Molenaar met sprongen vooruit Vakantiegevoel overheerst Wind stuwt roeiers naar recordregen Jeugd AAV36 verovert plek in landelijke finale Regionale atleten succesvol tijdens NK atletiek voor junioren Tour schouwtoneel van allernieuwste snufjes LEIDEN Aan belangstelling geen gebrek bij de Nederlandse atletiekkampioenschap- pen voor junioren in Leiden. Het is zaterdagmiddag, een uur of drie. Het complex in de Leidse Hout heeft nog het meest weg van een gigantische mierenhoop. Elke deelnemer, van de ruim 700, lijkt zijn eigen supportersschare te hebben meegenomen. Die plukjes on afscheidelijke fans hollen kris-kras door elkaar om van elk onderdeel wat te volgen, om hun held bezig te zien aan een warming-up, of om hem toe te juichen wanneer hij daadwer kelijk de baan op mag. "Het lijkt een chaos, maar dat is het niet", zegt Cor Brandwijk, de voor- zitter van het organiserende AV Holland. "Het gaat zelfs buitenge woon". Met een grijns van oor tot oor: "Je ziet het aan mijn gezicht. Daar moet toch van afstralen dat ik tevreden ben? We zitten perfect op schema. Dat moet ook. Atleten wer ken werken naar een bepaald tijd stip toe, met een gerichte warming- up. Ze moeten starten als ze klaar zijn. En dat is tot nu toe gelukt. Je hoeft het programmaboekje er maar bij te pakken om te kijken welk onderdeel aan de gang is. Tot toe klopt dat op de minuut". /an zijn fototoe- pique tachtig procent van het pu- i beetje en spet- bliek in een rijbroek rondlopen, ters op zijn camera kan hij niet ge- Maar goed, de atletiek heeft dus ook bruiken. Ondertussen blikt hij ge- herkenbaar publiek". hand voor de lens stel. Het regent ee spannen richting startblokken een stel jongens is neergeknield afwachting van het starschot. "Ik Niet alleen qua kleding, sta hier niet voor mijn zoon, maar maatje van hem: Erik", Amicaler ook qua gedrag weet Brandwijk: "Het alcoholgebruik is hier bijvoorbeeld verduidelijkt hij zijn interesse. Het veel minder dan bij het voetbal. De startsignaal klinkt, de man kruipt sfeer is veel amicaler. Ook tussen at- half de baan op, gilt "beestachtig leten onderling. De concurrentie is Erik" en drukt af. Erik wint gemak- groot, er wordt wel eens gevloekt, kelijk en de man begeeft zich achter het hek, zoals het hoort. "Het publiek is hier fantastisch", vertelt Brandwijk. "Enthousiast. Hij heeft gelijk, het is bijna kwart Het zijn echt niet alleen ouders. Er over drie. Volgens het programma- zijn hier genoeg andere belangstel boekje is het tijd voor de start van lenden aanwezig die voor een fan- één van de halve finales honderd tastische sfeer zorgen. Atletiek meter, jongens A. De jongens staan heeft wel zijn eigen publiek, dat kun inderdaad al klaar. Bij de finish je alleen al aan de kleding zien. drentelt een man nerveus heen en Maar dat is ook zo bij paardesport. weer. Angstvallig houdt hij een Daar zieje ook bij een concours hip- ALPHEN AAN DEN RIJN - De D- jeugd van AAV'36 heeft zich weten te plaatsen voor de landelijke com petitie-finale die gehouden zal je ziet ze nog vaker elkaar op de rug kloppen". Beide gevoelsuitingen worden bijna onmiddellijk in de praktijk ge bracht. Het is de finale van de vier honderd meter horden voor jon gens. Gillende supporters langs de, baan. "Kom op Gerard". Gerard gaat het niet redden, dat is halverwege wel duidelijk. "Shit, zijn verkeerde been", stellen zijn fans vast wanneer hun atleet met zijn passen niet goed uitkomt voof een horde. Gerard slaakt een vloek, komt als laatste over de finish en rukt ziedend zijn nummer af. Dan vermant hij zich en holt hij naar de winnaar voor een schouderklopje. De uitslag is snel bekend bij het wedstrijdsecretariaat. Daar, in een betrekkelijk kleine ruimte, zit een de Tang tevreden zijn, toet- den in Emmen. Zowel de D-jongens 39.40). Marcel Marcel hij behaalde twee persoonlijke cords op de onderdelen kogel discus (respectievelijk 12.69 MAANDAG 2 JULI 1990 AMSTELVEEN De wind speelde een hoofdrpl tijdens de Inter nationale Koninklijke Roeiregatta afgelopen Weekeinde op de Bosbaan. De zuidwesterstorm zorgde voor vele nieuwe nationale en internationale baanrecords. Doordat de wind echter niet pre cies recht over de baan waaide, ontstond door de inmiddels be ruchte draaistroom flink boeiverschil ten nadele van de roeiers aan de hoge wal, waardoor de beste niet altijd won. Een aantal plotse windstoten op zaterdag zorgde door het omwaaien van bo ten en stellingen voor schade aan vele boten. Die Leythe en Njord liepen elk een schadepost van enkele duizenden guldens op. De "Koninklijke" had dit jaar een cordtijd van 7.24,47 voor de leidster extra dimensie gekregen doordat van het totaalklassement, Titie Jor- de regatta als één van de vijf wed- dache, Westduitse van Roemeense strijden meetelt voor het klasse- afkomst. Harriët van Ettekoven ment van de World Cup van de FI- wist door winst in de kleine finale. SA, de internationale roeibond. De- in een nationale recordtijd van ze World Cup wordt dit jaar voor het 7.30,17, net voor lichte skiffeuze eerst verroeid, 7500 Zwitserse alleen in de man skiff. Na de laatste wedstrijd, over twee weken in Lu- zern, wacht de een geldprijs franken. Dat dit initiatief van de FISA een succes is bleek afgelopen weekein de; vrijwel alle skiffeurs en skiffeu- zes van wereldklasse waren naar Nederland gekomen. De strijd om de "Holland Beker", voor de man nen skiff, en de "Ladies Trophy", voor de vrouwen skiff, was daarmee sterker bezet dan ooit. Juist hierom, maar ook om zich te sparen voor het eigen nummer, hadden de meeste Nederlandse toproeiers afgezien van inschrijving. Henk Jan Zwolle, als de D-meisjes bereikten tweede plaats met respectievelijk 17.359 en 15.369 punten. Dit succes was niet weggelegd voor de C-jon- gens en C-meisjes, zij werden bei- klokken stil op 12.0 en sprong 5.82 senbord. "Voor de AV Holland i een unicum. Voor de eerste keer worden de uitslagen verwerkt met Kreuningen liep de computer" verduidelijkt Brand- l ..ju up uu meter wijk. "Met de hand zou zoiets als dit de 1500 meter werd door Jan bijna met te doen zijn zucht den derde. Alle vier de ploegen ope reerden afgelopen zaterdag op de ei- gelopen in 47.4. de medewerksters. "Zo gaat het lekker vlot". som v ui. o Zoals het de hele dag al vlot gaat, De**4x*ioTmêtërestafêtt'êVérd de prijsuitreikingen inbegrepen. Steeds op tijd schettert de de C- ningsmars uit de luidsprekers, ten Katja teken dat het podium weer kan wor- **Aukje den betreden. De bossen bloemen Rianne kunnen weer tevoorschijn worden gehaald. "Ik ben nu al tevreden, „uiuu hoewel het nog niet is afgelopen, sneiop'de 80 Voor driehonderd procent tevreden zelfs. Geen incidenten, geen onge- ELLEN LIJZENGA lukken, een strak schema. Wat heb Enkele goede prestaties meisjes waren afkomstig Effting (1000 meter in 3.08 den Daas (kogel 10.88) e„* van Beest (kogel 10.15). Lynda Ver- gehaald Ik ben horst en Sonja Chateleux met 10.8 alletwee meter vlak. gen atletiek-baan in Alphen. De D-jongens van AAV bleken voornamelijk over krachtige been spieren te beschikken, want zij presteerden zeer sterk op de diverse loopnummers. Zo vestigde Arjan Bunnik een baan- èn een clubre cord op de 80 meter horden die hij aflegde in 12.19. Op de 1000 meter liep Tom Verboon een tijd van 3.06,7 en Jan van Tol legde dezelfde afstand af in 3.10,7. Martijn Ungerer was snel op de 80 meter (10.6), zijn naamgenoot Martijn van de Boom liep deze afstand in 10.7. De laatste werd ook nog tweede op het onder deel kogel (10.80), maar moest zijn meerdere erkennen in clubgenoot Ron de Heij die het projectiel 11.62 van zich afstootte. De 4 x 80 meter estafette leverde een tijd op van 41.4 wat een baanrecord betekende. Bij de D-meisjes presteerde voor al Paulien Drolenga goed. Drolen- ga, die zaterdag 23 juni in Zoeter- LEIDEN - Drie medailles maken van Stefan Molenaar nog rooo'mete?0Ci4.3)?atte op dï 60 êeen Emiel Melaard. Maar dat de naam van de 17-jarige Lis- meter horden een tijd neer van 10.2. senaar steeds vaker m combinatie met de beste verspringer Nienke van der Berg sprong 1.40 van Nederland wordt genoemd, wekt sinds afgelopen zater- hoog en Marloes Hopman kwam tot dag geen verwondering meer. Met een persoonlijk record 9.23 op het onderdeel kogel. De4x v J 60 meter estafette leverde de meis jes een clubrecord op in 32.00. De C-jongens misten op een haar na de finale, maar ondanks dat kon De Niet duldt geen tegenstand tijdens Leidse kwartlriatlilon LEIDEN - Paul de Niet heeft er geen twijfel over laten bestaan dat hij op dit ogenblik de sterkste kwarttriatleet van Leiden is. Met een voorsprong van acht minuten won hij afgelopen zaterdag de kwarttriathlon van de Leidse Poli tie Sportvereniging. Junior Casper van den Burgh werd tweede voor routinier Mart Moraal. Na één kilometer zwemmen lag Van den Burgh van de favorieten nog het best in de race. Hij kwam na de met een trainingsac^iterstand kampende Hans Bouwmeester als tweede uit het water. De Niet haalde hem tijdens het 45,6 lange fietstra- ject in om het gat op het laatste on derdeel, ruim tien kilometer hardlo pen, helemaal onoverbrugbaar te maken. De Niet deed in totaal 2.01,30 over de kwarttriathlon, die grotendeels onder drukkende omstandigheden werd afgewerkt. De eindtijd van Van den Burgh bedroeg 2.09,50. *Een deelneemster aan de NK atletiek voor junioren kijkt wat mistroostig naar buiten. Niet symbolisch voor het gehele evenement, want de regen was over het geheel niet van invloed op het humeur. (foto Loek zuyderduin» ik dan nog te wensen". ging in het programma valt niet te Hij zegt dat er weinig bijgestuurd constateren. Evenmin als de regen hoeft te worden. Alles loopt op rol- van invloed is op het humeur. Het letjes. "Alles is van tevoren goed ge- tentenkamp, waar veel deelnemers regeld. Met een fantastische groep voor een aantal dagen hun onderko- van een man of zes. Natuurlijk moet men vinden, bruist ook nog steeds er steeds wel wat gebeuren, bijvoor- van de gezelligheid. "Het is gewoon beeld het plaatsen van de horden of vakantie. Kijk eens naar de bomen het prepareren van de verspring- en struiken. Het is hier net een cam- bak, maar iedereen weet wat hij ping", lacht een vrouw uit Venlo die moet doen. De organisatie is per- haar zoon, deelnemer in Leiden, fect", herhaalt de voorzitter nog vergezelt. "Alleen daarom al is het maar eens. evenement voor mij geslaagd". Daar kan de regen, die bij vlagen Ze is waarschijnlijk niet de enige met bakken uit de hemel valt, ook die er zo over denkt, niets meer aan veranderen. Vertra- HERMAN JOUSTRA negende op de wereldkampioen schappen, deed wel mee, miste net de finale, en werd uiteindelijk acht ste. Bij afwezigheid van de Oost- duitse wereldkampioen Thomas Lange werd de finale gewonnen door zijn landgenoot Andreas Ha- jek in een internationale recordtijd van 6.47,35. Roeiend op een gunsti ge boei wist hij favorieten als de Tsjech Vaclav Chalupa, de West duitser Christian Handle, en de Est Yuri Yaanson voor zich te houden. Laatsgenoemde kon door een fabu leuze eindsprint wel de leiding ne men in het World Cup klassement, waarin Hajek geen rol van beteke- Ook in derlandse deelnemers. De winst was hier in een internationale re- Laurien Vermulst, haar zesde plaats in het totaalklassement te behou den. In de overige nummers stond de internationale deelname in schril contrast met de skiffnummers. Om dat de Nederlanders de rijen geslo ten hielden en niet in eikaars num mers startten, was de grootste te genstander vaak de golfslag. Nico Rienks, vorig jaar winnaar van de Holland Beker, en Ronald Florijn (Die Leythe), winnaar in 1983, won nen beide dagen de dubbeltwee. De dubbelvier, met nog steeds Bart Ras in plaats van de gevelde Rutger Arisz, versloeg tweemaal de Franse ploeg, die in Essen nog sneller was. De ongestuurde vier met Jaap ■leden jaar Krijtenburg (Die Leythe) roeide ijVel zonder tegenstand i internationale recordtijd 5.52,83. Waar de meeste andere het tempo door de hoge golven moesten drukken en records misliepen, kon dit viertal wel in de hoogste versnelling overschakelen. De verwachting groeit nu dat deze boordroeiploeg de internationale successen van de Nederlandse scull-top zal kunnen evenaren. Wereldkampioen Frans Göbel vestigde met 6.57,62 een nieuw in ternationaal Bosbaanrecord in de lichte skiff. Jansen en Straver (Njord) wonnen met zes roeiers van •Laga op beide dagen de lichte man nen acht. Bij de junioren roeide de meisjes finale geen Ne- dubbelvier met Jacobijn Bruijning (Die Leythe) zaterdag achter de Deense ploeg naar een nieuw natio naal record van 7.04,12. Zondag werd in het senioren veld 6.44,10 ge varen, en bleef de ploeg slechts tweetiende seconde achter de Deense concurrenten. HARM JAN GIJSMAN van 7,23, maar liefst 28 centimeter verder dan zijn oude re cord, greep de atleet van De Spartaan in Leiden de Neder landse titel verspringen bij de B-junioren. Op dezelfde leef tijd kwam Mellaard destijds (in 1983) precies een kwart me ter verder. Molenaar bevestigde gisteren bo- steeds meer perspectief ontdekt i AV Holland deed in dezelfde leef- tijdsklasse met een eerste plaats op VermSSend de 200 meter en een derde op de 300 £>e aanpak van de Lissenaar oogde meter horden nauwelijks voor Mo- ronduit verfrissend. Terwijl leef- lenaar onder. Eefke van der Drift tijdsgenoten een weekeinde lang (zilver op de 100 meter horden), Ma- zenuwachtig liepen te ijsberen, rièlse van Cruchten (brons), Peter moesten overgeven of anderszins Verkade (tweede met verspringen), van streek raakten, liep Molenaar te Marijn van der Ploeg (derde op de rugbyen of ontspannen te kletsen. 2000 meter steeple chase), Marc de Zo doe ik dat tijdens Boer (derde met speerwerpen) i Rob van Leeuwen (derde met hoog springen) vervolmaakten de s kamp ook", zei de veelzijdige ju nior, die zich tijdens de NK alleen terugtrok voor het polsstokhoog- de atleten uit de regio op de springen. Een verstandige beslis- door stortbuien geplaagde 'Leidse sing, want na dat onderdeel zou Mo- NK'. lenaar onmogelijk nog 14,96 op de Hoe nuchter Stefan Molenaar de no meter horden en 22,88 op de 200 atletiek ook beleeft, een gelukzalig meter op de klokken hebben gekre- Soeverein beëindigt Marco Kortleever (nummer 663) zijn s (666) zich naar de finale. Jan Tops went aan Top Gun KNOKKE HEIST (ANP) - Jan Tops heeft zondag bewezen, dat Top Gun ook in Nederland een fraaie toekomst beschoren is. De combinatie reed bij de Grote Prijs van Knokke Heist naar de derde plaats door ook in de tweede barra ge foutloos te blijven. In de Noorse plaats Drammen kwam Sven Harmsen zondag sterk voor de dag. De zoon van de voor malige Ajax:voorzitter -Ton Harm sen zegevierde in de Grote Prijs en werd beloond met 10.000 gulden. Na een enerverend spelletje „Wie van de Drie" is Anky van Grunsven opgestaan als de enige echte dressuurkampioene van Ne derland. De pas 22-jarige amazone uit het Brabantse plaatsje Erp werd met de zes jaar jongere Prisco de op volgster van Annemarie Sanders- Keizer, die door een blessure van haar paard Olympic Vincent de titel niet kon verdedigen. De Nederlandse dressuur- equipe tijdens de Wereldspelen in Stockholm zal bestaan uit nationaal kampioene Anky van Grünsven met Prisco, Bert Rutten met Zir koon RM, Tineke Bartels-De Vries met Olympic Duphar's Courage en Roswitha van de Velde met Olympic Lotus Chevalier. gevoel kon hij na afloop van de Ne- gen, derlandse kampioenschappen voor AB-junioren moeilijk onderdruk vw, ken. Één medaille bracht de lako- Marco Kortleever daar geen stokje arbeid slechts ten dele. terdag al driemaal een vermoeiende 400 meter had kunnen combineren, goed ge- 300 meter horden had volbracht. Maar ik klaag niet, want ik heb be- goud, als Het resultaat (brons) verzoette de wust nieke Lissenaar aanvankelijk nog niet van zijn standpunt af, dat hij niet al te moe mag worden bij het uitoefenen van zijn hobby. Mole naar: "Ik dacht dat ik 6,23 verstond, ik bleek een meter verder te de wateroverlast hebben gesprongen". Na het drukwekkende vervolg op zijn gou den sprong bekende hij dat hij r had gestoken. De in blakende "Achteraf bekeken had ik dat n verkerende Voorschotenaar nummer beter kunnen laten val- i de finale (in een persoonlijke len", aldus Kortleever, die bepaald niet als hordenspecialist bekend staat. De obstakels hinderden de van blessureleed verloste sprinter zichtbaar. "Mijn vorm op de vlakke nummers is zo goed, dat ik de 200 meter prima met de 1Ó0 of met de niét op, want Eefke van der Drift overtrof zichzelf op de 300^ meter de 300 meter horden ge- horden. De B-juniore belandde met persoonlijke toptijd op de op hoogste trede van' hét erepo- Vermond avond naar zondagmiddag was ver schoven. Dat was in het voordeel van Kortleever, die op vrijdag en za- kozen. De tegenstand was wat gro ter dan ik had verwacht. Ook dé 200 meter was sterk bezet. Daar had ik dium. Clubgenote Bi geen last van, zelfs niet voor eigen liep drie knappe race; publiek. Normaal loop ik liever er- ter, waarvan de laatste haar een per- gens anders, maar nu ben ik, nota soonlijk record van 59,23 en een bene in Leiden, Nederlands kam- vierde plaats op ruim een tiende van pioen". het erepodium opleverde. Voor AV Holland was de koek Gelukkiger was Peter Verkade met de plakken van Kortleever nog (AV'47), die aan 6.83 genoeg had FUTUROSCOPE (GPD) - Na Francesco Moser is alles anders geworden. Na die gedenkwaardi ge januaridagen in Mexico-stad, waar Eddy Merckx als uurrecord- rijder definitief geschiedenis werd, ziet geen koersfiets er meer uit als in de tijd van Wimme van Est en Wout Wagtmans. De tube rond de schouders was al veel eerder historie, maar nu kon ook het traditionele frame, het kader, naar de stalling. Maak ten de kromme sturen plaats voor de verwrongen .ossekop, verdwe nen de gespaakte wielen voor de dichte, platte schijven, en wat kwam er verder al niet aan aëro dynamica. De Tour is de laatste jaren het schouwtoneel van de allernieuw ste snufjes. Er was vier jaar gele den het 'vin'zadel van Thierry Ma rie, vorig jaar kwam Greg Le- Mond met het triathlonstuür, voor de editie van 1990 gingen za delsnuffelaars en stuurlieden op nieuw in de ideeënkast. De proloog van zaterdag gaf een mooi beeld van wat er mo menteel zoal in profwielerland te koop is. Hetzij gedreven door de lucht weerstand, hetzij in de ban Tourrenner meer, die een tijdrit in de Tour nog aflegt op een fiets, zoals die in de jaren zeventig door bijvoorbeeld werelduurrecord- houder Eddy Merckx werd bere den. Zuurstokken Het orthodoxe frame wérd za terdag door niet meer dan 7 ren ners nog gebruikt. Vijf Spanjaar den (Kelme en Seur) en twee Sov jets van Alfa Lum. De Kelme-ren- ners grepen waarschijnlijk naar dat oude kader, omdat hun Merckx-frame een dusdanige 'duikboot' heeft gefabriceerd, dat er voor kleine, 24 inch wielen moeten worden ingezet, wat je bijna doet voorover vallen. En niet iedereen kan daar tegen. De mooiste frames zijn overigens die, gemaakt door Francesco Mo ser. Uitgevoerd in fluoriscerend rose, met buizen, gebogen als door de zon overhitte zuurstok ken. Prachtig. Behalve Moser en Merckx hebben ook Giovanni n Greg LeMond hun verbonden aan een fiets (lees: frame). Er was in, Futuroscope maar een renner, die het aandurfde met een dicht voorwiel de strijd met de soms tot 70 km/u oplopende windstoten aan te gaan: de Sov jetrus Saitov. Hij werd net niet van de weg geblazen, maar gaf wel 48 sec toe op Marie, eindigde als 138e. Zes Kelme-renners start ten met kleuterwielen van 24 inch. De wind was er ongetwijfeld de oorzaak van, dat lang niet ieder een met een dicht achterwiel aan de proloog begon. Onder de 19 volledig open' rijders behoorden o.a. de Brit Sean Yates. Dmitri Konisjev, Andy Hampsten, en Steve Bauer. De schijfwielen he ten van 'discjet', via 'comete', tot 'killing stystem' en zijn tegen woordig allemaal plat, en meestal zwart. Al zweert de Lotto-ploeg nog steeds bij de rondtollende kleuren van het kindermolentje. Van het vorig jaar door Le Mond geintroduceerde triathlon- stuur zijn er inmiddels zoveel in omloop, dat de uitvinder van de 'paperclip', de Amerikaan Scott, een vermogend man moet zijn. De sturen dragen hier en daar an dere namen, maar het octrooi be rust in de USA. 157 renners werk ten de proloog af met de 'paper clip', in alle soorten en maten. De Amerikanen gaan in vin dingrijkheid betreft het verst. In de 7 Eleven-ploeg reden Bob Roll, Andy Bishop, Dag-Otto Laurit- zen en Steve Bauer met een derde rem, gemonteerd aan het tri- stuure Andy Hampsten had, be halve die extra rem, ook nog eens zijn versnellingshandles bovenop zitten. Niki Rottimann (Helvetia) en Laurent Fignon (Castorama) hadden alleen 'commandeurs' op de de tri-'top'. Scott had voor LeMond dit maal een 'wichelroede' met de hand gemaakt. Met een handle-tje bovenop. LeMond won er niet mee, maar zweert bij de extra sta biliteit, die je ermee bewerkste- - ligt. Waarom dit wel mag, en een 'buddysit-zadel', zoals een aantal Fransen hadden willen gebrui ken, niet, is een raadsel. Ook het achteraan oplopende zadel heeft uitsluitend een stabieler zit tot doel. Een paar Sovjets en Kelme-ren ners reden nog met een orthodox stuur, alle niet tri-stutirders had den de beschikking over osse- koppen en deltasturen. Onder hen: Frans Maassen, Stephen Ro che en Jelle Nijdam! Volgens sommigen is de meest revolutionaire verandering van de laatste jaren niet het tristuur, noch het dichte wiel, maar de pe daal. Dat wil zeggen: de pedaal en de schoen. De toeclips worden steeds minder gebruikte sinds Look is gekomen met de 'klik'pe- daal, en die is geperfectioneerd door Time, hecht 90 percent van het peloton aan dat kliksysteem. Als bij 'een skibinding. Eenmaal goed afgesteld, de altijd loerende knieproblemen zoveel mogelijk vermijdend, kun je er enorme kracht mee ontwikkelen. Slechts 18 renners trokken za terdag de riempjes nog even aan: o.w. V^in Poppel, Kelly, Argentin, Giovannetti, Hampsten en de meeste Alfa Lums. De Sovjets be schikten over het geheel geno men toch over het minste geavan ceerde materiaal. De ploeg wordt van spullen voorzien door de Ita liaanse meester-constructeur Er nesto Colnago, maar gelet op de enorme diversiteit aan spullen leek het wel of ze eerst alle kelder- restanten dienen op te rijden. Het meest komisch waren Lau- ritzen en Yates met hun schoen tjes omgegaan. Lauritzen had ze in plastic verpakt, Yates had er sokken overheen getrokken. Als of ze aan een Vlaamse klassieker moesten beginnen, maar ze de den het vanwege de wind. Yates werd 42e en Lauritzen 76e. Veter schoenen werden niet meer ge signaleerd. voor zilver op het onderdeel ver springen voor A-jongens. Mare de Boer (De Bataven) kwam op het slotonderdeel v^n het overladen at- lëtiekprogramrria, speerwerpen voor B-jongens, met 51,48 op de der de plaats terecht. Eenzelfde klasse ring bemachtigde Marijn van dei- Ploeg van De Spartaan, maar hij op de 2000 meter steeple chase slechts met vier tegenstrevers te maken. Rob van Leeuwen (AAV) greep tweemaal net mis (vierde bij het hoogspringen en bij het discuswer pen), maar ook één keer raak bij de A-jongen's. Met 3,90 eindigde hij als derde bij het polsstokhoogsprin gen. Bij de B-meisjes bleef Mariëlse van Cruchten (AV'47), na haar bron zen hordenrace in 45,97, op de 200 meter (27,04) op de zevende plaats steken. Sonja de Rijk (AAV) liep bij de A-meisjes ruim een seconde sneller (26,01) voor eenzelfde klas sering. Joost la Lou liep op Papendal een snelle 800 meter. Na 153,5 ging de Bataaf over de finish. Zijn clubge noot Jan Jansen dook op de 1500 meter net niet onder de 3.50: 3.50,6. Hans van Voorden had voor die af stand 3.57 nodig. Kees van Klink kwam goed voor de dag op de 5000 meter, die hij in 14.22,6 voltooide. Hans Ravensbergen kwam een hal- ve minuut later aan de meet (14.58). Luuk Steenbergen eindigde één tiende boven het kwartier. Ben Kerkvliet kreeg 15.27 op de klok ken. Willem Ravensbergen (Bataven) behaalde in Budapest op de Eu ropese kampioenschappen een tweede plaats op de 10.000 meter voor veteranen 3. TIM BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16