. De verklaring tot onrustgebied is nomen tegen overtreders van het drie maanden geldig, maar kan wor- wapenverbod. Onder dit verbod den verlengd. President De Klerk vallen onder meer: kapmessen, bij- verklaarde bovendien dat, indien len, speren, dolken, knuppels, ijze- nodig, verder strekkende maatrege- ren staven, benzinebommen en len getroffen zullen worden. hooivorken. ANC-leider Nelson Mandela heeft Vlok deed een dringend beroep de instelling van onrustgebieden op gemeenschapsleiders om te hel- 'volstrekt zinloos' genoemd. Hij perl bij het herstellen van de orde. sprak gistermiddag in Pretoria met De gevechten in de woonoorden De Klerk over de voortgang van het hebben hun oorsprong in een vredesproces die door de uitbar- machtsstrijd tussen het ANC en de sting van geweld in gevaar dreigt te Zulu-beweging Inkatha, maar zijn komen. gaandeweg ontaard in een stam- In de tot onrust gebied verklaarde- menoorlog tussen Zulu's en woonoorden, waar bij gevechten Xhosa's. Beide partijen hebben zich tussen rivaliserende zwarte groe- inmiddels bereid verklaard tot vre- pen de afgelopen 12 dagen meer dan desbesprekingen, maar niemand 500 doden zijn gevallen, is ook het weet nog waar en wanneer deze dragen van 'vuurwapens en andere plaats zullen vinden. De leiders, gevaarlijke wapens', zoals speren, Buthelezi (Inkatha) en Mandela kapmessen en ijzeren staven, met (ANC) zullen waarschijnlijk niet onmiddellijke ingang verboden. aan dit beraad deelnemen. Mandela is vandaag naar naar Os- Politieminister Adriaan Vlok die lo vertrokken, waar hij een congres de maatregelen gistermiddag in toespreekt over de'anatomie van de Pretoria bekend maakte, zei dat haat'. Daarna brengt hij een bezoek grond en kopen steeds meer sen westerse consumptiegoederen. Maar ook de groep voor wie zulke kolonel Gaddafi. Volgende week produkten absoluut niet zijn weg- onlangs een werkgroep heeft opge- vrijdag keert hij terug in Johannes- gelegd, groeit: zo'n tien procent van burg, van waar hij voor 'een werk- de Hongaren leeft volgens de laatste bezoek' doorreist naar de Kaappro- cijfers onder de armoedegrens. die de geuners en werklozen, komen r kunnen be- welijks nog uit zonder liefdadigheid op. En hoewel talen. De huren zijn de afgelopen of bedelarij. Sociale Zaken tijd verdubbeld, de elektriciteitsta- Een schamel extraatje biedt al twee keer in een jaar met der- leen nog de glasbak, waarin de rij- richt die zich-over het daklozenpro- tig procent gestegen, maar de - vaak keren - het eindeloze wachten bij de bleem moet buigen, verwacht zeer lage - pensioenen zijn gelijk ge- statiegeldloketten beu - hun flessen staatssecretaris Maria Zam dat dat bleven. dumpen. deze genomen zijn, omdat de 'gewo ne wetten van het land niet afdoen de zijn om de situatie het hoofd te bieden'. Hij verwees daarbij, behal ve naar het dodental, ook naar de vernielingen, aanvallen met vuur wapens, handgranaten en brand bommen, die sinds 13 augustus rond Johannesburg op grote schaal hebben plaats gevonden. Tot de woonoorden die tot on rustgebied zijn verklaard behoren onder andere Soweto, Thokoza, waar de gevechten bijna twee we ken geleden zijn begonnen en Kagi- so, waar de situatie nog steeds ex plosief is. In de andere woonoorden lijkt de rust grotendeels te zijn te ruggekeerd. De regering besloot tevens de po litie- en legereenheden in deze woonoorden drastisch te verster ken, zodat actie kan worden onder- i Algerije en de Libische leider Chemische fabriek in Oeral ontploft MOSKOU (AFP) - Meer dan hon derd personen zijn gewond geraakt door een explosie in een chemische fabriek in Oefa, een stad in de Oeral in de Sovjetunie. Dit heeft het Sov- jet-presbureau TASS meegedeeld. Het merendeel van de gewonden is met ernstige brandwonden en/of vergiftigingsverschijnselen in zie kenhuizen opgenomen. De eerste ontploffing deed zich woensdag voor in een opslagplaats aceton-fenol. Vervolgens explo- AMMAN - Duizenden vluchtelin gen uit Irak en Kuwayt passeren de deerden ook andere gebouwen op Jordaanse grens, die gisteren GOLFCRISIS GOLFCRISIS GOLFCRISIS GOLFCRISIS Van onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - De supermarkten in Is- Maar donderdagavond mocht het raël waren gisteren drukker en de hoofd van de Bescherming Bevol- boodschappenkarren voller dan king, kolonel Dov Peled, via radio normaal doordat de bevolking saai gehoor gaf aan i verspreide oproep raad crisis in het Golfgebied. Maar er was geen sprake van paniek of hamste- televisie vertellen wat de Israëlis de media op dit moment al kunnen doen. Hij noodvoor- gaf het advies voldoende voedsel op te slaan in verband met de te slaan voor een of twee weken, vooral in de vorm van conserven en in glas verpakte vruchtensappen. Peled raadde de Israëlische gezin nen ook aan vast een kamer uit te kiezen die bescherming biedt bij een aanval met chemische wapens. Er dient plakband in huis te zijn voor het afsluiten In de loop van de middag toonden vooral de rekken met conserven en mineraalwater een tamelijk lege aanblik. En dubbelkoolzure soda, i aanbevolen beschermingsmid del tegen gasaanvallen, was bijna deuren overal uitverkocht. Overigens blijven de meeste Is raëlis nogal lakoniek onder de situa tie. En militaire deskundigen be- Buitenland kort het fabrieksterrein. Bijna alle ge wonden zijn brandweermannen die probeerden het vuur te bestrijden. Omdat giftige produkten van de chemische fabriek in de rivier Oefimka terecht kwamen, zijn mo menteel zeshonderdduizend inwo ners van Oefa verstoken van water. open ging nadat onder meer de EG- landen Jordanië hadden toegezegd. De Verenigde Naties sturen onge veer 40 ton noodhulp naar Jordanië, waaronder voedsel, drinkwater, de kens en afvalzakken. Jordanië her bergt momenteel zo'n 120.000 vluch telingen. (foto AFP) Zware straffen voor illegale houtkap Haarscheurtjes British Airways houdt haar zeven Boeing 767 vliegtuigen aan de grond, omdat tijdens routine-onder houd bij zes toestellen haarscheu- ren zijn ontdekt in de ophanging van de motorgondels aan de vleu gels. Gisteren verloor een Boeing jumbojet van Olympic Airways onderdeel van een motor boven Athene. Het brokstuk stortte neer in een buitenwijk. Difterie-epidemie Een difterie-epidemie heeft in Mos kou al acht levens geëist en grote onrust veroorzaakt onder de inwo ners van de Sovjet-hoofdstad. Er zijn 154 gevallen van difterie geregi streerd. De reden voor het uitbre ken van een epidemie is, volgens de Moskouse Pravda, de massale wei gering van de Moskovieten om zich te laten inenten vanwege de slechte kwaliteit van de vaccinaties. Tadzjikistan Het parlement van de Sovjet-repu bliek Tadzjikistan, in centraal-Azië, MANILA - Grote delen van de Filipijnse hoofdstad Manila zijn gisteren na heeft zichzelf gisteren soeverein hevige moessonregens overstroomd. Tot dusver zijn minstens negen mensen verklaard. Eerder deze week liet om het leven gekomen, aldus de autoriteiten. ook het parlement van Turkmenia Duizenden forensen raakten in de overstroomde straten vast. Automobi- een soevereiniteitsverklaring Uit- listen lieten hun vastgelopen voertuigen midden op de weg staan, waar gaan en riep het Armeense parle- door grote verkeersopstoppingen ontstonden. Schoolkinderen werden naar ment de onafhankelijkheid uit. Tad- huis gestuurd, evenals ambtenaren en personeelsleden van sommige parti- zjikistan bestaat voor het grootste culiere bedrijven. deel uit woestijn, maar bezit grote Op sommige plaatsen in de hoofdstad stond het water bij de mensen tot olie- en gasvoorraden. aan hun middel. In Manila en de noordelijke provincies Bulacan en Tarlac moesten meer dan 60.000 mensen uit hun huizen geevacueerd worden. "Wi r»n PpaiKAsnn Alle binnenlandse vluchten van en naar de hoofdstad kwamen te verval- i\ 1CU len, maar het internationale luchtverkeer ondervond geen hinder van de Het proces tegen Nicu Ceausescu, overstromingen. zoon van de geëxecuteerde Roe- (foto epa) meense dictator Nicolae Ceasescu, is gisteren in Sibiu beëindigd. Het militaire tribunaal doet op 21 sep tember uitspraak. De jonge Ceauce- scu in Sibiu tijdens de revolutie in december soldaten het bevel heb ben gegeven op burgers te schieten. Hij werd vorige week uit de gevan genis ontslagen omdat hij aan lever- cirrhose zou lijden. Tegen zijn vrij lating is beroep aangetekend. JAKARTA (IPS) - De Indonesi sche regering heeft bij monde van minister van bosbouw Hasyrul Harahap aangekondigd dat het 'stelen' van beschermd tropisch regenwoud voortaan kan worden bestraft met maximaal tien jaar gevangenisstraf. Ook kunnen boetes worden uitgedeeld van maximaal 55.000 dollar. De maat regelen vervangen de oude boe tes, die de bedrijven gemakkelijk konden betalen. De regering in casseerde de afgelopen twee jaar bijna tien miljoen dollar aan boe tes, maar moet jaarlijks een veel voud daarvan uittrekken om de 300.000 hectare opnieuw aan te planten, die is afgesproken. Indonesië komt met 143. mil joen hectare tropisch regenwoud na Brazilië en Zaire op de derde plaats in de wereld. het publiek keer op keer dat wezigheid i transistor-radio instructies kunnen wor den ontvangen. Een doekje, ge drenkt in een oplossing van water dubbelkoolzure soda, zou bij af- gasmasker r de kans op een Iraakse aanval met en keelorganen tijdelijk kunnen be- chemische wapens zeer klein is. De schermen tegen het inademen van Israëlische regering, die heeft be- gassen. sloten in de crisis een zo laag moge- In de komende week zullen vier- lijk profiel te handhaven, heeft nog duizend leerkrachten in Israël spe- weinig gedaan aan het adviseren ciale instructies ontvangen i de bevolking voor het geval het land betrokken raakt by pend conflict. De beschikbare gasmaskers ander beschermingsmateriaal zul band met het schooljaar dat op 2 gewa- september begint. De Israëlische dierenbescherming heeft al een aantal verzoeken gekregen om in formatie over de bescherming i len pas worden uitgereikt 'als de tijd dieren bij gasaanvallen. Er zijn geen rijp is', zoals minister van defensie speciale gasmaskers voor huisdie- Moshe Arens herhaaldelijk heeft verklaard. Het kabinet Irak uit een distributie volgens de vereniging bang dat kunnen kleine dieren worden be schermd in de 'gastentjes' die be kers de conclusie zou kunnen trek- schikbaar zyn voor baby's. Voor ken dat Israël van plan is aan te val- grotere is er alleen hoop i: atropine-iryecties. Zelfs stakmgsoproep brengt mensen niet meer op de been MEXICO-STAD - Drie en een hal ve week Fujimori heeft Peru volle dig landmacht. Aanleiding was de ver rassende benoeming van een gene raal op binnenlandse zaken. zaken had willen stellen binnen het opslagdepots geplunderd. Maar le- veiligheidsapparaat. Nog nooit i i politie kenden geen genade. zulke harde Nadat er een paar keer met scherp klappen uitgedeeld. Benzine werd op plunderaars was geschoten, liefst 31 keer zo duur. Levens- keerde de rust terug. 11 doden, 30 Van onze correspondent plaats van de vrouw bepalend is tie verkeert. In alle andere gevallen a] voldoende voor een justitieel on- Hans Hoogendijk voor een eventuele strafvervolging, kan zij volgens paragraaf 218 van derzoek. De Westduitse SPD heeft al laten het wetboek van strafrecht worden BERLIJN - De twee Duitslanden weten de abortusregeling in de veroordeeld tot maximaal een jaar JNieUWe Wetgeving hebben besloten op 3 oktober tot Bondsraad, een soort Eerste kamer, gevangenisstraf plus een forse geld- in de DDR willen alle partyen, uit te willen blokkeren. boete. - - Een ander probleem is of een arts de vroegere DDR abortus hereniging, maar het ziet dat ook na die datum de abortus wetgeving Oost im ae aoortus- west verdeeld Absurde situaties Stasi-geheimen Het Oostduitse parlement heeft wet aangenomen die elke burger zal houden, toestaat informatie te verkrijgen De FDP, over het -dossier dat over hem of ging dinsdag teL haar is aangelegd door de Stasi, de gen in, akkoord met voormalige Oostduitse geheime waarbij Westduitse vrouwen die op lijn, de een uit het voormalige wes- woonplaatsprincipe dienst. Volgens het parlement heeft het gebied van de vroegere DDR telijk deel, de ander uit Oost-Ber- den dat de Stasi, die een permanente clusief de CDU van premier De Mai- zière, zich sterk maken om alsnog de eigen liberale regeling te behou- In de praktijk kan de regeling tot heeft uitgevoerd by een vrouw uit den. Een enquête heeft uitgewezen De FDP, de Westduitse liberalen, absurde situaties leiden. Het wordt de voormalige Bondsrepubliek alle verwachtin- dan mogelijk dat twee vrouwen, uit strafbaar wordt. Verder vrezen des- regeling, dezelfde straat in een herenigd Ber- kundigen dat het zogenaamde hebben aangekondigd een wetsont- 2a! lei. werp in te dienen in de Volkskam- trole uitoefende over de DDR-bur- gers, zes miljoen dossiers. abortus laten plegen, strafbaar zijn. lijn, naast elkaar in het ziekenhuis gaan Voor de Oostduitse vrouwen zal de liggen. Beiden hebben een abortus te tijd liberale DDR-wet nog twee jaar gel- ondergaan. De Oostduitse vrouw in het oostelijk deel j dig blijven. Volgens deze is abortus hoeft niets te betalen en kan zonder Ook vragen ze zich af wie gaat wetgeving moet komen, waarbij staat dat de 'fristenlos- een abortus zich voor kor- ung. blijft bestaan en dat een ge laten schry ven in een stad mengde parlementaire commissie binnen twee jaar met andere eerste levens- mensen met kogelwonden en 7000 tot tien keer. "Laat arrestanten, aldus de balans in de smeekte ook Peruaanse kranten. Vorige week sloegen speciale commando's een eerste protest mars van de vakbonden hardhan dig uit elkaar. Opnieuw een dertig tal gewonden. En byna alle overige i, verdwe- achter de tralies. Het misluk ken van de staking van deze week De veronderstellingen werden al gemaakt. "Een lege porte- snel bevestigd door verregaande middelen monnaie en veel blauwe plekken", zuiveringen aan de top van de mari- behoeften zo vatte een vakbondsleider de er- ne, de luchtmacht en de politie. Het God ons helpen", varingen samen. Teleurgesteld was al langer bekend dat daar grote Carlos Hurtado Miller, de premier moest hy toegeven dat de belang- onvrede bestond over het feit dat en tevens minister van economi- rijkste vakcentrales deze week met Fujimori als president een 'chi- sche zaken die met de bekendma- maar amper mensen op de been nito', een Chineesje, de hoogste be- king van het pakket was belast. hadden weten te krijgen voor een velhebber was geworden. staking tegen de ongekend felle Een meesterzet, zo vond men het De eerste dagen kwam het tot deelnemers, economische maatregelen van de in diplomatieke kringen. Door de spontane protesten. In sloppenwy- nog nieuwe regering. landmacht, verreweg het belang- ken werden kleine winkeliers en Niemand in Peru weet meer hoe rijkste legeronderdeel, aan zich te hij rond moet komen. Bijna ieder- binden kon Fujimori resoluut op een heeft honger. Maar het bikkel- treden tegen het mogelijke coupge- harde optreden van leger en politie vaar binnen de luchtmacht en de heeft de lust tot protesteren ontno- marine. En door nieuwe comman- men. Veel Peruanen zien de van Ja- danten te benoemen had de presi- panse afkomst zijnde president al dent daar meteen de leiding tot op als een soort van militaire dictator zekere hoogte aan zich weten te ver in burgerkleren. plichten. Meteen nadat de altijd smetteloos Ondertussen bleven de Peruanen in het pak zittende Fujimori op 28 tevergeefs wachten op de door Fuji- juli was aangetreden, puilden de mori beloofde economische maatre- Peruaanse kranten uit van lange gelen. Toen die twee weken geleden verhalen over een vermeend pact eenmaal kwamen, bleek meteen tussen de nieuwe president en de waarom de president eerst orde op VILNIUS - Ook al zijn ze van steen, de oude communistische leiders in het Oostblok hebben heel wat te verduren. Vooral als ze nog niet van hun voetstuk zijn gehaald, zoals hier in de Litouw se hoofdstad Vilnius. (foto ap> kwam dan ook met als een echte verrassing. Het klimaat werd nog eens extra bedorven door aankon digingen van de gevreesde guerril labeweging Sendero Luminoso (Lichtend Pad) en ook van de min der sterke Tupac Amaru-groep om er een zogenoemde 'gewapende sta king' van te maken. Toen aan de vooravond in grote delen van het land na luide explosies het licht uit ging, viel de spanning helemaal te snijden. Het leger maakte van de duister nis gebruik om met pantserwagens de uitvalswegen naar de meest on rustige sloppenwijken rond Lima te blokkeren, 's Ochtends vroeg kre gen honderden demonstranten bij na voor de deur van hun huis al de eerste klappen. Tegen het einde van de middag was er van de staking bij na niks meer te merken. Zelfmoorden Bij de meeste Peruanen staat de bo demloze depressie reeds diep in het gelaat gegroefd. Steeds meer men sen verliezen zelfs de lust om te le ven. De afgelopen dagen is er een angstaanjagende toename gemeld van het aantal zelfmoorden. Bijna niemand verdient per maand meer dan 100 gulden. En dat terwijl er om geen honger te hoeven lijden min stens 700 gulden nodig is. Duitsland. Pyromaan In de haven van Antwerpen loopt een pyromaan rond. Dat i tuiging i de eerste twaalf' weken zwangerschap niet strafbaar. De FDP heeft vooral de SPD on- aangenaam verrast. De liberale re- r de gerechtelijke politie geringspartij had zich steeds inge- ..i de grootste Belgische havenstad, zet voor overname van de DDR- génaamde 'fristenlösung'. De branden die de haven de afgelo- wetgeving, maar de partij kon de vrouw kan in de eerste drie pen maanden hebben geteisterd christen-democraten ontstaan meestal tijdens de schaft- Kohl niet overtuig tijden, bij het wisselen van ploegen Duitsland staat abortus nog altyd i het vertrek van de .dag- het wetboek de problemen naar huis. De Westber- controleren waar een vrouw woont. lijnse moet minstens 500 mark beta- „In de DDR is net de stasistaat afge- paragraaf 218 uit het wetboek 5n- len en dreigt thuis te worden ver- schaft en nu beginnen we weer met strafrecht dient te zijn verdwenen. re- volgd door de justitie. - In de DDR geldt namelijk de snuffelpraktijken", zei de Oostduit- SPD wil Duitse top over eenwording ieder geval de beruchte Westduitse BONN (DPA) - De sociaaldemocratische oppositiepartij (SPD) in de bondsrepubliek wil met bondskanselier Helmut Kohl (CDU) op korte ter mijn een topgesprek over de Duitse eenheid. Verwacht wordt dat opnieuw dui- Dit blijkt uit een brief die SPD-leider Hans-Jochen Vogel gisteren i De ploegen uit de haven en breken steeds uit in grote magazijnen verklaarde het stadsebstuur dat Helmut den van dé zwangerschap zelf bepa- „blijkbaar weer een Muur in de stad Kohl niet overtuigen. In West- len of deze wel of niet moet moet wordt gebouwd". ibortus nog altijd in worden afgebroken. In West-Duits- Gevreesd wordt dat deze over- strafrecht. land mag een zwangere vrouw al- gangsregeling alleen maar het wan- In Oost en West hebben vrouwen- leen abortus laten plegen na toe- trouwen onder de burgers zal bewegingen, de linkse partijen en stemming van een bevoegde instan- brandbaar materiaal ligt opgesla- delen van de liberalen woedend ge- tie. Deze bekykt of de vrouw reageerd op het besluit dat de v economische of sociale noodsitua- minister voor vrouwenzaken zenden vrouwen de straat op zullen Kohl heeft gestuurd. Volgens Vogel bevinden de onderhandelingen met Christy Schmidt. In JVest-Berlyn gaan uit protest tegen de abortusaf- de DDR over het verdrag dat de politieke eenwording moet regelen zich in Spraak jn bet eenwordingsverdrag, een diepe crisis. Vooral bij ingewikkelde zaken als vermogenskwesties en In juni demonstreerden meer dan rechten bij zwangerschap (abortus) huldigt de regering Kohl voor de SPD 10.000 Westduitse vrouwen in Bonn niet aanvaardbare standpunten. tegen de regering-Kohl, terwijl te- Vogel wijst er op dat de noodzakelijke grondwetswijzigingen slechts gelijkertijd duizenden Oostduitse mogelijk zyn met instemming van de SPD gezien de meerderheidsverhou- vrouwen de Brandenburger Tor in dingen in de Bondsraad. Naar de mening van de SPD moet het topgesprek Berlijn blokkeerden. Op hun span- plaatsvinden voordat volgende week de ondertekening van het verdrag doeken stond onder meer: "Hier plaatsvindt. Ook de liberale FDP in Bonn is voorstander van een dergelijk den duitse vi dergaan e tip dat een West- >uw een abortus heeft on- a een Oostduitse kliniek is komt paragraaf 218 niet doorheen", topgesprek van de party voorzitters.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7