Pittige blondjes in het pulletje Eieren in de disco Sporter moet drinken voor hij dorst heeft •j:ii;ih=ci Joop Stokkel grossiert in medailles WOENSDAG 25 JULI 1990 Jongeren eten minder eieren dan ouderen. Ze ontbijten min der. waardoor een belangrijk ge- bruiksmoment van het ei ver valt. Bovendien geven jongeren op andere momenten van de dag de voorkeur aan nieuwe, snelle, complete en vooral gemakkelijk te bereiden maaltijden. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren denkt het ei van Columbus te hebben gevon den en begint binnenkort met een opvallende en vooral flitsen de campagne in de Nederlandse discotheken. Vanaf volgende maand doet het ei via zogeheten vidiwalls (een opeenstapeling van tv's) zijn intrede in de we reld van hip-hop, acid house en rappers. Fons van Leeuwen van het produktschap: "Wij zijn de eer ste van de agrarische produkt- schappen die via dit medium de ze jonge doelgroep gaan bena deren. In 125 disco's en in som mige dansscholen gaan wij snel gesneden videoclips uitzenden over het eten van een eitje. Onze spot wordt onderdeel van een hele verzameling leuke, gekke clips en commercials, waarmee we gedurende zes weken zo'n twee miljoen jongeren hopen te bereiken". Dat het eiergebruik wat stagneert, wijt Van Leeuwen aan twee hoofdoorzaken: cho- lesterolangst en verandering van levensstijl. "Wij zijn kleine eiereters. In Israël verorbert men vierhonderd eieren per hoofd van de bevolking, terwijl wij er in een jaar maar 183 con sumeren. Daar zijn de zoge naamde verborgen eieren zoals onder meer in gebak, shampoo, advokaat, pasta bij inbegrepen. In de wat rijkere Europese landen zie je de laatste jaren een daling. Maar toch zit ten landen als Duitsland en Frankrijk nog steeds boven 250 eieren per jaar. Volgens de produktschaps- woordvoerder leeft het idee nog steeds dat je van eieren beter niet teveel kunt eten. "Die cho- lesterolangst leeft toch sterk ten aanzien van eieren. Echter, bij verreweg de meeste mensen heeft het eten van eieren nauwe lijks enige invloed op het cho lesterolgehalte. Of je er nu een per dag eet of een per week, dat maakt niet uit. Gelukkig wor den de effecten van de eiercon- sumptie wat genuanceerder be zien, nu ook het Voorlichtings bureau voor de voeding aan geeft dat drie eieren eten per week okay is", aldus Van Leeu wen. Tripels van rond 9 procent in trek Van onze medewerker Rien van Reems Het is een trend, zowel bij ons als in België, om enerzijds heel lichte bieren te drinken (de onweerstaanbare opkomst van het alcoholvrij) en anderzijds de zwaardere te degusteren: dat wil zeggen, met mate en bedachtzaam te genieten. Met name de pittige blonde bieren zitten in de lift, de Tripels van rond de negen procent. Het etiket van de Steenbrugge Tri pel is gebaseerd op een gravure van de Heilige Amoldus, patroon van de brouwers. (foto gpd> Paul Vanneste met zijn pittige blonde. In die trend past de komst van een nieuw bier van Brouwerij De Gou den Boom in Brugge. Het eerste brouwsel van de Steenbrugge Tri pel is half juni uit de brouwketel ge komen en is begin juli op de markt komen. Ook in Nederland, want De Gouden Boom is zeer actief op de exportmarkt. Brouwer Paul Van neste - wiens overgrootvader Jules Vanneste in 1872 een jeneverstoke rij kocht in de Langestraat in Brug ge en daar in 1886 een brouwerij aan toevoegde - heeft zijn voorbereidin gen voor 1992 getroffen. Van onze medewerkster Patricia Schutte, diëtist Voorlichtingsbureau Voeding Steeds meer mensen ont dekken dat lichaamsbewe ging goed voor hen is. Het geeft ze een gevoel van fit heid. Maar moet je er meer door eten en drinken of moet je speciale vitamine- en mi- neralenpreparaten gebrui ken? De sportscholen heb ben al die middeltjes toch niet voor niets in de kast? Dit zijn vragen die bij steeds meer mensen leven. En terecht, want of je nu topprestaties moet leveren of niet, voeding levert een wezenlijke bijdrage aan fitheid. Eten en drin ken geven energie en voedingsstof fen. Een normale, gezonde voeding is, ondanks alle reclame voor spe ciale preparaten, nog steeds de ba sis voor alle activiteiten. Ook voor sport. Toch anders Er lijkt dus niets aan de hand, ware het niet dat veel Nederlanders toch al te vet eten om hun lichaam in goe de conditie te houden. De sporter vormt wat dat betreft geen uitzon dering, terwijl juist hij extra veel van zijn lichaam vergt. En in die zin toch maar beter anders kan eten. De meeste sporters krijgen, als ze gevarieerd eten, genoeg van alle be nodigde voedingsstoffen binnen. Alleen bij extreme vormen van sportbeoefening is soms een aan vulling met preparaten nodig. Het gaat dan om volwassenen die per dag meer dan 1 a 2 uur trainen. In veel gevallen hebben deze 'topspor ters' een persoonlijk advies nodig. Datzelfde geldt voor kinderen die jonger zijn dan twaalf jaar en dage lijks 1 uur of meer trainen. Voor per soonlijke adviezen kan men terecht bij een diëtist of sportarts. Zetmeeirijk Iedere type sport vraagt afhanke lijk van de zwaarte van de inspan ning en hoe vaak die geleverd wordt een ander accent op het gebied van voeding. Voor duursporters (lange-af- standlopers, triatleten, schaatsers, bergbeklimmers, roeiers, langlau fers en dergelijke) geldt dat zij voor al zetmeelrijke produkten moeten eten, omdat ze daaruit veel energie kunnen halen. Dit zijn bijvoorbeeld brood, aardappelen, rijst, spaghetti en peulvruchten. Krachtsporters, zoals bodybuil ders, gewichtheffers en boksers, hebben een iets verhoogde behoef te aan eiwitten, omdat zij meer spierweefsel bezitten. Aangezien de voeding in Nederland al een hoog eiwitgehalte heeft, is het absoluut overbodig extra veel eieren, bief stuk of andere eiwitrijke produkten te eten. Eiwitrijke preparaten ko pen is helemaal weggegooid geld, want alle eiwitten die het lichaam niet meer nodig heeft voor de op bouw van weefsel worden verbrand en direct gebruikt, of opgeslagen in de vorm van vetweefsel. Teamsporters doen er goed aan er bij de keuze van hun tussendoortjes op te letten dat deze niet te veel vet bevatten. Als je een dag op het sportveld doorbrengt en meerdere wedstrijden moet spelen, is het het makkelijkst om snacks, repen en koeken te kopen. Deze bevatten echter veel vet. Het is beter minder vette produkten met veel koolhy draten te eten, zoals belegde boter hammen en fruit. Koolhydraten zijn de meest efficiënte energiebron. Vocht Zoals gezegd besteden sporters te recht veel aandacht aan hun voe ding, maar het meest essentiele wordt nogal eens over het hoofd ge zien: vocht. Veel problemen bij sporters worden niet zozeer veroor zaakt door een tekort aan bepaalde voedingsstoffen, maar door een ge brek aan vocht. Lichamelijke in spanning vraagt om extra vocht. Water dient vooral als transport middel van opgeloste voedingsstof fen en stofwisselingsprodukten. Verder handhaaft water een gelijk matige lichaamstemperatuur. Vochtverlies veroorzaakt al snel prestatieverlies. Een vochtverlies van drie procent van het lichaams gewicht leidt zelfs tot tekenen van uitputting. Dit uit zich onder andere in concentratieverlies en vermoeid heid. Bij iemand van 60 kilo is dat het geval bij een verlies van 1,8 liter. Dorstgevoel treedt pas op bij een verlies van meer dan 2 procent. Be gin dus met drinken voor je dorst krijgt. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding geeft in het boekje "Sport Voeding, om warm voor te lopen" veel praktische advie zen over voeding in relatie tot sport. Het is te bestellen door overmaking van f 7,50 op gironum mer 4323700 van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding in Den Haag onder vermelding van de titel en bestelnummer 110. Verpakking Als in dat jaar de grenzen in Europa open gaan, zal het bier in alle rich tingen gaan stromen, slechts belem merd door zoiets futiels als de ver pakking. De brouwerijen die, fier op het eigen karakter van hun pro- dukt, een speciaal type flesje voe ren, komen in een moeilijk parket. De Nederlandse brouwerijen gin gen een paar jaar geleden allemaal over op een nieuw flesje, het stan daard-pijpje. In België echter ble ven de brouwers hun eigen verpak king trouw en dat wreekt zich nu bij de export. Brouwer Vanneste heeft die pro blemen aan zien komen en heeft er een oplossing voor gevonden. Hij is een overeenkomst aangegaan met de Franse brouwerij Castelain in B'enifontaine, zo'n dertig kilometer ten zuiden van Lille (Rijssel). Het Brugs Tarwebier, de Brugse Tripel en het donkere Abdij van Steen brugge wordt nu per tankwagen naar Brasserie Castelain gebracht waar het wordt gebotteld in de be kende bolle wegwerpflesjes van 25 cl waarin ook in ons land het ex portbier wordt verpakt. Ook de spe ciale gist van De Gouden Boom gaat naar Castelain die voor de nagisting op fles een warmtekamer moest bouwen. De samenwerking met Castelain heeft nog een tweede voordeel voor de Nederlandse en Belgische bier- liefhebber. Want op zijn beurt voert Vanneste het bier van Castelain in. Ch'ti Castelain is een van de twintig am bachtelijke brouwerijen die nog in Noord-Frankrijk werkzaam zijn en die qua traditie en karakter aanslui ten bij Vlaanderen. De naam van het bier uit B'enifontaine is mis schien wat moeilijk uit te spreken: Ch'Ti is ontleend aan het oud-Picar- disch, de taal die vroeger in de Wat de Steenbrugge betreft, hier is eveneens van traditie sprake. De stichter van de Brugse brouwerij, toen nog 't Hamerken, Jules Van neste had drie zonen die alle drie in de zaak kwamen. Brugge had toen dertig brouwerijen en 't Hamerken was vijftien jaar na de oprichting op een na de grootste. Dat kwam om dat de drie zonen drie maal zoveel café's konden bezoeken als de brou wers die er alleen voor stonden. In elk café gaven zij vlot rondjes wat grote bestellingen opleverde. Tussen 1924 en 1926 stierven alle drie de broers en draaide de brou werij op een heel laag pitje. Het Ab dijbier van Steenbrugge werd toen bij de coöperatieve brouwerij de Lac aan het Minnewater gebrou- Toen in 1932 de vader van Paul Vanneste van de brouwerijschool kwam werd de zaak nieuw leven in geblazen tot in 1940 de produktie weer terugliep. Na 1947 volgde een derde start met bier van lage gisting en het maken van frisdranken, maar in 1980 ging het weer neerwaarts en in 1982 werd 't Hamerken opgehe- Vierde begin Paul Vanneste heeft daarna, samen met één knecht, voor een vierde be gin gezorgd. Hij koos voor uitslui tend bieren van hoge gisting, met een traditionele Brugse achter grond en herdoopte de brouwerij in De Gouden Boom. Bieren met een hoge toegevoegde waarde, zoals hij zelf zegt. Op het moment maakt het Brugs Tarwebier 72 procent uit van de produktie, Brugse Tripel 25 pro cent en Abdij van Steenbrugge 3 procent. In die verhouding brengt de komst van de Steenbrugge Tri pel voorlopig slechts een lichte ver andering. Van c redacteur Tim Brouwer de Koning RIJNSBURG - Voor Petra Grimbergen breken spannen de tijden aan. De 20-jarige Rijnsburgse wielrenster neemt om te beginnen vanaf morgen deel aan de Nederlandse baankampioenschappen in Alkmaar en staat daarnaast voor een voorlopig hoogtepunt in haar sportieve carrière: zij wordt uitgezonden naar de 'Vrouwentour'. Wat voorheen de Tour féminin was, de Ronde van Frankrijk voor vrou wen, heet dit jaar ds Ronde van de Europese Gemeenschap. In sep tember gaat de tegenhanger van de voormalige Ronde van de Toe komst voor mannen door een groot aantal landen van de EG. Nu Grim bergen van bondscoach Piet Hoek stra inmiddels de toezegging heeft gehad, houdt zij terdege rekening met deze wedstrijd. "We komen zelfs door Nederland, een etappe in Zuid-Limburg", zegt de met klim- capaciteiten begiftigde nummer ze ven van het afgelopen Nederlands kampioenschap. Petra Grimbergen, ook bekend uit de schaatswereld, is dit jaar als wielrenster definitief doorgebro ken. Dat wekt verwondering bij een sportster die aanvankelijk alleen aan het zomerseizoen begon om een goede basis te leggen voor het schaatsen. Maar op de fiets leverden niet alleen de NK, maar ook andere wedstrijden in binnen- en buiten land haar de ene ra de andere tri omf op. Grimbergen zelf is minder verbaasd over de gunstige resulta ten dan de buitenwacht: "Vorig sei zoen reed ik bijna net zo goed als nu, alleen had ik toen veel pech. Ik ben Wielerbond wijst tien renners aan STIPHOUT (ANPi - De profsectie van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) heeft tien ren ners aangewezen voor de wereldti telstrijd op de weg op 2 september in Utsunomiya (Jap). Jan Raas en Peter Post, die als ploegleider in Ja pan zal optreden, leveren met drie coureurs het merendeel van de se lectie. De aangewezen renners zijn: Pe ter Winnen, Frans Maassen, Gerrit Solleveld (ploeg F.aas), Erik Breu- kink, Jos van Aeri (ploeg Gisbers), Steven Rooks, Eddy Bouwmans, Louis de Koning (ploeg Post), Maar ten Ducrot (ploeg Priem), Adri van der Poel (ploeg Godefroot). Belang rijkste kandidaten voor de overige posities: Tolhoek, Verhoeven, Suy- kerbuyk. toen vijf keer gevallen en reed ook regelmatig lek". Nu zij wat vaster in het zadel zit, blinkt Grimbergen op alle terreinen uit. Zo wint zij af en toe een criteri um (Driel) en sprint zij met de besten mee. Zelfs tegen nationale toppers als Monique Knol en Leon-, tine van Moorsel ("Zij zijn door hun ervaring alleen een stuk slimmer") is zij niet bij voorbaat kansloos. Een parel op de palmares van Grimber gen is de (eind)overwinning in de Ronde van Aragon, die zij met maar liefst dertien eretricots afsloot. Grimbergen: "Ik heb het klasse ment daar in de tijdrit van 2500 me ter gemaakt. Voor mijn gevoel draaide ik slecht en ik reed na af loop dan ook diep teleurgesteld weg. Maar toen ik mij weer onder de andere coureurs vertoonde, bleek dat ik de tijdrit met negen seconden voorsprong op de Zwitserse Evely- ne Muller had gewonnen. Die mar ge heb ik, ondanks alle aanvallen op mijn positie, niet meer prijsgege ven". Hoewel die Spaanse ronde slechts drie dagen duurde, kreeg Grimber gen er een aardig voorproefje van wat haar in de EG-Tour te wachten (Isr) - Letsjinski (Ned) 1-1, Linssen (Ned) Goloebeva (Sov) 1- Robbens (Ned) - Presman (Sov) 0-2, Bernts (Ned) - Van der Wal (Ned) 0-2, Gantwarg (Sov) - Kokke (Ned) 2-0, Wirny (Sov) Nagels (Ned) 1-1Krajen- brink (Ned) Van Zuylekom (Ned) 2-0, Beijaert (Fra) - Knevel (Ned) 1-1, Verpoest (België) - Pasj- ;Sov) - r - Eggens staat. "De organisatie was minder strak dan in Nederland. Op kruis punten moesten we zelf maar kie zen welke kant we opgingen, want die waren niet afgezet. Als ik voorop reed, koos ik altijd voor de bocht die was schoongeveegd. Dat hadden ze, leek mij, speciaal voor ons gedaan". als ik mijn concurren trole, zeer officieel aan toe. Boven dien was de publieke belangstelling groot. De mensen herkenden ons zelfs op straat; het wielrennen leeft er meer dan bij ons. Natuurlijk is zo'n ronde niet in alle opzichten te vergelijken met de EG-Tour, maar als voorbereiding vond ik het heel geschikt". Grimbergen kan zonder veel ex tra training tot grote hoogten stij- ASSEN (ANP) - Als ventje van ze- Ven klom Joop Stokkel over het hek van een elektriciteitscentra le. Hij kwam terecht op een ter rein waar hij zich beter niet had kunnen vertonen. Door een gaat je in een van zijn laarzen kreeg hij een stroomstoot van 50.000 volt door zich heen. Het kostte hem zijn linkerbeen en rechterarm. „Ik heb toen best wel mazzel gehad", zegt de zwemmer. „Een onderhoudsman is hetzelfde overkomen. Die heeft het niet overleefd." Zestien jaar na de tragedie mag Stokkel zich de meest succesvol le Nederlandse deelnemer aan de Wereldspelen voor gehandicap ten noemen. In zwembad De Wel le in Drachten veroverde hij acht medailles. Vier gouden (op de honderd meter schoolslag, hon derd vrij, tweehonderd wissel en vijftig vlinder) en vier zilveren. Bij de Paralimpics in Seoel, een kleine twee jaar geleden, haalde hij „slechts" vier plakken: twee gouden, een zilveren en een bron zen. Een kwestie van de klassen waarin hij uitkwam, zegt Stokkel. „In Seoel werd eeh aantal klassen waarin ik zou uitkomen ge schrapt. Toen heb ik mij laten herkeuren en kwam ik uit in zwaardere klassen". De grote medaille-oogst van Stokkel is het resultaat van gedis ciplineerd leven en hard trainen. Vanaf december maakte hij we kelijks elf trainingsuren. Even zag het er somber uit. Acht weken voor het begin van de Spelen kreeg de man uit Aalsmeerder- brug een knieblessure. Hij moest zijn programma twee weken stil leggen en bracht veel uren door bij de fysiotherapeut. Net op tijd was hij klaar voor zijn succesvolle medaillejacht. Toch heeft Stok kel het idee dat zijn winnende tij den beter waren geweest als hij het knieletsel niet had gehad. "Ik ben natuurlijk wel tevre den, maar de tijden waren net niet wat zij hadden kunnen zijn. Al leen over de vijftig meter vlinder ben ik echt te spreken. De vlin derslag is mijn slechtste slag, maar het ging boven verwach ting." tes boo r hijgen en zelf alweer hersteld (foto Lock Zuyderduin) gen. Bondscoach Hoekstra is echter van mening, dat de Rijnsburgse er nu, met de Tour in het verschiet, maar een schepje bovenop moet doen. "Behalve een meerdaagse wedstrijd in augustus in de DDR moet ik van hem ook nog gaan trai nen in de Ardennen. Tot dan toe had ik nog niet veel meer geklom men dan bij de Wassenaarseslag". Maar voor het zo ver is, waagt Grimbergen nog even een uitstapje naar de baan. "Dat doe ik nog niet zo lang. Een trainer, Rob de Groot, heeft me op het idee gebracht. Ik neem deel aan alle disciplines voor vrouwen: sprint, achtervolging en klassementswedstrijd. De achter volging bevalt me wel. Dat lijkt een beetje op schaatsen. Drie kilometer lang, maar je moet wel ontzettend diep gaan". Al haar krachten aanspreken, af zien, een belangrijk aspect bij wiel rennen, kan Grimbergen als de bes te. "Het geeft me een lekker gevoel als ik mijn concurrentes hoor hijgen en zelf alweer hersteld ben. Het komt onderweg steeds minder vaak voor dat ik er af moet. In het peloton draai ik ook veel beter mee dan in voorgaande jaren. Ik kan nu ook mijn deel van het kopwerk verzet ten. Vorig jaren zaten ze regelmatig op mij te mopperen als ik hen niet kon aflossen, nu weten ze dat ik graag wil werken. En dat waarderen die meiden". kevitsj (Sov) 1-1, Sjoroetsjenko (Si (Ned) 2-0. Stand na drie ronden: 1. Presman 6, 2e t/m 17e plaats: onder anderen Goloebeva, Koyfman, Letsj inski, Gantwarg, Krajenbrink, Linssen en Knipper HAARLEMSE HONKBALWEEK vierde speeldag. Cuba 004 101 07 =13 Taiwan 000 000 00 0 werpcijfers. Cuba. Aleman (7): 6-4-2-0. Taiwan Tsai (3): 2-0-8-1, Tong (3+3): 2-0-8-0, Han (1): 0- 0-5-0. Homerun. Cuba. Pierre (6e 2). Sullivans (VSt) 002 043 500 14 Pac Ten (VSt) 020 004 010 7 werpcijfers. Sullivans. Sirotka (5): 2-6-5-1, Tim Sullivan (2/3): 0-2-2-0, Dooner (1 1/3): 0-0-1-0, Mattson (2/3): 0-0-4-0, Cirillo (1): 0-0-0-0, Angelo (1/3): 0-0-1-0. Pac Ten. Terhes (4 1/3): 0-4-4-0, Lee (1 2/3): 1-1-4-2, Sanders (1): 0-2-1-1. Red mond (2): 1-0-0-0. Homeruns. Sullivans. Morgan (5e +3), Eddington (7e 2). Stand: 1. HILVERSUM Eerste koers, 2000 m: 1Elineres Hanover (A. de Wrede) 2.42,4 -1.21,2,2. Early Ricardo, 3. Earl Baker. Toto: winnend: 3,60, plaats 1,301,80 1,70, koppel 21,10, trio 194,90. Tweede koers, 1609 m: 1. Everwm Alone (A. Suykerbuyk) 2,08,0 - 1.19,6, 2. Elita Morgan, 3. Dianne. Toto: winnend 2,60, plaats 1,60 2,80, koppel 5,20, trio 30,90. Derde koers, 1609 m: 1. Scurry Lobell (L. Doo- per) 2.04,6 -1.17,4,2. Edwin David, 3. Cliff, 4. Earl Torpedo. Toto: winnend 2,60, plaats 1,70 2,10 7,60. koppel 3,40, trio 189,80, kwartet 934,50. Vierde koers, 2900 m: 1 Everything (S. Hart man) 3.52,8 -1.20,3, 2. Eliot Hanover, 3. De Bles Princes. Toto: winnend: 3,30, plaats 1,20 1,20 1,30, koppel 3,80, trio 24,40. Vijfde koers, 2000 m: 1. Chess Darby (R. Hauber) 2.38.1-1.19,1.2. Earldevil Belwin, 3. Vicky Victorious. Toto: win nend 5,10, plaats 1,30 1,20 1,70, koppel 3,60, trio 44,40. Zesde koers, 2000 m: 1. Diamant C (A. Mollema) 2.39,1 - 1.19,6, 2. David Morgan, 3. Brown Lady, 4. Charitable. Toto: winnend 1,70, plaats 1,40 1,70 4,10, koppel 4,80, trio 68,40, kwartet 203,70. Zevende koers, 2000 m: 1. Chokey Treen (J. de Leeuw) 2.35,0 - 1.17,5, 2. Channa Hanover, 3. Bajonaire Veha. Toto: win- (J. Oorthuijzen) 3.17,4 1.20,2, 2. Afra Crack S. Niet gestart: Zarina del Sol. Toto: win nend 2,80, plaats 1,40 2.401,80, koppel 16,00, trio 90,10. Negende koers, 2000 M: 1 Super Explo sive (H. Langeweg) 2.35,7 - 1.17,9, 2 Amazone Cede, 3. Woensdag. 4. Amy David. Toto: winnend 1,90, plaats 1,40 3,70 2,60, koppel 12,50, trio 127.30, kwartet 1886,10. Tiende koers, 2000 m: 1. Zyca More Bluff (H. Langeweg) 2.38,4 -1.19,2, 2. Concorde. 3. Ciao Magnus. Toto: winnend 9,40, plaats 3,70 2,40 2,60. koppel 28,60, trio 363,80. Elfde koers, 2000 m: 1Donna Berkum (T. de Mol) 2.42,9 - 1.21,5, 2. Bentley, 3. Derby West- land. Toto: winnend 7,90, plaats 1,60 1,20 1,80. koppel 10,20, trio 100,00 W-5 Spel: 4 - 5 - 2 - 9 -1f. 359,30. Totale omzet totalisator: f. 269.116,00. zevende ronde: Vreeken - Jansen 1/2-1/2, Limbach De Wit 1-0, Drewes - De Vries 1/2-1/2, Van Parreren - Ben schop 1-0, De Greef - De Kleuver 1/2-1/2. Stand: 1 Vreeken, De Greef en Limbach 4 1/2, 4 Ben schop en De Vries 4.6. Drewes en Jansen 3.8. De Wit, de Kleuver en Van Parreren 2 1/2. OPEN NK zevende ronde: Simic (Joe) Zjatdinov (Sov) 1/2 -1/2, Cuijpers - Van Laatum 1/2-1/2, Mokyr (Ts|) Ermenkov (Bul) 0-1, Van Riemsdi|k - Finegold (VSt) 1-0, Martin (GBr) - Bagirov (Sov) 1/2-1/2, Bosman - Farago (Hon) 0-1Uhlmann (DDR) - Piri- si (Ita) 1-0, Hartoch (Ned) - Ninov (Bul) 1/2-1/2, Hoeksema Van Wely 0-1. FEDERATION CUP (VROUWEN) Nederland - Zwitserland 2-1. Schultz - Bartos 7-6 6-0, Bollegraf - Zardo 7-6 5-7 2-6, Schultz/Bolle- graf - Krapl/Cohen 6-0 6-1Spanje - Canada 2-1, Sovjetunie - Brazilië 3-0, Frankrijk - Taiwan 3-0, Bondsrepubliek - Argentinië 2-1Groot-Brittannië - Dominicaanse Republiek 3-0, Israël - Denemar ken 2-1Nieuw-Zeeland - Griekenland 3-0, Hong kong - Hongarije 3-0, Noorwegen - Malta 3-0 Ne derland speelt in de tweede ronde tegen de Bondsrepubliek. T MELKHUISJE Enkelspel, eer6te ronde: Jaite (Arg/2) Koever mans (Ned) 1-6 6-1 6-3, Emilio Sanchez (Spa/1) - Nijssen (Ned) 6-3 5-7 6-4, Javier Sanchez (Spa) - Skoff (Oos/7) 7-6 4-6 7-6, Agu.lera (Spa/3) - Vajda (Tsj) 6-4 7-5, Casal (Spa) - Perez (Uru) 6-1 5-7 6-2, Costa (Spa) - Rosset (Zwi/5) 6-2 3-1 blessure Ros set. Camporese (Ita) - Santoro (Fra) 6-3 7-5, Filip- pim (Uru) Perez-Roldan (Arg/4) 6-3,6-4 Dubbel spel, eerste ronde: Haarhuis/Koevermans (Ned/4) Davids/Kemper (Ned) 6-4 4-6 6-3, Ba- guena/Suk (Spa/Tsj) - Delaitre/Masso (Fra/Bel) 6- 4 7-5. ROOMBURG Kwalificatie A mannen: E. van Gelderen - M. Vis ser 6-0,3-6,6-2; E. Bakker - J. Snijders 7-6,2-6,6- 0. Guinau 6-1, Stassen F. Joosten 6-2, 6-3; S. Gomperts - S. Verhaar 0-6, 7-5,6-2; Y. Grubben - C. Warnaar 6- 1,6-2; A. van der Linden - K. van Bijsterveld 6-16- 1MEB: B. Wild - E. Bolten 6-16-1M. van Trigt - J. van Leeuwen 6-0, 6-0; D. van Romondt - M Fleischeuer w.o.; D. van Romondt - J. van Marwi|k 7-6, 6-1R. Liefbroer A. Mol 6-2, 6-2; E van Gel deren - M van Rijn 6-4, 6-1; B. Betz - B. van der Zee 7-6. 6-4 VEB: M. Siemerink - K. Nelis 6-2,6- 4; C. Warnaar - A van der Linden 7-5, 2-6, 6-4;J. Paauw - C. van Remoortere 6-3, 6-2; S. Paauw - N. Wientjes 6-3,6-1M.J. Rutten - N. van Romondt 6-2,6-3; I. van Seeters - N. van der Voort 7-5,6-4, K. van Bijsterveld - A. Rammers 6-4, 3-0, ret. MEC1: E van Benschop - M. Schol 6-2, 7-6; I. Bergsma - J. Manuputty 6-2, 6-3; P. Schuyt - R. Lammens 6-1,1-6, 6-3. VEC1: N. van Romondt - M. Griekspoor 2-6,6-1, 6-1; F. Velzel - J. Vermeij 7-5,7-5. MEC2: T. Boef - C. Hakstege 6-4,6-2. R. Kramer - T. Korenhoff 6-4, 6-2. VEC2: Y. Schoor dijk - G. Kok 6-1, 6-3. MEV: A. Koppelle - W. van der Lugt 6-0,6-1C. van Driel E. Chaudron 6-0,6- 0; A. Wesseling - F. Dutrieux 6-3,7-6; H. Meyer - J. Thijssen 6-1, 6-0. DE BOEKHORST VEB: A. van Noort - M. Weterholt w.o.; MEB: F Liefbroer - M. Smit 6-0, 6-3; J. Vink - P. Grimber gen 6-0,6-1M. Mellema - J.A. Bakker w.o P Kie- boom J. Bezem 6-3, 6-2; VEC: E. v/d Voort A. Jansen 6-0, 6-1A. van Noort -1. Colson 6-17-6; R. Pennings J. Boskamp 6-1, 6-0; A. van Over schot N. Faas 6-4,6-1MEC: B. de Bruin - R. Dix 6-16-2; W. Visser - S. v/d Voort 6-0,6-0; A. Turk - M. Aartman 6-4,6-4; B. Swart - J. Rinzema 6-2,6- 4. P. Kleian - D. Versteeg 4-6,6-16-2; J. Vink - N. Verdoes 6-0, 6-1MDC: T. Heinz/M. HOweler R. Dix/B. Swart 6-2, 7-5; H. Olivier/M. Lugthart - J.W. Verwey/M. Hoekstra 6-4,6-2; J. de Mooy/A. Turk - M. en H. van Tongeren 6-4, 5-7, 6-2; GDC: A. van Overschot/M. Aartman - J. Haket/B. den Elzen 6-2, 6-3; N. Faas/J. Pauwels - H. den Hoed/R. Kraan 6- 2. 6-1MED: LeMaire - A, Stadt 7-5, 6-3;

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15