'Wij komen gewoon even buurten' Straattheaterfestival krijgt mogelijk vervolg Burgemeester en wethouders bezoeken een wijk zonder problemen Bord meldt welke planten en dieren voorkomen op strand van Noordwijk MAANDAG 25 JUNI 1990 REGIO LEIDEN PAGINA 9 Weinig animo voor ruilbeurs instrumenten. ZOETERWOUDE - Slechts een handjevol verenigingen heeft de ruilbeurs voor instrumenten be zocht die zaterdag in het Muziek centrum aan de Zoeterwoudse Schenkelweg werd gehouden. Ver enigingen en particulieren konden hier instrumenten te koop aanbie den of ruilen. Het was de eerste keer dat de Stichting Muziekcentrum een der gelijke ruilbeurs organiseerde. Se cretaris W. van Bohemen heeft het idee verzonnen. "Een bas in de win kel kost acht- tot tienduizend gul den. Wie kan dat betalen? Als je zo'n instrument tweedehands kan krij gen of kunt ruilen voor een ander instrument, is dat veel goedkoper", verduidelijkt Van Bohemen. De stichting heeft 220 verenigin gen uitgenodigd. Van Bohemen vindt het jammer dat de respons zo slecht was. Nu kon slechts een en keling zijn instrument kwijt. Zelfs de Zoeterwoudse muziekverenigin gen lieten verstek gaan. De stich ting weet niet wat hiervan de reden is en zal er nog naar informeren. Ondanks de tegenvallende op komst wil de stichting ook volgend jaar weer een ruilbeurs houden. "We zullen het wèl iets anders aan pakken", zegt Van Bohemen. "We zullen er wellicht wat eerder publi citeit aan geven". Bovendien wil zijn organisatie vermelden wat er Initiatief toneelgroep Sassenheim slaat aan Een muziekliefhebber bood zaterdag doedelzakken te koop aan tijdens SASSENHEIM - Het straatthea terfestival dat afgelopen zaterdag in Sassenheim is gehouden, krijgt wellicht een vervolg. De toneel groep Elckerlyc, verantwoordelijk voor de organisatie, wil vanwege het 'enorme succes' bekijken of het festival volgend jaar kan worden herhaald. Volgens Cees In der Rieden van Elckerlyc zal een en ander voorna melijk afhangen van sponsors: "Dit jaar konden wij ons eigen jubileum- geld er instoppen. Bovendien heb ben wij een bijdrage van het Anjer fonds gekregen. Daarop hoeven wij volgend jaar natuurlijk niet te reke nen". Het straattheaterfestival had plaats in het kader van het 40-jarig bestaan van de Sassenheimse to neelvereniging Elckerlyc. Mede dank zij het zonnige weer zaterdag was er voor de optredens op de ver schillende podia veel belangstel ling. Op de vier 'speelplaatsen' tra den onder meer een cabaretier (Te- jater Persona), een jongleur (Johan Rebergen), een theatergroep (Zui ver Scheerwol), een muziekvereni ging (De Straatklinkers) en twee to neelgroepen (Pancras en Elckerlyc) JASSENDIEFSTAL - Tijdens een disco-avond in het Cultureel Cen trum aan de Prinses Marijkelaan in Voorschoten zijn zaterdag uit een onbewaakte garderobe twintig jas sen gestolen. Of de jassen waarde volle spullen bevatten kon een poli tiewoordvoerder vanmorgen niet meedelen. op. Bovendien was er een zogehe ten workshop voor kinderen en bracht Theater van Tast enkele vari éténummers. In der Rieden: "Het was voor de Bollenstreek een uniek festijn en daarom voor iedereen vreemd. Ik was dan ook zeer benieuwd naar de reacties en de opkomst van het pu bliek. Maar de publieke belangstel ling was groot en de reacties zonder uitzondering zeer enthousiast. We moeten ons dus maar eens snel gaan beraden over de vraag of we vol gend jaar weer een straattheaterfes tival moeten organiseren". Vernielzuchtige feestganger geeft agent kopstoot WASSENAAR - Nadat hij op een feestje in de Wassenaarse Rozen- steinstraat het interieur vernielde en drie andere feestgangers tikken gaf, heeft een 25-jarige Wassenaar- der een agent een kopstoot gege ven. Na een kort gevecht werd hij overgebracht naar het politiebu- Het was toen inmiddels zondag morgen, half zeven. De getroffen politieman werd onderzocht, maar hield geen blijvend letsel over aan de schermutseling, 's Middags is de Wassenaarder heengezonden. VOORSCHOTEN - Een wijk zonder echte problemen. Zo omschreef W.P. Wolting, voorzitter van de Voorscho- tense buurtvereniging Krimwijk, de eigen buurt za terdagmiddag. Het gebeur de tijdens een bezoek van het college aan het buurtje tussen De Vliet en de Leids- eweg. Het college heeft zich voorgenomen een keer per half jaar een Voorschotense wijk te bezoeken om contact te zoeken met de burgers en plannen toe te lichten. Het bezoek viel samen met de Krim- dag die om de twee jaar wordt ge houden op het Krimveld in de wijk. Dat was geen toeval. Het bestuur van de wijkvereniging wilde de le den van het college op deze feeste lijke dag uitnodigen, terwijl het col lege duidelijk had gemaakt een keer per half jaar een wijk te willen be zoeken. Door beide zaken te laten samenvallen was de belangstelling van bewoners vrij groot en lieten ook raadsleden hun neus zien. Na een wandeling door de wijk lichtten de wethouders toe welke plannen ze voor de buurt in petto hebben. Na afloop konden de buurtbewoners 'informeel' met de wethouders praten. In een toe spraak benadrukte burgemeester P. Cannegieter dat het bezoekje niets OEGSTGEEST - Voor de lens van de fotograaf bekeek een jonge Oegst- geestenaar zaterdag welke 'monsters' er in ons water voorkomen. Hij deed. dat tijdens een door de Werkgroep Milieuzorg georganiseerde manifestatie in het Groot Proffijt aan het plaatselijke Boerhaaveplein. Water stond de gehele dag centraal. Kinderen konden terecht in een spelletjesboek, konden watermonsters on derzoeken en een smaaktest doen. Ouderen konden aquaria met water uit te maken heeft met de lage opkomst verschillende Oegstgeester slootjes bekijken. Verder werden er videofilms bij de raadsverkiezingen. "Wij ko- getoond en was er een presentatie van milieuvriendelijke schoonmaakmid- men vanmiddag buurten", zei hij. delen. "Dat is niets bijzonders. Wij staan Medewerkers van de brandweer, het Hoogheemraadschap van Rijnland midden in het leven van deze ge en het waterleidingbedrijf gaven korte presentaties. Verder was er een meenschap. We besturen niet rondvaart over de Kagerplassen met voor deze ene keer Oegstge'est als vanuit een ivoren toren". Na afloop startplaats. (Foto Loek zuyderduin) ontkrachtten de drie wethouders NOORDWIJK De Noordwijkse informatiebord nabij de vuurtoren daar zeker toe bij", aldus Barn- boulevard is dit weekeinde verrijkt hebben genomen. hoorn die onder zijn gehoor behalve met een informatiebord waarop Volgens Barnhoorn moet het een groot aantal vertegenwoordi- verschillende planten en dieren bord zowel de toerist als de Noord- gers van milieuverenigingen ook staan afgebeeld die voorkomen op wijker wijzen op het belang van het enige plaatselijke politici aantrof. behoud van natuur en milieu. "De gemeente, maar ook de burger heeft Het Voorscho- tens college maakte zater dag een rond wandeling door de Krimwijk. Van links naar rechts: wethou der J.W.E. van de Poel (WD), wethouder me vrouw M.J. B reunesse (PvdA), burge meester P. Cannegieter en W. Wolting, voorzitter van de buurtvereni ging. Wethouder F.J.M. ten Have (CDA) staat ui terst rechts, naast een buurt bewoner. (foto Loek Zuyderduin) deze woorden enigszins door op te merken dat ze vinden dat de afstand tussen burger en gemeentebestuur door dit soort ontmoetingen kleiner wordt. "Men stelt hier makkelijker vragen", aldus wethouder J.W.E. van de Poel (WD). Het bezoek aan de Krimwijk was voor het college een goede test. Een overzichtelijk wijkje met slechts vijf straten, ongeveer 600 bewoners en een vrij hechte buurtvereniging. Voor wijkvoorzieningen is de wijk te klein en het aantal problemen is beperkt. Rijksweg 11-west Het verkeer houdt de gemoederen het meest bezig. Als de aanleg van rijksweg 11-west doorgaat, zal de weg vlak langs de wijk lopen. Geen wonder dat veel kinderen anti-rijks weg t-shirts droegen. Omdat niet de gemeente, maar hogere overheden terdag officieel onthullen. "Een he- daar in het verleden wel eens iets te le. eer, want zoiets heb ik nog nooit gemakkelijk over gedacht", zo stel eerder gedaan", bekende de nieuwe de Barnhoorn vast. Noordwijkse 'bewindsman'. Barnhoorn wees er in zijn toe spraak overigens op dat niet dege nen die iets onthullen belangrijk De wethouder meende dat Noordwijk met het initiatief van de Vereniging voor Natuur- en Vogel bescherming een goede kans maakt r de mensen die op de ach- ook volgend jaar weer op de zogehe- tergrond staan. Hij doelde daarbij i dit geval op vertegenwoordigers de Vereniging voor Natuur- ten Blauwe Vlag te kunnen reke nen. Deze vlag wordt uitgereikt aan badplaatsen met een 'milieuvrien- Vogelbescherming Noordwijk die delijk karakter'. "Ook de educatie het initiatief tot de plaatsing van het valt daaronder. En dit bord draagt Traditionele Kaagweek Warmond geopend door de burgemeester WARMOND - De Kaag-week, de jaarlijkse feestweek in Warmond, wordt vrijdag 13 juli om 18.30 uur geopend door burgemeester me vrouw G.W. van der Wel. Ze zal de Warmondse Sloepie-wisselprijs overhandigen een de meest veelbelovende jeugdige zeiler. Om 19.15 uur wordt er in het park Groot Leerust aan de Warmonder Leede een barbecue gehouden. Om 21.00 uur volgt er een Vlootschouw op De Leede, de vaart die voor het park langs loopt. Ook is er een optre den van de Harbour Jazz Band. Om 23.00 uur wordt de eerste dag van de Kaagweek in het park afgesloten met vuurwerk. over de weg beslissen, kwam de aanleg van de weg eergisteren ech ter nauwelijks ter sprake. Aan hard- rijdende auto's werden de meeste woorden vuil gemaakt. De bewoners hopen met plateaus de snelheid van het autoverkeer te rug te dringen, maar verkeerswet houder S. van de Poel beloofde wei nig. Omdat de woonwijk geen door gaand verkeer heeft, zouden bewo ners zelf schuldig zijn aan het te hard rijden door de wijk: "Ik ben het dan ook niet op alle punten met de bewoners eens. Als er bij ons een buurtvereniging komt die maatre gelen wil omdat bewoners zo hard door de wijk rijden, kijken we toch vreemd op". Het college wil onveilige ver keerssituaties in Voorschoten in kaart brengen. In dat licht wordt het plan van de bewoners bekeken. Wolting vond het jammer dat er geen concrete toezeggingen waren gedaan, maar had dat ook niet di rect verwacht: "Dat was niet de be doeling van het bezoek". Welzijnswethouder mevrouw M.J. Breunesse (PvdA) had veel minder te melden en kreeg na af loop nauwelijks vragen. De rustieke woningen, de dierenweide, het speelplaatsje en het watertje de Krim symboliseerden voor haar de welvaart van de wijk. "De bewoners zijn hier redelijk van alles voor zien", constateerde ze. De buurtver eniging kreeg een pluim, omdat zij activiteiten zoals buurtfeesten orga niseert: "Zo zou het overal moeten gebeuren. Het organiseren van buurtactiviteiten is goed voor het welzijn var Bebouwing CDA-wethouder F.J.M. ten Have, die onder meer woningbouw in zijn portefeuille heeft, ging in op drie za ken: de bebouwing van het braak liggende terrein naast de Lauren- tiuskerk, de bouwplannen voor het gebied tussen De Vliet en de wijk en de status van de woonboten. Wat betreft Nieuw Voordorp kon hij meedelen dat het kantoorcomplex aanzienlijk minder groot zal wor den dan in 1983 was voorzien, om dat er te weinig belangstelling voor is. Wel zijn er meer luxe apparte menten gepland (30 tot 40). Omdat bewoners in het verleden proble men hadden met de hoogte van de kantoortorens, zei Ten Have dat er niet te hoog zal worden gebouwd. Bos, water en park zullen blijven. Hij verwacht dat Nieuw Voordorp de parkeerdruk zelf aan zal kunnen. Wat betreft de bebouwing van het (kassen)gebied tussen de Krim en de Vliet, liet hij toch bezorgde gelui den horen. "Het is goed dat u weet dat de provincie niet Uitsluit dat hier woningbouw moet komen. "Het gemeentebestuur zou het een kleine ramp vinden als er duizend woningen in dit gebied komen", maakte hij duidelijk. Hij verwacht te voor het jaar 2000 echter nog geen plannen in die richting en noemde het een voordeel dat de grond een hoge economische waarde heeft. Over de woonboten in de wijk, liet de wethouder zich niet duidelijk uit. De gemeente voert een uitster- vingsbeleid en weet dat enkele bo ten illegaal liggen in de wijk. Ten Have kondigde een gemeentelijk onderzoek aan om te beslissen wat er met de boten moet gebeuren. Het bezoek van het college werd afge sloten met een concert van het Kri- morkest, dat bestaat uit jonge en ou de muzikanten uit de wiik. Inbrekers betrapt bij auto Wassenaar WASSENAAR/ZOETERWOUDE - De Wassenaarse politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Hagenaars betrapt bij het stelen van autoradio's aan de plaatselijke Backershagenlaan. Agenten kwa men het tweetal, 18 en 19 jaar oud, op het spoor na het aantreffen van een auto met een ingeslagen ruit. De heren hadden een radio bij zich en bekenden dat ze ook in Zevenaar, Den Haag en Delft autoradio's heb ben gestolen. Zaterdagmiddag zijn ze op vrije voeten gesteld. In de Zoeterwoudse burgemees terswij k verdween vannacht een ra dio-cassetterecorder uit een gepar keerde auto. Inbrekers sloegen hier een portierraampje in. MAANDAG 25 JUNI Katwijk strandloop c Leiden 'Nachtclub Chez Antoine'. met Brigitte Kaandorp, aanvang Leiderdorp vergadering comi VM. aanvang 20.00 u meentehuis. Warmond openlucht-concert door mu ziekvereniging St. Matthias, in de Weiden, aanvang 20.00 uur (bij slecht weer 9 juli). Wassenaar vergadering van de gemeente raad. aanvang 19.30 uur in het Zoeterwoude vergadering commissie EZ, aanvang 20.00 uur in het gemeen tehuis. DINSDAG 26 JUNI Katwijk sporten voor mensen met CA RA olv een fysiotherapeute, van 15(30 tot 16.30 uur in sportzaal Boorsma, Zwanenburg. Leiden telefonisch spreekuur Belan- genburo Gezondheidszorg, voor advies en informatie, van 10.00 tot 12.00 uur, tel: 071-254654. lezing met diavoorstelling We tenschappelijke Commissie Rijn land, aanvang 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. 21.30 uur in het Antoniu huis, Lange Mare. Leiderdorp vergadering commissie onder- Noordwijk historische rondwandeling, aanvang 19.30 uur, aanmelden bij WOENSDAG 27 JUNI Alphen jeugdinstuif volleybal, van 18.30 tot 19.30 uur in gymnastiek- jes', voor bewoners van Huize Sa lem, aanvang 14.30 uur. zomeravondzang mmv Gere formeerd Gemengd Vredeskerk- koor, aanvang 20.00 uur in de Nieuwe Kerk. Leiden informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gereslraat 20, tel: 121554. 'Nachtclub Chez Antoine', met Brigitte Kaandorp, aanvang Voorschoten kindervoorstelling Wie niet blauw is, is gezien', door Poppen theater Wellus Nietus, aanvang Woubrugge schrijfavond Amnesty Interna tional in de openbare basisschool. Emmalaan, van 20.00 tot 22.00 DONDERDAG 28 JUNI Katwijk klaverjassen en jokeren bij wijkvereniging Noord/Noord- Oost. aanvang 20.00 uur in de Zwanenburg. Lelden voorstelling: 'Zomerzotheid', naar Cissy van Marxveldt, door Theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater,

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9