UVS raakt in vorm Gerth is kansloos tegen Brummer Halve buit Alphians in duels tegen Knuppelaars Quick Boys slaapverwekkend Experimenterend ABC kan voorsprong niet vasthouden Bayern ontsnapt net PAGINA 12 SPORT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1990 Cindy Berkhout verrast NIEUW-VENNEP Erik Brummer heeft tijdens de Open Tennis kampioenschappen van de Haarlemmermeer het mannenenkel BI volledig verdiend op zijn naam geschreven. Elmar Gerth vorm de gisteren geen serieuze bedreiging. Bij de Bl-vrouwen behaalde Cindy Berkhout geheel tegen de prognoses in de titel door Petra Janssen te verslaan. De beste partij van het toernooi was zonder twijfel de halve finale in het mannenenkel BI tussen de Drent Brummer en Marco van Trigt, de papieren nummer één. De Hille- gommer sleepte de eerste set via de tiebreak binnen, maar kwam in de daarop volgende reeksen steeds net te kort: 6-7, 6-4, 6-4. Gerth speelde zich eveneens niet zonder moeite in de eindstrijd. In een qua tempo iets lager gespeelde partij moest Tom Bulters het nipt afleggen tegen de voor Leeuwenbergh (Den Haag) uit komende Gerth: 6-3, 2-6, 6-4. Kater Waren de halve finales van een bij zonder hoog gehalte, de eindstrijd liet de meeste toeschouwers toch enigszins met een kater zitten. Daarvoor maakte met name Gerth te veel onnodige fouten. Brummer mocht dan wat minder scherp spe len dan in het begin van de week, hij produceerde in elk geval weinig In de eerste set brak Brummer, BI-districtskampioen in Drente, al in de vierde game door de service van Gerth. Bij 4-3 deed Gerth dat voordeel teniet door terug te bre ken, om vervolgens meteen zijn ei gen opslag weer in te leveren. Brummer greep dit buitenkansje met beide handen aan en haalde de set met 6-4 binnen. In de tweede spelreeks wist Gerth weinig meer in te brengen tegen de Drent: 6-4, 6-1. Berkhout en Janssen plaatsten zich probleemloos voor de eindstrijd van het vrouwenenkel BI. De Hillegomse ontdeed zich van Jacqueline Paauw met 6-0, 6-2, ter wijl de Zandvoortse eenvoudig Ca roline Clay voorbleef: 6-2, 6-1. Ge zien het spel in eerdere weken van beide finalistes leek Janssen favo riet, maar niets bleek minder waar. Berkhout hield het tempo hoog, waardoor Janssen fouten begon te maken. Een herstel van de zwak spelende Zandvoortse zat er niet in, zodat Berkhout een vrij ruirpe over winning wist te behalen: 6-3, 6-2. "Dit was inderdaad onverwacht, maar ik ben er niet minder blij mee", aldus de winnares. Dat de winnende enkelspelfina listen niet per se een winnende mixed hoeven te spelen, bleek gis teren in Nieuw-Vennep. Berkhout en Brummer haalden wel de eerste spelreeks binnen (6-2), maar een break op de service van Brummer gaf Janssen en Constant Thoolen vleugeltjes. Via 2-6, 6-3, 6-3 ging de zege alsnog naar laatstgenoemd duo. Dubbelaar pur sang Thoolen was ook aanwezig in de mannen- dubbel B-finale. Samen met Remco Kinders werd in een attractieve par tij verloren van Marco van Trigt en Tom Bulters: 4-6, 6-1, 6-3. Zijde Janssen behaalde ook in de eindstrijd van het vrouwendubbel Cindy Berkhout sloeg gisteren hoogst persoonlijk de kristallen bol aan stukken. Tegen alle prognoses in bracht zij de Open Tenniskampioenschappen van de Haarlemmermeer op haar naam. (foto i B de zege met Connie Vreeswijk aan haar zijde. Het Zandvoort/Mer- lenhove-koppel versloeg met een kleine marge de Hillegomse combi natie van Ellen de Jong en Madeion Verdegaal: 6-4, 7-6. Jacqueline Paauw bleef in het vrouwenenkel B2 haar jongere zus Saskia voor. Jacqueline hield voor namelijk de bal in het spel om te kunnen profiteren van de fouten van haar zus: 6-4,6-2. "Als ik mee ga rammen dan verlies ik de wedstrijd, dus moet ik gaan prikken. Dat luk te", aldus de oudste van de twee. "Ik ga niet anders spelen om te win nen. De volgende keer trek ik mis schien wel aan het langste eind". was het commentaar van Saskia Paauw. Maurice de Lijster won het man nenenkel B2, al had Onno Wempe ("dit wordt zo langzamerhand mijn toernooi") lange tijd de beste papie ren. Wempe pakte de eerste set met 6-4 en kwam in de tweede van 1-5 achter op 6-5 voor. Op dat moment sneuvelde er een snaar in zijn be spanning, waarna een ander racket een minder gevoel gaf. De Lijster rook zijn kans en, al duikend en val lend, werkte hij zich naar de zege: 4- 6, 7-6, 6-4. In het mannenenkel Cl was Mic- kel Verkerk de enige, die een set wist te veroveren op de uit Veenen- daal afkomstige winnaar Alexander van den Akker: 6-3, 4-6, 6-3. Mirjam van Vliet bleek in het vrouwenen kel Cl met tweemaal 7-6 nipt ster ker dan Femke Dijkstra, die in het jeugdtoernooi wel Van Vliet was voorgebleven. De gezusters Faas wisten hun zoveelste C-dubbelfina- le winnend af te sluiten, terwijl dat bij de mannen voor Dennis Ver steeg en Patrick Kleian de eerste keer was. Het gemengddubbel C was een prooi voor Lill Weijers en Chris Jansen. De C2-enkelspeltitels gingen naar de Duitse Syna Schmidle en Diederik van Dijk, ter wijl in D Yvonne van Hensbergen en Bart Blok de besten waren. MARTIN HOEKSTRA ALPHEN AAN DEN RIJN - Nu er niets meer op het spel staat voor de honkballers van Alphians, kan het trainersduo Robert Maat/Pim Hop man met het oog op volgend seizoen gaan experimenteren. Alhoewel het duo dan naar alle waarschijnlijk heid niet meer in de dugout zal zit ten, werd er toch al wat vooruit ge keken. De feestopstelling die giste ren in het veld verscheen bij Knup pelaars in Rosmalen redde het net niet tegen de degradatiekandidaat: 13-12 verlies. Zaterdag pakte Al phians op eigen veld door een win nende homerun van Ron Agterberg wel de winst: 9-8. Knuppelaars keek zaterdag in Al phen na zes innings tegen een ruime 7-2 achterstand aan. Werper Jeroen Hollander kreeg in de daaropvol gende innings problemen met zijn controle, gooide tweemaal vierwijd, een geraakt werper en kreeg twee honkslagen tegen, zodat Knuppe laars gevaarlijk dichtbij kwam: 7-6. Ron Agterberg moest in de negende innings zelfs toestaan dat de bezoe kers de leiding namen: 7-8. Met Remco Collé aan boord besliste de Alphenaar de wedstrijd met een tik over de hekken: 9-8. Dat Knuppelaars in de strijd te gen degradatie naar de tweede klas se de punten hard nodig heeft bleek gisteren. Met een zwak werpende Huib Interna (2-2-7-3) op de Alphen- se heuvel nam de thuisclub na drie innings een veelzeggende 10-3 voor spong. Alhoewel Alphians niet in de sterkste opstelling verscheen, kwam men allengs dichterbij. Na zeven innings was de achterstand goed gemaakt: 11-11. De broodnodi ge punten bleven in een spannende slotfase in Rosmalen: 13-12. Chris Miller (4-4: 1.000) en Robert Schou ten (4-5: 0.800) waren aan slag de besté Alphians-mensen. De softballers kwamen na de dubbele zege (15-0 en 7-5) van vorige week bij Niscats ook dit weekeinde weer tot een positieve score. De eer ste partij van de dubbel ging bij het Amsterdamse OWO nog net verlo ren (9-8), maar in het tweede duel boekte Alphians een overduidelijke 1-8 zege. Lyndon de Jong gooide in dat duel een puike partij. Milan Verhoop is de snelste LEIDEN - Zwemmer Milan Ver hoop van De Zijl/LGB heeft afgelo pen weekeinde bij langebaanwed- strijden in Eindhoven een eerste plaats behaald op de 400 meter vrije slag voor jongens onder de tien jaar. Hij eindigde in een tijd van 6.34,8. Ook Wandy Kater pakte een eerste prijs op de acht kilometer vrije slag voor vrouwen (1 uur en 50 minuten). In dezelfde categorie als Verhoop legde Yvette van de Laar beslag op een tweede stek (6.40,6). Op de 800 meter vrije slag tot twaalf jaar werd Micha Prins derde in 11.32,2. Op de twee kilometer vrije slag vrouwen was Wandy Kater met 25.30,7 goed voor een vierde plaats. Bij de man nen werd Marco Blokpoel derde in 24.43,4. Op de twee kilometer schoolslag pakte Kater ook nog eens het brons. Gisteren zwommen de Leide- naars in het Brabantse Eersel. In het water van het E3-strand zette Yvet te van de Laar de beste prestatie neer. Op de 400 meter vrije slag tot tien jaar werd ze tweede in 6.51,1. Bij de jongens werd Milan Verhoop derde (6.49,8). Op de 800 meter tot twaalf jaar was er een derde plaats voor Micha Prins (11.34,0). Wandy Kater eindigde als vierde op de 200 meter vrije slag in 25.59,4. Op de twee kilometer was 25.08,7 van Blokpoel goed voor een tiende stek. Op de twee kilometer schoolslag bij de vrouwen tikte Kater als zesde aan: 33.56.9 LEIDEN - Ook dit weekeinde werd door een groot aantal clubs in de regio aangegrepen om oefen wedstrijden te spelen. Hoofdklasser UVS toonde aan langzamerhand in vorm te raken, ondanks de op papier magere uitslag van 3-2 tegen Rijswijk. De zaterdageersteklassers uit de Bollenstreek daar entegen konden ook nu niet overtuigen. Quick Boys en Papendrecht voer den afgelopen zaterdag een slaap verwekkende vertoning op. De Kat- wijkers scoorden tweemaal, keurig verdeeld over de speelhelften. Voor rust schoot Richard Hoogervorst raak, Floor van Duyn bepaalde de eindstand op 2-0. Rob Bink en Fred Kanbier bleven aan de kant. Trainer Melbi Raboen probeerde spits Jan Jeroen Schaap uit als rechtsback. Een bij verre niet compleet Noordwijk wist op eigen terrein de Amsterdamse zondaghoofdklasser AFC met 1-0 te verslaan. Jacques Scholten scoorde het enige doel punt. Rijnsburgse Boys oefende zater dag op de Veluwe tegen De Vallei vogels. Binnen vijf minuten keken de gasten tegen een 1-0 achterstand aan. Na een uur trok Henk Heems kerk de score gelijk, waarna er in de stand geen verandering meer kwam. Geblesseerden Katwijk (zonder de langdurig ge blesseerden Henri Pouw, Marco van der Plas en Johan de Kroon) speelde op De Krom een matige wedstrijd tegen Excelsior Maas sluis, die met 2-3 verloren ging. Piet van Duyn zette de oranjehemden nog wel op voorsprong, maar de gasten bepaalden de ruststand op 1- 2. Het was weer Piet van Duyn die de gelijkmaker aantekende alvo rens Excelsior het beslissende der de doelpunt scoorde. Dennis Jan Mieras speelde zijn eerste wedstrijd voor Katwijk. 's-Gravezandse SV won met 2-3 van FC Lisse, dat op eigen veld geen raad wist met de vele doelrijpe kansen. Voor rust kwamen de gas ten uit het Westland op een 1-0 voor sprong. Tien minuten voor tijd scoorde Eric Kattenberg de gelijk maker. Toch liep 's-Gravezande uit naar 1-3. In de slotminuut verklein de John Vermeulen de marge tot 2- Leiden, tweedeklasser, moest bij vierdeklasser Nootdorp een diepe buiging maken. De ploeg van Peter Ciere verloor met 7-3. De nieuwbak ken oefenmeester trok geen conclu sies uit de forse nederaag. "Om het simpfele feit dat ik nog vijf spelers miste". In de tweede helft moesten de roodwitten vanwege blessures met 10 man opereren. Michel Ellert (2) en Lars Wallaart schoten raak. RCL en de jeugd van Ajax scho telden het publiek een leuke wed strijd voor. Vlak voor tijd keek de Leiderdoprse derdeklasser nog te gen een 1-3 achterstand aan, maar op de valreep trok de thuisploeg nog een 3-3 deling uit het vuur. An- dré Zonneveld, Edwin Grooten- dorst en Leon van de Broeke no teerden de RCL-treffers. Voorschoten ging kansloos on deruit bij vierdeklasser Loosdui nen. Bij de rust was de 3-1 eind stand al bereikt. Kees Hulsbos was de Voorschotense doelpuntenma ker. Ter Leede boekte een 2-0 over winning op de zaterdagvoetballers van Aalsmeer. Eric Grosman en Marco Verbree tekenden voor de goals. Vierdeklasser Kagia had weinig in te brengen bij Wilskracht. De naast het Ajax-stadion opererende zaterdagvierdeklasser won na een 2-0 ruststand met 3-0. Oegstgeest had weinig moeite met het bepaald niet geïnspireerde Sportlust. De derdeklasser uit Woerden keek al snel tegen een 2-0 achterstand aan dank zij treffers van Koos Teske en Gert Ouwers- loot. In de tweede helft halveerden de bezoekers de achterstand. Ver der liet de thuisclub het niet komen. Wederom Teske en Erik Onderwa ter zorgden voor een 4-1 eindstand. In de strijd om de Piet Boot bo kaal hield De Sleutels tegenstan der Lugdunum in toom: 0-0. Bles Zuma, zeven kilo lichter, was bij de afdelingsclub de man van de wed strijd. De betere kansen wa Lugdunum, maar de ploeg van Hen- nie de Klerk stond nog niet op scherp. Vorm Hoewel de uitslag anders doet ver goeden (3-2), had UVS gisteren nauwelijks problemen met Rijs wijk. Het lijkt er op dat de club van oefenmeester Ruud de Groot steeds meer in vorm begint te raken. Nieuwkomers als Wout Holverda en laatste man Aad Andriessen blij ken in elk geval nu al versterkingen te zijn. Overigens bleef Frank Roosa in dit duel licht geblesseerd aan de kant. Wel stond Duncan Alberga (ex-Roodenburg) ditmaal in de ba- De nieuwbakken hoofdklasser kwam op voorsprong door een tref fer van Holverda, die scoorde uit een penalty nadat Gerry Jansen was neergelegd. Rijswijk kwam nog wel op gelijke hoogte via een doeltref fend afstandsschot, maar Hans de Kruijs zette nog voor rust de zaken weer recht (2-1). De spits zorgde na de hervatting voor een ruimere marge, opnieuw uit een strafschop na wederom een overtreding op Jansen, alvorens de bezoekers in de slotfase nog iets konden terugdoen. De pijp was toen inmiddels leeg bij de thuisclub die de dag ervoor onder meer nog een strandloop van vijftien kilome ter afwerkte. Roodenburg had in Noordwijk veel moeite tegen SJC, maar wist slim counterend toch de volle buit binnen te halen. Voor de Leidse tweedeklasser scoorden Fred Ou- werkerk en Martin Armitrage. Mar co de Ridder doelpuntte in de slot fase nog tegen voor de thuisclub, die een klasse lager uitkomt. Derdeklasser Lugdunum kampte vooral in de slotfase van de wed- .vy- -1 Vv-''v; strijd tegen UDO (2-2, na een rust stand van 2-1) met conditionele pro blemen, omdat het daags ervoor'een pittige training had afgewerkt en een wedstrijd tegen De Sleutels. Voor de thuisploeg kwamen Robert de Roo en Henri van der Weijden tot scoren. Voor de bezoekers uit Oegstgeest, gedegradeerd uit de vierde klasse, waren Werner Knetsch en Frits Sweegman suc cesvol. Overduidelijk Docos had geen kind aan het bezoe kende BMT en won overduidelijk met 6-1, na een ruststand van 3-0. Luc Kok, Rick Kamerling, Bram Devilee (2x) en Marco Verplancke scoorden voor de kersverse derde klasser. WSB walste SJZ plat met 7-1. Vooral een kwestie van conditie, tot de rust wisten de Zoeterwoudena- ren de schade beperkt te houden tot 2-1, mede dank zij een goal van Car lo van Nierop. In de tweede helft was er nog sjechts sprake van één richtingsverkeer. Voor de Noprd- wijkerhouters scoorden Robert Ma- rijnen, Johnny Jansen (2x), John Bader (2x) en Theo Aanhane (2x). Blauw Zwart werkte een aan trekkelijk duel af tegen Laakkwar tier dat eindigde in 2-2 (rust) 1-1. Marco Lagenberg en Dave Stok te kenden voor de treffers aan Wasse- naarse zijde. FC Lisse (zo), het komend sei zoen acterend in de vierde klasse won van SDW met 4-1 (2-0). De grote man was Willem Bouckaert die drie keer tot scoren kwam. De vierde goal was van Erwin Hogendoorn. UDWS speelde een verdienstelijk duel tegen ODB en zegevierde met 4-1 (2-1). Richard Polanen zorgde voor twee Leidse doelpunten, Ed Stikkelorum en Steef Roodakkers (ex-SVLV) maakten het kwartet vol. Collega-vierdeklasser SVLV ver sloeg de zaterdagamateurs van ADO met 3-1 na een ruststand van 1- 0. Edward Duindam scoorde twee keer voor de Voorschotenaren. Er- win Hogendoorn kwam tot één tref fer. LFC kwam tot een duidélijke 0-3 overwinning bij Bernardus. Marco Moenen, Ger Nagtegeller en Yagja Farhane zorgden voor de Leidse produktie. Vierdeklasser Foreholte werd aanvankelijk overrompeld door Van Nispen en keek vlak na de rust zelfs tegen een 1-5 achterstand aan. De Voorhouters knokten zich ech- ter terug naar 4-5. Stan Uljee, Nico van Rijn, Martin Bax en Kees Zwet sloot scoorden voor de thuisploeg. Meerburg ten slotte leed een 2-1 nederlaag bij DWO (rust 1-1). De ploeg kwam op voorsprong via een strafschop van Ger van der Werff, maar moest vervolgens toezien hoe de thuisploeg uiteindelijk toch de verdiende overwinning greep. ALPHEN - Het volop experimen terende ARC - trainer Bert Jansen kon in de overschrijvingsperiode zeer veel nieuwe spelers begroeten - verloor zaterdag in Oldebroek met 3-2 van de plaatselijke tweedeklas ser Owios. De Racing kwam snel op een 1-0 achterstand, maar bezat hal verwege toch een voorsprong. Ar jan van der Laan (solo) en Pieter van Harskamp (voorzet Hans Wouter Valk) bezorgden de Alphenaren de leiding. In de tweede helft kon ARC die voorsprong niet vasthouden. Vlak voor tijd scoorde Owios de winnende treffer: 3-2. De nieuwe vierdeklasser TAVV won met 1-0 van de Amsterdamse afdelingsclub Buitenveldert. Jan Spek nam de winnende treffer voor zijn rekening. HazerswQudse Boys - het ko mende seizoen debuterend in de derde klasse - trad incompleet aan tegen de Haagse vierde klasser JAC en verloorkansloos met 3-0. Halver wege keek de Van Bemmel-forma- tie al tegen een 1-0 achterstand aan. Bij Alphense Boys, nog lang niet compleet, valt in de oefenreeks een nieuw elan te bespeuren. De Alp hense zondageersteklasser lijkt vast van plan een goed seizoen te gaan draaien. Gisteren kreeg tweedeklas ser Argon met 3-0 klop. Wederom was er een hoofdrol weggelegd voor spits Rene de Jong, die met twee doelpunten de basis voor de zege legde. Edgar van Eeden (ex-Flo- reant) tekende voor de derde goal. Altior boekte een 6-2 overwin ning op afdelingsclub VDO. Aad Egberts was met drie doelpunten bijzonder produktief voor de Lan- geraarse derdeklasser. Het over wicht was halverwege al in de score tot uitdrukking gebracht: 4-1. Be halve Egberts scoorden ook Marco van der Jagt (twee keer uit een straf schop) en Erwin Pieterse. Nieuwkoop won met 2-1 van Uit hoorn. Halverwege stonden beide partijen nog op gelijke hoogte: 1-1. Beide Nieuwkoopse doelpunten kwamen op naam van de talentvolle Paul Kwakkenbos. HAMBURG (SID/DPA) - De ope ning van het laatste zuivere West- duitse Bundesligaseizoen heeft een aantal verrassingen opgele verd. Zo ontliep landskampioen Bayern München op eigen veld nog maar net een nederlaag tegen Leverkusen. Zes minuten voor het einde redde de dure aankoop Stefan Effenberg een punt via een strafschop: 1-1. Nieuweling Wattenscheid '09 maakte direct al indruk door oud kampioen Werder Bremen met een nederlaag van 2-0 naar huis te sturen. Het was overigens een goed begin voor bezoekende clubs, die vier van de negen wed strijden wonnen en slechts twee verloren. In totaal kwamen in het zeer warme weer circa 250.000 toe schouwers opdagen voor de wed strijden, die deels afgelopen week en deels zaterdag werden ge speeld. Het best bezocht werd de topper Bayern - Leverkusen met 42.000 mensen. In totaal vielen 24 treffers, drie meer dan op de eer ste speeldag van het vorige sei zoen. De scheidsrechters toonden 28 keer een gele kaart. Het rood bleef vooralsnog in de borstzak jes zitten. Na de blamerende nederlaag van 1-0 voor het bekertoernooi bij de amateurs van FV Weinheim ontkwam Bayern, ditmaal in het vertrouwde Olympisch stadion, ternauwernood aan nieuw verlies tegen Leverkusen, vermoedelijk een van de grootste concurrenten In de 64ste minuut had de uit de DDR overgekomen international Ulf Kirsten de gasten de leiding gegeven. De voor 4,5 miljoen gul den van Borussia Mönchenglad- bach overgenomen Stefan Effen- berg moest er aan te pas komen om in de 84ste minuut te scoren van elf meter (1-1). Eintracht Frankfurt voegde zich aan de kop bij VfB Stuttgart, dat woensdag al met 3-0 won bij Borussia Dortmund dank zij drie treffers van Fritz Walter. Frank furt won met dezelfde cijfers in ei gen huis van Karlsruher SC. Binz scoorde voor rust, Yeboah en Turowski erna. Promovendus Wattenscheid'09 kende een fraaie première door op eigen veld met overtuiging te winnen van het toch door de wol geverfde Werder Bremen (2-0). Fink en 'zwarte parel' Sane maak ten de doelpunten. Met Wattenscheid boekte ook FC Kaiserslautern een zege met twee doelpunten verschil. Bij Hamburger SV werd het 3-1 na een ruststand van 1-0. VfL Bochum boekte een kleine over winning bij Borussia Mön- chengladbach (2-1). FC Köln slaagde er niet in in eigen stadion het seizoen in te zetten met een overwinning. Tegen Fortuna Düsseldorf bleef de ploeg steken op 1-1. Frankrijk De Braziliaanse voetballer Jose Carlos Mozer is zaterdag van het veld gezonden, omdat hij op de vuist was gegaan met Robert Ca banas. Mozers Marseille verspeel de op de vierde speeldag het eer ste punt in de hoogste afdeling van het Franse voetbal. Lyon hield de ranglijstaanvoerder op 2- 2. Voordat Mozer vijf minuten op slag van rust moest inrukken, leek Marseille het duel volledig te beheersen. Eric Cantona en Jean- Pierre Papin scoorden in het eer ste half uur. De Paraguayaan Ca- banes deed in de 36ste minuut uit een strafschop iets terug. Kort daarop ging hij knock out op Mo zers directe. Cabanes keerde, enigszins duizelig, na de hervat ting terug en bood de Marokkaan Azaziz Bouderbala gelegenheid twaalf minuten voor tijd gelijk te maken. Marseille wordt op een punt ge volgd door Monaco en Rennes, dat in de hoogste afdeling debu teert. Monaco, tegenstander van Roda JC in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi, verloor verrassend bij Nantes (1-3). De Monegasken verspeelden de eer ste punten door een zwakke pe riode in de eerste helft. Binnen zes minuten zetten de Senegalees Thiemo Youm en Nicola Quedec Nantes op een riante voorsprong. Drie minuten voor tijd vergrootte Joel Heniy de marge nog, waarna de Liberiaan George Weah te- genscoorde. Montpellier, dat volgende maand in het toernooi voor beker winnaars PSV treft, lijkt langza merhand op schot komen. De club, die uit de eerste drie wed strijden niet meer dan twee pun ten behaalde, schoot vrijdag avond tegen Paris St. Germain flink uit. In eigen stadion werd met 4-0 gewonnen. KNVB verleent dispensatie aan Frank Roosa LEIDEN - Frank Roosa komt dit seizoen definitief uit voor UVS. De 23-jarige ex-prof van Feyenoord en SVV kreeg afgelopen zaterdag offi cieel bericht van de KNVB dat hem dispensatie is verleend. Volgens het KNVB-reglement. dient een profvoetballer na zijn car rière in eerste instantie terug te ke- de vierde klasse had Roosa daar weinig trek-in en teken de beroep aan. Danny Minnema komt dit sei- toch uit voor zondagderde klasser Blauw Zwart uit Wassenaar. De aanvaller had aanvankelijk te kennen gegeven naar Roodenburg te willen komen, maar besloot uit eindelijk toch zijn overschrijving in te trekken. Arbitragezaak Chiel Jansen pas in september LEIDEN - De zaak tussen Rooden burg en trainer Chiel Jansen wordt pas op 24 september door de arbi- tragecommsissie van de KNVB be handeld. Aanvankelijk stond het geschil voor morgen op het pro gramma, maar de oefenmeester vroeg om uitstel. De Leidse voetbalclub voelt zich benadeeld door Jansen omdat hij zich eerder dit jaar niet aan zijn con tractuele verplichtingen hield. Bei de partijen waren overeengekomen dat de Voorburger het komende sei zoen de selectie van de Kooiclub on der zijn hoede zou nemen, een vaca ture die was ontstaan door het ver trek van Wim Rijsbergen naar DWS. Jansen gaf later echter te kennen toch de voorkeur te geven aan de functie van technisch-coördinator bij Wilhelmus. Roodenburg is overigens slechts uit op een principe-uitspraak van de KNVB. Het is niet de bedoeling Jansen alsnog aan zijn contract te houden. Zoals bekend slaagde Roodenburg er Jan Reurings te strikken als nieuwe trainer. Herstel FC Twente ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft gisteren tegen FC Aberdeen (1-1) veel goed gemaakt van wat het eerder in de oefencampagne aan krediet bij de eigen aanhang had verspeeld. Aberdeen was veruit de mindere. Mulder zorgde voor 1-0. Gillhaus maakte echter vlak voor tijd gelijk, waardoor zijn ploeg eind overwinnaar werd. Atletico Bilbao en Borussia Dort mund maakten van hun tweede op treden in Enschede een oerverve- lende vertoning: 1-1. Nadat Lusch voor de Duitsers en Urrutua voor de Spanjaarden hadden gescoord, had den de ploegen na rust alleen nog maar oog voor irritaties. Arbiter Eg- bertzen gaf rood aan de Bask Men- duguren en aan McLeod van Dort mund. De NCRV-bokaal is weer voor GWV LEIDEN - Voor de tweede achter eenvolgende keer heeft GWV de NCRV-bokaal gewonnen. In Har derwijk op het terrein van WOG bleef de Veenendaalse eersteklas ser Heerjansdam met 1-0 de baas.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12