OPRUIMING Corporaties mogen hoogte huur bepalen 'Overheid houdt mensen fopspeen voor' Ziekenhuisraad akkoord met cao ziekenhuiswezen Bouterse: Nederlands beleid 'gezonde zaak Recherche door brieven op spoor basis IRA-daders Ondernemers in regio verdeeld over boycot WOENSDAG 25 JULI 1990 Proef van drie jaar DEN HAAG (ANP) - Een aantal woningcorporaties kan meedoen aan een proefproject waarbij ze een grotere be leidsvrijheid krijgen. Ze kunnen bijvoorbeeld zelf hun huurprijzen vaststellen. Staatssecretaris Heerma (volks huisvesting) heeft toestemming gegeven voor dit experi ment, zo heeft zijn departement gisteren meegedeeld. Eind dit jaat gaan tien proefprojecten van start, die drie jaar zul len duren. Het verzelfstandigen van de sociale huursector vormt een onderdeel van het beleid van Heerma, zoals dat is neergelegd in de nota Volks huisvesting in de jaren '90. De Tweede Kamer heeft vorige maand ingestemd met deze nota. Eerder werd al aangekondigd dat er exper- mimenten zouden komen met een grotere vrijheid voor corporaties. Bij de op te zetten projecten wordt in eerste instantie gedacht aan experimenten met de verhou ding tussen gemeenten en corpora ties, aan verbreding van het taken pakket van corporaties (bijvoor beeld de bouw van koopwoningen) en aan de verkoop van sociale huur woningen. Ook zullen proeven worden ge houden met de zogenoemde huursombenadering. Dat houdt in dat woningbouwverenigingen, met inachtneming van de wettelijke re gels voor sociale huurwoningen, zelf de huren kunnen verhogen of verlagen. Daarbij geldt als voor waarde dat de totale opbrengst ge lijk blijft. Voor woningen die weinig in trek zijn kan de huur dan worden ver laagd, terwijl voor populaire wonin gen huurverhoging kan plaatsvin den. Corporaties kunnen hierdoor beter inspelen op de markt. Corporaties en gemeenten die willen deelnemen aan een proefpro ject kunnen ideeën indienen bij de Stuurgroep Experimenten Volks huisvesting (SEVj. Die zorgt voor een eerste selectie. Heerma maakt vervolgens zelf een definitieve keu ze. Dat gebeurt in overleg met de koepels van corporaties, de Woon bond en de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Over de selec tiecriteria publiceert de SEV brochure. Computer helpt tegen spijbelen ving en Criminaliteit. Door leerlin gen op school te houden, hoopt men de veel voorkomende kleine crimi naliteit (vooral vandalisme en win keldiefstal) terug te dringen. Hoewel het spijbelen verminder de, leidde dit niet tot een afname van de kleine criminaliteit. Ook functioneerden de leerlingen niet beter op school. Het WODC denkt dat wat betreft de bestrijding van de kleine criminaliteit, meer effect is te verwachten van de twee andere on derdelen van het onderzoek naar criminaliteitspreventie: de begelei ding van probleemleerlingen door éen zogeheten schoolcontactfunc- tonaris èn een interne opvangklas voor dreigende schooluitvallers. Of dit vruchten afwerpt, hoopt het WODC begin volgend jaar te kun nen vaststellen. UTRECHT (ANP) - Na de vakbon den heeft ook de Nationale Zieken huisraad (NZR) zich akkoord ver klaard met de nieuwe tweejarige cao voor het ziekenhuiswezen (223.000 werknemers). Ruim 200 le den van de werkgeversorganisatie stemden dinsdag in Utrecht vrijwel unaniem in met het ruim twee we ken geleden bereikte principe-ak koord. Het akkoord voorziet in een alge mene loonsverhoging van 4 procent in het eerste contractsjaar, dat loopt tot april 1991. Werknemers met een Vier dagen in de week verdringen honderden Surinamers zich voor de Nederlandse ambassade in Paramaribo om een visum voor Nederland te krijgen. Nederland hanteert een langdurig en omzichtig visumbeleid, dat veel Surinamers een verkapt ontmoedigingsbeleid noemen. Alle aanvragers moeten een referentie in Nederland opge ven. Deze informatie wordt doorgebeld naar Nederland, waar plaatselijke politiekorpsen de opgegeven informa tie verifiëren. Antwoorden laten vaak weken op zich wachten. De wachttijden lopen bovendien op door het snel toenemende aantal Surinamers dat een visumaanvraag indient. Dit jaar woren 40.000 verzoeken verwacht tegen 25.000 vorig jaar. (f0to and PARAMARIBO Legerleider Bouterse heeft waardering voor de Nederlandse houding ten opzichte van Suriname. "De Surinaamse re gering zit maar te wachten wat Ne derland gaat doen. En Nederland zegt: 'Wij doen niks, je moet het zelf doen'. Ik vind dat een heel gezonde zaak", aldus Bouterse gisteren in een interview met Veronica- Nieuwsradio. De legerleider zei de bezoekende minister van ontwikkelingssamen werking Pronk "niet zo serieus te nemen", omdat déze geen belet heeft gevraagd op het hoofdkwar tier van het militair gezag. Ministers en staatshoofden uit de regio ver zuimen nooit binnen te lopen, aldus Bouterse, die zei dat Pronk "meer inzicht in de Surinaamse problema- tiek zou krijgen als hij wél met het leger sprak". Pronk benadrukte dat hij alleen mandaat heeft om te praten met „al diegenen binnen de regering die verantwoordelijk zijn voor het eco nomisch beleid". Bouterse zei niets te zien in een nieuwe staatsgreep. "Er zijn wel stemmen opgegaan binnen het le ger die zeggen: waarom grijp je niet in, dan beginnen we weer van voren af aan. Maar nationaal en internatio naal zijn afspraken gemaakt dat het niet zal gebeuren. Die zullen wor den nagekomen zolang ik legerlei der ben. We houden ons aan de Grondwet die we zelf geschreven hebben. Daar zit voldoende rek in". HEERLEN (GPD) - Het IRA-re- chercheteam, dat de aanslag op de twee Australische advocaten op 27 mei in Roermond onderzoekt, is de 19-jarige studente op het spoor ge komen door brieven die zij schreef aan de huizen van bewaring in Roermond en Breda. De Amstel- veense studente werd vorige week woensdag door het Roermondse IRA-team aangehouden aan de Ne derlands-Duitse grens bij Venlo, toen zij juist terugkeerde van een vakantie in Joegoslavië. Uit foto's in de krant en op de tele visie van de aangehouden IRA-ver- dachte die zich Thornton noemde, had zij haar vriend 'Jim' herkend.In de brieven vroeg zij of zij de Ier, die in werkelijkheid Edward Hick heet, kon bezoeken. Bij een huiszoeking in haar studentenkamer die plaats vond tijdens haar afwezigheid, vond de politie onder meer het ech te paspoort van de 26-jarige Ier Ge rald Harte, die wordt verdacht van betrokkendheid bij de aanslag. Ook werden een aantal vervalste documenten, waaronder een Iers paspoort en een Brits rijbewijs aan getroffen en bewijzen dat zij de borgsom van het appartement in de Pletterijstraat in Den Haag had be taald. Dit pand in Den Haag werd vrijwel zeker als uitvalsbasis ge bruikt door enkele IRA-leden. Dit heeft het recherche-team gis teren toegegeven na de verklarin gen van Geradts, haar advocaat. De ze meent dat het veel te zwaar is zijn cliënte te verdenken van deelname aan een misdadige organisatie. "Wanneer dit wel het geval was zou ze heus geraffineerder te werk zijn gegaan." De Ier Hick, wiens identiteit lan ge tijd niet bekend was, werd op 18 juni met de handboeien nog om na een vluchtpoging in Chaam op nieuw aangehouden. Hoewel de studente ongeveer drie maanden een verhouding had met de Ier, ken de zij hem volgens haar raadsman slechts bij de naam 'Jim'. ADVERTENTIE De mooiste Oosterse tapijten nü voordeliger dan ooit! AMSTERDAM: Apollolaan 83 - EINDHOVEN: Nieuwe Emmasingel 21 GRONINGEN: Naberpassage 2 - HEEMSTEDE: Bronsteeweg 2 HILVERSUM: 's Gravelandseweg 27 - UTRECHT: Oudkerkhof 2-4 KNOY-voorzitter Kaïrtminga over reiskostenregeling: Luns: Duitsers gaan mogelijk aan grenzen morrelen Explosie Tilburg De explosie die juli vorig jaar bijna een heel huizenblok aan de Koe bergstraat in Tilburg verwoestte, had kunnen worden voorkomen als de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) zorgvuldiger had gehandeld, zegt onderzoeksleider Gorissen van de Tilburgse politie. De oorzaak bleek een spontaan lekkende lpg- gasafsluiter in een auto die gepar keerd stond in een garage onder een van de woningen. De lpg-gasafslui- ter had de RDW volgens Gorissen nooit mogen goedkeuren. Moord Een 44-jarige man uit Leeuwarden is in de nacht van zondag op maan dag in Keulen met een mes om het leven gebracht. De toedracht en de dader van de moord zijn nog onbe kend. De politie zoekt de dader in het homo-milieu waarin het slacht offer vertoefde. Sail '90 In verband met Sail '90 in Amster dam wordt van 9 tot en met 13 au gustus wordt het treinverkeer in het hele land gewijzigd. Deze mam moet-operatie moet er toe leiden dat reizigers die naar Sail willen, daar ook terecht komen en klanten die niets met Sail te maken willen heb ben, er zo min mogelijk hinder van ondervinden. Vrouw en leger Het aantal vrouwen in de krijgs macht gaat langzaam omhoog, maar iets minder dan oorspronkelijk de bedoeling was. Het aantal vrouwen in de hogere officiersrangen en on derofficiersrangen is verhoudings gewijs nog gering. Zij zijn ook on dervertegenwoordigd in technische functies, zo blijkt uit een brief die Defensie de militaire belangenorga nisaties heeft gezonden. Strontium kwijt De KEMA in Arnhem is een pakket je met daarin 0,1 milligram stron tium 90, een radioactief materiaal, kwijt. Het pakketje werd vorig jaar besteld in de VS, maar is na Schip hol. verdwenen. Volgens KEMA gaat om een zeer kleine hoeveelheid strontium, die gebruikt wordt voor het ijken van bijvoorbeeld de radio activiteit van afvalwater van kern centrales. Zuidpool Nederland is gisteren officieel lid geworden van de Scientific Com mittee on Antarctic Research (SCAR). Met het lidmaatschap kan Nederland in de toekomst meebe slissen over de bescherming van het Zuidpoolgebied. f AMERSFOORT - De Zwitserse deelnemers aan de Jamborette in Amersfoort Martin Hunkeler, Rol and Munz en Alex Bernard, hebben voor eigen zitgelegenheid gezorgd. Tijdens de Jamborette, die gisteren van start ging, ontmoeten duizen den scouts uit de hele wereld elkaar. .(foto ANP) ROTTERDAM (GPD) - Scholieren spijbelen minder wanneer zij door de computer 'in de gaten' worden gehouden. Een experiment op drie scholen voor lager en individueel technisch onderwijs leert dat een geautomatiseerde controle het spij belen met ruim een derde (34,3 pro cent) terugdringt. Dat blijkt uit een onderzoek van het Wetenschappelijk Onderzoeks- en Documentatiecentrum (WODC) van het ministerie van justitie. Het WODC is bezig met een grootscha lig onderzoek naar hoe de criminali teitspreventie in het onderwijs moet worden aangepakt. Op twëe van de drie scholen werd met de computer bijgehouden wie er tijdens een lesuur, een dagdeel, ongeoorloofd afwezig was, waarna meteen contact werd gezocht met PvdA wil snijden in subsidies op premiekoophuizen DEN HAAG (GPD) - PvdA-fractie- leider Wöltgens wil het mes zetten in subsidies voor premiekoop-A- en premiekoop-C-woningen. Het CDA is verdeeld. Voor het CDA-Kamer- lid Wolters is het voorstel van Wölt gens bespreekbaar, maar van zijn partijgenoot Koetje mag aan de pre- miekoop-regeling niet worden ge tornd. Volgens PvdA-fractieleider Wölt gens gaat het met de woningbouw als geheel goed en hoeven de pre miekoopwoningen niet per se te worden gebouwd. Wöltgens zegt dat in een interview met het Finan cieel Dagblad. Het CDA-Kamerlid Koetje is ho gelijk verbaasd over de uitlatingen van Wöltgens. "Met de premiekoop regeling komt het eigen-woning-be- zit binnen bereik van de lagere in komensgroepen. Hoe kan de PvdA die regeling nu af willen schaffen?" Zijn partijgenoot Wolters vindt dat de premiekoopregeling niet per definitie buiten schot hoeft te blij ven als het kabinet alle subsidiere gelingen onder de loupe gaat ne men. "Gezien de hoge rentestand is dit echter niet het juiste moment". De bouw van premiekoop-A-wo- ningen stagneert als gevolg van de relatief hoge rentestand. Op ver zoek van de regeringsfracties van CDA en PvdA in de Tweede Kamer onderzqekt staatssecretaris Heerma van volkshuisvesting of de over heidspremie op de premiekoopwo ningen niet variabel kan worden. De bedoeling is dat de premie auto matisch omhoog gaat als de ren testand stijgt. 'Kerncentrales op kunstmatig eiland' HILVERSUM (GPD) - De bouw van een eiland in de monding van de Westerschelde is de laatste mo gelijkheid om in Nederland, op maatschappelijk aanvaardbare wij ze, nieuwe kerncentrales aan te leg gen. Dat plan heeft het ingenieurs bureau De Ferrante en Bakker in Hilversum dezer dagen gepresen teerd. De energiebehoefte stijgt, en uit milieu-overwegingen is kern energie dé aangewezen oplossing, met op termijn pomp-accumulatie- en getijcentrales erbij, aldus het bu reau. Door deze op een eiland uit de kust te zetten zou de nucleaire angst bij mensen worden weggenomen. de ouders of verzorgers van de leer ling. De inzet van de computer leid de ook tot een drastische afname van de spijbelfrequentie. Die werd maar liefst gehalveerd. Op de school waar de computer niet werd gebruikt, bleven de leerlingen er op los spijbelen. Het experiment met de geauto matiseerde spijbelcontrole maakt deel uit van het zogenoemde Scho lenexperiment, dat met ingang van het schooljaar 1986/1987 van start is gegaan. Het vindt plaats in het ka der van het beleidsplan Samenle- Van onze correspondent Harry Wubs GRONINGEN Geen seconde is Jan Kamminga uit Groningen, voorzitter van het KNOV, er be nauwd voor geweest dat hij zich met zijn oproep tot 'burgerlijke on gehoorzaamheid' een buil zou val len. "Als de rookwolken zijn opge trokken", zegt de voorman van het midden- en kleinbedrijf in Neder land, "zul je zien dat er mazen in het net worden ontdekt. Zo gaat het al tijd. Dan worden er wegen gevon den om onder de ingewikkeldheid uit te komen". Dat hij opzien zou baren met zijn oproep de nieuwe regeling voor reiskostenvergoeding te boycotten besefte Kamminga wel degelijk. Hij zit er niet mee. "Ik ben nu eenmaal gewend zo eenvoudig mogelijk te zeggen wat er aan de hand is. Daar gebruik ik geen moeilijke woorden voor. Maar in dit land van overleg economie klinkt dat kennelijk erg Terugkomend op de opmerking oW de burgerlijke ongehoorzaam heid, zegt hij daar niets van te willen weten. "Dat is het niet eens. Het is niet onwettig wat we doen. Het is het niet doen van iets dat kan". In wendig vergenoegd heeft hij giste ren de commentaren in de media gelezen en aangehoord. Hij consta teert een vrij algemene instemming. Anderzijds brengt de kritiek (die er ook is) hem niet uit zijn evenwicht. Kamminga is er zelfs met teleurge steld over dat het VNO en de andere grote werkgeversorganisatie zijn uitspraken niet ondersteunen. Hij vindt dat eigenlijk "logisch, want het gaat bij deze organisaties om grote bedrijven, die een staf van mensen in dienst hebben, ook voor het ondervangen van de nieuwe re geling. De ondernemers met - zeg maar - vijf tot tien medewerkers, dat zijn de grootste slachtoffers. De fei ten tonen aan dat het met de nieuwe regeling voor reiskosten een ellen de gaat worden. Onze achterban - waarvoor wij praten - ziet er geen gat meer in. Die heeft onze steun ge woon nodig". De oproep van het KNOV geen medewerking te verlenen aan de nieuwe regeling komt, zegt Kam minga, niet plompverloren uit de hemel vallen. "Onze stap is in de tijd gezien volstrekt logisch". Hij doelt daarmee op het feit dat zijn organi satie de te groot wordende admini stratieve lastendruk een paar jaar geleden al aan de orde stelde. Kam minga: "In aansluiting daarop heb ben wij de minister van economi sche zaken gevraagd er wat aan te doen. Dat bleek niet te kunnen, hoe wel hij wel begrip voor ons stand punt op kon brengen". Sympathiek "We hebben daarom geaccepteerd dat er voorlopig - en waarschijnlijk tot het jaar 2000 - niets aan de onple zierige situatie kan worden gedaan. Ons uitgangspunt: we willen van de administratieve rompslomp af en we willen er in ieder geval geen nieuwe toestanden bij. In de afgelo pen maanden hebben wij ons dan ook krachtig verzet tegen de nu be kend geworden maatregelen, hoe wel wij het milieugebaar daarin (het streven naar het terugdringen van salaris tot 2810 gulden per maand krijgen een extra verhoging van 0,35 procent. Het zakgeld dat leer lingen de eerste maanden van hun opleiding ontvangen wordt ver hoogd met 100 gulden netto en de leerlingensalarissen gaan 10 pro cent omhoog. Over de loonsverhoging voor het tweede contractsjaar moeten vol gend'jaar opnieuw afspraken wor den gemaakt. Het is nog niet be kend hoeveel geld daarvoor be schikbaar komt. De Federatie voor hoger personeel in de gezondheids zorg (FHZ), één van de kleinere werknemersorganisaties bij het cao-overleg, is eveens akkoord met de nieuwe cao. Alleen de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstver band (LAD) en de Nederlandse Ver eniging voor Klinische Chemie (NVKC) stemden tegen. De LAD, die de cao overigens al jaren niet on dertekent, vindt dat de loonlijn van artsen in dienstverband te veel af wijkt van de inkomens van hun vrij gevestigde collega's. De klinisch chemici hebben grote moeite met het ontbreken van een professio neel statuut, waarin de rechten en plichten zijn omschreven van werk nemers die een eigen beroepsver antwoordelijkheid hebben. De assistent-geneeskundigen- niet-in-opleiding (agnio's) van het gemeentelijke Leijenburg Zieken huis in Den Haag hebben gisteren bij het ambtenarengerecht een 38- urige werkweek en uitbetaling van overwerk geëist. Zij zeggen in het Leijenburg Ziekenhuis gemiddeld 65 uur per week te moeten werken voor een salaris dat is bepaald op 38 uur (schaal 10; 3900 tot 5400 gulden). Bij de EHBO-artsen en chirurgen zouden uitschieters van 85 uur per week voorkomen. DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe ge neratie Duitsers zou wel eens aan de grenzen kunnen gaan morrelen. Dit zegt Joseph Luns, voormalig secre taris-generaal van de NAVO en oud minister van buitenlandse zaken in het weekblad Elsevier. "De Duitse volksaard is bekend, hè? Van nature worden Duitsers, wanneer ze machtig zijn, een beetje arrogant. Ik zeg niet dat iets derge lijks de eerste tien, twintig jaar ge beurt, maar ik kan niet voorspellen wat er over dertig jaar gebeurt. Dan is er er een nieuwe generatie Duit sers, die niet meer weet van de oor log, maar zich wel bewust is van de enorme kracht van haar land." En over de argwaan van de Polen: "Die herinneren zich hoe de laatste wereldoorlog begon en vragen zich af of te zijner tijd de vraag van de Poolse grenzen niet opnieuw naar voren komt". Volgens Luns zijn ook de Franse en de Russische regering bang voor het nieuwe Duitsland, maar durven ze dat vanwege de enorme economi sche belangen niet hardop te zeg gen. het autogebruik, red.) sympathiek vinden". "We hebben de zaak aan het par lement voorgelegd, maar kregen al leen in de Eerste Kamer wat steun. En verder was het dus afwachten voor ons. Wij hebben de afgelopen weken de stukken over de nieuwe regeling bestudeerd en we conclu deerden: dat wordt niks! En omdat we geen nieuwe rompslomp erbij wilden, vonden we de vrijheid om te zeggen: aan die nieuwe regeling werken we niet mee". De KNOV-voorzitter vindt dat de regering een fout maakt door via een ingewikkelde omweg aan geld voor milieu-doeleinden te komen. Hij denkt dat het vragen van geld rechtstreeks aan de burger kan. "Mits althans heel zorgvuldig wordt aangegeven waar het voor is. Nu worden allerlei milieumaatregelen genomen in samenhang met finan ciële manoeuvres. Maar helderheid over de plannen voor de burger ont breekt". Kamminga noemt in dit verband het Nationaal Milieubeleidsplan Plus. "Daar zie je nu de uitwerking van. Al die bonnetjes waarover de mensen in het kader van de nieuwe reiskostenregeling moeten beschik ken. En dan loopt het autoverbruik 0,5 procent terug! Op deze manier is de overheid bezig de samenleving een fopspeen voor te houden". Van onze verslaggever Monica Wesseling LEIDEN/DEN HAAG - In de Leidse en Alphense onderne merskringen is de oproep van KNOV-voorzitter Kamminga om de nieuwe wettelijke regeling voor het woon- en werkverkeer te boycotten, gemengd ontvangen. Voorzitter Verberg van de Leidse afdeling van het KNOV steekt zijn mening over de nieuwe belas tingmaatregel niet onder stoelen of banken. "We zijn zo langzamer hand onbezoldigd boekhouders van de overheid. De nieuwe be lastingmaatregel is papiertech nisch een puinhoop. De ene rege ling is nog niet klaar of de andere staat op stapel. We staan dan ook achter de oproep van Kamminga om de regeling te boycotten". Verberg vindt dat de overheid eerst maar eens het geld dat auto mobilisten in het overheidslaatje brengen, moet gebruiken ter be vordering van het openbaar ver voer. "Als ze het geld uitsluitend voor bruggen, wegen en busba nen zouden gebruiken zou zo'n belastingmaatregel niet nodig zijn geweest". Bierbrouwer Heineken in Zoe- terwoude is een andere mening toegedaan. "De werknemers heb ben recht op de fiscale behande ling die ze verdienen. De boycot- oproep wijzen we dan ok af', zegt voorlichter C. Woerts van Heine ken. De papieren rompslomp die de nieuwe regeling met zich mee zou brengen, is voor Woerts geen onoverkomelijk bezwaar: "We hebben al zoveel administratieve verplichtingen, dit kan er ook nog wel bij". eAkzo, waar Akzo coatings Sas- senheim (Sikkens) onder valt, zegt loyaal aan de nieuwe rege ling mee te werken. "De werkne mers moeten in de volle breedte van de regeling kunnen profite ren. Voorwaarde is natuurlijk wel dat de kosten van de uitvoering van de regeling de baten voor de werknemers niet overschrijden. Een interne studiegroep buigt zich momenteel over deze vraag", aldus een woordvoerder van het Akzo-hoofdkantoor in Arnhem. Voorzitter Groenendijk van de Vereniging van Ondernemingen Alphen aan den Rijn is niet blij met de nieuwe belastingmaatre gel. "Het is een zeer gecompli ceerde regeling en dat in een tijd dat er wordt gestreefd naar dere gulering. De overheid zadelt de werkgevers met heel veel werk op". De vereniging geeft haar le den geen adviezen op sociaal-e nomisch terrein, waar deze maat regel ook onder valt. Schade Intussen hebben de fiscale woordvoerders van het CDA en PvdA in de Tweede Kamer, Vreugdenhil en Vermeend, met grote verbazing kennis genomen van Kamminga's oproep. "Een onberaden opmerking", aldus Vreugenhil gisteren in een re tie. "Een onbezonnen opmerking die het midden- en kleinbedrijf veel schade doet", aldus Ver meend. Vreugdenhil vermoedt echter dat de KNOV-leden willen vc komen dat ze hun werknemers de verhoogde belastingvrije reiskos tenvergoeding moeten -betalen die vanaf 1 augustus mogelijk wordt als werknemers de eerste 10 kilometer naar hun werk per openbaar vervoer reizen. WD-Kamerlid Linschoten wijst er op dat de WD tijdens de behandeling van het wetsont werp in de Tweede Kamer keer op keer heeft betoogd dat men be zig was een wettelijk "wange drocht" in elkaar te steken, dat bij de uitvoering op zijn minst op grote problemen zou stuiten.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3