rM 'En Snip snapt niet wat Snap snapt' 'Ik voel me heerlijk tussen die twee kanjers' 'Misselijk' nepinterview AVRO toont zes programma's rond duo Walden en Muyselaar MAANDAG 2 JULI 1990 Van onze correspondent Ale van Dijk HILVERSUM (GPD) - "Talrijkè schrijvers, waar onder Eli Asser en Simon Carmiggelt, hebben ge probeerd teksten voor de dames Snip en Snap te schrijven, 't Lukte hen niet", onthult Willy Wal den (85) in de eerste van zes tv-programma's, die vanaf 9 juli wekelijks zul len terugblikken op de prestaties van het befaam de artiesten-duo van wel eer, Piet Muyselaar en Wil ly Walden. Willy Walden vertelt verder in die eerste aflevering, dat hij zelf maar teksten is gaan schrijven toen Jacques Van Tol niet langer meer schreef en andere auteurs er niet in slaagden Van Tol op te volgen: "Als basis fungeerden daarbij de honderden teksten, die Jacques van Tol sinds de start van Snip en Snap voor ons had geschreven. Ik veranderde alleen de situaties". Piet Muyse laar overleed in 1978. Als de da mes Snip en Snap traden Walden en Muyselaar toen al een tijd niet meer op. Walden: "We waren uit gepraat, uitgebabbeld". De dames Snip en Snap (Wal den en Muyselaar dus) debuteer den op 16 maart 1937 in het amu sementsprogramma "De Bonte Dinsdagavondtrein" van de AVRO-radio. Walden: "De op dracht was wekelijks een pro gramma van een uur te vullen met ons revuegezelschap. We kwamen een kwartier te kort. Om dat te vullen kwam het idee ons twee babbelende dames te laten spelen. We leenden de jur ken er voor van onze moeders. En niemand kon ook maar ver moeden, dat er er 40 jaar lang on gekende successen mee zouden vieren". Alleen producent Sleeswijk riep al snel nadat hij had gemerkt dat het debuut van Snip en Snap n het hele land onbedaarlijk joed was ontvangen: "Jongens, laar moeten we mee doorgaan. Daar zit brood in". Walden, ach- :eraf: "Nou, we hebben er 40 jaar ns brood mee verdiend". Willy Walden vertelt dit en veel mdere zaken vanuit zijn huiska- ner in Bennekom tussen tal van 'ragmenten uit de Sleeswijk-re- m's, sketches, showflarden uit heater Carré en vroegere optre dens van gastartiesten als Willy Uberti, Teddy Scholten, Aart Brouwer, Mieke Telkamp en fohnny en Rijk, die allemaal wel >ens een seizoen in de Sleeswijk- evue meedraaiden. Generaties Jederlanders schaterden om ip en Snap. AVRO-program- i-maker rerrit den Braber, die in de ar chieven dook en Walden thuis Muyselaar: "Deukje dat ik op mijn achterhoofd ben gevallen?". Walden: 'Nee, dan had ik het wel gezien". laar aan te roeren: "Het emotio neert hem nog altijd, maar we kwamen na veel praten tot de conclusie, dat we daar niet om heen konden". Probleem nummer 3 bleek, dat Walden niet alléén in beeld wil de. Vroegere interviews deed hij altijd aan de zijde van "collega en vriend Piet" (ook voor inter views voor de krant kwam Piet er altijd bij zitten). Den Braber loste dat probleem op door Wal den thuis voor de camera op de bank naast Walden's Deense echtgenote en ex-danseres/actri ce Aase Rasmussen te plaatsen. Aase fungeert als klankbord en voert ook zelf het woord bij het ophalen van herinneringen. Aase Aase kwam bij de revue toen Sleeswijk bij gebrek aan vol doende Nederlandse showdan- jeugdige dames ging n Denemarken en Enge land. Aase: "In Kopenhagen con tracteerde hij twee trio's en ik maakte deel uit van één van die trio's". met de gevonden fragmenten confronteerde: "Velen van de ou dere kijkers zullen nu met een brok in de keel meekijken. Ik mik ook op hun kinderen, die het alleen maar van horen zeggen hebben. Ook de jeugd van nu zal het interesseren. Daarnaast hoop ik, dat ook de jeugd de kwalitei ten van de rasartiesten Walden en Muyselaar zal ontdekken. Want rasartiesten waren het. Vergelijk maar wat ik heb ge daan met het kijken in een foto boek van je ouders". Vijftig jaar na het debuut van Walden en Muyselaar in AVRO's Bonte Dinsdagavondtrein, in 1987, maakte Den Braber een ra dio-documentaire over het wel en wee van het duo sinds die ra dio-start. Walden en Muyselaar werden minstens zo populair als André van Duin nu is. "De samenwerking met Wal den beviel zo goed, dat we beslo ten nog 52 korte radioprogram ma's te maken onder de titel 'Uit het plakboek van de revue'. Die programma's zijn in het seizoen 1987/1988 wekelijks via Radio 1 te beluisteren geweest. Toen al hebben Walden en ik gepraat over een serie tv-programma's, die we zouden kunnen monteren uit materiaal van Walden zelf en uit het tele-archief van de AVRO. Nieuwe programma's met oude beelden moesten het worden. Er moest een beeld worden gegeven van de 40 jaren Slees wij k-revue met ieder jaar weer Walden en Muyselaar in de hoofdrollen". Probleem nummer 1 was voor Den Braber, dat Willy Walden met geen stok meer naar een stu dio te krijgen is. Het tweede pro bleem was, dat hij aanvankelijk weigerde het onderwerp Muyse- komende weken ook beelden n/r wt *i rrvr>/-\o i het duo te zien, die nog nooit Marj-Weggen wil proces tegen InUb op de tv te zien waren. Vóór de oorlog en vlak er na werden nog geen tv-shows van de revue's vervaardigd. Den Braber: "Wal den had zo'n smalfilm-came raatje en dan liet hij iemand vanuit de zaal opnamen maken. Hij heeft er een heel privé-ar- chief vol van". 'Uit het plakboek van de re vue' komt vanaf maandagavond 9 juli wekelijks op Nederland 2, tussen 19.00 uur en 20.00 uur, AVRO. DEN HAAG (ANP) - Minister Maij-Weggen (verkeer en water staat) en haar man zijn boos op de TROS. Ze voelen zich ernstig gegriefd door een "misleidend, beledigend en seksistisch" nep interview met de heer Maij in het programma Jongbloed en Joos- ten van afgelopen vrijdag. De heer Maij overweegt juridische Caroline Tensen (26) met Brandsteder en Van Duin in 'Wie ben ik?' Van onze correspondent Ale van Dijk HILVERSUM - "Ik voel me heerlijk tussen die twee kanjers met hun grote tv-ervaring. Ron kende ik al van 'Sterrenslag', maar André had ik nog nooit ont moet. 't Zijn allebei heel vriende lijke, aardige mannen. Ik was wat zenuwachtig bij het vooruit zicht met hen te moeten werken, maar ze stellen je enorm op je ge mak" vertelt Caroline Tensen (26), sinds een maand spelleid- ster in het Veronique-program- ma 'Wie ben ik?'. Elke aflevering zitten Ron Brandsteder en André van Duin als captains naast Caroline Ten sen. De ploegen bestaan elke keer weer uit andere Bekende Nederlanders. 'Wie ben ik?' wordt geproduceerd door Joop den Ende in diens studio's te Aalsmeer. Caroline: "We hebben de eer ste acht afleveringen nu opgeno men en 't zal duidelijk te zien zijn, dat ik steeds meer durf in te grijpen naarmate de serie vor dert. Ik laat ze in 't begin nog wat te veel de vrije hand. Maar mede dankzij Ron en André leer ik elke aflevering. En er wordt ook veel gelachen, natuurlijk. Vooral die aflevering met Erika Terpstra als panelgaste is heel erg leuk ge worden". 'Wie ben ik?' boekte meteen de eerste de beste keer hoge kijkcij fers: ruim anderhalf miljoen mensen keken, meer zelfs dan het aantal kijkers, dat gelijktijdig naar Nederland 2 schakelde om de Amerikaanse speelfilm 'He artburn' met Meryl Streep en Jack Nicolson te volgen. Caroline: "Het tweede gedeel te van 'Wie ben ik?' trok nog meer kijkers dan het eerste ge deelte en de cijfers toonden a dat onmiddellijk na afloop 1 ons programma de kijkers na de speelfilm overschakelden. Het merendeel heeft dus bewust eerst op ons afgestemd." Vast staat nu al, dat een tweede serie van acht afleveringen zal worden opgenomen en ook een derde serie staat al in de steigers. Enkele keren toonde Veronique keer op keer in reclamezendtijd een filmpje, waarin Brandsteder en Caroline proestend uit beeld lopen. Was dat bewust gespeeld? Caroline reageert resoluut: "Nee, absoluut niet. We maakten dat aankondigingsfilmpje in Aals meer tijdens een pauze van de 'Surprise-show'. Met een came raploeg, die ook bij de 'Surpise- show was ingeschakeld. We had den het al een keer of acht gepro beerd, maar Joop van den Ende was nog niet helemaal tevreden. En die camera-jóngens wilden ook nog wel even wat eten voor dat ze weer naar de Surprise show terugmoestert. André zei elke keer als hij van ons hoorde, teurs) gepresenteerd. De familie stappen tegen: de omroep. Dit heeft de woordvoerder van de minister gisteren laten weten. De minister en haar man ne men het de omroep kwalijk dat de presentatoren van het pro gramma niet zeiden dat het een satirisch interview met een ac teur was die de rol van de heer Maij speelde. De heer Maij voelt zich hierdoor niet alleen per soonlijk beledigd en beschadigd, maar ook zakelijk ernstig bena deeld. Als directeur-eigenaar van een bedrijf met tientallen werk nemers verwacht Maij dat het programma de goede naam van zijn bedrijf en van hemzelf ern stige schade zal berokkenen. Hij onderzoekt met zijn advocaat welke juridische stappen hij te gen de TROS zal nemen. Al eerder werden in "Jong bloed en Joosten" de ouders en broers van de minister op mislei dende wijze (gespeeld door Maij heeft ook dat het programma op maandag "zou beginnen: "Dan kan ik niet, door die uitzending veel want dan moet ik afzwemmen", lende reacties gekregen. Dat laatste was bij ons thuis een standaarduitdrukking. Ron en ik proestten het uit en we liepen vervolgens uit beeld. Want, dach ten we op dat moment, die opna me kan toch niet worden uitge zonden. Maar Joop en iedereen waren van mening, dat dit de beste opening was. En we heb ben ons opnieuw voor de came- ra'-s opgesteld om het slot van die aankondiging op te nemen." "Kritiek op mij als minister be hoort bij mijn werk. Misselijk makende en misplaatste grap pen over mijn familie, die zich nauwelijks kan verweren, zijn onacceptabel", liet minister Maij via haar woordvoerder weten. Een woordvoerster van de TROS kon gisteren niet reage ren, omdat ze nog geen contact had gehad met de makers van het programma. 3A.WI0 II3N HET ER OVER EENS GEWORDEN Dat de tenniswedstrijden op Wimbledon vermoeiend zijn voor spelers wisten we. Maar dat het ook geldt voor de kijkers l^at deze foto zien die werd ge maakt van de tribune van het Centre Court. In afwachting van een nieuwe partij doen de toeschouwers en dutje. (foto AP) Duurste kalf Op de veiling die tijdens de Natio nale Rundvee Manifestatie in Utrecht werd gehouden, is een kalf voor de recordprijs van 76.000 gulden verkocht. Het be trof Etazon Kyburz, eigendom van de rundveesyndicaten van zuidelijk en oostelijk Nederland. Het kalf gaat naar Italië. Het oude record was in handen van een combinatie van Friese fokkers. Boyen de Boer uit Stiens, Joop van der Pol uit Hal- lum, Auke de Vries uit Mantgum, Wiebren Stelwagen uit Franeker, Sytze van Essen uit Marssum en Minne Blanksma uit Schalsum verkochten een paar maanden ge leden een kalf voor 60.000 gulden naar-Engeland. Bijtertje Terwijl een Tilburgse pittbull-ter- riër zich dit weekeinde nu eens voorbeeldig gedroeg, ging zijn baas in de fout. Die beet de eige naar van een andere hond, die boos was omdat de pittbull niet was aangelijnd. Toen hjj er iets van zei, ontstond er een vechtpar tij tussen beide bazen waarbij en kele rake klappen vielen. Toen de baas van de pittbull ging bijten, sloeg de andere baas op de vlucht. De twee viervoeters moesten niets weten van hun vechtersba zen; zij stonden elkaar liefdevol te besnuffelen. Insektebloed De 18-jarige scholieren Leon Pe ters en Vincent Rijsman uit 01- denzaal hebben zaterdag op de wetenschappelijke tentoonstel ling Magiorama in Groningen de eerste prijs toegekend gekregen van de jaarlijkse wedstrijd voor Jonge Onderzoekers. De scholieren kregen de prijs voor hun onderzoek naar insekte bloed. Juryvoorzitter dr. M. van den Broeckenschap en Techniek, prees de voortvarendheid waar mee de jonge onderzoekers te werk zijn gegaan. Het duo keken bij het onder zoek met name naar de verschil len tussen insektebloed en het bloed van zoogdieren. De rode bloedcellen van insekten hebben zowel de functie van zuurstofop- nemer als die van beschermer te gen ziektekiemen van buitenaf. Bij zoogdieren nemen rode bloed cellen alleen zuurstof op en wordt de bestrijding van bacteriën en vi russen overgelaten aan de witte bloedcellen. Handgemeen Na afloop van een katholieke kerkdienst is het zondag in de Franse plaats Pointoise tot een handgemeen tussen traditionalis ten en reguliere gelovigen geko men omdat de traditionalisten een dienst in het latijn wilden houden. De politie moest de strij dende partijen uit elkaar halen. Gedurende een uur moesten de pastoor en een aantal van zijn misdienaren het altaar verdedi gen tegen de traditionalisten. Bij het gevecht, waar ook ande re kerkgangers aan deelnamen, werden kaarsen van het altaar ge slagen en werden enkele rake klappen uitgedeeld. Na een uur kwam de politie en maakte een einde aan het gevecht. HEEFT DE INTERNATIONALE NOORDZEE CONFERENTIE NOG WAT OPGELEVERD DA T WAS BEN EOED PEE OM JODOCUS EEN PA& DAT ENGELAND DE GROOTSTE VIESPEUK IS KUNNEN NPfSMrre*- Jl VifL'Xff*

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22