De weg ligt open voor Navratilova De namen op en achter de kleurige truien Rooks io de Ronde Kassa voor de baas VRIJDAG 6 JUL11990 P m PAGINA 17 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD SARREBOURG (GPD) - Voor het vergroten van de naamsbekendheid van het alcoholvrije bier Buckler was achteraf gezien niet eens een wielerploeg nodig. Youp van 't Hek ramde het merk er met één oude- jaarsconférence in. Dat PDM vi deotapes produceert en Panasonic staat voor audiovisuele apparatuur, dat weet inmiddels ook 'iedereen'. Maar de precieze handel en wan del van TVM wordt al een moeilij ker vraag. En wat betekenen eigen lijk die andere achttien, buitenland se sponsornamen in de Tour de France, die dezer dagen elke mid dag over het tv-scherm rollen? Een beknopt overzicht van activiteiten, doelstellingen en financiën, voor één keer niet op de advertentiepagi- LOTTO SUPERCLUB Zes jaar geleden begonnen door de Belgi sche nationale loterij en het minis terie van Binnenlandse Zaken. De - bedoeling was een kweekvijver van Belgisch talent te zijn, maar om ook internationaal te kunnen starten moesten er FICP-punten worden binnengehaald, zoals vorig jaar via Criquielion. Lotto neemt tweederde van het budget van f 3,5 miljoen voor zijn rekening, Superclub de rest. HISTOR SIGMA Verfpro- dukten van één van de weinige Bel gische multinationals, Petrofina. De duurste Belgische ploeg, met een budget van bijna f 4 miljoen. Histor heeft opnieuw een eigen VIP-helikopter rondvliegen boven de Tour. RYALCAO POSTOBON Een vrijage tussen een Spaanse drinkyoghurt en een Colombiaanse limonade. Postobon is een dochter van een holding in Bogota, die van alles produceert: platen, zeep, voed sel en dus ook frisdranken. Budget van deae ploeg: f 4 miljoen. CASTORAMA Het eerste jaar in het peloton, en nu al een bittere teleurstelling met het opgeven van Fignon. Een 'bricolage'-super- markt, met alles voor de tuin, tuinslangen, kabouters, huisjes, etc. De directeur van Castorama heeft niets te zeggen over de wielerploeg; hij heeft driekwart van het budget van f 7 miljoen gestort bij de BV van Guimard/Fignon, Maxi Sports- /France Compétition. RMO Het vierde grote Franse uitzendbureau, met een basis in Grenoble. Sport is zo ongeveer het privé-speelgoed van hoofddirecteur Marc Braillon, die jaarlijks ruim f 13 miljoen in wielrennen, boksen, voetbal en zeilen stopt. De wieler ploeg is bezig aan haar vijfde sei zoen, heeft nog nooit een etappe ge wonnen in de Tour, en draait met een budget van f 7 miljoen. TOSHIBA - Een Japanse fir ma, gespecialiseerd in hifi- en elek tronische apparatuur. De kleine f 8 miljoen, die de ploeg-zonder-succes kost, wordt opgebracht door de Toshiba-divisies in Japan, Europa en Frankrijk. Z Zo heten 300 Franse win kels in kinderkleding, genoemd naar de eerste letter van de achter naam van de sponsor, Roger Zan- nier. De duurste werknemer, Greg LeMond (bijna f 4 miljoen per jaar), heeft drie kinderen, maar Zannier zou er graag nog een paar bij zien voor de nieuwe brochures. Duurste hedendaagse wielerploeg: f 10,5 miljoen per jaar. ARIOSTEA - Niet de grootste, wel de fabrikant van de meest mo derne Italiaanse tegels voor keu kens, huis- en badkamers. Ariostea was ook sponsor van AC Torino, voordat het naar Serie B degradeer de (komend seizoen weer in A). Wie- Ierbudget dit jaar: f 5 miljoen. CARRERA - Jeans, confectie, vrije tijdskleding uit Verona. Zowat de grootste producent in Italië, met Amerikaanse belangen. Maakt te genwoordig ook wielertruien en - broeken. Kwam dit jaar op een an dere manier in het nieuws, toen Pa- trizia, een dochtertje van directeur Imerio Zacchelli werd gekidnapt, en later ongedeerd werd bevrijd. Budget: f 4,5 miljoen. CHATEAU D'AX - Eén van de vele meubelfirma's uit Lombardije, het Italiaanse meubelmakersgebied bij uitstek. Francesco Moser is kind aan huis bij de sponsor; hij mag dan ook de fietsen leveren. Budget: iets minder dan f 4 miljoen, maar dat zal wel meer worden na de successen Van Bugno en de aankoop van Gio- vannetti. BUCKLER - Alcohol- en tabaks reclame mag niet (meer) in de wie lersport. Reden waarom Heineken nooit een profploeg begon en Am- stel zich nog uitsluitend bezig houdt met een evenement (Gold Ra ce). Maar nu de tijd rijp is voor een nón-alcohol-verslaving kan Buckler via een wielerploeg wor den gepromoot. Het budget wordt angstvallig verzwegen, maar moet tegen de f 6 miljoen liggen. PANASONIC SPORTLIFE - Merknaam van de Japanse multina tional Matsushita Electronics. Vroe ger alleen electronica, maar met steeds meer produkten op de markt, zoals fototoestellen en zelfs racefietsen. Vanaf 1984 met een profploeg. Sinds dit jaar samen met Sportlife, een suikervrije kauwgom, die ook Europees denkt. Het budget is het hoogste van Nederland: f 9,2 miljoen. PDM Video- en cassettetapes, gemaakt in Oosterhout, een kind van Philips. Vanwege de hevige concurrentie op die markt nogal eens in de rode cijfers, gepaard gaande met vele ontslagen. De wie lerploeg bleek een gouden greep, want zorgde voor veel publiciteit. Budget: f 7 miljoen. TVM YOKO - Transport-ver zekeraar in het Drentse Hoogeveen. Zo op het oog de meest provinciale van alle sponsors, maar door heel Europa rijden er vrachtauto's, die bij TVM zijn ingedekt. Wat de publi- OokArgentin uit de Tour SARREBOURG (GPD) - More no Argentin (foto) is de derde prominente afstapper in de Tour de France. Nadat Laurent Fignon en Marco Giovanetti hem dinsdag waren voorgegaan, liet de Italiaanse ex-wereldkam pioen zich gisteren schrappen van de deelnemerslijst. Argentin vloog nog wel met het Tourpeloton mee van Rouen naar Straatsburg. Daar liet hij zijn linkerbil onderzoeken na dat die nogal was toegetakeld bij een valpartij in de marathon- tocht van Avranches naar Rouen. Argentin, maandag nog glorieus winnaar van de derde tappe, kwam daardoor vijf mi nuten na het peloton binnen. In het ziekenhuis van Straats burg constateerde men een zo danig gezwollen spier dat ver- citaire waarde is zal nooit duidelijk worden, maar directeur Ad Bos heeft er een interessante hobby aan. De vierde Nederlandse ploeg, ook qua budget: krap f 5 miljoen. ALFA LUM - Er rijdt geen San Marinees mee, in deze puur Sovjet- russische ploeg, op de weg gezet door een fabrikant in aluminium deuren. De eigenaar, Mike Brushi, werkt met een begroting van 5 mil joen, en betaalt daarvan het meest aan het Sövjet-ministerie van sport. De rennerscontracten zijn nog altijd minimaal in vergelijking met ande re ploegen. BANESTO - Bankinstelling, een van de grote drie, samen met BBV en Banco Central. Banesto was vo rig jaar al co-sponsor van Reynolds, maar nam dit jaar de alleenverant- der rijden onverantwoord werd bevonden. Argentin kreeg twee weken rust voorgeschreven en zal zich vervölgens gaan richten op het WK, begin september in Japan. woording. Banesto maakt deel uit van een industrieketen, met vele vertakkingen, goed voor een jaar omzet van 10 miljard gulden. Ba nesto stopt dit jaar f 8,5 miljoen in Pedro Delgado en de zijnen. KELME Maakt vanuit Bar celona en de Colombiaanse hoofd stad Bogota allerlei sportartikelen, vooral sportschoenen. Heeft behal ve Spaanse ook Colombiaanse ren ners in dienst. Budget: f 6 miljoen. ONCE Organizacion Nacio- nal de Ciegos Espana, oftewel de Spaanse nationale blindenstich- ting, waarvan de blindenloterij een belangrijk onderdeel is. Dagelijks worden er acht miljoen ONCE- lootjes in de Spaanse straten ver kocht. De helft van de opbrengst wordt uitgekeerd in prijzen, de an dere helft vloeit naar eigen kas. De jaaromzet is f 5 miljard. Het wieier- budget bedraagt f 7 miljoen. SEUR - Een van de vele Spaan se snelvervoerders, koeriersdien sten, zoals bij ons DHL en XP Air. Budget van SEUR: f 5,5 miljoen. 7 ELEVEN - In elke middelgrote Amerikaanse provinciestad zit wel een 7 Eleven-super/warenhuis. De klanten kunnen er terecht van 's morgens 7 uur tot 's avonds 11, van daar de naam. De wielerploeg kost f 6,5 milj. HELVETIA - Zwitserland is een land van banken en verzekeringen. Helvetia is een assurantie-maat schappij, gevestigd in Sankt Gallen. Eigenaar van de wielerformatie is feitelijk ploegleider Paul Koechli, die een eigen 'Aktien Gesellschaft' (zeg maar: BV) heeft, zijn renners verhuurt aan de meest biedende en daar een niet oninteressante duit aan overhoudt. Budget wielerploeg: f 5,6 miljoen. WEINMANN SMM - De naam staat voor allerlei fietsonderdelen, van remmen tot spaken. De grote baas van Weinmann is Heinz Egolf, die zich een kleine Tapie waant. Hij koopt fabriëken als een ander brood. Budget: f 4,7 miljoen. Een rustdag Goed, we konden een uurtje lan ger blijven liggen. Normaal moe ten we om zes uur 's morgens het bed uit. Dat komt door die lange etappes. Vroeg vertrekken dus. Van rust is bitter weinig terecht gekomen. Zeker voor de mecani ciens en andere begeleiders. Die kropen direct na de finish van woensdag in de bus. Zij moesten die zeshonderd kilometer over de weg afleggen. Dan waren wij op het oog toch beter af. De renners en de ploegleiders gingen natuurlijk door de lucht. Met 300 man in een Airbus. 'Maar door een staking van de verkeersleiders moesten we bijna twee uur extra wachten. Loop je daar met je ziel onder je arm. Tja, wat moetje? Er was een restaurantje. Daar ging iedereen dan maar naar toe. En dan zie je toch weer dat de Nederlanders el kaar opzoeken, de Fransen bij el kaar kruipen, de Engelsen, de Amerikanen. Het zelfde effect als op een camping. Daar kruipen ook alle Hollanders l?ij elkaar. Wel logisch eigenlijk, je kunt el kaar verstaan, je kunt een ge sprek met elkaar voeren. Over wielrennen, natuurlijk. Over die rot-etappe van woens dag. Over Fignon. Maar we ston den toevallig met een paar jon gens van mijn leeftijd. Het ging over de toekomst. Je hebt nog een paar jaar, maar het moment dat het afgelopen is met het wielren- LE^TOUR 7e etappe 7 juli 61,5 km VITTEL o< EPINAL 61,5 kmQ k 61,5 km., A Le Void tfEscles f VJ°\0/ Na nederlaag van Steffi Graf LONDEN Een grotere kans om voor de negende keer Wimbledon te winnen krijgt Mar tina Navratilova waarschijnlijk niet meer. De 33-jarige Tsjechische Amerikaanse nam gis teren vrij gemakkelijk de voorlaatste hindernis (6-3,6-4 tegen Gabriela Sabatini) en is mor gen tijdens de finale van het vrouwentoernooi in elk geval verlost van de speelster die haar gedurende de laatste twee edities het record niet gunde. Voor het eerst sinds de open Australische kampioenschappen van 1987 ontbreekt Steffi Graf namelijk in de eindstrijd van een Grand-Slamtoernooi. De herboren Zina Garrison schakelde verrassend de West- duitse nummer één uit: 6-3, 3-6, 6-4. Of het bezoek van ANC-leider Nelson Mandela aan Engeland van enige invloed is geweest op de ople ving van de donkere Amerikaanse, valt niet te zeggen. De 26-jarige speelster uit Houston, die in de kwartfinales Monica Seles uitscha kelde, krijgt nu in elk geval de kans om na Althéa Gibson (1957 en 1958) de tweede zwarte winnares van 'The Championships' te worden. Bij de mannen is tot nu toe Arthur Ashe (1975) de enige niet-blanke die als triomfator de hand van de hertogin van Kent mocht schudden. Zina Garrison zal dat slechts als verliezend Analiste doen; volgens Steffi Graf althans. „Het is nu vrij wel zeker dat Martina voor de ne gende keer Wimbledon wint. Zina heeft niet hetjuiste spel om' haar te verslaan", sprak de 21-jarige titel verdedigster, voor wie de aardbeien blijkbaar erg zuur waren. Graf moet zo langzamerhand toch wel aan nederlagen gewend zijn. Tijdens de laatste twee toernooien (Berlijn en Parijs) was de tennisster uit Brühl namelijk ook al niet de sterkste. In beide steden toonde Monica Seles reeds aan dat de posi tie van Graf niet meer onaantast baar is, terwijl 'Fraulein Forehand' nu toch bijna drie jaar op een rots vast geachte sokkel staat. Sanchez De wereldkampioene was tijdens de laatste dertien Grand-Slamtoer- nooien steevast van de partij in de finale en verloor in die reeks slechts vier keer. In 1987 was Martina Na vratilova op Wimbledon en Flus hing Meadow te sterk, vorig jaar SARREBOURG (ANP) - De grote bazen van 7 Eleven wrijven zich al dagen vergenoegd in de handen. In de kantoren van het moederconcern van de supermarkt keten in Southland (VSt) worden de financiële zorgen al bijna een week naar de achtergrond verdreven. Sinds maandag draagt Steve Bauer de naam van het bedrijf dagelijks vijf minuten breed uit in de populaire ontbijtshow 'Good Morning America' van ABC, een van de drie grote 'Networks' in de Verenigde Staten. Tientallen miljoenen Amerikanen bekijken het gelief de programma van het commerciële station. Hoewel 5 in de Verenigde Staten wielrennen, ondanks LeMond, 1 Hampsten en de Trump Tour, nog steeds niet die im- pact heeft zoals in Europa maakt Bauer, gratis, uitste- j kende reclame voor de sponsor en de wielersport. Bauer, na de ophefmakende coup van zondag al vier j dagen leider van de Tour de France, heeft zijn maand- I salaris van 150.000 gulden dubbel en dik terugver diend voor zijn broodheer. Een commercial van twin tig minuten op 'prime time' bij ABC kost het concern I normaal miljoenen dollars. "De directie kan alleen I maar tevreden zijn. Betere publiciteit had ze zich niet kunnen wensen", aldus publiciteitsmanager Sean Petty. Bauer was eind vorig seizoen de tweede keus als re clame-object van het Amerikaanse bedrijf achter Greg LeMond. De wereldkampioen en Tourwinnaar van verleden jaar koos echter voor een nog lucratiever mil joenenbod van Z. Reserve Bauer kreeg een contract van bijna twee miljoen. Hij hapte gretig toe en reed on der leiding van Noël de Jonckheere en vijfvoudig Olympisch kampioen schaatsen Eric Heiden in de Tour verrassend naar het geel. Die trui wordt nu ver dedigd, waarbij ook kopman Andy Hampsten in dienst rijdt van Bauer. "Want zijn positie i§ op dit mo ment natuurlijk het belangrijkste' Steffi Graf vraagt zich af wat er mis is gegaan. (foto AP) moest de niet-fitte Graf op Roland Garros de zege aan Arantxa San chez laten. In het tussenliggende seizoen heerste de keizerin echter met harde hand en won ze naast de vier belangrijkste toernooien (Mel bourne, Parijs, Londen, New York) in Seoel ook nog olympisch goud. Maar voor een tenniss(t)er is het leven aan de top zwaar, misschien wel te zwaar voor Steffi Graf. In na volging van haar landgenoot Boris Becker dacht ze in april hardop na over haar Carrière. De druk van met name de Westduitse media en fans wordt haar langzamerhand te groot:' Ze liet destijds weten dat „het niet goed is om op je dertigste nog te ten nissen", terwijl de vermoeid ogende speelster deze week op Wimbledon te kennen gaf dat ze op haar 27e „zeer waarschijnlijk stopt". Fotomodel De problemen met haar ontstoken neusholtes, waaraan ze eind dit jaar wordt geopereerd, en de negatieve berichten in de (roddel)pers ov«r haar begeleider en vader Peter Graf, die bij een fotomodel een buiten echtelijk kind zou hebben verwekt, speelden bij dit alles natuurlijk een rol. Het leven is opeens erg gecom pliceerd voor Steffi Graf geworden en dat kan ze blijkbaar (nog) niet aan. Of zoals ze in april in het ge ruchtmakende interview met een Westduits sportblad zei: „Tijd voor echte vriendschap en praten over problemen is allemaal een stuk moeilijker als je in het middelpunt van de belangstelling staat". Na afloop van haar nederlaag te gen Garrison, die de partij met een ace beëindigde, vertelde Graf dat haar spel niet was beïnvloed door haar ziekte (over haar stiefzusje mag tijdens de persconferenties niets worden gevraagd). „Ik voelde me goed. In elk geval beter dan een paar dagen geleden toen de ontste king wel invloed had op mijn spel. Ik was vandaag gewoon slecht, ter wijl Zina bijna geen fouten maakte. Tactisch gezien speelde ze heel goed. Door deze uitschakeling raak ik echter niet in paniek. Ik heb een tijdje alles gewonnen en nu gaat het even iets minder. Het is nu eenmaal moeilijk om aan de top te blijven. Als je een slechte dag hebt, kun je tegenwoordig van iqdereen verlie- Zina Garrison steekt beide handen in de lucht, blij als z op de gedoodverfde r zen", aldus de onttroonde Wimble- don-kampioene. Favoriet Gezien de onderlinge resultaten tussen Navratilova en Garrison is de eerstgenoemde morgen duide lijk de favoriet voor de opvolging. Van de 28 partijen waarin de twee speelsters elkaar tot nu toe betwist ten, won de 33-jarige nummer twee van de wereld er 27. Alleen in 1988 was Garrison tijdens de US Open de sterkste. „Ze heeft me inderdaad pas eenmaal verslagen", wist ook Navratilova zich te herinneren, „maar op snelle banen, zoals gras, is ze altijd gevaarlijk. En ze heeft net van de nummer één van de wereld gewonnen, dus waarom zou ze dan tegen mij geen kans maken?" De geboren Tsjechische doet er inderdaad goed aan Garrison niet te onderschatten. De atletische Ame rikaanse beseft eindelijk dat ze een groot talent is en acteert op de ten nisbaan beter dan ooit. Tegen Graf snelde de pupil van coach Sher wood Steward als een veulen over de heilige wei en dreef haar tegen standster met goed gespreide sla gen regelmatig tot wanhoop. In het verleden liet Garrison het nog wel eens afweten als ze onder druk kwam te staan. Tegenwoordig maakt ze een meer volwassen in druk. „Mijn huwelijk in september heeft daaraan zeker bijgedragen. Ik zit nu tenminste niet constant te be denken wat mijn vriend thuis aan het doen is", grapte de dolblije Amerikaanse, die aan de vooravond van Wimbledon het grastoernooi van Birmingham won. Om serieus te vervolgen: „Ook de zege van An dres Gomez in Parijs heeft gehol pen. Hij maakte duidelijk datje con stant in jezelf moet blijven geloven. Dat is het belangrijkste". Underdog Dat Garrison het morgen tegen de extra gemotiveerde Navratilova als underdog begint en dus alle hulp kan gebruiken, staat echter vast. Misschien dat de vogel die op het centre-court een nest met jongen voedt, haar weer terzijde staat. In de ontmoeting met Graf zette het beestje enkele keren de elektroni sche lijnbewaking, oftewel de 'piep- machine' in werking. „Daardoor mocht ik een paar maal opnieuw serveren. Dus van mij mag ze terug komen", aldus Garrison. nen komt steeds dichterbij. En wat dan? Niemand had eigenlijk echte plannen. Je staat daar niet echt bij stil. Het gaat immers nog goed. Eerlijk gezegd heb ik ook nog geen vastomlijnde plannen voor 'straks'. Iets in de p.r. lijkt me wel wat. Maar ik heb me er nog niet echt in verdiept. De anderen ook niet, maar je kunt wel merken dat ze er mee bezig zijn. Anders vragen ze niet naar andermans plannen. Ze willen ideeën opdoen. Zo'n rustdag met een paar van die loze uren zijn daar best even geschikt voor. Eigenlijk heb ik een bloedhekel aan rustdagen. De dag erna ben je niets waard. Je bent je ritme kwijt. Da's heel belangrijk; iedere dag dezelfde inspanning leveren. Zo'n rustdag breekt je in de vol gende etappe heel snel op. Vooral de eerste paar uur voel je je benen. Maar gelukkig hebben we alleen nog maar vlakke' etappes gehad en het blijft nog eventjes zo. Als we direct de bergen in zouden moe ten, had ik die rustdag echt ver vloekt. Alsof je benen exploderen, uit elkaar spatten. Een verschrik kelijk gevoel. Dat kun je als klas sementsrenner absoluut niet heb ben. En al regende het gisteren ook weer pijpestelen, al moesten we uren op ons vliegtuig wachten, al konden we niet trainen, ik vond het niet erg. Dit keer dan". Promotie Swift droomwens LEIDEN - Veel eerder dan ver wacht kan Swift-Casba een grote stap voorwaarts maken. Als de ama teurs van de Leidse wielervereni ging morgen in de Waterschapsron de in en om Zoetermeer goed pres teren in de zesde wedstrijd die mee telt voor de promotiecompetitie, wordt de ploeg van Wim de Wilde zelfs al bevorderd naar de A-compe- titie. Voor de één is dat een droom wens, voor de ander een angstbeeld. De Zeeuwse ploegleider schaart zich onder de twijfelaars. Aan de ene kant is De Wilde, zelf oud-wiel renner, sportief tot in zijn vezels. Aan de andere kant maant hij tot voorzichtigheid: "Swift-Casba is met deze ploeg nog niet rijp voor promotie naar de hoogste klasse. Mochten we desondanks bij de bo venste twee eindigen dan moeten we ons voor volgend jaar in elk ge val versterken. In het Zeeuwse drei gen zich weer enige sponsors terug te trekken. Daar kan ik wellicht mijn vordeel mee doen". De Wilde wil overigens geenzins de indruk wekken, dat hij ontevre den is over de renners die het zo ver hebben geschopt in de promotie competitie. Met Jan Hendrik Lager- weij, Erik Bos, Tom de Jong, Dick Kooijman, Casper van der Meer en debutant Richard van Kempen heeft hij een Zuidhollandse ploeg rond zich verzameld, waarmee hij morgen volgens' eigen berekening vier plaatsen in de top dertig kan bemachtigen. Zulke klasseringen brengen punten op. In de promotie competitie zijn Schijndel, Het Zui den en De Peddelaars de andere ge gadigden voor de twee promotie- plaatsen. Als de van een rugkwetsuur her stelde ploegleider zijn renners de revue laat passeren, stuit hij het eerst op Lagerweij. "Wat een capa citeiten heeft die jongen. Maar wat gebruikt hij ze vaak slecht. Hij smijt op verkeerde momenten met zijn krachten, waardoor hij als de beslis sing valt vaak niet thuis geeft. La gerweij moet nog veel leren". Het optreden van Van der Meer moet dan een verademing voor de Zeeuw zijn, "want die is juist heel professioneel bezig. Hij is me voor 100% meegevallen". Ook Tom de Jong geniet zijn vertrouwen, al heeft de man uit Roelofarendsveen dat na een matige seizoensstart wel moeten afdwingen. Eerstejaars amateur Richard van Kempen is volgens De Wilde uit het goede hout gesneden. "Alleen moet ik nog zien hoe hij zich houdt in zo'n lange koers. Ik vermoed dat hij als mara thonschaatser conditie genoeg heeft. Maar of hij na 160 kilometer nog in staat is voor de punten te sprinten?.." Dat Swift-Casba morgen aan 'de wedstrijd van het jaar' deelneemt, wil er bij De Wilde niet in. "Ik vind alle wedstrijden even belangrijk. Wij draaien goed mee, maar hebben er toch nog geen één gewonnen. Morgen telt het commerciële be lang alleen wat zwaarder, omdat we in de buurt van de sponsor ijden. Maar daar gaat het mij niet in de eer ste plaats om. Als ploegleider kijk ik vooral naar de sportieve kant van de zaak. Dan moet ik concluderen dat deze wedstrijd net zo belangrijk is als de twee volgende koersen". TIM BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17