jr -u wï* Zwemploeg steekt hoofd boven water Indurain voegt daad bij woord Steffi Graf naar vijftigste zege Oranje sterkste in Europees onderonsje Water toverwoord bij EK-triathlon Opluchting na laatste dag Vatoetin wint open damtitel MAANDAG 13 AUGUSTUS 1990 PAGINA 13 Tweede zege voor honkbalteam EDMONTON (ANP) - Het Europese onderonsje tussen Nederland en Italië is in het voordeel van Oranje beslecht. In een wedstrijd, die vooral aantrekkelijk was door de spanning, namen de mannen van bondscoach Jim Stoeckel vast een voorproefje op het EK in 1991. Met een daverende tweehonkslag sloeg Mike Crouwel Oran je naar 7-5. '„Ik denk dat dit wel iets zegt over de verhoudingen zoals die nu in Euro pa liggen", legde de immer positie ve Stoeckel uit. „We zijn een jong team, dat nog alle mogelijkheden in zich heeft om beter te worden. En de Italianen hebben vooral ervaring in huis. Als ze het op één punt moe ten winnen, is het wel op routine." Diezelfde routine liet de Italianen op belangrijke wedstrijdmomenten in de steek. In de vierde inning bij voorbeeld, toen Rikkert Faneyte (infieldhit) kon scoren op een fout van midvelder Leonardo Schianchi. En in de beslissende achtste inning toen Erik de Bruin door een fout van korte stop Bagialemari en Wiesmar Ansjeliena (4 wijd) gratis op het eerste en tweede honk plaats mochten nemen. Waarna powerhit- ter Mike Crouwel de bal voor twee honken wegsloeg. Voor een groot deel zat de winst Basketbalploeg VS langs Spanje BUENOS AIRES (ANP) - De bas ketbalploeg van de Verenigde Sta ten heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om het wereldkampioenschap. De Amerikanen bedwongen in de laatste groepswedstrijd Spanje met 95-85. In de volgende ronde treft de Verenigde Staten Australië, Puerto Rico en het gastland, Argentinië. Ondanks een verrassende neder laag tegen de Puertoricanen (75-82) schaarde Europees kampioen Joe goslavië zich eveneens bij de laatste acht. Tegenstanders van de Joego- slaven, onlangs in Seattle winnaar van de Goodwill Games, zijn de Olympische kampioen Sovjetunie, Griekenland en Brazilië. Een ver rassing in de eerste ronde was de uitschakeling van Italië. De mon sterscore tegen China (115-76) was niet voldoende; op grond van een beter doelsaldo mogen Brazilië en Australië de jacht op de titel voort zetten. De Amerikaan George E. Kil- lian is de 'nieuwe voorzitter van de FIBA, de internationale basketbal- bond. Killian was vice-voorzitter van de FIBA en maakte deel uit van het dagelijks bestuur. ook in de pitcherstaf. Frans Groot begon matig, gaf de Italianen de lei ding (0-1), maar herstelde zich bui tengewoon krachtig door in vijf in nings tien Italianen voor drieslag aan de kant te zetten. De trage swings van de Italiaanse spelers waren geen partij voor de snelheid waarmee Groot de bal over de plaat wierp. Zijn opvolger, na vijf innings, Geoffry Kohl (Stoeckel: „het was gewoon de afspraak dat Groot maar vijf innings zou gooien, hoe goed hij het ook zou doen") kwam in de problemen. Maar Erik Lommerde, die het na een Italiaan se slagbeurt van hem overnam, had dezelfde ervaring als Frans Groot. „Het is goed om Italië te verslaan", aldus een tevreden Jim Stoeckel. „Daar gaan ze nu een jaartje over nadenken." Cijfers Italië - Nederland 5-7. Italië: 1-0-0-0-0-3-1-0-0 5 Nederland: 0-0-0-1-0-3-0-3-x 7 Werpcijfers. Nederland: Groot (5): 10-1-3-1, Kohl 1 2/3+2): 0-2-3-1, Lommerde (2 2/3): 2-1-1-0. Italië: Cretis (5+5): 1-2-8-1, Ceccaroli (3): 0- 3-2-2. Homeruns. Nederland: Faneyte (6e inn.+2). Slaggemiddelde. Nederland: Crouwel 0.750 (3 uit 4), Ansjeliena 0.500 (1-2), Faneyte 0.500 (2-4), Van Alen 0.333 (1-3), Jacoba 0.333 (1-3). Verliezersronde (9-12): Mexico - Venezuela 1-0, Nederland - Italië 7- 5. Hoofdtoernooi, tweede ronde: Verenigde Staten - Zuid-Korea 3-5, Puerto Rico - Japan 5-15. Olympisch comité voor Duitslanden OOST-BERLIJN (Reuter) - De Olympische Comité's van de DDR en de Duitse Bondsrepubliek zullen nog voor het einde van het jaar sa mengaan. Dit heeft Joachim Weisskopf, de voorzitter van het Oostduitse Olym pisch Comité, zondag gezegd. De fusie zal komende week door hem en zijn Westduitse collega Willi Daume worden meegedeeld aan Juan Antonio Samaranch, de voor zitter van het Internationaal Olym pisch Comité. SAN SEBASTIAN (ANP) - Miguel Indurain is de man van de jaren negentig voor de Spaanse wielernatie. Trendsetter en ambassa deur van de coureurs op het Iberisch schiereiland. De 26-jarige kroonprins van Delgado zit al op diens troon, maar wil nog niet ge kroond worden tot opvolger, hoewel hij alle aanspraak kan maken het bewind over te nemen. Eduard van der Weyde legde het zwemgedeelte tijdens het EK-triathlon als één t zich gereed voor het fietsen. TRIER (ANP) - Met wilde ogen kwam Rob Barel over de streep. De EHBO schoot te hulp, nam hem bij de elleboog naar de tent, maar alles waar de tri-atleet om smeekte was water, wasser, and water. Water was zaterdag de tover drank in tropisch Trier tijdens de Europese titelstrijd triathlon op de halve afstand. Wie er lichtzinnig mee omsprong of negeerde zoals Barel, droogde snel uit en viel ten prooi aan de man met de hamer. Wie niet tegen koolzuurhoudend water bestand was zoals Thea Sybesma, schreeuwde, vloek en schold om lei dingwater. Wie er zorgvuldig mee omging zoals Mark Koks, zweefde ondanks een ontstoken blaar onder de linkervoet over het plakkerige asfalt in het pittoreske stadje in de Eifel. De drie behoorden tot de sleutel figuren in het drama langs de oevers van de Moezel. De Nederlandse mannenploeg greep goud in het lan- denklassement. Aan de homogeni teit lag het niet met zeven man bij de eerste twintig. Voor Koks en Sy besma was zilver weggelegd in de individuele strijd. Eeri leuke oogst, maar desondanks knaagde het ge voel dat het karwei niet was afge maakt. De persoonlijke titels ont braken, die gingen naar Karei Blon- deel uit Gent en Isabelle Mouthon uit Nancy. Trier was zaterdag een bakoven. Het water in de Moezel was 22,6 gra den. Te warm eigenlijk voor de wetsuits, maar toch doken de 178 deelnemers (36 vrouwen) in het 5 mm dikke rubberpak het bevuilde water in voor de 2500 meter zwem men. Het fietstraject (2x40,4 km) was moordend door de 31 graden zonder een zuchtje wind. En selec tief door de twee klims van 7% stij ging met afdalingen waarbij moei teloos snelheden van 85 kilometer werden bereikt. Het lopen (2x6 km) was een kwelling, een martelgang van waterpost naar waterpost. Daar konden de 50.000 toeschouwers langs het parkoers niets aan veran deren. De race ontwikkelde zich in het voordeel van Barel. Hij klom als derde uit de Moezel, testte zichzelf op de fiets bij de eerste.klim, voelde zich niet super en besloot tot conso lideren. Hij liet de Fransen Sang- nier en Methion gaan en kwam tot rust in een groepje met Koenders, Van den Bos, Blondeel en Hinnen. Vanuit het achterveld waren Koks en Van der Marei bezig aan hun opmars. Koks' achterstand op de koplopers bedroeg ruim 3 minuten. Barel nam na de ineenstorting van de Fransen direct de leiding. Loste de anderen en leek op weg naar zijn zevende Europese titel. Totdat Jan met de Hamer een verschrikkelijke tik uit deelde. Blondeel ging er gemakke lijk overheen en kreeg concurrentie van Koks. De Westfries liep alsof zijn leven er vanaf hing. Met 111,38 over de 20 kilometer was hij veruit de snelste, ruim 2,5 minuut sneller dan Blon deel, bijna zes minuten sneller dan Barel. Koks naderde de Belg, aan gespoord door coach Geijsel, maar de afstand was te kort voor de over winning. Met 1.11 achterstand werd hij tweede. Bij de vrouwen was door de bles sure van de Engelse Coope een drie- strijd tussen Sybesma, Mouthon en de Duitse Mortier. De laatste blies zichzelf op bij het fietsen en eindig de als vijfde. Sybesma verloor het duel met Mouthon op de laatste klim. „Daarin verloor ik anderhalve minuut." Door watertekort. Het doorbijtertje uit Idskenhui- zen bij Joure overwon haar inzin king pas bij het lopen. „In de twee de ronde ging het beter. Na een paar slokken leidingwater voelde ik de motor weer aanslaan." Op dat mo ment lag ze in kansloze positie. Ruim vijf minuten achter Mouthon, onder vuur van de Belgische Ruys- scher die tot 40 seconden was gena derd. Ze gaf wat gas, liep wat in op Mouthon en gaf Ruysscher het na kijken. Voor Sybesma was de twee de plaats een opsteker. "Het draaide in Trier om water. Bij voldoende water rijdt Mouthon mij niet los en blijf ik er bij. Nu was ik uitge droogd". Net als Barel dook ze on der de tuinslang. De zoon van een hereboer uit Villa- va onderstreepte zaterdag in San Sebastian ten overvloede zijn troon- pretenties. Op superieure wijze won de voormalige basketballer de klas sieker San Sebastian-San Sebas tian, de zevende wedstrijd van de competitie om de wereldbeker. Het was een historische overwinning. Want het was 31 jaar geleden dat Mi guel Poblet in Milaan-San Remo voor de laatste Spaanse klassieke zege had gezorgd. Voor Indurain was het de derde triomf van importantie dit jaar. In maart prolongeerde hij de eindzege in Parijs-N ice, vorige maand zege vierde hij in Luz Ardiden na de zwaarste Pyreneeën-etappe van de Tour de France. In zijn eigen land bekroonde hij voorlopig zijn sei zoen met zijn eerste klassieke winst, de achtste zege van dit wieleijaar en de eerste Spaanse overwinning in een koers om de wereldbeker. "Hoewel ik zeer gelukkig ben met deze klassieke zege, vind ik de over winning in Luz Ardiden de mooiste uit mijn loopbaan tot nu. Voor mij verandert na dit resultaat weinig", meende de Banesto-coureur. "Het is niet zo dat ik me nu plotseling Edbergis snel klaar met Gilbert CINCINNATI (Reuter) - Stefan Ed- berg heeft zijn eerste wedstrijd als nummer een van de wereld in winst omgezet. In de finale van het toer nooi in Cincinnati, Ohio was hij bin nen het uur klaar met Brad Gilbert, 6-1 6-1. Hij streek er ruim drie ton mee op. Dierbaarder dan het financiële gewin was het sportieve succes. H(j werd eindelijk de nummer een van de wereld. Een jongensdroom ging in vervulling. „Deze week is heel, heel speciaal voor mij", benadrukte hij. „Ik zal deze week nooit verge ten, wat er ook gebeurt." De 24-jarige Zweed pakte in Cin cinnati zijn vijfde toernooizege in dit jaar. Hij neemt een paar dagen rust en ontmoet dan Lendl in het toernooi in New Haven, Connecti cut. Bij verlies tegen de import- Amerikaan is hij alweer een af. Van onze correspondent Karei Jansen ROME Een etmaal eerder had Ton van Klooster nog heel triest voor zich uit staan staren in het Stadio del Nuoto van Rome. "Er is", zo trok de bondscoach de voor hem ontluiste rende conclusie, "er is eigenlijk maar heel weinig terecht gekomen van de gespreide WK- kwalificafie". De stopwatch, die de tijden van de Nederlandse zwemploeg bij de 'Interna tional Swimming Cup' kil en zonder mededogen had geregistreerd, bungelde op zijn zwe tende borst. Omgedraaid, alsof Van Klooster voor even niet geconfronteerd wilde worden mét zijn persoonlijke onvrede. Hij was het immers zelf geweest die er bij de KNZB op had aangedrongen de nationale top ruime gelegenheid te geven zich voor het mondiale toer nooi in januari in Perth te plaatsen. Opgejaagd door de fulltime werk nemer wees de bond drie evene menten aan waar een ticket naar Australië verdiend kon worden: de Goodwill Games, de Swimming Cup in Rome en de nationale selec- klokte 2.20,84 mét bijna drie secon den verpletterde. Koren op de mo de coach, die de toekomst len Elzerman (ziekte van Pfeiffer, kaak/voorhoofdholte-ontsteking) Natasja Robert (prive-omstan- meer renner voor de klassiekers voel dan voor de ronden. Mijn vol gende doelen zijn weliswaar het kampioenschap van Zürich en de strijd om de wereldtitel in Japan, maar volgend jaar zijn de Tour en Vuelta mijn hoofddoelen". Indurain pleit er al jaren voor dat Spaanse renners de klassiekers se rieus moeten nemen. Hij, voorzitter van de Spaanse bond voor broodrenners, vindt dat goede re sultaten in wedstrijden in eigen land leuk, maar van weinig belang zijn. "In het moderne wielrennen moetje verder kijken. Niet de klas siekers mijden. Deelnemen. Onze sport kent geen grenzen meer", luidt al geruime tijd het parool .van de Spanjaard, die door Luis Ocana nu al de beste wielrenner van Span je aller tijden is genoemd. Zaterdag voegde de trendsetter de daad bij het woord. Op een ma nier die alom bewondering af dwong. Indurain sloeg zijn slag op ongeveer veertig kilometer van de finish. In de beklimming van l'Alto Jaizkibel (eerste categorie). Aan de voet was Charly Mottet in de aanval gegaan. Ron Kiefel reageerde en kreeg een voorsprong van 0.30. Op dat moment demarreerde Marino Lejarreta, de winnaar van de Ronde van Burgos. Indurain, Delion, Ruiz Cabestany en Eddy Bouwmans, die uiteindelijk met een 39ste plaats als beste Nederlander finishte, sloten Tempo Indurain schroefde het tempo dus danig op dat niemand hem meer kon volgen. Met 0.57 voorsprong passeerde hij de top. Lejarreta, Chi- appucci, Echave en Rodriguez Ma- gro probeerden in de afdaling Indu rain te achterhalen. Vergeefs. Ach ter hen daagden Jalabert, Kelly, Ro- minger en Bauer op. Zij liepen het viertal in. Indurain bleef buiten schot. Hij besloot zijn oppermachti ge optreden in San Sebastian met zijn eerste klassieke winst. Jalabert won de sprint voor Kelly en Romin- ger. Gianni Bugno, 24ste, bleef leider in de tussenstand om de wereldbe ker. Met vijf punten voorsprong op Dhaenens, die een punt inliep. In durain klom van de 45ste naar de elfde plaats. BRUNSSUM (ANP) - De 28-jarige Evgeni Vatoetin heeft het toernooi om het open damkampioenschap van Nederland gewonnen. De Wit- Rus kwam in de slotronde in Bruns- sum binnen een kwartier remise met zijn stadgenoot Pres- ineens heel wat zonniger inzag dan digheden) verminkten de equipe de dag tevoren. "Dit is inderdaad die naar Italië trok. Daar aangeko- nnst op de 100 meter vlinderslag tijdens.de International Swiv pak van mijn hart. Met de selec- werd de ploegleiding gecon- tiestrijd in november. Van Klooster tie wedstrijden in november nóg te fronteerd met (weer) twee gaan, kan ik nu echt wat r zakte met een gerust hart terug zijn stoel, hier kon zijn kernploeg tenminste mee uit de voeten. Op de voorlaiatste dag van de wedstrijden in Rome drong het besef echter tot hem door dat naast de reeds aange wezen estafetteploegen van de da mes slechts twee zwemmers indivi dueel (Brienesse en Dekker) op de verruimde selectie hadden gerea geerd. Dat was ook het moment waarop Van Klooster zijn hart liet spreken. De heren-estafetteploeg UpgClUCllt en wederom Ron Dekker reageer- Van Klooster w; den gisteren op de enige juiste wij- denen op probleemgevallen. "Hier hadden we het toernooi dus papier gaan zetten. Maar verdomd, Karin Brienesse speelde wat dat als ze dit de eerste dag hadden ge- betreft een hoofdrol, die zij zelf daan, had ik me niet alleen wat min- graag anders had ingevuld. De Frie- der druk behoeven te maken, maar zin was na het zwemmen van de waren er zeker nog meer limieten WK-limiet op de 100 vrij optimaal gezwommen. Kijk naar de EK vorig gemotiveerd teruggekeerd van de jaar in Bonn, waar Marianne Muis Goodwill Games in Seattle. Maar gelijk op de eerste dag uithaalde, nog geen dag na thuiskomst sloeg haar onderlichaam bij het lakken van haar teennagels volkomen vast. De operatie die zij vorig jaar aan haar heup (beklemde pezen) onder ging leek geslaagd. Brienesse er- vaarde vorige week echter hetzelfde gevoel als tijdens de Spelen van Se oul, waar zij volledig verlamd door ploeggenoten van het toilet moest meerdere re- opgelucht mens. In zijn sombere beschouwing van zaterdag hij niet voor niets uitgebreid Van der Plaats, "en dan er weer kei hard tegenaan voor de WK.kwalifi- catie in november. Rome is goed voor me geweest". Als ook voor Marieke Maste- broek, die zaterdag een frustrerend hoofdstuk in haar leven afsloot met een persoonlijk record en een twee de plaats op de 50 vrij. Vlak voor de EK '89 kreeg ze na een sportkeuring te horen dat ze een lichte hartafwij king had. Pas na talloze onderzoe ken in het ziekenhuis werd toestem ming verleend om haar zwemcarrie- re voort te zetten. "De klachten zijn niet helemaal verdwenen", aldus Mastebroek. „Als ik me opwind loopt m'n hartslag nog steeds op tot 200-240. Maar ik weet er nü mee om te gaan, ik maak me er niet zo druk meer om als een jaar terug". Mastebroek is sinds een paar maanden weer teruggekeerd bij de Eemsrobben. Aan het begin van dit seizoen meldde ze zich weliswaar vol verwachting aan bij De Zijll in Leiden, maar dat bleek een volsla gen misrekening van de 19-jarige. "Ik kon totaal niet opschieten met George Sieverding, de coach. We hadden elke dag ruzie, dus ben ik maar weer naar Delfzijl gegaan". En opmerkelijk nuchter over het tries te relaas, dat door het scheuren van haar enkelbanden 'nog meer ge wicht krijgt: "Ik ben pas sinds een paar maanden weer in training. En om dan een halve seconde van je persoonlijke record op de 50 vrij af te halen, ja, niemand beseft waar schijnlijk wat dat voor me betekent. Er zit weer lijn in mijn leven. Hoe wel ik me aan de andere kant af vraag wat ik voor tijden had kunnen zwemmen zonder al die misere". Maar diezelfde vraag had Ton yan Klooster zich ook al gesteld. mee moeten openen", sprak de gegaan op de tegenslag waarmee de zichtbaar opgeluchte Van Klooster nationale kernploeg de afgelopen worden gehaald. Twee spoedbezoe- dan ook nadat Dekker (200 school) maanden en het viertal Sloeserwij, Dekker, afhaken Van Dam en Granneman op de 4 x Muis vo geconfronteerd. Het an Marianne en Mildred de Goodwill Games en 100 meter wisselslag al bij de och- Rome - de eerste wilde i tendseries binnen de WK-limiet v rust, Mildred vooral gebleven. De 24-jarige Dekker pauze die mogelijk het einde deed dat zelfs cordtijd van 2.18,00 hij zijn persoonlijke in Seoul ge- zal inhouden - a ken aan het ziekenhuis en een pijn stillende injectie brachten haar evenwel toch aan de start bij de Swimmming Cup. "Maar volgende week laat ik me weer volledig on derzoeken", aldus Brienesse. "En door het ziekenhuis, en door bonds- Nederlands record Ron Dekker voornaamste domper. Maar ook het arts Boonstra. Ik wil nu zekerheid wegvallen van rugslagzwemster El- hebben". Daar waar Brienesse Rome dus met gemengde gevoelens de rug toekeerde, stapte Diana van der Plaats weer wat zelfverzekerder SAN DIEGO (DPA) - Steffi Graf heeft zondag in Diego het vijftigste toernooi van haar tennisloopbaan gewonnen. De Westduitse nummer èèn van de wereld had niet meer dan een uur en vijf minuten nodig om de Zwitserse Manuela Maleeva in twee sets te verslaan: 6-3 6-2. ROME (ANP) - Ron Dekker heeft zondag in Rome het Nederlands record op de 200 meter schoolslag gebracht op 2.18,00. Het oude re cord stond met 2.20,84 al op zijn naam (23 september 1988, Seoul). Dekker plaatste zich als zeven de voor de eindstrijd. De beste tijd kwam op naam van de Brit Gillingham in 2.15,63, voor de Spanjaard Fernandez 2.17,08. Bij de Europese kampioenschappen vorig jaar in Bonn wns Dekker al sneller dan zijn record van 2.20,84. Hij tikte aan in 2.19,88. De zwemmer werd echter gediskwa lificeerd omdat hij met de benen een vlinderslagbeweging zou hebben gemaakt. het vliegtuig. De Dolfijn-zwemster had absoluut geen potten kunnen breken bij de Goodwill Games en sloot zich goed aangeslagen bij de equipe voor Rome aan. Het ont spannen sfeertje, dat met uitzonde ring van de gedreven naar de WK toewerkende Amerikanen verder weinig landen inspireerde tot echt aansprekende resultaten, werkte als een verfrissende douche. "Nu even wat gas tèrugnemen", aldus Graf kreeg voor haar ning een bedrag van circa 85.000 gulden. De finale was veel minder lastig dan de partij tegen de Ameri kaanse Zina Garrison in de halve fi nales. Graf revancheerde zich welis waar met 6-4 7-5 voor het smartelij ke verlies op Wimbledon, maar ze moest er heel hard voor knokken. Steffi Graf was na afloop bijzon der tevreden over haar spel. „Mijn forehand is goed, mijn backhand constant, de service in orde, maar er blijft nog wat werk aan de winkel. Ik ben ervan overtuigd dat ik op de US Open kan pieken." Volgens haar trainer Pavel Slozil. is het zelfvertrouwen bijna weer op het oude peil gekomen. „Als dat weer honderd procent in orde is dan is Steffi niet te verslaan. Daar ben ik zeker van." Jordi Arrese heeft zondag zijn tweede achtereenvolgende toernooi gewonnen. Na San Remo zegevier de de 25-jarige gravelspecialist in Praag. Arrese won in de .finale in twee sets van de zes jaar jongere Zweed Nicklas Kulti. De beslissing viel beide keren in de tiebreak. Kulti, vorig jaar jeugdwereld kampioen, verspeelde enkele set- punten in beide reeksen. In de eer ste set leidde hij met 3-0 en 5-3, in de tiebreak van de tweede set stond de Zweed met 6-4 voor. Het was niet voldoende. Arrese bleef koel, ondanks de hitte, en wachtte rustig tot zijn tegenstander fouten maakte. De Spanjaard won in de loop van de week achtereenvolgens van de Tsjechoslowaken Dosedel en Ko- des, de Westduitser Saceanu en in de halve finales van de Joegoslaaf Prpic. Kulti trof op weg naar de eindstrijd de Westduitser Mronz, de Uruguyaan Filipini en de Argentij nen Davin en De la Pena. Laatstge noemde trok zich in de halve finales wegens een blessure terug. BOKSEN - De Amerikaan Pernell Whitaker, wereldkampioen boksen in het lichtgewicht op de lijsten van de IBF en WBC is nu ok titelhouder volgens de WBA. Whitaker versloeg zaterdag in Lake Tahoe in de staat Nevada de Puertoricaan Juan Naza- rio. Nazario ging al in de eerste ron de k.o. Bijna twee uur later was Vatoetin zeker van de titel nadat wereldkam pioen Tsjizjov met zijn secondant Wimy de punten ook had gedeeld. Ook de andere achtervolgers kwa men niet tot winst, zodat in de rang schikking na de negende ronde wei nig veranderde. Voor Vatoetin is dit het tweede succes dit jaar. Begin maart werd hij achter Tsjizjov verassend twee de in het Sovjetrussische kam pioenschap, waardoor hij zich ver zekerde van deelneming aan het WK-toernooi eind november in Groningen. De beste Nederlander werd de 24- jarige Eddy Budé. De economiestu dent kwam in de slotronde remise overeen met oud-wereldkampioen Gantwarg en eindigde op de zeven de plaats juist boven Koeperman, met wie hij eerder ook remise speel de. Oud-wereldkampioen Jannes van der Wal kw'am uit op 13 punten. In de slotronde moest hij Arjan van Leeuwen remise toestaan. Voor de Groninger was dit zijn voorlopig laatste optreden voor het WK-toer nooi. Zijn nederlagen tegen de twee Sovjet WK-kandidaten Tsjizjov en Vatoetin zijn echter niet bemoedi gend. Sterk optreden Swift-renners LEIDEN - De renners van Cas- ba/Swift hebben in de Driedaagse van de Mijnstreek opvallend goed gepresteerd. In het ploegenklasse- ment werd de ploeg zelfs vijfde in een deelnemersveld van gelouterde teams. In het individuele klassement werd Jan Hendrik Lagerweij ne gende, Tom de Jong twintigste en Casper van der Meer 29ste. Swift-renner Herman de Jong won een koers voor liefhebbers en veteranen in Landsmeer na een suc cesvolle ontsnapping. Jeugdwereldrecord hoogspringen Topic PLOVDIV (SID) - De Joegoslaaf Dragutin Topic heeft zondag in Plovdiv tijdens de wereldtitelstrijd atletiek voor junioren het jeugdwe reldrecord hoogspringen gebracht op 2,37 meter. Het oude record stond met 2,36 meter op naam van de Cubaan Javier Sotomayor.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13