Directie in gebreke bij werven personeel Valkenburgers weigeren zelf dertig mille te betalen 'Tekort aan seizoenwerkers grootste bedreiging bollenteelt' 'Eerst duidelijkheid over Omroep Rijnland' AID deelt 27 verbalen uit voor gebruik bestrijdingsmiddelen IJUWDLiwnvï u o urn PAGINA 15 Sollicitatieclub Leiden boekt eerste successen LEIDEN - Solliciteren helpt. Ook bij langdurige werkloosheid. Zestien van de 44 deelnemers aan de sollicitatieclub in Leiden, een initiatief van het arbeidsbureau, hebben dat aan den lijve onder vonden. Binnen zeven weken vonden ze een baan. De Leidse sollicitatieclub (solli citeren in groepsverband) draait nog maar een maand of drie. Nu al waagt het arbeidsbureau zich aan de uitspraak dat de resulaten een succes zijn of, zoals het GAB zegt, 'zeer positief. Ervaring leert dat negentig procent van de die de 'club' verlaten daadwerke lijk een baan vindt. De Leidse sollicitatieclub boekte eerder deze week een wel zeer opmerkelijk resultaat. Een 58-jarige buitenlandse werkloze vond een vaste job als migranten opbouwwerker. Acht jaar zocht hij alvorens zijn geduld werd be loond. De sollicitatieclub leert werklo zen in drie weken hoe er moet worden gesolliciteerd. Vervol gens worden er wekelijks vier sol licitatiebrieven geschreven op banen die hen aanspreken. Werk lozen die tot de 'club' willen toe treden kunnen contact zoeken met de arbeidsbureaus in Leiden (tel. 071-354242) en lisse (tel. 02521-19018) of met de sollicitatie club zelf (tel. 071-122841). LEIDERDORP/NOORD WIJK Het Commissariaat voor de Media heeft een besluit over de zendmach tigingen van de Leiderdorpse Om- roepstichting LOS en Noord wijk Lokaal met ten minste drie maan den uitgesteld. Het commissariaat wil eerst volledige duidelijkheid hebben over de positie van Omroep Rijnland in deze regio. Het wachten is onder meer op adviezen van de gemeenten Leiden, Rijnsburg en Valkenburg. Bestuursleden van de LOS en Noord wijk Lokaal reageren zeer te leurgesteld op dit besluit. Penning meester P. Zoutenbier van de Noordwijkse omroep noemt het uit stel zelfs 'te belachelijk voor woor den'. "Het commissariaat haalt er zaken bij die niets met Noordwijk te maken hebben". Noordwijk Lokaal overweegt tegen de beslissing in be roep te gaan. Volgens woordvoerster K. Slen- Commissariaat houdt zendmachtigingen Leiderdorp en Noordwijk op debroek heeft het commissariaat de kwestie uitgesteld omdat het de verschillende zendtijd-aanvragen in het gebied van Rijnland in hun onderlinge samenhang wil bekij ken. "Omroep Rijnland heeft vijf jaar geleden een vergunning gekre gen om in 14 gemeenten tegelijk uit te zenden. Als we beslissen om de LOS en Noordwijk Lokaal een ver gunning te geven, zouden we voor in elk geval de gemeenten Leider dorp en Noordwijk de zendijd moe ten splitsen. Wat daarvan de gevol gen zijn, kunnen we pas bekijken wanneer bekend is wat de overige gemeenten van plan zijn". Gezinsvervangend tehuis draait goed in groter geheel WADDINXVEEN - De bewoners van kleine gezinsvervangende te huizen (twaalf bewoners) voor ver standelijk gehandicapten kunnen goed worden verzorgd mits het te huis onderdeel vormt van een grote re organisatorisch geheel. In geval van nood moet er, bijvoorbeeld voor wat betreft de personele invul ling, een beroep kunnen worden op de 'moederorganisatie'. Bewoners van kleine tehuizen lijken iets meer ontplooiingsmogelijkheden te heb ben dan gehandicapten in grote te huizen. Een en ander blijkt uit een onder zoek in vijf gezinsvervangende te huizen, waaronder dat van Wad- dinxveen. Op verzoek van de pro vincie zijn deze vijfhuizen ruim een jaar geleden van start gegaan met slechts 12 (in plaats van de gebrui kelijke 15) bewoners en met minder personeel. Als verkleining geen gro te nadelen met zich meebrengt, is het mogelijk het tekort aan perso neel enigszins op te lossen, denkt de provincie. Omdat er zich een steeds groter wordende groep oudere en meervoudig gehandicapten voor zorg aanmeldt, is oplossing van het knelpunt volgens de provincie van groot belang. Kleine tehuizen hebben als na deel dat de bewoners een bepaalde minimale mate van zelfstandigheid moeten hebben voor ze kunnen worden opgenomen. Bovendien zijn de groepen zo klein dat er niet teveel mensen met gedragsproble men kunnen worden geplaatst. Wel is een klein tehuis kwetsbaar voor problemen met de personeels voorziening. In geval van calamitei ten, of als er tijdelijk een specifiek soort deskundigheid nodig is, moet het tehuis een beroep kunnen doen op de grotere organisatie. De voordelen van een klein huis zijn vergelijkbaar met de voordelen van schaalverkleining in andere zorgsectoren. Een klein tehuis is persoonlijker en overzichtelijker. Omdat het leven in een klein gezins vervangend tehuis meer op een 'normaal leven' lijkt, krijgen de be woners veel prikkels om 'normale dingen' zoals boodschappen doen, koken, wassen, met elkaar omgaan en met de buurman een praatje ma ken. Al met al concluderen de onder zoekers dat een gezinsvervangend tehuis met twaalf bewoners een pri ma alternatief kan zijn. - Stadsverwarming: 3000ste LEIDEN - Het regionale nutsbedrijf EWR heeft de 3000ste kleinverbrui ker aangesloten op het stadsverwar- mingsnet. Volgende week dinsdag krijgt het betrokken gezin, de fami lie Sjaardsma uit de Zuster Rei- chertstraat in de Leidse Stevenshof, van algemeen directeur J. Haijkens een cadeautje. Het nutsbedrijf verwarmt sinds 1986 huizen in met name de Ste venshof met de warmte die over blijft bij de elektriciteitsproduktie in de centrale aan de Langegracht. Jaarlijks wordt het net met ruim 400 woningen uitgebreid. Eind 1992, be gin 1993 krijgt ook een groot aantal flatwoningen in de Slaaghwijk stadsverwarming. Isolatie woningen tegen vliegtuiglawaai valt duurder uit VALKENBURG De bewo ners van de panden Hoofdstraat 127 tot 133 in Valkenburg weige ren een eigen bijdrage te beta len voor de geluidsisolatie van hun woningen, die nodig is van wege het vliegtuiglawaai van de basis Valkenburg. Het ministe rie van defensie vraagt per wo ning een eigen bijdrage van 30.000 gulden. Als de Valken burgers afzien van dubbel glas in de woningen en kiezen voor voorzetramen, hoeven ze slechts 10.000 gulden te betalen. "Dat betalen we nooit. Defen sie biedt ons aan de woningen te isoleren. Achteraf blijken dan de kosten voor de isolatie te hoog te zijn en proberen ze ons een bijdrage te laten betalen. We zijn gewoon voor het biok gezet. En dat terwijl wij nooit ergens om gevraagd hebben", verklaart een van de Hoofd straat-bewoners, W. van Kra lingen. Van Kralingen werd, net als zijn drie buren, in mei op de hoogte gebracht dat zijn woning nog dit jaar aan de beurt komt voor geluidsisolerende maatre gelen. Het gaat hierbij om het plaatsen van dubbeldik glas, het isoleren van dak en dakkapellen en het aanpassen van het venti latiesysteem in de woningen. De kosten worden betaald door Defensie. Het ministerie loopt hiermee vooruit op de uitvoe ring van de Luchtvaartwet. In deze wet worden verschillende zones aangegeven waarbinnen woningen moeten worden geï soleerd. Bij elke woning die voor iso latie in aanmerking komt, wordt bekeken wat het maxi male bedrag is dat aan de ge- luidswerende maatregelen wordt besteed. Daarbij wordt rekening gehouden met onder andere de grootte van het huis. "In dit geval gaat het om vrij kleine woningen. Er mag min der geld aan de isolatie worden besteed dan bij de al onder han den genomen twee grotere wo ningen aan de overkant van de Hoofdstraat", vertelt J. Rose- boom van het Adviesbureau Kraan uit Rotterdam. De geluidswerende maatre gelen voor de vier woningen vielen extra duur uit doordat al le vier de woningen een extra slaapkamer van houtskelet- bouw boven de keuken hebben. Rosemond: "Als je dat wilt iso leren moet er een hele construc tie om heen worden gezet. Dat wordt zo zwaar dat we mogelijk de fundering van de woningen moeten aanpakken. Er is inder tijd immers niet voor niets voor houtskeletbouw gekozen bij het bouwen van een extra slaapka mer". Voor elk van de vier Val- kenburgse woningen'is een be drag beschikbaar van rond de 45.000 gulden. De wet geeft geen mogelijk heid om slechts een deel van de woning te isoleren. Van Kralin gen: "We moeten kiezen voor complete geluidsisolatie en bij betalen óf helemaal geen isola tie. Dat laatste willen we ook niet. Op dit moment hebben we weinig last van de overkomende vliegtuigen. We hebben een aantal jaren geleden ook be wust gekozen voor deze woning. Als de drukte op het vliegveld in de komende jaren toeneemt en we wijzen isolatie nu af, dan kunnen we nergens meer aan spraak op maken. Dit is een een malig aanbod". De Valkenbur gers willen daarom dat de aan gebouwde slaapkamer uit het isolatieprogramma wordt ge haald. "Isolatie is niet nodig voor keukens, gangen en ber gingen", vertelt Van Kralingen. "Als wij die extra slaapkamer omzetten in een hobbyruimte, kan de rest van de woning wor den geïsoleerd en hoeven wij niet bij te betalen. Wij kunnen wel aan de voorkant van het huis slapen, zeker als onze dochter straks uit huis is". Dit voorstel zal Defensie be spreken met het ministerie van vrom. Kolonel-ingenieur H. Vroman: "De gemeente Valken burg moet eerst de bouwveror dening nakijken of het mogelijk is deze ruimte een nieuwe be stemming te geven". In septem ber krijgen de bewoners te ho ren of VROM, die hierover be slist, akkoord gaat met deze voorwaarde. Van Kralingen: "Lukt dit niet dan gaan we ze ker in beroep". Nu weet het commissariaat dat niet, want ze wacht nog op de advie zen van drie gemeenten. "Leiden heeft inmiddels uitstel gekregen tot september. De verklaringen van Rijnsburg en Valkenburg waren gisteren nog niet binnen", aldus woordvoerster Slendebroek. Overi gens hebben de gemeenten Rijns burg en Valkenburg onlangs beslo ten respectievelijk de Stichting Omroep Rijnsburg (SOR) en de Ver eniging Lokale Omroep Katwijk (VLOK) hun steun te geven. In Leiden strijden de Stichting Overkoepelende Omroepen Leiden (SOOL), Omroep.Rijnland en Free- wave om een zendvergunning. Lei den heeft haar advies met toestem ming van het commissariaat drie maanden opgeschoven omdat de SOOL niet volleding aan de voor waarden van de vergunning vol deed. De gemeente wil deze stich ting de tijd geven orde op zaken te stellen. Voorzitter Jaap Sandijk van de Leiderdorpse omroep LOS vindt het heel spijtig dat de zaak nu weer drie maanden is opgeschoven. "De gemeente Leiderdorp heeft een heel duidelijke keus gemaakt: ze wil dat wij de zendvergunning krij gen. ten koste van Omroep Rijn land. Het is jammer dat het commis sariaat nu ook de standpunten van de overige gemeenten erbij haalt". Het uitstel heeft volgens Sandijk geen gevolgen voor de LOS. "We wachten al een jaar, dus die drie maanden kunnen er ook nog wel bij". Noord wij ker Zoutenbier reageert furieus. "Ik vind het belachelijk dat het commissariaat wil kijken naar het advies van de gemeente Leiden. Wat heeft dat in hemelsnaam te ma ken met de lokale omroep in Noord wijk?" Zijn boosheid is des te groter omdat het commissariaat enige tijd geleden de omroep mondeling heeft toegezegd dat er gisteren een definitief besluit zou vallen. "En dus hebben we allerlei zaken gere geld, we wilden immers zo snel mo gelijk met uitzenden beginnen. Die moeten we nu allemaal weer terug draaien". Paviljoenshoofden v.d. Berghstichting schrijven brief op poten Van onze redacteur Jan Westerlaken NOORDWIJK De 29 paviljoenshoofden en zes leiders van fasehuizen van de Van den Berghstichting in Noordwijk hebben in een brief te kennen gegeven dat het vertrouwen in de directeur "tot een minimum is gedaald". De brief moet dienen als een prikkel om het werven van personeel voor het zwakzinnigeninstituut krachtiger ter hand te nemen. Voorzitter Jan den Ouden van de doeling van de directie ligt om de ondernemingsraad zei vanmorgen personeelsflats wat aantrekkelijker niet echt rouwig om dat de provin- de directeur dat de hoofden de directie 'het te maken en dat er scholen worden verkleining van de Van den wat nader aan de schenen willen benaderd om het werken in de Van Berghstichting voorstaat. Na 1995 leggen' met deze actie. Het vertrou- den Berghstichting onder de aan- verc wen is dan wel tot een minimum ge- dacht te brengen. Meer adverteren, tien daald, zegt hij, maar is nog niet op- zoals de paviljoenshoofden eisen, gezegd. Dinsdag praten de partijen levert nauwelijks iets tot niets op. met elkaar. Over eventuele Versloot meldt dat er inmiddels twee keer zoveel is geadverteerd als kin6: De paviljoenshoofden ver- zeggen vorig jaar. Kosten: een kwart mil- pesten de sfeer. Niet met de directie ïaar joen gulden. Daarom staat hij be- willen praten dat paald niet te dringen om hieraan geld te besteden. sancties is niets gezegd. De paviljoenshoofden personeel nodig te hebben, dat de directie te weinig doet i aan te trekken. De dienst perso- nog neelszaken van de Van den Bergh stichting ontkent die beschuldi ging, beweert Den Ouden. "Het pro bleem hier is", zegt hij, "dat je Het moeizaam werven van perso- inmiddels neel ontlokt Versloot de opmer- gesprek gehad met de pavil joenshoofden om hun opening van de kust zit. Jonge mensen kunnen zaken te geven. De hoofden hebben met werk op het strand of in de bol- al weer in een brief laten weten dat len meer verdienen dan bij ons. On- zij ze ervaring is dat zelfs grootwinkel- var bedrijven beter betalen dan de zie kenverpleging". Algemeen-directeur J. Versloot (hij beheert tevens de portefeuille schijnlijk de enige mogelijkheid is personeel) stelde dat de paviljoens- om uit het probleem te komen, hoofden niet meer met hun direc- Maar ik vind het wel een onzinnige teur bewonerszaken willen praten zaak". Versloot beweert dat de situatie de Van den Berghstichting nog niet zo slecht is. De gaten die zijn ge niet leuk. Als je op gegeven moment de naam hebt dat het er rommelt, dan is dat scha delijk en is de kans groot dat er nie- De voltallige directie heeft giste- mand meer voor je wil werken". Directie bij gebreke personeel ;n beleidsplan1 van personeel wei meer wordt geadverteerd. Versloot: "We hebben nu in overweging hier toe te geven, omdat dit indien niet aan enkele moet wordt gekomen. Die eisen ko men erop neer dat zij meer perso neel willen. Versloot zegt hun een lijst te hebben gegeven van wat er al vallen worden opgevuld door uit- zo is gedaan om dit te bereiken en zendkrachten terwijl het verple- wat er nog wordt gedaan. Hij noemt gend personeel geen huishoudelij- onder meer de aanwezigheid van ke klusjes een crèche waar het personeel zijn prognose kinderen kan onderbrengen tijdens draait het het werk. hoeft te doen. De Dr de toekomst, daar i, denkt Versloot. Bin- tien jaar is er een tekort aan per- Versloot vertelt dat het in de be- soneel van17 tot 20 procent. Daar- KERKRADE - De Algemene In- wordt gebruikt voor de bestrijding zogeheten wortelduizendpoten, landbouw heeft vorige Drie proces-verbalen werden uitge- het Westland een gerichte deeld omdat de kweker een niet toe gestaan buitenlands bestrijdings- zochte spectie Dienst (AID) terie week actie gevoerd tegen het gebruik Op Schiphol-oost wordt weer geheid HAARLEMMERMEER - Het hei- verbod op het terrein van Schiphol- oost is opgeheven. De Explosieven Opruimings Dienst heeft de grond vrijgegeven, nadat zij die op niet ontplofte bommen uit de Tweede Wereldoorlog heeft onderzocht. Op het terrein bouwt de KLM een hangar. De KLM heeft overigens geen vertraging opgelopen, omdat de EOD het heiverbod al gefaseerd had ingetrokken. In totaal zijn er acht 'blindgangers' geruimd. Eén ervan, een honderdponder, werd in de bo venlaag gevonden, de andere lagen dieper. Zes waren 500-ponders, één een 250-ponder. Twee van het zwaarste kaliber werden tot ont ploffing gebracht. In totaal is er bij na duizend kilo springstof geruimd. De EOD heeft ruim negen hectare grond op blindgangers onderzocht. De hangar neemt hiervan 6.5 hecta re in beslag. Verder behoort ook de grond onder de Transavia-hangqar, een parkeergarage en het Tech nisch Afval Centrum tot het onder- terrein. verboden bestrijdingsmiddelen bij middel in bezit had. De overige bloemisterijbedrijven. Bij de 25 be zochte bedrijven is in totaal 27 maal met het niet naleven proces-verbaal opgemaakt, zo heeft ten voor de opslag de AID woensdag bekendgemaakt. overtredingen hadden te maken n voorschrif- bestrijdings- middelen en het nog in voorraad De AID overweegt in de toekomst hebben van middelen die niet meer vaker dergelijke acties te houden zijn toegestaan. De AID richtte zich zeggen of deze ook plaats zullen de rehgels overtraden. De bekeurde hebben in de Duin- en Bollenstreek. Bij de controle in het Westland werd in 21 gevallen een verboden middel aangetroffen dat speciaal kwekers krijgen doorgaans geld boetes, die kunnen oplopen tot 1.500 gulden. Bij herhaling dreigt bedrijfssluiting. Versoepeling van Polen-regeling bij minister De Vries bepleit LISSE - De minister van sociale zaken B. de Vries moet een versoepeling van de Polen-rege ling in overweging nemen. Ook moet hij het ver zoek van de agrarische organisaties om op korte termijn een nieuw gesprek over de arbeidspro- blematiek te houden, honoreren. Dat vindt F. Zandbergen, secretaris van de Koninklijke Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur (KAVB). Zandbergen deed deze uitspraken vanmiddag tijdens een bijeenkomst in de Lisse- se veiling en in- en verkoopbureau Hobaho ter gelegenheid van de eerste veiling van nieuw ge oogste bloembollen. Hij werd .in zijn pleidooi gesteund door H. Westerhof, secretaris van de Bond van Bloembollenhandelaren die snel dui delijkheid wil over de mogelijkheden om alsnog Poolse werknemers aan te nemen. De problemen om voldoende seizoensarbei ders te krijgen, noemde Zandbergen vanmid dag één van grootste bedreigingen voor de bloembollenteelt. Hij betitelde het aan banden leggen van het inzetten van werknemers van buiten de Europese Gemeenschap als een slech te ontwikkeling. Projecten zoals het inzetten van 450 werkzoekenden uit Amsterdam zijn vol gens Zandbergen vooral gericht op de handels bedrijven. "Deze projecten richten zich veelal op contracten van langere duur. De behoefte daaraan is beperkt want de pieken in de bloem bollenteelt duren maar enkele weken. De teelt- bedrijven melden hun duizenden vacatures daarom niet aan voor dergelijke projecten", meende Zandbergen. Hij constateerde een ver wijdering tussen overheid en bloembollensec tor en zei te vrezen voor een verharding van de standpunten. Op dezelfde bijeekomst uitte H. Westerhof, secretaris van de Bond van Bloembollenhande laren, kritiek op het feit dat de arbeidsproble men in de bollensector steeds geassocieerd wor den met bollenpellen. Hij wees er op dat ook de handelsbedrijven te weinig werknemers kun nen vinden voor het inpakken van de bollen. Hij bestreed de generaliserende opmerkingen van onder andere de minister van sociale zaken over slechte arbeidsomstandigheden bij bollenbe- drijven. "De handelsbedrijven zijn vaak mo dern en goed geoutilleerd". Ook Westerhof wees op het gebrek aan mensen die korter dan twee maanden kunnen en willen werken. Milieu Zowel Westefhof als Zandbergen spraken hun zorg uit over het milieu. Beiden wezen op het feit dat de sector veel aandacht aan het milieu schenkt middels het in 1989 opgerichte Milieu platform en grote financiële offers brengt voor het milieu. Zandbergen: "Vorige week hebben overheid en bedrijfsleven besloten in de komen de zes jaar een kleine vijf miljoen gulden extra uit te trekken voor onderzoek naar geïntegreer de bedrijfssystemen. Er is tevens 12 miljoen gul den beschikbaar voor ziekte- en resistentiever- edelingsonderzoek". Zowel Zandbergen als Westerhof wezen op het hoge tempo waarin de overheid maatregelen neemt. "Het is voor de sector niet bij te benen", meende Westerhof. Zandbergen waarschuwde voor een volkomen ontwrichting van de produktie van bloembollen als de overheid te snel het gebruik van op dit moment legale middelen verbiedt. Hij verwees ook naar het Meerjarenplan Gewasbescher ming waarin staat dat een kwart van de bestaan de bloembollenbedrijven geen toekomst meer heeft. "Als deze plannen doorgaan vindt in de bloembollensector een versnelde sanering plaats. De sector zal zich echter verzetten tegen elke vorm van in haar ogen ongewenste sane ring", stelde hij vast. Zandbergen wees op het feit dat de afzet van de bloembollen het afgelopen seizoen boven de één miljard gulden is gekomen. "De schijn be driegt hier. In werkelijkheid daalt de rentabili teit van de produktiebedrijven en wordt een fors deel van de bloembollen onder het kost prijsniveau geproduceerd. De verwachtingen voor het nieuwe oogstseizoen zijn niet veel gun stiger". Zijn mening werd gedeeld door J. Plug, direc teur van Hobaho. Ook hij verwachtte niet al te positieve prijzen voor hyacinthen, narcissen en irissen. Voor de tulpen voorzag Plug wel een 'vlotte' markt. Westerhof was vanmiddag min der somber over de afzetmogelijkheden voor bloembollenprpdukten. Als voorbeeld noemde hij groeiende markten als Japan en Oost-Euro pa en mogelijkheden om de afzet op de bestaan de markten uit te breiden. Westerhof consta teerde echter wel een daling in de droogverkoop van bloembollen. "Dit nodigt uit tot nadenken. De Bond zal hier in september als het promotie beleid voor 1991 wordt besproken zeker dacht aan besteden". s de handel: "Slechte arbeidsomstandigheden bij bollen- i te generaliserende opmerking van minister De Vries". (archieffoto) (Duftj&ittfotö - Men schrijft ons uit Zoeterwou- de: Hedenmorgen om acht uren ge raakten de landbouwer C.K. uit de Weipoort, en zijn buurman V.D. met paard en tilbury aan den Hoogen Rijndijk in de sloot, en wel doordien het paard schrikte van een koopman, die aan den kant van den weg zat en zich juist verroerde toen het paard voorbijging. Het is onbe grijpelijk dat door een val van minstens drie meter niets stuk was; alleen het tuig was een wei nig defect, zoodat, toen met een groot aantal manschappen paard en rijtuig uit de diepte werden opgehaald, de beide buurtjes met een geleend tuig, doch verder met de overige equi page, binnen een halfuur hun weg weder stadswaarts konden vervolgen. - Men deelt aan de „N.R.C." me de dat van de adspiranten voor cadet bij de Kon. Mil. Academie te Breda dit jaar velen afge keurd worden wegens z.g. ader spatten, het gevolg van gefor ceerde tochten per rijwiel. Vijf en twintig jaar geleden: Meer geld, drank en vrouwen. Het Nederlandsche schip „Van Linschoten" heeft Zaterdag de haven van Tafelbaai in Zuid- Afrika verlaten, nadat een ge schil met de bemanning dit ver trek een etmaal had vertraagd. De zeelieden eisten verhoging van gage, twee flessen whisky in plaats van één en het recht vrou wen naar boord mee te nemen. Het is niet bekend of deze eisen zijn ingewilligd. Het Nederlandse open golfkam- pioenschap op de Kennemer golfclub in Zandvoort is voor de dertiende maal gewonnen door de professional Gerard de Wit van de Hilversumse golfclub.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15