Arbiter nekt honkballers Spelers te over bij fusieclub UDWS Cindy Berkhout komt met de schrik vrij Roosa imponeert bij UVS RCL komt opnieuw tot winst Van Dijk houdt Jansen niet tegen DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1990 PAGINA 13 LEIDEN - Nog voor het nieuwe voetbalseizoen goed en wel be gonnen is, kan het voor UDWS al bijna niet meer stuk. Door dé sa mensmelting van Unitas Leiden en LDWS baadt de club in elk ge val voor wat betreft het spelersarsenaal in een ongekende weelde. Zo veel was gisteravond al wel duidelijk in de eerste oefenpot te gen Rijnsburgse Boys (0-5). Frans Stouten, bij ontstentenis van Kees Vermeulen (op vakantie) voor eventjes als trainer op de bank, schatte het aantal eerste-elftalkandidaten op "een stuk of negentien". Het is wel eens minder geweest, bij 1 gend te noemen dat veel oud-leden LDWS, maar vooral bij Unitas waar van Unitas de weg terug hebben ge- de leegloop dramatische vormen vonden. Het was ook duidelijk: we had aangenomen. En niet alleen de moesten wel fuseren, anders waren selectie plukt meteen al de vruch- er weer de nodige spelers wegge- ten van de fusie, over de gehele gaan". breedte is er sprake van een leden- De problemen die er ontstonden aanwas. Dus kan het bestuur voor- rond het trainerschap Kees lopig tevreden terugblikken op het Vermeulen (LDWS) of Mat Keere- inderhaast gesloten voetbalhuwe- weer (Unitas) - zijn naar zeggen van lijk. Wil Sanders: "Wat wil je. We Sanders zonder strubbelingen op hebben nu acht seniorenteams voor elke categorie jeugd één elftal. Het is bovendien ronduit verheu- gelost. Vermeulen neemt de selec tie onder zijn hoede, terwijl Keere- weer de jeugd gaat trainen. "We wil den per se met beide trainers door gaan. Je werkt tenslotte met men sen en zo laat in het seizoen is het moeilijk nog een andere club te vin den". Hoewel spelers als de van o Roodenburg gekomen John Ver- overgekomen MOSKOU (AFP) - Valeri Brumel schoor, Loek Drost en Wim de Roo heeft zich kandidaat gesteld voor nog ontbraken, was de 'overvloed' het voorzitterschap van de atletiek- aan spelers bij de Leidse club op het bond van de Sovjetunie. Door deze veld toch al merkbaar. Sommigen daad wilde de 48-jarige oud-Olym- hadden nog niet getraind, anderen pisch kampioen hoogspringen aan- één keer, maar de onderlinge Huug Aandewiel haalt uit Rijnsburgse Boys. Rechts kijkt UDWS'er Cees de Roode bewonderend toe. (foto Holvast) Valeri Brumel geeft teken van leven Dortmund verliest openingswedstrijd DORTMUND» (SID) - Borussia Dortmund beleeft een dramatische seizoenstart. De club van ex-PSV'er Povlsen verloor woensdag op eigen veld kansloos van VfB Stuttgart: 0- 3. Het betrof een vooruitgespeelde wedstrijd van de eerste speeldag van de Bundesliga. Dortmund was nog niet hersteld van de rampzalige eerste bekerron de, enkele dagen eerder. Daarin ver loor de formatie, die zich plaatste voor Europees voetbal, met 1-3 van een vierde klasser uit het amateur voetbal, Fürth. De wedstrijd in het Westfalen sta dion was woensdag al bij rust be slist. Fritz Walter scoorde in de 38e en 45e minuut. De centrale aanval ler van Stuttgart maakte in de twee de helft zijn derde doelpunt. Povl sen, onlangs overgenomen van PSV, speelde bij Dortmund geen rol van betekenis. Raymond Goethals weg bij Bordeaux BORDEAUX (AFP) - Girondins Bordeaux heeft zijn trainer, de 67- „__r Australië - China 106-85 (56-45), groep C: Verenigde Staten - Griekenland 103-95 n.v. (89-89,45-56), Spanje - Zuid-Korea 130-101 (67- 301 010 20x 7 Werpcijfers Nederland: Groot (3) 2-1-3-2; Van Gorkum (2 2/3): 2-0-4-1; Adam (2 1/3): 0-1-3-0. Canada: Ross (5 2/3 2): 4-3-6-3; Wolkosky (21/3 3), Krug (1 inn). Homeruns: Ca nada: Curran (1e) 1. Slagprestaties Nederland: Crouwel 1,000 (3/3), Jacoba 0.500, Van Aaien 0.500, De Bruin 0.333, Faneyte 0.333. Ron Carli die doelman John Erades het verschil in conditie en kwaliteit ten vol, terwijl onlangs slechts met een schuiver verraste, maar uiteraard niet meer dan logisch, hierna gaf de fel knokkende thuis- Meest opvallende speler bij de ploeg weinig kansen meer weg. De Rijnsburgers was nieuweling rechterenkel. Uitgebreid onderzoek door de Westduitser GernofRohr. niet geheel fitte Steef Roodakkers, Edwin Hermes. De ex-speler SVLV, had zelfs TOGB scoorde twee keer en zorgde sprake is van slijtage riant uitzicht op de gelijkmaker, verder voor doorlopend gevaar op wricht. Een operatie zag zijn bal door Dick Heems- de linkervleugel. De overige treffers operatie uitkomst leek te bieden jarige Raymond Goethals, ontsla- blessure aan zijn gen. De Belg zal worden opgevolgd Uitgebreid ondpr? l Geldrop tonen, dat hij nog tot het land der le- currentie werkte in het duel tegen val redding, venden behoort. Rijnsburgse Boys als een zweep. Al - - De afgelopen dagen circuleerden snel werd het weliswaar 0-1 door berichten,, dat Brumel vorig jaar zelfmoord had gepleegd. Het offi ciële Russische persbureau Tass zocht hem op en kwam tot de con clusie dat de tegenwoordige schrij ver nog altijd een vechtjas en een optimist is. kerk van de lijn gehaald. De in het kwamen op nauw gebrachte Wim Driebergen maal) en Leon Vonk. schoot bovendien bijna een keer in eigen doel. De paal bracht in dit ge- echter uit dat er Bordeaux, de nieuwe club het ge- Wim Kieft, behaalde twee punten mogelijk uit de eerste drie wedstrijden van het gewricht moeten dit seizoen. De kampioenspreten- r dan z t Carli (twee worden vastgezet, zodat verder dent, deelnemer aan het UEFA-be- voetballen uitgesloten zou zijn. kertoernooi, scoorde Ook Huug Aandewiel viel op, zij Aandewiel besloot daarom het n andere reden. De veelge- n totaal plaagde verdediger maakte tot ver- gezien rassing van velen de negentig minu- voorlopig te proberen met ciale bandage. HERMAN JOUSTRA ten slechts een keer. Goethals heeft iets meer dan een spe- jaar gewerkt in de Zuidfranse §tad. Hij volgde in juni 1989 Didier Coué- cou op als coach. KATWIJK - Voor UVS is het te hopendat de KNVB de over schrijving van Frank Roosa goed keurt. In de met 2-1 gewonnen oe fenwedstrijd bij Katwijk bleek de 23-jarige ex-profvoetballer van SVV en Feyenoord een aanwinst in het team van UVS, dat gisteren nog meer nieuwe gezichten telde. Naast Roosa (hij moet volgens de regels terugkeren bij zijn oude club Feyenoord, maar tekent daartegen beroep aan) stuurde trainer Ruud de Groot Paul van der Blom (ex-RCL), Rob Dorlas (ex-ODB), Ruud Boot (ex-Lei den), doelman Chris Tisseur (ex- Oranje Groen) en Wout Holverda (ex-Haarlem) de grasmat van sportpark De Krom op. De eerste kennismaking zal De Groot best zijn bevallen. Vooral in de tweede helft toonde UVS aan over een hoofdklasse-waar dig elftal te beschikken. Het geenszins zwakke Katwijk kwam Lubberding wil nog niet stoppen MIRANDA DE EBRO (ANP) - Henk Lubberding heeft zich voor genomen nog minstens één seizoen op de fiets te zitten. De Gelderlan der, die sinds 1977 bij Peter Poston- der contract staat, heeft nog geen gesprek met zijn ploegleider gehad maar verwacht geen problemen met de verlenging van zijn verbinte- Om te bewijzen dat hij nog niet is afgeschreven, ging Lubberding woensdag tijdens de vijfde etappe van de Ronde van Burgos aan de haal in gezelschap van de Zeeuw Patrick Tolhoek. De ontsnapping hield slechts kort stand, maar de on langs 37 jaar geworden coureur liet in ieder geval zijn gezicht weer eens aan het front zien. De Deen Per Pedersen en de Spanjaard Santamaria volgden het voorbeeld van Lubberding. Het duo vertrok na 67 km uit het peloton, liep bijna acht minuten uit maar werd in de laatste kilometer ingelo pen door de jagende meute. De Westduitser Marcel Wust won de massaspurt, voor de Belg Heynde- rickx en de Spanjaard Dominguez. Marina Lejarreta verdedigt don derdag in de afsluitende tijdrit over 12 kilometer zijn leidende positie in het algemeen klassement. Holland wint weer Regenboog-race Onderling konden de scheidsrech- SNEEK (ANP) - Het Friese Regen- ters het na afloop ook niet met el- boogteam heeft in de ontmoetingen kaar eens worden. In de kleedka- met Holland tijdens de Sneekweek mer vond een pittige discussie niet kunnen imponeren. Friesland plaats, maar de verkeerde beslis- verloor woensdag ook de laatste ra- sing in de laatste slagbeurt van Ne- ce. De Hollandse regenboogzeilers derland bleef staan. „De tweede kwamen uit op een puntentotaal honkman ving de bal en maakte een van 106. Friesland zat daar met triple-play. Daar gaan we niet meer 148,50 ruim boven. Friesland moest over in discussie. Met niemand", al- ïn het laatste duel de plaatsen één dus Dan Brown, scheidsrechter bij tot met vijf bezetten om nog een het eerste honk. kans te maken op de eindzege. Dat Raakte de bal van Ansjeliena nu lukte de ploeg niet. Enkele weken wel of niet de grond? Het hield de geleden waren de Hollanders op de gemoederen van het Nederlands Kagerplassen ook al te sterk. team na afloop flink bezig. In de laatste slagbeurt van Oranje, net na- ATLETIEK - De Bulgaarse hoog- dat Oranje de achterstand tot 6-7 springster Steflca Kostadinova doet had verkleind, sloeg Wiesmar Ans- niet mee aan de Europese atletiek- jeliena de bal richting pitcher. Deze kampioenschappen in Split. Zij kreeg de bal op zijn voet, waarna de heeft onlangs een operatie aan de tweede honkman van Canada de linkervoet ondergaan. Zij is niet op omstreden vangbal maakte. De tijd fit voor het EK, dat op 27 augus- honklopers op één en twee, Robert tus begint. De vijfvoudige Europese Niggebrugge en Eric de Bruin, mis- kampioen Harald Schmid heeft ten de vangbal en gingen voluit woensdag bekend gemaakt dit door. Via een aangooi op twee en weekeinde niet bij de Westduitse vervolgens op het eerste honk kampioenschappen te zullen star- maakte Barry Petrachenko de drie ten. De 32-jarige hordenloper zal nullen rond. Jerwijl Rikkert Faney- ook eind augustus in Split afwezig te bezig was het gelijkmakende zijn. punt te scoren. er toen nauwelijks aan te pas en werd vooral óp het individuele vlak afgetroefd. Geen ramp overi gens voor trainer Lagendijk, want zijn elftal was nog lang niet com pleet. Dennis Jan Mieras, de aan winst van Quick Boys, Pim Lan- geveld en Marco van der Plas wa ren niet beschikbaar. De eersten vanwege vakantie; Van der Plas kampt met een gebroken mid denvoetsbeentje, opgelopen tij dens een training en zal een tijdje uit de roulatie zijn. Ruud de Groot moest de in breng van Aad Andriessen en Gerrie Jansen ontberen. Wanneer de lichte blessures van de voet ballers zijn genezen, heeft de Leidse oefenmeester de beschik king over een brede basis. Of alle nieuwelingen versterkingen zijn moet uiteraard worden afge wacht, maar in het eerste oefen duel gaven Frank Roosa en Wout Holverda alvast hun visitekaartje af. Beiden namen niet alleen de treffers in de tweede helft voor hun rekening, maar gaven UVS net dat beetje extra dat straks no dig is om in de hoofdklasse een tqI van betekenis te spelen. Defensief kwam UVS gisteren minder tot zijn recht. Doelman Tisseur maakte geen betrouwba re indruk. Tegenstander Katwijk moest het tijdens het eerste serieuze oefen duel stellen zonder de gestopte Kees Guyt. De positie van libero werd nu overgenomen door Hen ry Pouw. In de aanval maakte de van FC Sloterplas afkomstige Gijs Collé zijn opwachting. De Leidenaar kwam niet tot scoren (de enige Katwijkse treffer kwam op naam van UVS'er Houteka mer), maar was daar met een schot op de paal wel dichtbij. Als ploeg liet Katwijk gisteren geen slechte indruk achter, maar de ploeg van Lagendijk ontbeerde het technisch vernuft, dat UVS nu juist wel bezat. ROB ONDERWATER LEIDEN - Ook elders in de regio duel bij Stormvogels met een 0-0 ge werd er gisteravond weer driftig ge- lijkspel. oefend. RCL kwam wederom tot een overwinning, in de thuiswed strijd tegen Meerburg. De zaterdag- derdeklasser uit Leiderdorp won met 4-0 door treffers van Marcel Brasker, Leo van de Wetering en Edwin Grotendorst (twee maal). Blauw Zwart boekte een zege, uit met 1-3 bij dorpsge noot Wassenaar. Danny Minnema was overigens de enige speler van de zondagderdeklasser die scoorde. Twee van de doelpunten voor de gasten werden door spelers van de thuisploeg gescoord. SJC ondervond de nodige tegen stand van Foreholte dat voor rust op voorsprong kwam dank zij Nico van Rijn. Na de rust stelden de Noord- wijkers echter orde op zaken door doelpunten van Marco de Ridder en Peter Ruigrok (penalty): 2-1. FC Lisse (zondag) beëindigde het In de kwartfinales van het jubi- leumtoernooi van de NCRV won GVW op het veld van Quick Boys pas na strafschoppen van Vitesse Delft. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1. In dit toernooi wordt bij een gelijke stand onmiddellijk overgegaan tot het nemen van straf schoppen. Verder won Heeijansdam met 2-0 van Zwart Wit '28, bereikte Enter Vooruit een zelfde score tegen Drachtster Boys en versloeg Benne- kom Genemuiden met 2-1. In de halve finale die morgen wordt ver speeld komt Heeijansdam uit tegen Enter Vooruit, terwijl GVW het opneemt tegen Bennekom. De fina le heeft zaterdag plaats. Voor vanavond staan de volgen de oefenduels op het programma: Quick Boys - AFC, ROAC - Leiden, Alphense Boys - FC Lisse, KRV - Leidsche Boys, Rijnstreek - Flo- reant, Be Fair - TAW. EDMONTON (ANP) - Arbiter Dan Brown behoeft voorlo pig niet op een uitnodiging vanuit Nederland te rekenen. De Canadees ging woensdag duidelijk in de fout bij de we reldtitelstrijd honkbal in Edmonton. En was daarmee ver antwoordelijk voor de nederlaag van Oranje tegen Canada (6-7). „De bal heeft de grond geraakt", verklaarde tv-commentator Steve Cooney zelfverzekerd. „Je zag het gravel opstuiven. Dat bewijs kun nen wij leveren. Het was beslist geen vangbal." Daar was de tweede- honkman van Canada ook van over tuigd. Na het dubbelspel, door de scheidsrechters later omgezet in drie nullen, stak hij twee vingers de lucht in. Als teken voor de andere veldspelers dat er twee Nederlan ders uit waren. De Canadese Dan Brown was ver antwoordelijk voor de beslissing. Zowel de hoofdscheidsrechter, als de man op het tweede honk zagen de vangbal niet. Nederland is van plan een protest in te dienen tegen de manier waarop de schiedsrech- ters tot drie nullen besloten, maar verwacht geen gehoor te vinden. Na het verlies tegen Canada zijn Miranda de Ebro, vijfde etappe: 1. Wust (BrD) 164 km 4.02.21, 2. Heynderickx (Bel), 3. Domin guez (Spa), 4, Yales (GBr), 5. Colotti (Fra). 6. Gu tierrez (Spa), 7. Sergeant (Bel), 8. Cordes (Ned), 9. De Koning (Ned). 10. Talen (Ned), 26. Kokkel koren (Ned), 35. Tolhoek (Ned), 37. Lubberding (Ned), 53. Bouwmans (Ned), 84. Winnen (Ned) al len dezelfde tijd als Wust. Algemeen klasse ment: 1. Lejarreta (Spa) 19.36.00, 2. Martinez Torres (Spa) 0.26,3. Indurain (Spa) 1.19,4. Cubi- no (Spa) 1.26, 5. Hampsten (VSt) 1.47, 6. Mottet (Fra) 2.00, 7. Bouwmans 2.17, 8. Nulens (Bel) 2.30, 9. Colotti 2.38, 10. Ruiz Cabestany (Spa) 2.46, 13. De Koning 3.47, 16. Winnen 4.44, 38. Cordes 8.45, 45. Kokkelkoren 11.02, 49. Tolhoek 11.26, 62. Lubberding 14.30, 93. Talen 22.42. Ronde van België, eerste etappe: 1 De Wilde (Bel) 222 km 5.49.56, 2. Planckaert (Bel), 3. Henn (BrD), 4. Museeuw (Bel), 5. Vanderaerden (Bel), 6. Capiot (Bel), 7. Moorman (Ned), 8. Devos (Bel), 9. Redant (Bel), 10. Adri van der Poel (Ned), overige Nederlanders; 14. Hopmans, 35. Pieters, 46. Hanegraaf, 49. Jacques van der Poel, 54. Maas- Kleinsman, 110. Luyks allen dezelfde tijd als De Wilde, 113. Van der Pas 9.12,114. Cornelisse z.t. Algemeen klassement: 1. Maassen 5.59.32, 2. De Wilde 0.013. Museeuw 0.04,4. De Vries (Ned) 0.11,5. Vandeaerden 0.12,6. Haghedooren (Bel) 0.13, 7. Baffi (Ita) z.t., 8. Frison (Bel) 0.17,9. Sö- rensen (Den) z.t., 10. Bontempi (Ita) z.t., overige Nederlanders: 15. Adri van der Poel 0.21, 19. 10.23,27. Pieters 0.27 COMPETITIE: Popeye GS - Metselaars 5-1De Manege - ELTV 2-4, Leeuwenbergh - Amstelpark 1-5, Son - Leimonias 5-1 NIEUW VENNEP VEB1: C. Berkhout - G. Schulte 2-6, 6-2, 6-3; C. Clay - K. Nelis 7-6,6-3; S. Paauw - H. Hulsbosch 6- 2,6-1; MEB1E. Gerth - P. v/d Weele 6-1,6-4; E. Brummer - R. Oskam 6-2,6-2; R. Kinders - M. v/d Weele 3-6,6-4,6-3; VEB2: J. Paauw - M. Acda 6- 3.6-2; MEB2: M. de Lijster - P. Grimbergen 5-7,6- 3.7-5; M. Verkerk - J. Put 6-4,3-6,6-4; O. Wempe - R. v/d Vlugt 6-16-0; O. Vermeulen - M. Gerritsen 4-6,6-2, 6-2; MDB: M. van Trigt/T. Bulters - M. en P. v/d Weele 6-3, 6-1; VEC1: M. Mooyweer - J. Verhoeff 7-5,2-6,6-3; S. Faas - T. Sleeman 6-3,6- 0; N. Faas - M. Zwarlepoorte 6-1,6-4; MEC1: G. Vogler - M. Bos 6-1,6-0; I. Bergsma - P. Laan 4-6, 7-5,6-1E. Bos - R. Hollander 6-0,6-3; E. Nijssen - R. v/d Woude 7-5, 6-3; VEC2: D. Smits M. Griekspoor 6-4,6-3; F. Dijkstra - M. Kroese 6-4,6- 1M. de Breuk - E. van Rooyen 6-7, 6-4, 6-2; M. Visser - Gelderblom 6-1,6-1; S. Schmidle - Y. van Hensbergen 6-3,6-0; M. Kusano - J. Engel 6-2,6- 2; MEC2: J. de Pijper - R. v/d Woude 6-1, 6-1R. Brinkman - N. Couvreur 7-6, 6-4; M. de Ron - P, Koetsier 6-3,6-1G. Dorgelo - N. Maarschalk 6-4, 4-6,6-3; E. Kip - Ch. Goedhart 6-2,1 -6,6-2; D. van Dijk - G. Hendriks 6-0,7-5; T. Boef - C. Bouman 6- 1,6-1; VDC: F. Dijkstra/D. Smits - S. v/d Bos/C. Veenman 7-6,6-3; MDC: I. Bergsma/M. Smit - C. v/d Vaart/Q. Wilken 643, 7-5; Dyoca Buitenzorg, 3. Caro B. Toto: winnend 1,50, plaats 1,30 1,80, koppel 4,30, trio 24,40. Derde koers, 1609 m: 1 Fighting Champ (T. Kooyman Jr.) 2.07,0 -1.18,9,2. Frank Hanover, 3. Frans Jan Mazda. Niet gestart: Frakee du Bois, Ferry's Maid. Toto: winnend 2,00, plaats 1,101,101,70, koppel 3,10, trio 17,90, kwartet 74,30. Vierde koers, 2150 m: 1. June's Darling (Mw. K. van Gelder) 2.19,7, 2. Blakey Delta, 3. Marva. Toto: winnend 8,10, plaats 4,70 1,90, koppel 31,30, trio 205,20. Vijfde koers, 1609 m: 1. Crissi Westland (P. Gommans) 2.04,7 -1.17,5,2. Cherubijn K, 3. Bugs Bunny. Toto: winnend 2,70, plaats 1,90 2,50, kop pel 7,00, trio 40,30. Zesde koers, 2000 m: 1. Cokkes (C. Roodenrijs) 2.40,0 -1.20,0, 2. Bonhe- res Zimbri, 3. Adam Buitenzorg, 4. Duke Baker. Niet gestart: Flaming Crown. Toto: winnend 4,40, plaats 2,30 2,80, koppel 12,50, trio 73,70, kwartet 111,60. Zevende koers, 1300 m: 1. Countach (A. de Vries) 1.20,4, 2. Silverreef, 3. Blue Lightning. Toto: winnend 2,00, plaats 1,201,801,20, koppel 6,10, trio 23,20. Achtste koers, 2000 m: 1Bet- sie B (A. Posthumus) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Ascot Hanover, 3. Carola van Ranum, 4. Zinarro A. Toto: winnend 4,10, 2.1,50 1,90 2,70, koppel 6,10, trio 107,40. de kansen voor Oranje om de twee- lands elftal de rechterhand te ROTTERDAM (GPD) Als Wim Zolang Cruijff zelf nog niet ge- Jansen ooit een aanbieding zou krij- vraagd is door de KNVB heeft hij gen van de KNVB om bij het Neder- - - de ronde te bereiken flink geslon ken. Bij winst op Taiwan komen i den van Johan Cruijff, zal John Dijk, de voorzitter wel Taiwan, Canada (dat woensdag technisch-directeur niet tegenhou- moest aantréden tegen de Verenig- den. Van Dijk zal dan wel een af- de Staten) en Nederland op gelijke koopsom vragen, net als toen PSV hoogte. De honkslagenregel moet belangstelling toonde dan uitkomst bieden. NIEUW-VENNEP - Tijdens de Open Tenniskampioenschappen van de Haarlemmermeer kwam de in het vrouwenenkel BI als derde geplaatste Cindy Berkhout met de schrik vrij. De Hillegomse versloeg G. Schulte in drie sets(2-6, 6-2, 6-3). De nummer vijf in dit nummer, Katja Nelis, liet zich gisteren verras sen door Caroline Clay (6-7, 3-6). Nadat Berkhout vorig een sterk debuut maakte in het vrouwen-B-tennis, gaat het dit jaar allemaal wat minder. De Hillegom se acteerde niet sterk in de competi tie, waarna de eerste toernooien geen herstel brachten. Pas vorige week op Zee en Duin kreeg Berk hout, die alleen in dè dubbels uit kwam, weer het juiste gevoel. Giste ren kon Berkhout dat in de beginfa se beslist niet waarmaken. De onbe kende Schulte, in B2 al in de eerste ronde uitgeschakeld door Ingrid Kruit, haalde moeiteloos de ope- tegen de als vijfde geplaatste Lei- ningsset met 6-2 binnen. Berkhout derdorpse: 6-3, 6-2. hervond zich echter op het juiste In het vrouwenenkel Cl trok de geflatteerd aandoet, moment, zodat ze een vroegtijdige als vijfde genoteerde Judith Ver- De nummer drie van het niets te willen en na de wedstrijd SW-Barcelona ontkende hij gister avond dan ook, dat hij in het ge- SW, zijn sprek met Rinus Michels Wim Jan sen als zijn toekomstige assistent heeft genoemd. Het is bekend dat Cruijff en Jansen goede vrienden trainer zijn en ongeveer dezelfde opvattin gen hebben over voetbal. In inter views heeft Cruijff wel eens ver klaard dat hij als hij ooit bonds coach zou worden, graag gebruik zou maken van de diensten van Jan sen, maar dat is niet meer dan een losse opmerking geweest, mer bleek uiteindelijk de sterkste, Wim Jansen: „Alles wat ik over de hoewel de uitslag (6-2,6-2) enigszins plannen van Cruijff weet, weet ik Dick Advocaat. uitschakeling alsnog wist te hoeff, in B2 nog actief, aan het nenkel BI, Elmar Gerth, trad i uit de kranten. Ik heb het bij SW uitstekend naar mijn zin en als ik te- ooit door de KNVB gevraagd komen: 2-6, 6-2, 6-3. Met deze zege kortste eind tegen de uit Drenthe af- genstelling tot eerdere berichten worden om assistent van Cruyff te plaatste Berkhout zich kwartfinales. De in het vrouwenenkel BI als vijfde geplaatste Nelis kon het niet bolwerken tegen Clay. Nelis bereid- strijd in het mannenenkel B1 tussen komstige Mynke Mooyweer: 5-7, 6- toch aan in Nieuw-Vennep, al zullen worden, zou ik daar goed c i de mooiste partijen tot ongetwijfeld de wed- vijf games. Maurice 1 de haar aanval steeds goed zes Erik Brummer kon op het juiste moment de René Oskam. Oskam heeft sinds de bal niet afmaken. De vastere Clay competitie geen bal meer geslagen, profiteerde hier bekwaam 6-3. De Hoofddorpse treft nu Marie- toernooi in, omdat de Hoofddorper ke Acda, zodat een halve-finale tot al jaren meedoet. Tegen Marcel Lol- presteerde heel wat beter dan zijn j geenem broer. De als zevende genoteerde °e opvolging Remco Kinders balanceerde op de ha^/ ?e meeste leden 1IÜU18U1J rand van uitschakeling, maar wist f cUebestuur ^n met vakantie en kwa£en zijn eerste optreden in de Kuip na zijn vertrek bij Feyenoord had hij natuurlijk dolgraag de nul vastge houden. De pijn moet des te groter zijn geweest, omdat het een ver schrikkelijke 'sofgoal' was. Na wat geklungel in de Schiedamse defen sie rolde de bal tergend langzaam in het door Hiele verlaten doel. Naar de vreugde van de Barcelo- na-spelers te oordelen, hechtten de Spanjaarden wel degelijk belang aan het resultaat. Maar Johan Cruijff zou Johan Cruijff niet zijn geweest, als hij niet het tegendeel had beweerd. „Ik ben waarschijn lijk de enige die geen waarde hecht aan de uitslag. We hebben dinsdag drie keer getraind en vanmorgen eenmaal. Het was dus niet zo vreemd dat bij sommige spelers in de tweede helft de pijp leeg was". Hoewel het dus volgens Cruijff niet meer dan een trainingspartijtje was, had Barcelona toch een gage 45.000 gulden durven vragen. ,uuc gstu uoi Uicci gcaiagcli, icuiu van uita<_naivciiiig, iiiaaa wiai - ikWcUHCIl er ruim iUUU schreef niettemin voor dit4 zich net te handhaven: 3-6, 6-4, 6-3. het bondsbestuur komt pas op 28 betekende voor John In het mannenenkel B2 had Peter augustus bij elkaar, Voor het einde van deze maand is geen nieuws te verwachten over t VCU1 "IJ'UUU ftuiucxi uurven vragen. Libregts en Been- svv had 7000 betaiende bezoekers nodig om uit de kosten te komen. Er 2000 minder en dat Dijk de mogelijkheden behoort. ling wist Oskam het gebrek aan rit- De gezusters Paauw kwamen gis- me aardig te verdoezelen, i teren allebei tot een zege. Saskia districtskampioen van Drenthe, plaatste zich in BI voor de kwartfi- Brummer, was van een geheel an nates door Henriëtte Hulsbosch der kaliber. Beide spelers zochten met 6-2,6-1 terug te wijzen. Jacque- vaak het net op, waarbij Oskam ge- line haalde in B2 de laatste acht. Ma- bruik maakte van zijn "touch" en rieke Acda had weinig in te brengen Brummer van zijn kracht. Brum- financiële strop van enkele tiendui- i de ake- zenden guldens en niet al te opwek- slechts kende vooruitzichten voor de ko mende competitie. Als een wed- SW hield gisteravond lig lege Kuip er wan De overbekende dubbele fouten 4589 betalende toeschouwers van de Lissenaar voorkwamen ech- gentig minuten lang stand tegen strijd tegen Barcelona al niet ter een verrassing: 7-5, 3-6, 5-7. De Barcelona. In blessuretijd moesten dan 4500 toeschouwers trekt, wat het net opmerkelijk sterke Mar- de Schiedammers echter toch nog mogen doelpunt van invaller Salinas straks cel Gerritsen dolf in drie sets het derspit tegen Olivier Vermeulen, Schiedammers dan verwachten als NEC, dat moet vooral Joop Heerenveen en MW in de Kuip op MARTIN HOEKSTRA Hiele pijn hebben gedaan, want bij bezoek komen. 09.00-10.00 Sportnet: Watersport: kano. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 10.00-12.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. 11.00-13.00 EURO: Paardesport: wereld- spelen in Stockholm. 11.50-14.05 BBC 2: Cricket: Engeland-ln- 12.00-13.00 Sportnet: International Mo torsport. 13.00-14.00 EURO: Boksen. 13.00-14.15 Sportnet: Bowlen. 14.00-15.30 EURO: Surfer Magazine. 14.15-15.15 Sportnet: Autosport. 15.00-17.00 BBC 1: Cricket: Engeland-ln- dia. 15.15-15.30 Sportnet: Sport uit Spanje. 15.30-16.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 15.30-17.30 EURO: Nations Cup Water dia. 17.30-18.30 EURO: Internationaal atlé- tiektoernooi. 18.00-19.00 Sportnet: Autosport. 18.30-19.00 EURO: Motorsport News. 18.30-19.00 Ned 2: Tennis: magazine. 19.00-19.30 Sportnet: Programma-infor matie. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.15-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-21.30 Sportnet: Golf. 20.00-22.30 EURO: Nations Cup Water polo. 21.30-23.00 Sportnet: Autosport. 22.30-00.00 EURO: Voetbal: Real Ma- drid-Standaard Luik. 22.45-22.55 BRT 1: Sport-Extra: wielren nen (Torhout-Werchter). 23.00-23.30 Sportnet: Exotische sporten. 23.30-01.30 Sportnet: Golf. 00.00-01.00 EURO: International Motor sport. 00.15-01.00 BBC 2: Cricket: Engeland-ln-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13