PvdA: forse straffen voor illegale vis 'Wemoeten geld uitgeven zoals thuis: voorzichtig Cash' heeft geen contanten meer Greenspan blijft in YS inflatie bevechten Ruzie adviseurs Fujimori over economisch beleid Ossen vervangen in Cuba tractoren Varkenshouders dagvaarden staat Modelcontract carpoolers WOENSDAG 25 JULI 1990 DEN HAAG (GPD) De straf voor het aanvoeren van ille gaal gevangen vis moet fors worden verhoogd. De PvdA vindt dat de politiek nu echt moet ingrijpen, omdat Neder landse vissers nog steeds grote hoeveelheden illegaal ge vangen vis aan land brengen. Daarnaast moet er een beter veilingsysteem worden ingevoerd en moeten er voor de vloot uitvaartbeperkingen komen. HILVERSUM (GPD) - De Stich- ting Educatief Effecten- en Beleg- gingsspel, financier van het Veroni- ca-programma Cash, zit in grote geldnood nadat een gezamenlijke onderneming met het Japanse han delshuis Mitsui niet doorging. De Stichting heeft door een kort ge ding geprobeerd Mitsui alsnog tot betaling van zes miljoen gulden te dwingen, maar als de uitspraak morgen in het nadeel van de Stich ting uitvalt, is het doek voor het pro gramma Cash gevallen. Volgens secretaris/penningmees ter H.P.J. Reekers van de Stichting Educatief Effecten- en Beleggings- spel is de financiering van het tv- programma op de tocht komen te staan vanwege aanloopkosten. Met het bedrijf Mitsui zou een gezamen lijke onderneming (joint venture) worden opgericht om de internatio nale rechten op het tv-programma te verkopen. Mitsui zou voor drie miljoen gulden in de joint venture deelnemen. Met dat bedrag in het achterhoofd is het Nederlandse tv- programma gemaakt, maar de joint venture met Mitsui bleek uiteinde lijk niet door te gaan. De rechten voor het programma berusten bij de stichting. Volgens hem heeft voorzitter mr. P.P.A. van Rossum van de Stich ting Educatief Effecten- en Beleg- gingsspel hoog spel gespeeld in de onderhandelingen met Mitsui. "Af gelopen april zou op de MIP-televi- siebeurs in Cannes onze samenwer king aan de pers worden voorge steld. De Japanners kwamen echter niet opdagen. Achteraf gezien is het daar begonnen". Advocaat mr. H. Knepper, afkom stig van hetzelfde advocatenkan toor van mr. Van Rossum, is de raadsman van de stichting in de hui dige juridische ontwikkelingen. "Mitsui is ongeveer het tiende be drijf van de wereld met een miljar denomzet. Zij bezitten scheepswer ven, banken, etc. Die zes miljoen waar we nu over praten geven zij in een maand al uit aan postzegels. Ik ga er dan ook vanuit dat de raad van bestuur van dat bedrijf hier niet achter zit."We hebben een kort ge ding aangespannen tegen Mitsui, dat afgelopen woensdag heeft ge diend, omdat wij vinden dat er spra ke is van een contract", aldus Reekers. In het kort geding werd beide partijen voorgesteld nog eens met elkaar om tafel te gaan zitten om tot een vergelijk te komen. "Wij hebben de afgelopen dagen weer met Mitsui gesproken, maar men wil daar alleen met ons verder pra ten als we het kort geding intrek ken. En dat doen we met. Gisteren hebben we de rechtbank meege deeld dat we er niet zijn uitgeko- Het programma Cash moest en kele weken geleden onverwacht de uitzendingen stoppen, nadat eerder was aangekondigd dat het beleg gingsprogramma de hele zomer door zou gaan. Veronica deelde aan vankelijk mee dat door de vakantie te weinig personeel overbleef om de kwaliteit van Cash te waarborgen. In juni besloot de Cash-produ- cent, Del Prado Associates uit Amsterdam, de medewerking aan het programma te staken omdat be talingen door de stichting uitble ven. "Als er geen geld komt, kan er niet geproduceerd worden", aldus algemeen directeur B. Kroon van Toonder Group, dat een meerder heidsbelang heeft in Del Prado. "Pas als wij ons geld zien, gaan we erover denken onze werkzaam heden voort te zetten", aldus Kroon. Toonder probeert al maanden haar kosten voor het produceren van het programma te krijgen, maar diverse brieven leverden geen resultaat op. ,We kregen steeds smoesjes te ho ren", aldus Kroon, ,tot we het op een gegeven moment genoeg von den". Als de stichting het geding te gen Mitsui verliest, zou ook Del Pra do in grote financiële moeilijkhe den kunnen komen. De zaak kan de Toonder Group of Companies een strop opleveren van 80.000 gulden. Deelnemers aan het Veronica-be- leggingsfonds Cash hoeven bij een faillissement van tv-producent Del Prado Associates en financier De Stichting Educatief Effecten- en Beleggingsspel niet voor hun geld te vrezen. De AMRO-bank, die het kijkersfonds beheert, zal in geval van een faillissement de deelne mers hun inzet tegen de dan gelden de koers van het fonds terugbeta len. Het zijn ingrijpende maatregelen, zo erkent het PvdA-kamerlid Van Zijl. "Minister Braks heeft zich tot nu toe terughoudend opgesteld. Maar als blijkt dat het huidige con trolesysteem onvoldoende werkt, ontkomen we er niet aan met nog steviger maatregelen te komen. Het is toch te gek dat wij er niet in zou den slagen om 600 vissers zich aan de regels te laten houden". De PvdA blijft bij haar standpunt dat minister Braks zich moet ver antwoorden voor de manier waarop de Algemene Inspectie Dienst (AID) de vissers controleert. Uit een nog niet gepubliceerd rapport van de Rijksrecherche zou blijken dat de AID niet gefraudeerd heeft met visvangstgegevens. De Rijksrecher che stelde het onderzoek nadat oud- medewerkers de AID ervan hadden beschuldigd gegevens over de vis vangst te vervalsen om daarmee de falende controle van de dienst te verdoezelen. Er zou volgens het rap port geen sprake van zijn dat de AID met medeweten van de top van het ministerie van landbouw en vis serij vangstoverschrijdingen heeft verzwegen. Wel tie van de in Kerkrade gevestigde controledienst met het ministerie moeten worden verbeterd. Het rapport van de Rijksrecher che is gisteren naar het ministerie van justitie gestuurd. De ministers Hirsch Ballin van justitie en Braks moeten er nog een oordeel over ge ven; over drie weken wordt de Tweede Kamer ingelicht. Het PvdA-kamerlid Van Zijl zegt blij te zijn dat de Rijksrecherche geen strafrechtelijke overtredingen heeft vastgesteld. "Maar in feite ver andert het rapport niets aan onze houding. Over de politieke verant woordelijkheid is nog niets gezegd. De minister zal zich dus moeten ver antwoorden voor de werkwijze van de AID". Van Zijl wil dat de be windsman duidelijke antwoorden geeft op een aantal door de Kamer gestelde Vragen. Daarbij moet vol gens hem het niet goed functione ren van de controle op illegaal ge vangen vis aan de orde worden ge steld en de vraag wanneer Braks daarvan op de hoogte was. WASHINGTON (Rtr) Het beleid selkoersen en eer) efficiënt draaien- van de monetaire autoriteiten in de de economie. De Snelste manier om Verenigde Staten blijft erop gericht een recessie uit te lokken is het af- de inflatie in de hand te houden en zwakken van de strijd tegen de in een stabiel prijspeil te bereiken. Dit flatie, aldus de centrale-bankpresi- heeft voorzitter Alan Greenspan dent, van de 'Fed', het bestuur van de twaalf Amerikaanse centrale ban ken, gisteren gezegd tegenover een subcommissie van het Huis van Af gevaardigden. De maatregelen van de centrale banken van de laatste tijd passen in het lange-termijnbeleid. Door de kredietverlening onder controle te houden kan de inflatie worden be heerst zonder dat er gevaar voor een recessie ontstaat. Als dit beleid wordt volgehouden kan er over en kele jaren sprake zijn van stabiele prijzen, maar als de prijzen blijven stijgen in het tempo van afgelopen juni (0,5 procent) ontstaan er pro blemen, aldus Greenspan. De afgelopen week getuigde Greenspan voor een Senaatscom missie. Toen kon uit zijn woorden worden opgemaakt dat de rente zou worden verlaagd om de kredietver lening, die steeds beperkter werd, te versoepelen. Velen trokken daar uit conclusie dat de.monetaire auto riteiten hun strijd tegen de inflatie hadden opgegeven. De onzekerheid die daaruit voort vloeide was een van de oorzaken van de kortstondige val van de aan delenkoersen op de beurs van New York. Maandag zakte de Dow Jo- nes-index kort na aanvang van de handel met ruim honderd punten, hetgeen bij de handelaren de on prettige herinnering opriep aan 13 oktober 1989, toen de index met 191 punten omlaag ging. Greenspan heeft nu duidelijk ge maakt dat de controle van de infla tie het hoofddoel blijft in het mone taire beleid. Hij herhaalde gisteren dat een beleid gericht tegen toene ming van de inflatie de beste manier is om langdurige economische groei te bereiken met stabiele wis- Peru wacht angstig prijsstijgingen af De aangekondige prijsstijgingen i LIMA (IPS) Drie dagen v inwijding van Fujimori als president van Peru, is er in zijn kamp opnieuw ruzie ontstaan over het toekomstige economische be leid. Gisteren dienden twee advi seurs op het gebied van arbeids marktvraagstukken hun ontslag in. Eerder al namen belangrijke econo mische adviseurs -van de president ontslag. De twee economen die gisteren aftraden, Carmen Rosa Balbi en Ja- vier Neves Mujica, zeiden het niet eens te zijn met de harde bezuini gingsmaatregelen die Fujimori door wil voeren. In een brief aan de pers lieten de twee adviseurs weten dat de economische maatregelen die Fujimori door wil voeren 'onver enigbaar' zijn met de voorstellen van de commissie voor arbeids marktvraagstukken, waar beiden lid van waren. De plannen van Fujimori maken het sluiten van een sociaal pakt met vakbonden en werkgevers vrijwel onmogelijk, aldus de vertrekkende adviseurs. Met het vertrek van Bal- bi en Mujica komt het aantal mede werkers dat voortijdig ontslag heeft genomen op zeven. In Peru wordt al weken gespecu- 1 leerd over het toekomstige econo mische beleid van Fujimori. Tot nu toe heeft de nieuwe president, die op 28 juli geinstalleerd wordt, zich op de vlakte gehouden. Door uit spraken van zijn medewerkers wordt echter duidelijk dat Fujimori van plan is een aantal pijnlijke maatregelen te nemen in een po ging de Peruaanse economie weer gezond te maken. In de verkiezings campagne nam Fujimori duidelijk afstand van de harde economische hervormingen die zijn rivaal de schrijver Mario Vargas Llosa voor stelde. De toekomstige minister van energie en mijnbouw, Fernando Sanchez Albavera, liet gisteren we ten dat hij van plan is de prijs van benzine te verdrievoudigen. In plaats van twintig dollarcent (iets minder dan veertig cent) per vijf li ter zal in het vervolg minstens 65 dollarcent betaald moeten worden, aldus Sanchez Albavera. De aanstaande minister noemde de nieuwe prijs 'realistischer'. De produktiekosten van de benzine lig gen op 58 dollarcent. Bovendien kampt de staatsoliemaatschappij Petroperu met een schuld van 1,2 miljard dollar. "Technisch gespro ken is Petroperu al failliet", aldus Sanchez Albavera. De prijsverho ging moet Petroperu rendabeler maken. HAVANA In sommige gebie den van Cuba zijn ossen heringe voerd om benzine-slurpende trac toren te vervangen en in de hoofdstad Havana moeten de ambtenaren de airconditioning enkele uren per dag uit laten. Vol gens velen is dit nog maar het be- gin. Het Cubaanse volk bereidt zich voor op zware tijden omdat steeds duidelijker wordt dat de' Sovjetunie, die jaarlijks 13 mil joen ton goedkope olie leverde, Fidel Castro de duimschroeven aandraait en steeds minder olie beschikbaar stelt aan het bolwerk van Latijns Amerikaans commu nisme. Energierantsoenen voor overheidsinstellingen en bedrij ven zijn al met 10 procent vermin derd. Vorige maand refereerde Cas tro in een toespraak aan het olie probleem en verklaarde dat de waarheid gezegd moest worden omdat "rekening gehouden moet worden met minder olie". Een ex tra zorg voor de Cubanen is de mogelijkheid dat de Sovjetunie de economische steun aan het land intrekt, tot nu toe een kleine, acht miljard gulden per jaar. De Amerikaanse president Ge orge Bush heeft Sovjet-president Michail Gorbatsjov te verstaan gegeven dat de VS het geven van westerse hulp aan Moskou zullen dwarsbomen zolang de Sovjetu nie Cuba blijft steunen. De VS hebben jaren geleden een econo mische en financiële boycot te gen Cuba ingesteld. "Speciale maatregelen in vre destijd", is het eufemisme voor de draconische maatregelen die Cas tro in gedachten heeft om de cri sis te overleven. Overal in Cuba worden oefeningen in spaarzaam heid en zelfvoorziening gehou den om de bevolking te wijzen op de noodzaak de buikriem aan te halen. In het westen van het ei land worden ossen gebruikt om tractors te vervangen en militaire recruten wordt gevraagd om twee maanden langer te dienen om te helpen hun legereenheden in staat te stellen hun eigen voedsel te verbouwen. Door de straffe maatregelen zouden duizenden mensen in Ha vana hun werk kunnen verliezen, deels omdat de beperking van de meeste busdiensten het grootste deel van de werknemers de reis van en naar het werk onmogelijk maakt. Enkele kantoren experi menteren al met thuiswerk door de employes. Castro heeft gezegd dat de bouw van nieuwe woningen ge heel gestopt zou kunnen en dat de produktie van kleding voor volwassenen wordt vermin derd. Maar Cuba's ambitieuze plan om het toerisme te ontwik kelen, dat in 1995 een vervijfvou diging van het aantal toeristen tot 1,5 miljoen bewerkstelligd moet hebben, gaat onverminderd voort. De communistische regering heeft nu ook ontdekt dat het tro pische klimaat en de zandstran den tot de grootste geldbronnen kunnen worden, iets waar voor gaande regeringen en andere lan den in de regio al eerder achter waren gekomen. Sommige Cubanen geloven dat een verandering van handelspart ners, van de staten van de uiteen vallende Comecon naar de wes terse industrielanden, Cuba goed zou doen. Castro heeft vaak bitter geklaagd over de geringe kwali teit van de goederen die de Oost europeanen naar Cuba stuurden in ruil voor Cubaanse suiker, ci trusvruchten en nikkel. Indien Cuba er in zou slagen om die produkten op de wereld markt kwijt te raken zou het land goederen van beterë kwaliteit in de geindustrialiseerde landen kunnen kopen, maar overstappen naar andere handelspartners is niet eenvoudig en vooralsnog ziet de toekomst er óp dat gebied somber uit. DEN HAAG (ANP) - Vier varkens houders uit Oostburg willen dat het ministerie van landbouw een einde maakt aan het verbod om varkens te vervoeren. Dat hebben zij gisteren in kort geding voor de president van de rechtbank in Den Haag van de staat geëist. Volgens de varkenshouders wor den zij ernstig door het al vier maan den durende verbod getroffen. Voor iedere vervoersactiviteit moe ten zij een ontheffing aanvragen. Ontheffingen worden in de regel wel verstrekt, maar daarbij gelden strenge voorwaarden. Dat leidt volgens de varkenshou ders met name bij de afvoer van big gen tot problemen. De biggen mo gen alleen naar fokkers in Zeeland en een deel van Zuid-Holland wor den gebracht. Daardoor ontstaat volgens hen een enorm biggenover- schot van honderden dieren per week, die nu op alle mogelijke plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen zijn ondergebracht. De beperkende maatregelen in geheel Zeeuws-Vlaanderen zijn het gevolg van een al maanden durende epidemie van klassieke varkens pest in het aangrenzende België. De varkenspest in België heeft nu een enorme omvang bereikt. 85 procent van de Belgische varkensstapel is door de ziekte getroffen. Op een derde van het Belgische territorium mogen geen varkens vervoerd worden. Het aantal pest haarden heeft nu al de 100 over schreden. Men heeft al ongeveer een miljoen Belgische varkens moeten afmaken. De Belgische vrieshuizen zijn overladen met var kensvlees en de varkensstallen bij de varkenshouders puilen uit. Landbouwminister Gerrit Braks houdt er ernstig rekening mee dat hij en zijn andere EG-collega's te ruggeroepen worden van vakantie voor een extra landbouwraad. Hij zei dat gisteren in Brussel. Zijn Bel gische collega, Paul de Keersmae- ker, heeft ermee gedreigd de land bouwministers voor speciaal be raad bijeen te laten roepen. De Keersmaeker wil dat de zoge heten bufferzones rond de varkens- pesthaarden in België verkleind worden.Die -door de Gemeenschap voorgeschreven- zones zijn inge steld om het risico van verdere ver spreiding van de varkenspest te ver kleinen. Komende vrijdag komt het veterinair comité van de EG bijeen om daar over te praten. Besluit het comité om die zones niet te verklei nen dan wil De Keersmaeker een uitspraak van de Europese land bouwraad. Braks noemde de varkenspest epidemie in België "een catastrofe van grote omvang" Hij maakt zich ook bezorgd over de mogelijkheid dat de ziekte naar ons larjd over slaat. In Nederland zijn er ongeveer vier maal zoveel varkens als in Bel gië. Omdat wij nog veel meer var kensvlees exporteren dan België zou de klap voor ons nog veel groter zijn, aldus de minister. DEN HAAG (GPD) - De werkge versorganisaties VNO en NCW voe ren deze week overleg met het mi nisterie van Financiën over het op stellen van een modelcontract voor carpoolers. In dat contract moeten alle rechten en plichten worden vastgelegd tussen de partijen die aan het carpoolen meedoen: werk gever, chauffeur en meerijder(s). Een werknemer die een collega mee laat rijden in zijn auto, krijgt daarvoor van zijn werkgever 44 cent per kilometer, onbelast. "Voorwaar- KLM ontdoet zich van hotelketen Tulip en snijdt in de kosten Ooit Verolme Damen Shipyards in Gorinchem heeft voor 3,5 miljoen gulden de in 1984 gesloten Verolmewerf in het Ierse Cork gekocht. Scheepsmag- naat Cornelis Verolme heeft inder tijd gedreigd al z'n Nederlandse ac tiviteiten naar Cork over te plaatsen als de Staat zijn noodlijdende scheepsbouwconcern niet zou steu- Geen goud Functionarissen van de Britse cen trale bank hebben in de archieven geen spoor kunnen vinden van een goudschat uit de Oekraine. Maan dag verklaarde een lid van het Oek- rainse parlement dat het goud er al 270 jaar moest liggen en dat het nu, inclusief opgelopen rente en de stij ging van de goudprijs, een waarde heeft van omgerekend 56 biljoen gulden. Herenakkoord Er staan geen afspraken over werk gelegenheid in het zogenoemde He renakkoord van de oliemaatschap pijen Shell en Esso met de Neder landse Staat. Dit zegt Shell in reac tie op berekeningen Van de Indus triebond FNV waaruit blijkt dat bij Shell in de afgelopen tien jaar 1.000 arbeidsplaatsen verloren zijn gaan en bij Esso 300. AMSTERDAM (ANP) - Ravast Be heer neemt een belang van 75 pro cent in de hotelketen Golden Tulip International. KLM, voorheen vol ledig eigenaar, handhaaft een be lang van 25 procent. Dat heeft Gol den Tulip gisteren bekendgemaakt. De boekwinst voor KLM op de ver koop van het meerderheidsbelang in Golden Tulip International be draagt 5 miljoen. De drie partijen zijn overeenge komen gezamenlijk te bepalen of nog andere aandeelhouders bij Gol den Tulip zullen worden betrokken. Concrete besprekingen zijn gaande met twee geïnteresseerden. KLM blijft bij de hotelactiviteiten van Golden Tulip betrokken. De lucht vaartmaatschappij heeft zich ver plicht alle activiteiten ten aanzien van promotie en marketing van Golden Tulip die in het verleden zijn verricht, gedurende vi jftien jaar te blijven vervullen. De verkoop van Tulip past in het sireven van KLM zich uitsluitend nog bezig te houden met vrachtver voer en vervoer van passagiers. Alle andere activiteiten worden in de na bije toekomst afgestoten. De KLM hoopt hiermee de kosten te druk ken. Een streng bezuinigingspro gramma moet elk jaar zo'n 100 mil joen gulden aan besparingen ople veren, ongeveer 1,5 procent van de totale onkosten die steeds zwaarder nemende internationale concurren- op het budget drukken. tie en negatieve valuta-ontwikkelin- De KLM kampt, net als andere gen betreffende dollar, pond en yen, grote luchtvaartmaatschappijen, met hogere kosten. De brandstof prijzen zijn gestegen en de kosten van vertragingen nemen toe. De in komsten staan onder druk door toe- verklaarde president-directeur mr. J.F.A. de Soet gisteren. De KLM gaat daardoor een moei lijke periode tegemoet. De inkom sten stijgen minder dan de kosten, zodat de resultaten onder druk staan. Er is beslist twee tot driejaar nodig voordat de winstcijfers een noemenswaardige verbetering la ten zien. Dat heeft jhr. drs. P.C.W. Alberda van Ekenstein, hoofd bu reau financiën van de KLM, giste ren verklaard bij de toelichting op het jaarverslag. Directeur drs. P. Bouw, per 1 april 1991 de opvolger van De Soet, zei een verlies bijzonder onwaarschijn lijk te achten. Het woord 'uitsluiten' durfde hij niet te gebruiken. De cij fers over het eerste kwartaal wor den op 16 augustus gepubliceerd. Door de gestegen kosten ver schuift de kritische beladingsgraad, het punt waarop de KLM quitte speelt op haar vluchten, naar boven. In het eerste kwartaal van het lo pende boekjaar, dat begon op 1 april, is de behaalde beladingsgraad gedaald. De marge tussen actuele en kritische beladingsgraad is daar door kleiner geworden, zodat de winst lager zal zijn dan in dezelfde periode van vorig jaar. KLM wil op lange termijn een be drijfsresultaat behalen van min stens 5 procent van de omzet, aldus De Soet. Vorig jaar behaalde de maatschappij een bedrijfsresultaat van 235,7 miljoen gulden op een om zet van 6,46 miljard. Dat komt over een met 3,65 procent. Volgens De Soet is inmiddels een omvangrijk kostenbesparingspro gramma in werking gezet. Hij Wilde daar niet meer over kwijt dan dat het personeel is gevraagd elke gul den om te draaien "zoals je het thuis ook doet". De maatschappij heeft zich verzekerd tegen een stijging van de brandstofprijzen door de halve wintervoorraad in te dekken. De KLM heeft te maken met hoge renteverplichtingen en afschrijvin gen door het 'agressieve' vlootver- nieuwingsprogramma. De gemid delde leeftijd van de vliegtuigen is momenteel 7,2 jaar tegen twaalf jaar als gemiddelde van de IATA-maat- schappijen. Na de introduktie van de MD-11 over enkele jaren zal KLM beschikken over de jongste vloot ter wereld na Singapore Airli nes. De komende vijf jaar wil de maatschappij 10,7 miljard investe- vliegtuigen. De maatschappij zal dit jaar een boekwinst van ongeveer 110 miljoen gulden behalen op de verkoop van oudere toestellen. de is wel dat een schriftelijke over eenkomst wordt gemaakt", zegt se cretaris Timmermans van de afde ling fiscale zaken van het VNO. "Sa men met het NCW stellen wij een modelovereenkomst op, die alle on dernemers kunnen gebruiken". Voordeel van dergelijke contracten is dat er meer gebruik gemaakt gaat worden van carpoolen, waardoor het aantal auto's op de weg aanzien lijk kan afnemen, aldus de VNO-se- cretaris. Het bijhouden van het carpool- contract en het administreren van de gegevens zijn eenvoudiger dan die van het reiskostenforfait open baar vervoer, waartegen vooral de werkgeversorganisatie KNOV gro te bezwaren heeft. De carpoolrege ling bestaat nu al in de bouw. "Wij willen toestemming dat zo'n rege ling voor alle ondernemingen mag gelden", aldus Timmermans. Amoco moet Fransen schade olieramp betalen CHICAGO (Rtr/AFP) - De olie maatschappij Amoco moet 690 mil joen Franse frank (ongeveer 250 miljoen gulden) schadevergoeding betalen aan Frankrijk. De Franse re gering en een groot aantal Fransen leden schade door de de ramp met de supertanker Amoco Cadiz in maart 1978. Dit heeft een federale rechter in de Verenigde Staten gisteren be paald. De supertanker verloor ruim 270 miljoen liter ruwe olie waardoor grote schade werd aangericht aan de kust en de viswateren bij Bretagne. De Franse regering, Fran se vissers en oesterkwekers en een groot aantal dorpen spraken Amoco aan voor de geleden schade. Amoco gaat tegen het vonnis in beroep, zo heeft een woordvoerder van de Amerikaanse oliemaat schappij laten weten. Het kan nog jaren duren voordat men is uitge procedeerd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5