tast weer mis 'Angsthaas' Van Poppel vo 'Dopinginspecteur doet het altijd fout' Frans Maassen ziet hoop op gele trui vervliegen Patrick Tolhoek heeft er weinig vertrouwen in Rooks io de Ronde PAGINA 23 MONT SAINT-MICHEL - Het decor was meer dan schitte rend en leende zich bij uitstek voor een enerverend sprint festival. Op een strekdam, gelegen in de Atlantische Oce aan, had de Tourdirectie gisteren de eindstreep getrokken van ritnummer vier. Aan de voet van een majestueus boven de zeespiegel uit torende rots, Le Mont Saint-Michel gehe ten. Het mooiste.dat er in Normandië bestaat. Wat heet? Le Mont Saint-Michel, volgens de overlevering gesticht na drie verschijningen van de aartsen gel Sint Michiel en op het hoogste punt gezegend met een pracht van een abdij, staat bovenaan op de lijst der Franse monumenten geschre ven en door de Unesco verheven tot cultureel erfgoed. Gisteren werd er een stukje cultuur aan toegevoegd, dat van de hogeschool van het cy- clisme, de massasprint. En leek de aartsengel Sint Michiel even terug gekeerd om Johan Museeuw van gelukzaligheid te voorzien. De Belg bestond om de complete elite van snelle jongens er onvervaard af te sprinten. Was er dan die verbeide massale aankomst, blijven de grote jongens in dit spectaculaire werk in gebre ke. Met voorop Jean-Paul van Pop- pel, de eerste man van dienst in de ploeg van Post als het op de laatste meters aankomt. De Bilthovenaar moest, na zijn zwakke Giro, ander maal een gevoelige nederlaag in zijn zak steken. Dat kwam hard aan in de gelederen van Panasonic, want bijna iedereen had keihard gewerkt om het bedje voor Van Poppel te spreiden. Die kroop er echter niet Het in ongerede geraakte sprint kanon vertrouwde de zaak niet. Hij lijkt er, naast zijn aversie voor slecht weer, een probleem bij te hebben. Een angstcomplex. Zelf wil hij daar niets van weten, maar de wijze waarop hij zich verontschuldigde Henriëtte Vooys in WK-selectie DEN HAAG (ANP) - De Rijnsburg- se wielrenster Henriëtte Vooys is geselecteerd voor de wegwedstrijd bij het wereldkampioenschap ju nioren dat van 14-22 juli in het En gelse Middlesbrough wordt gehou den. Vrouwencoach Thea van Rijnsoever heeft verder Daniëlle Overgaag ('s Gravenzande), Elsbeth Vink (Wijk en Aalburg) Marina van hest (Tilburg) en Natasha den Ou den (Galder) geselecteerd. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft Leon van Bon (Apeldoorn), Hans van Dijk (Boe kei), Michael Boogerd (Den Haag) en Niels van der Steen (Hoogland) uitverkozen bij de mannen. Het viertal wordt ook ingeschreven voor de ploegentijdrit. Eddy Pas- quino (Geleen) is reserve. Voor de baan wedstrijden zijn Koos Moeren hout, Jan Boven en Rik Reinerink aangewezen. Als coach gaat Egon van Kessel mee. voor zijn falen, is veelzeggend. Van Poppel, afgescheept met een niets om het lijf hebbende achtste plek, zei namelijk: „Het was gekken werk, die sprint. Ik heb zeker 300 meter moeten rijden zonder dat ik mijn handen aan het stuur kon hou den. Die had ik nodig om me tegen alles en iedereen af te zetten, want er werd op een vreselijke manier ge gooid, gerukt en gesmeten. En toen ik ook nog eens een flinke kwak van Kelly kreeg, hield ik het maar voor gezien". Bizarre spurt Het was een extreem bizarre spurt, wilde Van Poppel er maar mee aan geven. Echter, zo lang er massas prints zijn, bedient men zich van dit soort cowboyachtige praktijken. De ene keer misschien een graadje er- ger dan de andere keer, maar het is en blijft een zaak van 'brutalen die de halve wereld hebben'. Van Pop pel ontbeert die noodzakelijke lef dit seizoen. Anders zou hij in de Gi ro zeker een keer hebben moeten scoren en zou zich ook gisteren niet in het pak hebben laten steken. Het is de vraag hoe lang de ploeg maten van Van Poppel nog het ge duld op kunnen brengen om voor hem te werken. Temeer omdat Olaf Ludwig ook van wanten weet als het op pure snelheid aankomt. De beresterke Oostduitser lijkt op dit moment betere papieren te hebben als sprinter. Ludwig maakte giste ren op de pier naar Le Mont Saint- Michel verreweg de meeste indruk. Eerst gaf hij 'volle bak' om de slinks weggesprongen Henri Manders te neutraliseren, vervolgens reed hij vele meters pal in de wind om Van Poppel in stelling te brengen en toen die verzaakte, zette Ludwig ten langen leste nog maar eens aan om nog zoveel mogelijk punten voor zijn groene trui te vergaren. Die ul tieme jump was nota bene nog goed voor een derde plaats. Kortom, een zeer indrukwekkende finale van de 30-jarige ex-staatsamateur, een aan winst voor het profpeloton. Bescheiden als hij is zal hij zich niet een-twee-drie bij Post opwer pen als sprinter nummer 1, maar dan is het voor Van Poppel wel zaak om snel orde op zaken te stellen. Voorlopig is Ludwig allang blij met zijgroene trui, die hij redelijk stevig om zijn schouders heeft en zo lang als het maar enigszins kan wenst te behouden. Om Van Poppel te hel pen, had hij Manders teruggepakt. Ludwig: „Als ik daar niet achteraan zou zijn gegaan, zou men dat mij hebben kunnen verwijten. Dat ik daardoor veel te vroeg op kop kwam, was natuurlijk niet de be doeling. Maar ik had verwacht dat Van Poppel van de situatie zou kun Johan Museeuw midden) wint de eindsprint van Guido Bontempi (links) en Adriano Baffi en Olaf Ludwig. nen profiteren. Helaas heb ik hem niet zien komen. En toen ik Nijdam stil zag vallen, ben ik zelf nog maar weer aangegaan". Beslissende slag De rol die Nijdam in dit boeiende spel voor zijn rekening nam, trok ook de aandacht. De Brabander leek de beste troefkaart in de han den te hebben, maar die glipte hem vlak voor de beslissende slag door de vingers. Hij deed die misgreep opvallend laconiek af: „Ik reed voor Vanderaerden". Een uitleg die slechts wenkbrauwen deed fron sen, want de Belg kwam in het hele stuk niet voor. Museeuw, die zich op het wiel van Nijdam had gericht, profiteerde dankbaar en tekende voor zijn vijfde seizoenwinst. Hoewel hij in de prognostieken als een vage outsider stond geno teerd, is Museeuw geen kleine jon gen in de sprint. Hij bewees dat eer der dit jaar al in de Driedaagse van De Panne, waar hij Ludwig voor bleef, en in de Vierdaagse van Duin kerken, waar eveneens oppositie van allure was. Museeuw: „Daar door wist ik wat ik kon hier, als je de grote mannen kunt verslaan, krijg je zelfvertrouwen. Dat is heel be langrijk, dat geloof in eigen kun- Peter Post, de chef van de verlie zende ploeg, bevestigde dat een eindje verderop. Post: „Ik denk dat het daar momenteel bij Van Poppel momenteel aan ontbreekt. Hij rijdt zeker niet slecht, anders zou-ie niet mee zijn in zo'n finale". Hoewel Post bekend staat als een slecht verliezer, probeerde hij zijn teleurstelling manmoedig te verber gen. „Winnen is zo eenvoudig nog niet, en dat geldt zeker voor massas prints waarin van alles gebeurd. Dat moet je ook een beetje geluk heb ben. We gaan het gewoon weer een keertje proberen". MONT SAINT-MICHEL Een valpartij, die het peloton deed breken, heeft de plannen van Frans Maassen danig doorkruist. De Nederlander wilde vandaag in de langste etappe van de Tour de France, een rit van 301 kilometer van Avranches naar Rouen, een aanval doen op de gele trui van de Canadees Steve Bauer. Dat voornemen lijkt een hopeloze zaak geworden omdat Maassen gisteren 21 seconden kwijt raakte aan Bauer en daardoor in de totaal stand op 33 tellen is komen te staan. Bovendien zag hij de Fransman Pensee, die zich*wel bij de eersten handhaafde, zijn tweede plaats in het algemeen klassement overnemen. In theorie zijn er weliswaar volop mogelijkheden voor de Limburger, want er zijn onderweg niet minder dan acht bonificatiesprints, waar mee maximaal 96 seconden tijdaftrek is te verdienen. Maar dan moet Maassen wel al die tussensprints winnen. Bauer laat zich echter dergelijke graantjes ook niet ontgaan, want vlak voor de finish, toen Maassen achterop was geraakt, pikte hij nog even vier tellen winst mee. Maassen was trouwens niet de enige voor aanstaande renner die de dupe werd van de crash midden in het pelo ton. Van de potentiele favorieten voor de eindzege kregen Delagdo, Breukink, Hampsten en Bugno 21 seconden aan hun broek, Bernard en Mejia 33 en Fignon, in gezelschap van onder meer Winnen, Millar en Giovanetti, zelfs 44 seconden. De man van de dag was Johan Museeuw. De Belg won als outsider de massasprint in Le Mont Saint-Michel, waar Jean-Paul van Poppel als grote verliezer werd genoteerd. De snelle man uit de ploeg van Post vond dat het sprintgeweld te gevaarlijk en liet zich afschepen met een achtste plaats. Verrassend was de tiende plek van Martin Schalkers. De renner van Priem houdt zich doorgaans niet met massasprints bezig. LE MONT SAINT-MICHEL - Het leek allemaal zo mooi te worden, de tweede Tour voor Patrick Tolhoek. In de aanloop naar Le Grand Bou clé, die hij voornamelijk afwerkte in Spanje, raakte de Zeeuw in een bla kende vorm. Dagelijks deed hij een greep in de prijzenpot van de wielerweek van Eibar en vervol gens ging het nog beter in de Ronde van de Mijnvalleien, waarin hij de altijd prestigieuze Koninginnerit voor zijn rekening nam, alsmede twee nevenklassementen (tussen sprints). Dat gaf een 'lekkere mo raal' voor de Tour, waarin hij zich vorig jaar als een beloftevolle debu tant presenteerde. In Francor- champs rook hij zelfs nog even aan een ritzege. Achter de Mexicaan Al- cala en de Deen Skibby bleef hij echter steken op een - eervolle - der de plaats. De vraag is of Tolhoek dit keer die prestatie kan overtreffen. De 25-ja- rige pupil van Raas is niet honderd procent en dat is in de zwaarste wedstrijd die het cyclisme kent ab solute noodzaak. Tolhoek's linker been functioneert niet naar behoren en dat heeft maandag in de tocht naar Nantes veel overlast bezorgd. Als allerlaatste bereikte hij, bijna 11 minuten na het peloton, de meet in de Bretonse havenstad. Gistermorgen, toen hij leunend tegen .de motorkap van een ploeg leidersauto, maakte hij een wat aan geslagen indruk. „Ik hoop dat het weer een beetje gaat vandaag, an ders zie ik het somber in. Conditio neel is er niks aan de hand. Als er een conditietest zou worden ge daan, weet ik zeker dat ik als een van de besten uit de bus zou komen. Het is dat been dat me doet blokke ren. Vroeger heb ik daar ook last van gehad. Een gevolg van een scheefstand van het bekken, die is veroorzaakt door allerlei valpartij en. Dank zij een intensieve behan deling dacht ik dat er voorgoed af was, maar zaterdag, tijdens de pro De firma heeft in Spanje grote commerciële belangen. Raas hield dit jaar de boot nog af, onder het mom dat hij geen goede klasse mentsrijder in zijn ploeg heeft. In dat verband is het simpel te verklaren waarom de ex-wereld kampioen hevig geïnteresseerd is in Pello Ruiz-Cabestany, die per se weg wil bij zijn huidige werkgever Once. „Ik heb belangstelling voor Ruiz Cabestany, maar ik heb hem nog niet gesproken", reageerde Raas. „Er staan echter nog meer coureurs voor de ronden op mijn verlanglijst. Buckler verplicht me niet een Span jaard aan te trekken." Johan Museeuw bezorgde met zijn vijfde overwinning van het sei zoen zijn ploegmakkers van Lotto een extra bonus. De sponsor beloof de de renners bij een etappezege in de Tour een premie van 14.000 gul den. Jan Siemons rijdt in de Tour met vier hechtingen in zijn arm, souvenir van de valpartij maandag. De TVM-renner, die zijn contract met een jaar verlengde, was betrok ken bij een van de vele tuimelingen op de gladde wegen tijdens de der de etappe. Erik Breukink is hersteld van zijn maagstoornissen. Gisteren voelde de kopman van PDM zich al een stuk beter dan de voorgaande dagen. Marco Giovahnetti vertrekt bij Seur. De verrassende winnaar van de Vuelta heeft een aanbod van Chateau d' Ax. Tijdens de Tour, die hij onder druk van sponsor Seur met tegenzin rijdt, verwacht de Ita liaan een overeenkomst te bereiken met de formatie van Giro-winnaar Gianni Bugno. Twee vertegenwoordigers van het Sovjetrussische sportcomité zijn in de Tour de France aanwezig om de toekomst van de Italiaans- /Russische formatie Alfa Lum te be spreken. Op de agenda staat onder andere het vaststellen van het pro gramma voor 1991. In recordtijd zijn de analyses van de doping-controles na de pro loog bekend gemaakt. Volgens de Tour-organisatie werd zij al op zon dag 16.15 uur op de hoogte gesteld van het feit dat geen van de gecon troleerde coureurs dope had ge bruikt. loog, voelde ik dat weer misging". Vandaar dat Tolhoek als laatste aankwam in de rit naar Nantes. Dat gebeurde nadat hij samen met zijn ploegmakkers Poels, De Vries en Solleveld de die dag nog in het groen rijdende Frans Maassen moest ophalen na een lekke band. De jacht terug naar de groep was Tolhoek te machtig. Hij moest in zijn eentje 'zwemmend' verder en dat gaf een flinke deuk in zijn zelf vertrouwen. Gisteren kreeg Tol hoek weer hoop op betere tijden. Hij handhaafde zich keurig in de fel le jachten die ontstonden na de valpartij op 20 kilometer van de meet. 6e etappe 6 juli 202,5 km SARREBOURG 00,3 Wil Custinesn^ 65 km Xo'touI 1114 km Icou Coussey 159.5 km *Q. Saint Paul iai k 202,5 km OVITTEL moet zich binnen een half uur na zijn finish melden en voldoende uri ne afleveren om twee flesjes be hoorlijk te kunnen vullen. Eerlijker Houben: „Het is het Engelse sys teem, dat we dit jaar voor het eerst hanteren. Ik had het tien jaar gele den al gezien in de Milk Race, en vind het veel simpeler, duidelijker en waarschijnlijk ook veel eerlijker dan het vorige, dat nog met flesjes in houten kistjes ging". „Het foudraal heeft een rits, daar halen we het lege flesje uit, dat ver zegeld is, dus schoon. We maken het lipje stuk, halen het flesje eruit, en gaan coderen. Achter een vensterje kan een nummer plus code worden geschoven. Zit dat er eenmaal in, kan het er zonder beschadigen nooit meer uit. Nummer en die code gaan ook op het flesje, en is dat vol, dan wordt het afgeplakt met leuko plast en dichtgemaakt met een ze gel van het Franse ministerie van Jeugd en Sport. Daarna gaat het te rug in het foudraal, gaat de rits dicht, en wordt er aan het lipje een klipje gehangen, waarin met zes worden geponst". Al die codes en cijfers worden op papier gezet, waarvan de renner ook een afschrift krijgt. De flesjes gaan in een soort fotokoffer, die Houben persoonlijk op slot draait. Alleen hij en professor Lafarge, op wiens labo ratorium in Parijs de controle wordt uitgevoerd, hebben een sleutel. Gendarmerie Houben levert het koffertje af bij de gendarmerie van de Tour, die een proces verbaal maakt en het tenslot te overhandigt bij de auto met chauffeur, die iedere dag op en neer naar Parijs rijdt. Vanaf Besan«;on wordt het koffertje per vliegtuig overgevlogen. Houben: „Er zullen collega's zijn, die het maar een zeikbaan vinden, maar één van de 250 internationale juryleden moet het toch doen. De Tourdirectie schreef me, dat ik dit jaar was aangewezen voor de do- Ploeg Raas volgend jaar in de Vuelta MONT SAINT MICHEL (ANP) - Jan Raas vaardigt volgend jaar een zo sterk mogelijke ploeg af naar de Ronde van Spanje. Het is voor het eerst sinds de Zeeuw ploegleider is dat hij inschrijft voor twee grote ronden. Dit seizoen had sponsor Buckler Raas al gevraagd de Vuelta aan te doen. weitjes voorstellen. „Als arbiter kun je nog eens lekker schelden op de ploegleiders, indien dat nodig is. Hier werk je eigenlijk volledig bui ten de wedstrijd om. Maar het is zeer verantwoordelijk werk, er mag niets fout gaan. Al zeg ik, dat er te genwoordig meer over de kleine let ters in het dopingreglement wordt gesoebat, dan over de wijze van con troleren". In Limburg gaat het verhaal dat Houben de laatste vier weken slechts heeft geoefend in het met één handomdraai legen van twee flesjes, maar hij zegt een waterdich te winkel te bestieren. „Och, ik weet hoe het is: als er niemand positief is, hebben wij het verkeerd gedaan, en als er wel iemand wordt betrapt be vonden dan ligt het ook aan ons". Caravan Houben weet wie hij 's avonds in zijn caravan, op 25 meter achter de streep, kan verwachten: de ritwin naar, de gele truidrager en twee door hem persoonlijk uitgelote ren- Houbens dag begint 's morgens op zijn hotelkamer. Daar haalt hij 22 genummerde kienblokjes te voor schijn, stopt ze in een zak, trekt er eentje uit, en het opgeviste cijfer correspondeert met het 'tiental' van de ploeg. Vervolgens gaan er nog eens 9 kiensteentjes in de zak, hij trekt andermaal, en dat is dan de renner. Die handeling pleegt hij vier keer: twee 'lotelingen' en twee re serves. Formulier Hij schrijft de nummers op een for mulier, plakt daar een zegel op, te kent af, geeft het aan koersdirecteur Leblanc, die een half uur voor de fi nish de nummers en namen via de Tourradio bekend maakt. Houben zelf schrijft de rugnummers ook nog eens op een lei, die aan de cara van hangt. In de caravan, voorzien van wachtkamer en behandelkamer, staan een ijskast met cola, water en bier, en een kast met zo'n honderd flesjes in leren foudralen. De renner pinginspectie bij de vrouwentour, maar dat kan natuurlijk niet. Dat doet een Frans moedertje van een jaar of zestig, Marie Antoinette". Gedronken in de caravan wordt er nauwelijks meer. De gemiddelde tijd, die een renner bij de controle doorbrengt, is tegenwoordig vijf minuten. Houben: „Het gaat als een sneltrein. Alleen na prologen of kor te tijdritten wil het wel eens langer duren. Ik heb ooit een keer zes uur op een Russische junior zitten wachten. Dat was wel een record. Maar het kan, want officieel staat er niets meer over tijdsduur in de re glementen". Bloot Moet het nog steëds helemaal bloot? Houben: „Nee. Als ik maar kan constateren, dat de urine uit des renners pisbuis komt. Dat is wel eens moeilijk met die nauwsluiten de pakken, dan staan ze te worste len om dat ding te voorschijn te ha len, en dan roep ik ook al gauw: trek die handel asjeblieft uit, dat doe je thuis toch ook. Maar naakt in de ca ravan, dat hoeft niet meer". De renners hebben het Houben dit jaar nog niet lastig gemaakt. Al leen Fignon eiste, dat hij zijn flesjes ook met zijn eigen ring mocht verze gelen. Zoals er behalve Houben ook een Tourarts in de caravan aanwe zig is, wordt de renner tegenwoor dig vergezeld van een getuige, zijn ploegleider of diens assistent. Hou ben: „Als het maar iemand met een licentie is. Die moet trouwens ook tekenen". Houben heeft volgens de letter van het reglement ook het recht uit de losse pols renners ter controle te roepen. „Is bij mij nog nooit ge beurd, maar als iemand zich ver dacht ophoudt, ja, dan kan dat. Maar dat zou ik dan eerst overleg gen met de Tourdokter. Hem laten meebeslissen". Of-ie al een testosteronspiegel aan z'n caravan heeft laten monte ren? „Nee. Want ik weet niet of de cylinder op min zes of plus zes moet worden afgesteld". MONT ST. MICHEL - Als je voor de vierde keer wordt aangewezen als dopinginspecteur in de Tour de France, dan doe je die klus kenne lijk naar ieders tevredenheid. Jean Houben is de naam. Een Limburger met een prachtige grijze 'pruik', 52 inmiddels, tussen het vele jury werk door bedrijfsleider van een AH-su- permarkt in Stein, maar thans wa kend over het peloton en zijn urine. De UCI wijst ieder jaar twee com missarissen aan voor de belangrijk ste posten in de Tour: die van presi dent van de jury en die van inspec teur van de medische controle. Houben is dit jaar voor de zesdé maal in de Tour. Eén keer als 'ge woon' jurylid, vorig jaar was hij ju ryvoorzitter in de Tour Féminin, en nu voor de vierde keer 'piskijker'. Leuk? Hij kan zich vrolijker kar „Ik zei dus gisteren nog: als je geen risico's wilt lopen, mag je niet achterin het peloton blijven hangen. Een ongeluk zit immers in een klein hoekje. Iedereen weet dat. Fignon en Delgado dus ook. En toch gebeurde het. Toch kwa men ze aan de verkeerde kant van de breuk te zitten. Die domme valpartij door een onnozele weg versperring kost Delgado 21 en Fignon zo maar 40 seconden. Je zult ze straks in Parijs net te kort komen. Fignon overkwam dat vo rig jaar. Zulke dingen mogen niet gebeuren. Niet in de Tour, waar iedere seconde telt. Het verbaasde me overigens niet dat het Delgado en Fignon overkomt. Delgado is wel vaker niet attent, af en toe een beetje een dromer. En Fignon is volgens mij niet goed. Een Fignon in vorm was dit absoluut niet gebeurd. Ik denk dat zijn voorbereiding on voldoende is geweest. Te weinig kilometers gemaakt. Een paar da gen in de Giro en de Ronde van Luxemburg, dat kan eenvoudig niet genoeg zijn. Goed, hij is ook gevallen, maar volgens mij zit het 'em daar niet in. Zeker in deze dagen is het ook voor mij belangrijk om attent te koersen. Steeds maar op de twee de, derde rij mee te gaan. Dat kost veel energie, want je wordt links en rechts ingehaald en voor je het weet rij je op de tachtigste plaats. Moet je weer naar voren. Maar je ziet het nu weer, je mag geen mo ment verslappen. Direct na die valpartij werd het onrustig in de voorste groep. Ie dereen kijkt om zich heen. De t zoekt nerveus naar zijn kopman, de ander kijkt of zijn concurren ten er nog zijn. Het duurt natuur lijk eventjes voordat je door hebt wie er nu wel en wie er niet bij zit ten. Maar toen Lemond ine aan kop ging rijden, was het v iedereen duidelijk. DelgadoBug no, Hampsten, Fignon, Breukink, ze waren er niet bij. De knechten lieten zich onmiddellijk terugzak ken, de rest zet er nog een tandje bij. Ik hoefde niets te doen, o\ ploeg maakte toch al voldoende tempo. Bovendien had ik genoeg aan mijn hoofd, want ik kreeg in eens een verschrikkelijke pijn in m'n kop. Dat heb ik bijna nooit, ik maakte me daar eerlijk gezegd op dat moment meer zorgen over dan over Fignon en zijn matqn. Voorlopig hebben Delgado en Fignon een deukje opgelopen. Ik verbind dat nog geen conclusies aan. Eén bergetappe kan het ver schil in één keer teniet doen. Onze ploeg heeft ontzettend hard gekoerst om Ludwig naar de streep te brengen. Dat liep ge smeerd tot de laatste paar hon derd meter. We zagen een paar co ca cola-wagens staan en iedereen dacht: daar is de finish. Die bleek nog een vierhonderd meter verder te liggen. Ludwig viel stil, Nijdam ook. Dat is jammer, juist omdat de ploeg zo hard voor Ludwig had gewerkt. Maar we hebben wel aangetoond dat we het aankun nen. Dat is de positieve kant van deze nederlaag". Greg Le- Mond doet zich te goed aan een partij oesters voor dat hij aan de vierde etappe van Nantes naar Mont St. Michel begint. De Tourwin- rig jaar staat voorlopig op tien minuten en 37 seconden van gele-trui- drager Steve Bauer. Hij rijdt tegen woordig voor een bedrijf in kinderkleding dat toehapte toen hij een jaar geleden met zijn zoon tje op het ere podium stond. (foto EPA)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23