Belg Van Winkel wint Bloemenmarathon Warmondse wereldwinkel wil vast verkoopadres voor koffie en thee Paarden zetten ruiters in Lisse op verkeerde been MAANDAG 13 AUGUSTUS 1990 REGIO LEIDEN PAGINA 9 Alphen huttenbouwweek voor kinde ren van 5 tot 12 jaar, vanaf 10.00 uur op terrein Nieuwe Sloot, opge ven bij de WV. Katwijk Visserijdagen met tal van acti viteiten: o.a. optreden Bassie en Adriaan, haringschoonnjaakwed- strijd, haringloop enz. Oegstgeest zomerbridge voor niet-rokers, aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. •spreekuur Belangenvereniging voor huurders in buurtcentrum Westerhaven, van 20.00 tot 21.00 Katwijk bridgen I inschrijven tot Roskam, Rijnstraat. orgelconcert Everhard Zwart op het BStzorgel van de Vredes- kerk, Voorstraat, aanv. 20.15 uur. •7e toeristenmarkt, van 14.00 tot 21.00 uur in het P.A.C. Centrum. Badgastensnelschaaktoernooi, strandpaviljoen 1 Centrum. •3e visserijdag met o.a. wieier- skeelerwedstrijden om 19.00, 19.30 en 20.00 uur, vertoning vis- telefonisch spreekuur Belan- genburo Gezondheidszorg, voor vrijblijvend advies en informatie, van 10.00 tot 12.00 uur, tel: 071- 254654. film: 'Anders in dezelfde straat', over een Marokkaans gezin, aan vang 15.00 uur, Rijksmuseum voor Volkenkunde. wandeling door Hollands Duin oh/ een boswachter, vertrek om 10.00 uur vanaf parkeerterrein Duindamse Slag. gecombineerde fiets/wandel tocht met puzzel (KaBO), verza melen om 12.45 uur bij viaduct on der provinciale weg. GENDA historische rondwandeling door Noordwijk/Binnen, start om 19.30 uur bij het Raadhuis. •voetbalwedstrijd Noordwijk te gen I.e. Haarlem, sportpark Duin wetering, aanvang 19.00 uur. •zandkastelen bouwen aan het strand voor de Koningin Wilhel- minaboulevard, aanvang 14.00 middag viswesstrijd georgani seerd door de Hengelsportvereni ging "De Sportvisser, van 14.00 Voorhout vakantieactiviteiten: spelen met Lego, vanaf 14.00 uur in de Spelewey, Boekhorstlaan. •viswedstrijd bij de Leidsevaart, inschrijven bij HSV De Arnoud, bij het tennispark Jonkers nabij Piet Gijs. De wedstrijd begint om 14.00 jr, inschrijven ter plaatse. Voorschoten Jeugd Vakantie Bezigheden (leeftijd 5-13 jaar): spellenmiddag, van 14.00 tot 16.00 uur in buurt huis Bloemenwijk/Boschgeest. Wassenaar lezing Maharishi Vedisch Insti tuut: 'Spiritualiteit en psychologie', door drs W. Brugman, aanvang K) uur, Groot Haesebroek- WOENSDAG 15 AUGUSTUS Alphen •jeugdinstuif volleybal, gymnas- Jongkindt 18.30 tot 19.30 uur. •huttenbouwweek terrein Nieuwe Sloot. HlOegom •bingo-middag voor kinderen in het gebouw van de Kulturele Raad aan de Irenelaan, aanvang 14.00 uur. Katwijk •woensdagavondzang in de Nieuwe kerk aan de Voorstraat met soliste Diny Knetsch, aan vang 20.00 uur. Maandelijks kraampje niet voldoende WARMOND - Als het meezit krijgt de Warmondse wereldwinkel dit najaar een vast verkoopadres voor koffie en thee. Liefhebbers van 'zuivere bonen en bladeren' kunnen daar dan enkele keren per week boodschappen doen. 14 juli is de wereldwinkel begonnen met een maandelijks terugkerend kraampje rond het voorportaal van het Oude Raadhuis aan het Pleintje bij de Pomp. De eerste keer werd een kleine 300 schreden. De organiserende Stich- resultaat, maar weigert op de lauwe- gulden omgezet, afgelopen zaterdag ting Ontwikkelingssamenwerking ren te gaan rusten. Vooral bij pro- werd dit bedrag ruimschoots over- Warmond is zeer tevreden met dit dukten als koffie en thee, afkomstig uit Tanzania, zou het belangrijk zijn om.de klanten regelmatig te bedie- Andere produkten, zoals siera den, suiker uit Nicaragua en wijn uit Algerije, kunnen dan gewoon in het kraampje verkocht worden - sa men met thee en koffie. Daarnaast wil de stichting iedere maand iets speciaals doen, variërend van ko ken en kruiden in september tot kaarsen met kerst. SOS Wereldhan del in Culemborg koopt de spullen in en laat daarbij de tussenhandel geen cent verdienen. Afrikaans Omdat de Warmondse stichting al jaren contacten onderhoudt met het Afrikaanse Burkina Fasso wilde ze zich aanvankelijk beperken tot Afrikaanse produkten. Dit bleek echter niet mogelijk. Wel houdt ze vast aan het voornemen om binnen een jaar quitte te draaien en de winst vervolgens ten goede te laten komen van een project in Burkina. Nu al wordt in Warmond geld op gehaald voor dit Westafrikaanse land tijdens de jaarlijkse loop en een collecte in oktober. Ook de plaatselijke scholen zamelen stee vast geld in en lezingen brengen het nodige geld op. Hoewel de stichting zeer tevreden is over de medewer king van de gemeente, vindt ze het jammer dat daar nog steeds geen zuivere koffie en thee wordt ge dronken. Ze wil het daar eens seri eus over hebben en denkt er boven dien over om zuivere kerstpakket ten aan te bieden aan het plaatselij ke bedrijfsleven. Volgens een woordvoerder van de gemeente is enkele jaren geleden gesproken over zuivere koffie, maar vielen de bonen om kwalitatieve re denen af. DIEF GEPAKT - Vijf minuten na dat aan de Voorschotense Koolmee slaan een personenauto was gesto len, is zaterdagnacht de dief aange houden in het Leidschendamse centrum. De 20-jarige dief uit Den Haag had de nieuwe auto met een schroevedraaier geopend en werd door buren aangegeven. Van de ge waarschuwde korpsen reageerde het Leidschendamse direct. Agen ten lieten de dief stoppen, hij verzet te zich niet. Voorvork nekt Leidse wielrenner ZOETERWOUDE - Een Leidse wielrenner is zaterdagavond gewond ge raakt bij een ongeval in Zoeterwoude. De man reed om ongeveer kwart over zes over de Zuidbuurtseweg, toen de voorvork van zijn fiets plotse ling brak. Het gevolg was een stevige schuiver, waarbij de man ernstige schaafwonden en een hersenschudding opliep. Het slachtoffer is overge bracht naar het AZL. Fietsen vernield na avondje stappen NOORDWIJK - Twee 18-jarige kenteken van hun auto kon worden Warmonders hebben een nare na- genoteerd. smaak overgehouden aan hun avondje stappen in Noordwijk. Het INSLUIPER - Een aantal sieraden tweetal werd zaterdagnacht om van nog onbekende waarde is dit kwart over drie op de Lageweg, na- weekeinde gestolen uit een woning bij het SJC-terrein, door twee Hille- aan de Oegstgeester President Ken- gommers klem gereden en hard- nedylaan. Omdat sporen van braak handig van de fiets getrokken. Ver- ontbreken vermoeden de bewoners volgens werden de rijwielen in el- dat een insluiper tussen vrijdag- kaar getrapt. De Hillegommers ko- av0nd en zondagmiddag is binnen- zen daarna het hazepad, maar het gedrongen. LISSE "De parade is het mooist". Dat zei Voorhouter Van Noort die gisteren samen met zijn twee kinderen op de fiets een kijkje kwam nemen op het Zilve ren Kruis Concours Hippique in Lisse. Aangezien hij al rond twaalf uur gistermiddag op het weiland aan de Roversbroekdijk rondreed, moest hij nog ruim an derhalf uur wachten voordat hij de parade kon zien. Tot die tijd moest hij zich onder meer verma ken met de springwedstrijden in de hoofdring. Daar was gisteren op zichzelf voldoende te zien. Sommige rui ters slaagden er in een foutloos parcours af te leggen. "Maar lang niet alle paarden bleken gister middag dezelfde ideeën te heb ben als hun berijder of berijdster over het al dan niet nemen van een hindernis. Af en toe'weiger den paarden resoluut te springen. Ze bleken daarbij allemaal hun ei gen afkeer van een hindernis ont wikkeld te hebben. Terwijl het ene dier er niets voor voelde om een roodgeschilderd muurtje te nemen, bleek een ander een hevi ge afkeer te hebben voor rood-wit gekleurde balken. Eén keer zelfs werd de amazone van het paard i en ging het dier er van- "Onvoldoende voorberei ding", concludeerde Hein Hen driks, lid van de concourscom missie streng. Behalve van de springwedstrijden konden de toeschouwers het afgelopen weekeinde genieten van de dres- suurwedstrijden die achter de hoofdring werden gehouden. Hendriks van de concourscom missie was aan het einde van het concours tevreden. "De belang stelling voor het concours stijgt. De bekendheid van het evene ment maar ook het mooie weer hebben voor veel toeschouwers gezorgd", meende de tevreden or ganisator van het zonder proble men verlopen evenement. J. de Bruin van de Vuurtorenruiters won de Grote Prijs Zilveren Kruis. Hij legde het springcon cours foutloos en binnen de snel ste tijd af. x 1 - Bijdragen: Roza van der Veer Een van de deelnemers aan het spingparcours in Lisse. uoto Henk NOORDWIJK - Door de tweede plaats van zijn ploeggenoot Mar kus Pilz uit West-Duitsland zeker te stellen, dreigde de Belg Paul (Pol voor intimi) van Winkel za terdag in de finale van de Bloe menmarathon zijn gele trui kwijt te raken. "Ik heb een beetje te lang gewacht doordat ik Kees van Breukelen van de tweede plaats wilde afhouden. In de voorlaatste ronde begon ik te panikeren en heb in de laatste ronde nog even alles gegeven. Gelukkig heb ik nog een paar seconden overge houden", aldus de dolgelukkige Belg zaterdag na zijn huldiging op de Noordwijkse Koningin Wil- helmina Boulevard als winnaar van de negende Internationale Bloemenmarathon. Van Winkel startte zaterdag tij dens het laatste criterium van de Bloemenmarathon in Noordwijk in het geel. Hij hoefde door een snelle laatste ronde deze trui, die hij op de tweede dag van de Bloe menmarathon veroverde, niet af te staan aan ploeggenoot Markus Pilz. De Duitser maakte in Noord- wijk wel 43 seconden achterstand op de Belg goed. Samen met de bonificatiepunten die Pilz ver diende met zijn tweede plaats in het laatste criterium over de Bou levard, scheelde het nog slechts zes seconden of de Duitser had wel met de gele trui naar huis ge gaan. Nu moest hij zich tevreden stellen met een tweede plaats in het algemeen klassement en de groene trui voor het grootste aan tal verzamelde punten. Derde in het algemeen klassement werd de eveneens uit de Sopur-ploeg af komstige Robert Figl uit West- Duitsland. Errol Marklein die tijdens het eerste criterium in Rijnsburg de gele trui veroverde, won zaterdag in Noordwijk de etappe bij de A- rijders. Hij werd op de voet ge volgd door Markus Pilz en Stan Appermont uit België. Dit trio had al aan het begin van de race op de Boulevard een kopgroepje gevormd dat tijdens de zes ron den over de Noordwijkse boule vard niet meer werd ingehaald. Concurrentie Van Winkel die twee weken gele den meedeed aan het Wereldspe- len voor Gehandicapten in Assen, maar geen enkele medaille won, was nu extra blij met zijn gele trui. "Figl was beter met het klim men en Pilz op de vlakke etappes. Ik kan het allebei redelijk en ben Gele trui-drager en Bloemenmarathon winnaar Paul van Winkel (links voor) stormt in het peloton op de fi nish afin Noordwijk. (Foto Henk Bouwman) daarom winnaar geworden in het algemeen klassement", vertelt de trotse Belg die in de Verenigde Staten woont. Daar traint hij zes dagen per week en probeert aan zo veel mogelijk wedstrijden mee te doen. "In Amerika zijn meer geldprijzen verbonden aan wed strijden. Daardoor is de concur rentie tussen de 'wheelers' is ook groter dan in Europa", meent Van Winkel. Hij denkt dat door het be schikbaar stellen van geldprijzen het aantal wheelers in Europa ook flink kan toenemen. "Het gaat er dan harder aan toe. Het wordt ook voor meer atleten aantrekkelijk om aan deze wedstrijden mee te doen", zegt hij. Volgens Van Winkel is dit jaar de concurrentie by de Bloemen marathon groot geweest. "De Bloemenmarathon heeft nog een beetje te kampen met het beeld uit de begipjaren toen het alle maal veel trager ging. Nu moetje heel serieus trainen om een kans te maken. Ik denk daarom dat het imago van de Bloemenmarathon snel zal veranderen waardoor meer atleten mee gaan doen". De Bloemenmarathonwinnaar weet nog niet zeker of hij volgend jaar zyn titel zal verdedigen. "Nor maal kom ik voor deze marathon niet over uit Amerika. Daar is de reis te duur voor. Ik ga echter wel proberen om weer mee te doen". Toeschouwers De spannende race in Noordwijk door wedstrijdleider Wim van Duivenbode betitelt als 'net de Tour de France' werd zaterdag middag gadegeslagen door dui zenden toeschouwers. De attrac ties op de Koningin Wilhelmina Boulevard waren even stilgelegd voor de wedstrijd. De terrassen waren praktisch leeg doordat ie dereen de kans waarnam om de wheelers voorbij te zien racen en aan te moedigen. Een fris windje zorgde ervoor dat men zijn toe vlucht niet hoefde te zoeken op het koelere strand. Een toeschouwster uit Panner- den stak haar bewondering voor de sporters niet onder stoelen of banken. "Schitterend", roemde ze de prestaties van de wheelers: "Ik hou ze op de fiets niet bij". Een grote groep jongens verdeel de de aandacht tussen twee atrracties. Zodra de wheelers voorbij kwamen, ging daar al hun aandacht naar uit. Onmiddellijk daarna bleek de Noordwijkse Liesbeth Caspers die als Miss World Nederland de prijzen uit reikte, de grote trekpleister. Finishplaats Maijolijn van der Jagt, directeur van de Stichting WV Noordwijk Promotie, is tevreden over de fi nish van de Bloemenmarathon in Noordwijk. "We hebben veel ge daan aan de promotie van het eve nement en van Noordwijk. Dat blijkt te werken. Vanaf één urn- zaterdagmiddag is het druk ge weest op de boulevard. We heb ben tijdens de race heel bewust de optredens stilgelegd, want we wilden de Bloemenmarathon niet in de wielen rijden. We hopen vol gend jaar weer finishplaats te worden". Over dat laatste bestaat volgens wedstrijdleider en organisator Wim van Duivenbode geen enke le twijfel. Ook hij is heel gelukkig met het verloop van de finish in Noordwijk. "Wij zoeken het pu bliek op met de marathon en dat is hier in Noordwijk. Aangezien Noordwijk volgend jaar 125 jaar badplaats viert en de Bloemen marathon daarin een plaats wil geven, wordt dit zeker weer de finishplaats. Noordwijk heeft zijn zaakjes goed voor elkaar", aldus Van Duivenbode. Ook de wheelers blijken de Noordwijkse finish een belevenis te vinden. "Fantastisch", roemt winnaar Paul van Winkel de pu blieke belangstelling. "Zoiets ma ken wij niet voortdurend mee". Ook de uit Oude Wetering afkom stige Michel Jonkman die op de achtste plaats eindigde in het al gemeen klassement, is meer dan tevreden over het laatste criteri um. "Er zaten wel twee scherpe bochten in het parcours, maar we hebben wel geleerd om op twee wielen de bocht te nemen. Het publiek aan de kant is grandioos. Dat motiveert en je rijdt toch effe harder". Tevreden Wedstrijdleider en organisator Wim van Duivenbode is niet al leen tevreden over de finish van de Bloemenmarathon in Noord wijk. "Alles is dit jaar goed ge gaan zowel tussen de rijders on derling als met de wedstrijdlei ding. Er waren wel wat kleine er gernisjes maar helemaal niets ernstigs. Veel is te wijten aan de stress bij de rijders maar ook bij de organisatoren. Ook echte bles sures bij de rijders waren er dit jaar niet, al vloog wel eens ie mand uit de bocht of belandde in een greppel". OEGSTGEEST - In de krant van afgelopen zaterdag is door een misverstand bij het artikel over de scheepsmodellen van Oegstgeestenaar L.H. Heinsman een foto geplaatst van de Leider- dorpse bouwer van modeltrei nen T.L. Hameeteman. Hierbij alsnog de foto van Heinsman bij zijn schepen, die worden ten toongesteld in een etalage aan de plaatselijke Lange Voort. (foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9