Spaan is helemaal terug in de race Marco van Trigt weer winnaar op eigen park Nieuwkoops succes broers Liefbroer Willem Visser pakt in Hillegom iedereen in Schockemöhle gaat in de tegenaanval Opnieuw eerste in Grand-Prix Autocoureur verongelukt HILLEGOM De opvallendste spelers op de finaledag van het tennistoernooi van Hillegom waren Petra Janssen en Marco van Trigt. Janssen reikte tot drie B-finales, waarvan ze alleen het vrouwen- dubbel B liet glippen. Van Trigt stond gisteren eveneens in drie finales. Hij zegevierde slechts in het mannenenkel B. ter niet verzilverde. Wessels kreeg met Cindy Berkhout werd het kop- hierdoor weer hoop en won de partij pel Janssen/Sylvia Steenvoorden in alsnog: 4-6, 7-5, 6-3. In de halve fina- drie sets verslagen: 6-3, 2-6, 6-4. In le ondervond de Hillegomse minder het gemengddubbel B behaalde tegenstand van Mirjam Siemerink: Janssen wel de zege. Met Hans 7-5, 6-1. Schmidt werd het duo Madeion Wat een prachtige afsluiting had Verdegaal/Marco van Trigt in twee moeten worden van het vrou- sets opzij gezet: 6-2,7-5. wenenkel B, werd een afknapper. Bij de mannen in B bereikte Van Wessels zat zeker in de eerste set Trigt vrij eenvoudig de eindstrijd, geen moment in de wedstrijd. De Kees Heemskerk behaalde De one Zandvoortse Janssen. Vooral vrouwenenkel B was ze ongenaak baar. Jeanine Gelevert, die de als derde geplaatste Cindy Berkhout uit het toernooi sloeg, kon niet op tegen Janssen. Gelevert wist geen enkele game te veroveren. De grote favoriete in dit nummer, Petra Wes sels, had het heel wat moeilijker. Caroline Clay leek te gaan stunten door in de kwartfinale een 6-4, 5-3 voorsprong te nemen. Clay bereikte zelfs twee matchpoints, die ze ech- Post en Krans ook op Roomburg LEIDEN De jubilerende Open Leidse tenniskampioenschappen die vanmiddag op Roomburg zijn begonnen, hebben dit jaar niet het genoegen de Nederlandse top te mogen presenteren. Maar qua ten- nisniveau mag er toch gerekend worden op zeer boeiende partijen. Bij de mannen in A is een hoofdrol gepland voor Armand Custers, mo menteel zeventiende op de Audi- ranglijst. Freddie Sauer staat als tweede genoteerd en Tjerk Bogstra en Joost Wijnhoud als respectieve lijk drie en vier. Service-kanon Michael van den Berg, met zijn team dit jaar gepro moveerd naar de hoofdklasse, is een gevaarlijke outsider. Unicum-spe lers Jorn Dankaart - direct geplaatst - en Kees Jan Schuilenburg - via een wild-card in het hoofdtoernooi - zijn ook van de partij. Voor een wild card kwamen tevens in aanmerking Glenny Schaap, Stephan Ehritt en uit de regio: Jos Koemans, Martijn Krans en Mark Post. Bij de vrouwen voert Titia Wil mink de lijst aan. Wegens verplich tingen op de EK-jeugd in Joegosla vië moest Heieen van den Berg ver stek laten gaan. Nummers twee, drie en vier zijn respectievelijk Ni- colette Rooimans, Ingelise Driehuis en Jacqueline van Wijk. Esmir Hoogendoorn en Yvonne der Kin deren werden van een wild-card voorzien. Het kwalificatie-toernooi is van daag van start gegaan. Hiervoor kre gen regionale B-toppers Bionda Zonderop, Petra Wessels en Mirjam Siemerink bij de vrouwen, en Mark Fleischeuer en Wouter van der Hey- de bij de mannen een wild-card. lichtvoetige Zandvoortse liet de als halve finale slechts vier games. Fa- eerste getipte Wessels alle hoeken voriet Jan-Willem Lugthart kende 6-1. De tweede enige concentratieproblemen, wat beter serverende resulteerde in setvërlies tegen uiter aard Marcel van Rijn, maar ook te gen de Belg Guido Tybosch. de baan spelreeks gaf Wessels te zien. Bovendien Wessels meer op de forehand van Janssen te spelen, wat in een flink aantal afzwaaiers van de Zand- Ook hier was sprake van een een- voortse resulteerde. Toch wist Wes- zijdige finale. Van Trigt speelde vrij seis hier niet van te profiteren, want sterk, terwijl Lugthart fout op fout ze wist geen enkele keer de opslag stapelde. "Ik wilde heel erg graag Janssen te breken. Bij 5-4 loor de Hillegomse zelf wel haar ser vice, zodat Janssen het vrouwenen kel B op haar naam schreef: 6-1, 6-4. "Ik tennis heel weinig tegen speelsters van dit niveau, zodat ik altijd moet omschakelen. Vooral mijn tempo ligt dan een stuk lager. Daarnaast had ik het gevoel van links de baan ir sen daarentegen loopt een stuk peler. Daar moet ik zeker wat doen", aldus Wessels. Dubbel In het vrouwendubbel seis revanche op Janssen. Samen deze pot winnen in tegenstelling tot eerder deze week. Toen was ik abso luut niet gemotiveerd. Dat ik die partijen dan toch win, zegt meer over het niveau in B dan over mij. Helaas kon ik in de eindstrijd mijn normale niveau bij lange na niet ha len", aldus de Katwijker. Lugthart probeerde het wel, maar tegen deze vorm van tennismoeheid viel nau- rechts te lopen, dan welijks te vechten. Van Trigt bleef de ballen toe. Jans- geconcentreerd spelen en wist dan ook zijn vorig jaar veroverde titel te prolongeren: 6-2, 6-2. "Ik ben natuurlijk zeer tevreden met deze overwinning. Eerder in de week ging het niet zo lekker, maar Wes- op het juiste moment goed tennis- geeft een lekker gevoel. Voor- MAANDAG 23 JULI 1990 NIEUWKOOP - Het open toernooi van tennisvereniging Nieuw koop, genaamd het Dulentoemooi, is in de B-categorie gewonnen door Charles Abramsen van de Woerdense club Cromwijck. Abramsen versloeg in de finale Frank van Leeuwen (Boskoop) met 6-2, 6-1. In de halve finale had Abramsen af gerekend metUnicummer Mare Nagelkerken. Van Leeuwen klopte in de halve eindstrijd Frank Lief broer van TEAN. In het mannen- dubbelspel in B ging de hoofdprijs naar de broers Frank en Rogier Liefbroer. Zij toonden zich de sterk- sten in een poule van vijf. Het man nenenkel C werd gewonnen door Ivor Bergsma. Mickel Verkerk moest met 2-6,1-6 het onderspit del- Het vrouwenenkel C leverde een finale op tussen Renate Koning en Annie Wahle. De eerste zegevierde met 6-1, 7-5. Ook in het vrouwen- dubbel pakte Koning de eerste prijs. Samen met Nicolette Keiler huis eindigde zij als eerste in de poule. Gaaien als winnaar van het hoofd- I nummer (mannen enkel C). Wedstrijdleider Willem Renee kon tevreden zijn. Voor 21ste maal was hij wedstrijdleider van het open toernooi van Alkemade. Met 496 wedstrijden in één week op vijf j banen, leverde hij een goede presta tie. In het toernooi zelf leverde i thuisspeler Marcel van Gaaien de beste prestatie. Eerst versloeg hij in de halve finale Alphenaar en eerste geplaatste Ignas Ponsioen (7-6.6-3) en vervolgens bleek in de finale Pa trick Schuyt niet opgewassen te zijn tegen het geweld uit Alkemade (6- 2,6-1). Bij de vrouwen in C werd wel Alphens succes geboekt. TEAN- speelster Ines Franke bleef Room burg-speelster Lonneke van de Mey voor in een poule. Madeion Buys van het organiserende Alkemade was in D de sterkste. Eerste ge plaatste Natalie Selui bleek over schat en verloor: 7-6,7-6. Artesiaan in der Mark bleek op dat bij de mannen de bes- Marco van Trigt maakte in Hillegom gebruik van het vormverlies i Jan Willem Lugthart en won net alles vorig jaar het B-t dat de wedstrijd begon, dichtte ik een bedroevende kwaliteit mezelf kansen toe, omdat Lugthart al wil ik dat niet als uit vorm is. In de eindstrijd bleek de juistheid van die stelling", aldus de Hillegommer. Lugthart kon zich daar ook wel in vinden: "Ik sla de laatste paar toernooien inderdaad weinig. Ook nu wó best. Het was gew Ik ben blij dat ik volgende week vrij ben". In het mannendubbel B ging de zege wel naar Lugthart. Met Leon Damen aan zijn zij werd de gelegen- niet heidscombinatie Guido Tybosch- week het open toernooi van Alke- terecht dat /Marco van Trigt in twee sets simpel made gehouden. Met Alphenaar Ig- Ponsioen als eerste geplaatste, ar met thuisspeler Marcel van Bij de mannen werden de finalis ten in het enkelspel (Verkerk en Bergsma) een niet te kloppen duo. Eric Walters en Bert Band, beider? Hanno lid van de organiserende club, kwa- zelfde men in de finale met verder dan vijf te. Met duidelijke cijfers (6-2,6-3) games: 6-3, 6-2. Ook in het ge- schoof hij Wouter van Tongeren op- mengddubel drong Renate Koning zij. Van der Mark behaalde met zijn tot de eindstrijd door en wederom zege zes belangrijke punten voor de met succes. Met Wiebo Westerho^ Leidse masters en loopt nu twee aan haar zijde versloeg zij Pim Bak- punten in op de leider van dat klas- keren Esther de Boer met twee keer sement Van Tongeren. Wouter ze- 6-2. gevierde samen met vader Leo wel Alkemade Voor de 22ste maal afgelopen HILLEGOM - Willem Visser heeft tijdens het tennistoernooi van Hille gom voor enkele opzienbarende re sultaten gezorgd. Vooral in het mannenenkel Cl heeft de lange Hil legommer toegeslagen. Hij heeft dit nummer dan ook gewonnen. Bij de Cl-vrouwen is de eindzege naar Ka rin Roosendaal gegaan. In het mannenenkel Cl kwam het niet tot een replay van de districtsfi nale. Zowel Ronald Lammens als Bennie de Bruin lieten zich inpak ken door Visser. Vooral de gigan tisch harde opslag van de lange Hil legommer bleek een te groot obsta kel voor vele deelnemers. Daar naast maakte Visser ook goed ge bruik van zijn lengte door zo snel mogelijk aan het net te verschijnen. In de eindstrijd trof Visser clubge noot Jeroen Vink, die fluitend de fi nale behaald had. Vink kreeg kan sen, maar faalde op de belangrijke momenten, zodat Visser verrassend de Cl-titel naar zich toe trok: 6-4, 6- 4. "Mijn sendee liep erg goed deze week. Als ik zo blijf spelen, dan moet ik volgend jaar zeker in een hoger team spelen (Visser speelde dit jaar vijfde klas in het zesde team van Hillegom, red.)", aldus Visser. Karin Roosendaal kwam in het vrouwenenkel Cl tot een verrassen de eindzege. Roosendaal, voor WOC uit Overveeri uitkomend, sloeg eer der deze week de favoriete Sandra Faas in drie sets uit het toernooi: 5- 7,6-3,6-4. In de eindstrijd probeerde Nancy Faas de zaken recht te zetten, maar dat lukte in het geheel niet: 6- 3, 6-1. Bartel Swart en Jeroen Vink be haalden als ongeplaatsten een knappe overwinning in het man nendubbel Cl. Na eerder enkele ge- renomeerde koppels vernederd te hebben, werden in de eindstrijd Willem Visser en Marcel Langelaan het slachtoffer van de jongelingen: 4-6, 6:4. 6-3. Carolien Spruijt en Paul Damen namen in de finale van het ge mengddubbel Cl in de derde set een 4-1 voorsprong. Pamela Meys en Martin Hoekstra gooiden de handdoek niet in de ring, maar kwa men terug om te overwinnen: 6-3,6- 7, 6-4. Diezelfde Meys schreef even eens het vrouwenenkel C2 op haar naam. Chantal Tullenaar kwam in de beslissende set net te kort: 6-2, 2- 6. 6-4. In het mannenenkel C2 stonden twee D-spelers in de finale. Jan-Wil lem Gilijamse bleef Bart Blok in twee sets de baas, terwijl de Hille gommer in D niet zonder moeite Pa trick Wijffelman versloeg: 3-6,6-0,6- LE MANS (ANP) - Hans Spaan moet weer aan de wereldtitel gaan denken. Of hij wil of niet. De Cas- tricummer veroverde gisteren op het snikhete circuit van Le Mans zijn tweede opeenvolgende Grand Prix-overwinning. Zijn achterstand op klassementsleider Stefan Prein bracht hij terug tot niet meer dan 'een fietslengte'. Met nog vijf wedstrijden is de nadelige marge 24 punten. hij i In België, twee weken geleden, e in de uitlaat zeventien 'zekere' pun ten verspeelde, beschouwde Spaan elke verwijzing naar de wereldtitel als een volkomen misplaatste ge- dachtenkronkel. Als grootste favo riet gestart, keek hij na de TT tegen een naar zijn mening onmogelijk te dichten gat aan. Na de gewonnen openingsrace in Japan had hij lou ter kommer en kwel meegemaakt. "Ik richt me alleen nog maar op het winnen van wedstrijden. De we reldtitel zit er niet meer in". Woor den van berusting, die hij echter na zijn overwinning in Le Mans weer kon intrekken. Het gat van 24 pun ten is met vijf wedstrijden over brugbaar, zeker omdat er nog een aantal circuits komen die Spaan goed liggen en waar hij de geringere topsnelheid van zijn machine kan opvangen met zijn fabelachtige stuurmanskunst. scheurtje Frankrijk moest Spaan afrekenen laatste weken niet meer gek maken. Ze mogen allemaal aan zijn wiel meerijden maar als de strijd echt ge vaarlijk wordt, buit de pupil van Jan Huberts zijn vakkennis maxi maal uit. Voor de Italiaanse waag halzen is die momenteel nog te groot. Het gas opendraaien kunnen ze wel. Een wedstrijd afmaken als het verliep de wedstrijd bijna identiek, materiaal gelijkwaardig is, kost met Italianen. Op Francorchamps had hij een millimeter over op het zeventien-jarige talent Capirossi, die hem in een chaotische slotronde nog passeerde maar door een ge brek aan ervaring weer keurig door de Castricummer naar de tweede plaats werd verwezen. Op Le Mans alleen had de tegenstander e veel i moeite. Dat ondervond Dit keer wilde Doriano zowel Capirossi als Romboni, die Romboni, die hem in de training aan het slot van de eerste startpositie beroofde, wel aandrong niet van wijken weten. Enerverend Het tweetal zette het deelnemers- op Le Mans geen enkel gaat je kon vinden om de machine van Spaan voorbij te glippen. De nummer twee van het WK van vorig jaar stuurde zo precies, dat er zelfs geen tochtstripje aan de bin- Unemoto in zijn voordeel wist te be slissen. Prein beperkte daardoor zijn verlies op Spaan tot vijf punten. Met een beetje mazzel had de Ne derlander het dubbele terugver diend. Op 5 augustus gaat de strijd verder, op het circuit van Doning- ton Park (Engeland). Topsnelheid Nederlander laat zich echter de het tussenklassement, het duel "Allemachtig, wat ben ik hier blij mee", riep Spaan na afloop, waarna hij de slotfase van de race vertelde: "Ik ging de laatste ronde op kop in, maar Romboni kwam voorbij. In to taal wisselden we vier keer van po sitie, maar ik wist dat ik op topsnel- HAMBURG (DPA) - De van die renmishandeling beschuldigde voormalige Westduitse springrui ter Paul Schockemöhle heeft zich strijdbaar opgesteld. De oud-Eu ropees kampioen kondigde aan na de wereldtitelstrijd voor springruiters in Stockholm, die van 25 juli tot 5 augustus wordt gehouden, zijn onschuld te bewij- Schockemöhle kwam oplangs in opspraak toen in de Bondsre publiek een videofilm werd ge toond, waarop de stalhouder zijn paarden met stokken tegen de be nen sloeg (bareren) om ze op die manier hoger te laten springen. De Westduitse Dierenscherming klaagde de ex-ruiter wegens mis handeling aan. Schockemöhle liet daarop we ten zich terug te trekken uit de paardesport en zijn stal te verko pen. Door die mededeling kwam de Westduitse afvaardiging naar Stockholm in de problemen. Rui ter Franke Sloothaak, rijdend op paarden van Schockemöhle, moest zich daardoor afmelden voor het evenement. De beklaagde in Welt am Sont- ag: "Na de wereldtitelstrijd gaat de strijd verder. De ruitersport heeft mij veel gegeven, het wordt tijd iets terug te doen. Ik zal vooi mijn onschuld opkomen en be wijzen dat bareren geen dieren mishandeling is. En dat is in het belang van de ruitersport. Veel mensen weten niet waar ze ovei praten. In samenwerking met de vereniging van springruiters zal ik mijn onschuld bewijzen". Lansink Het Nederlands kampioenschap voor springruiters in Den Haag heeft niet alleen voldoende goede combinaties ontbeerd, maai kwam op de slotdag ook nog een ruiter tekort. De unieke situatie deed zich voor dat Annaconda het paard dat tweede werd, zon der berijder de ring in moest vooi de huldiging, omdat 'haar baas Jos Lansink al op de onbetwiste Libero H zat. De 29-jarige Twentenaar was al eens dichtbij de titel, werd ooit in een grijs verleden kampioen op een pony en was in 1990 zijn eigen concurrent, de enige. Zijn titel was dank zij een foutloos laatste rondje van Annaconda al zeker, nog voordat hij als favoriet met Libero aan de slotopgave begon. "Hoezo, een flauw kampioen schap?", zei de winnaar gespeeld verbaasd. "Voor mij viel het wel mee als kampioen en vice-kam- pioen. Dat gebeurt niet vaak. Het zal ook wel de eerste en laatste keer zijn. Ze zullen heus de regle menten wel aanpassen waardoor wordt voorkomen dat je ook de laatste dag nog met twee paarden start". Dat Lansink in het goedbevolk- te Westbroekpark met twee me dailles om de nek het evenwicht moest zien te verdelen tussen twee niveaus van het ereschavot, zegt veel over zijn capaciteiten. Het zegt echter ook meer dan ge noeg over de Nederlandse kracht in de breedte en dat klinkt een week voor het wereldkampioen schap in Stockholm, waar de bo dem stevig is als die wordt nat ge houden, allerminst hoopvol. heid iets meer in huis had en hield het gas voor de laatste chicane het langst open. Ik drukte mijn motor ernaast en wist me nagenoeg verze kerd van de overwinning omdat het in de laatste bochtencombinaties bijna niet meer mogelijk was te pas- Ook het zijspanduo Streuer en De Haas heeft weer kansen op de we reldtitel. De Drentse techneut Streuer stuurde bekwaam naar de tweede plaats, achter wereldkam pioen Webster. Omdat concurrent Michel de streep niet haalde, rukte de Nederlandse combinatie in de al gemene rangschikking op naar de tweede plaats. Na negen GP's heeft Streuer nog 21 punten achterstand op Webster: 136 om 115. Michel staat op 111. Waar het met Hans Spaan steeds beter gaat, maakt Honda-teamge- noot Wilco Zeelenberg een moeilij ke periode door. Net als twee weken geleden in Francorchamps kwam de 23-jarige Bleiswijker ten val in de door de Spanjaard Cardus gewon nen race. Zeelenberg had zoals vaak de beste start, maar werd nog voor het einde van de eerste ronde ach terhaald door Carlos Cardus uit Barcelona, die extra fabrieksmate- riaal van Honda had gekregen. In de vierde ronde werd het Ne derlandse talent ook gepasseerd door klassementsleider John Ko- cinski, in de vijfde omloop schoof hij in een snelle bocht onderuit. On danks de twee valpartijen op rij bleef Zeelenberg positief. Voor de GP op het circuit van Donington Park krijgt hij hetzelfde fabrieks- materiaal als Cardus. In de WK- stand staat Zeelenberg vierde met de derde plaats met Capirossi, de Spanjaard Martinez en de Japanner Hulp voor een finale. Met Marleen Schul- te bleef hij in het gemengddubbel C2 het echtpaar Endema nipt voor: 6-3, 6-7, 6-4. Inge en Lisa Colson ze gevierden in het vrouwendubbel C2, terwijl Norbert van Alphen en Niels Ludeken in het mannendub bel C2 triomfeerden. Yvonne Schoordijk noteerde in het vrouwenenkel D haar zesde toernooizege op rij. Esther van der Voort scoorde maar vijf games. Bij na was het niet zo ver gekomen, want Yvonne van Hensbergen ver loor in de halve finale pas in de tie break van de beslissende set van Schoordijk. M.H. 93 punten. Leider is Kocinski met 149. Wie anders dan Kevin Schwantz en Wayne Rainey bestreden elkaar in de 500cc-klasse, hoewel de Australiër Wayne Gardner als twee de zou eindigen. Schwantz won, Rainey werd derde en blijft klasse mentsleider. Suzuki-coureur Schwantz nam de leiding in de acht ste ronde, om die niet meer af te staan. Zijn vierde GP-zege van het seizoen. De Texaan dicht zich nog kansen toe op de wereldtitel. "Niets is beslist. Er zijn nog vijf races te gaan en ik probeer ze allemaal te In de kwantitatief magere klasse eindigde Cees Doorakkers als twaalfde en laatste, op twee ronden van de winnaar. Doorakkers pakte weer vier punten, wat het totaal van de privé-njder op dertig brengt. de D-dubbel. De Van Tongeren- équipe had alleen in de ëerste set moeite met Ruud Glansbeek en Frans van Meteren: 7-6,6-3. Nicole Castelijn won samen met partner S. Huisman de D-dubbel bij de vrou wen. Eerste geplaat^s moeder en dochter Serlui werden met 6-1 en 6- 2 teruggewezen. In hetzelfde onder deel, maar dan voor de 35-plussers, deden Gerard Bakker en Hein Chrispijn goede zaken. Door een 6- 3,7-5-overwinning werd een ticket voor de masters bemachtigd. Dat zelfde gold voor Biezen/Bonnet, die zich met 1-6,6-1 en 6-3 langs eerste geplaatste P. Knol en J. Verwoert speelden en hun plaatsje in de mas ters verworven. Bondsgedelegeer- de Gesta Fernandez prees zich ge lukkig met de 415 mensen, die in schreven. "De mensen willen gezel ligheid en dat krijgen ze op parlct- oernooien als deze van Alkemade", legde hij uit. Eerste GP-winst voor Ivanisevic STUTTGART (SID) - De Joegosla vische tennisser Goran Ivanisevic heeft in Stuttgart zijn eerste Grand Prix-zege behaald. De achttien-jari ge, linkshandige speler versloeg in de finale de Argentijn Guillermo Perez-Roldan in vier sets: 6-7 6-1 6-4 7-6. De prestatie leverde hem ruim een kwart miljoen gulden op. De tengere, 1,91 meter lange Iva nisevic is bezig met een gestage op mars naar de wereldtop. Onlangs werd hij op Wimbledon, na onder meer Mark Koevermans te hebben uitgeschakeld, in de halve eindstrijd uitgeschakeld door Bec ker. Op Roland Garros had hij de Westduitser nog uitgeschakeld. In Stuttgart was hij als tiende ge plaatst, zijn tegenstrever Perez-Rol dan alsnegende. De directeuren van de tennis toernooien in Hilversum, Piet van Eysden, en Stuttgart. Bernd Nusch, hebben gisteren forse kritiek geuit op de spelersbond ATP. Van Eysden was boos omdat hij binnen twee dagen zijn toppers Andres Gomez, Jim Courier en Henri Le- conte wegens 'blessures' van de startlijst zag verdwijnen, zijn West duitse collega ergerde zich aan het feit dat ook bij hem enkele spelers 'zomaar' verstek lieten gaan, zoals Ivan Lendl en Yannick Noah. Volgens Van Eysden lappen de spelers hun verplichtingen aan hun laars. Want tegenover de late afmel ding staat dan wel een boete van 5000 dollar en het verplicht over handigen (binnen tien dagen) van een doktersattest, geen toernooi-di- recteur krijgt met die maatregelen zijn spelers alsnog op het evene ment. Nusch is van mening, dat het nieuwe ranglijstsysteem, waarbij de beste veertien toernooien per jaar tellen, zo snel mogelijk op de hel ling moet. „De spelers schrijven nu voor een groot aantal toernooien in. Maar als het in hun kraam te pas komt komen ze gewoon niet opda gen. Dat legt voor de ranglijst nau welijks gewicht in de schaal. Dat moet snel veranderen. In de toe komst moet elk toernooi gewoon weer meetellen voor de ranglijs ten." De Japanse motorproducenten zijn bereid de noodlijdende 500cc-klas- se te hulp te schieten. De Nederlan der Jo Zegwaard, voorzitter van de wegracecommissie van de interna tionale motorsportfederatie (FIM), kreeg bij een bezoek aan Japan die toezegging van de fabrieken. De 500cc-klasse maakt magere tij den door. De voormalige konings klasse wordt dit seizoen volledig be heerst door de fabrieksteams van Yamaha en Honda. Voor de privérij- ders zijn de halve liters onbetaal baar en dus ook oninteressant ge worden. Yamaha en Honda stellen komend seizoen produktiemachi- nes ter beschikking, die maximaal een ton moeten kosten. Yamaha denkt vijftien tot twintig motoren te leveren, Honda aan 25 tot 30. Op die manier hoopt men de koningsklas se de oude allure weer terug te ge- FRANCORCHAMPS (SID) - Bij een 24-utir-race op het circuit van Francorchamps is zaterdag nacht de 27-jarige Belgische autocoureur Ruy Renard om het leven gekomen. Renard verloor bij een snelheid van boven de 200 km/uur de controle over zijn Toyota en vloog tegen de vang rail. De bolide stuiterde terug op het circuit en werd door andere deelnemers geraakt. Een grote explosie volgde. De wagen van Renard ging in vlammen op. De wedstrijd werd na het on geval twee uur stilgelegd. Toyo ta haalde de andere fabriekswa- gens uit de strijd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14