Brenda Sehultz is het enige lichtpuntje Krans is weer sterk in Alphen Onweersbui komt Alphians gelegen De Bruin wint toernooi Dekker Vrouwentoernooi teleurstellend Edberg ontsnapt nog net Volleybalsters zegevieren in Bulgarije Van den Bos is nu een topper op triathlon Walton blijft Langer net voor MAANDAG 2 JULI 1990 ALPHEN AAN DEN RIJN - De Open Alphense kampioenschap pen van tennisvereniging Tean moesten vanwege zware regenval op de binnenbanen van tenniscentrum Nieuwe Sloot gespeeld worden. Bij de B-mannen bleek wederom Martijn Krans de beste. In een 'echte' finale bleef hij Limburger Maurice van den Donk de baas: 2-6, 6-2, 7-5. LEIDEN Ondanks enkele wolk breuken is het toernooi bij Dekker in Warmond vrijwel vlekkeloos ver lopen. De aanwezigheid van een groot aantal indoorbanen zorgde er voor dat de finaledag voor de wed strijdleiding niet al te veel proble men opleverde. Grote triomfator was Ben de Bruin, die drie titels (B2 en Cl-singles en de dubbels in C) op zijn naam schreef. In de B2 finale versloeg De Boekhorst-speler zijn dubbelpartner Bartel Swart in twee sets (6-3, 7-5). Bij de vrouwen was Joan Zonnevylle de meest opval lendste tennister. In het vrou wenenkel versloeg zij Sandra Faas (6-3, 6-3) zonder al te veel moeite. Ook bij de veteranen kwam Zonne vylle als winnares te voorschijn. De twee geplaatste B-spelers (Erik Bolten en Remo Bouwman) konden bij Dekker niet de overige negen deelnemers (allen C) van zich afschudden. Bouwman gaf Swart (Hillegom) een walk-over, en De Bruin rekende in de halve finales af met favoriet Bolten (6-3,7-6). Ben de Bruin had in het Cl-toernooi meer tegenstand te dulden van Hillegom- mer Jeroen Vink die in de finale de eerste set zonder gameverlies opeis te. In de tweede set kwam De Bruin sterk terug, maar in de derde moest hij alles uit de kast halen om de par tij te winnen: 0-6,6-1, 7-5. De verras sing van het toernooi echter was zonder twijfel de Oegstgeestenaar en OLTC-clubkampioen Paolo Pol- la. In de Cl-singles strandde hij in de halve finales nog op Vink, maar in C2 was hij duidelijk de sterkste. Frits Kantebeen ging tegen de fy siek sterke Polla met 6-3,6-1 ten on der. De plaatsing van de organisatie kwam niet altijd uit maar in het vrouwenenkel C2 zat het er niet ver naast. Annemarie van Gemund (tweede geplaatst) was te sterk voor Marit Engel (nummer 1): 6-2, 6-2. Ron Engel schreef het veteranen- toernooi bij de mannen op zijn naam door in drie sets Coen Dekker de baas te blijven. Bij de B-vrouwen was Angelina Rammers de gelukkige. Via een ge degen wedstrijd speelde zij zich langs opponente Irma van Seeters. Bij tennisvereniging Tehado was men minder gelukkig. Daar TEAN al de hal bezet had, was er voor Te hado geen plaats meer. De Hazers- woudse wedstrijdleiding besloot buiten te blijven en zoveel mogelijk partijen te spelen. Tean In een goed gevulde hal speelde An gelina Rammers een gedegen partij. Na een gewonnen eerste set (6-3), moest ze toch een tegenslag incas seren. Opponente Irma van Seeters, die zich in de halve eindstrijd knap langs eerste geplaatste Mirjam Sie- merink had gespeeld, vocht zich een weg naar setwinst (5-7). In de derde spelreeks liet Rammers ech ter geen steken meer vallen. De zes tienjarige Zoetermeerse overklaste het spel van Van Seeters, getuige de stand: 6-0. Bij de mannen besliste de 'werker' Martijn Krans de B-fina le tegen de 'toucher' Maurice van den Donk in zijn voordeel (2-6, 6-2, 7-5). In de eerste set zag het er lang niet zo rooskleurig uit voor Uni- cummer Krans. Hij werd volledig overklast door de Limburger Van den Donk, die toen foutloos speelde (2-6). In de tweede set kwam het beest los in Krans. Hij vocht en dwong fouten af bij zijn opponent. Krans, die in de halve finale Alp- henaar Onno Guinau met 6-0,6-0 had vernederd, was volledig in zijn element. Zijn emoties luid uitend, maar op de beslissende momenten koel opererend, bracht hij de Ven- loër tot wanhoop. In een evengoede als spannende beslissende set wa ren er kansen voor beide spelers. Een aantal beslissingen van de scheidsrechter in het voordeel van Krans brachten hem verdiend de victorie. "Het lijkt wel of ik hier niet kan veliezen", keek Krans, die vorig jaar eveneens zegevierde, terug op zijn eerste toernooizege van dit sei- Bij de C-mannen ging tweede ge plaatste Robbert Paul Hartwijk met de eer strijken. Na een eerder op de dag gewonnen halve (6-2,4-6,6-1 van Boudewijn Ponsioen), was hij in de hele finale eveneens de betere. Met twee maal 6-3 werd verrassing Mar tin Hoekstra te licht bevonden. Bii de vrouwen in C moest eerst ALPHEN AAN DEN RIJN - Door een flinke onweersbui ontnap- te Alphians zaterdag bij Eurostars. Ip de negende innings stonden de Alphense honkballers met 0-3 voor. maar met twee honken be zet en geen enkele nul leek de thuisclub tot een laatste offensief in staat. De neerstortende regen betekende echter dat de partij afge last werd en volgens de honkbalregels in het voordeel van Al phians eindigde. De voor gisteren in Alphen geplande ontmoeting werd door de aanhoudende regen afgelast en verschoven naar morgen (19.00 uur). Martijn Krans (rechts) ontvangt de felicitaties v Alphense tennistitel. i Maurice van der Donk. Net als vorig jaar won hij de open Alphense Sandra Smit en daarna eveneens Alphense Ines Franke het afleggen tegen eerste geplaatste In- grid Kruit. Smit verloor in tweeën (6-3,7-5), terwijl wedstrijdleidster Franke nog een set wist te bemach tigen: 6-1,6-7,6-3. Bij de mannendubbels in B ble ken Johan Draulans en Phillip Nag- tegeller de sterkste. Zij versloegen het Alphense duo Charles Assel- bergs en Mark Nagelkerken met twee maal 6-4. In C dubbelde Martin Hoekstra met partner Robert Paul Hartwijk het best. In de finale ble ven zij wedstrijdleiders Martin en Eric Jan Kip de baas: 6-3, 6-3. Bij de dubbelende D-mannen wonnen zoals geplaatst Jeroen Leunissen en Ruud Bakker de eerste prijs. Zij on dervonden echter veel en goed te genspel van het Artesia-koppel Hanno van der Mark en Patrick Nie zen (6-4, 6-7, 7-6). Revanche In het gemengd dubbel B haalde Maurice van den Donk zijn revan che. Samen met de Alphense gele genheidspartner Petra Wille won hij van het vaste koppel Irma van Seeters en Sijmen Moerman: 6-3, 6- 7, 6-3. De mixedtitel in C was een prooi voor Esther van Zuuren en Martin Hoekstra. Zij versloegen zonder veel moeite Marieke Grietópoor en Ronald Klein (6-1 en 6-4). Terugkijkend op een week vol spannende wedstrijden met volop emotie, keek wedstrijdleider Eric Jan Kip tevreden terug. "Jammer dat het weer ons in het finaleweek- einde in de steek liet, maar toch was het een goed toernooi. We hebben in ieder geval de sterkste bezetting ge had sinds jaren en dat heeft zijn weerslag gehad op het niveau van de wedstrijden". Tehado "De hal was bezet dus moesten we wel buiten blijven", aldus wed strijdleidster Anneke Snel. Met be hulp van vele vrijwilligers zijn de banen drie maal gedroogd, zodat tenminste de halve finales, die za terdag ook al verregend waren, ge speeld konden worden. Toeschou wers moesten met opgestroopte mouwen helpen 'sponsen' en met behulp van een waterzuiger (ge leend van T.V. Artesia uit Koude kerk aan den Rijn) werden de ergste plassen van de baan gezogen, 's Avonds om half tien had de wed strijdleiding het dan toch voor el kaar. Alle finales, inclusief die van het demonstratie B-toenooi, waren, zij het in pro-sets, gespeeld. Ron Hoogendoorn won in MEC1 de finale van Ruud van der Voort. Carine Smaal bleef bij de vrouwen Ingrid Bavelaar de baas. Het man- nendubbel was voor Ruud van der Voort en Marcel van Willigenburg, die Ron Hoogendoorn en Iwan Jon ker klopten. Het gemengd dubbel leverde winst op voor het koppel Marian en Paul Everts, dat van In grid en Tim Bavelar won. Richard Zevenhoven won in de finale van het MEC2 van Marcel van Willigen burg. Nieuwkoop Annie Wahle en Frits Overging sloe gen gisteren hun slag in het open toernooi van de tennisvereniging Nieuwkoop voor 35-plussers. Bei den gingen met drie eerste prijzen naar huis. Voor het eerst kende het toernooi in Nieuwkoop een C2-categorie. Een succes was dat niet, want de deelname in die klasse was heel be perkt. Bij de mannen waren er zes deelnemers, van wie Pim Bakker zich de sterkste toonde. In de finale klopte hij Arie Wesseling met 5-7, 6- 3 en 6-3. Het mannendubbel in C2 (een poule) werd gewonnen door Frits Overging en Hans Onverwagt. In de overige sectoren van het C2- gebeuren toonde Annie Wahle zich de beste. In het gemengd dubbel kreg zij steun van Luytse Iwena en in het vrouwendubbel won zij met Hermien Blommers aan haar zijde. In alle drie gevallen was er sprake van een kleine poule. Overing versloeg in het manne- nenkelspel in Dl Dick Ackerman in de finale met 6-1, 6-2. De titel in het vrouwenenkelspel ging naar Nel van den Broek. Zij klopte in de eindstrijd Lucia van Uden met 6-2, 6-0. De overigen uitslagen in Dl: mannendubbel: Overing/Onver- wagt - Joop Nottrot/Nico Winkelaar 6-2, 6-3; vrouwendubbel: Janny van Tol/Ina van Oyen - Wilma Kampers- /Hennie van Haaster 6-3, 6-1; ge mengd dubbel (poule): 1. Liesbeth Pieterse/Erwin van Elburg. TACO DE VRIES "Je weet nooit hoe zo'n wedstrijd na negen innings was geëindigd. We waren inderdaad eventjes in de pro blemen, al is het maar de vraag wat er met de derde slagman gebeurd zou zijn. Huib Interna stond prima te gooien, dus ik denk dat hij het karwei toch wel geklaard had", al dus coach Robert Maat. Alphians kwam door de 0-3 zege op gelijke hoogte met Eurostars en neemt nu een gedeelde derde plaats in. Be vrijd van alle zorgen - degradatie is na een zwakke competitiestart en een ongekende wederopstanding al lang niet meer mogelijk - speelt Al phians op zijn best. Maat: "Er is nu geen spanning meer en de jongens kunnen lekker ontspannen spelen. Dat gaat ons toch het beste af. We kunnen koploper Storks toch niet meer inhalen. Jammer eigenlijk dat het team nu pas echt goed begint te draaien". Maat doelt ongetwijfeld op de in breng van zijn pitchers. Huib Inte rna (8-4-2-1) gooide zaterdag een puike partij, kreeg slechts twee honkslagen tegen en is in deze klas se in deze vorm toch één van de be teren. In combinatie met de na een voorzichtige start op dreef geko men Jeroen Hollander en met Anthony Rayer achter de hand, be schikt Maat over een volwaardige werpersstaf. Gezien de jeugdige leeftijd van de werpers met het ko mende seizoen in het vooruitzicht een niet onbelangrijk gegeven. In de eerste innings kwam Al phians op voorsprong. Emil Smit bereikte met vierwijd het eerste honk en werd naar het derde honk geslagen door routinier Cedric Trinidad. Toen Michiel Hofman met wederom vierwijd de honken vol kreeg werd er bij Eurostars al gewisseld. De gevreesde Leo Voogd nam het werk over van een junior. De gevangen klap van Ron Agter- berg betekende weliswaar dat de Alphenaar zelf uit ging, maar Smit kon tijdig de thuisplaat bereiken: 0- 1. Een solohomerun van plaatsver vangend slagman Remco Collé had tot gevolg dat een innings later de score verdubbeld werd: 0-2. Eu rostars deed in het vervolg wel wat terug, bezette zelfs het derde honk, maar moest toezien dat Interna de zaak goed onder controle had. Mi chiel Hofman zorgde voor 0-3 en toen de onweersbui een einde aan LONDEN Het vrouwentoernooi op Wimbledon is tot op heden vooral beheerst door randverschijnselen. Het tussentijdse bezoek van Steffi Graf aan een Hamburgs ziekenhuis en de vermeende relatie van haar vader met een fotomodel, het gekreun van de kinderster ren Monica Seles en Jennifer Capriati en de mogelijke liefde van Gabriela Sabatini voor een West-Duitse zakenman hield met name de Britse (roddel)pers meer bezig dan de pres taties van de dames op het heilige gras. Want ook als er geen verrassingen zijn, moeten er smeuïge verhalen worden gelegerd. Dat het in in de eerste week var 'The Championships' sportief ge zien armoe troef was, is een vast staand feit. Van de vijftien geplaats te speelsters (Mary Joe Fernandez haakte op het laatste moment ge blesseerd af) bereikten elf de vierde ronde. De meesten hadden daar voor geen enkele partij meer dan twee sets nodig. Alleen Jennifer Capriati, Jana Novotna, Natalia Zvereva en Helena Sukova (uitgere kend tegen Nicole Jagerman) speel den soms een derde spelpart. Een teken dat het vrouwentennis, waar in de speelster met de hardste slag LONDEN (GPD) Uitgerekend in het jaar dat op Wimbledon alles in het teken van de veiligheid staat, krijgen 'The Championships' te ma ken met bommeldingen, tot nu toe twee in getal. Terwijl eerder een achtergelaten fototas voor opschudding zorgde, sloeg eergisteren het talrijk aanwezige bewakingspersoneel geheel op tilt bij de vondst van een nieuw verdacht pakketje. Het centre-court, waarop net de laatste partij (de dubbel tussen Ken Flach/Robert Seguso en Jim Grabb/Pa- trick McEnroe) was begonnen, en de aanliggende gebouwen werden ontruimd. Opnieuw bleek het vals alarm te zijn. Stefan Edberg wist zaterdag nog net de juiste vluchtroute te vinden. De Israëliër Amos Mansdorf hield de Wimbledon-kampioen van 1988 op baan één ruim drie uur bezig. De 24-jarige Zweed kwam uiteindelijk met de schrik vrij: 6-4, 5-7, 3-6, 6-2, 9-7. "Op de belangrijke momenten speelde hij beter dan ik", verklaarde Mansdorf, twee weken geleden nog winnaar van het grastoernooi in Rosmalen, na afloop zijn verlies te gen de nummer drie van de wereld. Edberg treedt vandaag aan tegen een oude bekende, Michael Chang. Nadat de koele Scandinaviër vorig jaar tijdens de finale van open Fran se kampioenschappen verloor van de thans achttienjarige Amerikaan, die daarmee de jongste winnaar op Roland Garros werd, hebben de twee elkaar niet meer op de tennisbaan ontmoet. Ook de partij tussen Pat Cash en Boris Becker, vandaag de eerste wedstrijd op het centre-court, roept herinneringen op. Tijdens de kwartfinales van 1988 had de Australiër, die toen zijn titel verdedigde, geen schijn van kans tegen de latere winnaar van 'The Champions hips': 6-4, 6-3, 6-4. De ontmoeting staat echter vooral in het geheugen van de Wimbledon-kenners gegrift door een grappig incident. In een poging de bal te bereiken, maakte Cash destijds een snoekduik over het net. Becker dacht lollig te zijn en sprong eveneens naar de andere baanhelft. Hetgeen de tennisser met de haarband, die na afloop met een rode pruik de pers te woord stond, niet erg kon waarderen. De twee spelers zullen nooit eikaars beste vrienden worden, maar te genwoordig hebben ze wel respect voor elkaar. "Met Edberg, McEnroe, Lendl en Connors behoort Cash voor mij nog steeds tot de vijf beste grasspelers ter wereld", liet Becker weten. Het toeval wil dat in tegen stelling tot twee jaar geleden de Westduitser ditmaal de titelverdediger is. "En dat is in mijn voordeel", wist ook Cash. "Ik heb niets te verlie zen, hij wel". vanaf de baseline steeds dominan ter wordt (Seles, Capriati), kwalita tief weinig voorstelt. Opmars Het enige lichtpuntje was deze week 4e lan6 verwachte opmars van Brenda Sehultz. Evenals Mark Koevermans bereikte de negentien jarige blondine de vierde ronde van het Grand-Slamtoernooi. De tennis ster uit Heemstede had zaterdag weinig moeite met de Amerikaanse Betsy Nagelsen (6-1, 6-4), waardoor voor het eerst sinds 1979 (Tom Ok- ker en Betty Stöve) Nederland weer in beide hoofdtoernooien een deel nemer bij de laatste zestien heeft. Sehultz komt vandaag uit tegen de als elfde geplaatste Zvereva. On geacht het resultaat van die partij mag nu al worden geconcludeerd dat de Noordhollandse aan de Lon- dense Church Road helemaal is op gebloeid. Enkele maanden terug gaf bijna niemand meer een cent voor de voormalige jeugdkampioe ne van Wimbledon, die vooral moe werd van het gezeur van de mensen in haar omgeving en niet zozeer van de enkele partij die ze per toernooi speelde. Vooral door het aantrek ken van de Tsjech Lada Travnicek als coach heeft Sehultz de opgaande lijn te pakken. "Vorig jaar heb ik zoveel partijen op de beslissende momenten uit handen gegeven. Ik werd dan ze nuwachtig en wist niet meer wat ik moest doen. Daar ben ik nu geluk kig overheen. Ik heb geleerd dat je op de baan voor niemand meer res pect moet tonen, ook niet voor de 'toppers. Dat werkt alleen maar in het voordeel van je tegenstandster", aldus Sehultz, die het zaterdag weer eens opnam voor haar ondekker Cees Houtveling. "Cees vraagt zich nog altijd af waarom hij nooit wordt genoemd, als er over mij wordt geschreven", vertelde de tennisster die nu voor de derde keer in haar vierde ronde van een Grand-Slam- evenement heeft gehaald. "Thuis train ik nog steeds bij hem. Alleen tijdens de toernooien coacht Lada me. Ik heb aan Cees simpelweg vre selijk veel te danken en hij blijft voor mij een waanzinnig goede trai ner. Hij kan alleen niet in het bui tenland functioneren, maar ja, ie dereen heeft zijn zwakke punten". Tot dit weekeinde baarden de prestaties van Sehultz niet echt veel opzien bij het tennispubliek op Wimbledon. Zoals gezegd maakte de affaire-Graf meer tongen los. De 21-jarige Westduitse, die tijdens persconferenties elke vraag over haar vader negeert, vloog zaterdag even naar Hamburg om haar neus holtes te laten onderzoeken en be handelen. Evenals op Roland Gar ros, waar ze in de finale van Monica Seles verloor, heeft Graf in Londen last van een naar men aanneemt on bekende allergie. In hoeverre dat haar spel beïnvloedt, blijkt vandaag als ze tegen Jennifer Capriati speelt. De Amerikaanse tiener, de jong ste geplaatste tennisster ooit op Wimbledon, heeft samen met Seles ook op een andere manier de aan- Een geconcen treerde Brenda Sehultz 'veegt' de bal met haar racket. Zij on derstreepte haar opmars in het vrouwenten nis door de laatste zestien op Wimbledon te bereiken. Haar volgende tegen standster is de als elfde ge plaatste Zvere- AP) dacht getrokken. Het gekreun van met name deze twee speelsters is de stijve Britten in het verkeerde keel gat geschoten. Het centre-court is al vergeleken met een boerderij en de Womens Tennis Association (WTA) heeft inmiddels aangekondigd dat dit 'probleem' binnenkort binnen het bestuur wordt besproken. "Ik ben waarschijnlijk de luid ste", gaf Seles toe. "Bij de junioren heb ik het aangeleerd en nu raak ik het niet meer kwijt. Ik geloof dat het mijn spel ten goede komt. Het helpt me om harder te slaan". de partij maakte, werd de tussen stand na acht innings tevens de eindstand. Wcrpcijfers Alphians: Huib In terna 8-4-2-1. Slagprestaties Alphians Mi chiel Hofman 0.667 (2-3), Ron Agter- berg 0.500 (2-4). De vrouwen zijn in de degradatie poule van de tweede klasse één van de betere ploegen en hoeven zich geen zorgen te maken over eventue le degradatie. Ondanks een deling (eenmaal winst, eenmaal verlies) bij Cardinals waren de Alphensen ech ter niet tevreden. Het onbehaaglijke gevoel kwam voornamelijk tot stand door het matige optreden aan slag. In de eerste partij scoorden beide partijen in de derde innings een punt. Alphians sloeg de beslissende slag in de zesde innings. Met drie punten op rij werd het 1-4, al kwam de ploeg uit Oss nog terug tot 3-4. Getuige de werpcijfers voor Ellen de Vreij (4-0-10-0) en het aantal van zes honkslagen en drie veldfouten voor Cardinals bleek voor het eerst dit seizoen dat Alphians door verde digend goed spel een partij kon win nen. Ondanks een hoger aantal honkslagen voor Cardinals brak het aantal veldfouten de thuisclub op. Pauline van Leeuwen was met een slaggemiddelde van 0.500 de beste Alphense. De tweede wedstrijd was een slaapverwekkende vertoning. In de tweede en derde innings liep Cardi nals uit naar 2-0. In het vervolg vie len er sporadisch wat honkslagen, maar echt boeiend werd de partij nooit. In de vijfde, zesde en zevende innings kwamen beide ploegen niet verder dan één honkslag. Het slecht slaande Alphians had op de zege van Cardinals dan ook niets af te dingen. EWOUD VAN W1NSEN VARNA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zaterdag, een dag voor het einde, het vijflanden- toernooi in de Bulgaarse badplaats Varna al in hun voordeel beslist. De organisatoren hadden gegokt op een heuse finale tussen Bulgarije en Italië, maar Oranje sloeg al drie duels voor het einde die hoop aan flarden. Het basiszestal van Peter Murphy, die slechts sporadisch een taktische wissel toepaste, won za terdag met 3-1 (15-5 14-16 16-14 15- 12) van Italië. De Italiaanse speelsters waren na de twee nederlagen in eigen land op revanche belust, maakten het Ne derland ook wel lastig, maar wer den alleen in de tweede set echt be dreigend. Het Oranje-team, waarin Cyntha Boersma haar 150e inter landwedstrijd afwerkte, bleef in Varna ongeslagen. NUENEN (ANP) - Pim van den Bos wordt zo langzamerhand een van de toppers van de triathlon. In Nuenen zegevierde de duursporter uit Oost- Knollendam in de vierde wedstrijd van het Euro-circuit. Het was zijn tweede zege, een maand na zijn tri omf in Geel. De laatste honderd meter van de kwart-triathlon waren beslissend. Veelvuldig Europees kampioen Rob Barel werd met een seconde verschil naar de tweede plaats ver wezen. De Zwitser Peter Eitzinger werd derde. Na vier ontmoetingen leidt Barel in de rangschikking voor Van den Bos en de in Nuenen als ze vende geëindigde Mark Koks. Bij de vrouwen zegevierde Thea Sybesma voor de Britse Sarah Co- ope. De Groningse leidt ook in de wedstrijdserie. CHANTILLY (SID/Rtr) - De Ier Philip Walton heeft gisteren in Ch- antilly op de tweede hole van de playoff de strijd om het het Open Frans golfkampioenschap gewon nen. Hij versloeg de Westduitser Bernhard Langer. Beide spelers finishten na vier ronden met 275 slagen, een minder dan de Argentijn Eduardo Romero en twee minder dan een excellent duo met de Engelsman Nick Faldo. Faldo zegevierde de laatste twee jaar. Hij ging de laatste dag in als lei der van het klassement. Hij ging op de slotdag rond in par, 72 slagen, waar Walton 69 en Langer 67 op hun scorekaart noteerden. Winnaar Wal ton verdiende met zijn overwinning 190.000 gulden. Langer ging met 125.000 gulden naar huis.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19