Duitse ruiters ongenaakbaar Geen hoogtepunten atletiekgala Keulen Zeilechtpaar Krens doet het nu anders Joegoslavische basketballers nu ook wereldkampioen DDR-atleten sluiten een tijdperk af Schockemöhle al vergeten Droom in vervulling voor Van Rijn MAANDAG 20 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 13 KEULEN (GPD) - Net als achttien voorgaande Grand Prix-voor- stellingen heeft ook de Weltklasse in Keulen geen Europees- of wereldrecord op de loopnummers opgeleverd. In het Müngersdor- fer-stadion, waar een jaar geleden Said Aouita bij een temperatuur van dertig graden nog het wereldrecord op de 3000 meter naar de filistijnen hielp, bleef de bonuspot opnieuw tot de rand gevuld. 'Eindelijk' Nederlands kampioen ALPHEN AAN DEN RIJN - 'Tikkeltje Anders' luidt de toepasse lijk naam van de boot waarin Mary en Peter Krens gisteren in Lemmer Nederlands zeilkampioen in de zestienkwadraats wer den. Na al tien jaar in die populaire zeilklasse vruchteloze pogin gen ondernomen te hebben op de voorgrond te treden - tot nu toe was een dertiende plaats het hoogst haalbare - sloeg het Alphense echtpaar in een rommelig kampioenschap op het onberekenbare IJsselmeer verrassend toe. "Dit is inderdaad een aangename verrassing geworden en we zijn er best confuus van", reageert Mary (31), die samen met haar een jaar ou dere echtgenoot gisteravond bij hun vereniging Noord-Zuid in Nieuwkoop een feestelijk onthaal kregen. Aan het binnenhalen van de nationale titel ging een paar slopen de dagen vooraf. "Het is deze dagen puur een kwestie van mentaliteit geweest en we hebben onze zenu wen aardig in bedwang moeten houden. Het ging er om wie de lang ste adem had". Fokkemaat Mary - Peter is de stuurman - brengt het wanordelijke verloop van de kampioenschappen in herinnering. "De eerste twee da gen stond er een te harde wind voor ons boottype en werd er niet ge zeild. Een zestienkwadraat is vrij plat en met grote golven kun je wei- e zeilkampioenen Mary Zeilen - was daarmee - met nog één wedstrijd voor de boeg - al nage noeg geklopt. Met name de goede starts van de Krensen, die vaak al eersten de eerste ton bereikten, wa ren winstgevend. "We waren steeds op de juiste plaats, hadden de juiste instelling en het beste uithoudings vermogen. Het gekke is dat Peter vooraf gezegd had dat we 'gewoon kampioen' zouden worden. Nu heeft hij dat wel eens meer gezegd, maar dit keer maakte hij het waar". Want in de afsluitende race kon eigenlijk weinig meer gebeuren. Van de 25 finalisten - er waren oot- sponkelijk 89 deelnemers - slaagde geen der medekanshebbers er nog in om het Krens-koppel te passeren. "We konden ons bij een aangewak- Vink wint Estec LEIDEN Jeroen Vink boekte, ge zien de deelnemerslijst, een nauwe lijks aansprekende prestatie door het mannenenkel Cl van Estec op zijn naam te schrijven. Karei Hui- zinga moest het in de finale met 6-4 en 6-2 afleggen tegen zijn clubge noot. Loes van der Heiden bleek de sterkste in het vrouwenenkel Cl, dat in een poule werd afgewerkt. Oefenwinst voor Grasshoppers KATWIJK - De basketbalvrouwen van eredivisionist Grasshoppers uit Katwijk zijn de voorbereiding op het komende seizoen goed begon nen met een zege tegen het West- duitse Neuss: 62-55. De ploeg van coach Han Wallaart is pas één week in training, zodat er van enige lijn in het spel nauwelijks sprake kon zijn. Bovendien ontbra ken er drie belangrijke speelsters. Neuss, gedegradeerd uit de Oberli ga, moest toezien hoe de Katwijkse ploeg middels een strakke verdedi ging naar 22-8 uitliep. Daarna pro beerden de Westduitsers het met fy siek spel, wat nog voor de rust (30- 27) succes opleverde. In de tweede helft liep Grasshoppers weg naar een ruime voorsprong, waarna een zonepress Neuss weer dichterbij bracht. Echt in gevaar kwam de Katwijkse zege niet, doordat Ada Hoek een trefzekere avond (22 pun ten) meemaakte. De van PSV Eind hoven overgekomen Marie-José Al ters liet, ondanks een zwak schot percentage, een goede indruk ach ter door sterk te rebounden. AZC succesvol op eigen toernooi ALPHEN AAN DEN RIJN - AZC- /Tarvo won dit weekeinde het eigen, in het buitenbad De Hoorn georga niseerde tweedaagse waterpolo- toernooi. De Alphenaren bleven op beide dagen ongeslagen. Zaterdag werden De Robben (12-6) en AZPC (9-4) verslagen en gisteren overwon de ploeg van Ron de Vogel opnieuw AZPC (12-8) en het Amerikaanse Santa Barbara uit Los Angeles (15- 6). Bij de Alphense ploeg maakten de Hongaar Gabor Györi en Johan Böhm (ex-DZV) hun debuut. Dins dag speelt AZC, dat zich voorbereid op de eerste ronde van de Europa Cup in Antwerpen, een wedstrijd tegen Groot Brittanie en een dag la ter opnieuw tegen Santa Barbara. MOTORSPORT - Het gewicht van de motoren in de 500 cc-klasse wordt met ingang van volgend sei zoen minimaal op 130 kilogram ge steld. Dat is een van de maatregelen die de FIM (Internationale Motor sportbond) heeft genomen om de zwaarste klasse van het wegrrcen veiliger en minder kostbaar te ma ken. LEIDEN Op een door de regen geteisterde finaledag van het ten nistoernooi van De Leidse Hout heeft Marcel van Rijn het mannen- enkel B op zijn naam geschréven. De Nieuw-Venneper bleef in de eindstrijd Wouter van der Heyde in drie sets voor (6-3, 3-6, 6-1). De titel in het vrouwenenkel B ging verras send naar Saskia Paauw, die zich eveneens in drie sets ontdeed van Nelleke Weyermans: 2-6. 7-6..6-3. Marcel van Rijn. (foto Henk Bouwman) nig doen. Wellicht is het IJsselmeer ook niet de beste plas om daar kam pioenschappen te houden. Maar je verkeert die dagen constant in spanning. We zijn op donderdag avond naar huis gegaan, maar wer den de volgende ochtend gebeld dat er toch gezeild zou worden. Dat ging toen weer niet door. Uiteinde lijk bleek dat we zaterdag wel het water op konden. Maar er waren er al wel die de moed hadden opgege- Opmerkelijk Het duo Krens bleek eenmaal in de boot opmerkelijk goed op dreef. Er. moesten eerst vier selectiewedstrij den gevaren worden en daarin werd de concurrentie op achterstand ge zet. Met twee eerste, een tweede en een vijfde plaats nestelde het Al phense echtpaar zich op kop van het klassement. De concurrentie - bestaande uit Bert Kramer, Hans van Drunen. Wybe Kort en Jan van BUENOS AIRES (AFP) - Joegosla-, vië heeft zich na de Europese titel ook het wereldkampioenschap bas ketbal toegeëigend. In de finale van het toernooi wonnen de Joegosla- ven gisteren in Buenos Aires met ruim verschil van Olympisch titel houder Sovjetunie: 92-75 na een ruststand van 52-34. Joegoslavië was de grote favoriet in de eindstrijd. In de groepswed strijd van enkele dagen eerder was al gebleken, dat de Sovjetrussen niet veel tegen de Joegoslaven in te brengen hadden. Toen was de uit slag 100-77 voor Joegoslavië. Het was de derde keer, dat Joego slavië de titel veroverde. Eerder ge beurde dat in 1970 (Ljubljana) en 1978 (Manila). Na zestien minuten stond Joego slavië vooral dank zij de impulsen van Kukoc voor met 44-22. Kort na de pauze kwamen de Sovjetrussen terug tot een marge van zeven pun ten (53-60). Verder liet Joegoslavië het niet komen. In de halve finales won Joegoslavië met 99-91 van titelverdediger de kerde wind zelfs een dertiende plaats veroorloven. De anderen za ten nog achter ons en zij moesten een één varen. We zijn heel blij met deze titel. Omdat de top vrij breed is zijn er altijd veel kanshebbers. En wij behoorden daar eigenlijk niet toe", weet Mary Krens. De strijd verliep dit jaar voor het Alphense echtpaar 'n tikkeltje anders'. De laatste in de lucratieve reeks van invitatie-gala's voor atleten uit de wereldtop-50 van hun disciplines, kende slechts twee hoogtepuntjes. De Keulse piste leent zich kennelijk voor de drie kilometer, want dit keer blonk Aouita's landgenoot Khalid Skah er op uit. De wereld kampioen veldloop bleef met 7.37,11 ruim twee seconden onder de beste wereldjaartijd van Is- sangar, ook al een Marokkaan. Bij de vrouwen leverde Ana Quirot een beste seizoensprestatie. De Cu baanse liep de 400 meter in 50,03. Maar Keulen kende in Carl Lewis toch de grootste trekpleister. De zesvoudig olympisch kampioen, te genwoordig uitgedost met een vro lijk henna-kleurig paardestaartje, maakte na bijna een maand absen tie zijn rentree op het tartan. Een hamstring-blessure hield hem zo lang thuis in Houston, al beweren boze tongen dat neven-activiteiten (het promoten van zijn autobiogra fie) en als gevolg daarvan gebrek aan vorm hem eerder parten heb ben gespeeld. Lewis beperkte zich gisteren dan DRESDEN (ANP) - In de Duitse Democratische Republiek, de afge lopen dertig jaar bakermat van vele topatleten, is gisteren in Dresden een tijdperk afgesloten. In het Heinz Steyer-stadion werd voor de laatste maal gestreden om de titels van een land, dat volgend jaar op houdt te bestaan. Hoewel het publiek het drie da gen lang vrijwel liet afweten, er wer den 5000 toeschouwers geteld, wil den de Oostduitse atleten nog wel wat laten zien. "Het is het einde van een tijdperk, merkte Heinz Kadow, de secre- tatris-generaal van de Oostduitse at- letiekbond. "Het doet pijn maar er is toch ook. wel een gevoel van trots". Hoewel er geen record werden verbeterd was toch wel enkele ma ten te zien waarom de DDR zo lang tot de sterkste atletieklanden be hoorde. Heike Drechsler, die on danks ruim een jaar afwezigheid door de geboorte van een kind, weer op haar oude niveau is aangeko men, veroverde haar achtste en laatste titel verspringen met een af stand van 7,12 meter. "Ik heb mij nog nooit zo ontspannen gevoeld bij de strijd om de nationale titels", al dus de atlete die geldt als een van de favorieten voor de Europese titel strijd, die maandag 27 augustus in Split begint. Zoals zovele andere Oostduitse atleten die ondervonden hebben dat in het buitenland veel geld is te verdienen, had Drechsler de natio nale titelstrijd ingepast tussen de GP-wedstrijden van Zürich en West-Berlijn. Een handelwijze die in het verleden in de DDR volstrekt onmogelijk zou zijn geweest. Voor een aantal atleten was het verschijnen op de strijd om de titels noodzakelijk om zich te kwalifice ren voor het toernooi om de Europe se kampioenschappen. Dat geldt niet voor de wereldre cordhoudster speerwerpen Petra Felke, die gisteren in Keulen weer negen Grand Prix punten verzamel de en daardoor vrijwel zeker is van de premie van 10.000 dollar, die op 7 september in Athene bij de finale op haar ligt te wachten. Ulf Timmermann behield zijn ti tel kogelstoten. De Olympische kampioen moest echter hard vech ten. Pas in zijn zesde en laatste po ging kwam hij met 21,08 meter twee cetimeter voorbij de verrassend sterke Sven Buder. Bij het discus werpen vrouwen was de absloute wereldtop verzameld. like Wylud- da, de beste van het seizoen, won met een worp van 69,96 meter voor wereldrecordhoudster Gaby Reinsch (69,34 m) en Olympisch kampioene Martina Hellmann (67,66 m). De 18-jarige Grit Breuer, die in Keulen door de Cubaanse Ana Fide lia Quirot werd afgelost als de beste 400 meter loopster van het seizoen, won haar specialiteit in 50,68 secon den. Een andere jonge ster, Katrin Krabbe, won de 200 meter in 22,35 seconden. De lange Oostduitse is de grote favoriete voor de Europese ti tel. ook tot twee zaken. Na afloop van de meeting ging hij in het nagenoeg leeggestroomde stadion luidkeels voor in gebed. Twee uur eerder had Lewis de sprint-estafette beëindigd, op welk nummer hij samen met Mark Witherspoon, Leroy Burrell en Floyd Heard het wereldrecord wilde attacqueren. Daarin slaagde het kwartet van de Santa Monica Track Club evenmin als eerder dit jaar in Barcelona en New York. De chrono hield het dit keer bij 38,49, ruim een halve seconde boven de richttijd uit 1984. Lewis kondigde overigens aan nog drie keer in Euro pa van de partij te zijn, onder meer komende woensdag in het Oosten rijkse Linz. Ook Japan kan nog dit seizoen op een spurt van de auteur rekenen. Het kan geen toeval zijn dat de co- me-back van Lewis nagenoeg sa menvalt met het Europese afscheid van zijn nieuwe kwelgeest Burrell. De kroonprins op de honderd meter kwam in Keulen voor de elfde keer dit jaar uit in het oude werelddeel, en schreef de tiende overwinning op zijn naam. Maar Burrell loopt op zijn laatste benen, zijn tijden bewe gen zich in een neerwaartse spiraal. Hoewel voor zijn doen flitsend ge start, finishte de Amerikaan giste ren in 10,15. Merlene Ottey daarentegen is nog allerminst onderhevig aan slijtage. De 30-jarige Jamaicaanse, die woensdag in Zürich op de 200 meter de tweede tijd ooit (21,66) neerzette, imponeerde in Keulen met 21,81 op- Robin van Helden was de enige Nederlander die in Keulen startte, op de 1500. De in Amerika studeren de Hagenaar, die dank zij dispensa tie van de KNAU volgende week op de Europese kampioenschappen mag uitkomen op de 800, finishte als tiende in 3.40,29. De Australiër Doyle won deze discipline in 3.37,74 voor favoriet Abdi Bile. Blikvangers Het weinig verheffende buitensei zoen heeft nog twee blikvangers in petto: de Europese kampioen schappen, die volgende week in het Joegoslavische Split worden afge werkt, en de Grand Prix-finale op 7 september in Athene. Het moet wel gek lopen wil 't daar nog gaan spo ken. Tijdens de EK zal de jacht op records ongetwijfeld omslaan in die op medailles, terwijl de GP- eindstrijd zich doorgaans laat ken merken door een geblaseerd en moegestreden veld. Dit atletiekjaar zal hoe dan ook niet kunnen tippen aan het vorige. In het post-olympische jaar nota be ne werden alleen al op de loopnum mers zes wereldrecords aange scherpt. Want Aouita - de nog altijd geblesseerde Marokkaan won toen samen met Paula Ivan het Grand Prix-overall-klassement - was niet de enige die de recordboeken haal de. Dat deden ook Peter Koech (3000 steeple), Roger Kingdom (110 horden), Arturö Barrios (tien kilo meter), Paula Ivan (mijl) en de Ame rikaanse estafetteploeg op de 4 x 200. Terzijde van de piste flopte de Cubaan Javier Sotomayor en pas sant over een hoogte van 2,44 meter. Wie in 1990 van geen ophouden wilden weten, waren slechts de speerwerpers. Drie Europeanen zweepten elkaar op tot het over bruggen van onafzienbare afstan den. De Zweed Patrick Boden (89,10) inspireerde zijn rivalen Jan Zelezny (89,66) uit Tsjechoslowa- kije en met name de jonge Brit Ste ve Backley (eerst 89,58 en later 90,98) tot grootse daden. Het we reldrecord ging er liefst vier keer aan. Wie weet doen de heren het in Split nog eens dunnetjes over. Micha Prins tikt als eerste aan LEIDEN - De langebaanzwem- mers van de Zijl/LGB zijn het afge lopen weekeinde wederom in de prijzen gevallen. Micha Prins ein digde afgelopen zaterdag in Wilhel- minadorp als eerste op de 800 meter vrij voor jongens onder 12 in een tijd van 14,52.4. De Zijl/LGB plaats te overigens wel vraagtekens bij de meting van deze afstand. Normaal gesproken moet Prins in staat wor den geacht minstens drie minuten sneller te zwemmen op de 800 me ter. Elly Kleijwegt bekleedde even eens een eerste plaats, op de 1000 meter vrij voor vrouwen (Masters). Zij zwom een tijd van 15,58.0. Ook Ria Willemse haalde een eerste plaats, op de 2 kilometer schoolslag 33,28.1. Clubgenote Wendy Kater fi nishte als derde (33,38,7). Kater won wel de 2 kilometer vrij voor vrou wen met een tijd van 26,47.0. In Rijswijk kwam Micha Prins tot een tweede plaats op de 800 meter (11,31.6), inderdaad ruim 3 minuten sneller dan in Wilhelminadorp. Elly Kleijwegt werd hier derde op de 100 meter vrij voor vrouwen (Masters) in 16,21.8. Op de 3 kilometer school slag herhaalde Ria Willemse haar prestatie van de dag ervoor door op nieuw als eerste aan te tikken (50,57.0). Wendy Kater ten slotte eis te de eerste stek voor zich op op de 3 kilometer vrij voor vrouwen: 39,03.9. A Verenigde Staten. Niettemin zei de Amerikaanse coach Mike Krzy- zewski na afloop over zijn piepjon ge ploeg: „Ik ben trots op mijn kin deren." De gemiddelde leeftijd van de Amerikanen was net twintig jaar. Tegen ervaren rotten als Petrovic, Kukoc en Paspalj waren zij echter niet opgewassen. De Sovjetunie won in de halve eindstrijd met opvallend groot ver- schill over Puerto Rico: 98-82 nadat de rust nog inging met een kleine marge van vier punten (50-46). In een spannende wedstrijd ver zekerde de Verenigde Staten zich van het brons. De beslissing viel in de verlenging: 107-105. Anderhalve minuut voor het eind had Puerto Ri co nog met 98-88 de leiding. ROTTERDAM (GPD) Om het verval van het Schoc- kemöhle-imperium treurde niemand meer in het Kralingse Bos. De Duitse ruiters, veroordeeld door de massa, vormen zonder hun meester inmiddels een onverslaanbaar garni zoen. En hun nieuwe kasteelheer heet Elmar Gundel. Hij is het neefje van vleesfabrikant Moksel en chef van de nu al beroemde Moksel-stallen in München. Met een superieur springende Russische dekhengst, die zelfs voor Schoc kemöhle verborgen bleef, won Gundel de Grote Prijs van de Rotterdamse Haven. Wereldtoppers waren kansloos. "De koning is dood, leve de koning", fluisterde hippisch Duitsland. Zo snel gaat dat soms. Elmar Gundel springt op Prints naar winst. Van een machtsovername wilde El mar Gundel niets weten, vlak na zijn eerste grote victorie. "Ik ben ook helemaal niet gelukkig met de huidige situatie rond de stal van Paul Schockemöhle". De miljonair uit Muhlen wil zich, zoals bekend, uit de internationale sport terug trekken. Dat besluit opent de weg voor ander Duits talent, zoals derti ger Gundel. "Oke, Schockemöhle had veel invloed", beseft Gundel, zelf slechts bekend van nationale wedstrijden. "Maar ik heb daar nooit problemen mee gehad". Het is niettemin opmerkelijk dat in Duits land aan de lopende band nieuwe sterren straten, sinds Schockemö hle zijn monopolie heeft ingeleverd. In Rotterdam overheersten de Duit sers op alle fronten. "Het bewijst slechts dat wii een hele brede top hebben", zegt Gundel. "En dat de afwezigheid van een paar ruiters ons niet de kop kost". Dank zij Onkel Moksel rijdt de kampioen van Rotterdam al twintig jaar op nationaal niveau. Sappig de tail is daarbij dat de internationale successen voor de Moksel-begon- nen met de breuk tussen Schoc kemöhle en zijn topruiter Ludger Beerbaum. Beerbaum werd in Muhlen op straat gegooid en vond bij Alexander Moksel onderdak. De rijke slager investeerde onmiddel lijk drie miljoen gulden in toppaar den. „Ludger is nli al een goede vriend van mij", zegt Gundel. „Zijn inbreng is groot". Een nieuwe overschrijding van het budget volgt waarschijnlijk bin nenkort. Bedrijfsleidei Gundel is zeer geïnteresseerd in Schockemö- hles paarden. Hij wil kosten noch moeite sparen om de verlaten troon pen. Een van hippisch Duitsland op te eisen, gezondheid "We hebben veertig paarden, dat slecht, maai blijft zo. Voor toppers is er echter al- knapt. Dunkt tijd plaats. Voorlopig wil Schoc- kemöhle echter niet pen" Dat kwaliteit ook elders te vinden de) en Erik bleek injegenachtig_Rotterdam. reden netjes Russische paarden kunnen ko- hen was Prints. Zijn as in het begin heel u is ie helemaal opge- De Nederlandse ruiters likten verko- hun vingers af bij de 'one-horse- show' van Prints. Jos Lansink (zes der Vleuten (elfde) voor de verlaten Het paard Prints, van Gundel dus, tribunes. Maar zij lopen met hun raakte op de parëoursen van Henk- paarden helaas meer risico op een Jan Drabbe zelden het hout. De foutje en ontbreken daardoor vaak Sovjet-autoriteiten hadden de op het gala-bal. Dat is op dit ogen- gen-jarige dekhengst dan ook nooit blik een Hollands paardênviri van hun teven willen verkopen, twaalf Nederlanders snoepten leuk „Mijn oom verhandelt echter voor mee uit de fiks gevulde prijzenpot, duizenden Marken per jaar vlees maar wonnen geen enkele rubriek. Rusland", aldus Gundel. „Wij Op zondagmiddag moesten de Ne- zaten dus wat dichter bij het Na een jaar lang touwtrekken, derlanders dan ook met een loep worden gezocht bij hun eigen In de halve finales van het man nenenkel B had vooral de als zesde geplaatste Van der Heyde het ge makkelijk. Bert Bruin, eerder in de week nog sterk spetend, manoeu vreerde zich tijdens het inspelen in de underdogpositie, wat gedurende de wedstrijd terecht bleek te zijn. Van der Heyde kende geen genade: 6-0,6-4. Van Rijn had heel wat meer te stelten met de als vijfde getipte Patrick Kieboom. De voormalige speler van De Leidse Hout bleef aanvankelijk met Kieboom mee slaan, wat hem de eerste set kostte: 6-1. Daarna begon Van Rijn het spel wat meer te ontregelen, zodat hij de tweede reeks met 6-3 binnenhaalde en in de beslissende set uitliep naar 5-3. Via enkele schitterende back- handpassings vocht Kieboom zich terug tot 5-4 en breakpoint, maar een eenvoudige smash was echter niet aan de Dekkerspeler besteed. Op matchpoint kwam er een bal over, waarna Van Rijn op de let een ace sloeg: 1-6, 6-3, 6-4. In de eindstrijd ging Van Rijn sterk van start. Profiterend van de vele fouten van Van der Heyde trok hij de set naar zich toe: 6-3. In de tweede reeks deed zich een uniek moment voor. Van der Heyde sloeg een service uit, maar brak wel een snaar. Van Rijn retourneerde de bal toch, onderwijl ook een snaar bre kend. De Unicummer pakte de za ken nu wel beter aan en joeg Van Rijn van hoek naar hoek. Ondanks een dubieuze scheidsrechterlijke beslissing haalde Van der Heyde de tweede reeks binnen met 6-3. Daar na barstte de bui, zodat de wedstrijd naar de Dekkerhalten verhuisde. Van Rijn pakte de draad van de eer ste set weer op. Binnen een korte tijd was het gedaan met de student psychologie: 6-3, 3-6, 6-1. "Ik ben verschrikkelijk blij. Door deze zege is een droom.in vervulling gegaan. Het hele jaar vond ik het niet erg om slecht te speten, als ik hier maar goed voor de dag kwam", aldus Van Rijn. In het vrouwenenkel B deed zich een nog grotere verrassing voor. Dat de als eerste geplaatste Weyer mans daadwerkelijk de finale haal de, wekte geen verbazing op, maar wel dat Paauw daarin acte de pre sence gaf. De Leiderdorpse rekende in de halve finale geheel onver wacht, maar niet minder eenvou dig, af met de als tweede geplaatste heb zelf de onderhandelingen ge- cours, terwijl in andere toonaange- ifoerd. hebben we in het voorjaar vende landen de gastheren altijd in de meerderheid zijn. Traan Na de ultieme finale liet de organi satie echter geen traan om de tegen vallende Nederlandse inbreng. De vele thuisblijvers (hoewel zesdui zend kaarten waren verkocht) ont liepen een nat pak èn een prachtige finale. Waarbij de wereldtop verte genwoordigd was door Thomas Fuchs met Dollar Girl en - jawel - Pierre Durand met de kat Jap- peloup. En waarbij Achaz von Buchwald de Duitse inbreng ver dubbelde. Fuchs, de Zwitserse prijsrijder, zette de tijd scherp. „Want al heb ik net een WK gere den, dan wil ook hier weer winnen. De show gaat immers door, het hele jaar". Vedette Durand en Jappeloup wrongen zich vervolgens in allerlei bochten, maar sneuvelden op de laatste hindernis. Het was echter El mar Gundel die met de vertrouwde Duitse arrogantie de hoofdprijs van 35.000 gulden opeiste. Ruim ander halve seconde was de prille combi natie sneller dan zijn sterke concur renten. Een topatleet als paard, een zakenman als ruiter en een suiker oom met zaken vol Marken, het kan haast niet mooier. De winnaar rea geerde nonchalant op het fraaie per spectief. „We proberen ons enigszins op te werken", zei hij ver ontschuldigend. Nathalie van der Voort: 6-1, 6-4. "Het gaat fantastisch, zo haal ik de Masters zelfs nog", riep Paauw al voor het begin van de eindstrijd uit. Die finale vond ook in de hal plaats, waardoor Weyermans favoriet leek. De voormalige Roomburgse won de eerste set inderdaad overtuigend, maar verloor in de tweede reeks de grip op het spel. Via 1-6, 7-6, 6-3 be haalde Paauw alsnog de winst. In het mannendubbel B ging de zege naar Freek Tanis en Ronald Eleveld, die het hele toernooi geen set afstonden. Mare Mellema en Marco van Trigt kwamen tot 6-3,7-5. Nancy Eaas nam in het vrouwen enkel C revanche voor de door haar zus geleden nederlaag tegen Fran- <;oise Velzel: 6-4,6-3. "Ik was blij dat we naar binnen gingen, want buiten liep het voor geen meter", aldus de winnende Faas. Bennie de Bruin legde beslag op de mannenenkel C-titel door de ver rassend in de finale gekomen Tim Bavelaar terug te wijzen. 'Pitbull' Tim beet zich vast in zijn tegenstan der om op een 3-2 voorsprong te ko- men. Daarna was het echter over: 3- 6, 3-6. MARTIN HOEKSTRA

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13