Clavet: ambitieuze geluksvogel Schaap verweert zich amper op Roomburg De kas blijft leeg Koemans bereikt halve finales Oud-wielrenner Duyndam aan hartaanval overleden Spanjaard stoomt door naar halve finale Kruyt houdt honkbalteam Sprinttitel voor Petra Grimbergen Jan Siemerink in halve finale Bennie de Bruin verslikt zich weer in Willem Visser in het toernooi ZATERDAG 28 JULI 1990 I PAGINA *5 LEIDEN Glenny Schaap toonde zich zijn wildcard onwaardig in zijn wedstrijd tegen Aijan van der Zande. Na drie games vergeefs te hebben geknokt voor gamewinst, gooide Schaap de handdoek in de ring. Hij speelde de wedstrijd nog wel uit, maar was volkomen ongeïnteresseerd. Van der 1 Zande won met 6-0. 6-1. Wel meer publiek bij Ajax AMSTERDAM (GPD) Geen nieuws, goed nieuws. Ajax-voorzit- ter Michael van Praag wilde bij de presentatie van het beleid voor het komende jaar en de nabije toekomst dan ook geen "ellenlange verhalen" afsteken. Maar of het ontbreken van nieuws, ook werke lijk zo positief is valt te betwijfelen. Ondanks het behalen van de landstitel en ondanks een forse stijging (44 procent) van de toe schouwers-aantallen, moest Ajax het seizoen '89-'90 afsluiten met een verlies van circa twee miljoen gulden. ZANDVOORT - Eerst rustig kijken, dan pas slaan. De houding van Maarten van den Berg, op de hurken tijdens de Dutch Open, is typerend voor de golfsport. Dat kijken niet altijd resultaat oplevert, bleek overduide lijk. Na twee dagen liggen slechts twee spelers, Stephen McAllister (-4) en Colin Montgomerie (-1) onder het baangemiddelde. (foto and Het spelen van slechts één Europa Cup-ronde is de hoofdoorzaak van de aanzienlijke schuldenlast. Dat er in dat ene Europese duel ook nog eens een staaf ijzer op het veld werd gegooid, heeft de club daarbij nog eens veel geld gekost. Ajax werd als gevolg van het 'staafincident' ge dwongen 'vandalisme-voorkomen- de' aanpassingen in het stadion uit te voeren, hetgeen enkele tonnen heeft gekost. Omdat al eerder het aantal verkoopbare plaatsen van wege de veiligheid was verkleind, is in enkele jaren tijd de capaciteit van stadion De Meer teruggelopen van 28.000 naar 20.000. Hoopgevend voor Ajax was de hernieuwde belangstelling in de hoofdstad voor de club. In vergelij king met het seizoen ervoor kwa men afgelopen jaar per thuiswed strijd maar liefst 3000 mensen meer naar de Amsterdamse Middenweg. In '88-'89 kwamen-13.500 bezoekers per thuisduel, in '89-'90 bijna 17.000. De begroting voor de nieuwe voet baljaargang is daardoor hoopvol af gestemd op 16.500 bezoekers. Over de plannen voor een geheel nieuw te bouwen multi-functioneel stadion, toonde bestuurder Uri Coronel zich redelijk positief. De kans dat het complex in de Bijlmer er komt achtte het bestuurslid com merciële zaken "75 a 80 procent". De Amsterdamse politiek heeft tot op heden nog geen definitief ja- DEN HAAG (ANP) - Naar nu bekend is geworden is oud-wielrenner Leo Duyndam afgelopen donderdag op 42-jarige leeftijd in Zuid- Frankrijk, door een hartaanval tijdens het zwemmen, overleden. Westlander Duyndam, geboren op 2 januari 1948 te Honselersdijk, was als amateur één van de grootste beloften, hetgeen hij onder meer aantoonde met drie rit-overwinningen in één Olympia's Tour. De KNWU weigerde in 1966 de achttien-jarige Duyndam een profli centie omdat hij te jong werd geacht. Eén jaar later stapte hij wel over. Duyndam behaalde in het begin van zijn loopbaan als beroepsrenner (1968) een rit-overwinning in Parijs - Nice en werd winnaar van de Ron de van Belgisch Limburg. Zijn grootste faam verwierf Duyndam op de winterbanen. Hij won zestien zesdaagsen, de eerste met Peter Post in Gent (1968). Duyndam was in het begin van de jaren 1970 het meest succesvol met onder meer vier opeenvolgende overwinningen in Rotterdam (72/75) en triomfen in Antwerpen, Berlijn, Frankfurt, Herning, Londen, München en Zürich, meestal met zijn leeftijdsgenoot René Pijnen als maat. woord gegeven voor de bouw van het nieuwe gemeentelijke stadion, waarvan de kosten zo'n 300 mijoen gulden moeten bedragen. Als de ge meente begin september nog geen groen licht heeft gegeven, zal Ajax besluiten tot een totale renovatie en wederopbouw van De Meer. De ca paciteit van dat stadion, dat tussen de 80 en 100 miljoen moet kosten, komt te liggen op 45.000 mensen. Ondanks het verlies van twee mil joen gulden, heeft Ajax zijn jaarbe groting van 12 naar 14 miljoen gul den opgeschroefd. De verhouding directe (recettes, contributies, VIP- en skyboxen) en indirecte (reclame, sponsoring) inkomsten was in het vorige jaar 57 procent tegen 43 prodent. Budget-verhoging of niet, het blijft staan dat Ajax dit jaar op nieuw het Europa Cup-voetbal als belangrijke inkomstenbron gaat missen. Behalve via sponsoring hoopt de club een en ander te com penseren door meer seizoenkaarten te verkopen (van 5200 naar 7000) en een uitbreiding van het aantal VIP- plaatsen (60 stoelen 5000 gulden meer). Geluk bij alle financiële malheur bij Ajax is dat er op heel korte ter mijn geen snelle invordering volgt van de door justitie èn fiscus opge legde boete en naheffing. Door de Amsterdamse rechtbank kreeg de club een onvoorwaardelijke boete opgelegd van één miljoen gulden; de fraudekamer van het gerechts hof wil de 4,7 miljoen gulden in het verleden ontdoken belasting terug. Omdat in beide zaken hoger beroep is aangetekend, is Ajax voorlopig vrijgesteld van betaling. Voor het eerst sinds mensen heugenis werden deze zomer geen nieuwe spelers binnengehaald. Ui teraard heeft dat alles te maken met de goed functionerende huidige se lectie, die in vergelijking met vorig jaar geheel in stand bleef. Maar ze ker zal de financiële nood hierbij te vens raadgever zijn geweest. HILVERSUM Indien Francisco Clavet binnenkort Henri Le- conte tegen het lijf loopt, zal hij hem zeker de hand schudden. De 21-jarige Spanjaard dacht zondag na zijn verlies tegen Carlos Cos ta in het kwalificatietoernooi voor het Melkhuisje dat hij zijn kof fers kon pakken. Door de late afmelding van de Fransman kreeg de 'lucky-loser' echter alsnog een ticket voor het hoofdschema, waarin het geluk tot nu toe duidelijk met hem is. Gisteren bereikte hij de halve finales door de als tweede geplaatste Martin Jaite uit te schakelen: 5-7, 6-1, 6-2. De als tweede geplaatste Martin Jaite moest gisteren in Hilversum zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Francisco Clavet. (foto anp> Dit betekende een zeer ongepast af scheid van de als eerste genoteerde Schaap. Toen de wedstrijdleiding hem later om uitleg vroeg, was het antwoord: "Dat weten jullie zelf wel." De organisatie had echter niet de indruk iets verkeerd gedaan te hebben en bleef dus in het duister tasten naar de werkelijke reden van zijn wanprestatie. Jos Koemans is de allerlaatste Leidse hoop nu ook Jacqueline van Wijk en Ingelise Driehuis verloren hebben. 'Topspin' Koemans deed zijn opponent Mike Oosterveen me nig maal naar het hoofd grijpen door de meest onmogelijke pas sings te slaan. Hardwerkend vanuit het achterveld en als gebruikelijk vele extra meters afleggend om om zijn backhand heen te lopen, roste Koemans de ballen met regelmaat hard langs Oosterveen om met een 6-2, 6-3 overwinning de halve finale binnen te lopen. Stefan Noteboom had een 5-2 voorsprong in de derde set tegen Joost Wijnhoud en leek de buit al binnen te hebben, maar had toen een hapering. Hij werd wat voor- Nederland kan de vijftiende edi tie van de Haarlemse honkbalweek vandaag voortzetten tegen Taiwan. Bij winst mag de groep van bonds coach Jim Stoeckel in de avondu ren opnieuw aantreden. Frans Groot heeft de opdracht ontvangen het verlies tegen de Aziaten op de openingsdag (3-4) goed te maken. Door de nederlaag eindigde de met een gebrek aan werpers kampende Amerikaanse studentenselectie als vijfde. In de eerste fase van het toer nooi had Nederland Pac Ten al met 7-6 teruggewezen. Cuba heeft zich geplaatst voor de finale van de Haarlemse honkbal- week. De Cubanen versloegen gis teren de Sullivans met 7-5. De Ame rikanen maken nog kans op een plaats in de eindstrijd van morgen. Dan moet wel de wedstrijd van van avond tegen Taiwan of Nederland worden gewonnen. zichtig, terwijl Wijnhoud bleef ten nissen. De tie-break moest uiteinde lijk de beslissing brengen. Daarin ging Noteboom weer voluit en dat wierp zijn vruchten af. Met 7-2 sleepte hij de tie- break in de wacht. Armand Custers stond slechts twee games af aan Willem Bruin. Custers kan duidelijk goed uit de voeten met zijn onorthodoxe speel wijze; hij serveert met rechts en speelt dan links verder, uniek in tennisland. Het vrouwen A verloor gisteren al haar geplaatste spelers. Esmir Hoogendoorn was reeds uitgescha keld in de eerste ronde. In de kwartfinale gingen achtereenvol gens Titia Wilmink, Ingelise Drie huis en Jacqueline van Wijk onder uit. Wilmink legde het in drie sets af tegen Yvonne Grubben: 6-4,5-7,6-3. Driehuis was niet geheel bij de les tegen Seda de Vries, die daarvan dankbaar gebruik maakte en met 7- 5, 6-2 won. Van Wijk speelde met Claire Wegink de wedstrijd van de gemiste kansen. Uiteindelijk druk te Wegink in beide sets door: 7-5,7-6 (8-6). Het is niet zo zeer de kwaliteit van de hoger genoteerde speelsters, die te wensen overlaat, alswel het niveau van de hele A-groep, dat erg dicht bij elkaar ligt. Zo wist bij de mannen alleen Armand Custers het als geplaatste speler tot de halve fi nale te schoppen. Slopend Bij de vrouwen in B is al één Analis te bekend. Caroline Stassen won eerst van Miijam Siemerink in een slopend duel: 6-3, 6-7, 7-5. Sieme rink speelde niet alleen een uitste kende wedstrijd, maar kwam zelfs dichtbij de overwinning. Een 4-1 voorsprong was echter niet vol doende om de hele derde set in de wacht te slepen. Hierna sloot Stas sen eveneens de halve finale met 1- 6,6-3,6-1 winnend af tegen Irma van Seeters, die ten koste van Bionda Zonderop door mocht. Zonderop ging aan het einde van de tweede set door haar enkel, probeerde dit op te vangen met een achterwaard- se koprol, ging hierbij door haar rug en belandde bij de fisiotherapeut, nadat zij haar wedstrijd had opgege ven. mer, die tot overmaat van ramp ook nog met een vreemd racket moest gaan spelen: 7-5, 4-6, 3-6. Mare Nagelkerken kwalificeerde zich als laatste bij de halve finalis ten. Anton-Wil van Zoelen bood on danks een rugblessure goed tegen stand. De als eerste geplaatste Na gelkerken na zijn 6-3, 6-2 overwin ning: "Hij loopt op alles, zodat ik lekker kon tennissen. Met deze hitte was het wel zwoegen". In het mannenenkel C zijn de pa ringen voor de halve finales even eens bekend. Jeroen Vink kan na zijn zege op Tim Heinz (6-0, 7-5) re vanche gaan nemen op Visser voor de verloren finale van Hillegom. Xander Hertzman bleef in een ma rathonpartij Erwin Langelaan nipt voor: 6-7, 6-1, 7-5. De volgende te genstander van de Noordwijker is Patrick Kleian. De Lissenaar gaf bijna de tweede set uit handen, maar was net op tijd weer bij de les: 6-4, 7-6. "Met Hertzman heb ik nog een appeltje te schillen", aldus Kleian. Voor Langelaan was het een ver velende dag, want met Kleian naast hem faalde hij in het mannendub- bel C. Het Duitse duo Tim Heinz- /Markus Höweler verwijderde het als eerste geplaatste koppel in twee sets uit het toernooi: 7-6, 7-5. t)e papieren finalisten in het ge- mengddubbel C, Nancy Faas en Jerome Pauwels, kwamen met de schrik vrij. Thuisspelers Annema- rije van Overschot en Martijn Aartman grepen brutaal de eerste set met 6-2. Daarna zetten de favo rieten de zaken alsnog recht: 2-6, 7- 5, 6-4. De in het vrouwenenkel C nog ac tieve Ruby Pennings hoeft het in D niet meer te proberen. Yvonne van Hensbergen liet haar in het gravel bijten: 6-4, 6-3. MARTIN HOEKSTRA Eigenlijk is 1 het ongebruikelijk dat een halve finale al op vrijdag wordt gespeeld, maar Stassen neemt deel aan de kwalificatie voor de nationale kampioenschappen, die op zondag begint. Hierdoor loopt.het schema van Roomburg in de soep. De wedstrijdleiding is hier niet blij mee. Stassen is namelijk niet de enige met dit probleem en vele spelers hebben te laat doorge geven dat ze op zondag verhinderd zijn. Bovendien dupeert het ande ren, die er niets mee te maken heb ben. Wel heeft het tot gevolg dat er in tegenstelling tot vorige jaren voor het publiek op zaterdagavond nog van alles te beleven valt aan de Kanaalweg. Zo speelt onder anderen Mark Post zijn halve finale dubbel met maatje Reinoud van der Broek. Post en Van der Broek zitten er bei den ook in het enkelspel nog in. Eerstgenoemde zette met 6-4, 6-4 Herman van der Capellen opzij, ter wijl van der Broek Marco van Trigt overmeesterde met strakke slice backhands en veel volleerwerk. De speler van Leimonias uit Den Haag verloor even zijn concentratie in de tweede set en gaf van Trigt kans om terug te komen, maar was vervol gens ongenaakbaar: 6-1, 3-6, 6-1. LEIDEN Volkomen onver wacht is Petra Grimbergen Ne derlands kampioen op de sprint geworden. De 20-jarige Rijns- burgse wielrenster versloeg gis teravond op de piste van Alkmaar specialiste Cora de Vries in drie ritten. Op de achtervolging plaatste Grimbergen zich voor de halve finales. De Rijnsburgse was zonder veel illusies aan het sprinttoer- nooi begonnen. Na overwinnin gen op Leontien van Moorsel en Zodoende krijgen ook de open Ne derlandse tenniskampioenschap pen morgen niet de finale, zoals die was gepland. Dit jaar blijkt dat ove rigens geen unicum te zijn. Hilver sum is de 49ste halte die het ATP- circus in 1990 aandoet, en slechts op de slotdag van vijf toernooien (Brussel, Stuttgart, Casablanca, Rio de Janeiro en Umag) betwistten de eerste twee spelers van de plaat: singslijst elkaar de hoofdprijs! Daarnaast stond bij zestien evene menten één van de twee topfavorie ten in de finale. Een beschermde positie bij de loting zegt tegenwoor dig dus ook niets meer. Eén ambi tieuze, jonge speler en het kan voor bij zijn. Veroordeeld Francisco Clavet is zonder twijfel zo'n tennisser. De Spanjaard, eer der deze week te sterk voor titelver dediger Karei Novacek en Paul Haarhuis, stond aan het begin van dit jaar nog 188ste op de wereld ranglijst. Door deze positie was hij vooral veroordeeld tot het spelen van kwalificatietoernooien. Maar dat de inwoner van Madrid dit ni veau zo langzamerhand begint te ontgroeien, bewees hij door zich maar liefst negen keer bij de 'grote jongens' te voegen. Tot zijn stop in Hilversum kwam Clavet, die op Roland Garros in de eerste ronde Yannick Noah vijf sets bezig hield, echter nooit verder dan de tweede ronde. "Het bevalt me hier", verklaarde de verlegen zuiderling zijn door braak in het Gooi. "Je speelt in een rustige omgeving en de banen zijn lekker langzaam. Dat ligt mij prima. Ik heb nu namelijk genoeg tijd om te retourneren", aldus Clavet, die al zeker is van bijna twintigduizend gulden aan prijzengeld. Daarnaast mag hij een personal computer met accessoires ter waarde van tiendui zend gulden mee naar huis nemen. Eén van de sponsors van de open Nederlandse titelstrijd stelde deze aanmoedingsprijs beschikbaar voor de meest veelbelovende ten nisser op het toernooi. Esther Verseveld leek zij in de fi nale haar Waterloo te vinden. De Vries gaf haar in de eerste rit geen schijn van kans. Op karakter hield Grimbergen, die als sprint ster nog geen grote faam genoot, de renster uit Heemstede achter zich. "Kennelijk was de titel aan haar toebedacht", zei een dolge lukkige Grimbergen na de finale. "De kampioenstrui is namelijk veel te groot voor mij". Frank van Veenendaal blijft het goed doen in de Ronde van Wallo nië. Als klassementsleider hoefde de Sassenheimer gisteren in de vierde etappe, van Moeskroen naar La Louvrière, niets toe te ge ven op zijn voornaamste concur renten. Tot de jagers op dagprij zen behoorde Woubruggenaar Jan-Hendrik Lagerweij. Hij ein digde op 34 seconden van de Ne derlandse ritwinnaar Kempers als vierde. Clavet werkt nu ruim een jaar sa men met Pato Alvarez, tevens de coach van Sanchez-broertjes en Sergio Casal. Een verbintenis die hem volgens eigen zeggen zeer goed heeft gedaan. "Mijn spel is duidelijk verbeterd. Dat komt volgens mij met name door de sterke trainings partners die ik nu heb. Als je met ie mand als Emilio Sanchez oefent, •LEIDEN Jan Siemerink heeft de halve finales bereikt van het Chal- lenger-toernooi van het Finse Han- ko. De Rijnsburger deed dat over tuigend door de Fin Rahnasto met 6-1, 6-3 te kloppen. Siemerink komt in de halve eindstrijd uit tegen de Rus Olhovs- ky. Met Jacco Eltingh werd hij uit geschakeld in het dubbelspel van het toernooi dat is gedoteerd met een prijzengeld van 140.000 gulden. wordt je automatisch beter. Daar naast is Pato een prima trainer. Hij werkt altijd hard en zorgt voor een goede atmosfeer binnen de groep", vertelde de linkshandige speler, die op ATP-üjst nu de top-honderd na dert. Jaite staat op de tiende plaats in het klassement van de vakbond, maar in de partij tegen Clavet was van dit verschil weinig te merken. De Argentijn speelde als een begin neling en maakte maar liefst 58 keer een fout. Zijn Spaanse tegenstander liet zich dit buitenkansje natuurlijk niet ontnemen. "Ik had geen echte tactiek in mijn hoofd vandaag", gaf Clavet te kennen. "Ik hield alleen constant voor dat ik moest blijven vechten. Toen Jaite de zesde game van de tweede set ondanks vier break-points toch verloor, knapte er iets bij hem. Ik kreeg er juist meer zelfvertrouwen door. Als het an dersom was verlopen, had ik waar schijnlijk de partij verloren. Ik was op dat moment namelijk erg moe". Gelukkig voor Clavet, wiens broer José ook aan het proftennis- circuit deelneemt, pakte hij het punt en later de partij. De volgende opponent van de Spanjaard is Omar Camporese. De 22-jarige Italiaan ze gevierde gisteren over Ronald Agenor: 7-5, 7-6 (7-2). Camporese staat door de zege op Agenor nu voor de tweede keer in zijn carrière in de halve finale van een Grand-Prixtoernooi. In juni van dit jaar bereikte hij in Florence ook de laatste vier. ERIC DE BIE Van Brummelen zwemt naar zilver LEIDEN Marko van Brummelen heeft een zilveren medaille ver overd op de Europese jeugdkam pioenschappen. Op de 100 meter schoolslag finishte de zwemmer van De Zijl/LGB gisteren in het Franse Duinkerken als tweede in 1.04,50. Tijdens de series zette Van Brummelen een tijd van 1.05,22 op de klokken. Het Nederlands record voor 17-jarigen stond op 1.06,3. Broers Jansen snel op 800 meter LEIDEN Menno Jansen heeft de snelste 800 meter uit zijn prille carri ère gelopen. Tijdens een avondwed strijd in Amsterdam finishte de A- junior van AV Holland gisteren in 1.55,6 in het spoor van zijn broer Jan (De Bataven), die de gehele race het tempo aangaf. Op de 5000 meter kwam Jaap van Duyvenvoorde (Bat) uit op 14.48,3. FRANKRIJK: Metz - Marseille 0-2 TENNIS OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN ROOM BURG VEA: Y. Grubben T Wilmink 6-4,5-7.6-3; C. We gink - J. van Wijk 7-5, 7-6; S. de Vries -1. Driehuis 7-5. 6-2; M. Remders - Y. der Kinderen 6-1, 6-1; MEA: J. Koemans - M. Oosterveen 6-3.6-2; S. No teboom J. Wijnhoud 6-2.4-6.7-6; A Custers - W. Bruin 6-2 6-0; A. van der Zande - G. Schaap 6-0,6- 1VDA: J. van Wijk/S. Gadroen - M. Siemer.nk/N. van der Voort 6-1,6-4; MDA: Van der Berg/ S No teboom - R. van der Broek/E. Hulshof 6-2.6-7,7-6; T. Bogstra/J. Wijnhoud K Claase/ F. Sauer 6-2, 7-5; W. Bruin/A. Custers - W. Groeneveld/R. War- menhoven 6-4, 6-2; J Koemans/B. Lenten E. Lems/E. Schol 7-6.4-6,7-6, VEB: C. STassen - M. Siemerink 6-3,6-7,7-5; I. van Seeters B. Zonder op 4-6,7-6. ret.; S. Gomperts - K Croese 6-2,6-1 C. Stassen -1. van Seeters 1-6,6-3,6-1MEB: M. Post - H. van der Capellen 6-4, 6-4; R. van der Broek - M. van Trigt 6-13-6,6-1VDB: M. Sieme- rink/K. Nelis - M.J. Rutten/A. Treffers 6-1, 6-3; MDB: R. van der Broek/M. Post - E. van Gelde- ren/B. Wild 6-7,6-2, 6-2; O. Guinau/ R. Liefbroer - T. Janzen/J. van Marwijk 3-6, 7-5, 6-2; GDB: M. Patiwael/M. Post E. Veentjer/P. Blaas 6-4, 6-4; M.J. Rutten/B. Betz I. van Seeters/F. van Leeu wen 6-3, 6-4; VEC1: P. Jongmans - N. van Re- moortere 6-0,6-1F. Velzel T. Canter Visscher 6- 4, 6-4; N. van Romondt M. Vermeulen 6-4, 6-3; MEC2: Y. Schoordijk J. Vermeij 6-2,6-4; H. Saïdi - R. KramerJ. der Mooy M. Dahlhaus 6-3, 6-3; MED1C. van Weerlee - B. Bijl 6-0,6-2; J. Bekke ring - P. Pracht 6-0, 6-1. D. van der Berg A. van der Hulst 6-1,7-6 DE BOEKHORST MEB: P. Kieboom M. Mellema 5-7, 6-2, 6-4; M. Nagelkerken A.W. van Zoelen 6-3, 6-2; P. v/d Weele - O. van Paridon 5-7,6-4,6-3; MEC: J. Vink - T. Heinz 6-0,7-5; W. Visser - B. de Bruin 4-6,7-5, 6-2; X. Hertzman - E. Langelaan 6-7, 6-1, 7-5; P. Kleian - B. Swart 6-4,7-6; MDC: T. Heinz/M Höw eler - P. Kleian/E. Langelaan 7-6, 7-5; GDC: N. Faas/J. Pauwels - A. van Overschot/M Aartman 2- 6,7-5,6-4; VED: E. v/d Voort - P. Groenewege 6- 0. 6-0; L Colson - V Peeters 6-1. 6-2; Y. van Hensbergen - R. Pennings 6-4, 6-3 7 MELKHUISJE HILVERSUM Enkelspel, kwartfinales: Camporese (Ita) - Agenor (Hai) 7-5 7-6. Clavet (Spa) - Jaite (Arg/2) 5- 7 6-1 6-2 Dubbelspel, kwartfinales: Emilio Sarv- chez/Casal (Spa/1- Engel/Pimek (Zwe/Tsj) 6-4 6- WIELRENNEN NK BAAN ALKMAAR Sprint vrouwen: 1 Petra Grimbergen (Rijnsburg). 2. De Vries (Heemste de), 3. Van Moorsel (Boekei) RONDE VAN WALLONIË Vierde etappe, Moeskroen - La Louvière: 1 Kem pers 140 km in 3.50, 2. Laurens (Bel) op 0.30, 3. De Block (Bel) 0.34, 4 Lagerwey 0 34 Klassement: 1 Van Veenendaal 13.26.18. 2. Bouillon (Bel) 0,41, 3. Rutte 1.03 ZWEMMEN EK JUNIOREN DUINKERKEN Jongens: 100 m school: 1Komev (Sov) 1.04,09 (er), 2. Marko Van Brummelen 1.04,50 Quick Boys - NEC LEIDEN Quick Boys neemt het vanmiddag op tegen eredivisionist NEC. Het eerste officiële oefenduel van de Katwijkers als aanloop op de komende competitie op sportpark Nieuw Zuid begint om 17.00 uur. NOORDWIJKERHOUT - Bennie de Bruin heeft zijn toppositie in het mannenenkel C niet kunnen waar maken. De ongeplaatste Willem Visser schakelde gisteren de favo riet in drie sets uit. In het manne nenkel B heeft Patrick Kieboom de laatste vier bereikt door Mare Melle ma nipt voor te blijven. De in het mannenenkel C als eer ste geplaatste De Bruin kon op ei gen park zijn favorietenrol net als in Hillegom niet waarmaken. Op nieuw riep de lange Visser De Bruin een halt toe. De Boekhorst-speler kende wel een goede start, want hij veroverde de eerste set met 6-4 en brak meteen door de opslag van Visser. De Bruin profiteerde echter niet van deze break. Visser brak twee keer terug, zodat de Hillegom- mer de stand via 7-5 in evenwicht bracht. In de beslissende reeks was Visser beduidend beter: 6-2. "Die Visser heeft zo'n goede service, vooral op de belangrijke momen ten. Als je hem achterin houdt is het wel te doen, maar zijn return is op het moment ook goed", aldus De Bruin. Kieboom plaatste zich in het mannenenkel B bij de laatste vier, maar Mellema gaf zich niet zonder slag of stoot gewonnen. De Uni- cummer trok de eerste set naar zich toe, waarna hij de tweede afstond. In de beslissende reeks had Melle ma goede kansen om op 3-1 te ko men, maar dat lukte niet. Tot 5-4 verloren beide spelers steeds hun opslag. Kieboom was de eerste, die zijn service behield, zodat de Dek ker-speler de partij won: 5-7,6-2,6-4. Kieboom treft nu Peter van de Weele, die verrassend Onno van Pa ridon elimineerde. Van Paridon kwam in de eerste set met 5-2 ach ter, maar haalde niettemin de reeks met 7-5 binnen. Daarna ging het snel bergafwaarts met de Unicum- HAARLEM (ANP) - Marcel Kruyt heeft de oefenstage van het Neder lands honkbalteam voor de wereld titelstrijd met tenminste een dag verlengd. De rechtsvelder van Nep- tunus besliste gisteren het duel met de studenten van Pacific Ten in de achtste inning. Was Kruyts aanvals- kracht in de eerste vier wedstrijden te verwaarlozen geweest, bij zijn vierde beurt in het vijfde duel deed de nummer vier van de slaglijst waarvoor hij was ingehuurd. Met een geweldige uithaal belandde de door Tim Gower geworpen bal over de hekken van het linksveld. Rik- kert Faneyte en Eric de Bruin pas seerden op die tik eveneens de thuisplaat: 4-1.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15