Paul Haarhuis mag nog blijven OM haalt Ajax door de mangel SpooTTV TlU I VENTI L Al drie Nederlanders uitgeschakeld op Wimbledon Yannick Noah kan nu naar voetbal kijken AMSTERDAM (GPD) De oprichters van Ajax zullen exact negentig jaar geleden niet de dubbele betekenis van de naam van de club hebben bevroed. De pioniers van het voetbal hebben bij het bedenken van een naam voor hun geesteskind ongetwijfeld gedacht aan de 'onoverwinnelij ke' Griekse held Ajax, die in z'n eentje een heel leger had te gengehouden. Volgens een andere mythologie verviel de heldhaftige Ajax tot waanzin, waarop hij aan het moorden slaat en vervolgens zelfmoord pleegt. Officier van justitie mr. Gert-Jan van Oven kon gisteren tijdens zijn requisitoir in de strafzaak van Ajax dankbaar gebruik maken van de laatste versie. De Griekse tragedie schrijver Sophocles had de waanzin van Ajax 2000 jaar geleden al tot drama verheven. De gebeurtenis- Mindere goden aan de balt bij Tean in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij de open Alphense kampioenschappen kwamen gisteravond vooral de min dere goden op de baan. Door om standigheden stond er slechts één B-partij op het programma. Daarin rekende Alphenaar Rene Cardinaal moeiteloos af met Gert Jan Anker uit Zoeterwoude. Het werd 6-1 en 6- 0 voor de speler van het organise rende Tean. "Omdat we zoveel D-partijen hadden, was er weinig ruimte voor de hoger geklasseerde spelers. Bo vendien konden we een aantal men sen niet bereiken. We hopen dat goed te maken", aldus Martin Kip namens de organisatie. De meeste aandacht ging gisteren dan ook uit naar het C-toernooi. Daarin plaatsten zich ?es spelers voor de volgende ronde. Ronald Klein van Alkemade had slechts in de tweede game moeite met Christi- aan Hakstege van Tean: 6-1, 7-6. Er verdween nog een Tean-speler uit het toernooi. Christiaan Goedhart bood vergeefs goed tegenstand aan Martin Hoekstra uit Hillegom: 6-7, 6-2, 3-6. Vier Alphense spelers plaatsten zich wel voor de tweede ronde. Boudewijn Ponsioen (6-4, 3- 6, 6-3 tegen Amsterdammer Ruud Stevens), Eric Kip (6-1, 6-3 tegen Ralf Wijnveld van De Merenwijk) en Paul Bakker (6-4, 6-3 tegen C. Bouman uit Rotterdam) en Torsten Kroese (6-3, 6-3 tegen Jos Vergeest van De Merenwijk) redden het. In het VEC twee partijen: Marie ke Griekspoor van Nieuw Vennep versloeg in een wisselende partij in drie sets de Ter Aarse Ines Bate laan: 6-4, 1-6, 7-6. En Sandra Smit (Tean) bedwong Marianneke van Woerden uit Woubrugge: 6-4, 6-1. Tehado In Hazerswoude-Dorp werd een re delijke start gemaakt met het C- toernooi, waar tot nu toe zes partij en in de enkelspelen zijn afgewerkt. Bij de mannen plaatsten Ruud van der Voort (HTC), Timo Stoppels (Unicum) en Timo Bavelaar (De Munnik) zich voor bij de laatste acht. Van der Voort won van Iwan Jonker 6-4, 6-3, Stoppels van Arie Bul (6-7, 6-0, 6-0). Bavelaar had aan Boskoper Paul Brand een lastige klus: 6-3, 7-5. Bij de vrouwen plaatsten de als nummer een en twee getipten Euge nie Simon (Tehado) en Ingrid Bave laar (De Munnik) zich bij de laatste vier. De achttienjarige Simon moest in de openingsronde afrekenen met haar medefinaliste van vorig jaar, Mari-Anne Everts: 6-4,6-2. Bavelaar had het tegen haar veel oudere te genstandster Eugenie de Bruin van Be Fair heel wat gemakkelijker: 6-3, 6-0. C. Smaal van De Munnik kwam als derde in de halve eindstrijd door Helene Leer (Be Fair) te verslaan. WIM VAN WANROOY Weinig toppers bij toernooi Dekker LEIDEN Het deelnemersveld bij het Dekker Tennis toernooi in War mond kent weinig regionale top pers. In totaal hebben zich elf spe lers ingeschreven voor het B2-toer- nooi. Bij de vrouwen waren er te weinig B-speelsters die interesse toonden, waardoor het B-toernooi hier is komen te vervallen. Favoriet bij de B2-mannen is Eric Bolten. De C-lijst (Cl en C2) is wat groter, maar in tegenstelling tot vorige jaren is deze lijst ook niet erg sterk bezet. Unicummer Walter Jacobs is hier als eerste geplaatst. Jacobs teamge note Francoise Velzel wordt bij de vrouwen-C 1 als sterkste geacht. Bij Dekker zijn de B-toernooien nooit goed van de grond gekomen, mede doordat het gezelligheidsas pect een belangrijke rol speelt. Dit komt tot uiting in de grote lijst van D-spelers. Bovendien ondervindt de organisatie concurrentie van het toernooi bij Tean, dat ook deze week verspeeld wordt. Een teleur stelling voor de wedstrijdleiding is de tegenvallende bezetting van het C-toernooi. De Cl-singles bij de vrouwen kent slechts zes speel sters. Hier wordt in twee poules ge speeld, de nummers één van deze poules spelen de finale. Volgens de plaatsingslijst dienen Velzel en Joan Zonnevylle elkaar zondag te bestrijden. Bij de mannen-C2 is Alexander Diehl de voorbestemde winnaar en Marit Engel is als eerste geplaatst bij de vrouwen-C2. De organisatie verwacht veel van Jacobs en Velzel, want bij het gemengddubbel-C rolt dit koppel als favoriet uit de koker. sen in het lopende fraude-proces te gen de Amsterdamse voetbalclub lijken slechts een herhaling van zet ten. 'De waanzin van zwart-geld-be- talingen is Ajax naar de kop geste gen en de club heeft daarmee een vonnis tot zelfmoord ondertekend', zo laat Van Ovens aanklacht zich ongeveer vertalen. Door een aantal fikse straffen te eisen lijkt Van Oven Ajax reeds op weg te helpen naar een definitieve ondergang. Een eis is natuurlijk nog niet een opgelegde straf, maar of het allemaal met een sisser afloopt voor Ajax en de andere verdachten lijkt door de aanklacht van het OM bijna ondenkbaar. „Buiten proporties", noemde Ajax-advocaat mr. Joost Italianer de door de officier geëiste geldboete van zes miljoen gulden onvoorwaardelijk. De raadsman wilde verder niet veel kwijt, al ver klaarde hij „heel erg geschrokken", te zijn van de uithaal van het OM. Waar iedereen gerekend had op forse geldboetes en voorwaardelij ke gevangenisstraffen, zette Van Oven gisteren ongekend hoog in met zijn eisen. De gezichten van Sö- ren Lerby, Lou Bartels en Arie van Eijden spraken boekdelen, toen zij de officier gevangenisstraffen hoor den eisen van respectievelijk 12, 6 en 4 maanden onvoorwaardelijk. „Boetes en voorwaardelijke straf fen zouden geen recht doen aan het aan de maatschappij berokkende nadeel", motiveerde Van Oven zijn eisen. „Dat zou in de richting potentiële fraudeurs in voetballand onvoldoende afschrikkend werken. En dat zou, niet in de laatste plaats, ook onvoldoende afschrikwekkend zijn voor de betrokkenen zelf'. Irritaties In lang betoog zette Van Oven stap voor stap nog eens uiteen wat het onderzoek nu precies had behelst. De officier deed in zijn betoog nau welijks nog moeite zijn irritaties te verbergen over hoe de diverse be trokkenen hadden geprobeerd het onderzoek te frusteren. Het lijkt erop dat vooral de 'van- ons-zul-je-niets-horen' houding te gen het zere been van het OM is ge- DINSDAG 26 JUNI 1990 1 Een aangeslagen Soren Lerby staat in de hal van het Amsterdamse gerechtshof nadat de officier van justitie achttien maanden gevangenisstraf tegen hem had geëist in de Ajax-fraudezaak. (foto anp> weest. Op dat moment is écht werk van het onderzoek is gemaakt. Strikt formeel zijn publikaties eind 1984 in Vrij Nederland en Nieuwe Revu aanleiding voor de FIOD ge weest om een onderzoek te starten. In beide weekbladen werd melding gemaakt van spelerstransacties waaraan een luchtje zat. Maar ter wijl FIOD-ambtenaren in de jaren '86 en '87 rondsnuffelen in de boek houding van Ajax, lijkt zich binnen de club niemand echt druk te ma ken over het onderzoek. Sterker nog: mensen (Harmsen, Van Eijden) die op dat moment al in een verdacht daglicht stonden, zijn in diezelfde tijd gewoon doorge gaan met frauduleuze handelingen. Onderwijl vrolijk uitroepend dat „de FIOD geen poot heeft om op te staan" (Harmsen). Kortom, justitie heeft met het fraude-onderzoek (re sulterend in het nu lopende proces) niet alleen een voorbeeld voor de gehele voetbalsport willen stellen, maar heeft Ajax ook wel degelijk lik op stuk willen geven voor de (toen malige) arrogante blaaskakerij. Volgens justitie was het 'werk plan' van de gepleegde fraude altijd gelijk. Na een bestuursbesluit om een speler te contracteren of te ver kopen, kreeg die speler telkens een bedrag uitgekeerd dat niet in het contract werd vermeld. Uitbetaling van dat geld volgde op een bankre kening in Zwitserland. Vervolgens werd stelselmatig geknoeid met de jaarrekeningen en de aangiften van loonbelasting. Naast de opsomming van ge pleegde strafbare feiten waarvoor de betrokkenen momenteel terecht staan, noemde Van Oven ook nog een aantal feiten die de verdachten niet tenlaste zijn gelegd. Interessant daarin is de Zwitserse bankreke- ning Vaarmee Ajax tussen 1982 en 1984' een aantal betalingen verricht te. „Een zwart geldpotje, een appel tje voor de dorst", aldus Van Oven, „dat zorgvuldig buiten het zicht van de fiscus, accountant en ledenraad werd gehouden". Hoewel volgens justitie aannemelijk is dat geen van de verdachte bestuursleden geld in eigen zak heeft gestopt bij de diver se transacties, blijkt er toch een be drag van 224.000 gulden 'zoek' Officieel en 'in de wandelgangen van het gerechtgebouw valt te nemen dat de transfers van bij v beeld Jan Mölby (1982 naar Ajax), Wim Kieft (naar Pisa in 1983) en zelfs Marco van Basten (1986 naar AC Milan) geen zuivere koffie zijn geweest. Met andere woorden: het gehele onderzoek heeft slechts een tipje van een ernstig vergrauwde sluier opgelicht. Lotto 25. Eerste prijs geen winnaar, tweede pri|s: 2 winnaars ieder f. 150.000, derde prijs: 36 win naars f. 6232,60, vierde prijs: 2407 winnaars f. 93,20, vijfde prijs: 46944, f. 5,00. Cijferspel (vaste prijzen): 6 cijfers: 1 winnaar, vijf: 2. vier: 18, drie: 214, twee: 2156. Cahill (Aus) - Wostenholme (Can) 6-2 6-2 6-0, Ferreira (ZAf) - Noah (Fra/16) 6- 4 6-3 6-2, Washington (VSt) - Jonsson (Zwe) 6-2 6- 3 6-1, Svensson (Zwe/10) - Santoro (Fra) 6-4 6-3 6-2, Wheaton (VSt) Larsson (Zwe) 7-6, 6-4 6-2, Visser (ZAf) - Conell (Can) 6-4 6-4 6-4, Gilbert (VStn) Oresar (Joe) 6-1 3-6 4-6 6-1 6-2, Aguilera (Spa) Strelba (Tsj) 6-3 7-5 6-3, Haarhuis (Ned) - Nijssen (Ned) 7-6 6-3 6-3, Delaitre (Fra) - Zoecke (BrD) 7-5 6-4 3-6 6-2, Rosset (Zwi) - Davis (VSt) 7- 6 7-5 6-3, Becker (BrD/2) - Herrera (Mex) 7-6 7-6 7-5, Masur (Aus) - Tjerkasov (Sov) 6-3 6-4 6-2, Lendl (Tsj/1) - Miniussi (Arg) 3-6 6-4 6-3 6-4, Cash (Aus) - Poljakov (Sov) 4-6 7-6 5-7 6-4 6-1Annaco- ne (VSt) - Shiras (VSt) 2-6 3-6 6-3 8-6, Ivanisevic (Joe) - Lesch (BrD) 6-4 6-0 6-4, Krishnan (Ind) - Perez (Uru) 6-4 6-2 6-4, Volkov (Sov) - Zivojinovic (Joe) 6-7 7-6 7-6 6-1Novacek (Tsj) - Layendecker (VSt) 6-4 6-7 0-6 6-4 6-0, Rive (VSt) - Amritraj (Ind) 5-7 6-4 6-4 5-7, Curren (VSt) - Tarango (VSt) 6-1 6-4 6-1, Stich (BRD) - Dier (BRD) 6-2 6-3 6-2, Flach (VSt) - Schapers (Ned) 6-4 7-6 6-3, Berg- ström (Zwe) - Wilkison (VSt) 6-4 6-3 6-4, Hlasek (Zwi) - Costa (Spa) 6-3 6-4 6-1Goldie (VSt) - Kok (Ned) 7-5 6-1 7-5, Mansdorf (Isr) - Holm (Zwe) 6-1 I 6-4, Forget (Fra/11- Wahlgren (Zwe) 6-2 6-1 6- 4, Pearce (VSt) - Bathman (Zwe) 6-3 3-6 6-2 6-3, Bates (GBr) - Lundgren (Zwe) 6-7 6-7 6-4 6-4 6-0, Couner (VSt/9) - Kaplan (VSt) 6-1 6-4 6-4, Leconte (Fra/15) - Youl (Aus) 6-4 6-3 6-3, Pate (VSt) - Pistolesi (Ita) 6-3 6-4 6-4, Broad (ZAf) Duncan (VSt) 6-4 6-2 7-6, Rahunen (Fin) - Evernden (NZe) 3-6 4-6 6-1 7-6 6-3, Wöhrmann (BRD) Garrow (VSt) 6-4 6-4 6-4, Jarryd (Zwe) - Leach (VSt) 5-3 3- 6 7-5 7-5. Vrouwen, enkelspel: Faull (Aus) - Langrova (Tsj) 6-2 6-1, Whitlinger (VSt) - Field (ZAf) 6-3 6-2, Mandlikova (Aus) - Lapi (Ita) 6-3 3-6 11-9, Loosemore (GBr) - Paulus (Oos/16) 6-2 3,6 6-4, Henricksson (VSt) - Werdel (VSt) 7-5 6-2, Leand (VSt) Vieira (Bra) 6-3 7-5, Etchemandy (Fra) - Mac Gregor (VSt) 6-3 3-6 6-3, Reinach (ZAf) - Inoue (Jap) 6-0 6-4, Garrone (Ita - La Fratta (Ita) 6-2 6-4, K. Maleeva (Bul/7) - Romano (Ita) 6-2 6-4, Date (Jap) - Stafford (VSt) 7-6, 6-3, Kschwandt (Zw.) - Rinaldi (VSt) 6-3 2-6 6-2, Gilde- meister (Per) - Kidowaki (Jap) 6-3 6-3, Pfaff (BRD) - Javer (GBr) 7-5 6-1Tauziat (Fra) - Field (Aus) 6- WARMOND DEKKER1'6'2 MEB2: P. Polla - T. Boef w.o.; A. Talakua - M. Noort 6-4,7-5. MEC1: P. Polla - R. Dix 6-2,6-3: M. van Teefelen - M. Spigt 7-5,6-1T. Boef - R. Jong-a-Tai 6-4,6-3; O. Schoordijk - A. Willems 6-1,6-1. MEC2: R. Kramer - R. Kruts 6-2, 6-4. HDC: Los/Klatter - Schut/Schul 6-4. 6-2. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 19.30 en 20.30 uur. Of schriftelijk nar Postbus 54, 2300 AB Leiden. De Katwijkse triatleet Bert van der Plas is gekozen in het Ne derlands jeugdteam dat in Mont- lucon (Frankrijk) deelneemt aan het Europese kampioenschap Rob Barel en Mark Koks zijn op woensdag 25 juli de publiekstrek kers bij een nationale duathlon in Noordwijk aan Zee Wielrenner Etienne Vergeer uit Warmond neemt deel aan internationale wedstrijden in Zwitserland. Be gin juli gaat het jeugdige talent een meerdaagse rijden in Canada Kampioen van Nederland, Pe ter Winnen, is door de organisatie van de Wielerronde van Noord- wijk gecontracteerd voor de jaar lijkse dernykoers. De wedstrijd wordt voor de tiende maal gehou den De voetbalvereniging Lei den komt op woensdagmiddag 11 juli naar de Leidse Stevenshof om het vier-tegen-vier spel te spelen. Jongens en meisjes van 6 tot en met 14 jaar kunnen zich vanaf 13.00 uur aanmelden op het plant soen achter winkelcentrum Ste- vensbloem. Voor meer informa tie: Karei Kwestro (tel. 071- 314612) De Zoeterwoudse wiel renner Stan Paardekooper heeft de Ronde van Warmenhuizen ge wonnen. Zijn broer Frans werd tweede. Robin van Kessel werd vierde Voetbalclub RCL heeft kaderproblemen. liet dferde en vierde elftal, uitkomend in de re serveklasse van de KNVB, heb ben hard een begeleider nodig Michel van Haaren, doelman van UDO, gaat niet naar Docos. Bij De Sleutels heeft Hennie Siebert zijn overschrijving naar VNA inge trokken 'Sla je slag bij Volle Bak', is de slogan die de Leidse softbalclub voert om nieuwe le den te winnen. Voor slagvaardige mensen het telefoonnummer: 071-141714 Corien Botman is de nieuwe pr-vrouw bij het Konink lijk Nederlands Watersport Ver bond (KNWV) Zwem en polo club Alkemade zoekt met spoed een waterpolotrainer Op de Alk- maarse wielerbaan won Petra Grimbergen (Rijnsburg) een tijd rit en een Australische achtervol ging Morgenmidag op Renbaan Duindigt (Wassenaar) om 14.30 uur de eerste start om de Den Haagprijs De regionale-mara- thonschaatsers Hans van Eg- mond (Rijnsburg), Hans van Leeuwen (Nieuwveen) en René Vergeer zijn A-rijder geworden. Bij de degradanten behoren on der andere Jan van Capelle en Gert Jakobs Springschool Lei den neemt met Elena van Kam pen, Saskia Koning, Chantal Fransen, Jolanda Burgers, Joyce Rutten, Debbie Sligtenhorst, Ro nald van der Voort en Wessel Zimmermann deze week deel aan de nationale schoonspringkam- pioenschappen in Amersfoort In de gemeente Alkemade wordt actie gevoerd om de landijsbaan te behouden. Ten behoeve a woningbouw moet de baan dwijnen Basketbalcoach Maar ten van Gent heeft een contract getekend bij BS Weert De hui dige opzet van de competitie bij het marathonschaatsen gaat v dwijnen. Er komen nu drie korte competities om de spanning te verhogen. Aan het eind van seizoen komt er een finale met de beste 60 rijders Korfbalclub De Algemene heeft met Rob van Weesel, Loes Laman, Bert Moeli- ker, Jory Sjardijn, Truus van Vliet en André Keereweer een nieuw bestuur Op de Noord Aa wordt op zaterdag 7 en zondag 8 juli de tiende 24 uurs surfrace g houden De voetbalcompetitie in de eredivisie start in het week einde van 25 en 26 augustus met de ontmoetingen: SW-Feye- noord, Ajax-Willem II, FC Den Haag-Fortuna Sittard en PSV-FC Utrecht. Ajax-PSV is op 28 okto ber en Feyenoord en Ajax spelen op 9 december tegen elkaar Korfbalclub Zuiderkwartier ver gadert op woensdag 27 juni in het clubgebouw aan de Leidse Mont- gomerystraat Op zaterdag 8 sep tember zal Jan Duivesteyn (direc teur Sport en Recreatie) de nieu we kleedkamers van de Leidse voetbalclub De Sleutels openen. Op die dag worden tal van activi teiten gehouden De indelingen van de nationale waterpolocom- petitie is bekend. Mannen hoofd klasse: AZPC, Brandenburg, AZC/Tarvo (Alphen), Ravijn, Rot terdam, VZC, De Zijl/LGB (Lei den), De Robben, PSV, DZV, Po lar Bears en Nereus. Eerste klas se: ZCG, Merwede, ZPA, De Gou we, LZ 1886 (Leiden), ZPB, Het IJ, HZ Zian, De Ham, UZSC, Neptunus en Losser. Tweede klasse B: Flevo, Aquarijn, De Dol fijn, DWK, HPC Rapido, WZK (Wassenaar), Vivax (Oegstgeest), Meeuwen, Katwijk, ZWV en Pot vis. Derde klasse B: Alliace, AAC, NVA, Alkemade, Het Gooi, DAW, DWT, De Futen, Hoorn, Sassen- heim, KZC en Oceanus. Vrouwen eerste klasse: Njord, Merwede, Nautilus, De Gouwe, ESCA, DAW, De Zijl/LGB (Leiden), De Skelp, Het Ravijn, PSV, Donk en Pluvius. Alkemade (tweede klas se B) en LZ 1886) (tweede klasse C) zijn van elkaar gescheiden De jeugdwielerafdeling van De Bol lenstreek heeft in Meko en de Wit te Vleeshal twee sponsors voor het lopende seizoen LONDEN De Nederlandse delegatie op Wimbledon bestond dit jaar uit een recordaantal tenniss (t)ers. Maar liefst vier mannen en drie vrouwen waren vooraf al zeker van een plaats in het hoofd schema, terwijl Ralph Kok zich afgelopen week via het kwalificatietoernooi alsnog bij zijn landgeno ten voegde. Na de eerste dag van 'The Championships' ziet het er echter naar uit dat de delegatie snel van het Londense gras zal verdwijnen. Ralph Kok, Tom Nijssen en Michiel Schapers mochten giste ren al hun koffers pakken. de Schapers op een teamcompetitie dens de Australian Open opeens in de Verenigde Staten, waaraan hij van Boris Becker. Ik heb het gevoel vanaf begin juli deelneemt. 'Met is dat ik op het moment beter speel echt Amerikaans, een soort rond- dan in 1985. Dus ik geef de moed trekkend circus. Ik speel samen nog niet op", aldus de geboren Rot- met onder andere Robert van 't Hof terdammer, die vanaf heden tijdens voor de Sacramento Capitals". de Grand-Slam-evenmenten vrij- •o 1 xu. wel zeker tot het spelen van kwalifi- JD610IT6 caties is veroordeeld. "Maar dat is De huidige nummer 133 van de we- niet erg. Je kunt dan warm draaien reld deed in het verleden meer- en als je drie partijen wint, begin je maals de belofte dat hij een stap te- toch met het nodige zelfvertrouwen rug zou doen, als hij in zijn spel geen aan het hoofdtoernooi. Dat zag je vooruitgang meer bespeurde. Ge- wel aan Flach". zien zijn huidige resultaten (dit jaar Dat de dagen van Schapers als behaalde hij alleen in Indian Wells tennisspeler zijn geteldv is inmid- Met name het resultaat van laatstge noemde viel tegen. De dertigjarige Eemnesser voelt zich over het alge meen thuis op de snelle banen van Wimbledon, maar gisteren was daarvan tegen 'qualifier' Ken Flach weinig te merken: 4-6, 6-7 (5-7), 3-6. Schapers, die vorig jaar nog de der de ronde haalde en daarin eigenlijk van Michael Chang had moeten winnen, maakte ditmaal een uitge bluste indruk. "Op het moment kan ik me moei lijk concentreren", liet hij na enig aandringen weten. "Dit verlies heb ik geheel aan mezelf te wijten. Ik was vandaag ongeïnspireerd en speelde niet fel genoeg. Daarom is het misschien goed dat ik nu een paar weken afstand neem van het toernooien-circuit". Daarmee doel- LONDEN (GPD) De hernieuwde kennismaking met Wimbledon is Yannick Noah slecht bevallen. De dertigjarige tennisser uit Frankrijk verloor gisteren op de gevreesde baan twee, genaamd de "graveyard" kansloos met 4-6, 3-6, 2-6 van de Zuidafrikaan Wayne Ferreira, die via het kwalificatietoernooi tot het hoofdschema van 'The Champions hips' was doorgedrongen. Sinds 1978 meldde Noah zich pas zes maal aan de Londense Church Road. De laatste keer (1987) sneuvelde hij in de tweede ronde, terwijl hij op het gras van Wimbledon nooit meer dan twee partijen achter el kaar wist te winnen. De onberekenbare Noah trok daaruit de conclusie dat hij op de groene zoden niets had te zoeken. Zijn nieuwe coach, Den nis Ralston, wist hem dit jaar echter op andere gedachten te brengen. "Volgens Dennis moet ik op gras wel goed uit de voeten kunnen", vertelde Noah twee weken geleden na zijn verlies tegen de Tsjech Milan Srejber in de eerste ronde van het grastoernooi in Rosmalen. Tij dens een 'exhibition' in West Kirby leek de Amerikaan, ooit trainer van onder andere Chris Evert, gelijk te krijgen. Alleen Miloslav Mecir, die in Rosmalen ook teleurstelde, was voor Noah te sterk. Op het heilige gras van Wimbledon verviel de als zestiende geplaatste Fransman ech ter weer in zijn oude gewoonte. De komende tjjd raakt Noah geen tennisracket meer aan. De zoon van een Camerounse vader en een Franse moeder nestelt zich deze week voor de televisie om het WK voetbal in Italië te volgen. "De pres taties van Cameroun zijn geweldig. Het voetbalteam heeft Cameroun een plaats op de wereldbol gegeven. De mensen weten nu tenminste waar het land ligt". De geplande finalisten, Ivan Lendl en Boris Becker, bereikten wel de tweede ronde, zij het met enige moeite. De West-Duitser tegen de Mexi caan Luis Herrera 7-6 (7-2), 7-6 (7-4), 7-5. Lendl won met 3-6, 6-4,6-3,6-4 van de Argentijn Christian Miniussi. de derde ronde) nadert dat tijdstip dels wel duidelijk. Een grappig met rasse schreden. Schapers wil voorval met Mark Koevermans, die echter van geen ophouden weten, afgelopen week voor het eerst een "Vijf jaar geleden had ik ook een voet op het complex aan de Lon- mindere periode en toen won ik tij- dense Church Road zette, accentu eerde dat nogmaals. Schapers wilde de nieuwkomer wel even wegwijs maken in de groene kathedraal en loodste Koevermans naar kleedka mer twee, bestemd voor de lager ge klasseerde spelers. De gravelspecia- list uit Bergschenhoek, die vandaag tegen de Engelsman Chris Bailey aantreed, werd echter verwezen naar de kleedruimte voor de betere goden. Daarin mag ook Paul Haarhuis zich omkleden. De Brabander won gisteren zijn eerste partij op gras en bereikte zodoende ten koste van Tom Nijssen de tweede rohde: 7-6 (7-2), 6-3,6-3. Het lijkt erop dat Haar huis, thans Neerlands beste tennis ser, begint te wennen aan het snelle oppervlak. "Maar ik vind tennissen op gras nog steeds erg moeilijk", sprak de Eindhovenaar, die bij zijn eerste kennismaking met de groene zoden in Rosmalen een blauwtje had gelo pen (verlies tegen David Engel). Toen liet hij weten "het liefst nooit meer" op gras te spelen. "Het is al leen maar serveren en naar het net rennen", was toen zijn reactie. "Hier op Wimbledon stuit de bal echter hoger op en is het gemakke lijker om vanaf de baseline te spe len. Vooraf gaf ik Tom meer kans. Hij heeft immers zijn beste resulta ten op snelle banen gehaald. Mijn eerste service liep prima, terwijl Tom daar moeite mee had", aldus Haarhuis, die tijdens het Neder landse onderonsje sterk uit de start blokken kwam. Hij brak meteen De Nederlanders deden het dan niet best op Wimbledon, ook Yannick Noah stelde teleur. Hij kon gisteren meteen zijn biezen pakken. (foto and twee keer door de opslag van Nijs sen en kwam met 5-2 voor. Vervol gens verloor Haarhuis, nummer veertig op de wereldranglijst, zijn concentratie en was uiteindelijk nog een 'tie-break' nodig. "In het begin ging het eigenlijk te gemakkelijk", keek de winnaar van het demonstratietoernooi in Ede te rug. "Ik had nog weinig moeten doen, terwijl Tom ook veel fouten maakte. Toen hij ondanks zijn in haalrace toch de eerste set verloor, kreeg hij het moeilijk. Daarvan heb ik gepofiteerd", meende Haarhuis, die in de tweede ronde Darren Ca hill ontmoet. Op baan vijftien voegde Ralph Kok zich bij afvallers Tom Nijssen en Michiel Schapers. De 22-jarige Schiedammer had zich via winst op achtereenvolgens Carl Limberger, Neil Borwick en Nduka Odizor ver rassend voor het hoofdtoernooi ge kwalificeerd. De met een 428e stek laagst geklasseerde deelnemer gaf in de eerste ronde grasspecialist Dan Goldie af en toe aardig partij, maar kwam er uiteindelijk niet aan te pas: 5-7, 1-6, 5-7. ERiq dE BIE WK VOETBAL DINSDAG 16.30-17.00 EURO: WK-nieuws. 16.30-17.00 Did 2: WK-nieuws. 16.40-16.42 Ned 3: Mondiale. 16.45-16.48 BRT 2: WK-nieuws. 16.48-18.45 BRT 2: Tweede ronde Spanje-Joegoslavië, met WK ir i de rust rust samenvattingen. 16.50-17.45 Ned 3: Spanje-Joegoslavië. 17.00-18.58 Did 2: Spanje-Joegoslavië. 17.00-19.00 EURO: Spanje-Joegoslavië. 17.45-17.55 Ned 3: Mondiale. 17.55-18.55 Ned 3: Spanje-Joegoslavië. 20.20-20.50 Ned 3: Mondiale. 20.30-20.48 BRT 2: WK-nieuws. 20.30-21.00 EURO: WK-nieuws. 20.30-21.00 Did 2: WK-nieuws. 20.30-21.00 BBC 1: WK-nieuws. 20.48-22.45 BRT 2' Tweede ronde WK, Bologna Engeland-België, met in samenvattingen. 20.50-21.45 Ned 3: Engeland-België. 21.00-23.00 Did 2: Engeland-8elgië. 21.00-23.00 EURO: Engeland-België. 21.00-23.00 BBC 1Engeland-België. 21.45-21.55 Ned 3: Mondiale. 21.55-23.00 Ned 3: Engeland-België. 22.45-23.15 BRT 2: Studio Belgi Verona en een totaaloverzicht van de tweede ronde. 23.00-01.00 EURO: Tweede ronde WK, Verona. 01.00-03.00 EURO: Samenvattingen. WOENSDAG 11.03-12.55 Did 2: Hoogtepunten van gis teren. 12.00-16.00 EURO: Hoogtepunten van gisteren. SPORT OVERIG DINSDAG 15.00-16.40 Ned 3: Studio Sport: tennis (op Wimbledon). 15.40-21.00 BBC 2: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland en Tennis op Wimbledon. 18.00-19.00 Sportnet: Autosport: World Rally Acropolis. 18.45-19.20 BRT 2: Sport extra: Belgisch kampioenschap triathlon. 19.00-19.30 EURO: EK Gewichtheffen vanuit Denemarken. 19.00-22.00 Sportnet: Turnen: Ameri kaanse kampioenschappen. 19.30-20.30 EURO: Tennis: vanuit East bourne. 19.20-19.29 Ned 3: Mondiale: met o.a. een samenvatting van het tennis op Wim bledon. 20.00-22.00 Super: Ultra Sport. 21.00-22.00 TV 5: Sports. 22.00-00.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. op 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 23.00-23.30 Did 1: Sporl extra: Wimbledon, samenvatting. 23.00-23.55 Ned 3: Mondiale: met o.a, motorsport (EK wegraces in Assen). 00.00-01.00 BBC 1: Tennis: op Wimble don, samenvatting. 00.-00-02.00 Sportnet: Tennis: Wirral In ternational. 00.15-01.00 BBC 2: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland. 10.30-11.00 EURO: Trax: sportmix. 11.00-12.00 EURO: International Motor sport. 11.30-13.30 Sportnet: Autosport: Indy

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16