Crisis DDR eindigt met compromis Wantrouwen bij bezoek EG-ministers aan Israël Regering Turkije blijft bij ramp in Mekka in gebreke 'Irak geen bedreiging voor Kuwayt' REVOLUTIE HERDACHT President van Liberia gevangen in eigen paleis Bloot zonnen strafbaar in Saint-Tropez Peres slaat aanval van Rabin op leiderschap af MAANDAG 23 JULI 1990 PAGINA 5 Van onze correspondent Wim Bisschop OOST-BERLIJN - Het Oostduitse parlement, de Volks- kammer, dat gisteren de hele dag in crisissfeer vergaderde over versnelde eenwording met de Bondsrepubliek, heeft een compromis bereikt. Een commissie van het parlement en de Bondsdag gaan zich buigen over de kwestie en de kieswet. Verkiezingen worden gehouden zo- acceptabel, omdat hij nog een aan- dra er overeenstemming is over de tal eisen heeft aan de bondsrege- datum van de eenwording van de ring, die hij wil vastleggen in het beide Duitslanden. Het blijft dus aansluitingsverdrag. Zo wil hij dat onduidelijk of de DDR zich vóór of de opbrengst van de staatsbedrij- na de verkiezingen van 2 december ven in de DDR uitsluitend ten goQ- bij de Bondsrepubliek aansluit. de komt aan het gebied van de Een tweede compromis later op DDR. Ook een punt als abortus de middag hield in dat ook de rege- moet in het staatsverdrag worden ring in Bonn zich moet uitspreken geregeld. De DDR heeft op dat ter- over de gewenste vorm bij de ver- rein een veel vrijere regeling dan de kiezingen. De Oostduitse premier Bondsrepubliek. De Maizière wil Lothar de Maizière verdedigde het bovendien dat er zekerheid komt compromis met de stelling dat de over de eigendomsrechten in de hereniging van beide Duitslanden DDR. ook een beleidszaak voor beide lan- den is. Binnen de coalitie van christelij ke partijen met de liberalen en de sociaal-democraten, was het con flict over de aansluiting bij de Bondsrepubliek en de daarmee ver bonden vraag over de verkiezingen, hoog opgelopen. De liberalen wil- len in opdracht van de Westduitse MEXIC0 STAD Na de Tsjechos- FDP-voorzitter Otto Graaf iowaken zitten na ook de Spanjaar- Lambsdorff gezamenlijke Duitse den jn de Cubaanse hoofdstad Ha- opgescheept met provoca- Agenten Castro in ambassade Spanje Bondsdagverkiezingen met een drempel van vijf procent. Zij verwe ten CDU-premier Lothar de Maiziè- re dat de oude vertrouwde situatie lonio^Serrano'wond" van de SED en de blokpartijen was teruggekeerd. Want volgens de libe ralen zijn de CDU samen met SED- opvolger PDS, voorstanders van zonderlijke verkiezingen in Bondsrepubliek en in de DDR de typische DDR-partijen ook teurs onder de vluchtelingen op hun ambassade. Ambassadeur An- gisteren geen doekjes om. "Wij willen wel maar kunnen ze er niet uitzetten", o verklaarde hij nogal ontmoedigd. "Het is een gespierde groep". Om de situatie onder controle te houden is vanuit Madrid nog een groep van ue rypiscne nizn-parajen ook een vjjf speciaal getrainde politieman- kans te geven op volksvertegen- mUtuurd ISTANBUL - Het Turkse parle ment heeft eind vorige week zijn zomerreces onderbroken voor een debat over de ramp in Mekka op 2 juli, waarbij minstens vijf honderd Turkse pelgrims om het leven kwamen. In een tunnel die voert naar de plek waar men, als onderdeel van de pelgrimageceremonie, de dui vel met steentjes moet bekogelen, ontstond paniek nadat ventilatie en licht waren uitgevallen. Er wa ren zeker vijftienhonderd slacht offers. Het debat was afgedwongen door de twee oppositieleiders, de rechtse Suleyman Demirel en de linkse Erdal Inonu, die al kort na de ramp waren gekomen met be schuldigingen. Niet alleen tegen de Saoedische autoriteiten, maar ook tegen de Turkse regering. De ze laatste zou van grote onver schilligheid hebben blijk gege ven. Bijna alle ministers hadden hun vakantie ter gelegenheid van het Offerfeest, het grootste is lamitische feest, dat dit jaar een hele week opslokte - voortgezet, evenals president Özal, die aan het gebeurde in het geheel geen aandacht besteedde. De enige minister die na de ramp in Ankara was te vinden, was de tweede man van de rege ring, Mehmed Kececiler, tevens leider van de fundamentalisti sche vleugel van de regerende Moederland partij. Maar deze bleek de explicatie uit Riad, als zou de ramp het produkt van voorbeschikking zijn en de slachtoffers toch al ten dode op geschreven, goeddeels bij te val len. Een andere minister van staat, Semil Cicek, was kort daar op naar de plek des onheils ge reisd, maar stuitte op Saoedische weigeringen gegevens te ver strekken over de Turkse doden, wier bezittingen ook niet werden teruggegeven. Minister Cicek kwam tijdens het debat uitvoerig aan het woord en hij keerde zich tegen de opvat ting dat de ramp een uitvloeisel van 'takdir' (voorbeschikking) zou zijn. "Wij in Turkije geloven in God en in het lot. Maar in de Koran staat ook: eerst voorzorg, daarna berusting". Demirel, zelf ingenieur, vroeg zich af waarom de Saoedi's niet twee tunnels had den gebouwd: een voor degenen die nog stenen moesten gooien en een voor hen die dat reeds had den gedaan. Hij vroeg ook waarom dit jaar zo weinig aandacht van de Turkse staatsmedia voor de hadj (pelgri mage) was gewéest. "Was het soms omdat zeker iemand deze keer niet meedeed?" Hij bedoel de president özal, die met zijn vrouw twee jaar geleden naar Mekka was gegaan en toen door lopend de belangstelling genoot van'de Turkse televisie. Turkse kranten besteedden aan de hadj dit jaar aandacht onder koppen als 'Van fiasco tot cata strofe'. Met fiasco werd gedoeld op het feit dat van de Turkse 130.000 pelgrims die zich dit jaar hadden aangemeld en al maan den geleden bij het departement van religieuze zaken hadden be taald. er bij nader inzien slechts 55.000 door de Saoedische autori teiten werden toegelaten: ééndui- zendste van de bevolking, en zij konden per. vliegtuig reizen. De anderen kregen hun geld, ont waard door de inflatie en met af trek van onkosten terug. Ook deze gang van zaken werd tijdens het parlementsdebat be stookt door Demirel en Inonu. Laatstgenoemde had voorts scherpe kritiek op het feit dat dit jaar tien Turkse provincieprefec ten, onder anderen die van Anka ra. en enkele commissarissen van politie, onder wie die van Istan bul, op uitnodiging van de Saoe dische regering aan de pel grimstocht hadden meegedaan. "Zo'n reis naar Mekka betaal je uit eigen zak", zei hij. Hij waar schuwde tegen de verplichtingen die uit het aannemen van zulke uitnodigingen kunnen voortko- MONROVIA (DPI/AP) - De Liberi- trekken uit de hoofdstad, meldden aanse president Samuel Doe is gis- militaire bronnen, teren in zijn eigen paleis in de Ondertussen oefenden andere hoofdstad Monrovia door ongeveer soldaten van de Krahnstam in het vijfhonderd soldaten van zijn eigen presidentieel paleis juist druk uit op stam gevangen gehouden. De mili- Doe zo snel mogelijk te vertrekken tairen weigerden hem te laten gestuurd. Volgens Serrano waren de eerste verdenkingen al gerezen vanwege de vreemde wijze waarop negen z woordigers. Tot dusver heeft de CDU in Bonn zich achter de CDU in Berlijn i tiv steld en gepleit voor gescheiden genaamde vluchtelingen zaterdag verkiezingen. Bondskanselier Kohl (je zwaarbewaakte ambassade bin- heeft over die zaak al een bijzonder nendrongen. Vier sprongen vanaf hard gesprek gehad met zijn Bon- een naburig balkon en de anderen ner coalitiegenoot Otto Graaf vjjf kwamen door een raam naar Lambsdorff, die de twist rond de binnen. verkiezingen in Oost-Berlijn regis- Bij wijze van voorzorg werden de seert. Gisteravond laat was de af- negen nieuwe vluchtelingen loop van het conflict aan het Marx- meteen gescheiden gehouden van Engelsplein in Oost-Berlijn nog niet negen die de afgelopen week hun bekend. toevlucht in de Spaanse ambassade Vrijdag was er al een eerste stem- waren komen zoeken. En tijdens ming geweest over de kwestie, vragen naar hun werk, hun per- waarbij CDU en DSU samen met de soonlijke omstandigheden en hun PDS, voorstellen van liberalen en toekomstplannen, werden de eerste sociaal-democraten wegstemden verdenkingen van de Spaanse di- om de DDR een dag vóór de verkie- piomaten tot op zekere hoogte be zingen te laten aansluiten bij de vestigd. Bondsrepubliek. De Maizière TEL AVTV - De Iraakse minister van buitenlandse zaken Tarek Aziz heeft gisteren ontkend dat zijn land Kuwayt en de Verenigde Arabische Emiraten bedreigt. Na een bijeen komst in Cairo met de Egyptische president Hosni Mubarak zei hij dat de enige dreigementen die tot nu toe zijn geuit, afkomstig zijn van Kuwayt'en de VAE. Mubarak op zijn beurt verklaarde er zeker van te zijn dat president onderhandelen, als de MOSKOU (Rtr) - In de Sovjetunie Saddam Husayn van Irak de ge- bloedbad in zijn land te voorkomen. Er is een bittere interne strijd gaande tussen de regeringsgezinde militairen, terwijl de Liberiaanse re bellen het paleis op minder dan een kilometer zijn genaderd. Ondertus sen lijkt Doe elke relatiteitszin te hebben verloren. De Liberiaanse re geringsdelegatie die voor vredeson derhandelingen met de rebellen in het buurland Sierra Leone vertoeft, heeft Doe zaterdag gevraagd af te treden. Maar de president doet dat niet voordat "een duidelijke over winnaar uit de strijd naar voren is gekomen", zo verklaarde hij in een telex-boodschap aan de BBC. Vol gens een diplomaat is de president op grond van zijn geloof in zwarte magie overtuigd van zijn onover winnelijkheid. Algemeen wordt verwacht dat Doe tot het bittere einde doorvecht. In zijn residentie bij de kust liggen grote voorraden munitie en explo sieven opgeslagen om bij een aan val van de rebellen te kunnen terug slaan. De situatie van de burgers in de hoofdstad verergert met de dag. Een tropische regenstorm bracht gisteren enige verlichting wat be treft de watertekorten. Bendes stro pen ondertussen de stad af op zoek naar voedsel. Doe heeft zaterdag het hoofd van de de Amerikaanse ambassade, ko lonel David Staley, het land uitgezet na hem ervan te hebben beschul- Egyptische bemiddeling wil in zijn VAE en Kuwayt moeten niet ver- handelen dat de prijzen boven de digd de rebellen met Amerikaanse conflict met de twee kleine Golfsta- wachten dat zij de vruchten kunnen achttien dollar komen", aldus regeringsvoertuigen te bevoorra- Boussena. De OPEC hanteert een den en hen te adviseren. 3 te zetten in de richtprijs van achttien dollar per vat Volgens de verklaring zou Staley hun buren", (159 liter)'. zich ook beledigend over Doe heb ben uitgelaten tegenover Liberiaan- De OPEC handhaaft het produk- se officieren en hebben geprobeerd BUKAREST - In de Roemeense hoofdstad Bukarest herdachten gisteren enkele honderden mensen het begin van de met veel geweld gepaard gaande revolutie, zondag precies zeven maanden geleden. Elders in de stad demon streerden 5000 mensen voor vrijlating van studentenactivisit Marian Munteanu. Ze willen dat Munteanu, be schuldigd van het uitlokken van geweld, eerst wordt vrijgelaten en dat daarna pas een onderzoek naar hem wordt ingesteld. (foto afp> SAINT-TROPEZ (AFP/DPA/U- PI) - Het gemeentebestuur van de chique Franse badplaats Saint-Tropez aan de Cote d'Azur heeft geheel bloot zonnen straf baar gesteld. De maatregel is noodzakelijk 'met het oog op de veiligheid, de hygiëne, de goede zeden en de vrijheid van ande ren', zo staat in een verklaring van het gemeentehuis. Op de zes kleine zaridstran- den van Saint-Tropez was nu disme altijd al verboden, maar menig zonaanbidder placht het verbod te omzeilen door zich op de rotsen in de buurt te ontkle den. Mensen die in naakte toe stand worden aangetroffen, wacht een boete van 25 gulden. de verklaren. Egypte neigt in de verdiensten Golfcrisis naar een pro-Kuwayts schreef een van de dagbladen, standpunt. In de Egyptische pers De OPEC (Organisatie van Olie de afgelopen week anti- Exporterende Landen) zal op haar tieplafond op 22,5 miljoen vaten per regeringssoldaten over te halen tot Sovjetunie vreest voedseltekorten daar fel tegenstander van, niet al leen vanwege de kansen van d,e klei ne DDR-partijen, maar ook om staatsrechtelijke redenen. Hij meent dat het DDR-parlement en de DDR-regering in het luchtledige praten en onder aansluiting bij de Bondsrepubliek bestaat toenemende angst voor de verkiezingen al is vastge- gebrek aan voedsel legd. Volgens de Maizière zijn ei dan nauwelijks mogelijkheden om nog invloed te hebben op het ver drag over de aansluiting, nog wordt onderhandeld. Voor de DDR-premier meld. Slecht management, techni sche fouten en het weer zijn volgens de krant verantwoordelijk vermindering. Op 16 juli was het graan van 13,5 miljoen hectare geoogst tegen 20,3 miljoen hectare een jaar eerder. Graan van 11,3 miljoen hectare is gedorst, terwijl dat in juli 1989 16,3 De Afghaanse president N^jibulah miljoen hectare was. Van de veertig bereid om een belangrijk punt uit miljoen ton graan die is gedorst, heeft de staat slechts 7,6 miljoen ton gekocht. De staat heeft contracten afgesloten voor de aankoop van 76 miljoen ton graan, terwijl 85,3 mil joen ton noodzakelijk is voor een brood schillen met Kuwayt en de Verenig de Arabische Emiraten over olie prijzen en grondgebied op een vreedzame wijze oplost. Hij pleitte voor Arabische eenheid, een oproep die een extra dimensie kreeg door blad Selskaja Zjizn zaterdag ge- ?ati PLO-voorzitter Jasser Arafat zijn Iraakse commentaren verschenen. Irak kreeg gisteren steun van on verwachte zijde. Twee Iraanse kran ten schreven het eens te zijn met het standpunt van de regering in Bag hdad, dat olielanden die de toege wezen produktiequota overschrij den moeten worden gestraft. "De vergadering van 26 juli in Genève het produktieplafond niet wijzigen. Het belangrijkste thema van de bij eenkomst zullen de olieprijzen zijn, heeft Sadek Boussena, minister van olie van Algerije en president van de OPEC, verklaard. Er is overeen- dag, aldus Boussena. De vraag naar desertie. Een woordvoerder v olie komt de rest van het jaar uit op Amerikaanse ministerie van buiten een gemiddelde van 23,2 tot 23,3 landse zaken noemde de beschuldi- miljoen vaten per dag. Als de lidsta- gingen "totaal ongegrond". "Onze stemming dat de OPEC zo moet lijkheden ten zich houden aan de afspraken, zijn de grote voorraden tegen okto ber opgedroogd. Dat schept moge ambassade heeft heftig geprotes teerd bij de Liberiaanse regering," zei de woordvoerder. Hij zei dat Sta ley Liberia had verlaten, maar niet hoe. graanoogst is kleiner dan vorig jaar de aankopen door de staat vor- n slechts een klein deel van de oogst, zo heeft het agrarisch Buitenland kort Afghanistan i half juli door de Sovjetunie ge lanceerd vredesplan over te nemen. Het betreft de overdracht van be paalde bevoegdheden die nu toeval len aan de ministeries van defensie binnenlandse zaken aan een constante besloot een voorgenomen bezoek Cairo af te lasten. De Egypti- rïe sche regeringsgezinde pers had la- dere produkten, aldus Selskaja Zji- commissie bestaande uit vertegen woordigers van de Afghaanse rege ring en het verzet, de Mujaheddin. Premier Ryzjkov heeft vrijdag De commissie wordt belast met de verklaard dat de graanoogst dit jaar organisatie van algemeneverkiezin- groter zal zijn dan de 211 miljoen ton van vorig jaar. Hij zei echter ook gen die een eind moeten maken de burgeroorlog. Ontslag Alle tachtig leden van de oppositie in het Zuidkoreaanse parlement hebben vandaag hun ontslag inge diend. Volgens hun belangrijkste leider, Kim Dae-jung, betekent dit collectieve ontslag het begin van een verenigd optreden tegen de re gering van president Roh Tae-woo. Honecker Het vermogen van de voormalige communistische partij van Oost- Duitsland, de SED, bedroeg acht tot tien miljard DDR-mark, zo heeft premier Lothar De Maizière giste ren in het Oostduitse parlement be kend gemaakt. Jordaanse soldaten doden vier Palestijnse infiltranten Betrekkingen China en Saudiarabië hebben zater dag besloten diplomatieke betrek kingen aan te gaan. Dat meldt de Britse omroep BBC die een bericht van die strekking, uitgegeven door het persbureau Nieuw China heeft opgevangen. Infiltranten gedood Vier gewapende Palestijnse guerril lastrijders zijn zaterdag door solda ten doodgeschoten nadat Syrië illegaal Jordanië w nengekomen. dat er veel problemen bestonden, vooral betreffende het transport. ten weten dat Arafat niet langer wel kom is. Midden vorige week begonnen de Egyptische dagbladen een campag ne tegen de PLO, omdat Arafat op een besloten bijeenkomst van de Arabische Liga had verklaard dat Egypte geen geloofwaardige be middelaar in het Palestijns-Israëli sche conflict meer kan zijn door zijn onverhuld pro-Amerikanisme. Het zou meewerken aan Amerikaanse druk op de PLO om de Amerikaan se voorwaarden te aanvaarden voor een hervatting van de dialoog met Washington. Bovendien zou Arafat hebben gezegd dat Egypte zich door de Amerikanen in de boot laat nemen door minder ontwikkelings hulp te aanvaarden dan Israël. Het is niet duidelijk of het onver wachte bezoek van minister Tarek Aziz aan Cairo betekent dat Irak Shimon Peres wordt door aanhangers gelukgewenst. TEL AVIV - De campagne van Jit- schak Rabin (68) om het leiderschap van de Arbeiderpartij over te ne men van Shimon Peres (67) heeft schipbreuk geleden. Gisteravond stemde een kleine meerderheid van de 1400 leden tellende Partijraad te gen Rabins voorstel om nog deze maand een nieuwe leider te kiezen. De verkiezingen worden nu waar schijnlijk pas in 1992 gehouden. De onverwachte overwinning van Pe res, met 54 tegen 46 procent van de stemmen, zorgde voor grote versla genheid in het kamp van Rabin. De oud-minister van defensie zelf ver liet na de bijeenkomst duidelijk aangeslagen de zaal en wilde met (foto afp) niemand spreken. Van onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV De ministers buitenlandse zaken van Italië, Ier- kantoor te openen in Oost-Jeruza lem voor de coördinatie van Eu ropese ontwikkelingshulp aan de Palestijnen. De ministers land en Luxemburg, de huidige vandaag naar Rome i 'EG-Troika', waren gisteren in Jeru- moeting met PLO-voorzitter Jasser mentariërs flink uit te halen i wat hij beschouwt als een wichtig EG-beleid. Een paar r den geleden mocht een Nederland- gaande om politieke overwegingen te vermengen met economische re laties met Israël", zei hij. "Het komt dat deze vermenging Israël zalem voor oriënterende besprekin gen met hun nieuwe Israëlische col lega, David Levy, die in september ring in Brussel al zijn EG-collega's zal EG e ontmoeten. Voor die tijd zal hij Arafat. De aanvaarding van de Verkla- Venetië in 1980, waarin de rol verlangt voor de PLO in het vredesproces, wierp een scha- tensief overleg voeren met de Ame- duw op de Europees-Israëlische be- rikanen over mogelijkheden het trekkingen. De invasie in Libanon, vredesproces voort te zetten, twee jaar later, en het optreden de EG meer houvast hoopt te het Israëlische leger tegen de Pales hebben voor haar verdere beleid ten tijnse opstand hebben niet direct bijgedragen tot een verbeterering van de verstandhouding. Afhanke lijk" van hun ideologische achter grond kwalificeren Israëlische poli- premier Yitshak Shamir het vredes- tici het Midden-Oostenbeleid van proces wil terugdraaien en hoe het de EG als "te kritisch tegenover Is- PvdA-delegatie dat meemaken noch Europa een goede dienst be- vorige week las Shamir een dele- wijst". Shamir liet ook blijken dat Europa, zei de premier, moet zich het Midden-Oosten nog i meer gelegen laten liggen aan de be langen van Israël en geen verbin ding leggen tussen zijn ideeën over raël staan, het vredesproces en de economi- Ten onrechte wordt sche banden met Israël. Brussel gesproken heeft de Israëlische regering laten De verwachting dat Rabin de ver kiezing in de Partijraad zou gaan winnen was gewekt door zijn eerde re overwinning, met 60 tegen 40 pro cent, in het uit leidende figuren be staande partijbureau. Volgens een tevreden Peres laat de uitslag van gisteravond zien dat de Partijraad geen instructies aanvaard van par tijbonzen. De strijd tussen de twee oude ri valen ging om de vraag onder wiens leiding de Arbeiderspartij de beste kans maakt weer aan de regering te komen. De voorstanders van Rabin als kandidaat-premier menen dat een eventuele winst voor de sociaal democraten van de kant van de Li kud moet komen. En Likud-stem- mers staan in het algemeen wan trouwend tegenover Peres, die be reid is tot meer concessies in het vredesproces. In opiniepeilingen komt Rabin bovendien te voor schijn als de populairste politicus in Israël. De aanhang van Peres betoogt dat de Arbeiderspartij een duidelijk alternatief moet bieden voor de Li- kud-regering en steun moet zoeken bij kiezers die nu op religieuze of Arabische partijen stemmen. De uer ut x-aiesuj.iei. .1. uttt.BMltu ljnkse partijen same„ moeten Israel heeft laten weten dat het ,i,. woordiger toezicht zou moeten gaan uitoefenen op de besteding van de EG-ontwikkelingshulp on der de Palestijnen in bezet gebied. Israël wel 'boycots' die de EG hebben afgekondigd. Tot nu toe Israël. De 'Troika'-ministers willen er met hun bezoek achterkomen of de rechtse Israëlische regering kabinet reageert op Europe se verlangens ten aanzien van de na leving van mensenrechten in de be zette gebieden en de Palestijnse vanuit landbouwexport. in bin- Een belangrijk punt van discus sie is verder het plan van de EG een weten dat ze snel een begin moet gaat het voornamelijk maken met onderhandelingen met gering Israël op economisch gebied de Palestijnen. Zo niet, dan kan Is- verder tegemoet te komen. Een an- raël verdere EG-concessies op het dere EG-maatregel is de bevorde- gebied van economische samen- ring van landbouwexport vanuit de de Ga- aarze- die nu aardig op gang Concessies nodig Premier Yitshak Shamir met name heeft er een gewoonte van gemaakt bij elk bezoek van Europese parie werking vergeten. En Israël, dat Westelijke Jordaanoever door een vrijhandelsovereenkomst zastrook naar Europa. Na met de EG is verbonden, heeft nieu we concessies nodig omdat het an ders in het befaamde jaar 1992 in moeilijkheden komt. Vandaar dat Shamir zich tegen de Belgen nogal ongerust toon de. "Sinds kort zijn er pogingen lem, lende start gekomen. Schijn De EG speelt met de gedachte een kantoor te openen in Oost-Jeruza- daarmee kan leven, vooropgesteld dat de betreffende EG-representant ressorteert onder de Vertegenwoor diging van de Europese Gemeen schap in Tel Aviv. Maar het lijkt niet waarschijnlijk dat men in Brussel daarmee in stemt, om dezelfde reden waarom de afzonderlijke Europese ambas sades in Tel Aviv proberen de schijn van gelijkschakeling tussen Israël en de bezette gebieden te voorko men. De consulaten van de Verenig de Staten en een aantal Europese landen in het Arabische Oost-Jeru- zalem opereren onafhankelijk van de ambassades in Israël. Op Buiten landse zaken in Jeruzalem zegt stens vijf zetels winnen om de Li kud uit het zadel te stoten. In de Arbeiderspartij houdt men er rekening mee dat een deel van de rechtervleugel de partij zal verlaten, nu Rabin de strijd heeft verloren. Er is zelfs sprake van de oprichting van een nieuwe politieke organisatie. Macabere vondst in krakerspand MONTAUBAN (Rtr) - De politie in het Zuidwestfranse Montauban daar geen probleem mee te hebben heeft in het weekeinde na klachten speciale vertegen- omdat die consulaten al voor 1967 (toen Israël Oost-Jeruzalem ver overde) bestonden. Maar een nu te openen EG-kantoor is volgens BZ iets heel anders. van buren over stank in een kra kerspand vijf lijken van jonge men sen gevonden. De doden, vier man nen en een vrouw, waren allen be gin twintig jaar.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5