De amateur arbiter weet nog van niets De noodrem kost rood 'Geldt de nieuwe buitenspelregel nu al, of niet?' ErengenRono naar Hengelo Sovjet-dammers overheersend VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 15 Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN - De shirts moeten in de broek, afgezakte kousen zijn uit den boze en scheenbe schermers zijn voortaan verplicht. De meeste spelregelveranderingen die de FIFA, de in ternationale voetbalbond, in de aanloop naar het WK aankondigde zijn nu niet bepaald de meest schokkende. Anders ligt dat bijvoorbeeld met de nieuwe regel dat 'gelijk' niet lan ger meer buitenspel is. Een kwestie van centimeters, maar wel eentje die vraagt om een goede voorlichting. Van de clubs, van het arbitrale trio vooral. Want dat moet de regels toe passen. Is iedereen al op de hoogte gesteld door de KNVB, ook de amateurs? En geldt de regel al, nu er een hausse aan oefenwedstrijden wordt afgewerkt? Het wordt allemaal nog onthuts- Ook Herman van Merkesteijn, lid Karei Meeuwenberg, bestuursgede- legeerde van de scheidsrechters- commissie van d& afdeling Leiden, zegt dat wel te weten. "De regel is nog niet officieel per 1 september in. Dat hebben althans vanuit Zeist vernomen. So wieso moet hij eerst nog worden ge publiceerd, in de officiële medede- ender. De afdeling voorlichting de scheidsrechterscommisie i pr blijkt niet by de les te zijn ge- West II, blijkt nog niet op de hoogte weest. "De regel gaat toch per he- te zijn: "Nee, ik weet daar niks van. den in. Op 25 juli is een brief ge- We hebben nog geen brief ontvan- stuurd naar de clubs. Hij wordt nu gen. Zeggen ze in Zeist 25 juli? Nou, al toegepast wedstrijden", Maar niet alle clubs hebben ling van de KNVB. Pas als dat ge- dergelijk schrijven ontvangen. De daar werd hij al toegepast. Onder beurt zullen we de scheidsrechters Leede: "Nee, de brief die we hebben hevige protesten van de spelers, instrueren. Via een brief en in ge- verstuurd is alleen naar de BVO's spreksgroepen. Voor zover ik weet (Betaald Voetbal Organisatie, red.) wordt de regel dan ook nog niet toe- gegaan. Als w< gepast". zouden sturen Wim van der Waals, belast met de coördinatie van de competiezaken van het amateurvoetbal, reageert veranderingen. ErT de scheidsrech- echter bijzonder verbaasd op deze terscommissies". De KNVB zond ook nog eens een schrijven aan alle trainers, ders, grensrechters i vriendschappelijke dan is de nieuwe regel blijkbaar i gegaan. Ik was laatst wel bij vriendschappelijke wedstrijd want die wisten nog van niets". Jan Stoffelen is zo'n scheidsrech- alle clubs ter, die in afwachting van de in- het te kostbaar structies de nieuwe buitenspelregel zijn. Wel hebben we alle afdelings- al hanteert. De Lissenaar wist ech- besturen bericht gestuurd van de ter niet dat de regel al van 'toepas uitlating: "Per 1 september? Daar weet ik niets van". Dan weet de af deling voorlichting en pr in Zeist dat wellicht wel. Voorlichter Rob de het betaalde voetbal als Leede: "De regel is officieel al inge- ling op de brief van 25 juli. Voor gaan per 25 juli, maar hij moet nog wel gepubliceerd worden. Dat ge beurt in de volgende Voetbal Totaal (het officiële orgaan van de KNVB, red.). Ik pak de papieren er wel even bij". Scheenbeschermers tekst en uitleg wilde krijgen over de nieuwe regels hield de bond giste ren een bijeenkomst. Kanalen Zoals gezegd, zijn de amateurs sing was. "Nee, maar ik dacht dat het beter was hem toch al te hante- omdat het binnenkort een feit worden. Daarom heb ik dat af- arbiters uit gelopen zondag ook gedaan, bij Blauw Zwart tegen Docos. De spe lers hadden er geen problemen mee. Ik denk dat het niet zo veel voor ze uitmaakt. Voor ons wel, denk ik. Het maakt de zaak in elk geval niet gemakkelijker. Kijk naar de WK waar toch de top heette te fluiten. Het ging geregeld mis. Fluit Na hun informatie echter aangewezen je tweede klasse of lager dan wordt op andere kanalen. In elk geval het misschien zelfs nog moeilijker i korte speurtocht komt hij blijkt inderdaad een bericht van de s, je hebt dan te maken met evenwel terug met een verrassende wijzigingen te zijn aangekomen bij clubgrensrechters die in bepaalde mededeling. "Nee, die datum die ik het afdelingsbureau in Leiderdorp, noemde heeft betrekking op het Afgelopen woensdag wel te ver- verplicht dragen van scheenbe- staan. Alleen is dat ruimschoots te schermers. Over de buitenspelregel laat om te publiceren in het eigen gevallen de clubbelangen zullen la ten prevaleren". UDWS speelde afgelopen ik niets staan. In elk geval is die mededelingenboekje dat vandaag dag tegen Rijnsburgse Boys. Weet regel van toepassing op de komen- uitkomt. De volgende editie Arie Kurver, trainer 1 i de Rijns- de competitie. Ik zal het eens even schijnt pas op 24 augustus. Dus kan burgers, dat de nieüwe buitenspel- navragen bij Bertus Rij khoek (deze iedere amateur het uiteindelijk toch regel al is ingegaan? "Jazeker, dat maakt deel uit van het secretariaat vernemen uit het bondsblad Voet- heb ik gelezen in Voetbal Totaal". betaald voetbal en draagt zorg voor bal Totaal, dat echter pas op 16 au- En scheidsrechter Reeuwijk? "Ik de competitie- en scheidsrechterza- gustus uitkomt. Cor van Steijn, ad- weet dat-ie eraan komt, maar ik heb ken, red.)". ministrateur bij de afdeling, zit daar nog geen instructies gekregen. niet mee: "We krijgen wel vaker Daarom heb ik vanavond nog ge- spelregelwijzigingen toegestuurd die al zijn ingegaan. In dit geval per 25 juli, met terugwerkende kracht. Het zal wel met vakanties te maken de oude regel gehanteerd". Quick Boys maakte in elk geval al kennis met de nieuwe regel. Toeval, blijkt achteraf, omdat tot i hebben. Bovendien worden de slechts werd geoefend tegen betaal- meeste oefenwedstrijden pas i de clubs. Raboen, oefenmeester van gustus gespeeld. Ik zie het pro- de Katwijkers, is stomverbaasd: "Tot nu toe is de regel gehanteerd bij onze oefenwedstrijden, maar Zeist eerlijk gezegd dacht ik dat dat ge in was om de boel uit te probe- Echt nieuw vind ik de regel bleem eerlijk gezegd niet", Dat ziet Meeuwenberg dus^vel: "Nou ja, hoe springen ze nu mee om. Nogmaals, ze hebben ons gezegd eerst de officiële mede deling af te wachten. We hebben overigens niet. Het is steeds wel brief gekregen kwestie van centimeters. Je blijft af stond aangekondigd dat de regel hankelijk van de interpretatie van kracht zou worden, maar niet de grensrechter. Dat zag je bij de per wanneer. Ik word af en toe op- WK, die goal van Griga tegen Italië, gebeld door een scheidsrechter die Geen buitenspel, maar toch afge- een vriendschappelijke wedstrijd keurd. Daar hamer ik nu op bij mijn moet fluiten en vraagt: geldt die spelers: blijf alert. Maar dat de regel al officieel is en dat we daar niets van hebben gehoord, vind ik bela chelijk. Als club moet je zoiets toch ernstige weten. Ik begrijp er geen bal meer Wat een log apparaat is dat, de Karei Meeuwenberg. (archieffoto) het kunnen toepassen". nieuwe regel al, of niet? Ik raad dan aan gewoon de oude regel te ge bruiken". "Het is uiteraard zaak. Je moet toch regel. Op zich wordt het gemakke- KNVB", lijker voor het arbitrale trio. Vooral n, voor de grensrechters. Kijk, een ChaOS scheidsrechter kan niet altijd op Het is dus duidelyk dat er op dit mo- een lijn staan met de laatste verde- ment verwarring is ontstaan door diger, een grensrechter wel. Maar je de gebrekkige voorlichting van de moet het natuurlijk wel weten wil je KNVB en dat is iets wat Marten Kastermans, voorzitter van de s Moet die vlag tie amateurvoetbal onlangs in een toespraak al betreurde. Het gehan nes rond Libregts, het gekibbel tus sen Michels en Van Basten hebben het imago van de KNVB bepaald geen goed gedaan, zo zei hy. De bond is nu dan ook driftig aan het brainstormen hoe de pr en de voor lichting te verbeteren. Bittere nood zaak, het geklungel met de nieuwe spelregels toont dat nogmaals aan. Een dag later, vlak voor de eerste training van de COVS (Centrale Or ganisatie van Voetbal Scheidsrech ters, een belangenvereniging, red.) mende tijd in Leiderdorp blijkt secretaris Chiel Meeuwenberg twijfelt daaraan Slierings inmiddels op de hoogte nog steeds. "Als een scheidsrechter van de brief aan de afdeling Leiden, die regel nog niet toepast, terwijl de "Het is laat, dat is waar. Dat komt spelers al op de hoogte zijn, kun je denk ik omdat het een FIFA-besluit narigheid krijgen. Maar zoals ge- is dat eerst nog door de UEFA zegd: de scheidsrechter nu al instru- moest worden overgenomen voor- eren, doe ik niet. Wat kan ik anders? dat de KNVB er aan kon beginnen. Ik wil alle veranderingen eerst op Ik denk niet dat het veel uitmaakt, papier zien". In die tijd dat ik scheidsrechter was heb ik nog nooit aan een speler uit- Op de achtergrond zegt een arbi- gelegd dat ik floot omdat hij op één ter tegen een collega: "Wist je al dat lijn stond met de verdediger. Brok- gelijk op dit moment al niet meer ken verwacht ik dan ook niet de ko- buitenspel is?". De ander schudt het hoofd. HENGELO (ANP) - De Kenyanen Paul Ereng en Peter Rono en de Ja- maicaanse sprintster Merlene Ottey zijn donderdag gisteren aan het deelnemersveld van de Adriaan Paulen Memorial. Atletenmakelaar Jos Hermens heeft het drietal enige dagen voor de wedstrijd, zondag in Hengelo, gecontracteerd. Said Aouita zal verstek laten gaan. De organisatoren verklaarden dat Aouita na overleg niet aan de start verschijnt. Zijn herstel na een beenoperatie, begin juni in Parijs, verloopt trager dan voorzien. De Marokkaan zou in Hengelo zijn ren tree op de atletiekbaan maken. Het optreden van Ereng was al aangekondigd. Deze week kon Her mens echter pas met de Olympische 800-meterkampioen tot overeen stemming komen. Rono start op de 1500 meter, het onderdeel waarop hy in Seoul goud veroverde. Ottey loopt de 100 meter. Terugkeer Hertha is nog geen succes BERLIJN (SID) - De terugkeer in de Bundesliga is voor Hertha BSC vooralsnog alleen op een financieel succes uitgelopen. Ruim 30.000 toe schouwers kwamen in het Olym pisch Stadion af op het eerste duel in de hoogste klasse in acht jaar. Ze zagen de thuisclub met 1-2 verliezen van FC St Pauli. Het duel begon goed voor de nieuwelingen. Uwe Rahn, de mil joenen-aankoop van de Berlijnse ploeg, zorgde na een half uur met een gave treffer voor een prima sfeertje onder de toeschouwers. Na de pauze had St. Pauli plezier van zijn buitenlandse krachten. Aanvaller Knoflicek en libero Koci- an, beiden afkomstig uit Tsjchoslo- wakije, zorgden voor een begrafe nisstemming op de tribunes. Hertha deed er alles aan het eerste duel naar zich toe te trekken. De ploeg kreeg voldoende kansen, maar sprong er slordig mee om. ZEIST (GPD) De noodrem kost vanaf nu onverbiddellijk rood. De introductie van de regel in Zeist leverde nogal wat opwin ding op. Cor Pot was blij met de nieuwe regel, Hans Doijee sprak van een marginale kwestie, WCS-secretaris Karei Jansen vreest 'hele grote ellende'. En NEC-libero Cees van der Linden: „Vijf minuten voor tijd bij 0-0, dan moet hij neer, dat blijft ge- In een cultuur waar het niet verliezen al jaren de hoogste prio riteit heeft, is het lastig gewoon ten af te leren. Sandor Popovics, trainer van Excelsior kreeg meer lachers dan idealisten op zijn hand, toen hij de kwestie met een serieuze grap samenvatte: „Rood of geen rood, als een speler van mij een doorgebroken tegenstan der laat lopen, staat hij er de vol gende week ook naast". De scheidsrechterscommissie, slaafs de instructies van de FIFA verdedigend, merkte bij monde van Ben Hoppenbrouwer snel op dat die gewoonte dus maar moet worden afgeleerd. De aandacht zal echter spoedig van de oorzaak worden afgeleid en by de inter pretatie van de regelverandering komen te liggen. En bij de grootte van de schorsing. Karei Jansen van de spelersvakbond WCS, zoals altijd een van de weinigen die zijn huiswerk had gedaan, te kende bij voorbaat al protest aan bij de tuchtcommissie. „Dit gaat hele grote ellende geven, vooral in het begin van het seizoen. Ik verwacht veel rood. Dan krijg je toestanden op het veld en ik ga nog maar even voorbij aan de toe-' standen op de tribune. Vervol gens worden de spelers ge schorst. Maar met deze regel wordt shirtje trekken automa tisch ernstig gemeen spel. Daar ben ik het natuurlijk niet mee Mankement Ignace van Swieten zag een man kement in de redactie van de re gel. „In de oorspronkelijke, En gelse tekst, wordt helemaal niet gesproken over een 'doorgebro ken' speler. En wat is een duide lijke scoringskans? Mag er nog éen verdediger achter staan of moet hij vrije baan hebben tot de Jansen en Van Swieten kregen geen antwoord op hun vragen, daar is straks de praktijk van alle dag voor. Sommige trainers voor zien vooralsnog grote moeilijkhe den, ook voor wat betreft de ver andering in de buitenspelregel. Leen Looyen van NEC: „Ik heb het in de oefenduels al gezien: die grensrechters doen anderhalf uur of ze vliegen lopen vangen. En maar zwaaien en zwaaien, alles mag doorgaan nu, het is nooit bui tenspel. Wat doen we dus: we zet ten de libero'weer keurig vijftien meter achter de verdediging". Leo van Veen van RKC is bang voor andere officials. „Ik ben bang voor zo'n flapdrol van de tuchtcommissie die straks voor een duw vier wedstrijden geeft. Bovendien denk ik dat je steeds meer overtredingen op het mid denveld krijgt, verder van doel af. En dat is al veel en veel erger dan tien jaar geleden". Niet alleen daaraan, want de scheidsrechterscommissie heeft dit seizoen meer opties. Voorzit ter Leo van der Kroft: „De rots- chop op de achillespees is terug gekeerd, daar is het ons dit sei zoen ook om te doen. En om het protesteren tegen beslissingen. En dan zie ik ook nog steeds scheidsrechters van 1.90 meter met kabouterpasjes de negen me ter afpassen, om maar van het geouwehoer af te zijn. Wij eisen negen en een halve meter bij een vrije trap". De FIFA eist het, de scheids rechterscommissie eist het dus ook, maar in de voetballerij zyn geen twee mensen het eens over dezelfde situatie. Dat bleek weer toen Pim Verbeek en Gunder Bengtsson de eerder getoonde strafschop-overtreding van Koeman tegen Egypte bespra ken. „Absoluut een rode kaart", vond Bengtsson. „Absoluut bela chelijk", sprak Verbeek. Beenbeschermers Over twee van de drie nieuwe re gels bestaan geen vragen. Voet ballers moeten scheenbescher mers gaan dragen en gelijk is geen buitenspel meer. De derde verandering leidde gisteren bij de presentatie in Zeist zelfs onder kenners tot onenigheid, de regel dat een scheidsrechter direct rood moet geven aan een speler die een doorgebroken tegenstan der stuit. Ergo: er moet aan liefst vijf voorwaarden worden voldaan om de regel kracht van werking te geven. Vanuit het Engels heeft de Landelijke Scheidsrechters Com missie het als volgt vertaald: ide 1. een speler zich beweegt in de richting van het doel van de te genstander; 2. kennelijk in een situatie waarin hij een doelpunt zou kun- 3. opzettelijk en met gebruik van fysieke middelen; 4. op onregelmatige wijze - dat wil zeggen door een overtreding die met een directe vrije schop (of een strafschop) moet worden be straft; 5. wordt belet om de bal te spe len en daardoor het elftal van de aanvallende partij de hierboven bedoelde scoringskans wordt ontnomen, moet de speler die de overtreding heeft begaan van het speelveld worden gezonden van wege ernstig gemeen spel over eenkomstig regel 12. SPORTAGENDA VOETBAL Bgwv.H rcl-SJHMSI wijk- AFC, Oegstgeest - Sportlust. Valleivogels - Rijnsburgse Boys. Katwi|k - Excelsior Maassluis, s Gravezandse SV - FC Lisse. Loosduinen - Voor schoten. Wilskracht - Kagia. Oudewater/OVS - Floreant, TAVV - Buitenveldert. Aalsmeer - Ter Leede. Owios ARC. JAC Hazerswoudse Boys. Oudewater - Floreant, TAW Buitenveldert Zondag: FC L.sse (zo) - SOW. SVLV - ADO (za). Bemardus - LFC, UVS - Rijswijk. Docos - BMT. Lugdunum - UDO (Piet Boot-bokaal). SJC - Roodenburg, WSB - SJZ, DWO - Meerburg. UDWS - ODB, Blauw Zwart - Laakkwartier. Fore- holte - Van Nispen. Altior - VDO. Alphense Boys - Rico - Venezuela 88-74 (49-41) groep B: Itatié - Australia 94-89 (44-49) Groep C: Verenigde Sta ten - Zuid-Korea 146-67 (70-33), Griekenland - Spanje 102 - 93 (54-47). (Sopv) 0-2. Presman (Soiv) - Sjoelman (Sov) 2-0, Tsjitziov (Sov) - Korenjevski (Sov) 1-1, Tsjegoljev (Sov) - Mooser (Ned) 1-1, Thijssen (Ned) - Wirny (Sov) 0-2, Gantwarg (Sov) - Van Leeuwen (Ned) 2-0, Van der Wal (Ned) - Poot (Ned) 2-0, Goloebjeva (Sov) - Heusdens (Ned) 1- 1Baljakin (Sov) - Koeperman (VSt) 1-1De Hardt (Ned) - Pasjkevitsj (Sov) 0-2. Bodat (Sov) - Vel- raeds (Ned) 2-0, Tangelder (Ned) Budee 0-2. Stand aan kop: 1. Vattoetm 11 punten. 2 Pres man. Wimy en Gantwarg 10. AMSTERDAM Ohra-toemooi Kroongroep, tiende en laatste ronde: Kortsinoi (Zwi) - Beljavski (Sov) 1 -0. Azma- jparasjvili (Sov) - Portisch (Hon) 1/2 -1/2. Van d --1/2.J 4. Azmajparasjvili en Nunn 4 1/2, 6. Van i /iel 4. Grootmeestergroep, negende laatste ronde: Anand (Ind) - Toekmanov (Sov) 1/2 -1/2. Brenninkmeijer (Ned) - Judit Polgar (Hon) 0-1, Hellers (Zwe) - Fedorowicz (VSt) 1/2 - 1/2, Stohl (Tsj) - Uhlmann (DDR) 0-1. Serper (Sov) - Jeroen Piket (Ned) 1/2-1/2, Hansen (Den) Visser (Ned) 1-0, Van Riemsdijk (Ned) Dorfman (Sov) 1/2 1/2, Van Wely (Ned) Zsuzsa Polgar (Hon) 0- Psakhis (Isr) - Marcel Piket (Ned) 1 -0, Berthole Kuijff(f. Ben Johnson heeft uiterst verheugd gereageerd op de vrijbrief die hij gis teren van de regering van Canada kreeg, om in de toekomst weer namens zijn land aan internationale atletiekwedstrijd deel te nemen. De sprinter, geschorst, sinds hij bij de Olympische Spelen in Seoul werd betrapt op doping, was in een uitgelaten stemming. „Dit is een van de mooi ste dagen uit mijn leven. Ik ben gelukkig met de beslissing van mijn rege ring. Vanaf nu richt ik me op de gouden medaille van de Olympische Spe len in Barcelona." Johnson was na zijn vergrijp in Seoul door de IAAF, de internationale atletiekunie, voor twee jaar geschorst. Die straf loopt in september af. De regering van Canada sloot de voormalige held echter voor het leven uit. (foto AP) BRUNSSUM (ANP) - Drie ronden voor het einde van het Open Neder lands damkampioenschap in Brunssum hebben de Sovjetrussi- sche grootmeesters de top van het klassement vrijwel geheel onder controle. Kandidaat-grootmeester Vatoe- tin, die begin dit jaar in het kam pioenschap van de Sovjetungie als tweede achter Tsjitsjov eindigde, greep op de vierde speeldag de eer ste plaats. Eerst versloeg hij mede- koploopster Goroetsjenko. In de avondronde nam hij geen enkel risi co tegen Wirny en consolideerde na twee en een half uur spelen zijn lei derschap. ede veld!Zijn naaste achtervol gers Presman en Gantwarg kwa men 's avonds ook tot een vredelie vende puntendeling. In de ochten- ronde bezorgde Presman zijn stads genoot Sjoelman, die vier ronden lang het veld aanvoerde, diens eer ste nederlaag. Gantwarg herstelde zich ten kos te van Nederlands jongste talent Van Leeuwen. Aangezien er in de avondronde geen beslissingen vie len tussen de koplopers, konden de achtervolgers door drie man wor den achterhaald. Een van die «$rie was oud-wereldkampioen Van i9?r Wal, die in een uiterst gecompli ceerde partij Tsjegolev ondanks nij pend tijdgebrek kansloos liet. Ook wereldkampioen Tsjisjov meldde zich by de runners-up, terwijl de Limburger Budé de enige niet-titel- dragende speler in deze kopgroep Toekmanov en Judït Polgar 6 punten, 3. Anand, Brenninkmeijer, Fedorowicz, Hansen, Hellers, Uhlmann 5 1/2, 9. Jeroen Piket, Serper, Stohl 5, 12. Dorfman, Zsuzsa Polgar, Psakhie, Van Riemsdijk 41/2,16. Kuijff, Visser 4, 18. Bertholee, Nijboer, Van Wely 3 1/2,21. Dam, Martens, Marcel Piket 3,24. Zsofia Polgar 21/2. demeister (Per/2) Fulco (Arg) 6-7 6-2 6-2, Novot- na (Tsj/1- Toleafoa (NZe) 6-2 6-3. Sloane (VSt/6) - Cioffi (Vst) 7-5 6-3, Cötzer (ZAf/7) - Nagelsen (VSt) 6-3 7-6. SAN DIEGO Vrouwen, 400.000 gulden, tweede ronde: Garrison (VSt/3) - Herreman (Fra) 6-2 6-1kwartfi nales: Paulus (Oos/6) - Fairbank (VSt) 7-5 6-3, Maleeva (Zwi/4) - Grossman (VSt) 7-5 6*1. CINCINNATI Mannen, 2,2 miljoen gulden, derde ronde: Ed- berg (Zwe/1) - Sznajder (Can) 6-1 6-0. Davis (VSt) - McEnroe (VSt/8) 6-3 5-7 6-4, Courier (VSt/11- Berger (VSt/6) 6-2 6-2, Gomez (Ecu/3) - Cahill (Aus) 7-6 6-3, Chang (VSt/7) - Sampras (VSt/10) 7-5 6-4, Hlasek (Zwi) - Krickstein (VSt/5) 6-2 6-4, Fromberg (VSt/15) - Agassi (VSt/2) 6-4 3-6 6-4. Gilbert (VSt/4) - Forget (Fra/13) 6-1 6-2. NIEUW- VENNEP VEB1: C. Berkhout - M. Bethlehem 6-0, 6-1; P. Janssen - M. v/d Bent 6-0,6-1P. Wessels - M Pa- tiwael 4-6,6-4,6-3; MEB1R. Liefbroer - M. Reus 7-5,6-1M. van Rijn - M. Dijkstra 5-7.6-2.6-4; M. van Trigt - R Kinders 6-4, 3-6, 6-3; VEB2: S. Paauw - S. Faas 6-3,6-2; M. Groenestein -1. Kruit 6-2, 6-3; M. Outshoorn C. Voskuil 6-2, 6-2; MEB2: P. Guyt - O. Vermeulen 7-5, 6-0; MDB: E. Brummer/P. Kieboom - R. Dirks/E. Schmidt 6-0.4- 6, 6-3; GDB: Y. Flu/T. Bulters - K. Nelis/P Grim bergen 7-5, 6-1; P. Janssen/C. Thoolen - C. Clay/J. Put 6-2,6-3; I. van Seeters/I. Ponsioen - A. Clay/P. Knaven 6-3. 6-4; VEC1: K. Dirkse - M. Mooyweer 3-6,6-1,6-3; F. Dijkstra S. Switser 3- 6,6-2,64; M. van Vliet - A. van Nieuwenhuyzen 6- 2,6-3; MEC1A. v/d Akker - G. Vijn 62.6-2; C. v/d Jagt - P. Kleian 6-3,6-0; VEC2: S. Schmidle - M. Visser 6-2,6-0; M. Knijn Y. Hoogeveen 7-6,6-1 MEC2: B. Minnema - G. Dorgelo 6-0,6-2; J. de Pij per - R. Brinkman 6-2,6-7,6-2; P. Kok - M. de Ron 64, 6-1; VDC: M. Zwartepoone/M. Knijn E. van Rooyen/M. Banning 7-6,6-1; F. Dijkstra/D. Smits - I. Kruit/J. Verhoeff 6-3. 7-5; M. Mooyweer/M. van Vliet - S. Jansen/A. Banen 6-4,6-3; MDC: R. Lam- mens/M. Hoekstra I. Bergsma/M. Smit 7-6, 6-4; P. Laan/E. Nijssen E. Burgers/J. de Pijper 7-5,6- 2; K. Frese/C. Jansen M. de Ron/E. Brouwer 6-1 2-6, 6-1GDC: T. duCroix Timmermans/P. Kok - M. Visser/M. Hoek 6-4,6-2; S. v/d Bos/F. Leuven M. en H. Rupert 60, 6-0; ROESELARE Ronde van België, tweede etappe: 1 Baffi (Ita) 193 km in 4.55.31, 2. Abdoesjaparov (Sov), 3. Vanderaerden (Bel), 4. Museeuw (Bel), 5. Henn (BrD), 6. Capiot (Bel), 7. Lameire (Bel), 8. Bafcop (Bel). 9. De Wilde (Bel), 10. Nepp (BrD), Nederlan ders: 13. Moorman, 28. hanegraaf, 34. Hopmans, 37. Adri van der Poel. 47. van der Hulst, 55. jac- ques van der Poel, 57. Maassen. 61De Vries. 67. De Rooy, 72. Luykx, 74. Pieters, 82. Van Poppel, 87. Van der Pas. 95. Kleinsman, 103. Veenstra al len dezelfde tijd als Baffi. 111. RSkers 3.58,112. Comelisse 15.00. Algemeen klassement: 1. Maassen (Ned) 10.55.03, 2. De Wilde 0.01, 3. Baffi 0 03. 4. Mu seeuw 0.04, 5. Vanderaerden 0.08, 6. De Vries (Ned) 0.11, 7. Haghedooren (Bel) 0.13, 8. Frison (Bel) 0.17, 9. Sörensen (Den) z.t., 10. Bontempi (Ita) 0.18, Nederlanders: 15. Adri van der Poel 0.21,19. Moorman 0.23,27. Pieters 0.27,45. Van der Hulst z.t., 49. Veenstra 0.40, 59. Hopmans 0.48.59. jacques van der Poel z.t. 83. Van Poppel z.t., 84. DE Rooy 1.08, 89. Hanegraaf z.t.. 97. Kleinsman 4.10,99. Luykx 4.18,102. Rèkers 4.42, 110. Van der Pas 10.22.112. Comelisse 25.20. BURGOS Ronde van Burgos, zesde en laatste etappe, individuele tijdrit: 1. Indurain (Spa) 12 km in 14.31, 2. Mauri (Spa) 0.06. 3. Van Hooydonck (Bel) 0.12,4. Lauritzen (Noo) 0.17, 5. Mottet (Fra) 0.19.6. Lejarreta (Spa) 0.23. 7. Colotti (Fra) 0.24. 8. Yates (GBr) 0.25,9. Leanizbarrutia (Spa) 0.30., 10. Walton (Can) 0.30,12. Cordes (Ned) 0.31,13. Bouwmans (Ned) 0.32,30. De Koning (Ned) 1.00, 43. Winnen (Ned) 1.19, 68. Lubberding (Ned) 1.51, 76. Kokkelkoren (Ned) 2.09, 92. Tolhoek (Ned) 2.32, 101. Talen (Ned) 3.23. Eindklasse ment: 1. Lejarreta 19.51.16, 2. Martinez Torres (Spa) 0.53,3. Indurain 0.56,4. Cubino (Spa) 1.54, 5. Mottet 1.56,6. Hampsten (VSt) 2.07,7. Bouw mans (Ned) 2.26,8. Colotti 2.39,9. Ruiz Cabesta- ny (Spa) 2.57,10. Chozas (Spa) 3.01,13. De Ko ning 4.24,19. Winnen 5.40,30. Cordes 8.53, 44. Kokkelkoren 12.48, 52. Tolhoek 13.35, 95. Talen 25.42.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15