TAD LEIDEN Ongeloof over sluiting van postagentschappen 'Het is opvallend dat er om je eigen huis zoveel talent loopt' Midzomerfeesten aan de Luifelbaan groot succes s LEIDSCH m DAGBLAD ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1990 Franse avond LEIDEN - De Eerste Leidse Petan- que Club Heleboule houdt van avond een Frans feestje op het'Arse naalplein, tussen het Lak-theater en café De Grote Beer aan de Rem- brandtstraat. De club speelt hier wekelijks twee keer jeu de boules. Deze sport wordt vanavond gecombineerd met Franse muziek en hapjes. Deze wor den verzorgd door De Grote Beer en geserveerd op een speciaal terras langs het water. Ook staan enkele antieke Ci- troëns op het plein, om een authen tiek Franse sfeer te verkrijgen. De activiteiten worden gehouden tus sen 17.00 en 23.00 uur. Leidse reclamespot met Leidse acteurs geëxporteerd naar Chili LEIDEN Een dansende men senmassa die de grootste lol heeft met confetti uit een spuitbus. Jonge mensen, oude mensen, blanke en donkere mensen acte ren in een swingende reclame spot die binnenkort in Chili voor de eerst keer op de televisie te zien zal zijn. Wat de Chileense tv- kijker niet weet - en misschien ook niet interesseert - is dat deze 'commercial' van 30 seconden een volledig Leids produkt is. Re clamebureau Netto (aan de Wa- tersteeg) en Infofilm (Haarlem merweg) tekenden voor de pro- duktie, Festival Associates, on derdeel van de Koninklijke San ders aan de Zoeterwoudseweg, was de opdrachtgever en de recla mespot voor 'Festival Serpentine Spray' werd opgenomen in het restaurant Camino Real aan de Doelensteeg. Ook de hoofdrolspelers zijn af komstig uit Leiden en omstreken. Hans Netto van het reclamebu reau heeft met regisseur Robert Busschots van Infofilm de ac teurs uitgezocht. "In eerste in stantie hebben we contact opge nomen met castingbureau's in Amsterdam. Die beschikken over fraaie fotoboeken met prachtige mensen, maar daar zat toch niet tussen wat we zochten. We heb ben daarom een advertentie gezet in een huis-aan-huisblad en daar op reageerden maar liefst 500 mensen. Daarvan hebben we er 200 gezien, 70 van hen hebben we voor het maken van de commer cial uitgenodigd". Netto is achteraf zeer tevreden over deze werkwijze. "Een vol gende keer doen we het op dezelf de manier. Het is opvallend dat er in zo'n kleine straal rondom je ei gen huis zoveel talent rondloopt, er zijn veel mensen die iets kun-' Ook het enthousiasme waar mee de amateurs werkten was naar de mening van Netto enorm. "Toen we na uren opnemen in een bloedhete ruimte aankondig den dat we klaar waren, begon nen de acteurs te loeien uit teleur stelling dat het was afgelopen". Toeval Van de Festival Serpentine Spray zijn intussen zo'n 25 miljoen bus sen verkocht. Net als het buskruit werd de confetti uit de spuitbus bij toeval ontdekt. Onderzoekers waren bezig met het zoeken naar een soort vulcaniseermiddel voor het snel dichten van een gat in een fietsband. Door een fout in de formule kwam er een soort witte draad te voorschijn. De fabrikant voegde een kleurstof toe en de Serpentine Spray was geboren. De opdracht om een tv-spot voor dit produkt te maken, was de eerste op dit gebied voor Net to. "Mtfn eerste taak was het ma ken van een klein etiket voor de spuitbus. Dat lukte niet goed, maar de opdrachtgever benader de mij of ik toch een commercial wilde maken. Daar was vraag naar van de importeurs in het bui tenland". Netto nam zich voor om van deze opdracht zoveel mogelyk te leren. "De bekende produktiebu- reaus in Amsterdam vielen daar om al snel af. Dan werk je met mensen die zoiets al 20 of meer keer hebben gedaan. Die hebben niemand nodig die over de schou der meekijkt, maar zeggen juist: laat mij m'n werk maar doen". De Leidenaar ging daarom op zoek naar een bedrijf dat veel van filmen wist, maar nog nooit een commercial had gemaakt. Na om zwervingen door het hele land kwam hij uiteindelijk bij Infofilm terecht, een bedrijf aan de Haar lemmerweg, op loopafstand van Netto's kantoor aan de Water- steeg. Musea Infofilm is de laatste jaren vooral actief met het maken van televi siedocumentaires en het maken van videofilms voor musea. Voor een van die produkties kreeg In fofilm zelfs een Sony Award, een van de hoogste onderscheidingen voor videomakers. Het bedrijf is nu bezig met een project op beeldplaat voor het museum Boerhaave in Leiden, dat volgend jaar wordt geopend. Met de producenten van Info film, Robert en Roger Busschots, werkte Netto het idee voor de te levisiespot verder uit. Het moei lijke van de opdracht was volgens de makers dat de reclamefilm voor de gehele wereld geschikt moet zijn. Behalve in Chili wordt het produkt in elk geval in Brazi lië en Australië en waarschijnlijk ook in het Verre Oosten op televi sie vertoond. Of dat in Nedreland het geval zal zijn, is twijfelachtig. De fabrikant vindt de Ster-tarie ven in ons land nogal hoog. Aan de brede verspreiding over de gehele wereld kleeft volgens Netto ook een voordeel. "Je hoeft niet echt naar een 'clou* op zoek. Wel moetje oppassen dat er geen verkeerde associaties worden ge maakt. In China bijvoorbeeld is wit de kleur van de rouw, die kleur kan je dus niet gebruiken in een reclamefilm over een feestje". Het uiteindelijke produkt ademt wel een wat tropische, Zuidamerikaanse sfeer uit. In het filmje van 30 seconden wordt geen verhaal verteld. Netto: "Het oorspronkelijke plan was wel om dat erin te verwerken. Een wat sombere man zou worden opge vrolijkt door de confetti uit de spuitbus. Uiteindelijk waren we Hans Netto, op de foto met Roger (links) en Robert Busschots (midden) van Infofilm. "Ik denk dat de op- Wrn^f/ipuer,.in«r«nnr z>n geid heeft gekregen". Distributie De vrolyke avond met de Festival Serpentine Spray is uiteindelijk een vrij 'abstract' feestje gewor den. "De kijker kan niet zien waar het wordt gehouden en waarover het gaat. Het kan om een verjaar dag gaan, een trouwpartij of een jubileum. Dat maakt het juist ge schikt voor distributie over de ge hele wereld", meent Netto. De Leidse reclamemaker is te vreden over het uiteindelijk re- (foto Jan Holvast) sultaat. "Het is m'n eerste com mercial en ik hoop niet de laatste. Ik heb er met veel plezier aan ge werkt en ben best trots op de kwaliteit. Ik denk dat de op drachtgever waar voor z'n geld heeft gekregen". LEIDEN - De fracties van D66 en WD voelen zich buitengesloten omdat ze niet op de hoogte waren van een bijeenkomst die de college partijen gisteren hadden met de ambtelijke top in Leiden. In een brief aan de fractievoorzit ters van PvdA, CDA en Groen Links maken de oppositiepartijen Kandidaten gezocht voor kinderstoelzitten LEIDEN - Voor de wereldrecord poging 'kinderstoelzitten' die tij dens de komende Leidato Huis- houdshow in de Groenoordhallen wordt gehouden, worden nog deel nemers gezocht. Tot nu toe hebben zich te weinig kandidaten aange meld. Het huidige wereldrecord staat op 106 uur. De bedoeling is om het op 116 uur te brengen. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij het kan- Op het Bevrijdingsplein konden belangstellenden een rondje rijden op een velocipède. Na afloop lag voor hen toor van de Leidato, telefoon 071 - '.en rijbewijs klaar. «oto ,»n Hoiv».« 121942. LEIDEN - Vele duizenden hebben donderdag en vrijdag een bezoekje gebracht aan de Midzo merfeesten in het winkelcentrum De Luifelbaan. De organisatie ver wacht dat als vanavond de festivi teiten worden afgesloten, ruim I 20.000 mensen het Bevrijdings- en Vijf Meiplein hebben bezocht. Woordvoerder Jan Mentink van de winkeliersvereniging, die de feesten voor de tiende keer in de huidige vorm organiseert, is zeer te vreden over het verloop. "Het trekt mensen uit de hele stad, zo langza merhand is dit na 3 oktober en de I Lakenfeesten het gezelligste feest in de stad". Behalve de commerciële activi- I teiten zijn er diverse kraampjes van ideële instellingen als De Zonne bloem, het Rode Kruis en het die renasiel. Gisteren konden mensen op het Bevrijdingsplein een rondje maken op een velocipède. Wie er in slaagde om, onder begeleiding, te blijven zitten op dit ouderwetse middel, kreeg een heus velocipède- rijbewijs uitgereikt. Voorts hield voetbalvereniging Leidsche Boys een wedstrijd penal ty-schieten, balletje hooghouden en gaten schieten. De finale van de wedstrijden, voor jongeren tussen de 6 en 17 jaar, wordt vanmiddag ge houden. Zaterdagmiddag zijn er tevens enkele optredens van een turn- stuntteam. Her en der over de bra derie vertonen diverse hobbyisten hun kunsten. Zo zijn er schilders, boetseerders, en brooddeeg-kun stenaars. Op muzikaal gebied was er tij dens de zomerfeesten eveneens het nodige te beleven. Donderdag avond was er een druk bezocht op treden van Wies Cavé, gisteravond was De Stalenband, de bigband van de HCG, te beluisteren. Vanmiddag staat de bigband Hans Dubbelaar op het podium. 'D66 en WD buitengesloten' 'groot bezwaar tegen deze gang van zaken', die tegenstrijdig is met het collegeprogramma waarin wordt gesproken over bestuurlijke ver nieuwing en gelijke informatie voor de hele raad. "Dit valt ons allemaal bitter tegen", schrijven de fractie leiders van D66 en WD. Nadat beide fracties erachter wa ren gekomen dat er een vergadering was met het ambtelijk management team, werden ze alsnog uitgeno digd. "Het was voor ons echter niet mogelijk om op zo'n korte termijn, midden op een reguliere werkdag, hiervoor vrij te maken. Het leidde tot onze spijt niet tot de bereidheid tot uitstel van de bespreking. Wij wachten een nieuwe uitnodiging af', zo eindigt de brief. Open dag in nieuw pand Roadrunners LEIDEN De Leiden Road Run ners Club houdt zondag 2 septem ber 'open dag' in het nieuwe onder komen aan de Voorschoterweg. Het clubhuis wordt die dag om 17.00 uur officieel geopend door W. Hettinga, de Leidse wethouder van sportza ken. Leden van de vereniging begin nen om 1.00 uur aan een estafette- marathon. De lopers wisselen el kaar af tot het moment van de ope ningshandeling. Bezoekers kunnen vanaf 10.00 uur een kijkje nemen op de infor matiemarkt. Voor kinderen is er een springkussen op het terrein. Om 10.30 uur begint een trimloop over de afstanden 3,6,10 en 16 kilometer en vanaf 13.30 uur zijn er looptrai ningen. De conditie kan worden ge test door het afleggen van de Co- opertest, die om 14.00 uur begint. Wie nog puf over heeft kan daarna deelnemen aan een volgens de orga nisatie 'vermakelijk en spectacu lair' spel. Na de opening is er een re ceptie. Tentoonstelling Chinese schilder bij Volkenkunde LEIDEN De vooraanstaande Chinese kunstenaar Au Ho-Nien exposeert in het Rijksmuseum van Volkenkunde aan de Steenstraat. De kunstenaar verricht donderdag 13 september de officiële opening van de expositie, die is te zien tot 28 oktober. Au Ho-Nien is een van de voor aanstaande vertegenwoordigers van de huidige Chinese schilder kunst en hoofd van de afdeling kunst van de Culturele Universiteit van Taipei. De schilder wordt voor al geïnspireerd door de natuur. De tentoonstelling is georgani seerd in samenwerking met het Re geringsbureau voor Informatie van Taiwan. AZL: 'Uiterst vervelend, maar geen ramp' LEIDEN/REGIO - Achter docht en ongeloof overheer sen bij de beheerders van postagentschappen in de re gio. Gisteren werd bekend dat elf agentschappen en een postkantoor in het dis trict Leiden waarschijnlijk moeten sluiten. Daarnaast worden nog eens vier kanto ren omgezet in een post agentschap. In het najaar valt de definitieve beslissing over dit plan. Veel betrokke nen willen geen commen taar geven omdat ze door de PTT nog niet op de hoogte zijn gesteld van de voorstel len. Beheerder R. van Haastregt van het agentschap in het universiteitscom plex aan de Cleveringaplaats staat perplex. "Ik had het helemaal niet verwacht. Er zijn periodes dat het hier echt druk is. Alleen als de uni versiteit dicht is, en er minder colle ges zijn, hebben we minder klan ten". Per dag komen gemiddeld twee honderd mensen geld "halen bij het postagentschap. Het gaat dan meestal om relatief kleine bedra gen. Het postagentschap is nu zes jaar gevestigd in het universiteits complex en Van Haastregt heeft niet het gevoel dat de klantenkring kleiner is geworden sinds in de stad geldautomaten zijn geplaatst. "We hebben hier ook heel veel postzegelklanten", vertelt hij. Van Haastregt is tevens beheerder van het postagentschap aan de Heren straat en geeft eerlijk toe dat het daar veel drukker is. "Maar ik had toch niet verwacht dat ze dit agent schap zouden sluiten. We hebben niet alleen studenten als' klant, er komen toch ook aardig wat mensen die hier in de buurt wonen. En die zijn ook verbaasd over het bericht". De universiteit wil geen reactie geven omdat 'we officieel nog niet op de hoogte zijn gesteld'. Een woordvoerder van het AZL zegt het jammer te vinden dat het postagent schap dat is gevestigd in de nieuw bouw ook dicht moet als het voor stel door de PTT-directie wordt overgenomen. "Uiterst vervelend, maar geen ramp", zegt hij. Volgens de voorlichter maken vooral medewerkers van het zie kenhuis gebruik van de diensten van het postkantoortje. "Ik denk dat de meeste klanten personeelsle den zijn. Het agentschap zit in ge bouw 1 en dat is voor een groot aan tal patiënten niet gemakkelijk be reikbaar". In het voorstel staat verder dat de Leidse agentschappen aan de Ha ven, Maresingel en Nieuwe Rijn moeten worden gesloten. Beheer der A. van Es van het postagent schap aan de Haven wil geen enkele reactie geven: "Ik weet zelf nog van niets". Het enige wat hij wil vertel len is dat zijn klantenkring een 'mengelmoes' is. "Alles komt hier, ouderen, jongeren, echt alles". J. de Graaf van het postagent schap aan de Nieuwe Rijn is ervan overtuigd dat het bericht niet klopt. "Wij zitten boven het minimum aantal handelingen en dus blijven wij gewoon open". Directeur B. Zweekhorst van het Leidse postkantoor wil geen com mentaar geven omdat hij het be richt 'ongelooflijk voorbarig' vindt. "Er is een landelijke studie gaande naar het vestigingsbeleid en voor zover bij mij bekend is die nog niet afgerond". Hij zegt zich niet te kun nen voorstellen dat er een advies aan de directie is verstrekt zonder dat hij dat weet. Katwijk "Jammer dat het kantoor in de As terstraat dicht moet, blij dat het agentschap in de Rijnstraat open blijft". Aldus reageert wethouder H. van Mierlo van Katwijk (economi sche zaken) op het bericht dat ook Katwijk niet ontkomt aan de groot scheepse reorganisatie. Katwijk aan den Rijn beschikt, als de 'Asterstraat' dichtgaat, nog over één agentschap, dat aan de Rijnstraat. Volgens Van Mierlo de den verhalen de ronde dat beide agentschappen in Katwijk aan den Rijn zouden moeten sluiten. "Dat is dus kennelijk niet het geval en dat stemt mij tevreden". Van Mierlo wil snel de beweegredenen weten om het agentschap aan de Asterstraat te sluiten. "Wij streven naar een opti male service. De sluiting van het agentschap aan de Asterstraat be treur ik daarom". M. de Hollander van het agent schap aan de Asterstraat wil nog niet reageren. "Ik weet nog van niets", zegt zij. Het agentschap is sinds 17 jaar gevestigd bij bakkerij Tijsterman. Volgens Den Hollander wordt van het agentschap druk ge bruik gemaakt. "Ik zou het erg daar om jammer vinden als het dicht moet. Maar meer wil ik er echt nog niet over zeggen". De twee postkantoren in Katwijk aan Zee (Baljuwplein en Hoornes- plein) blijven, evenals het agent schap aan het Bosplein, gewoon open. i de Cleveringaplaats komen gemiddeld 200 mensen per In Zoeterwoude-Rijndijk zou het 'Onlogisch' noemt een woordvoe- In Oegstgeest worden vooral be- enige agentschap verdwijnen. De der van de gemeente Oegstgeest de jaarden gedupeerd, omdat het kan- beheerder reageert vol ongeloof op voorgenomen sluiting van het toor is gevestigd in een winkelcen- het bericht. Ik weet nog van niks, agentschap aan het Boerhaave- trum dat door een aantal bejaarden dat ga ik eerst even uitzoeken". Op plein. "Als de PTT als argument flats wordt omsloten. De beheerder het gemeentehuis in Zoeterwoude aanvoert dat het aantal lokethande- van het kantoor was gisteren niet o®n woordvoerder 'helemaal lingen afneemt, geldt dat in ieder voor commentaar bereikbaar, niet bly te zijn met het bericht. "De geval niet hier. Het agentschap staat Wassenaar verliest volgens de gemeente betaalt zelfs mee aan het in een nieuwbouwwijk met 2000 PTT-plannen twee vestigingen. De agentschap, omdat anders bewo- woningen die nog steeds groeit. Pas beheerder van het kantoor aan de ners van de Rijndijk naar Leider- drie jaar geleden werd het geopend Haesebroekseweg wil geen com- dorp of naar Zoeterwoude-dorp en toen werd voldaan aan alle nor- mentaar leveren, 'want ik weet nog moeten om een postzegel te kopen". men die de PTT hanteert". van niks'. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11