Bakker en Koemans redden de Leidse eer Melldiuisje is niet voor Nederlanders Krans puur op wilskracht verder Geplaatsten De Boekhorst halen bakzeil Roomburg verliest Michael van den Berg Records bij Wereldspelen PAGINA 14 DONDERDAG 26 JULI 1990 NOORDWIJKERHOUT - Voorge plaatste spelers in de B-enkelspelen was het gisteren op het tennispark van De Boekhorst slecht toeven. Bij de vrouwen werd de als eerste ge plaatste Marieke Acda uitgescha keld door Petra Wille, terwijl Sjoerd van der Mark de bij de mannen als vierde genoteerde Willem Jansoni- us versloeg. In het zwak bezette vrouwenen kel B heeft Acda haar plaatsing bo venaan de lijst niet kunnen waar maken. Wille trok de eerste set met 6-3 naar zich toe en leek de tweede spelreeks snel in haar voordeel te beslissen. Acda gaf zich echter niet zo maar gewonnen. De Alphense zag een 5-2 voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen, maar raak te geenszins in paniek. Wille won haar eigen opslag bij 5-5 en maakte op het derde wedstrijdpunt in de twaalfde game de partij af: 6-3, 7-5. Door deze overwinning kwalificeer de Wille zich als eerste voor de halve finales, waarin haar zeker goede kansen toegedicht moeten worden. Dat alles wat van verre komt niet per se goed hoeft te zijn, werd bij de mannen in B weer eens bewezen. Jansonius, vierde op de plaatsings lijst, kon evenals zijn vakantiemaat Bezem niet overtuigen. Van der Mark kreeg het aan het eind nog even moeilijk, maar sloeg toch toe: 6-3, 6-4. "Als hij echt zou willen, dan blijf ik ballen rapen. Nu interesseer de het hem geen moer, zodat ik won", aldus Van der Mark. De Hille- gommer acht zich in zijn volgende partij tegen Frank Liefbroer niet bij voorbaat kansloos: "Liefbroer is een ras-pieler net als ik, dus er valt weinig te voorspellen". Swart De opmars in B van C-speler Bartel Swart is aan een einde gekomen. Mare Mellema kreeg de punten ech ter niet cadeau. De Unicummer stond drie sets op het gravel, maar bereikte wel de volgende ronde, waarin hij het op moet nemen tegen Patrick Kieboom: 6-4, 3-6, 6-1. "Ein delijk eens een echte partij gespeeld dit jaar", aldus Mellema. Bennie de Bruin kwam in B op nieuw Aeito Endema tegen. Op Hil- legom werd het nog 6-2, 6-2 voor De Bruin, ditmaal gunde hij Endema slechts drie spellen. "Het wordt tijd dat ik terug naar de C-lijst ga. Als dat niet gebeurt, stop ik maar met tennis, want zo vind ik er weinig aan", meende de Hillegommer na afloop. 1 Districtskampioene Kim Dirkse hoeft niet meer te singelen in het vrouwenenkel C. Annemarije van Overschot moest het enkele weken geleden nog afleggen tegen de 'ten- nismuur' van Unicum, maar op ei gen park trok Van Overschot aan het langste eind: 6-4, 4-6, 6-3. Van Overschot heeft zich met dit resul taat reeds bij de laatste vier ge speeld. In het mannenenkel C zijn vier kwartfinalisten bekend geworden. De als tweede geplaatste Xander Hertzman kende alleen in de eerste set problemen met Iwan Jonker: 7- 6, 6-0. D-vedette Alexander Balk be haalde tegen Tim Heinz in beide sets drie games, zodat de Duitser het nu mag proberen tegen Jeroen Vink. Thuisspeler Rob Broekhof werd van verder spelen afgehouden door Erwin Langelaan, die daar wel drie lange sets voor nodig had: 3-6, 7-6, 6-3. Visser De vierde kwartfinalist heet Willem Visser. De lange Hillegommer be gon vermoeid aan zijn single in C te gen Marco Smit, aangezien Visser eerder op de dag was gaan zeilen. Smit daarentegen was uiterst gemo tiveerd, wat resulteerde in sterk spel van de Noord wij kerhouter. Visser werkte eerst een setpoint van Smit weg met een uitstekende ser vice, waarna hij in de tiebreak op permachtig was. In de tweede spel reeks kwam Smit net te kort: 6-7, 3- 6. De favoriete De Bruin kan zijn borst al vast nat maken. MARTIN HOEKSTRA Tennissters zijn te sterk voor Westduitsland ATLANTA (SID/DPA) - De Neder landse tennissters hebben in de achtste finale van het toernooi om de Federatie-beker in Atlanta ge profiteerd van het 'Graf-loze tijd perk' van de Bondsrepubliek. Ne derland bereikte door een zege van 2-1 op de verzwakte Westduitsen de kwartfinales. Brenda Schultz wees Oranje de weg door in het enkelspel zonder veel moeite de pas vijftienjarige Heildelbergse Anke Huber ter zijde te schuiven: 6-3 6-2. Schultz kon na een dik uur naar de kleedkamer. De Nederlandse kon er krachten op doen voor het beslissende dubbel spel, nadat Manon Bollegraf het du el tegen Claudia Porwik uit handen had gegeven: 2-6 4-6. Het goede spel van Porwik hield ook stand in het afsluitende dubbel met Wiltrud Probst, maar in de tie breaks waren Schultz en Bollegraf toch gedecideerder (7-5 en 7-2). LEIDEN - De eerste echte Roomburg-dag leek gisteren voor de Leidse inbreng vooral 'bijltjesdag'. Halverwege de middag waren al drie regionale tennissers uit het hoofdtoernooi van de Open Leidse verwijderd: Martijn Krans, Kees Jan Schuilenburg en Michael van den Berg. Gelukkig zorgden Erik Bakker van Unicum en Voorschotenaar Jos Koemans in de avonduren nog voor enig herstelwerk. Zij haalden wel de tweede ronde van het viersterren A-toernooi. Districtskampioen Krans was net als zijn tegenstander Stephan Ehritt op een wild card het toernooi bin nengekomen. In vliegende vaart mocht de Unicummer er ook weer uit. Hij kwam amper aan de bak te gen de Limburger, al deden de cij fers nog iets anders vermoeden: 6-3, Zijn clubbenoot Schuilenburg ging er met dezelfde cijfers af tegen Aijan van der Zande. Maar in tegen stelling tot Krans kon de indoor- kampioen van Nederland (tot en met 18 jaar) terugzien op een rede lijk geslaagd optreden. "Ik had van te voren gehoopt dat ik niet op Van der Zande zou stuiten. Hij traint en speelt als een beest. Duidelijk nog een maatje te groot voor mij", aldus de pupil van Peter Klein. De 18-jarige ex-speler Kees Jan Schuilenburg kon het op Roomburg niet bolwerken tegen Arjan Punnik heeft recentelijk een ge- sprek gehad met bondscoach Stan ley Franker over een eventuele se lectie voor Jong Oranje. Toezeggin gen zijn er nog niet gedaan over op name in het team. Het zou voor Schuilenburg een prettige ontwik keling zijn. Veel trainen en tennis- reizen naar het buitenland op kos ten van de bond. Maar er staan vele talenten aan de deur van het natio nale belofte-team te kloppen, zodat Schuilenburg nergens op rekent. Trainer Klein wil de Unicummer daarom graag onderbrengen bij een vooraanstaand tenniscoach die vele uren in het Leidse talent kan stop pen. Subtop De rossige tennisser staat na zes A- toemooien in dit seizoen op de 83ste plaats van de nationale A-ranglijst. Hij is de grens van Al (nummer 80 en lager wordt A2 genoemd) bijna gepasseerd en is op weg subtop. In die subtop zit Michael van den Berg al wat langer. De 22-jarige Koudekerker mocht in de eerste ronde op Roomburg al meteen te- LEIDEN - Martijn Krans wist zich ternauwernood te handhaven in de tweede ronde van het B-toernooi van de Open Leidse Kam pioenschappen. Hoewel Krans in het begin soepel naar de over winning leek te wandelen met een 5-2 voorsprong, sleepte clubge noot Wouter van der Heijde met 7-5 de eerste reeks in de wacht. Toen van der Heijde vervolgens ook nog 3-0 voor kwam leek het gedaan met Krans. Maar puur op wilskracht bleef hij volhouden, loerend op een inzinking van van der Heijde, die inderdaad kwam. De dropshots die tot op dat moment vanuit allerlei schier onmoge lijke posities als dode mussen bij Krans in het veld vielen, verloren hun scherpte maar ook de vastheid liet het afweten. Krans kwam terug in de wedstrijd en kon weer jagen met zijn forehand. Het werd 5-7, 6-4, 6-3 voor Krans. Stephan Ehritt, die-eerder op de dag in A door winst op Martijn Krans liet zien dat hij heel wat in zijn mars heeft, bood een povere vertoning in B en bemachtigde slechts in de eer ste set drie games tegen Bas Wild. "Ik weet het niet, ik deed dingen die ik normaal nooit doe. Dropshots sla ik anders niet en nu bijna constant, terwijl ik er geen punt mee maak te." Ook Ehritt's lastige service werd door Wild soepel geneutrali seerd. "Ja, hij is links en dan kan ik mijn service zo hoog als ik wil in spinnen, maar die return komt toch terug," verklaarde Ehritt, die niet alleen zelf tennist maar ook een ploegje jong, Limburgs tennistalent begeleid. Reinoud van der Broek en Be rend Betz streden zo verwoed dat halverwege het net plat gelopen werd. De strijd werd verplaatst van baan één naar baan twee waar Van der Broek uiteindelijk aan het lang ste eind trok: 6-2, 7-6. Het ontspan nen verloop van deze partij met af en toe een vriendelijk woord voor de tegenstander lijkt bijna een uit zondering te worden. Veel wedstrij den zijn rijkelijk doorspekt met gro ve schuttingtaai en laag vliegende rackets. Het resultaat is voor de meesten belangrijker dan het spel, tevredenheid een onbekend begrip. Bij de vrouwen waren geen ver rassingen. Caroline Stassen en Stephanie Gomperts kwamen als geplaatsten in actie. Beiden reken den ze af met een zusje Paauw. Gomperts versloeg Saskia met 6-0, 6-2 en Stassen was met 6-3, 6-0 dui delijk te sterk voor Jacqueline. In Cl liepen Harold van Offeren en Rico Fasel als eersten de halve fi nales binnen. Van Offeren won nipt van Patrick Schuyt, die eerder had gezorgd voor de uitschakeling van de als eerste genoteerde Ronald Lammens: 7-5,2-6,6-3. Roomburger Fasel won vlugger van Tim Bave- laar: 6-4, 6-3. Ook Robert-Paul Hart- wijk kwam weer een rondje verder, ditmaal ten koste van Ivor Bergs- De verwachtingen waren dat Edwin Leunissen het MEC2 op zijn naam zou schrijven, maar Talbert Boef stak daar drastisch een stokje voor. Met 6-2, 6-2 ontnam hij Leu nissen iedere illusie. Ondertussen ging broer, Jeroen Leunissen, die niet werd getipt, ongestoord zijn gang. Ronald Rijsdorp werd met 6- 2, 7-5 aan de kant gezet door Jeroen. Hij zal in de volgende ronde Steven Goldstaub treffen, die verraste door de papieren nummer twee Remco Laan met 6-2, 6-3 naar huis te stu- Bij de vrouwen veteranen was het boeiend om het slagenarsenaal van de twee hoogst genoteerden te aan schouwen. Het gemak waarmee Trudy Groenman nog steeds de ene na de andere dropshot produceert is een lust voor het oog, maar zeer frusterend voor de tegenstander. Dit ondervond Sietske Huiskamp aan den lijve. Instellen op de korte bal kon ook niet, want dan landden er met dezelfde souplesse drie sla gen op de baseline. Ook Volleys en smashes heeft Groenman nog niet verleerd. Ze stond dan ook geen ga me af in haar eerste ronde. Anneke van Overloop kwam tegen Els Veentjer dichterbij, maar de fore hand van Veentjer verdween toch akelig vaak onaangeraakt in een hoek. Zij won met 7-5, 6-2. gen een andere subtopper spelen. Roger Warmenhoven vertoeft sa men met Van den Berg rond num mer 30 van de nationale ranking. Gistermiddag stond Warmenhoven even op grotere hoogte dan zijn cpl- lega. In drie sets schakelde hij de vedette van Dekker Warmond uit: 7-6, 3-6, 6-3. "Ik had het niet zover mogen la ten komen", aldus Van den Berg, die in de eerste set twee setpoints onbenut liet en in de tiebreak een 5- 0 voorsprong verspeelde. "Die eer ste set had ik gewoon moeten pak ken, maar ik maakte te veel onnodi ge fouten. Daarna heb ik het tak- tisch niet goed aangepakt, maar dat is achteraf gepraat. Ik had meer door het centrum moeten spelen en minder in de hoeken. Nu kwam hij de vanuit noodsituaties telkens terug met een schitterende passeerslag". Dat laatste gebeurde op een gege ven moment wel erg vaak, zodat dq winst terecht bij de als achtste ge plaatste Warmenhoven belandde. Frankrijk Michael van den Berg leidt volgen de week de lijst van kwalificatiespe lers tijdens de nationale kampioen schappen in Son. Hij hoopt op een plaats in het hoofdtoernooi en trekt daarna een paar weken door Frank rijk om enkele toernooien te spelen. De full-time tennisser wacht nog steeds op zijn eerste punten voor de wereldranglijst. "Het moet een keer komen. Ik werk er hard voor, maar je moet overal vijf potjes spelen in de kwalificatie om eindelijk die punten eens te pakken in het hoofd toernooi en op de lijst te komen. Het is een verschrikkelijke concurren tiestrijd, het zijn honderden tennis sers die azen op hun eerste punten, maar voorlopig blijf ik volharden. Als het een keer lukt, zal het mis schien wat makkelijker zijn in het vervolg. Nu is het vooral 'klunen', zoals ik het noem". Unicummer Erik Bakker verleng de zijn verblijf in het hoofdtoernooi wel. Frank Vermeer moest er met 6- 4, 6-0 aan geloven tegen de hard werkende Bakker, die heeft bewe zen dat hij het ook zonder wild card wel kan. Jos Koemans verraste te gen Koen Claase door met 6-4,3-6,6- 3 te winnen. Claase was aan een aar dige reeks bezig in de afgelopen we ken en Koemans had een ziektepe riode achter de rug. Vooral om die reden was de overwinning van de Voorschotenaar opmerkelijk te WESTDU1TSE MIDLOTTO Trekking A: 13 - 22 - 28 - 42 - 44 - 47. Reservege tal: 4. Trekking B: 5 - 6 -12 -14 -15 - 39. Reserve getal: 40. Spel 77: 3279497. (Onder voorbehoud) BUITENL. VOETBAL ZWITSERLAND: Grasshoppers FC Zürich 1-2, Aarau - Wettingen 1-0, Sion - Luzern 1-0, Lausan ne - Servette 2-0, Lugano - St Gallen 0-0, Young Boys - Xamax Neuchatel 1-1 VRIENDSCHAPPELIJK Sparta Nijkerk (za. 1e klas) - Vitesse 2-5 (2-2) Doelpuntenmakers Vitesse- Thijssen, Van de Brom, Loeven, Cocu en Van Breemen. Sparta: Schoordijk en Van der Bor. Toeschouwers: 1300 Heracles - FC Twente 0-2 (0-1) 20. Nielsen 0-1, 47. Krommendijk 0-2. Toeschouwers- 2500 Dordrecht'90 - SW 1-2 (1-2) Breetveld 0-1 en 0- 2, Fok 1-2. Toeschouwers: 1500 Sparta - Honkkong 1-0 (0-0) 65. Houtman 1-0. Toeschouwers: 800 Sint Niklaas - Anderlecht 0-5 (0-3) Doelpunten- Verheyen, Oliveira (2), Van der Linden en Nilis (strafschop) Heerenveen - Veendam 1-1 22. Verbeek 1-0, 35. Füller 1-1. Scheidsrechters: Dolstra. Toe schouwers: 2500 NEC - Japan (Olymp. XI) 3-2 (2-1) Doelpunten makers NEC: Arts (2), Hiraoka (e.d.); Japan: Kyoja en Hattori. Toeschouwers: 1200 ROB VAN DER ZANDEN HILVERSUM (GPD) De periode waarin Nederlandse tennissers op het Melkhuisje seri eus een woordje meespraken, ligt al weer een tijdje achter ons. Tom Okker veroverde in 1973 zijn laatste van vier open Nederlandse titels en in 1985 en '86 wist Menno Oosting nog de halve finales te halen. Daarna kwam geen enkele 'thuisspeler' zo ver en tijdens de 33e editie zal dat niet anders zijn. Na Mark Koevermans en Tom Nijssen verdween gisteren na melijk ook de drager van het oranje vaandel, Paul Haarhuis, uit het hoofdtoernooi. In de tweede ronde had de Braban der weinig kansen tegen Francisco Clavet, die als 'lucky-loser' tot het hoofdschema was toegelaten en in zijn eerste partij meteen titelverde diger Karei Novacek had verslagen. De 21-jarige inwoner van Madrid, 148e van de wereld, pikte in het Spaanse feestje aan de Bussu- mergrintweg maar meteen zijn tweede graantje mee en zegevierde met 7-5, 6-2. De laatste keer dat de driejaar ou dere Haarhuis tegenover Clavet stond, was in juni 1989. Tijdens het graveltoernooi van Zaragoza won de Eindhovenaar destijds met twee maal 6-4. „Maar hij speelt nu duide lijk beter", sprak de verliezer na af loop. „Hij is een echte vechter, geeft nooit op. Daarnaast serveerde ik vandaag tien keer slechter dan te gen Mancini". Terugslag In vergelijking met zijn openings partij tegen de Argentijn acteerde Haarhuis gisteren inderdaad stuk ken minder. De winnaar van het Ede-toernooi had daarmee echter rekening gehouden. „Vorig jaar ver sloeg ik hier in de eerste ronde topf avoriet Kent Carlsson en had ver volgens de grootste moeite met Siemerink verder HANKO Jan Siemerink heeft door winst op de Fin Aki Rahunen de derde ronde bereikt van het ten nistoernooi in het Finse Hanko. De bij Amstelpark spelende Rijnsbur ger nam revanche voor de neder laag van zijn dubbelpartner Jacco Eltingh, die in de eerste ronde on deruit ging tegen Rahunen, 57-ste op de wereldranglijst. ASSEN (ANP) - De Wereldspelen voor Gehandicapten hebben een koninklijk tintje gehad. Prinses Margriet opende ze op zaterdag 14 juli, haar moeder Juliana verzorgde gisteravond na afloop van de mara thon de sluiting. Tussendoor kwam haar echtgenoot Pieter van Vollen hoven langs om wat medailles uit te reiken. Behalve de belangstelling van le den van het Huis van Oranje viel het grote aantal toeschouwers bij de wereldspelen op. De schattingen lo pen uiteen van 130.000 tot 150.000. Hoeveel liefhebbers van (gehandi captensport de Spelen exact volg den, zal nimmer duidelijk worden. Wel zeker is dat in Assen, Drachten, Westerbork en bij het Paters- woldsemeer het wereldrecord is verbroken dat nog op naam stoild van Toronto. Daar kwamen in 1976 100.000 mensen op de Paralympics af. Het toeschouwersrecord was bij lange na niet het enige dat sneuvel de. Het regende wereldrecords bij de Wereldspelen. Welke sportieve waarde moet worden toegekend aan die prestaties is twijfelachtig. Een groot aantal klassen kwam het recreatieve niveau niet te boven en hadden geringe amusementswaar de. Daar staat tegenover dat er ook topprestaties werden geleverd. Een aantal sprintnummers voor lopers en rolstoelers, sommige zwemnum- mers en de marathon, om er-een paar te noemen, leverden sport van hoog gehalte op. Wereldrecords die daarin tot stand kwamen, waren het gevolg van hard trainen en een groeiende professionele aanpak. Ook in disciplines waarin nu een maal geen wereldrecords kunnen vallen, werd volwaardige sport be oefend. De Nederlandse zit-volley- ballers kregen in ruime mate aan dacht. De ruim tweeduizend deelnemers verdeelden 1822 medailles, waarbij wel moet worden aangetekend dat sommigen meermalen in de prijzen vielen. Nederland pakte iets meer dan honderd plakken. Recordhou der van de Oranje-ploeg was zwem mer Joop Stokkel, die met vier gou den en vier zilveren stukjes edelme taal naar huis ging. 'qualifier' Roberto Azar. Daarom verwachtte ik vandaag ook een te rugslag". Daarbij maakte de pupil van trai ner Henk van Hulst, die een editie terug in de kwartfinales tegen No vacek sneuvelde, ook nog de fout de tactiek te hanteren waarop de links handige Clavet ongetwijfeld had ge hoopt. De Spanjaard, die dit seizoen tijdens drie toernooien de tweede ronde haalde maar geen enkele maal verder kwam, wist in elk geval wel raad met de harde slagen van zijn opponent. Toen Haarhuis tij dens de eerste set, waarin hij overi gens vier keer zijn opslagbeurt ver loor (tegen Clavet drie maal), even het tempo terugschroefde, kreeg hij duidelijk meer mogelijkheden. De Brabander verbaasde echter door weer even snel om te schakelen naar zijn aanvankelijke speelwijze. Snelheid „Mijn spel bestaat niet uit het terug slaan van langzame ballen", gaf Haarhuis later als verklaring. „Ik moet het van snelheid hebben. Ik dacht ook dat ik op deze manier kon winnen". Maar dat viel dus tegen. Zoals ook de nieuwe wereldrang lijst Haarhuis, aan het begin van de week nog 37e, niet tot vreugde zal stemmen. Door zijn kwartfinale plaats en de zege op de inmiddels gestopte Carlsson haalde hij vorig jaar aardig wat ATP-punten binnen. Die verliest hij nu weer, met waar schijnlijk als gevolg een duikeling buiten de top-vijftig. Haarhuis zal tijdens de komende US Open in elk geval voor een opmerkelijk resul taat moet zorgen, wil hij niet nog verder zakken. Vorig jaar zette hij New York namelijk op zijn kop door John McEnroe te verslaan en tot de derde ronde te reiken. Haarhuis' voorbereiding doet echter het ergste vrezen. Volgende week probeert hij zijn eerste natio nale titel te veroveren, om vervol gens voor de Eindhovense Lawn Ook de handdoek kan niet verhullen dat Paul Haarhuis de Open Neder landse tenniskampioenschappen op zijn buik kan schrijven. De Eindhove naar verloor van Clavet. (foto ANP) Tennis Vereniging (ELTV) in de va derlandse competitie uit te komen. Pas één week voor de strijd op Flus hing Meadow vertrekt hij naar Amerika. Hij neemt dan deel aan de Hamlet Challenge Cup op Long Is land. Favorietenrol „Het is niet ideaal", wist ook Haar huis. „Maar ik wil gewoon één keer het NK winnen. Voor het geld hoef ik het niet te doen". De ambitieuze zuiderling maakt in Son inderdaad de meeste kans om Nederlands kampioen te worden. Zijn belang rijkste concurrenten (Koevermans, Nijssen en Schapers) vullen immers hun zakken in het buitenland. Deze favorietenrol was voor Haarhuis echter geen beletsel om even een sneer naar de organisatie van de ti telstrijd (de tennisbond) te maken. „Naast het tijdstip is de opzet van het NK duidelijk verkeerd. Ze moe ten met een kleiner schema werken en om twee gewonnen sets laten spelen. Tijdens de Masters-finale (het oude NK indoor, red.) gebeurt dat wel en daar is iedereen aanwe zig". Indien Haarhuis volgende week wint, zal hij overigens in 1991 zijn ti tel niet verdedigen. „Komend jaar deel ik mijn seizoen anders in. Ik heb er al met Henk (van Hulst, red.) over gehad. Waarschijnlijk keer ik dan na Wimbledon niet meer terug naar het gravelcircuit en speel ik. tot de US Open alleen nog maar hard- court-toernooien. Dus geen Melk huisje en competitie meer". INTERNATIONAAL TOERNOOI NUMEGEN Vierde ronde:Goloebjeva (Sov) - Presman (Sov) 1-1Letsjlnski (Sov) Drost 2-0, Van Hensbergen - Gantwarg 0-2, Linssen - Drent 0-2, Knipper - Kraj- enbrink 0-2, Bootsma - Koifman (Isr) 0-2, Wanders - Van der Wal 0-2, Tholel - Wirny (Sov) 0-2, Van der Groep - Jankovskaja (Sov) 0-2, Wollschot - Verpoest (Bel) 1-1 Vijfde ronde: Gantwarg - Kraj- enbrink 1-1, Wirny (Sov) - Zaslavsky (Sov) 1-1, Presman (Sov) - Letsjinsky 1-1, Drent - Koyfman (Isr) 0-2, Goloebjeva (Sov) - Dollekamp 1-1, Godt- help - Katz (Sov) 0-2, Tjon A Ong - Stanek (Tsj) 2- 0, Okken - Choroesjenko (Sov) 1 -1Van der Wal - Jankowskaja 2-0, Verpoest - Klaassen 2-0, Drost - Ha2en 2-0, Knoops - Polman 0-2 Stand: 1. Koyfman 9, 2. Letsjinsky, Presman, Gantwarg, Krajenbrink, Tjon A Ong, Van der Wal en Katz 8, 9. o.a. Goloebjeva, Wirny en Drent 7 DUINDIGT Eerste koers, 1609 m: 1. Frank Hanover (A. vd Blonk) 2.07,4 - 1.19,2, 2. Flora W, 3. Frans Jan Mazda. Toto: winnend 6,60, plaats 3,40 3,40, kop pel 23,60, trio 283,00. Tweede koers, 2000 m: 1. Must B Courageous (A. Mollema) 2,44,2 - 1.22,1, 2. Elderstatesman, 3. Dave Riebrand. Niet gestart: Enrico. Toto: winnend 1,40, plaats 1,201,20, kop pel 2,80, trio 10,10. Derde koers. 2000 m: 1Excel lent Speed (Ao. de Wrede) 2.36,8 -1.18,4,2. Pas sing Action, 3. Donar Uithuizen, 4. Eline Buiten zorg. Niet gestart: Cartier Regina en Early. Toto: winnend 1,30, plaats 1,10 1,10 1,20, koppel 3,20 trio 7,20, kwartet 17,00. Vierde koers, ren 2100 m: 1Shirley Day (M. Riley) 2.16,6,2. Staten Nikita, 3. Boxberger Imago. Niet gestart: Satagoras en Ma- kimba. Toto: winnend 4,30, plaats 2,60 1,90, kop pel 4,30, trio 31,50. Vijfde koers, 1609 m: 1. Elvia Rita Star (A. Knijnenburg) 2.05,6 - 1.18,1, 2. Chagall, 3. Erik Tornado. Toto: winnend 1,80, plaats 1,60 3,40 2,20, koppel 18,10, trio 61,70. Zesde koers, 2000 nr 1. Eagle G (A. Suykerbuyk) 2.38,6 - 1.19,3, 2. Emir Volann, 3. Cesar Buiten zorg, 4. Colorado Pitt. Niet gestart: Como Queen, Annette S, Balans Performer en Carla Crown. To to: winnend 2,00, plaats 1,30 1,20 1,30, koppel 3,30, trio 9,90, kwartet 26,50. Zevende koers, ren 1200 m: 1Roy (M. Watlow) 1.17,6,2. Arrack Prin cess, 3. Well Prince. Niet gestart: Boden's Music en Wattermill Une. Toto: winnend 4,50, plaats 1„60 1,50, koppel 5,50, trio 52,20. Achtste koers, 1609 m: 1Dali Robel (A. van de Wal) 2.04,0 -1.17,1.2. Carma Buitenlust, 3. Annemiek d'Aster. Niet ge start: Capital Pride. Toto: winnend 4,20, plaats 3,50 2,20 2,10, koppel 36,50, trio 268,90. Negen de koers, 2600 m: 1. Breeze (A. van Brederode) 3.25,3 -1.19,0,2. Zinarro A, 3. Wilco Staaweide, 4. Carola van Ranum. Toto: winnend 3,20, plaats 1,30 1,60 2,50, koppel 7,90. trio 175,70, kwartet 418,90. Tiende koers. 2000 m: 1. Beloved Child (H. Kopke) 2.35,6 -17,8, 2. Arend, 3. Ariba. Toto: winnend 1,50 1,30 2,00 2,50, koppel 4,20, trio 17,00. W5-spel: 2-5-6-4-8 uitbetaling 1.875,30. Omzet totalisator: 237.450,-. OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN ROOM- BRUG Enkelspel A,eerste ronde: S. Ehritt - M. Krans 6- 3, 6-4; E. Schol - J Snijders 6-2, 6-2; A. van der Zande - K.J. Schuilenburg 6-3,6-4; M. Koopman - E. van Gelderen 6-16-0; F. Sauer - B. Wild 6-0,7- 6; R. van Warmenhoven - M, van den Berg 7-6, 3- 6, 6-3; J. Koemans - K. Claase 6-4, 3-6, 6-3; W. Groeneveld - B. Lenten 6-3, 6-3; G. Schaap - E. Lems 6-16-2; J. Wijnhoud - E Hulshof 6-3,6-2; A. Custers M. Post 6-0, 6-3; W. Bruin - J. van der Broek 7-5,4-6,6-4; E. Bakker - F. Vermeer 6-4,6- 0; MEB: R van der Broek B. Betz 6-2,7-6B. Wild - S. Ehritt 6-3,6-0M. Krans - W. van der Heijde 5- 7,6-4,6-3;MEC1: R.P. Hartwijk-J. Bergsma6-4, 6-1R. Fasel - T. Bavelaar 6-4,6-3; MEC2: F. Kan tebeen J. Wegman w.o.; T. Boef - E. Leunissen 6- 2, 6-2; M. Dahlhaus - R. Alting Siberg 6-4, 7-5; J. Leunissen - R. Rijsdorp 6-2,7-5; S. Goldstaub - R. Laan 6-2, 6-3; H. Saïdi - A den Hartog 6-1, 6-2; MED1: P.A.. Pracht - H. Zandbergen 4-6, 6-2, 6-4; D van der Berg - F. Haverkamp 6-3, 6-1MEV: R. Blommendaal - Th. de Mooij 6-16-3 Vrouwen Kwalificatie B. Zonderop - A. van der Linden 7- 6, 6-1Zonderop - S. Gomperts 6-3, 6-4; Y. Grub- ben - C. Stassen 6-16-1B: Gomperts - S. Paauw 6-0, 6-2; K. Croese - F. Joosten 7-6, 6-2; C. Stas sen J. Paauw 6-3,6-0; VEC1N. van Remoortere - F. Meyer w.o.Y. Schoordijk Li. van der Meij 6-3, 6-4; VEV: E. Veentjer A. van Overloop 7-5,6-2; T. Groenman - S. Huiskamp 6-0, 6-0 DE BOEKHORST VEB: P. Wille - M. Acda 6-3,7-5; MEB: B. de Bruin - A. Endema 6-0, 6-3; S. van der Mark - W. Jansonius 6-3,6-4; M. Mellema - B. Swart 6-4,3-6, 6-1VEC: A. van Overschot - K. Dirkse 6-4,4-6,6- 3; MEC: X. Hertzman I. Jonker 7-6, 6-0; E. Lan gelaan - R. Broekhof 3-6, 7-6, 6-3; T. Heinz - A. Balk 6-3,6-3; W. Visser M. Smit 7-6,6-3; VDC: C. Kroon/J. Dessing - J. Boskamp/A. Jansen 6-0,6-0; MDC: I. Jonker/M. Vlieland - J. v/d Lippe/F. v/d Berg 7-5, 6-1; R. Broekhof/M. Aartman - W. de Mooy/M. van Maaren 6-2, 3-6, 6-3; C. Schoutse- n/E. Rey - W. Visser/J.W. de Vries 6-3, 6-4; X. Hertzman/J. Rinzema B. den Elzen/S. Custers 6- 1,2-6, 6-1 OPEN NEDERLANDSE kAMPIOENSCHAPPEN MELKHUISJE Enkelspel, tweede ronde: Clavet (Fra) Haar huis 7-5 6-2, Emilio Sanchez (Spa/1- Masur (Aus) 4-6 7-6 6-4, Delaltre (Fra) - Javier Sanchez (Spa) 3-6 6-4 6-4, Jaite (Arg/2) - Carbonell (Spa) 4-6 7-5 6-4, Camporese (Ita) Filippini (Uru) 6-7 6-1 7-6, Bn.iguera (Spa) - Casal (Spa) 6-1 6-4, Agenor (Hai) Costa (Spa) 7-6 3-6 6-1Masso (Bel) - Agui- lera (Spa/3) 6-3 3-6 6-2 Dubbelspel, eerste ron de: Clavet/Skoff (Spa/Oos) - Mordegan/Roig (Spa) 6-3 6-4, Novacek/Smid (Tsj) - Rosset/Bahra- mi (Zwi/lra) 6-0 7-5, Emilio Sanchez/Casal (Spa/1) - Carbonell/Costa (Spa) 6-2 2-6 6-2, Pimek/Engel (Tsj/Zwe) - Fihppini/Perez-Roldan (Uru/Arg) 6-2 3- 6 6-4 ACHT VAN CHAAM 1Solleveld (De Lier) 120 km in 2.47.012. Ludwig (DDR) op 0.02,3. Breukink (Kalmthout) z.t., 4. Chi- appucci (Ita) 0.06,5. Nijdam (Zundert) 0.17,6. Van der Poel (Kapellen), 7. Van Vlimmeren (Sint Willi- brord), 8. Van Aert (Zundert), 9. Siemons (Zun dert), 10. Van Larjpker (Bel) Amateurs, interna tionaal: 1. Dutton (Aus) 96 km in 2.15.18, 2. Ra- senberg (Terheiden), 3. Tak (Oud-Gastel), 4. Smolby (Aus), 5. Reijerink (Diessen). Toeschou wers: 30.000 NOORDWkJK Dernykoers voor profs: 1 uur plus 1 ronde: 1 Nijdam/De Bakker, 2, Breukink/Zijlaart, 3. Schal- kers/Walrave op 0.10, 4. Winnen, 5. Solleveld, 6. Raas. Toeschouwers: 20.000

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14