Navet: het beste paard van stal Honkballers tellen weer mee op WK Grand Prix-wedstrijd zonder hoogtepunten Springruiter terecht wereldkampioen Dubbelvier Die Leythe speelt een bijrol op WK List en bedrog bij klucht vierspamijders PAGINA 13 MAANDAG 6 AUGUSTUS 1990 EDMONTON (ANP) Met een Dverwinning op Venezuela (9-8 in ie tiende inning), de eerste in de Nederlandse honkbalgeschiede nis, heeft Oranje duidelijk ge maakt serieus op jacht te zijn naar een plek in de volgende ronde tij dens het wereldkampioenschap. Na de zege gisteren was de val se start tegen Puerto Rico snel vergeten. Wisten de spelers zater dag amper hoe ze de knuppel vast moesten houden, gisteren kwa men de honkslagen soepeitjes en vooral op de juiste momenten van het slaghout. „Wanneer in een wedstrijd alles tegen zit, door verkeerde arbitrale Wereldrecords ontbreken bij titelstrijd VS AUSTIN (Reuter/AFP) - Wereldre cords vielen er niet. Voor het eerst sedert 1986 hoefden er na de Ameri kaanse zwemkampioenschappen geen wijzigingen in de boeken te worden aangebracht. Toch was de stemming opgewek ter dan ooit. De wedstrijden in Aus tin, Texas waren mede-bepalerid voor uitzending naar de wereldtitel strijd in Perth, begin januari. Niet de enige selectienorm, zoals tot voor kort. Het zwemmersgilde had voor de eerste keer twee kansen zich te plaatsen voor Perth. In Se- atle tijdens de Goodwill Games en in Austin. Matt Biondi, Tom Jager, zij lieten verstek gaan in Austin. Zij waren na Seattle zeker van een plaats en voel den niets voor een tweede forse krachtsinspanning binnen tien da gen. Janet Evans was er wel. Zij kwam net als in Seattle vijf keer de start en leed zowaar lagen. Maar verschijnt als Biondi wel in vijf discipl: Na het Olympisch fiasco ii heeft de Amerikaanse bond het omgegooid. Gekozen listischere benadering. Pursley werd beslissingen, of door een paar ver velende tikken, dan moet je net even harder knokken", analy seerde startende werper Geoffry Kohl de winst van Nederland. „Wij waren agressiever dan Vene zuela. Daardoor hebben we ge- Mede door een paar dubieuze calls, kreeg Venezuela de kans een voorsprong te nemen. Tot in de achtste inning keek Oranje te gen een achterstand aan. Vene zuela zwaaide er vrolijk op los, kwam via 6-3 op 8-4 en leek ont spannen de wedstrijd uit te kun nen spelen. Maar onder leiding van Wiesmar Ansjeliena, die in de Met als hoogtepunt de achtste slagbeurt, toen een achterstand van drie runs werd goedgemaakt. Ansjeliena, op het eerste honk door vier wijd, passeerde de thuisplaat op een honkslag van aangewezen slagman Jacky Jaco- ba, die op zijn beurt weer kon sco ren door aanvallende acties van Bob van Aaien en Robert Nigge- brugge. In de verlenging was het uitein delijk Marcel Kruyt die de verlos sende knal gaf. Zijn opofferings slag in het rechtsveld was ver ge noeg om Peter Boon, de vervan ger van Van Aaien, het negende en winnende punt te laten scoren. In de eerste wedstrijd had Ne derland het nog lelijk af laten we ten. Hulpcoach Charles Urbanus was niet gelukkig met het resul taat. "Als je die eerste wedstrijd wint, kan het toernooi gewoon niet meer stuk. En nu moet je weer hard gaan knokken. Het valt me toch tegen. Ik had verwacht dat wij de hele wedstrijd zouden spelen zoals wij dat de laatste paar innings deden". Het leek of Oranje na zes in nings eindelijk tot de ontdekking kwam dat het tijd werd iets terug te doen. Tot die tijd stonden de spelers gezapig te honkballen. Ie dereen werkte plichtmatig, maar zonder overtuiging zijn beurt in het slagperk af. En dat op een werper die niet bepaald een onbe speelbare indruk maakte. "Maar als het niet lukt en je komt maar niet in de wedstrijd, wordt het steeds moeilijker", verdedigde Peter Boon de matheid van Oran je. In het slagperk lieten de Neder landse mannen het afweten. Ne gen stuks mochten na drie slag ballen weer plaatsnemen in de dug-out en evenzoveel keren ver dween de bal rechtstreeks in de handschoen van een Puertori- caan. Alleen de nummers 1,2 en 3 van de slaglijst, (Faneyte, Nigge- brugge en Dewruin), wisten op werper Figueroa de bal voor een honk weg te slaan. BUDAPEST (ANP) - De vijftiende Grand Prix-wedstrijd van het circuit 1990 heeft zondag in het NEP-stadion in Budapest slechts enkele prestaties van internationaal niveau opgeleverd. Nog vier wedstrijden van de in totaal negentien die op het programma staan moeten worden afgewerkt, voordat op 7 september in het Olympisch stadion in Athene de finale plaats vindt. Bij de vier wedstrijden die nog moe ten komen, zijn wel de twee be kendste. Komende vrijdag wordt in het Heizel-stadion in Brussel de Ivo van Damme Memorial gehouden en op woensdag 15 augustus 'volgt in Zürich de „Weltklasse-meet", die jaarlijks wel goed is voor een we reldrecord. De reeks wordt afgeslo- ten met wedstrijden in West-Berlijn (17/8) en Keulen (19/8). Tot de beste prestaties in de Hon gaarse hoofdstad behoorden de 8.15.47 waarmee de vrijwel onbe kende Kenyaan William Mutwol de 3000 meter steeple chase op zijn bracht. Hij had ruim zeven secon den voorsprong op landgenoot Juli us Korir. De Amerikaan Andrew Valmon won de 400 meter in 44,61 seconden. Op dit nummer maakte de Amerikaanse wereldrecordhou der „Butch" Reynolds na een lang durige achillespeesblessure zijn rentree. Reynolds werd zesde in 46,89 seconden. Zijn wereldrecord, dat hij twee jaar geleden in Zürich liep staat op 43,29 seconden. Van goed niveau was ook nog de 20,30 seconden van Michael Johnson (VSt) op de 200 meter. STOCKHOLM (GPD) - Het is niet altijd oneerlijk verdeeld in de wereld. De finale der springruiters bewees dat in der tien spannende ritten door het Olympisch Stadion van Stockholm. De minst talentvolle ruiter bleek in het bezit van het beste paard, een juiste balans. Maar daar had Greg Best dus niets aan tijdens de carrousel. En de beste ruiter van dit toernooi ontving de hoogste eer: Eric Navet. Aan het begin van de week was hij nog Eric Wie? Voortaan is hij de wereldkampioen, gekroond op het grootste hippische eve nement allertijden ten overstaan van twintigduizend toe schouwers. Eric Navet kwam als reserve en hij vertrok als kampioen. De man met de minieme erelijst versloeg de man met de grootste palmares, John Whitaker. Dat alles paste precies in vilified ctaii springtoèrnooi der surprises, twpp npdpr Een grotere verrassing ging schuil Pprth npt achter de gestalte van de 31-jarige Normandièr. Hij staat te boek als de Seoel en*ge echte handelaar uit Frankrijk. Maar won op een paard dat bij hem -cu iep thuis is geboren, getogen en voor al- Dennis l'Jd zal blijven. Al gaat Quito de «ongesteld als tech- Ba"ssy mee/ n,a?™ nisch directeur. Hij startte direct de maIjen dekhengst - zijn dagelijks d tirorU-- Han ale Hot cnnnunonrd dot voorbereiding op Perth. „Mijn werk- - dan als het springpaard dat met een foutje de finale haalde «.J o-u— vo^'hë; daarna geen zuivere ronde m, fenomeen trials. Dat zijn selectie- ^51 ste besluit was het selectiesysteem te passen." Hij stapte af Of het hippisch rijk gelukkig zal worden met koning Navet is heel twee rich automatisch "at anders. De specialist in het za- delmak maken van paarden uit de familiefokkerij laat zelden zijn ge zicht zien op grote wedstrijden. „Omdat Quitto een dekhengst is, mag hij maar twee dagen per week in alle rust voorbereiden op het van hui.s' 'k/ij dus alieen wat kleine Pnrslev denkt dat in Perth de shows m Frankrijk De acht-jarige kwalificeerden. "Wij hebben ervoor gekozen onze equipe zes maanden voor Perth sa men te stellen. Met deze ploeg van gaan wij hengst dekte dit jaar al honderd merries voor een prijs (2500 gulden) die nu al is verhoogd. Het ongebrui kelijk lange uitstapje van de Franse huismus was dus goud waard. Het leek wel een stripverhaal. Dat Navet zich bij het selecte de 31-jarige kwartet schaarde was na zijn sterke optreden geen verrassing. Greg Best en John Whitaker, die beiden een wonderpaard berijden, hoorden natuurlijk ook in de finale thuis. De aanwezigheid van de grapjas Hu- bert Bourdy was een toevalstreffer in het slagveld van zaterdag. Uit de carrousel rolde daarna de juiste volgorde. De vier finalisten beaam den dat volmondig. Navet, die zich ontpopte als een fantastisch ruiter, had het geluk dat de allerbeste rui ter zich een zeldzame vergissing permitteerde. John Whitaker vierde zijn verjaardag derhalve met een zil veren medaille. "Na mijn blunder in de driesprong verdiende ik niet be- WK Pursley denkt dat in Perth de terugkeer vj zwemgilde aa te zal krijgen. Ideaal "Wij hebben tig procent Dopingcontrole voor paarden procent debutanten. Oude rotten en „~,rKHnT M ANP, Ti;dm, dp talenten. De veteranen worden ge- STOCKHOLM (ANP - Ajdens de prikkeld door de gretigheid en het hippische wereldspelen in Stock- enthousiasme van de jeugd, de jon- holm zijn in totaal zestig paarden op geren worden wijs van de ervaring het gab™'k van verboden middelen Spontane over- J321 procent die bij de wedstrijden plines waren betrokken. De resultaten van de controles höogrM&eBamwmTA kw™'"op zullen overigens pas over drie plooi. Arbeid adelt. dracht van kennis. Ideaal coach". Het niveau in Austin lag met enkele uitschieter niet bijzonder de 200 meter schoolslag het dichtst gJ-d-Wtaid Tsï.SS i de buurt van zijn wereldrecord ter". Droogkomisch De gebruikelijke conference na af loop zorgde voor een droogkomi sche act. "Dit is de eerste dag in mijn leven dat ik het betreur het beste paard ter wereld te bezitten", zei Greg Best, daar allen moeiteloos met Gem Twist rond stuurden. En Hubert Bourdy, blij met het brons, zei vrolijk: "Van het rijden met an dermans paarden leer je veel. Van daag heb ik geleerd dat anderen er lpeter in zijn". Ook Navet deed een duit in het zakje: "Ik vind het ver keerd dat de beste ruiter kampioen wordt genoemd en het beste paard Fransman helemaal niks is. Ook het paard ver- rvir \rni,pt rii- dient een prijs". Verder hield de T W kampioen zijn gezicht in de Baussy, Zun c?n.clu" steekt zijn vuist De student uit Michigan bleef 2/100e seconden verwijderd van zijn record (2.11,53) waarmee hij in Se attle 25.000 dollar verdiende. Op de slotdag leek Dave Wharton op de 200 meter wisselslag cord te doen. Aan het einde kwam nauwernood worden gered hij 1,22 seconde te kort. Het was wel de beste tijd van het seizoen. Vier voudig Olympisch kampioen Janet Evans leed een van haar zeldzame nederlagen.,Op de 200 meter rug- "Ifc heb de hele week gelet op hoe eventuele rivalen met hun paar den reden. Ik was er namelijk van overtuigd dat ik de finale zou halen. Dat zelfvertrouwen heeft mij gehol pen". De Nederlandse inbreng beperk te zich tot de zaterdag. Jennie Zoer behaalde toen bijna nog een leuke troostprijs. Op zaterdagavond leek de dierenkliniek zij het wereldkampioenschap als pech. Pas zaterdagavond beste amazone te beeindigen. Een In drie gevallen hebben deelne- resultaat dat in 1974 nog goed bij het betrappen op dopegebruik kunnen uiteenlopen van drie maan den tot twee jaar schorsing. Eén dier, October van de Deense militaryruiter Johan Iversen, vond de dood. Een ander Deens paard, dat aan de endurancerit over 160 ki- aanval'op'zifn^wereTd^ lometer had deelgenomen, kon ter- n de lucht als te ken van vreugde na de verrassen de ontknoping van het wereld kampioenschap springen. (foto EPA) herstellende beersel1 gele kaart, e i pro- zijn 3 Beth Barr sneller Een op- merkelijke prestatie omdat Barr rig jaar na een val van een paard loren leek voor de topsport. i de Internationale Hip- ging opnieuw fantastisch, de titel. Het eerste rondje woensdag betekende kwart overtrof alles. De Belg leek zich een denwissel bereikte. Als we Hans kon de ruiter uit Rossum week lang probleemloos bij de bes- Hom moeten geloven, komt daar •ieren. Op te vier te handhaven, zestig obsta- over vier jaar verandering in. Maar gekke be- kels bleken kinderwerk. Met nog ia. ook dit WK bewees maar weer domper, vijf hindernissen te gaan, mocht de eens dat wijsheid in de sport niet eerste foutloze rit weging van Libero nog Wendela raakte geen balk. In het op donderdag werd de hengst ge- Vlaamse dekhengst Darco twee bal- bestaat. Waar op Pierre Uurand Bij de vrouwen maakte Fatima Jusyf indruk. De Nigeriaanse won de 400 meter in 50,59 seconden, waarmee zij slechts 0,38 seconde verwijderd bleef van de beste sei- zoentijd van de Oostduitse Grit Breuer. Heike Drechsler (DDR) be wees met 6,90 meter bij het ver springen dat zij een van de grote kanshebbers is voor de Europese ti- Bij de open Britse kampioen schappen in Birmingham werd een zeer snelle 800 meter gelopen. De Kenyaan William Tanui won in 1.44,14 voor de Engelsman Tom Mc- Kean (1.44,44). De Engelsman Colin Jackson onderstreepte zijn rol als favoriet voor de strijd om de Eu ropese titel, later deze maand in Split door de 110 meter horden te winnen in 13,23 seconden. Kulker wint mijl LEIDEN De internationale wed strijden in de Westduitse bede vaartsplaats Kevelaer leverden za terdagavond op de mijl een over winning op voor Han Kulker. De Leidenaar, die zich nog niet heeft gekwalificeerd voor de Europese ti telstrijd won de wedstrijd over 1609 meter in 3.59,93, na een tussentijd van 3.44,3 op de 1500 meter. Achter de Westduitser Schuster (47,07) werd Junior de Lain tweede op de 400 meter (47,12). Achter hem wer den Allan Ellsworth (47,39) en Arjen Visserman (47,41) respectievelijk derde en vierde. Op hetzelfde onderdeel bij de vrouwen zegevierde de Westduitse Linda Kisabaka in 52,83 seconden voor Yvonne van Dorp (53,05). Lae- titia Vriesde (Sur) werd derde in 53,09 seconden voor drievoudig na tionaal kampioene Greta Tromp, die na enkele zware trainingsweken op 53,96 seconden uitkwam. Gisteren liep Yvonne van Dorp de 400 meter tijdens wedstrijden in Rheden in 53,45 seconden. Deze tijd leverde de Leidse een derde plaats •Carla Beurskens neemt niet deel aan de Europese kampioenschap pen atletiek eind deze maand in het Joegoslavische Split. De Limburg se marathonloopster vindt dat ze te veel trainingsachterstand heeft. Ze is achterop geraakt door verhuis- problemen en verwacht dat drie we ken te kort zijn om het juiste niveau nog te bereiken. WK honkbal gaat naar Nicaragua Dat betrof de Joegoslavische dres- tweede rondje werd Jennie Zoer hinderd door een lichte blessure. suurploeg, die tegen de regels in oe- ephter gegrepen door twijfel, 1 fende op het wedstrijdterrein, de het eerst dit WK. Dat deed haar v En hoewel Lansink zaterdag ken uit de lepels gooien zonder dat werd gerekend, verscheen Eric Na dat gevolgen zou hebben. Tot dan vet. Inderdaad, Navet. Het Amerikaanse amazone Anne Kur- plaats acht kelderen naar plaats der- dagen), overviel hem een fout op de Maar Daróo als een vorst reed (dat deed hij aUe had hij nog geen fout gemaakt, pen dat hij wat vaker op reis gaat EDMONTON (ANP)'- Het wereld- te ho- kampioenschap honkbal wordt in 1994 in Nicaragua gehouden. Het dé dan Gail Greenough, de titelverde- Latijnsamerikaanse land won de r sinski wegens ruw optreden tegen haar paard Starman en de Hongaar- ongelukje in de drie- slechtste Belgenmop sinds tijden, digster die haar titel nooit verdedig- T T, II naar paara oiarmaii en ue nungdcti- vilki nuyuiuii. nei ueiene Vier dopinggevallen se menner JoszefBozsik, die het be- vendien dat de voormalige stond ziin SDan met zweepgeknal van de Nederlandse eauine tien, net achter de Australische sloot ---- Vicki Roycroft. Het betekende bo- sprong. "Eigenlijk heeft Jos geen De clou: drie balken vielen. Philip- ae. SEATTLE (Reuter) - Bij de Good- stond zijn span met zweepgeknal door een hindernis te jagen terwijl will Games in Seattle zijn vier deel- het paard linksachter met een been afstaan. de Nederlandse equipe haar rol kopman op het nippertje moest dat het WK reële fout gehad", vond bondscoach paerts werd daarna niet r Hans Horn. "Vooraf had ik gedacht omgeving van het stadion aange- Libero een jaar te troffen vroeg kwam. Nu blijkt dat hij zon- De kater op het gebruik van dope be- verstrikt was geraakt in de stren- Want Jos Lansink beëindigde zijn der de blessure die hem drie balken groot. Nog nooit had het land gen. Pas bij drie gele kaarten eerste wereldkampioenschap als kostte, bij de beste vier had ruiter bij de beste i ucuuiuwci. loiiuci. wciuc. 6»»-- jaar volgt een nader te bepalen straf, elfde. Dank zij een paar doosjes met kunnen staan. En dat is geen blufreld gehad. Voor Nederland is het i niet bekend gemaakt door de DeFEI wil dat met ingang van 1991 tabletten tegen de pijn in zijn linker- Had Lansink enige tegenslag, het inmiddels ook al weer twaalf jaar terugbrengen tot twee gele kaarten, elleboog en ondanks heel wat botte drama rond Ludo Philippaerts geleden dat Johan Heins de paar- STOCKHOLM (GPD) - Het ge lukstelegram van koningin Beatrix is door de Nederlandse vierspanrijders met hoongelach ontvangen. Zelf zagen zij hun we reldtitels (voor Ad Aarts en het team) als een klucht. List en be drog maakten het goud dof nog voor het in Stockholm was uitge reikt. Bij die koninklijke felicita tie bleef het dan ook. De concur rerende koetsiers staken de han den in de zakken zodra een Ne derlander in zicht kwam. Het wereldkampioenschap vierspannen kende maar een ech te winnaar: Tjeerd Velstra. Hij is de alwetende en almachtige bin nen het mini-rijk van menners. In de Zweedse hoofdstad bewees hij zelfs een WK naar zijn hand te kunnen zetten als technisch gede legeerde met vele neven-functies. De kampioen, Ad Aarts, was door hem verkozen. In het dagelijks le ven is Velstra rijksambtenaar. Hij is directeur van de Nederlandse Hippische Beroepsopleidingen in Deurne. Daar werkt Ad Aarts, de oogappel van de directeur. Drie van Aarts paarden werden in het verleden door Velstra gereden, tijdens de wedstrijd zit de dochter van Velstra in de koets. Het was dus alsof de voorzitter van Ajax de Europa Cup-finale van zijn club floot. Protestbrief Natuurlijk is Velstra, voormalig wereldkampioen, neutraal als technisch gedelegeerde. Vijf lan den geloofden dat echter niet en zij sturen een protestbrief naar de FEI. Ook in eigen kamp werd Vel- stra's zegetocht betreurd. Al le verde dat dan twee gouden me dailles op. De aanval werd ingezet door IJsbrand Chardon, een ge- dreven sportman die in Stock holm zijn wereldtitel verspeelde. Hij wist dat de winnaar (Velstra) altijd gelijk heeft. Maar hij wist ook dat publiciteit zijn enige kans was in het duel met zijn onaan tastbare vijand. „Ik weet dat ik nu een slecht verliezer ben", zei hij ter inleiding. „Maar Velstra heeft deze dagen zo veel invloed uitge oefend, dat het WK een aanflui ting is geworden". De verwikkelingen op zater dagochtend bewezen dat. Nor maal gesproken is de vaardig- heidsproef een spannend slot van het vierspannen, met zo'n tien foutloze combinaties. Chardon is er een topper in. Nu bereikten 27 mensen probleemloos het einde, waarbij menig koetsier onderweg nog tijd had om een kop koffie te drinken. Ook Aarts, de man die dit jaar steevast een kegel raakte. „Velstra heeft duidelijk druk uit geoefend het parcours zo aan te passen, dat Aarts geen gevaar liep", aldus Chardon. Hij haalde in de barrage, die niet telde voor het eindklassement, een kleine revanche. Chardon (in het klasse ment vierde) won magistraal. Weusthof (dertiende) en Kraaijenbrink (22ste) eindigden in die barrage hoog en alleen Aarts gooide twee ballen van de kegels. Complot-theorie De feiten en vermoedens ge- mixed met een scheutje wantrour wen geven een leuke complot theorie. Veelzeggend was de op merking van Theo Weusthof, het derde teamlid. „Zo had ik geen wereldkampioen wilden worden. Dit geeft me geen goed gevoel". De essentie is echter dat bij geen enkele ontwikkelde sport een man als Velstra zo veel invloed zou krijgen. Kortom, vierspannen blijkt eens te meer in de kinder schoenen te staan. IJsbrand Chardon, naast Vel stra de enige vedette van deze hippische activiteit, droeg zijn verlies als een kampioen. „Al mijn kritiek doet niets af aan het feit dat ik Ad de titel van harte gun en dat ik begrip heb voor zijn stahdpunt". Aarts, de 31-jarige in structeur uit Liessel met het im mer blozende gelaat, was op zijn beurt lovend over Chardon. „Ik vind IJsbrand gewoon de beste". Maar liet er fijntjes op volgen: „Toch heb ik hem ook in Olden- zaal en Aken al verslagen dit jaar". Chardon vertrok daarop geen spier. „Voor de vreemde ge- Ad Aarts (foto EPA) beurtenissen in Aken heeft Vel stra inmiddels zijn excuses aan geboden". Het was een vrolijk slot van een bizarre WK-klucht. Het wachten is op deel twee. LEIDEN - De meisjes dubbelvier met aan boord Jacobijn Bruijning van Die Leythe heeft bij de wereld kampioenschappen roeien voor ju nioren in Aiguebelette (Frankrijk) een vijfde plaats behaald. In de fina le wist de vier van coach Theo Noordman alleen de Franse ploeg voor te blijven. Het goud was voor de Oostduitse roeisters, gevolgd door de ploegen van Westduitsland, de Sovjet-Unie, en Tsjecho-Slowa- kije op de vierde plaats. De finale was een weinig spannende waarvan de uitslag meter al duidelijk kwamen ongeveer conden derlandse vier vijft: achter de sende rol tijdens het toernooi, maar de Nederlandse roeiers en roeisters leken daaraan al gewend tijdens een trainingskamp in Italië. Bovendien werden de wedstrijden tot aan de fi nales volgens tropenrooster ver- roeid. Desondanks stortte een groot aantal roeiers na de finish in en moest weer worden bijgebracht. Beljavski kansrijk AMSTERDAM (ANP) - Aleksander de eerste kilo- Beljavski is hard op weg het laatste De ploegen Ohra-schaaktoernooi op zijn naam de vier se- brengen. Het voorlaatste staat al de eindstreep, de Ne- op zijn naam. De grootmeester uit seconden Lvov, Oekraine, deed dit weekein de goede zaken tegen Lajos Por- tisch. Vrijdag won hij naar verwach- De dubbelvier had de finale be- ting de hangpartij, zaterdag sloeg reikt door in de herkansingen snel- hij in de return andermaal toe. Al Ier te roeien dan de Deense ploeg, had de 53-jarige tenor uit Hongarije i onlangs in Nederland nog daaraan veel schuld. Portisch verloren was. De vier meisjes waren een pion in de opening en bouwde daarmee de enige binnen de Neder- een aantrekkelijke stelling op, die landse equipe die het algemeen gel- Beljavski veel hoofdbrekens leek te dende doel, de grote finale, wisten gaan bezorgen. In het middenspel te halen. De jongens dubbelvier met Vond de Hongaar niet de beste Sander van der Marck (RV Alphen) voortzetting en de Oekrainer wist werd derde in de kleine finale, dicht het nadeel weg te werken. In de grootmeestergroep zijn nog liefst elf kanshebbers op de eindze ge. Jeroen Piket kan daar nog bijko men als hij zijn afgebroken partij te gen Visser weet te winnen. achter de Een verklaring voor het toch iet wat teleurstellend presteren van de equipe als geheel was niet voorhan den. De hitte speelde een overheer-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13