Schoolverlaters zien weinig brood in werk psychiatrische centra Zuidelijk deel bollenstreek geschikt voor woningbouw 'Als je iemand goed kent, ken je hem ook aan de binnenkant' Walter Getreuer verdient z'n boterham met slangen Sancta Maria denkt aan avondopleiding ZATERDAG 18.AUGUSTUS 1990 REGIO PAGINA 11 Zoeken naar bouwplaats Leidse agglomeratie LEIDEN - Het zuidelijk deel van de bollenstreek is de beste locatie voor woningbouw in de Leidse ag glomeratie. Dat is althans de me ning van ir. A.F. Hartman, die zich als hoofd regionale plannen bij de provincie Zuid-Holland bezighoudt met de uitbreiding van het stedelijk gebied in de zuidelijke vleugel van de Randstad. Volgende week woensdag wor den de gemeenten van de zogeheten zuidelijke vleugel ingelicht over de ideeën die bij de provincie leven. Er moet ruimte worden gezocht voor een groot aantal nieuwe woningen. De gedachte is om tot het jaar 2015 in de steden zelf ongeveer 50.000 huizen te bouwen en in de rest van het gebied nog ongeveer .100.000 woningen. Rondom Leiden zijn maar heel weinig mogelijkheden, weet Hart man. "Het Groene Hart zal behoor lijk gereserveerd worden. Het ge bied wordt veel stringenter in de ga ten gehouden door het Rijk. En dat legt een extra druk op de zuidvleu gel, het verhoogt de moeilijkheids graad om voldoende bruikbare plekken te vinden". Richting Zoeterwoude zal dan ook niet gebouwd kunnen worden, is de conclusie van de provincie. "Zoeterwoude ligt in het Groene Hart en het is als bufferzone aange wezen voor het stedelijk gebied". Ook bebouwing van andere groene gebieden rond Leiden stuit op pro blemen, aldus Hartman. Slappe klei "Als je de Boterhuispolder gaat be bouwen, in de richting van de Kaag, ontstaat er al gauw een spanning met de natuur- en landschapswaar- Kleine scholen met opheffing bedreigd DEN HAAG - Het zal vrijwel niet haalbaar zijn de kleine basisscholen op het platteland te handhaven. Het basisonderwijs is gediend met een forse schaalvergroting'. Tot deze conclusie komt de pro jectgroep 'Schaal en kwaliteit in het basisonderwijs'. De studiegroep is ingesteld door staatssecretaris Wal lage om na te gaan in hoeverre de huidige norm voor kleine scholen nog te handhaven was. Het rapport wordt volgende week dinsdag pas openbaar gemaakt. Het advies betekent een moge lijkheid voor onderwijsminister Ritzen om via grotere, goedkopere basisscholen zijn begrotingsproble men te verminderen. de. Bovendien is de grond heel slecht, het is slappe klei". De Broek en Simontjespolder noemt Hart man heel klein: "Dat zet geen zoden aan de dijk". Ook de ruimtecapaci teit van de Oostvlietpolder vindt hij heel beperkt. "Het heeft geen zin om voor zo weinig ruimte allerlei dure voorzieningen te gaan treffen. Ik zou dat zelf niet bepleiten". Hartman voelt zelf meer voor be bouwing langs de randen van de stad en voor uitbreiding in het zui delijk deel van de bollenstreek, langs de oude spoorlijn naar Haar lem. "Er zijn in de omgeving van Lei den allerlei belemmeringen en daarom heeft het zuidelijke deel van de bollenstreek, uitbreiding van Rijnsburg, Katwijk, Noordwijk, Voorhout en Sassenheim, mijn voorkeur. Er moet langs de railver binding worden gebouwd, op niet al te grote afstand van stations. We denken aan bebouwing van de strandwallen, aangevuld met bos. Er zijn bij voorbeeld mogelijkheden bij Voorhout. Er is daar een voorzie ning voor het openbaar vervoer waar je een cirkeltje omheen zou kunnen trekken. De capaciteit is be perkt, maar er kan wel iets". "Ook bij Sassenheim zou je een station kunnen openen. Aan de an dere kant van het spoor zou bebou wing kunnen komen. Er zullen dan wel groeperingen zijn die daar be zwaar tegen maken omdat je in de buurt komt van de Kagerplas, maar je zou er zeer hoogwaardige wo ningbouw kunnen plegen", geeft Hartman zijn visie. Valkenburg Het plan om het militaire vliegveld Valkenburg op te heffen en het ge bied te bebouwen is van tafel, ver telt hij. "Over uitbreiding ten zuid westen van Leiden hoeven we niet te praten. Er ligt een prachtig vlieg veld waar veel in is geïnvesteerd. Eerst was het door het Rijk opge voerd als mogelijke bouwlocaties maar tijdens overleg tussen de mi nisteries is dat plan gesneuveld". Hartman benadrukt overigens dat er nog meer ruimte nodig is dan eerder is voorspeld omdat de bevol king sneller groeit en omdat ook de toeloop uit het buitenland groter is dan verwacht. Als uitbreiding van de kust van Scheveningen, waar zo'n twintigduizend woningen zou den kunnen komen, niet door zou gaan, is er sprake van een ramp, zegt de medewerker van de provin cie. "Dat moet je nog harder naar ruimte zoeken op het land. En de grens van het stedelijk gebied schuift dan verder op". Hoe vormt de mens zich een beeld van de medemens? Psychologe Roos Vonk: "Tegen kennissen doe je anders dan tegen vreem den". (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN De mens vormt zich in een fractie van een seconde een beeld van zijn medemens. Hij doet dat automatisch. Het gedrag blijkt daarbij een cruciale rol te spelen. Want van dat gedrag worden eigen schappen afgeleid en wordt be paald of iemand wel of niet okay is. Drs. Roos Vonk, psycholoog, pro moveert in september op een onder zoek dat vier jaar duurde. In haar proefschrift zegt ze dat mensen zich een oordeel vormen op basis van heel weinig informatie. Dat is overi gens niet fout, meent zij, want in het dagelijks leven kan het functioneel zijn. Een feit is wel dat de meeste mensen gauw bereid zijn iemand het voordeel van de twijfel te geven. Roos Vonk illustreert die beeld vorming met een tekenend voor beeld over het gedrag van een vrouw: Eerst goedgehumeurd, om dat haar werk een positieve beoor deling heeft gekregen, later in mi neurstemming, omdat ze in de bi bliotheek niet aan het juiste boek kan worden geholpen. Als ze de deur achter zich heeft dichtgesla gen botst ze in de hal tegen iemand die een bekertje koffie over haar tas morst. Haar reactie is volstrekt an ders dan in de bibliotheek. Ze bloost, maakt verontschuldigingen en zegt dat ze heel onhandig is ter wijl ze in feite"helemaal geen schuld aan de botsing heeft. Ze haalt zelfs een nieuwe kop koffie. In de kantine treft ze een lange rij wachtende mensen van wie ze er één vriendelijk tot de orde roept, omdat hij rookt waar dat verboden is. Na tien minuten komt de man binnen voor wie zij koffie haalt. Hij probeert haar ervan te overtuigen dat deze moeite niet nodig is. Maar de vrouw blijkt niet te en zegt met een glimlach dat ze een beslissing heeft genomen en in de rij blijft staan. "Al is dit het laatste wat ik doe", voegt ze er nog aan toe. Nadenken Roos Vonk: "Er komen dingen in de persoon uit het voorbeeld voor die niet samengaan. Zoals aardig en on aardig, timide en afwachtend, do minant en verlegen. Wat die vrouw in het voorbeeld doet, past niet bij elkaar. Dat zet mensen aan het den ken. Vooral als het iemand betreft van wie je een bepaald beeld hebt. De dingen die niet bij elkaar passen, onthoud je beter. En dat komt weer omdat je erover hebt nagedacht". Eigenschappen zijn verschillend. Er zijn positieve en negatieve. Be hulpzaam, eerlijk, opgewekt en spontaan worden doorgaans als po sitief ervaren. Egoïstisch, arrogant, humeurig, koud en kil worden als slechte eigenschappen gezien. Het begrip assertief - voor jezelf opko men - wordt door de één als positief gezien, door de ander als negatief. De Leidenaars die aan het onder zoek van Roos Vonk meededen, hebben ook op het uiterlijk gelet. "Ondanks het feit dat de foto's neu traal waren, keek men toch naar de gezichten. Dat was wel grappig. Sommige mensen merkten op dat de beschrijving die bij de foto zat niet klopte. Het beeld had voor hen dus wel degelijk effect, anders had den ze nooit kunnen zeggen dat de beschrijving niet bij de foto paste. Al kijkend naar de gezichten haal den ze daar bepaalde dingen uit". De traditie wil dat zorgend' zijn. Wijkt de informatie daarvan af, dan wordt er zodanig ge ïnterpreteerd dat dit stereotype als nog in stand wordt gehouden. Ver richt een man een goede prestatie, dan schrijft men die toe aan zijn competentie. Komt een vrouw tot dezelfde prestatie, dan heeft zij ge luk gehad. Op die gedachte is lang voortgeborduurd. Zo was de visie op de mens. Men wilde niet anders. En nu? Roos Vonk: "Onderzoe kers hebben hetzelfde gedaan. Zou houden vast aan een stereotype en naar de mens in het dagelijks leven wordt niet gekeken. Er worden situ aties bedacht waarin niet anders kan worden gedacht. Ze manoeu vreren mensen die aan een onder zoek meedoen in een positie, waarin ze gedwongen worden te kiezen voor die dingen die ze toch al den ken. Men geeft, net als van de vrouw in het voorbeeld, te weinig informa tie. Zie je steeds dit grillige gedrag, dan begrijp je dat niet en vraag je je af hoe dat kan. Krijg je meer infor matie over die persoon, dan komt er wel begrip: er doemt een rijker beeld op van de, in dit geval, vrouw in kwestie". Roos Vonk zegt dat de mens veel informatie heeft over die mensen die hij of zij goed kent: de partner, vriend(in), broer, zus en anderen. De buurman die je één keer in de week groet ken je, maar is geen goe de bekende. In de beschrijving van een goede bekende vindt men het niet moeilijk om van "bestaande ideeën af te wijken. Men kent de verschillende kanten van die per soon en weet wat hij doet. "Je kent jezelf ook heel goed", zegt ze. "Te gen bekenden gedraag je je anders dan tegen vreemden. Voorbeeld. Op het werk gedraag je je anders dan thuis. Als je iemand goed kent, ken je ook zijn binnenkant en zijn verschillende kanten, omdat je hem in meer dan één situatie hebt mee gemaakt. Een vreemde schrijven we sneller tegenstrijdige eigen schappen toe dan aan een opper vlakkige kennis". Zaanstad kiest voor fusie Enhabo - NZH ZAANSTAD (ANP) - Het gemeen tebestuur van Zaanstad ziet defini tief af van een samengaan van de busondernemeing Enhabo met het Amsterdamse Gemeentelijk Ver voerbedrijf (GVB). B en W willen de aandelen Enhabo overdragen aan de NZH. De overeenkomst tussen Zaan stad en de NZH houdt in dat de NZH de komende 12 jaar de stads dienst met het daarbij behorende vervoersplan gaat uitvoeren. De bewindvoerder van de in sur séance van betaling verkerende En habo maakte op 25 juni bekend een voorkeur te hebben voor een fusie met de NZH, onder meer omdat deze maatschappij betere arbeids voorwaarden aanbood. Een woordvoerder van de onder nemingsraad van de Enhabo deelde in een reactie mee dat men niet ge lukkig is met deze ontwikkeling. "Het overgrote deel van het perso neel is nog steeds diep ongelukkig is met de overname. De werkgele- genheidsgarantie is boterzacht. Het reële inkomen van de busbestuur ders zal de komende jaren fors da len", aldus de OR. LEIDEN/DELFT De albino cobra met z'n rode oogjes is een zeer zeldzaam voorkomende slang. In Oosterse landen wordt het dier magische krachten toe gedicht. In Thailand drinken mannen het bloed van deze slang om'de geslachtsdrift wat op te vijzelen. Te zien in dit the ater, vanaf vandaag tot en met zondag 9 september in de Hor tus Botanicus te Leiden. Walter Getreuer is waar schijnlijk de enige man in ons land, die met slangen zijn boter ham verdient. Een uit de hand gelopen hobby, noemt hij het zelf. De 36-jarige Delftenaar heeft zo'n honderd terraria met 300 slangen. Daar zitten heel bijzondere bij, zoals dus bij voorbeeld die albino cobra. Ver der bestaat de collectie uit me terslange pythons, spuwende cobra's, giftige adders en ratel slangen, boa's, anaconda's, mamba's en wurgslangen. Getreuer, die zijn studie elektrotechniek er aan gaf om zich in 1982 full-time op de slan gen te storten, wil beslist geen handelaar worden genoemd. Hij heeft een reizende tentoon stelling, waarmee hij tussen maart en november door het land trekt. In het kader van de festiviteiten rond het 400-jarig bestaan van de Leidse Hortus doet hij de komende drie weken het Rapenburg aan. Getreuer is een slangenex pert geworden. Hij bezit de grootste bibliotheek van het land op het gebied van slangen, ziet kans door eigen studie om slangen in gevangenschap zich te laten voortplanten, wordt in binnen- en buitenland geraad pleegd voor informatie, artsen bellen hem op als ze met een slangebeet te maken krijgen en de politie haalt hem erbij als er ergens slangen in beslag moeten worden genomen. Zoals onlangs nog bij een Hagenaar, die tot schrik van de buurt thuis slan gen hield. Getreuer heeft de dieren van de politie gekregen om ze te verzorgen. Ze zijn vol gens de Delftenaar behoorlijk verwaarloosd. "Het is een klein wereldje en als je een beetje bekend raakt, word je overal bijgesleept", vertelt Getreuer, terwijl hij het werk aan het inrichten van de expositie in de Hortus even on derbreekt. Hij heeft lezingen voor het Wereld Natuur Fonds gehouden, is in het televisiepro gramma 'Ja Natuurlijk' geweest en heeft voor scholen lesmap pen beschikbaar. Gaat dat niet vervelen, altijd maar die slangen? Z'n gezicht straalt één brok ongeloof en verbazing uit. "Het wordt al leen maar steeds interessan ter", is het antwoord. In 1983 verloor hij bij een brand een groot deel van zijn collectie. De Slangenexpositie in Leidse Hortus Delftenaar begon gewoon weer van vooraf aan. Zejf vindt hij het meest inte ressant aan zijn hobby-schuine- streep-werk om het juiste 'kweekrecept' te vinden, zols hij dat noemt: optimale omstan digheden scheppen zodat de slang zich voortplant. Kleine dingen zijn dan van belang, zoals de luchtvochtigheid, tem peratuur en lengte van de dag. Inmiddels heeft hij het tot zo'n 150 nakomelingen per jaar ge schopt. Volgend jaar hoopt hij op 200 tot 300 eieren, waaruit jong slangegebroed komt krui pen. "Het worden er steeds meer omdat de jonge slangen waarmee ik ben begonnen, nu geslachtsrijp worden". De jonge slangetjes worden gebruikt als ruilmiddel om weer aan andere soorten te ko men, die Getreuer nog niet in zijn collectie heeft. Gifslangen kweekt hij bij voorkeur niet, omdat die alleen maar lastig zijn, je kunt er weinig mee. Het voederen van de reptie len blijkt minder tijdrovend, dan men op het oog zou ver wachten met een collectie van enkele honderden exemplaren. "Het zijn koudbloedige dieren, ze verbruiken niet veel energie. Bovendien hoef ik ze maar een keer per week eten te geven. Sommige slechts een keer in de drie tot vier weken. Soms laat ik ze vasten, want sommige slan gen hebben last van de wel- vaartszickte, hartvervetting en zo. Er zijn dieren die in een keer 400 keer de dagelijkse behoefte aan voedsel naar binnen wer ken, die kunnen een jaar zonder eten". Het menu bestaat onder meer uit levende muizen, ratten en konijnen. TNO is een goede le verancier en er komen ook ko nijnen van veilingen en derge lijke, diertjes die een gebrek hebben of bij het fokken een verkeerde kleurschakering hebben waardoor de eigenaar er van af wil. "De slang is een ech te opruimer, in de natuur ook. Een gezond konijn krijgt hij echt niet te pakken, wel een beestje dat een gebroken pootje heeft of ziek is". 's Winters heeft de Delftenaar een makkie aan z'n slangen. Ze houden een soort winterslaap: "Ze gaan dan letterlijk de koel kast in, die op vijf graden staat". Getreuer ziet het als een van zijn taken om de vele sterke verhalen, die over slangen in omloop zijn, te ontzenuwen. Dat doet hij bij voorbeeld door op de expositie, die in de Hortus is te zien, op tekstpaneeltjes veel in formatie te verstrekken. Een hardnekkig misverstand: slangen zijn niet snel, eerder bepaald langzaam. "De snelste slang kan zich met een snelheid van 11,3 km per uur voortbewe gen". Een ander misverstand: van de 2500 soorten zijn er hoog uit 250 giftig. Van dat aantal is een gering percentage in staat een mens te doden. Zelfs bij de beet van een zwaar giftige slang als cobra of ratelslang heeft de mens nog 95 procent kans dit te overleven. "Ik was laatst bij ie mand geroepen, die was gebe ten door een giftige slang. Die zat op een stoel met een gezicht van: nou, het is gebeurd met me. Een uur later zat hij al weer vrolijk aan de koffie. Wist u dat er meer mensen in de tropen omkomen door vallende kokos noten dan door gifslangebeten en dat bijen over de gehele we reld drie maal zoveel slachtof fers maken dan slangen? Zelfs door de bliksem worden meer mensen gedood dan door slan gen". Bij de kassa van de Hortus staat een computer, waarop de bezoekers tien vragen over slangen kunnen beantwoorden. Als ze er acht goed hebben, hoe ven ze geen toegangskaartje te betalen. "Ik verwacht veel vrijkaartjes kwijt te raken, want we zitten ten slotte in Lei den, een universiteitsstad, met knappe mensen", vreest Walter Getreuer. Er zitten tweehon derd verschillende vragen ir het computerprogramma. De expositie is tot en met zon dag 9 september dagelijks var tien tot tien te zien. Getreuer "We zijn expres ook 's avonds geopend, omdat slangen sche- merdieren zijn en ze in avonduren wat meer activiteit te zien geven". Van onze redacteur Wim Wegman LEIDEN/NOORDWIJKERHOUT - De verschillende ziekenhuizen in deze regio komen steeds moeilijker aan leerling-verpleegkundigen. Vooral de psychiatrische centra kampen met een verminderde toestroom van schoolverlaters. Spectaculaire maatregelen, zoals de 4000 gulden premie waarmee het Rotterdamse psychiatrische ziekenhuis Delta leerling- verpleegkundigen lokt, worden echter nog niet overwogen. Het Diaconessenhuis in Leiden heeft volgens hoofd personeelsza ken W. Wouda dit jaar voldoende leerlingen binnen gekregen. "Maar we merken dat het steeds moeilij ker wordt om de groep met 12 leer lingen vol te krijgen. Dat was al eni ge tpd zo met de groep dit in maart begint, waarvoor je geen beroep kunt doen op de laatste lichting schoolverlaters. Langzamerhand wordt het echter ook lastiger om voldoende mensen te werven voor de septembergroep. Het lukt steeds weer, maar de keuze wordt voortdu rend kleiner. Als de ontwikkelingen op deze manier doorgaan, ben ik bang dat we op den duur toch in de problemen komen". Het slechte imago van de gezond heidszorg - hard werken voor een schamel salaris - is één van de oorza ken van de teruglopende belang stelling, meent Wouda. Daarnaast zijn er sowieso minder schoolverla ters beschikbaar door de teruglo pende leerlingentallen in het onder wijs. De moeilijkheden zullen nog verergeren als de ziekenhuizen - zoals nu de bedoeling is - straks de groepen leerlingen vergrotert. Overigens heeft het Diaconessen- huis de opleiding volgekregen zon der daarvoor een uitgebreide wer vingscampagne te houden. "Ik denk dat we dat volgend jaar nog steeds niet nodig is. Maar of dat werkelijk zo zal zijn, durf ik niet te zeggen. De situatie kan heel snel verslechteren". Herintreders Het psychiatrisch centrum Sancta Maria in Noord wij kerhout kampt nu al met flinke tekorten. "Het is geen bijzonder rooskleurig beeld", zegt hoofd personeel en organisatie H.J. Rem. "Na een uitgebreide ad vertentie-campagne in landelijke en regionale bladen, kregen we aan- Dierproeven voor studie naar kanker kan omlaag' DEN HAAG - Het aantal dieren dat wordt gebruikt bij onderzoek naar de bestrijding van kanker kan aan zienlijk omlaag door serieuzer naar alternatieven te zoeken. Het minis terie van onderwijs moet daarvoor geld beschikbaar stellen. Deze conclusies trekken de Die renbescherming en de Bestrijders van Dierproeven (NBBV) uit een rapport van de universiteit van Utrecht. De Nederlandse Kanker bestrijding heeft toegezegd reke ning te houden met de conclusies. vankelijk een hoopgevend aantal reacties binnen. Maar de afgelopen tijd hebben veel kandidaten weer afgehaakt. Veel leerlingen blijken zich bij verschillende ziekenhuizen tegelijk in te schrijven, en kiezen maar mondjesmaat voor Sancta". De Noordwijkerhoutse instelling heeft nu ruim 20 'definitieve' aan meldingen binnen terwijl ze 45 mensen kan plaatsen. Om de tekorten op te vangen, overweegt Sancta Maria meer aan dacht te besteden aan herintreden de vrouwen. "We denken erover om een regeling in te voeren waarbij deze vrouwen een hoger salaris kunnen krijgen dan waarop ze ge zien het aantal 'ervaringsjaren' fei telijk recht zouden hebben". "Daarnaast zijn we bezig met het plan om naast de dagopleiding ook avondcursussen te geven. Op die manier kunnen mensen de oplei ding volgen zonder dat ze hun baan direct hoeven op te geven. Want dat is voor velen een groot bezwaar. Als ze voor de opleidsing kiezen, zijn ze gedwongen alle schepen achter zich te verbranden. Met de avondcursus hoeft dat niet meer. Als het werk hun uiteindelijk niet blijkt te liggen, kunnen ze altijd nog terugvallen op Kun 'oude' baan". "Bovendien is de achteruitgang in het inkomen niet zo groot. Hët sa laris tijdens de opleiding is vrij laag. Dat maakt het voor veel mensen die nu al verdienen nog onaantrekkelij ker om de overstap te wagen". De inspectie staat volgens Rem welwil lend tegenover het plan. Premies zoals het Rotterdamse Delta die geeft ziet de Sancta-man niet zitten. "Het effect daarvan gaat snel verloren. Zeker als het succes vol is, want dan zal iedereen het snel overnemen waardoor ziekenhuizen tegen elkaar gaan opbieden. Dat lijkt me eerlijk gezegd zonde van het geld". Het Academisch Ziekenhuis Lei den merkt nog niet zo veel proble men. De opleiding, die plaats biedt aan 35 leerlingen, zit vol. Dat is vol gens voorlichter P. van Dam onder meer te danken aan de gerichte wer ving van het AZL. "We vragen tel kens hoe de kandidaten op het spoor zijn gekomen van onze oplei ding. Daaruit is gebleken dat enkele advertenties in regionale bladen en postercampganes op scholen voor ons voldoende zijn". Dat andere in stellingen wèl hun toevlucht zoe ken tot dure wervingsacties - die vaak overigens weinig vruchten af werpen - is volgens hem wellicht het gevolg van slecht onderzoek. En een zekere vorm van naaperij. "Als de één een grote advertentie zet in de Volkskrant, wil de ander vaak niet achterblijven. En dat terwijl die krant nauwelijks door schoolverla ters wordt gelezen". Honderd jaar geleden stond er in de krant: - Men meldt ons uit Zoeterwou de: Het hooi, dat door eenen landbouwer alhier niet zoo droog binnengehaald werd als door den ander, hetgeen ook zeer moeilijk kon gebeuren door het aanhoudend natte weder, begint nu bij verschillende landbou wers te broeien. Gelukkig wordt het tot nog toe bijtijds ontdekt en het hooi uit elkaar gehaald, zoodat er nog geen brand door ontstaan is. De door de gemeente in het vorige jaar aangekochte hooiboor bewijst zeer goede diensten. Vijfentwintig jaar: - MENSLIEVENDHEID EN KERKKLOKKEN Om reden van wellevendheid en menslievendheid zullen voortaan in het aartsbisdom Ve netië de klokken van de r.k. ker ken niet meer luiden voor zeven uur in de morgen. Het was ge bruikelijk, dat het luiden begon om 5 uur, wat voor mensen die dicht bij een kerk woonden nog wel eens een reden was om het derde gebod met voeten te tre den. „De mens heeft recht op rust na een lange periode van werk," aldus een mededeling van het aartsbisdom. - ITALIAANSE WAS AMSTER DAMMER TE SLIM AF een 19-jarige Italiaanse uit Pisa is zondag in Luik gearresteerd wegens diefstal. Zij kwam onge kleed uit de rivier bij de cam ping tegenover een Nederlands toerist uit Amsterdam te staan en vroeg hem verlof zich aan te kleden in zijn tent. Toen zij daarna niet meer verscheen, ging de Amsterdammer eens naar binnen om een kijkje te ne men. Het meisje bleek verdwe nen te zijn met 150 gulden en 1300 francs. De politie had tien dagen nodig om haar op te spo ren maar het geld was toen al op.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11