Nederland blijft op tweede plek steken Alain Prost geeft de strijd nog niet op Mischa Prins zwemt zich twee maal naar het goud Leythe-jeugd presteert goed Rugbybond in geldzorgen Piket heeft voldoende aan remise Vogel verovert nationale titel Golfer dronken op afslagplaats Negatief saldo van 41) mille PAGINA 16 MAANDAG 25 JUNI 1990 DEN HAAG (ANP) Het Nederlands cricketelftal blijft de nummer twee van de B-landen. Titelhouder Zimbabwe liet zich zaterdag op het veld van HOC niet verrassen. In tegen stelling tot de finale vier jaar geleden in Londen, was Neder land in Den Haag voor het recordaantal toeschouwers van 4000 vrijwel kansloos. Het Oranje-totaal van 197 runs werd door Zimbabwe in de 55ste over gepasseerd, voor het ver lies van slechts vier wickets. „We hebben verdiend verloren", be kende Steven Lubbers, de schei dende captain van het Nederlands team. „Zimbabwe had op alle fron ten net iets meer inhoud. De tweede plaats was voor ons het hoogst haal bare. We hebben dit toernooi naar verwachting gepresteerd". Met de tweede prolongatie van de wereldtitel zette de Afrikaanse ploeg de aanspraak op de A-status kracht bij. De Internationale Cricketbond (ICC) lijkt na de vol tooide trilogie niet meer om Zimba- kundige dienst bwe heen te kunnen. Tijdens het Zestienhoven g toernooi om de wereldtitel voor ongeschikt als captain. „Hij heeft geen oog voor de belangen van de sponsors", schamperde Brouwer, die zaterdag door de afwezigheid van de NOS-televisie een geïrriteer de indruk maakte. Lubbers, glimlachend: „Brouwer weet te te weinig van cricket om over mij een oordeel te kunnen vel len. Zijn kritiek laat mij koud". De 37-jarige aanvoerder besloot na de gewonnen toss voor eerst bat ten. Intensief contact met de weer- vliegveld Laag dat het i LEIDEN Mischa Prins van De Zijl/LGB heeft afgelopen weekein de twee eerste plaatsen behaald tij dens zwemkampioenschappen langebaan in Breukelen en op de Maarsseveense plassen. Ook Ria Willems van de Leidse zwemclub was op dreef met twee tweede plaat- Zaterdag werd Prins eerste op de 800 meter vrije slag bij jongens on der twaalf jaar in een tijd van 11.44,4. Bij de meisjes was op deze afstand Jorien Kleywegt goed voor een derde plaats met 11.48,8. Op de 3 kilometer schoolslag vrouwen tik te Ria Willemse als tweede (50.23,0). De Nederlandse batsman Rupert Comes slaat de bal weg v> land verloor in de finale kansloos van de Afrikaanse ploeg. r wicketkeeper Andy Flower van Zimbabwe. Neder- Topbat Clarke (14) en Aponso (36) •Testlanden 1992, der geval 's middags in Den Haag verloren hun wicket op amateurish- kampioen van de B-groep mag doen, dienen de Afrikanen vermoe delijk de laatste proef af te leggen. Als beloning voor de ongeslagen serie van acht wedstrijden ontvangt Zimbabwe van de ICC een bedrag van ruim vier ton. Met dat geld moet captain David Houghton, die zater dag zijn 33ste verjaardag vierde, in zijn land de ingezakte jeugdoplei ding nieuw leven inblazen. Zimbab- den we beschikt over een goed en groot Vlak spelersarsenaal, maar de laatste ja- van 1 ren zijn er geen jonge talenten door- gebroken. „De verwaarloosde jeugdoplei ding gaat Zimbabwe opbreken", voorspelde Lubbers. „Wat dat be treft, ziet de toekomst er voor het cricket in Nederland beter uit. Ik blijf bereid mee te denken, maar niet meer als captain. Die taak moet door een jongere speler worden overgenomen". Toernooisponsor Pieter Brouwer is blij met de wisseling van de wacht. De cricketfanaat, die de laatste jaren veel geld voor de Ne derlandse selectieteams beschik baar stelde, acht Lubbers volkomen ■vaaraan de droog zou blijven. Regen, de groot- sche wijze. De ongeduldige Clarke werd in een drieste poging de derde achtereenvolgende bal van bowler Shah voor zes te slaan uitgevangen door Paterson in het verre veld. ste „vijand" van de fieldende partij, was uitsluitend in de loop van de ochtend mogelijk. Op grond van die weersvoorspelling stuurde Lubbers Zimbabwe het veld in. Het bleef Aponso tikte een uitzwaaier overigens de gehelde dag droog op diezelfde Shah onnodig de 'Diepput'. De start van Nederland aan bat was veelbelovend. Aponso, Rus kamp (21) en later Gomes (16) zorg en redelijke ondergrond, de lunch, op een stand >r 2, ging het echter fout. waar de bal simpel in de handschoe nen van wicketkeeper Flower ver dween. Na de lunch vielen de wickets van De Leede (9), Lefebvre (8), Van Oos- terom (2) en Bakker (7) in grote re gelmaat. Slechts Lubbers (47) en in mindere mate Van Troost (9 not out) bespeelden de aanval van Zimbab we mét durf en precisie. Op 197 voor 9 waren de zestig overs voorbij. De Afrikaanse ploeg stond liefst 28 ex tra's toe. Het totaal van Nederland vormde voor de ervaren battingside van Zimbabwe geen enkel probleem. „We hebben in feite geen winstkan sen gehad", beaamde Lubbers. „Onze score was ruim 40 runs te laag om Zimbabwe in moeilijkhe den te brengen". Lubbers gooide acht bowlers in de strijd, van wie slechts Lefebvre (2-12) en Van Troost (2-43) succesvol waren. Bakker stelde met 0 voor 38 danig teleur. Met zes batslieden in de dubbele cijfers, Voorburg-coach Andy Flower was topscorer met 69 not out, stevende Zimbabwe recht af op de overwinning. Roland Lefebvre werd na afloop van de zelden boeiende finale tot beste speler van het toernooi uitge roepen. De aankomend prof bij het Engelse Somerset kreeg die onder scheiding op basis van zijn all round-prestatie in de negen wed strijden van Nederland. met 33.40,2 (derde plaats). Bij de mannen werd Marco Blokppel ze vende op de 2000 meter vrij in 24.23,6. Bij de vrouwen was Wandy Kater hier goed voor 25.56,9. GRONINGEN - Op het Eemska- naal nabij Groningen werd afgelo pen weekeinde tussen poal 7 en 9 de Martini Regatta verroeid. Voor de Hanneke Koopmans fi- laatste maal werd deze wedstrijd ge- 50.28,3 als vierde. Marco varen op dit kanaal, wat in de breed- Blokpoel bereikte een vijfde plaats te slechts drie ploegen naast elkaar op de 3000 meter vrij bij de mannen, toelaat. Volgend jaar, zo liet de orga- In deze groep was Wandy Kater nisatie weten, zal er geroeid worden op de nieuw gegraven watersport- baan bij Harkstede. Daarmee heeft Nederland dan naast de Bosbaan zijn tweede zes-ploegen roeibaan. De junioren van Die Leythe pres teerden op deze niet heel sterk be- meter schoolslag (33.39,1). Hanneke zette wedstrijden bijzonder goed. Koopmans volgde haar op de voet Omdat junioren niet te vaak op één dag over de baan mogen, werden er geen voorwedstrijden gevaren, maar naar verwacht presteren 'ge plaatste' finales, aangegeven met een letter. Imre Zevenhuizen, Victor Vis sers, Sjoerd Kruyff en Arne Wentholt wonnen gezamelijk in de jongens 15/16 dubbelvier van de ploeg van Vada/Tubantia. In de A fipale *van de jongens 15/16 dub- tweede bij de vrouwen in 39.11,5. Gisteren pakte Mischa Prins op nieuw een eerste plaats. Op de de zelfde afstand als zaterdag liet hij nu 12.02,7 noteren. Ria Willems was op- goed voor zilver op de 2000 UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van de Nederlandse Rugby Bond (NRB) is verre van rooskleu- beltwee moesten de ploeggenoten rig. Dit bleek in de jaarvergadering het tegen elkaar opnemen. Nederlandse motorcrossers spoor bijster zaterdag in Utrecht. De moeilijkheden zijn dat niet is uitgesloten dat de NRB niet meer zal kunnen voldoen aan de internationale verplichtingen, hetgeen consequenties zou kunnen hebben voor de nationale ploeg. digden als eerste en tweede. In de groot skiff tenslotte werd Imre derde in de A-finale, terwijl zijn ploeggeno ten respectievelijk de B-, D-, en E-fi nale wonnen. Aegir Brands en Ri chard Kooloos maakten hun de buut op de twee kilometer met een de De algemene vergadering heeft' overwinning in de C-finale besloten de ereklasse met twee jongens 17/18 dubbeltwee. Marie HILVERSUM (ANP) - Jeroen Pi ket is gisteren in Hilversum Neder landse kampioen schaken gewor den. In de laatste ronde had lnj aan een remise tegen titelverdediger Ri- ni Kuijf genoeg. Verrassend was de tweede plaats voor Brenninkmeijer, die in de slotronde Pliester ver sloeg. De Boer eindigde na zijn zo veelste remise, tegen Ree, op de der de plaats. Voor Piket werd het nog een spannende slotronde. Kuijf besloot zich niet zonder tegenstand bij de eerste senioren-titel voor de Leide- naar neer te leggen. Na Siciliaan kwam Kuijf langzaam MEXICO (ANP) Alain Prost heeft zich nog niet neergelegd bij het inleveren van zijn we reldtitel. De Franse formule 1-coureur kreeg gis teren door zijn zege in de Grote Prijs van Mexico weer aansluiting met de Braziliaanse Ayrton Senna. Achter Prost zorgde Nigel Mansell voor een dubbelslag voor Ferrari, de eerste sinds 1988 in Monza. De achterstand van Prost op Senna be draagt met nog tien wedstrijden acht punten. Prost deelt de tweede plaats met de Oostenrij ker Gerhard Berger, de teamgenoot van Senna. Senna had zich zijn honderdste race in de for mule 1-wereld anders voorgesteld. Een feestje leek halverwege de race nog mogelijk. De Brazi liaan, die de derde trainingstijd neerzette, nam na de start direct de leiding en leek zijn concur renten opnieuw te deklasseren. Prost had een moeilijke start. Na een volledig mislukte training, die hem de dertiende start plaats opleverde, maakte hij zijn bijnaam 'de professor' waar. Ronde voor ronde maakte hij zijn achterstand met een bekeken rijwijze goed. De Fransman werkte zich op naar de top, waar Senna, Berger en Mansell elkaar opjoegen. Prost achterhaalde het drietal en nam acht ronden voor het einde de leiding over. Mansell sloop in zijn kielzog mee. Een geklapte rechter achterband maakte een voortijdig einde aan het optreden van Senna. Zijn teamgenoot Berger kon de Ferrari's niet dwarszitten. Prost reed be hendig op 2400 meter hoogte naar zijn tweede Grand Prix-zege van dit seizoen. Allesandro Puzar heeft zijn eerste nederlaag geleden. Op het loodzware circuit van Lommel waren daar echter niet de Nederlandse zandha zen voor verantwoordelijk. De Fin Pekka Veh- konen won beide manches. Toppers als Van den Berk en Strijbos zijn het spoor bijster en speelden alleen in de tweede manche een bescheiden bijrol. Van Doorn ver trok na zijn opgave in de eerste manche ontgoo cheld naar huis. Na de Grote Prijs van Markelo, waar Puzar in het zand iedereen deklasseerde, zaten de Neder landse toppers vol revanchegevoelens. In het Belgische zand zou wraak worden genomen. Puzar was inderdaad voor het eerst niet voorin te vinden, maar door allerlei oorzaken kwam er een aangekondigd Nederlands herstel niets ploegen uit te breiden tot twaalf Louise Furnée won de A-finale terecht. Van den Berk had voor de wedstrijd grotere tank gevraagd. Het benzineverbruik het zand van Lommel zou hoog liggen, verwachting van iedereen. De smeekbede ploegen. Er worden twee poules van zes teams gevormd, die een dubbele competitie spelen. Poule A de bestaat uit de eerste zes van de afge- lopen competitie. Poule B uit de de Brabander werd niet door de teamleiding ge- laatste vier aangevuld met de twee honoreerd. De tankinhoud werd met één liter kampioenen uit de eerste klasse. verhoogd, het resultaat was dat Van den Berk als koploper zonder brandstof kwam te staan. r„ACC,ö« TRIKr T -ïl^c- Strijbos, die een slechte training achter de rug yjiUöSCl JDllly I jIIcS had, kreeg een vastloper en kon ook naar kant. Van Doorn gaf gedesillusioneerd op, i dat zijn machine een schromelijk gebrek snelheid had vertoond. De Brabander vertrok CINGOLI (Reuter) Billy Liles, direct naar huis. De jonge Nederlander Erwin leider in de 500 cc-klasse van de we- Hendrickx schatte het benzineverbruik goed en reldtitelstrijd motocross heeft tij- werd zesde in de door de Fin Pekka Vehkonen dens de trainingen voor de Grote gewonnen manche. Prijs van Italië zijn rechter been ge- Vehkonen had ook in de tweede manche de broken. Hij is voor zeker twee langste adem. Strijbos reed op de tweede plaats maanden uitgeschakeld. In de slotfase reed hij stapvoets rond, uit angsl De Amerikaan werd na zijn val in zonder brandstof te komen staan. Van den Berk een van de gevaarlijkste bochten kreeg voor de start de door hem verlangde gro van het circuit van Cingoli naar het tere tank, waardoor hij het vertrek miste. In gro ziekenhuis vervoerd. breekt rechterbeen de meisjes 17/18 skiff en samen met Joanneke Veening de meisjes 17/18 dubbeltwee. Bij de senioren werden wél voor wedstrijden en zo nodig halve fina les gevaren, waardoor het aantal te verdelen medailles een stuk kleiner is. Van Njord wist Irene Eijs twee maal door te dringen tot de finale en deze ook te winnen. Ze won de vrouwen overgangsklasse skiff en de senior A skiff. Jansen en Straver (Njord) wonnen in combinatie met roeivereniging Aegir de r nior-A ongestuurde AMSTELVEEN (GPD) Van Rob Bianchi is altijd gezegd rustige dat z'jn raentale aanpak één van diens belangrijkste han- aam in delsmerken is als coach. Bij zijn verrassende aanstelling tot het voordeel. In de beslissende fase spoorleider van het nationale mannen-hockeyteam begin februari van dit jaar werden die kwaliteiten, onder andere door de sportmensen uit zijn directe omgeving, belangrij ker gevonden dan zijn voetbalverleden en gebrek aan inter nationale ervaring. Na zijn eerste invitatietoernooi in Am- Die gedachte bleek verkeerd. Pi- stelveen, dat door Australië op doelsaldo werd gewonnen voor Pakistan, was er (vooralsnog) weinig zichtbaar van die alom geroemde eigenschap. i de partij faalde de titelverdedi ger echter. In plaats van het verove ren van een pion, dacht Kuijf direct de winst voor het grijpen te hebb- ben. met een knappe zet stuk en hield daarmee zelf een ge wonnen eindspel over. Omdat remi se ook voldoende was voor de titel, ging Piket akkoord met een deling van het punt. Met een overwinning op Pliester worden dan één echte goede wed strijd tegen Pakistan. Die was zelfs leuker en boeiender dan de finale in eroverde Joris Brenninkmeijer jarige Huizenaar zich als 'mental- Lahore". vooral moeten In deze revanche-botsing, die de Juist op het zevenlandentoernooi ii het Wagenerstadion, waar Neder land als derde eindigde, had de 42- verrassend de tweede plaats. De coach' kunnen jonge Groninger kreeg door een simpele wending kwaliteitswinst. Pliester, die een uitgebluste indruk maakte, miste het juiste antwoord volledig en ging andermaal tenon- onderscheiden. Het vrijblijvende Aziaten vrijdagavond met 2-1 i der. Voor favoriet John van der Wiel eindigde het toernooi in een decep tie. De grootmeester verloor in de laatste ronde verrassend van Friso Nijboer. De Leidenaar behandelde de opening veel te nonchalant. Nij boer liet zich het initiatief niet meer ontnemen en handelde de partij be kwaam af naar winst. - bij uitstek voor. Maar het plichte element, dat alleen en niet toevallig bij de uiteindelijke voetballers destijds we tegen Ajax of Feyenoord r ten spelen". een dermate grote invloed op Oranje-internationals dat de alge- Het Nederlands team liet mene gelatenheid zelfs bij de voet balprof van weleer oversloeg, die ont moeting en ook gisteren tegen Westduitsland (beslist dank zij Of zoals zijn voorganger Hans strafcorner van Bovelander) bij vla- Jorritsma, alle negen dagen GLIMMEN (ANP) - Dagmar de Vries en Michael Vogel hebben gis teren op de baan van de Noord Ne derlandse Golfclub in Glimmen de Nederlandse titels matchplay ge wonnen. De overwinning van Vogel was verrassend. In de finale reken de hij af met de geroutineerde Bart Nolte. i dat het best meeviel met de mand op de slotdag echter meer op dat kennelijk gevoelige aspect Floris Jan Bovelander ruimt op uit de Nederlandse cirkel De Westduitser Andreas Mollandin doet nog een po ging de bal te onderscheppen. Nederland won de laatste wedstrijd tegen Westduitsland met 1-0 door een strafcor ner van Bovelander. <f0to anp> gelopen week in de experimentele het formeren van een selectie, die Oranje-fase helemaal niet in actie met het oog op de toekomst (EK'91, gehoord, ren. Maar stelveen is weest van ding. Ze hebben alleen bij hun Groot-Brittannië (1-0) te vergoelij- clubs een paar keer per week ge- ken. ongens moe wa- was geweest en telkens als argu- dan? Voor Am- ment was gebruikt om de matige nauwelijks sprake ge- verrichtingen tegen onder meer Spanje (3-2), Australië (2-3), 'zekere verzadiging bij de spelers, die het WK hadden meegemaakt'. En daarmee onderschreef de Bra- kwamen. De opmerking van Bian- OS '92) hechter, en mogelijk zelfs bander het al eerder door Jorritsma chi gisteren: „Ik wilde hier niet al leen kijken, maar ook presteren", dat opzicht veelbetekenend aangestipte gevaar dat het Neder lands elftal bedreigt. Anders ge zegd: gebrek aan motivatie binnen een groep, die alles al heeft meege maakt en zich niet meer in allerlei bochten wil wringen om studie en werk te combineren voor verplichte jeugdig van samenstelling Op die manier zouden ook taktische probeersels meer inhoud gegeven Niet alleen overigens voor de kunnen worden. Zoals zijn zet (Bloemendaal) en Jan Pierre Pierie groeien. In die z niet moeten maken. Van een reldkampioen, dan ook, had ir vermoeidheid hield de bondscoach ook uit de wind. Maar legde in zijn toelichting hoe gehandicapt naderhand wel de vinger op de pijn- verwacht mogen lijke plek, toen hij repte over een (Kampong), die op overtuigende zoals hij na het behalen wijze hun internationale doorbraak de plaats concludeerde bevestigden. Vooruitlopend op die re^pzichten leerzaam", ontwikkelingen ziet de nieuwbak- Acht schermers naar WK in Lyon DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt acht schermers naar de we reldtitelstrijd in Lyon, die van 7 tot 15 juli wordt gehouden. De formatie bestaat uit vijf vrouwen en drie he ren. De degenploeg bij de vrouwen wordt gevormd door Jacqan van Olphen (Groningen), Wiebke van der Scheer (Amsterdam), Rebecca van Emden (Rotterdam), Pernette Osinga (Zoetermeer) en reserve Jos Hofmans (Zoetermeer). Bij de mannen nemen Arwin Kardolus en Ton Kortekaas deel aan het degentoemooi. Andries Töth is de Nederlandse vertegen woordiger op floret. Leidenaars slagen voor Dan examens LEIDEN Bij de afgelopen zater dag gehouden nationale Taekwon do Dan examens in 's Hertogen bosch is een aantal Leidenaars ge slaagd. De 18-jarige Jenny de Jong van sportschool Van der Luit was een van de gelukkigen. Simon Heshusius en Martijn Kramer van sportschool Van der Berg legden het examen' eveneens succesvol af. Tijdens de nationale kampioen schappen in Roermond kwamen drie Leidse Taekwondokas op nieuw goed voor de dag. Sonja Pool en Marsetti Martina, beiden van de Taekwondo vereniging van Gerard van der Berg, werden kampioen in hun gewichtsklasse. Pool legde be slag op de eerste plek in de catego rie tot 70 kilo en Marsetti belandde op het hoogste schavot in de catego rie tot 51 kilo. Dico Hoogeveen eindigde bij de mannen in de categorie tot 70 kilo op de derde plaats. Minimale ploeg naar WK kanoën Amstelveen, DUISBURG (ANP) Nederland PORTMARNOCK Reuter- De Zweedse golfer Mikael Krantz heeft bij het Iers Open in Port- marnock een officiële waar schuwing gekregen van het or ganisatiecomité, omdat hij za terdagmorgen in kennelijke staat op de tee (afslagplaats) stond. Krantz dronk vrijdagavond heel wat glaasjes mee tijdens een avondje Ierse gastvrijheid. Hij bleef tot drie uur plakken, zes uur later moest hij afslaan voor de derde ronde van het Iers Open. Zijn Engelse medespeler Keith Waters zag hem omvallen bij het maken van een oefens wing op de eerste tee. Met zijn eerste drive sloeg Krantz de bal regelrecht het water van de Du blin Bay in. Krantz' caddy ver telde: „Ik vermoedde al dat er iets aan de hand was. want op de oefenrange sloeg hij de plaggen verder dan de bal. Met een ruim promillage al cohol in zijn lijf' gebruikte Krantz 83 slagen voor de derde ronde over achttien holes. „Het zal nooit meer gebeuren", sprak de berouwvolle speler tegen de organisatoren. Toen hij gisteren nuchter was had hij er voor de vierde ronde 81 nodig. Krantz beëindigde het Iers open met 310 slagen, 28 meer dan de Spaanse winnaar Jose Maria Olazabal. Gelouterd De eerste signalen zijn met het oog ken technisch leider meer heil op de Champions Trophy in Mel bourne november dit jaar door een aantal gelouterde internationals al gegeven. Even los nog van de vraag of de vijf afvallers voor Amstelveen (Van 't Hek, Diepeveen, Crucq, Zijp en Klaassen) de geblesseerde Van den Honert uitgezonderd De tijd zal het leren, AMSTELVEEN (GPD) Voor de den minder toeschouwers binnen überhaupt nog terugkeren. Straf- eerste keer in de historie sloot de gekregen dan we hadden ver- cornerspecialist Floris Jan Bove- Koninklijke Nederlandse Hockey- wacht". Jackie Brinkman gaan al- bond een internationaal toernooi in Amstelveen met een financieel te kort af. Het zevenlanden-i ment leverde niet het bedrag ton op wat in de begroting lander leen mee naar Australië voldoende tijd kunnen vrijmaken (en dat is heel erg onzeker). Hetgeen ook geldt voor Hendrik Jan Kooij- man nu hij straks vrijwel zeker als arts aan de slag kan. Bovendien ver dwijnt Marc Benninga via de ach terdeur sinds hem duidelijk is ge worden dat Bianchi het niet in de cijfers nog niet gezien 53-voudige international ziet zitten, denk", concludeerde Uitgegaan de der- vaardigt een kleine ploeg af r meerde- wereldtitelstrijd kanovaren die op 22 augustus begint in Poznan, Po len. Tijdens de laatste kwalificatie- AD HEESBEEN wedstrijd, de internationaal sterk bezette regatta van Duisburg, kon den alleen de mannen Mark Weij- zen, Jan Dirk Nijkamp, Tonny Ben schop en Eric Onnekes zich plaat sen. Geen vrouw is volgens de bond goed genoeg voor het WK. Weijzen en Nijkamp waren de enigen die op de korte baan-num- mers een finaleplaats haalden. Over 500 meter werden ze van 45 boten 20.000 betalende bezoekers quitte te spelen. Volgens Van Breda /an 2,5 zijn er de afgelopen negen dagen bijna hooguit 15.000 mensen de kassa's ongeveer achtste, bij de dubbele afstand v het WK- Breda-Vriesman, voorzitter van het grote concurrentie organisatiecomité, had de exacte voetbal in Italië. ,Maar ik „dat we Wat trouwens waarschijnlijk ook met een gat van ongeveer 40.000 de contracten met twee sponsors geldt voor de HDM'ers Koen Pij- gulden blijven zitten. We hebben (totaal opbrengst 450.000 gulden) pers en Richard Lemaire, die de af- vooral bij de mid-weekse wedstrij- tussentijds met drie jaar verlengd. den ze met de vijfde plaats in de hal ve finales uitgeschakeld. Beide ra ces leverden een zege op voor de Oostduitsers Bluhm en Gutsche. „Ze hebben voor 200 procent recht op uitzending", vindt bondscoach Jaro Boubin. Nijkamp, lid van de Deventer Kano Vereniging, zou zijn gestopt met topsport als hij niet was uitgezonden. Bovendien komt Maastrichtenaar Weijzen eveneens uit op de 10.000 meter.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16