SpootTV 'Olympisch Stadion moet blijven staan' Kieboom ontsnapt aan Erik Bolten Patrick Eyk mee naar WK Feyenoorder Marcel Brands naar Fenerbahce s%Ties/ve^nhXn Cornelisseweg bij ploeg Post Plannen voor kweekvijver wielerprofs Oogsttijd voor de tri-atleten DINSDAG 14 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 13 Ajax-toernooi wil niet verhuizen AMSTERDAM (GPD) Burgemeester Ed van Thijn staat als eer ste vermeld op het lijstje van eregasten van de zestiende editie van het Amsterdam-voetbaltoernooi, dat aanstaand weekeinde wordt gespeeld. Of de hoofdstedelijke burgervader een ontvangst met open armen wacht door het organisatie-comité van het jaarlijkse evenement valt te betwijfelen. Van Thijn, en met hem het gehele Amsterdamse bestuurscollege, kreeg van het stichtingsbestuur 'Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam' van onderuit de zak over het „a-historische sportbeleid" van de gemeente in het alge meen en de „moeizame besluitvorming" rond de toekomst van het Olympisch Stadion in het bijzonder. Het Olympisch Stadion is sinds de toernooi eerste maal dat het Amsterdam- ken", toernooi werd georganiseerd (1975) het decor van de jaarlijkse voetbal- tweedaagse in de hoofdstad. Als de plannen van de gemeente door gaan, zal dat niet lang meer zo zijn. De sloop van de 'betonnen kolos' nisatie-comité van het Amsterdam- het Olympisch afwer- De sloop van het Olympisch Sta dion lijkt sinds jaar en dag nog slechts een bestuurlijke hamerk westie, waarna op die plaats wonin gen zullen gaan verrijzen. Het orga- stond aanvankelijk reeds gepland toernooi heeft zich echter nog niet voor dit najaar; naar alle waar- schijnlijkheid gaat het verwaarloos de en sterk verouderde sport-bol- werk nu in september 1991 tegen de twaalf geleden grond. Vooralsnog gaat het stich- ingediend. Roffel tingsbestuur er vanuit dat het vol gende jaar voor de laatste keer ge- bij het neerhalen van de 'bak' neer gelegd. Op initiatief van stadion-di- Leo Beenhakker onderwerpt zijn manschappen aan een training in stadion De Meer x aar de tribunes zijn vol- recteur Otto Roffel is een jaar of gepakt met jonge Ajaxfans. Links Jan Wouters. De Open Dag van de Amsterdamse club rok duizenden kinderen. renovatie-plan (foto anp> de zijnen wil len dat plan nog steeds ten uitvoer len zijn gehouden" LEIDEN Op de eerste dag van het tennistoernooi van De Leidse Hout heeft het in het mannenenkel B weinig gescheeld of de als achtste geplaatste Marcel van Rijn was uitgeschakeld. Peter van de Weele kwam op ruime voorsprong, maar faalde in de afwer king. Patrick Kieboom liet zich net niet verrassen door Erik Bol ten. Mark Nagelkerken is de te kloppen bezet. Er vallen immers nog mas- speler in het mannenenkel B. Vol- tersplaatsen te verdelen. De Bruin gens de plaatsing moet de Unicum- is favoriet, maar moet dan wel in de mer in de eindstrijd stuiten op Onno finale zijn 'Angstgegner' Willem van Paridon. Onno Guinau en Mar- Visser verslaan. Ronald Lammens co Visser nemen de plaatsen drie en is met zijn zesde plaats wat laag in- vier in. Opvallend is de lage note- geschat. Paul Bakker bereikte hier ring (zesde) van Wouter van der al de tweede ronde ondanks opmer- Heyde en het helemaal niet be- kelijke tegenstand van Max van schérmd zijn van Mare Fleischeuer. Berge Henegouwen: 6-4, 7-5. Van Rijn, die als achtste staat ge- In het mannendubbel C kwamen noteerd, wist in het begin niet in twee Leidse Hout-koppels binnen zijn ritme te komen. Van de Weele de lijnen. Wilco van Elk en Har veroverde de eerste set met 6-4 en Walenkamp waren kansloos tegen nam in de volgende spelreeks een 5- Ivor Bergsma en Marco Smit (2-6,0- 1 voorsprong. Vanaf dat moment 6), maar het eveneens niet op de C- begon Van Rijn stukken beter te lijst genoteerde duo Kees de Vroed- spelen, terwijl de motor bij Van de t/Otto Bik behaalde een sensatione- Weele ging haperen. De speler van le zege op Jan Paul Bierling en Nieuw-Vennep trok alsnog de partij Henk Zandbergen: 6-4, 7-5. w .«.«jub^uucu plan om stadion De Meer geheel te deze programmering wordt tevens brengen. Kosten van de totale op- De reddingsactie van Roffel, Bal,, moderniseren (kosten circa 80 mil- knapbeurt. 70 tot 80 miljoen gulden. Bakkenist en anderen lijkt voorals- joen gulden). Een belangrijk motief voor een nog veel op een luchtkasteel. De De zestiende editie van het Am- zich toe: 4-6, 7-5, 6-3. Maurice van de Weele ging even als zijn broer in drie sets onderuit. Hier was het Delftenaar Miro Pe- MARTIN HOEKSTRA Waar in voorgaande de NOS er de tv-rechten had van het Am- de Belgische kampioen sterdam-toernooi, zal het evement ditmaal uitgezonden worden door i aantrek- 'k2widergelijke renovatie moet, volgens prioriteit van de gemeente Amster- sterdam-toernooi zal aanstaand welijks interessant i™a'5fo ?«iii« I3? woordvoerder Rien Bal, gezocht dam ligt waarschijnlijk bij de bouw weekeinde in het teken staan van de 45.000 betalende bezoekers imI worden in 'sport-historische' over- van een geheel nieuw 'multi-func- onmoeting 'Holland-België'. Behal- dagen hoopt de organisatie uit de 199b ook nog wel ons Amsterdam- wegingen. „Het Olympisch Stadion tioneel' sportcomplex in Amster- Ve abonnementhouder Ajax, zijn kosten te komen. is een historische plaats voor de Ne- dam Zuid-Oost, waarvan de (eerste)' ditmaal tevens PSV (voor de eerste derlandse sport. Het is voor ons on- kosten worden geraamd op circa keer), KV Mechelen (winnaar begrijpelijk dat de hoofdstad zo 300 miljoen gulden. „Een onverant- 1989) nonchalant omspringt met zijn eni- woorde investering", aldus Bal. Club Brugge vastgelegd. Ajax ge sportieve monument van allure. Mocht het prestigieuze bouwpro- PSV zullen niet tegen elkaar uitko- RTL Véronique. „Gewoon Wereldsteden als Stockholm en Los ject niet doorgaan, dan zal de ge- men omdat zoiets door beide clubs, kwestie van koopmanschap", aldus Angeles zijn trots op accommoda- meente mogelijk participeren in het zo vroeg in het seizoen, „minder Bal. „Véronique heeft ROOSENDAAL (GPD) - Patrick ties waar ooit de Olympische Spe- reeds door Ajax gepresenteerde wenselijk werd geacht" (Bal). Door keiijker bod gedaan". Eyk is gisteren als laatste toege voegd aan de amateurselectie voor het WK wielrennen op de weg in Ja pan. Bondscoach Piet Kuys koos Eyk na diens sterke en succesvolle optreden in de Omloop van de Mijn streek. Kuys liet het kwartet tijdrijders voor de honderd kilometer in tact. Robert van de Vin, Eric Knuvers, Richard Luppes en Antoine Goense vormden enige tijd geleden in Kol- lum ook al het winnende viertal. De tijd die zij toen over de 100 kilome ter verwezenlijkten, was fraai: 2 uur en 45 seconden. Van de Vin, Knu vers en Luppes maken allen deel uit van de nationale selectie, Goense is afkomstig uit de Bovemij-ploeg van Frits Schur. Vier dagen na de ploegentijdrit (29 augustus) staat de wegwedstrijd voor amateurs op het WK-program- ma. Robert van de Vin is de enige die opnieuw in actie zal komen. In de Oranje-ploeg wordt hij op het zware parcours bijgestaan door Eric Dekker en Harm Jansen van de na tionale selectie, en verder door Wil co Zuyderwijk (Koga), Ruud Poels (Bovemij) en Patrick Eyk uit de nog jonge Teleflex-formatie. Kuys hakte gisteren de laatste knopen door en gaf toe in moeilijk heden te zijn gekomen nadat enkele vooraanstaande amateurs met klim- capaciteiten recentelijk door het profpeloton werden opgeslokt. De Brabantse bondscoach: „Nelissen, Kokkelkoren en Meys had ik zó mee willen nemen naar Japan, maar de een na de andere ontglipte me. Dat is dan jammer, zo gaat het nu een maal in de amateurtop. Het bete kent niet dat ik in deze groep geen vertrouwen zou hebben". voor het Amsterdamse oubliek nau- 6' 4 ?t 6"2: W°uter van der He>'de het Amsterdamse publiek r zyn. Met twee ROTTERDAM/ISTANBUL .GPD) Feyenoorder Marcel Brands tekent vandaag een twee jarig contract bij Fenerbahce. De vrije verdediger, die bij de Rotter damse club niet langer op een ba sisplaats kon rekenen, onderhan delde gisteren uren lang met het bestuur van de Turken. Vanmorgen zouden de laatste details (huisvesting, vliegtickets) worden doorgesproken. Van avond kan hij tijdens een oefen wedstrijd al zijn opwachting ma ken in het elftal van Guus Hid- dink. Donderdag speelt hij op nieuw mee in een oefenwedstrijd, waarna hij vrijdag naar Neder land terugkeert om zijn verhui zing te regelen. Marcel Brands had weken gele den al mondeling overeenstem ming bereikt met RKC over een vijf-jarig contract, maar kon bij Fenerbahce zo'n kapitaal salaris gaan verdienen dat hij de aanbie ding onmogelijk kon laten lopen. Fenerbahce moet aan Feyenoord iets meer dan een half miljoen gulden betalen. De Rotterdamse club moet uiterlijk morgenoch tend de vrijgave aan de Turkse voetbalbond opsturen, anders is Brands niet speelgerechtigd in de eerste ronde van het UEFA Cup toernooi. Milan Jankovic en Arnor Gudjonsson zijn bij Anderlecht met de noorderzon verdwenen. Volgens manager Michel Ver- schueren was de Joegoslavische middenvelder Jankovic rond met de Spaanse club Castellon. „Het is niet te geloven. Jankovic hoef de alleen nog een handtekening te zetten, maar is plotseling on vindbaar geworden. Hij denkt er zelfs over helemaal te stoppen." De 30-jarige Jankovic, die eerder triomfen vierde bij Real Madrid, wilde hoe dan ook weg bjj de se lectie van Aad de Mos. Volgens Anderlecht-voorzitter Constant Vandenstock is de IJs landse international Gudjohns- son verdwenen nadat hy er niet in was geslaagd een bevredigend contract af te sluiten met de Brus selse club of een andere gegadig de. „Het is weer het oude liedje. Elk jaar kregen we te horen, dat onze aanbieding niet deugde. Dit maal had Gudjohnsson het zelfs over een hongerloontje, maar wij denken dat een salaris van zes miljoen francs (330.000 gulden) zo slecht nog niet is", aldus Vanden stock. Bob Gansier blijft zeker nog zestig dagen in dienst als bonds coach van het Amerikaanse voet bal elftal. Dat verklaarde Alan Ro- thenberg, de nieuwe voorzitter van de bond, in East Rutherford na de zege van het Amerikaanse elftal (2-1) op Sporting Lissabon. Rothenberg ontzenuwde daar mee geruchten dat Beckenbauer al had getekend. De voorzitter ontkende niet dat de bond de Westduitser graag wil inlijven. „Een persoon als Beckenbauer in ons programma zou voor ieder een een zege zijn. Wij streven daar ook naar. Maar contracten zijn er nog niet." Over de mogelijke functie van Beckenbauer wilde hh niets kwijt. GRONINGEN (GPD) - Michel editie vï.' de"prÖfron<£ GRONINGEN - Jelle Nijdam houdt er twee verzamelwoede's op na. Als hobbyist is hij tuk op oude jukeboxen en aanverwante zaken (oude rockplaten), als profwielrenner is hij ge durende een week per jaar drukdoende met het verzamelen van oranjetricots. Daarvan moeten er onderhand als flink wat in Nijdams sportieve garderobe liggen opgevouwen, want er is geen renner die zo vaak de leiderstrui in de Ronde van Nederland heeft gedra gen. Gisteren kreeg'Snelle Jelle', na de is N(jdam nog nooit als eindwinnaar maal wel wat minder geworden, Groninger ouverture van de 30ste afgevlagd door Ronde-directeur Cornelisse moet op zoek Breukink. Tot drie keer aan toe be- zijn breedgeschou- gon hij als pelotonsaanvoerder andere wielerploeg. Bü Panasonic, derde tors gehesen. Als proloogspe- de laatste etappe, ik ben niet ontevreden. Ik heb elk geval een goede basis gelegd, ronde als deze moet je er i vaak werd proloog gewoon staan. Daarin leg je optimaal gebruik van de hem gebo- de pottebak in gefietst. Het ligt in de loopt, de ploeg van Post, is er geen plaats cialist-bij-uitstek maakte Nijdam hij in de (Limburgse) slotkilometers de basis. Maar meer voor hem. De 24-jange Am- - sterdammer is nogal ontstemd over zijn ontslag. Cornelisse: „Ik had daar niet op gerekend. Post heeft niks tegen mij gezegd. Het is dat den kans, tot grote vreugde Groninger publiek, want Nijdam': roots liggen onder de rook noordelijke metropool, ploeg zitten r wel hoe het Harry Mater, mijn zaakwaarnemer ri Drentse dorpj'e Eelderwol- onlangs eens vroeg hoe het zat met i niks ge- mij, anders had ik nog weten". Cornelisse heeft twee jaar voor de ploeg van Post gereden. Hij werd er binnengehaald als het maatje van Van Poppel. Cornelisse zou als rechterhand van de sprinter gaan fungeren. Daar is het echter nooit van gekomen Cornelisse: „Ik heb CVCIl„lla eigenlyk nooit kunnen bewijzen bu getoond. Alleen het decor beetje. Ik ga amiers Werd er destijds door lijn der verwachtingen dat Nijdam in deze ronde op herhaling gaat. Doorgaans vallen er in deze zes- het - ove- daagse trektocht weinig tijdver schillen te noteren en kunnen voor al de sprinters zich uitleven. Pas in Vandaar ook dat de traditionele de slotrit over de bekende Limburg- loog heeft gewonnen^ zijn twaalfde bloementuil voor oma Nijdam, de die kunnen Nijdam, ook al iemand die zich in tensief heeft gelaafd aan de lucratie ve 'rondjes om de kerk', wenst even min al te ver op de zaken vooruit te lopen. Hij is allang blij dat-ie de pro- moeder van oud-wereldkampic (achtervolging) en voormalig Tour- crack Henk, was. Net zoals twee jaar geleden, toen de Ronde van Neder land ook in Groningen zijn vertrek punt had en Nijdam bij die gelegen heid zich eveneens de snelste had kille buitenwijk geraced, dit keer Breukink sr. speelt daarmee als i«..- - mochten de heren renners zich, de-directeur zoonlief Erik in elk ge- len worden. Dat brak me steeds op, vanwege het 950-jarig bestaan van Val niet in de kaart. Die had er graag moet ik ze66en dat we di* keer de een kilometertje of tien bij gezien. um de stad, uit de naad rijden Post, dat steekt nu maar op zoek ploeg. Daar krijg je tenminste de kans om uitslagen te rijden". Peter Pieters beslist deze week over zijn toekomst. Die zal waar schijnlijk niet bij TVM, zijn huidige werkgever, liggen. Het contract met Pieters, die van de ploegleiding dit seizoen na een tegenvallend voor seizoen niet naar de Ronde van Frankrijk mocht, loopt aan het ein de van het jaar af. Cees Priem gaat er vanuit dat Pieters volgend jaar voor een nieuwe broodheer uit- nemaiing komt. wielerbulten valt in de regel de seizoenzege al weer. Nijdam: „Zo'n beslissing. Dus is de kans niet denk- proloog is een doel op zich voor mij. beeldig dat Nijdam zaterdag tussen Daarin moet ik me toch altijd weer Maastricht en Gulpen andermaal waarmaken, dat verwachten de zijn oranjetrui mag verdedigen, te- mensen gewoon van je. Daarom is meer omdat er een dag eerder in deze Ronde nu in feite al voor mij Maastricht nog een specialiteit voor geslaagd, al zou ik hem natuurlijk Nijdam in het vat zit: een tijdrit over best willen winnen. Maar dan is het 7.6 kilometer. Eigenlijk ook pro- beter dat je niet als loog. Limburgse heuvels ingaat. Je kunt daar beter aanvallen dan aangeval- drukbevolkte binnenstad. Nijdam Desondanks liggen er volop kansen sterkere ploeg hebben". naaiiKS liggen er voiop Kansen het om het even. Ook het traject Voor Breukink jr., die in Limburg lJUgnO schilderachtige diepen- Qp voorhand over betere papieren Hoewel hij de hoop klassiek beschikt dan Nijdam. Aan de nodi ring en dwars door plantsoen bleek een kolfje naar zijn hand, ideaal voor een nummertje tuige de tweede plaats 'rammen op de grote plaat'. ger proloog, of i Breukink: „Doordat ik drie weken achtereen alleen maar criteriums ook Hoewel recordhouder oranjetruien heb gereden, is het natuurlijk alle- heeft opgegeven de vaderlandse ontbreekt het hem niet, ge- profronde ooit nog eens te kunnen deGronin- winnen, wil hij toch wel weer zijn collectie oranjetricots uitbreiden. Nijdam: „Dat levert elke dag toch FICP-punten (bepalend GRONINGEN (GPD) - Er moet een kweekvijver van profwielren ners komen. Dat stelt zich de werkgroep 'Doorstroming' van de sectie Beroepswielrennen van de KNWU zich ten doel. Plannen daartoe werden gisteren ont vouwd voor de start van de Prof- ronde van Nederland in Gronin gen. De werkgroep, bestaande uit de oud-wielerprofs Gerriq van Ger- wen, Gerrie Knetemann en Pas cal Kolkhuis-Tanke, heeft gecon stateerd dat er iets scheef zit bij de overgang van renners van amateur- naar de profgelederen. Van Gerwen: „De inwerktijd duurt te lang. Vroeger werd ie mand als Jan Raas in zijn eerste beste profjaar vijfde in de Om loop het Volk. Nu hebben eerste jaars profs teveel tijd nodig om in milieu te acclimatise- De werkgroep denkt dat dat proces te kunnen versnellen door het creëren van een kweekvijver van ongeveer 50 talentvolle ren ners met profambities. Men denkt aan junioren en amateurs. Die worden gedegen op hun prof- tijd voorbereid, onder andere door het beleggen van weekend bijeenkomsten, waarin de kneep jes van het metier aan de orde ko men. De profploegen worden ver plicht hun aanwinsten uit deze kweekvijver te recruteren. Dat gebeurt via een vertrouwensman, die hiervoor als intermediair dient te fungeren. Ook zullen de nieuwbakken profs na hun over gang worden begeleid, zelfs tot aan het moment dat ze stoppen. Ook de nazorg zit in het pakket plannen, waaraan een kosten plaatje van een kwart miljoen gul den kleeft. Voor de dekking van dat geld moeten nog middelen worden gevonden. Erik Breukink werd tweede in de proloog &v.„T.^. ten blijken of het nog zin heeft Breukink (13e) de tweede Nederlan- petitie geweest, bleef op een zeven- Japan te gaan. Dit resultaat is elk der. Steven Rooks behoorde voor de plaats steken, h^t begin van dit seizoen nog tot de TV/rnpH top-10, maar hij gaat momenteel ge- bukt onder een vrije val. In de Ron- Die prestatie heeft de Noordhol- de van Nederland hoopt Rooks de landse burger weer moed gegeven. w r stijgende lijn weer te pakken te krij- Net op tijd, want het wereldkam- heeft gedaan. Eigenlijk had ik gen. De start mocht er hoe dan ook pioenschap in Japan nadert met ge week al in de Ronde van België schreden. En daar wil Rooks moeten rijden, i toch wel dolgraag van de partij zijn, i goed, nota bene in nagenoeg Daarom is deze Ronde, nota bene dezelfde tijd (6 minuten en 44 secon den) als de Fransman Thierry Ma de proloog in de speelde zich zonder grote proble men langs Thomas Koemans (6-3,6- 3), wat ook gold voor Rogier Lief broer tegen Koen van Bemmel (6-3, 6-4). Kieboom, als vijfde geplaatst, had het niet eenvoudig tegen Bolten, die als gewoonlijk weer enkele vuurpij len lanceerde. Via 7-5, 6-3 plaatste Kieboom zich niettemin bij de laatste zestien. "Als ik vrij sta te spe len lukt het allemaal wel, maar zo dra er van een wedstrijd sprake is, val ik weer terug op dat geprik", al dus een teleurgestelde Bolten. Onno Wempe vond het moeilijk zich één dag na zijn finale in Nieuw- Vennep weer te moeten concentre ren op een eerste ronde. C-speler Bennie de Bruin liet bij vlagen goed spel zien, maar wist niet te winnen: 3-6,4-6. In het vrouwenenkel B voert de voor Overburg (Amsterdam) uitko mende Nelleke Weyermans de lijst aan. In de finale behoort zij Nathalie van der Voort te treffen, die dan eerst met Saskia Paauw moet afre kenen. Twee C-speelsters bereikten de kwartfinale. Joan Vermey ver sloeg op eigen park Erika Wijsman (6-2,3-6,6-4), terwijl Sandra Faas bij een 6-3, 3-0 voorsprong niet verder hoefde te spelen. Claudia Witteman voelde zich onwel en wierp de hand doek in de ring. Het vrouwenenkel C-veld is ma ger bezet. Sandra Faas staat boven aan en lijkt in de finale haar zus Nancy te ontmoeten. Het manne nenkel C daarentegen is wel sterk Marathonloper 'vliegensvlug' MOSKOU (SID) - De ning van Suleiman Nyambui in de marathon van Moskou was op zich niet zo bijzonder. De Tanzaniaan is nu eenmaal een van de besten ter wereld. Zijn winnende tijd van 2.13.54 was ook niet bepaald hoogdravend. Toch leverde Nyambui in de Russische hoofdstad een onge looflijke prestatie. Binnen een uur nadat zijn vliegtuig landde klonk het startschot voor de ma rathon. Hij kwam uit de Bonds republiek, waar hij een tijd trainde in Detmold. Toen hij in Düsseldorf incheckte voor zijn geplande vlucht naar Moskou was plotseling zijn bagage met geld en ticket verdwenen. De bagage werd pas vele uren later door de politie teruggevon den. Geld en ticket bleven weg. Dank zij een sponsor kon Nyam bui de reis naar Moskou toch aanvaarden, maar hij werd daar toe tot een tussenlanding in Ber lijn gedwongen. Een aanbod om in Oost-Berlijn te overnachten sloeg hij af. Nyambui hing wat rond op het vliegveld tot zijn vlucht verder ging, arriveerde in Moskou, werd met spoed naar de start van de marathon ge bracht en won. NIEUWEGEIN (ANP) - Voor de tri atleten is de oogsttijd aangebroken. In het tijdsbestek van vijf weken zijn vier hoogtepunten geprogram meerd. Het begon zaterdag in Trier met de Europese titelstrijd in de halve triathlon. Mark Koks brak er door, Thea Sybesma zette haar op mars voort. In Almere staat zater dag de nationale klassieker, de titel strijd over de hele afstand, op het spel. Koenders, Koks, Sybesma zijn er van de partij. Met 1045 anderen. De week erop staat de nationale top aan de start in Linz voor de Eu ropese titelstrijd op de kwart af stand. Barel kan er zijn vergissing van Trier goedmaken. Het absolute hoogtepunt staat op de kalender voor 15 september. De wereldtitel strijd op de kwart in Orlando, Flor- dia. Met start en finish in het land van Mickey Mouse, Disneyworld. voor de positie op de wereldrang lijst - red.) op en die die zijn in deze tijd nooit weg. Al vind ik wel dat dit systeem in het voordeel is van de ronderenners. Kijk naar zo'n Bug- no, die staat ik weet niet hoeveel honderd punten voor op de num mer twee van het klassement". Nijdam staat in het meest recente Tour de France. En beter dan Greg gen), heel belangrijk voor hem. FICP-klassement als nummer 17 LeMond. De Amerikaanse Tour- Rooks: „De komende week zal i genoteerd en is daarmee achter winnaar, ook enkele weken uit Detitie geweest, bleef od een zeven- geval goed voor de moraal. Het heeft me ook weer eens duidelijk gemaakt dat ik niet veel hoef te trai nen om in vorm te komen en dat de afgelopen rustperiode dat durfde ik zijn eerste wedstrijd na de Tour (hij middels wel geleerd dat je moet heeft alle criteriums, zelfs die in zijn luisteren naar je lichaam". 'eigen' Heerhugowaard laten lig- DICK HEUVELMAN DINSDAG 16.00-17.00 EURO: Atletiek: Ivo van Damme toernooi. 16.50-19.30 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- dia. 17.00-10.00 EURO: Wielrennen: Ronde van Belgiö. 10.00-19.00 Sportnet: watersport: kano. 10.00-19.00 EURO: International Motor sport. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.00-20.30 Sportnet: Paardesport: vierspan. 19.15-20.00 Ned 3: Studio Sport. 20.00-22.00 EURO: WK atletiek voor ju nioren in Bulgarije. 20.00-22.00 Super Ultra Sport: met windsurfen, parasailing. mountainbiking en skateboarden. 20.30-21.00 Sportnet: WK Honkbal: hoog tepunten van de negende dag. 21.00-22.00 Sportnet: Polo: Engeland- Frankrijk. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.00-00.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. 22.15-00.15 Super Ultra Sport. 22.35-22.45 Ned 2: Sport extra: verslag van de eerste etappe van de Profronde van Nederland van Groningen naar Raai- WOENSDAG 00.00-09.30 Sportnet: VS Pro Boksen. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 09.30-10.45 Sportnet: Bowlen. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 10.30-1).00 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- dia. 10.45-12.45 Sportnet: Paardesport: vierspan. 11.00-12.00 EURO: GP motorraces van Zweden. 11.25-13.50 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- dia. 12.00-13.00 EURO: Atletiek: Ivo van Damme toernooi. 12.45-13.00 Sportnet: Sport uit Spanje.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13