spooRrrv Feyenoord is nog ver van huis Opknapbeurt doet PSV goed De atletiekbond krijgt weer een paar klappen EK met minimale Nederlandse medaillekansen Lerby denkt na over toekomst Kulker plaatst zich voor EK Zege in eigen toernooi verbloemt taktische problemen Maassen wint e voor de tweede keer MAANDAG 13 AUGUSTUS 1990 - EINDHOVEN De opknapbeurt heeft PSV zichtbaar goed ge daan. Twee weken voor de start van de competitie oogt de ont troonde landskampioen weer fris en ambitieus. Met het vertrek van trainer Guus Hiddink en de spelers Kieft, Povlsen, Lerby en Nielsen en met de komst van Bobby Robson als technisch direc teur en de internationals Bosman, Erwin Koeman en Popescu heeft de ploeg een totale gedaanteverwisseling ondergaan. Zaterdagavond in het prestigieuze duel met Barcelona (2-2) was het grote verschil tussen het PSV van nu en dat van vier maanden geleden echter vooral Romario de Souza Fa- ria. De getructe Braziliaan, die op 4 april tegen FC Den Haag voor de laatste keer zijn kunsten in Eindho ven vertoonde, bewees met zijn twee doelpunten nog eens dat hij in Nederland op eenzame hoogte staat. Het applaus van de 21.000 toe schouwers klonk hem als muziek in de oren. Een zelfde toonaangevende pres tatie leverde bij Barcelona de Bul gaar Stotsjkov. De maker van beide doelpunten bewoog zich op hetzelf de hoge niveau als Romario en zou in de Spaanse competitie wel eens kunnen uitgroeien tot de sensatie van de competitie. Met de Bulgaar se vedette en Salinas beschikt Jo- han Cruijff over een aartsgevaarlijk spitsenduo. Want in navolging van de meeste trainers heeft nu ook Cruijff het systeem met twee speci fieke buitenaanvallers afgezworen en speelt hij voortaan met twee 'hangende' vleugelspitsen. Popescu Een zelfde systeem hanteert Bobby Robson bij PSV. Centraal op het middenveld spelen Koeman en Popescu, de flanken werden zater dagavond bezet door Chovanec en Ellerman, de vervanger van de met een lichte spierblessure tobbende Vanenburg. Dat middenveld zou in de loop van het seizoen wel eens kunnen uitgroeien tot het sterkste deel van de ploeg. Met zijn vrijwel steeds nauwkeurige crosspasses r 30,40 meter deed Erwin Koem- HENGELO De Europese kampioenschappen atletiek kunnen wat Nederland betreft schriftelijk worden afgedaan. Het vliegtuig, dat over twee weken naar Split vertrekt, zal in elk geval geen ruimte bieden aan een medaillekandidaat. Die sombere conclusie kan na gisteren ook zonder kristallen bol worden getrokken. Johan van Lieshout en de Leidse ontrustte 1500 meter-loper Han Kulker - aan manier de A-limiet, maar zakte een ander ly van Hulst en in mindere mate Erik de Bruin. Een nieuwe klap in het gezicht van de KNAU, die eer der al afmeldingen kreeg te verstou wen van haar troeven Emiel Mel- laard, Nelli Cooman en Carla Beurs- kens. Met Popescu heeft PSV een spe ler aangetrokken naar het hart van de toeschouwer. De technisch vaar dige Roemeen is inzetbaar op het middenveld en in het hart van de verdediging, maar mist nog de con ditie voor een hele wedstrijd. Dat euvel was in zekere zin van toepas sing op de hele ploeg. Daardoor kon het ook gebeuren dat een tempover snelling, waarvan Barcelona regel matig en met succes gebruik maak te, PSV tot twee keer toe lelijk op brak. Stotsjkov profiteerde er gretig van en produceerde twee doelpun ten om je vingers bij af te likken. De twee treffers van Romario mochten er trouwens eveneens zijn. Oefening De Keniaan Peter Koech was op de 3000 meter steeple chase de snelste ltl De na afloop door een horde Engel- Hen?cto- Zi->B S '0-95 was «Je beste seizoentijd. Achter Koech springt den behandeld", haalde de in maart se verslaggevers belaagde Robson Z1jn land9enoot Sang over de balk. (foto anp) aan het gewraakte gewricht geope- noemde het een goede oefening. Niet zozeer vanwege de uitslag, maar door de strijd die beide ploe gen geleverd hadden. Toch moet de voormalige Engelse bondscoach ge schrokken zijn van het gemis aan snelheid in de verdediging. PSV Tijdens de Adrian Paulen Memorial reerde krachtpatser uit Hardinx- voldeden weliswaar op de valreep veld Giessendam quasi nonchalant nog twee atleten - de speerwerper de schouders op. Wat hem wel a zijn krampachtige werpen. „Ik sta tenmin- met beide benen op de van het Fanny Blankers Koen-sta dion een beklemde zenuw in haar rug, waarmee de wereldrecord houdster indoor al maanden moet worstelen. „Ik weet pas r duo'vaste waarden'door het ijs: El- grond. Ik weet nu dat ik in Joegosla- spierpijn in de hamstrings en het Discuswerper De Bruin kreeg de afgang riskeren, Elly van Hulst al blij mag zijn als ik door de zeurende gevoel in de heup kwalificatie kom. Op een plak hoef daan komen", bekende een aange- ik al helemaal niet meer te reke- slagen Van Hulst, die vanavond nog nen". wel is afgereisd naar Zürich. Niet om daar woensdag op de meest prestigieuze Grand Prix-meeting te Wil De Bruin op de EK nog wel een excelleren, maar om haar autootje Zenuw schijf nauwelijks verder dan 62 ter, en hield zich na afloop van zijn optreden zeker een half uur schuil te twee kilometer-] in de medische ruimte. „Niets bij- ren maar af te zonders, m'n knie moest haar trainer Theo Kersten op te dat haar eer te ria. De broodmagere pikken. „Ik heb net een trainings gazelle liet na haar volstrekt misluk- kamp van drie weken achter de rug doorscheme- in Magglingen, vlak bij Zürich. Met i de trip. Ze is een sporttas ben ik vanmorgen naar niet in vorm, en ze weet nu ook Nederland gevlogen, de rest van Bondsarts Peter Vergou- m'n spullen ligt nog in Zwitser- i constateerde i: speelde zaterdagavond op z'n En gels, zonder een echte libero. In het hart van de defensie stonden Valckx en Van Aerle, op de vleugels Gerets en Heintze. „Er moet nog ge werkt worden aan de verdediging", sprak Robson met enig gevoel voor understatement. In de vaderlandse competitie loopt PSV met dit spelersmateriaal en met deze speelwijze nauwelijks gevaar, internationaal is het vrijwel ondenkbaar dat de ploeg op eenzelf de, bijna naïeve manier de tegen stander tegemoet treedt. Dat door zag na afloop ook Hans Dorjee, de i niet onder voor z'n anderhalfjaar assistent van Robson, die het be toog van zijn baas vanachter de rens zwijgend aanhoorde. ALBERT GEESING EINDHOVEN (ANP) - De slecht- se knieën uit de eredivisie hebben afscheid genomen van het gras. Sören Lerby, 32 pas, heeft zater dag met een bos bloemen en een vriendelijk woord van PSV-voor- zitter Jacques Ruts, het voetbal verlaten. Zonder nadrukkelijke plannen voor de toekomst. „Ik heb daar in de jaren dat ik speelde nooit na drukkelijk willen denken aan wat erna zou komen. Ik was volledig met het voetbal bezig. Ik weet nog niet wat ik nu ga doen. Mis schien een trainerscursus van zes weken in Keulen volgen, maar dan kan ik ook nog nergens wer ken. Een beetje naar voetballen kijken, in België, bij PSV, ik jongere broer Ronald bij Barcelona en bracht hij Romario regelmatig in prima scoringspositie. LEIDEN - Han Kulker lid van de Leidse atletiekvereniging De Bata ven heeft gisteren in Hengelo een geslaagde poging ondernomen om zich te plaatsen voor de EK '90 die vanaf 27 augustus in Split worden gehouden. De Leidenaar die lange pL'eï^'XenenTeUel^st ROTTERDAM - In de voetballerij is de eerste klap zelden negende Adriaan Paulen Memorial meer dan een stuiver waard. Feyenoord won gisteren via de goede tijd van 3.37,17 op de 1500 een 2-0 zege op Porto het eigen toernooi, maar een visite meter neer en eindigde hiermee op kaartje afgeven gaat anders. Over de eerste serieuze wed- "h^ooVjanS°eSPook^ stnjd,er? van de langdurig verloederde club kan derhalve de finish in 3.48,43. Voor moeilijk opgewonden worden gedaan. woon tenslotte vlak bij." Lerby kwam als junior, in 1975 naar Ajax, bleef acht jaar in De Meer, speelde drie seizoenen bij Bayern München, één jaartje in Monaco en haalde tenslotte twee landskampioenschappen, één tweede plaats, één Europacup en drie KNVB-bekers met PSV. Met 68 landenwedstrijden voor Denemarken is dat geen slechte loopbaan. Hij is er zelf ook best te vreden mee. „Als ik het nog eens over zou moeten doen, hoeft het voor mij niet noodzakelijk an ders." Aan het eind van het vorige sei zoen was het al voorbij. Hij kwam zaterdagavond bij PSV's sei zoensopening ook niet een paar minuten in het veld bij de wed strijd tegen Barcelona. Wel even op het veld, keurig in het pak en ook nog even gewoon op de schouders. Nu ja, gewoon. Na al les wat vorig seizoen is gebeurd werd hij toch door Van Breukelen en oud-ploeggenoot Ronald Koeman van het gras geheven. PSV heeft, dat is zaterdag avond gebleken, nog geen nieuwe voerman, die de soms wat luxe paarden kan sturen. „Lerby is niet te vervangen", constateerde de Deen glimlachend. „Al was het maar omdat geen twee voetbal lers precies hetzelfde zijn. Mis schien zou Richard Witschge mijn beste opvolger in dit elftal zijn. zijn clubgenoot Jan Jansen ook als zesde Jansen die enkele maanden sukkel de met achillespees-problemen Vooralsnog lijkt Feyenoord vooral snellere tijd mogelijk geweest orgams^onsch uitye grootste de Leidse atleet wilde zich g i iMêê Van Gobbel en Lokhoff zijn niet de enigen die op een oneigen plaats niet forceren. Yvonne van Dorp van de andere verbeterd Leidse atletiekvereniging AV Hol- touwtjes land zal vanavond in Grossetto (Ita- het voordeel lië) een poging doen de A-limiet op de 400 meter (52,50) voor het ko- Een half jaar na Joop van der spelen. De rechtsbenige Scholten Reijden is de structuur van de club moet van links het strafschopge- versimpeld en zijn de bied binnen komen, Johnny Met handen van mensen die god moppert over zijn plaats ach terin. „Maar Bengtsson wil het in het midden eerst met Scholten en de technische Sabau proberen." de twijfel voorlo pig verdienen. HUR Dat geldt ook mende EK te lopen. De Leidse alle- afdeling met de zwijgende Zweed pmv,]„mpn te die dit seizoen al tot 53.05 kwam, Gunder Bengtsson en diens scha- riuoieiueu start duw Verbeek, die het plan hebben Daar blijven ze sterk in bij Feye- n de Feyenoord met een 4-4-2 systeem noord, proberen. Ten opzichte van goed en attractief te laten voet- nog maar twee jaar geleden hebben ballen. Vooralsnog blijft het bij plan, want Feyenoord speelde te gen Porto opnieuw niet goed attractief. Voor een goed deel had dat tema- alleen Metgod en Lokhoff nog e basisplaats, waarbij Metgod dan niet nog de handen dicht mag knijpen vanwege de nieuwste blessure van John de Wolf, die met Henk Fraser jcen met de zwakke buitenste mid- het centrum had moeten gaan a denvelders van de thuisclub, Regi De vergelijking met Ajax LEUVEN (ANP) - Frans Maassen heeft een speciale band met de Ron de van België. Gisteren won de 25- jarige Limburger voor de tweede keer in drie jaar de tot Torhout Werchter Classic omgedoopte ron de. De eerste eindzege behaalde de renner uit de ploeg van Jan Raas twee jaar geleden. In 1989 kwam hij één tel tekort op Sean Yates. Drie doden bij stratenloop SYDNEY (SID) - Bij een massa le stratenloop over veertien kilo meter zijn gisteren in Sydney drie deelnemers aan een hart aanval bezweken. Ze konden ondanks snelle medische bij stand niet meer worden gered. Nog 24 lopers moesten naar ziekenhuizen worden gebracht met hartproblemen. Voor hen kwam de hulp nog wel op tijd. Aan het evenement namen niet minder dan 44.149 mensen deel. De Australiër Steve Moneghetti won voor de derde achtereen volgende keer. Blinker en Ulrich van Gobbel. Nor- PSV is bijna stuitend. PSV heeft maal staan in een voetbalploeg de nog zeven spelers die driejaar gele- zwakste broeders aan de zijkanten, den a in een 4-4-2 systeem kan daar geen zelfs negen. sprake van zijn. Blinker en Van De ervaren John Metgod mocht Gobbel hebben de belangrijke taak gisteren daarom graag oproepen wanneer mogelijk als buitenspeler niet te vroeg te juichen. „Voor veel te voetballen, acties te maken en mensen is het nu alweer hosannah, voorzetten af te leveren. maar aan deze overwinning moet je niet te veel conclusies verbinden. ■DiinKer Er moet nog veel verbeteren in ons Zeker Blinker slaagde daar op- spel." Helemaal niks vond Metgod nieuw niet in. In twee wedstrijden het ook weer niet. „Pas op hè, want kwam hij geen enkele keer buiten- je wint toch van Stuttgart en Porto, om voorbij een tegenstander. Van dat zijn ploegen met Europese erva- Gobbel, vanwege zijn ongehoorde ring." kracht in de groep beter bekend als De aanvoerder kon natuurlijk Mike Tyson, kan minder kwalijk ook moeilijk roepen dat de uitslag worden genomen. De pas negen- i nul en generlei waarde was van tien-jarige atleet werd aangeschaft wege het gebrek aan tegenstand. als rechtsback, maar moet e duld hebben zolang Ton Lokhoff te laten maken, als zodanig behoorlijk presteert. Porto wenste zich niet belachelijk aken, maar voetbalde Piet Keur wint i te winnen. De ruimte Rotterdammers. Vreemd genoeg was Lokhoff zijn le- die de ploeg Feyenoord gunde, was ven lang een rechtermiddenvelder vooral besteed aan Sabau die werd nog op rechts eei en eentje die bij voortduring met uitgeroepen tot beste speler schitterende bewegingen de achter- toernooi. i luchtduel van twee Portugezen i lijn haalde c voorzetten te geven. veel pretenties als geld. Voor Hoofdsponsor HCS ("Geld is abso- ieuze luut geen probleem", zei directeur daar gevaarlijke De Roemeen heeft de bal ouderwets wedstrijden moeten zien af te reke- Van den Boogaard onlangs nog) wekkende wijze de eerste goal, stelt zich de komende jaren garant dat eerder een nog mooiere ten ploeggenoot met wie op zijn niveau te ballen i alles zal hij echter straks i touwtje, maar mist voorals- i met de plakkers, zwoegers bijters die wekelijks op hem zullen voor eventuele verliezen, zodat er rechte 'Selectie Feyenoord niet te breed' worden afgestuurd. opnieuw niet op een speler meer of keurd. In de laatste minuut miste Zeker is wel dat Sabau een dure minder hoeft te worden gekeken. ROTTERDAM (ANP) - Martin Snoeck, algemeen directeur var noord, vindt niet dat de selectie van de Rotterdamse club te breed gens hem hoeft niemand daarom te vertrekken. Alleen Marcel Brands staat in concrete belangstelling van andere clubs. RKC, zijn oude vereni ging, en het Turkse Fenerbache, willen de verdediger inlijven. Snoeck jongen wordt. Feyenoord behoudt hem koste wat het koste en dat is Feye- waarschijnlijk het dubbele dan in 1. Vol- eerste instantie was afgesproken, een miljoen dollar. Het wordt in de Kuip tegenwoordig meegedeeld met een gemak dat frappeert. De „Hij moet zelf weten wat hij met die aanbiedingen doet. Het is beslist niet noodlijdende club van vorig kracht mankeert het haar niet. Het is het gebrek aan pure snelheid, die haar ook gisteren weer de das om deed. Dan blok keert er iets in de rechterheup, een euvel dat de 31-jarige Rotterdamse tot voor gisteren steeds voor raad sels stelde. "Volgens Vergouwen zit er een zenuw in een tussenwervel dwars". De negende uitgave van Neerlands belangrijkste atletiekfestijn werd gisteren gekenmerkt door tropische omstandigheden (33 graden, nage noeg windstil), enkele internatio naal aansprekende prestaties. Met als uitschieters de beste wereldsei- zoenprestatie van Peter Koech op de 3000 m steeple-chase (8.10.75), de 100 meters van Leroy Burrell (10.11) en Merlene Ottey (10.97) en de knap pe hoogtesprong van de Westduitse Heike Henkei (2.00 m). Leroy Burrel greep de race in Hengelo aan om te experimenteren met zijn start op de 100 m. Het nieu we Amerikaanse spintfenomeen was na afloop meer dan tevreden over zijn eerste meters, normaliter zijn zwakste punt. „Anders maak ik uit de starblokken de eerste stap naar links, nu ging ik gelijk rechtuit. Ik wilde dat uitproberen met het oog op Zurich, waar ik een toptijd wil lopen. Het is me prima bevallen. Ik kon het me hier ook perimitte- ren. Ik hoefde in de rest van de race niet echt hard te werken". Voor Druppers lijkt, in tegenstel ling tot Kulker, topatletiek defini tief verleden tijd. De 800 meter-top per van weleer sukkelt al het hele seizoen met zijn gezondheid en stapte gisteren na 500 meter ontgoo cheld van de baan. Wellicht doet hij er verstandiger aan zich in de toe komst volledig te concentreren op het schoonmaakbedrijf, hij mede-eigenaar en directeur i boulevard, staat echter niet ter dis cussie, wat een prestatie van belang Gisteren maakte hij op indruk- buitenspel was afge- hij wel een strafschop die Blackson er Laan, op- in de rebound alsnog benutte, i de kant, Aan de goals van Keur lijkt echter i gemist op vooralsnog niet getwijfeld te hoe zo dat hij weg moet." Aankoop Harry nieuw geblesseerd werd daarom niet e het toernooi. Hetgeen ook iets te ven worden. Maar alleen maken heeft met Piet Keur. De tieve balans aangaande Sabau zou Tsjech Griga was vorig seizoen de ook wel heel erg magertjes zijn ge- 23e spits van Feyenoord in achttien weest voor Feyenoord. jaar die niet beviel. Flierefluiter is veranderd in eentje met Piet, bekend van de Zandvoortse MAANDAG 16.00-18.00 Sportnet: Honkbal: Baltimo re-Kansas City. 16.00-18.00 EURO: Paardesportdocu- 16.50-19.30 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- 18.00-18.30 Ned 2: Sportpanorama Spe cial: wielrennen (verslag van de tijdrit in de profronde van Nederland die vandaag van start gaat in Groningen) en strandvolley- bal. 18.00-19.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 18.00-19.00 EURO: Watersport. 19.00-19.30 Sportnet: WK Honkbal: hoog tepunten van de achtste dag. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.30-20.00 Sportnet: Europese Truckra- 20.00-21.00 EURO: Snooker: Café Royal. 20.00-21.00 Sportnet: Autosport. 21.00-22.00 EURO: Paardesportdocu- mentaire. 21.00-23.00 Sportnet: Live basketbal: WK vanuit Argentiniè. selectie kwartfinale. 21.45-22.30 Did 3: Sportfrauen: fitness en voetbal. 22.00-23.00 EURO: Boksen. 23.00-00.00 EURO: GP Motorraces vanuit Zweden. 23.00-00 30 Sportnet: VS Pro Boksen. 23.45-00.20 RTL V: Match. 00.00-01.00 EURO: Speedbootraces. 00.30-02.00 Sportnet: Autosport. 01.00-02.00 EURO Eurosportnews. 01.20-01.50 BBC 1Cricket: Engeland-ln- DINSDAG 08.00-10.00 Sportnet: Tennis: Volvo kam pioenschap. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 10.00-11.30 Sportnet: Autosport. 10.55-11.25 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- 11.00-12.00 EURO: Paardesportdocu- 11.30-12.00 Sportnet: Watersport: wild- 1.50-14.05 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- 13.00-14.00 EURO: Boksen. 13.00-14.00 Sportnet: Britse Rallycross. 14.00-14.30 Sportnet: Watersport: GP speedboatrace. 14.00-16.00 EURO: Waterpolo: Nations Cup in Rome. 14.30-15.30 Sportnet: Paardespringcon-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11