Geen lichtmasten, maar wel een hek Ruwe diamant schittert al Alphense Boys is het best in vorm UVS pijnlijk verrast door Noordwijk Schaap openbaring bij QB Het debuut van Vlissingen Cijfers en feiten Districtsbeker gaat van start Kieft is voor de eerste keer proiliiktief PAGINA 12 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1990 ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphense Boys is zaterdag voor de tweede keer - in '88 voor het eerst - winnaar geworden van het jaar lijkse Oosterman-toernooi. De ploeg van Paul Bahlmann gaf Roodenburg een oorwassing (4-0) en daar kon ARC, dat een iden tieke uitgangspositie had, in het slotduel tegen de reserves van Vo- lendam (1-2) niet meer aan tippen. Nieuwkomer Rene de Jong had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de Boys-winst. De Nieuwkoper in Alphense dienst werd tevens tot beste speler van het toernooi uitgeroepen. Een mager en saai toernooi voor de (weinige) toeschouwers, nuttig voor de oefenmeesters van de vier ploe gen. "Ik denk dat we het publiek niet veel hebben kunnen bieden", gaf ARC's oefenmeester Bert Jan sen ruiterlijk toe. "Maar zelf ben ik tevreden. IK ga uit van de grote kern van vorig jaar en die probeer ik te versterken. Vandaag maak ik de selectie bekend. Dat betekent dat er dan al zes of zeven zullen afvallen". Wie de boot van Jansen ook zul len missen, voor Wilco van Leeu wen (vakantie), Jacques Key (bles sure), René Lammers (blessure) en Cees Bonefaas (vakantie) zal de gids van ARC zeker een plaats inruimen. Zij ontbraken ook zaterdag nog op het appèl. Over de eerste rondgang tegen Volendam, dat op slag van rust door een doelpunt van Jack Grooteman met 0-1 voorkwam, was Jansen con tent. "Toen werden de posities be ter bezet dan daarna. Maar naarma te je meer nieuwe spelers inpast, valt er ook stéeds een stukje van het systeem weg. En die jongens, kijk naar Arjan van der Laan, willen zo graag, dat ze zichzelf voorbijlopen. We hebben nog wat tijd nodig". Het resultaat was voor Jansen van ondergeschikt belang. Trou wens, de amateurgroep van zijn col lega Huib Ruygrok bleek zo be weeglijk en defensief dermate sterk, dat alleen Dennis Krijgsman en Arno Lancel een gokje op een te gentreffer konden wagen. Halver wege de tweede helft zorgde Bob Aldersberg voor een 0-2 voorsprong en leek Volendam het toernooi als tweede te beëindigen. Door een be nutte strafschop van Arjan van der Laan werd de eindstand echter 1-2 en ARC met één doelpuntje meer tweede. Alphense Boys heeft in de voor bereiding op de competitie een voorsprong op alle toernooideelne- mers. De lijnen zijn al uitgezet en de nieuwkomers passen zich gemak kelijk aan. "Iedereen heeft de voor bereiding meegemaakt en er wordt fantastisch gewerkt. De nieuwko mers zijn serieuze kandidaten om in de selectie te komen. Van hen is Re né de Jong duidelijk een aanwinst. Ook Roodenburg lijkt zich, on danks de matige vertoning in Al phen, weinig zorgen te maken. Aan voerder John van de Wetering: "We hebben hier pas onze tweede en der de wedstrijd gespeeld. We waren er nog niet klaar voor. Onze nieuwe trainer is pas laat gekomen en loopt nog een beetje te zoeken. Het enige wat we konden doen was proberen om het onze tegenstanders zo moei lijk mogelijk te maken". Daar slaagde de Leidse formatie tegen Alphense Boys echter nauwe lijks in. De Alphenaren speelden een tempo hoger en het noteren van doelpunten was in het eenrichtings verkeer slechts een kwestie van tijd. Toernooitopscorer René de Jong scoorde voor rust twee keer en Frank Bakker en Koos van Zoest (strafschop) na rust. De 4-0 overwin ning was goed voor (door de toer- nooisponsor beschikbaar gestelde) winstpremie van 1250 gulden. WIM VAN WANROOY KATWIJK - Het goede nieuws voor Quick Boys voorafgaande aan de oefenwedstrijd tegen SW was dat de Schiedammers in vrijwel hun sterkst mogelijke samenstelling aantraden. Nog beter nieuws was dat Quick Boys geen enkele problemen kende met de nieuwe eredivisionist. Geheel gelijkwaardig aan hun tegenstander behaal den de Katwijkers een zeer verdiend gelijkspel (1-1), en diende zich versneld een nieuw talent aan in de persoon van de 19-jarige Jan Jeroen Schaap. LEIDEN - In de reeks van vriendschappelijke wedstrij den die het afgelopen weekein de werd afgewerkt, zorgde Noordwijk voor de meest opval lende prestatie. De ploeg van John Eelman versloeg hoofd klasser UVS met liefst 6-0. Rijnsburgse Boys pakte RVC in met 4-0, terwijl Lugdunum de strijd om de Piet Boot-bokaal winnend afsloot. UVS werd zaterdagmiddag pijnlijk verrast bij Noordwijk. De zaterda geersteklasser won met liefst 6-0 van de Leidse ploeg. Bij rust was de stand 3-0. "De wedstrijd was toen ei genlijk al gespeeld", vond Noord- wijk-trainer Eelman. "Maar ik heb de ploeg gevraagd om de concentra tie te bewaren en gewoon door te gaan". Tot tevredenheid van de trai ner walste de thuisploeg de Leidse hoofdklasser plat. Daar zag het aan vankelijk overigens niet naar uit. UVS speelde het eerste half uur ver zorgd voetbal en kreeg zelfs de bete re kansen. De trefzekerheid die de Leidenaars misten, bezat Noord wijk wel. Timo Gerlof (2), Jacques Scholten, Patrick Scheurwater, Leonard van Utrecht en Fred Lues- ken schoten het halve dozijn vol. Rijnsburgse Boys speelde slechts in de eerste helft aanvaard baar voetbal tegen RVC. Vanaf het moment dat arbiter Metz Rijswijker Marcel Haak wegens het torpede ren van Leon Vonk wegstuurde, was de ploeg de kluts kwijt. De tweede helft werd daardoor een ver velende vertoning. RB speelde zon der Martin de Louw. De spits moet wegens verrekte enkelbanden een maand rusten. Edwin Hermes (2) en Leon Vonk (2) scoorden voor de thuisploeg. FC Lisse hield gelijke tred met SSS (1-1), een tweedeklasser uit Klaaswaal. De zaterdageersteklas ser toonde zich de betere ploeg, maar kon het overwicht niet vol doende in doelpunten uitdrukken. Richard Mulder vond als enige Lis- senaar het net. Katwijk speelde in de finale van het RCL-toernooi niet een zijn beste wedstrijden tegen Lugdunum, dat uiteindelijk via het beter nemen van strafschoppen (na de reguliere speeltijd was het 1-1) de eerste plaats voor zich opeiste. De Kat- wijkse ploeg was naar de mening van aanvoerder Henk Langemaat een beetje uitgeblust. "Na een hele week zwaar trainen zaten de mees ten er voor de wedstrijd doorheen. Daarbij misten we een aantal basis krachten", excuseerde Langemaat zich. Volgende week kan trainer La gendijk weer beschikken over Jo- han de Kroon en Henry Pouw. Mar co van der Plas blijft voorlopig niet beschikbaar. Henk van Berkel en Langemaat zelf zorgden voor de treffers. In de strijd om de derde en vierde plaats bleef Voorburg gastheer RCL de baas via strafschoppen. Na 90 minuten hadden de teams één keer gescoord. Voor de Leiderdor pers schoot Edwin Grootendorst raak. Trainer Theo de Waard was te vreden met de verrichtingen van zijn ploeg. Leiden versloeg De Sleutels in de strijd om de Piet Boot-bokaal (3- 2). De Vlietclub kon de tweedeklas ser lange tijd bijbenen, maar in de tweede helft gaf de betere conditie van Leiden de doorslag. Johan Tes- ke, Koos Siera en Johan Wolsink scoorden. Leo Compeer en Hans Schreuder vonden het net voor De Sleutels. Paul Kerkhof van Leiden werd door arbiter Schreuder van het veld gestuurd. KRV kruiste de degens met de re serves van Vitesse Delft. De nieuw bakken vierdeklasser won met 2-1 dank zij treffers van Daan Noote- boom en Jan Abbink. Oegstgeest experimenteerde met de opstelling tegen SV'35, derdeklasser uit Den Haag. Het kwam de ploeg van Wim Visser duur te staan. De tegenstan der walste de geelhemden volledig plat: 6-0. Sterkte Met een veredeld tweede elftal oe fende Lugdunum gistermiddag te gen Blauw Zwart. De ploeg uit Wassenaar, die vrijwel op volle sterkte aantrad, won met 0-2. Danny Minnema scoorde voor de rust en Pieter van Schie bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-2. SJC maakte korte metten met de fusieclub HW/WIK. Na een 3-1 ruststand wonnen de Noord wijkers met 5-1. Marco de Ridder en Her man Oude Veldhuis scoorden twee maal. Ruud Alkemade nam de vijf de treffer voor zijn rekening. SJZ, dat morgen SJC in de distictsbeker treft, verloor op eigen veld met 0-1 van Nicolaas Boys uit Nieuwveen. Voor rust speelde de ploeg van trai ner Henk Swaak goed voetbal, na de rust was het wat minder. Aanval lend kon SJZ echter geen vuist ma ken. Leidsche Boys behaalde een knappe 3-4 overwinning op Kic- kers'69. Trainer Hans van Rijn be speurt duidelijk een stijgende lijn in de prestaties van zijn elftal dat het dit seizoen na ruim 50 jaar weer eens in de KNVB mag proberen. Ri chard Kooien (2x), Ron Zadelaar en Jack Fielemon scoorden voor de Leidenaars. Ronald de Rijk (2x) toonde aan het scoren nog niet ver leerd te hebben, Sanny Beuk maak te de drie voor de Leimuidenaars vol. In Oegstgeest oefenden UDO en LFC. Beide ploegen kwamen niet tot scoren. UDWS versloeg aan de Boshui- zerkade VEP uit Woerden met 3-2. Steef Roodakkers (penalty), Steef Pattiapon, en Ed van Klink (schitte rend de buitenspelval omzeilend) waren trefzeker. De Wilco Westgeest-bokaal werd een prooi voor Voorschoten. De za terdagderdeklasser versloeg giste ren Randstad Sport met 3-2 (rust 1- 0), na vorige week al SVLV te heb ben verslagen. Door doelpunten van Pim Oranje, Carl Roest en Koen Bakker nam de ploeg een 3-0 voor sprong. Randstad Sport kwam nog sterk terug via Marcel Groenendijk en Marco van der Zon, maar dat was niet voldoende. In datzelfde toernooi versloeg Meerburg collega-vierdeklasser SVLV, dat door een fiks aantal bles sures niet compleet kon aantreden, met 4-0. Ronald Vermond (2x), Bas van Heek en Peter Vlasveld zorg den voor de treffers. Zondagderdeklasser WSB ver sloeg Foreholte, dat een klasse later uitkomt, met 3-2. John Jansen, Ro bert Marijnen (penalty) en Theo Aanhane scoorden voor de Noord- wijkerhouters. Jan Piet van Reste ren en Ronald van Velthoven zorg den voor de goals van de bezoekers. Hij is 45 jaar lid van Vlissingen en moet nu voor het eerst betalen. "Ik heb een seizoenkaart gekocht met AOW-korting, eentje van 70 gul den". Meneer Damen is precies zo gaan zitten dat hij ondanks het hek werk voor zijn neus de kalklijn nog kan zien. "Ik heb nog nooit achter een hek gezeten, maar ja, het schijnt te moeten". Het hek is bijna een attractie. Een week eerder stond er nog niks. Rob de Bakker, veiligheidsfunctionaris van de KNVB, inspecteert de ac commodatie nog eens. "Hier is hard gewerkt", merkt hij quasi verrast VLISSINGEN Meneer Damen zit een uur voor de wedstrijd achter het hek op een café stoeltje wat sceptisch voor zich uit te kijken. "Nee, voor mij had het niet gehoeven, dat be taalde voetbal, ik heb er een hard hoofd in. Ze beginnen al met 260.000 gulden schuld, dat hebben ze zelf gezegd. En dan die Poortvliet, die is al in de 30. Vorig jaar kwam die Harry van Ham. Ja, hij is wel blessure-gevoelig, zeiden ze meteen. Nou, die heeft dus ook bijna geen wedstrijd gespeeld". op. "Ze voldoen nu aan de mini- mum-mihimum-eisen. Dit hier (wij zend op een tegelpad met tentzeil dat de spelerstunnel moet voorstel len) is natuurlijk geïmproviseerd. Er moet nog veel gebeuren". Getrapt Sfeervol is het nog niet op het sport park van Vlissingen, waar over een uur de eerste Zeeuwse bal in het be taalde voetbal wordt getrapt. In de bestuurskamer drentelt Piet de Jong rond, de voorzitter. Gekleed in vloekend groen, glimlachend naar iedereen. Het is voor de bakker, on danks de ordinaire ruzies die enkele maanden geleden werden uitge vochten met de sponsor-commissie. De commissie stapte op, De Jong bleef. Omdat hij zelf vond dat hij het verdiend had de eerste voorzitter van profclub Vlissingen te worden? "Een voorzittersschap verdien je niet", zegt De Jong pathetisch, "een voorzittersschap ben je waardig. Het is een kwestie van niveau". Om iets over zevenen is het zover. Hans Kraay is verhinderd, Rinus Michels is er wel. Het stadionnetje zit vol, de elftallen komen het veld op en Piet de Jong spreekt het pu bliek per microfoon toe. "Dames en heren, eindelijk is het zover", galmt het, "de eerste wedstrijd in het be taalde voetbal van Zeeland". Licht masten ontbreken nog, een score bord is niet te zien, het veld ligt er slecht bij, maar er kan gevoetbald worden. Vlissingen wint de toss, RBC-aanvoerder Gerrie Voets trapt af, tien seconden later is het de 20- jarige Emiel Dorst die als eerste Zeeuw de bal raakt in een wedstrijd van het betaalde voetbal. Een minuut later is het al raak, goal voor Vlissingen! Nog geen half uur is er gespeeld of nummer twee 1-0,27. Van Keeken 2-0. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 4000. Gele kaart' Magito, Van Keeken (Vlissingen), Molenaar, Yilmaz, Kerskens, Voets (RBC). Dordrecht Excelsior 5-1 (2-0). 4. Willaarts 1-0,12. Willaarts 2-0, 68. Wilsterman 3-0, Rietbroek 4-0, 87. Willaarts 4-0, 90. Van Buren 5-1. Scheidsrechter: Egbertzen, Helmond Sport BW Den Bosch 2-1 (0- 1). 44. Laisina 0-1, 50. Wi|ers 1-1, 72. Kraus 2-1Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2500. Eindhoven - VW 0-3 (0-1). 37. Driessen 0-1, 46. Driessen 0-2, 85. Gerestein 0-3. Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Kraay, Vroomans, De Leeuw. Van Costanje (Eindhoven), Gerestein, Boere, Korsten (VW). Cambuur Telstar 1-1 (0-1). 45. Van den Hoogenband 0-1, 53. Koopman (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschouwers: 4800. Gele kaart: Wijnker (Telstar) Haarlem - Veendam 1-1 (1-1). 39. De Jong 1-0,43. Kooman 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 600. Gele kaart: De Jong (Haarlem). Fuhler (Veendam). FC Zwolle - Heracles 0-4 (0-1). 15. De Vries 0-147. De Vries 0-2.54. Velten 0-3, Heering 0-1, 29. Marbus 0-2,30.1 65. Van Oostrum 2-2. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 2700. Gele kaart: Coopal (Emmen), Arts, Hulshoff (Eagles). AZ - Wageningèn 3-1 (3-1). 20. Visser 1- 0.26. Buskermolen 2-0,27. Oosterhuis 2- 1, 30. Den Turk 3-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Ophuizen (AZ), Snel, Oosterhuis, Van der Laan (Wageningen). NAC - De Graafschap 2-2 (1-0). 12. Schapendonk 1-0,58. Ten Hag 1-1,68. Hofstede 1-2, 76. Schapendonk 2-2. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 4600. Qele kaart: Van Gils, Gabriöls (NAC), Ten H^g. Trentetman (De Graafschap). Eerste speeldag, tien wedstrijden. Toeschouwers: 31.600. Best bezochte wedstrijd: Cambuur-Telstar (4800). Slechts bezochte wedstrijd: Haarlem - Veendam (600). Rode kaart: geen. Gele kaart: 29. Meeste gele kaarten: Eindhoven - VW (8). Aantal doelpunten: 34. Hoogste uitslag: Dordrecht '90 - Excelsior 5-1. Eerste treffer: Van Keeken (Vlissingen) het betaalde voetbal met een overwinning van 2-0 op RBC. De degradanten Haarlem (1-1 tegen Veendam) en FC Den Bosch (nederlaag van 1-2 tegen Helmond Sport) maakten een slechte start. Wuiven naar de fans. Remco van Keeken (links) en doelman Ruud Pen- nings genieten na van het geslaagde debuut van Vlissingen in het betaalde voetbal. <f°t° anp) volgt, opnieuw van de dekselse Van Keeken. In de rust durft eindelijk een jongetje de door tientallen aan gegaapte Michels een handtekening te vragen. Er blijken opvallend veel vrouwen in het stadionnetje aanwe zig. De ene vriendin tegen de ande re: "Weet je dat die Van Oeveren ook meedoet? Ik had hem helemaal niet herkend! Toen die hier voetbal de had hij nog van dat lange haar". Het publiek, dat aanvankelijk wat lauw, wellicht ongelovig, reageert, wordt in de tweede helft steeds en thousiaster. Het toppunt van geest drift wordt na tien minuten bereikt als Voets voor RBC een strafschop mist. Even later is duidelijk dat Vlissingen deze wedstrijd niet meer kan verliezen. Naast de hoofdtribune neemt Piet de Jong, die de wedstrijd staan de heeft gevolgd, vele felicitaties in ontvangst. De première lijkt een doorslaand succes geworden, hoe wel een nuchtere Zeeuw niet met één overwinning te paaien valt. Me neer Damen is zo'n nuchtere Zeeuw: "Het viel niet tegen, maar als je ziet hoeveel kansen RBC mist..." Rinus Michels is het met meneer Damen eens. "Vlissingen is onder een gelukkig gesternte be gonnen. Als je ziet hoeveel kansen RBC mist..." Worst Het zal Vlissingen even worst zyn. Een profclub denkt in termen van punten pakken en in dat opzicht laat de uitslag niks te zeuren over. Niets dan goeds over Jan Poort vliet. Tegen RBC was hij de zwoe ger en bijter die hij altijd was. Een echte aanvoerder bovendien en fit als een jongeling. Het was een hap pening, de eerste, zo lang verbeide profwedstrijd in Zeeland. Piet Kos ter, jaren voorzitter van Vlissingen, tegenwoordig de voorzitter van RBC, had die zaterdagavond de uit slag al als een goede Zeeuw opge vat. "Jammer, dat verlies, maar als ik het één club gun, is het Vlissin gen". HENRI VAN DER STEEN Een verdediging bestaande uit Jan Mulder, Eddy Ridderhof en Michel Vonk met daarachter doelman Joop Hiele staat als een huis. Quick Boys presteerde het om met name na rust deze van routine uitpuilende defen sie bij vlagen weg te spelen. Kansen deden zich voor voor Floor van Duijn, Gert Aandewiel met een kop bal die van de lijn gehaald werd en vervolgens Fred Kanbier die de re bound keihard onder de lat knalde, maar niet het doel trof omdat Hiele met een reflex erger voorkwam. Na dat Leen van der Plas even later met een kopbal erg dicht bij een treffer was bereidde hij in de 60ste minuut de 1-0 voor. Vanaf rechts bediende hij de matig aan de wedstrijd begon nen Frenk van der Kleij, die via de binnenkant van de paal scoorde. Tien minuten later kwam SW wel erg goedkoop aan de gelijkma ker. Een buiteling van de Schie- damse spits Virgil Breetveld (nau welijks gehinderd door Hans van der Plas) werd door scheidsrechter Van der Broek beloond met een strafschop, die Breetveld zelf be nutte: 1-1. Via kopballen van Jos Luhukay en Michel Vonk deed SW nog wel van zich spreken, maar het was Quick Boys dat voor onrust bleef zorgen voor het doel van Hiele. Het ging zelf zover dat Hiele zijn verde digers regelmatig stijf schold, één keer zorgde de sfeermaker van Oranje voor een komische situatie door tijdens het schelden een een voudig terugspeelballetje achter te laten lopen. Een mens kan ook niet twee dingen tegelijk doen. Een openbaring was Jan Jeroen Schaap. De van origine op de rechtsbuitenplaats opererende eer stejaars senior krijgt van trainer Ra- boen een kans op de rechtsbackpo sitie. Enerzijds omdat Cees Haas noot nog een schorsing heeft lopen en Leonard Pluijmgraaff net terug gekomen is van vakantie, ander zijds omdat Raboen het goed acht voor zijn ontwikkeling als speler van de A-selectie. De Hagenaar ziet Schaap als een ruwe diamant die al leen nog geslepen moet worden. Raboen: "In principe is hij een speler die over één of twee jaar een basisplaats kan veroveren. Maar zoals hij nu bezig is en indien hij blijft presteren, ja, dan kan ik niet meer om hem heen. Dan zeg ik sor ry Haasnoot en Pluijmgraaff, deze jongen is beter. Maar zo snel zie ik De competitie is nog niet begonnen, maar de eerste ronde van de dis trictsbeker staat al voor de deur. Voor morgenavond staan de vol gende wedstrijden gepland in West II: Kagia - Tonegido, LFC - Quick Steps, Leidsche Boys - Rooden burg, TAW - Nicolaas Boys, Oegst geest - UVS, FC Lisse (zo) -. Leiden, ONA - ARC, MMO- FC Lisse (za), Nieuwkoop - Stolwijk, RKDEO - Hazerswoudse Boys, Floreant - Lugdunum, UDWS - Blauw Zwart, Meerburg - RCL, Randstad Sport - Voorschoten, NSV '46 - Alphen, KRV - Altior, Ter Leede - DOSR, DSO (za) - WSB, SJZ - SJC, Docos - Wippolder, SVLV - Celeritas, Kic kers - LENS, Foreholte - Vreden- burg, ODB - Katwijk. ROAC - RVC, Alkmania - Alphense Boys. Quick Boys, Noordwijk en Rijns burgse Boys zijn vrijgesteld van het spelen in de districtsbeker. De ploe gen nemen deel aan het toernooi om de KNVB-beker. Hazerswoudse Boys scoort er flink op los Hazerswoudse Boys boekte een 4-3 overwinning op Sizo. Halverwege leidde de formatie van Cors van Bemmel met 2-0. De Hazerswoudse doelpunten kwamen op naam van Coen Warnau (2x), Leon Laros en Erwin Fransen. Alphen verloor in Oudewater met 3-2 van Unio. Hal verwege keek de ploeg van Jan Pre- vo al tegen een 2-0 achterstand aan. Piet Verlooy en Rene van Engelen maakten vervolgens gelijk. ROAC ging met 5-2 ten onder te gen derdeklasser Woerden. Vooral in defensief opzicht klopte1 het bij de Rippers nog niet. Een eigen goal van Woerden en een doelpunt van Perry van Es bracht ROAC op de te- genscore. Altior verloor met 1-3 van RKAV uit Aalsmeer. Dank zij een goal van Sander van der Hoorn was het halverwege nog 1-1. DOSR leed een 1-0 nederlaag tegen de reserves van RKAV. Kagia won door twee treffers van Richard Trompert van Alphia, dat via Jean Paul Versluys tegenscoorde. Peter van der Broek en Nico Lafeber schoten VNA naar een 2-0 zege op TAW. Alkmania zegevierde met 3-1 over Stomp- wijkse Boys. Joop Broesterhuizen, Ed Muller en Ton Akerboom maak ten de doelpunten. Paul Kwakken- bos schiet bij Nieuwkoop met scherp. Dit keer was de talentvolle speler tegen Vitesse goed voor alle doelpunten: 3-0. het niet gaan. Taktisch moet hij nog veel leren, ik laat hem puur verdedi gend spelen. Opkomen over de vleugel, daar is hij nog niet aan toe. Maar hij is heel leergierig". Schaap had in de openingsfase wat problemen met Jerry Cooke, eens een veelbelovende maar nooit doorgebroken linksbuiten. De be weeglijke en slimme SW-er werd echter naar verloop van tijd aan banden gelegd. En dan moet je wat in je mars hebben. Voorlopig ziet Raboen Schaap nog als een alternatief voor de rechtsbackpositie, en zo komt de oefenmeester ruim in zijn spelers te zitten. Ook als straks de kopsterke spits Rob Bink (nu geblesseerd aan de kajit) zich gaat mengen in de con currentiestrijd. Quick Boys lijkt er klaar voor, en met een trainings kamp in het Brabantse Mierlo voor de boeg kan de ploeg alleen maar scherper worden. GIJS VAN OOSTEN PARIJS (AFP) - Wim Kieft heeft op de vijfde speeldag van de Franse competitie eindelijk succes gehad. De Nederlandse international maakte beide doelpunten voor Bor deaux in de met 2-0 gewonnen wed strijd tegen Nantes. Het was de eerste overwinning van Bordeaux, dat al na twee wed strijden zijn trainer Goethals ont sloeg. Het was tevens de eerste keer dat Kieft, vorig jaar na onenigheid vertrokken bij PSV, doelpunten maakte voor zijn nieuwe ploeg. Doelman Marraud van Nantes en verdediger Senac van de thuisclub werden vijf minuten voor tijd uit het veld gestuurd. Marseille verdedigde met succes zijn leidende positie.'De ploeg won van Lille, 2-0. Montpel)ier, dat binnenkort in het Europese toernooi voor beker winnaars tegen PSV uitkomt, ver loor van St.Etienne. Rob Witschge maakte het enige doelpunt uit een strafschop. Twee clubs uit Bochum, VfL en Wattenscheid, geven na twee ron den in de Bundesliga de toon aan. Samen met VfB Stuttgart behaal den beide outsiders, vooraf getipt als kandidaten voor degradatie, het maximale aantal punten. In de zes wedstrijden die zaterdag werden gespeeld kregen drie spe lers de rode kaart: Schulz (Dort mund), Roos (Kaiserslautern) en Wolfgang Funkel (Uerdingen). VfL Bochum versloeg op eigen veld FC Köln. Rob Reekers was de beste man van de wedstrijd. Kuhn maakte zeven minuten voor het ein de het winnende doelpunt. Lever- kusen kwam tegen Nürnberg niet verder dan- 2-2. De doelpunten van Leverkusen, in het toernooi om de UEFA-beker volgende maand te genstander van FC Twente, werden gemaakt dQor de Oostduitse inter national Kirsten en een andere nieuweling, Foda (ex-Kaiserslau- tern). Voor Nürnberg, getraind door de Nederlander Haan scoorden Hausmann en Dittwar (penalty) Wattenscheid verraste bij Uerdin gen. De debutant won met 2-0, door doelpunten van Fink en Tschiskale in de laatste tien minuten. Borussia Dortmund speelde tegen Karlsruhe al van de 24e minuut met tien man, nadat Schulz de rode kaart had ge kregen. Desondanks kwam de ploeg van Koppel voor met 2-0. Rummenigge en Mill scoorden. Karlsruhe kwam niet verder dan een treffer van Bogdan. Kaiserslautern haalde een punt met een man minder. Eintracht Frankfurt profiteerde niet van het feit dat Roos al na 40 minuten moest vertrekken. Het werd 1-1, door doel punten van de Tsjechoslowaakse international Kadlec (Kaiserslau tern) en Gründel. Met 26 doelpunten in vijf wed strijden kende de voetbalcompeti tie van België een produktieve start. De clubs die internationals lever den voor de strijd om het wereld kampioenschap in Italië, hoefden nog niet te spelen. Voor de opvallendste uitslag zorgde KV Kortrijk. De ploeg van de Nederlanders Jansen en Krüzen versloeg FC Antwerp (4-1). Stan dard Luik maakte, tegen Beerschot, maar liefst zeven doelpunten. De Deen Molnar scoorde vier keer voor de formatie van Kessler. Bij Beer schot werd De Ruyter uit het veld gestuurd. AA Gent won van Sint-Truiden (6-3), dat wordt getraind door oud- bondscoach Walter Meeuws. Voor Gent maakte de voormalige inter national VandenBergh (gekocht van Lille) drie doelpunten. Viscaal, de Nederlandse spits die onder an dere voor PSV speelde, benutte een strafschop. De Westduitser Lange van Sint-Truiden kreeg de rode kaart.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12