Breukink: ook voor het vlakke 'Waar halen ze dat tempo vandaan?' Rooks in de Ronde L Greg gaat de boot in TVM rond met Konisjev Sprinters komen maar niet aan bod in de Tour Jan Siemeiink uitgeschakeld Duitsers op veld al een eenheid VRIJDAG 20 JULI 1990 SPORT PAGINA 15 BORDEAUX Eindelijk een beetje wandeletappe, voor de finale, gisteren, in de hitte van Les Landes. Het was zo onge veer de enige trage tv-aanloop. Want de Tour de France 1990 is verder vooral gekenmerkt door het duizelingwekkende tempo. zing wekt ('ik zie hem nog eens bij de eerste twintig eindigen'). Maar feit blijft, dat het de tweedejaars prof allerminst moeilijk is gevallen de fysieke problemen van een Tour het hoofd te bieden. De Vries klom moeiteloos over Alpen en Pyrenee ën, verbeterde eigenlijk alleen maar naarmate de ritten verstreken. Dat heeft ook Gerrit de Vries erva ren. Net 23, debutant, Fries, sinds januari dit Jaar neergestreken in Goes, talent in de ploeg-Raas. „Ik kan toch een aardig stukje hardrij den, maar hier heb ik meer dan eens gedacht: Waar halen ze het van daan? Ik snap het echt niet". De Vries was gisteren even mee in een ontsnapping met ook ploeg maat Frans Maassen. Maar de zeven man op kop kregen van de Arioste- a's (sprinter Baffi) te weinig lucht om het onderling te mogen uitvech ten rond het meer van Bordeaux. Gerrit de Vries zegt dat hij de jongste deelnemer is van de 77ste Ronde. Bij de amateurs, aan de hand van toenmalig coach André Boskamp, de hele wereld over ge reisd voor alle mogelijke rittenkoer sen, wereldkampioen 100 km nog geworden ('86, met Talen, Harme- ling en Cordes), maar aan de Tour begonnen als een groentje. Daarom is het zo opmerkelijk, dat de rijzige, stekelharige De Vries, be zig is zo'n goeie indruk na te laten, verpakt in een alleszins acceptabel klassement: 66e op 1.20 en nog wat. Assistent-ploegleider Hilaire VanderScheuren: „Gerrit is meege nomen naar de Tour om te werken voor o.a. Nijdam,. Maassen en Van- deraerden, en om Parijs te halen. Het eerste heeft hij zeker gedaan, het tweede doet hij ook nog eens in het perspectief van een toekomstig ronderenner". VanderSchueren tilt De Vries meteen naar een niveau, dat verba- BORDEAUX Als Greg Le- Mond zaterdag de gele trui overneemt, naar Parijs draagt en hem daar zondags in de na- j middag voor de derde maal mag showen aan het Parijse publiek, dan is de dag voor hem nog niet gedaan. LeMond wacht eenbuldi- ging, die uniek zal zijn in de f geschiedenis van de Tour de France. Na de ontvangst op bet stadhuis, door burgemeester Jacques Chirac, gaat de 'Ame rican in Paris' niet feesten in de Follies Bergères of de Mou- lin Rouge, maar stapt hij on- j middellijk op een boot. Zijn sponsor, Roger Zannier, die in Sain t Etienne, op 14 juli, ook al een hoogst memorabel i 'dansavondje' in elkaar bad I gestoken heeft een luxe file- zierjacht gehuurd, waarmee LeMond, zijn gevolg, zijn ploegmaats en een select aan- tal genodigden, de hele nacht j op de Seine blijven doorfees- ten. Is er dan nog tijd voor de cri- teriums, luidde de logische vraag. LeMond: „Ik rijd er een j stuk of vijf, zes. Allemaal in Frankrijk. Nederland? Ik heb er nog niet met Van Gerwen j (de coördinatorover gespro- i ken. Boxmeer, maandagavond, j is uitgesloten, want dan heb ik Franse verplichtingen". Over de prijs van 80 of 100 kilometer LeMond-in-het- geel wordt inmiddels al druk gespeculeerd. De prijs van een i Tourwinnaar is de laatste ja ren flink gestegen. Dit jaar zal daar nog wel een aardig be- drag bijkomen. De tijd dat een renner aan zijn absolute top zat, is allang voorbij. Schat- ting: LeMond gaat minimaal I 30.000 gulden, maar meer j waarschijnlijk rond de 50.000 gulden per optreden verdie- Vorig jaar al hadden de or- ganisatoren van de Ronde van Pijnacker 35.000 gulden cash klaarliggen als hij wilde ko- J men. Maar LeMond moest dat- fl zelfde weekeind een wereld- jj bekerkoers in Montreal rijden. Pijnacker toen: „Volgend jaar gaan we nog hoger zitten. De Tourwinnaar moet en zal ko- I Of dat misschien ook nog de razendpopulaire Claudio Chi- appucci, en wie weet Erik Brcukink zou kunnen zijn, daar wordt geen rekening meer mee gehouden. LeMond klopt die kleine Italiaan in de tijdrit rond het Lac de Vassi- j vières simpel uit het geel. Ten - j minste, dat is wat LeMond te- gen iedereen, die in zijn buurt komt, verkondigt. Gisteren zei LeMond boven- dien een paar heel onaardige j dingen over 'Cappuccino', zoals hij hem stevast noemt. I Hij vond het onsportief, laf en laag, dat Chiappucci op de Ma rie Blanque was gaan rijden, op het moment, dat LeMond met een leeg achterwiel langs J de kant stond. „Ik heb een kwartier verspeeld, toen ik Nijdam en Vanderaerden moest terugbrengen, in de etappe naar Genève. Ze hadden kans te winnen, waren achter geraakt, en dan ben o.a. ik ervoor om te probe ren iets recht te zetten. Op zeker moment blies m'n motor op". Of het hem niet frustreert, zelf goed rijden, en dan moeten helpen? 'n Beetje verbaasd: „Maar zo moet het toch? De eerste twee, drie jaar je kloten afdraaien, werken voor een ander, en langzaam zien waartoe je in staat bent. Ik ben er nu 23, ik denk dat ik nog zeker drie jaar no dig heb om precies te weten wat ik kan". De Vries ontpopte zich bij junio ren en amateurs als een renner voor de etappewedstrijden. Een afmaker bovendien, maar vooral een redelij ke belofte voor het middengeberg te. „Ik heb geen specifieke klimspie- ren, meer van die korte dikke, zeg gen ze. Ik noem het maar spieren waarmee ik hard kan rijden. Maar inderdaad, ik denk toch wel dat mijn carrière die richting uitgaat: de ronden". Daarom doet het wat vreemd aan, dat zijn voorbereiding op de Tour verliep via de snelle Ronde van Zweden en niet het Spaanse werk of de Dauphiné Libéré. De Vries: „Ik had me de laatste jaren minder kun nen bewijzen in de heuvels en cols, ik ben meer met de grote versnel ling voor de 100 km bezig geweest. Dan verdwijnt de klimsouplesse au tomatisch naar de achtergrond. Misschien dat ik een verkeerde in druk achterliet". „Ach", zegt VanderSchueren,je moet niet te hard van stapel lopen. We hebben nu een aardig beeld van wat hij bij de profs kan, daar zullen we volgend jaar mee verder bou wen. Omdat we in '91 ook naar de Vuelta gaan, doet'hij misschien wel Spanje en Tour". Gerrit de Vries wist al eind 1986, dat hij in 1989 bij Raas zou debute ren, evenals Arjan Jagt en Tom Cor des. Gedrieën uit de school-Bos- kamp. Jagt vliegt tegenwoordig al leen nog maar door de Amerikaanse lucht, en Cordes mocht niet mee naar de Tour omdat hij zijn contract met Raas niet wilde verlengen. De Vries is de enige, die Raas is trouw gebleven, geruime tijd voor Het was warm en ver en daarom hielden de renners zich in het eerste deel van de etappe naar Bordeaux tamelijk rustig. Tijd voor een geintje. Hier met Duclos Lasalle die andere dingen in zijn hoofd heeft dan mineraalwa ter of vloeibaar voedsel, (foto ANP) de Tour een nieuw tweejarig con tract tekende, en tegelijkertijd brak met zijn oud-coach en manager tot dan, de links en rechts omstreden Boskamp. Was de breuk een voorwaarde van Raas, die immers niet langer met Boskamp wil onderhandelen; omdat hij vindt dat deze de prijzen onnodig en hoog opdrijft? De Vries zit verlegen met het ant woord, maar besluit tot een: „Het was mijn eigen keuze met Boskamp te breken. Ik regel voortaan mijn zaakjes zelf. Daar heb ik geen ander bij nodig. Raas zit daar niet tussen". Wat er dan precies is gebeurd met Boskamp, daar wil hij niet op in gaan. „Kom over twee maanden maar eens terug. Dan kun je de waarheid van me krijgen; nu niet, hoewel het boek Boskamp (slaat beide handen tegen elkaar, red.) voor mij is gesloten". Gerrit de Vries won dit jaar al een etappe in de Ster van Bessèges, na een 140 km lange solo. Hij kreeg die dag een vrijbrief van Raas, en zal in de toekomst nog wel vaker met dat soort opdrachten worden wegge stuurd. „Maar zo'n Tour is natuur lijk in de eerste plaats taktiek". „Je hebt de eerste week en de laatste paar dagen, waarin wij als ploeg alles moeten zien waar te ma ken. Dan denken de mensen wel eens: die De Vries rijdt ook als een drol in de rondte, maar dan ben je gewoon een schakel in een ploegen- spel. Je bent als het ware onge schoold, moet nog helemaal wor den bijgeslepen. Daar ben ik nu mee bezig, en af en toe komt er wel eens een bedankje. Raas is een man van weinig woorden, maar ik kan al aan hem zien of iets goed is geweest of niet". BORDEAUX (ANP) - Dimitri Ko nisjev heeft gisteren na de etappe tussen Pau en Bordeaux bevestigd, dat hij een mondeling akkoord met TVM heeft bereikt. Door deze overeenkomst is een einde gekomen aan de verwarring en klucht rond de Sovjetrus. De 24- jarige vice-wereldkampioen zou be- halvê met de'Nederlandse ploeg ook overeenstemming hebben be reikt met Carrera en 7 Eleven. Glimmend van het zweet en van trots had Ad Bos, de hoogste baas van het Hoogeveense verzekerings bedrijf, gistermorgen al verklaard dat na de wereldkampioenschap pen van Japan in september een twee-jarig contract wordt getekend door Konisjev. Hij zou 2,4 miljoen gulden verdienen bij de Nederland se wielerformatie. Woensdagavond in Pau kwamen de onderhandelaars tot een monde linge overeenstemming met de win naar van de zeventiende etappe en met diens ploeggenoot Sergei Oe- slamine, die de Tour al heeft verla ten. Op de vraag waarom het contract nog niet van een handtekening was voorzien, wees Bos op de UCI-regle- menten. Volgens hem verbieden deze dat renners tussentijds schrif telijke overeenkomsten tekenen. „Dat mag pas na het WK, maar een mondeling akkoord is ook rechts geldig", aldus Bos. Dimitri Konisjev zelf heeft zich nog niet helemaal de levenswijze in het westen meester gemaakt. Dat bleek nog eens tijdens de onderhan delingen met Ad Bos. De Neder landse ploeg gaat de Sovjetrus hel pen in Italië een geschikt apparte ment te vinden. „Vervolgens vroeg hij hoe het zat met gas, water en licht", vertelde Bos.„Kennelijk denkt hij dat in het westen deze za ken net zoals in de Sovjetunie apart geregeld moeten worden". Misdaadpreventie BORDEAUX - Het Franse sportblad L'Equipe meldt dat er dit jaar zo weinig wordt ingebroken in de Tourkaravaan: slechts vier keer is er iets ontvreemd, tegen vorig jaar tot dezelfde dag al vijftien keer. De misdaad-preventie lijkt eindelijk te werken. Alhoewel, vrijdag de dertiende blijkt een pechdag geweest voor vooral Nederlandse volgers. In de bus van de Panasonic-supporters zijn in Villard-de-Lans een videore corder, vier fotocamera's en een paar jasjes ontvreemd (alleen de schroevedraaier, waarmee de bus was opengebroken, was 'terugge- ruild'). „Parijs komt steeds dichter bij. Je mag dus langzaam maar zéker de balans gaan opmaken. Voor het klassement, maar ook voor je ei gen ploeg. Met voorlopig twee overwinningen en de groene trui hebben we, denk ik, niet echt slecht geboerd. Ik bedoel, er zijn nog zo veel ploegen die straks met lege handen in Parijs aankomen. Dan hebben wij het niet slecht ge daan. Natuurlijk kan het beter. Het klassement, waar Post fors in heeft geïnvesteerd, is er niet uitge komen. Een kwestie van pure pech en overmacht. Gert-Jan is wegge vallen; een jaar geschorst. Ik ge loof echt 100 procent in zijn on schuld. Je gaat toch in zijn situa tie twee keer eerder 'betrapt' in een onbeduidende wedstrijd als de Wielerweek van Eibar niet zitten knoeien? Ze denken toch niet dat Gert-Jan dom is of zo? Nee, alleen daarom al, ben ik er van overtuigd dat het in zijn li chaam zit en niet in de pilletjes. Mijn optreden in de Tour, ach, daar is al genoeg over gezegd en geschreven. Maar al met al is het klassement wel naar de knoppen. Het zal volgend jaar anders moeten. Met mij, maar ook met de ploeg. Ik bedoel, je kunt in de Tour nu eenmaal geen ploeg van negen renners formeren die een goed klassement kunnen rijden en vlakke etappes kunnen winnen en massaspurts kunnen pakken. Dat gaat niet. Vorig jaar haalde Peter Post Theunisse en mij naar Panasonic en dacht misschien daarmee klaar te zijn. Maar zo werkt dat natuurlijk niet. Met drie sprinters zet je jezelf klem in de vlakke etappes, want je moet een aantal renners hebben die de- uit de wind houden en later de sprint voor ze aantrek ken. Dan nog het klassement. Je zult namelijk ook helpers moeten heb ben in de bergen. Renners die de kopman titssen de cols in uit de wind kunnpn houden, terug kun nen brengen na een lekke band. Breukink en Alcala of Delgado en Indurain in de Pyreneeën, zo iets. Ik heb wel een idee hoe de ploeg er volgend seizoen uit moet gaan zien. En ik zal daar straks, na de finish, met Post over gaan praten. Er zullen wat renners vertrekken, dat heb je immers ieder jaar. Ta len is zeker, Van Vliet is al gestopt. Wat voor soort renner haal je daar voor terug? Een waterdra ger, een sprinter, een tijdrijder, een klimmer? Je hebt zo verschrik kelijk veel specialiteiten. Kijk, volgens mij moet een klas- sementsploeg, en dat zijn we toch, er als volgt uitzien: twee kopman nen, om het risico te spreiden in geval er een wegvalt. Twee hel pers in de bergen, voor iedere kop man minstens één. Eén of twee sprinters, liever eentje. En voor de rest: hardrijders. Helpers, water dragers. Dat klinkt oneerbiedig, maar zo bedoel ik het niet. Want in de ploeg zelf worden zulke ren ners wel degelijk op hun juiste waarde ingeschat. Als de kopman wint, wint de knecht ook. Dat is simpel. Mijn ideale ploeg wijkt dus nogal af van de huidige samen stelling. We hadden nu drie sprin ters mee. De ploeg was eigenlijk al kapot toen we aan de voet van de Alpen stonden. Ik heb daar wel over geklaagd, maar ja, het is niet anders. Er waren gewoon geen andere renners beschikbaar. TOUR'90 Door Peter Ouwerkerk en Dick Heuvelman BORDEAUX Het had de dag van de sprinters moeten worden, het werd andermaal een dag voor de klasse mentsrenners. Zij gingen in Bordeaux een venijnig robber tje vechten, met licht positioneel voordeel als inzet. Erik Breukink kwam, toen de kruitdampen eenmaal waren op getrokken, als beste secondensprokkelaar uit het plotseling aan de monding van de Gironde geopende spervuur tevoor schijn. naar zijn hotel, een paar honderd meter verderop aan het bloedhete meer van Bordeaux. Alle Spaanse Pedro Delgado. journalisten kregen bruusk het na- eer eens een for- kijken. Delgado baalde, als een stier steek vallen en lijkt nu al door nog wel. Eigen schuld, dikke bult Breukink van het erepodium in Pa- trouwens. Hij was simpelweg niet Zijn moed werd beloond met een stipnotering in de Tour de France: van vier naar drie. Een stijging die ten koste ging va De Spanjaard liet rood aangelopen hoofd baande om zijn knechten wat te ontlasten 20e etappe |li 21 juli 45,5 km Orladeix r)?°ü?re..A 7k"UAde Vassivière Aucha.se^°^yokm AUPHELLE^ l 3 pijp®n 1 Vassivière I Faux la Montagne Uit sociaal oogpunt, zeker gezien de hitte, een zeer te waarderen ges te. Alleen niet op zijn plaats in een peloton gehaaide wielerprofs. Die maken daar onmiddellijk gebruik van. Delgado is echter de spreek woordelijke ezel die zich twee keer aan dezelfde steen stoot. Afgelopen zaterdag ging hij ook al door onop lettendheid de boot in tijdens de etappe van Villard-de-Lans naar Saint Etienne. En ook toen profi teerde Breukink dankbaar, samen met LeMond. De Gelderlander, huizend in het Belgische Kalmthout, toont zijn progressie als ronderenner nu ook in flitsende finales ten. Liet hij zich voorheen wel imponeren door het hangen en wur gen in zo'n voortijlend peloton, in deze Tour is een nieuwe Breukink opgestaan. Eentje met meer per- Terwijl Erik Breukink nog vecht voor zijn seconden, steekt Gianni Bugno reeds de armen omhoog. slag had gemist. niet baten. Evenals vorig jaar zijn klas- beste 'snok' Breukink wenste dat verzaken ech- zonder echt te demarreren. Daarvan massasprints dun gezaai< ter niet als een domme fout te beti- hadden alleen Bugno en Gusmeroli Tour. In feite is er nog niet i telen. „Het valt niet mee om steeds terug. Breukink: „Bugno kwam di- siek sprintfestival geweest, want voren te blijven koersen. Alleen reet naast om te zeggen dat-ie wel Le Mont Saint-Michel, waar de Belg je dat eigenlijk doen, door wenste rijden. Hij altijd bij de eerste ge, ik LeMond vlakke rit- hem kun je bij: leen wel steeds minder vaak. Dat een van mijn pluspunten in deze soonlijkheid. Iemand die zich niet Tour". Museeuw verrassend de tijd. Dat zag ik wel zit- peloton daarvoor te verbrokkeld. Voor Van Poppel kwam het uit- blijven van zijn specialiteit eigen- achteren rijden. Al- Breukink's vaste maatje Gert Ja- lijk niet ongelegen. Dan zou vrijwel kobs liet zich razend-enthousiast tien vinden. In dat werk is hij een ten. Alles watje pakken kunt specialist. Zelf laat ik me ook nog ronde, moet je niet laten liggen", r de zeker prestigeverlies hebben maar uit de voorste rijen laat wegdrukken. Van die agressievere instelling was vorige week al een goed voorbeeld te zien in de aan loop naar l'Alpe d'Huez, waar Bug no toevalligerwijs ook al won. Hij kreeg het toen, tijdens het organise- van de jacht op LeMond en Del- de stok met LeMond's 'Volle bak' rijdend, zoals dat i winst boekte. „Als je zo'n finale kan 1 rijden, met snelheden van meer dan 60 per uur, moetje toch wel een héle waarop zijn chef opgeleverd. Met Breukink en Bug- vooruit kon hy zich rustig laten uitdrijven toen de streep in zicht kwam. Van Poppel: „Ik heb nog wel TAMPERE Jan Siemerink is in de tweede ronde van het toernooi Tampere uitgeschakeld. De Rijnsburger verloor in twee sets van de Fin gado, Aki Rahunen. Samen met partner Mark Koevermans bereikte Siemerink ploeggenoot Cornifiet. Die'werd wel de volgende ronde van het dubbelspel. - Koevèrmans is overigens zeker van een plaats in het hoofdschema van het sterk bezette Melkhuisje-tennistoernooi, dat maandag in Hilversum begint. Door de afmelding van de Braziliaan Luiz Mattar, plotseling ernstig ziek is geworden, schoof de 'eerste re schenhoek automatisch op. Eerder moest toernooi-directeur Piet van Eijsden de namen van de pucci wist Breukink van geen op- Een kilometer of wat verder vond Zweed Magnus Gustafsson en de Italiaan Paolo Cane op de deelnemers- houden meer. Zeker nadat^hij ge- Breukink dat het in de kopgroep het jargon zo mooi heet, distilleerde grote klasbak zijn". En tot Breu- op de eerste rij gezeten, maar voelde Breukink met Bugno en diens co- kink zelf: „Dat équipier van Chateau d'Ax, Gus- nog eens de Tour te meroli, een nieuw kopgroepje uit 19 eerder weggesprongen renners. Breukink kon nog net bij die eerste trein aanpikken. „Er was al een tijd- sprinters je links en rechts gedemarreerd en Ide les gele- plotseling zag ik een flinke groep En. wegrijden. Omdat iemand van de Gisteren gaf hij weer een staaltje ploeg van LeMond meteen afstopte, m zijn toegenomen brutaliteit ten dacht ik dat LeMond zelf ook wel uit Berg- beste. Eenmaal op drift geraakt met mee zou zitten. Dus ging ik ook| LeMond en gele truidrager Chiap- maar. Dat bleek nog net te kunnen". ooit toch dat ik niet goed was. Anders zou ik nog even hebben meegedaan om de vierde plaats". De moraal bij ongerede geraakte Neder- onder wel De scherpe offensieve actie _..oo Breukink had tot gevolg dat de landse sprintkanon is tot niet aan de bak het nulpunt gedaald. Hij woord en gebaar kwamen. Een smeekbede in de Pa- willen dat een medisch onderzoek, risien Libéré ten spijt. „Laten we de direct na de Tour, weer voor muziek sprinttraditie van Bordeaux toch zorgt. Van Poppel: „Ik hoop dat 2 alstublieft hooghouden, heren 1", refereerde de krant aan win 's als Darrigade, Pierino Baffi (de vader van de als vijfde finishen- wat vinden, want ik voel me niet echt goed. Ik heb het gevoel dat ik vanaf het nulpunt moet begin- Maar ja, iedereen heeft lijst van de open Nederlandse kampioenschappen doorhalen. de Adriano), Basso, Esclassan, dieptepunt in zijn carrière. Daar Maertens, Freuler, Vanderaerden, moet je je overheen zien te vech- geworden dat Delgado niet lekker draaide. Hij gaf er daar- Phinney en Van Poppel. Het mocht ten FRANKFURT (DPA) - De Duitse eenwording is driekwart jaar na de val van de Muur op voetbalgebied al geregeld. De Westduitse voetbal bond (DFB) heeft gisteren in over leg met de zustervereniging uit het oosten (DFV) besloten de Bundesli- ga met ingang van het seizoen 199U92 uit te breiden met twee clubs uit de DDR. De Oostduitse landskampioen van komend seizoen en de nummer twee van de ranglijst promoveren naar de Bundesliga. Het aantal vere nigingen in de hoogste Duitse pro fessionele afdeling komt dan op 20. Bovendien werd afgesproken dat zes andere Oostduitse teams, na de onderlinge competitie, de tweede Bundesliga gaan versterken. Die wordt dan in twee groepen afge werkt, met elk twaalf clubs. Na 22 wedstrijden volgt de herindeling in een degradatie- en promotiepoule. De verdere details daarvoor moeten nog worden ingevuld. Een voorproefje van de samen smelting is er komend seizoen al, wanneer het toernooi om de dis trictsbekers al een Duits karakter krijgt. Een jaar later is de DFB-be- ker de inzet van het gezamenlijke toernooi. Aan de integratie in het amateur-, jeugd-' en vrouwenvoet bal is ook al gedacht en evenzeer aan regelingen rond scheidsrech ters en trainers. De DSV-bestuur- ders kunnen bovendien met onmid dellijke ingang deelnemen aan ver gaderingen van de DFB, die voor de aanloopkosten in de DDR bijna een half miljoen gulden beschikbaar heeft gesteld. DFB (4,8 miljoen leden) en DFV (500.000 leden) kwamen tevens overeen dat de DDR zijn vertegen woordigende teams (senioren, on der 21 - tevens Olympisch elftal - en onder 18) zal terugtrekken uit de kwalificatietoernooien voor de Eu ropese titelstrijd. Het Oostduitse elftal was voor het EK in Zweden ingedeeld in poule 5 met de West duitsers, Wales, België en Luxem burg. De EK-kwalificatieduels tussen de DDR en de Bondsrepubliek die al voor 20 (onder 21) en 21 november op de agenda stonden in Hallen en Leipzig zullen een vriendschappe lijk karakter hebben. De andere Oostduitse duels wordeq geschrapt. Vanaf 1991 kunnen voetballers uit de DDR gekozen worden in de Duit se selecties, die zich proberen te kwalificeren voor Zweden (EK) en Barcelona (OS). „We hebben een uitstekend resul taat geboekt", zei DFB-voorzitter Hermann Neuberger. „Beide fede raties kunnen zich goed vinden in dit compromis. Vooral wil ik nog eens de vriendschappelijke sfeer benadrukken, waarin alles is be klonken." Gerhard Mayer-Vorfelder toonde zich namens de Westduitse betaald voetbal organisaties wel enigszins bezorgd over de opname van de Oostduitse clubs in de Bundesliga. Hij wees op de lang gekoesterde wens de Bundesliga's juist in te krimpen tot zestien clubs, maar was best bereid dat naar de toekomst (midden jaren 90) te verschuiven.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15