SpoORPtTV Argentijnen hopen op bevlieging Maradona Diepe wonden bij Lerby en Bartels Kelly voelt klimmen der jaren niet Visser verslaat Smit PiA CBEPrrsutssp Piket in riante positie Paldstan neemt revanche in wervelende hockey-show WK 90 Italia met Koeman TURIJN (GPD) Turijn is morgen voor een paar uur de hoofdstad van Zuid-Amerika. De wedstrijd tussen Brazilië, de kampioen van Zuid-Amerika, en Argentinië, de regerend we reldkampioen, houdt het hele continent in haar ban. Een wedstrijd tussen deze voetbal grootmachten, samen goed voor vijf wereldtitels, roept emoties op die zelfs die van West- Duitsland-Nederland overtreffen. De laatste keer dat beide landen el- jaar geleden ook al de aanval kaar troffen was op 12 juli van het de. vorig jaar. In Rio won Brazilië toen de halve finale van de Copa Ameri- a met 2-0. Bebeto en Romario zorg- heeft zich opgeworpen als de grote den toen voor de doelpunten, de Zuidamerikaanse titel en nu is het nog altijd zonder puntverlies. In Brazilië is de kritiek op Lazaro- De uitslagen (2-1, 1-0. 1-0) maken zeer groot, ondanks dat zijn ploeg echter al duidelijk dat de franje ont- toe geen fout maakte. Pele breekt bij de samba-exercities. De door de pers in het elftal geschreven juist deze twee spelers zullen in Tu- laat de voormalige sterspeler rijn niet aan de start verschijnen. De nig heel van de speelwijze van Bra- Braziliaanse coach Lazaroni kiest zilië. ir het duo Careca-Müller, dat vier Vorig jaar won Brazilië na 40 jaar oppositieleider. In kranteartikelen Romano kon daar ook weinig veranderen. De PSV'er was tegen AMSTERDAM (GPD) - Tijdens de vierde dag van de strafzaak tegen -Ajax werd een poging gedaan om -"uiteindelijk de vetste kluif te ontle den. Op de laatste dag van de feiten- r behandeling van het proces kwa- men gisteren de vermeend fraudu leuze daden rond de transfer van Soren Lerby in 1983 van Ajax naar Bayern München op tafel bij de Am- n sterdamse rechtbank. De vette kluif >^at wee'tïk niet Zweden nog geschorst, werd tegen Costa Rica eenvoudig gepasseerd en kreeg pas in derde wedstrijd een kans. Tegen Schotland liep hij ver loren in de spits en miste hij de scherpte om beslissend toe té slaan. Zijn vervanger Müller scoorde, net als tegen Costa Rica, de enige treffer en mag er vanuit gaan dat hij tegen Argentinië weer mag aftrappen. Lazaroni piekert er niet over om de aanval te versterken met een ex tra (derde) aanvaller. „Ik zal het con cept op geen enkele manier wijzi gen. Alleen in uiterste noodgevallen zal ik met drie spitsen spelen. Maar van een dergelijke situatie is nu het °nwew tVVh8, iVerÏÏ geen sprake. We hebben drie wed- perspubhkaties, heb ik het gevoel M eewonnen. Ik 2i„ echt niet icd ik iitfi gevoei striiden eewo alsof we een zware misdaad hebben begaan. En dat is gewoon niet word^» Ik 2 opeens bleek niet alleen in omvang groot zo nam de gehele procesdag 'gisteren bijna elf uur in beslag maar bleek tevens van een bijna on verteerbare materie. Lerby wordt, behalve zijn mede- plichtigheid dan wel 'uitlokking' aan de transferfraude, belasting ontduiking ten laste gelegd. Behal ve De Vos en Lerby, stonden giste ren ook voormalig bestuurslid Arie van Eijden (nu directeur van Ajax) en ex-penningmeester Lou Bartels en gewezen voorzitter Ton Harm- sen voor hun betrokkenheid in deze zaak terecht. Bij het viertal verdachten dat te recht stond, bleek het gerechterlijk onderzoek waarbij allen meerdere dagen in bewaring waren gesteld, diepe wonden te hebben geslagen. Lerby, die inmiddels een navorde ring van de fiscus van circa 1,5 mil joen gulden heeft ontvangen, be kende dat de beslissing om nu reeds op 32-jarige leeftijd met betaald voetbal te stoppen mede is ingege ven door het proces dat tegen hem loopt. „Ik heb diverse goede aanbie dingen, maar ik ga er niet op in. Ik kan me niet goed meer concentre- Bartels benadrukte nog eens zich nooit ,.met maar één dubbeltje" ver rijkt te hebben in de door justitie en FIOD onderzochte gebeurtenissen bij Ajax. Net als De Vos en Van Eij den zegt Bartels een grote geestelij ke schade aan het onderzoek en het proces te hebben overgehouden. „Ik leef sinds eind 1988 op medicij- .nen. Op straèt ben ik doodsbe nauwd". De 49-jarige De Vos („Ik ben niet zielig, ik wil geen martelaar spe len") legde in zijn 'persoonlijke ont boezeming' een duidelijke link naar wat in de vele uren daarvoor be sproken was. Na wat er na de transfer van Soren is gebeurd met De verklaring die Lerby zelf af legde stond geheel in het teken van het door hem ontkennen van de ten laste gelegde feiten. De zinsneden 'dat kan ik me niet herinneren' en lagen daarbij op zijn lippen bestorven. Tussen door wist hij op bijna ontwapenen de wijze zijn volstrekte onwetend heid op het financiële en fiscale ge bied "te etaleren. „Meneer Lerby, l weet wat een jaarrekening of balans kan hij is?" „Nee mevrouw de rechter dat de zijn, weet ik niet". „Meneer Lerby bij hebt u fiscaal-juridisch advies inge- hankelijk zijn' wonnen over de betalingsconstruc tie". „Ik heb nergens advies inge- Nee, ik weet ook niet De geplaagde coach is echter tot nu toe niet tevreden over het ver toonde spel van zijn ploeg. Hij ziet dan ook op tegen de confrontatie met de Argentijnen: „We zullen in negentig minuten moeten bewijzen, dat we terecht tot een van de titel kandidaten zijn uitgeroepen. Het wordt voor beide ploegen erop of er onder. Ik vind het overdreven om alles op te hangen aan de vorm van Maradona. Als Diego goed speelt doorslaggevende waar- r het is zeker niet zo dat de Argentijnen alleen van hem af in het andere kamp is op het eerste gezicht sprake van weinig zelfver- e mij die Zwitserse bankrekening trouwen. Trainer Bilardo loopt erbij alsof er een staart tussen zijn benen bengelt. Hij kan niet tevreden zijn over de prestaties van zijn ploeg en heeft aangeraden". Aanstaande maandag zal de zaak worden voortgezet. hoopt in Turijn op een bevlieging niet slechter kunnen treffen, maar van Maradona, die op dit WK nog je loopt dit risico nu eenmaal als je niet heeft gescoord. „We hadden het niet goed van start gaat op een WK". «Jf' y cmom CASfi-rtr:, HILVERSUM (ANP) - Jeroen Pi ket heeft een riante kans Neder lands kampioen schaken te worden. In de tiende en voorlaatste ronde van het toernooi in Hilversum boek te de jonge grootmeester een ge makkelijke overwinning op Plies- ter. Geen van zijn concurrenten kwam tot winst. Het verschil tussen de Leidse schaker en zijn achtervol gers is nu een punt. Alleen bij een nederlaag tegen Kuijf kan de favo riet nog worden achterhaald. Voor zijn „belagers" zit er ten hoogste een beslissingsduel in. Pikets zege kwam simpel tot stand. Pliester, geplaagd door hevi ge aanvallen van diarree, probeerde het met een variant van het dame gambiet. Zonder moeite weerlegde Piket zwarts opbouw.-Hij koos een zekere maar wel lange weg, terwijl zijn opponent zich meer zorgen maakte over de stoornissen van het maag-darmkanaal. Piket wordt gevolgd door De Boer, Brenninkmeijer, Kuijf en Van der Wiel. Laatstgenoemde, voor aanvang van het toernooi bij afwe zigheid van Jan Timman getipt als voornaamste kanshebber, pakte Kuijf aan met een pionoffer. Dat leek heel wat, maar op het juiste moment pakte Kuijf twee pionnen terug, waarna hij zonder probleem remise maakte. Van der Sterren vocht tegen Brenninkmeijer voor zijn laatste kans. Hij hanteerde het zelden ge- bruiktè Wolga-gambiet, Brennink meijer kwam al snel een kwaliteit voor. In het eindspel pakte de in tijdnood verkerende Van der Ster ren een „vergiftigde" pion. Dat kostte hem binnen enkele zetten een dame en vervolgens de partij. De Boer behield de aansluiing door een korte remise tegen Douven. ZURICH (ANP/GPD) - „Op de fiets heb ik niet de indruk ouder te worden". Deze uitspraak werd vrij dag opgetekend uit de mond van Sean Kelly, direct na zijn overwin ning in de Ronde van Zwitserland. In 1983 won de intussen 34-jarige Ier de generale repetitie voor de Tour de France voor de eerste keer. In de elfde en laatste etappe kwam Kelly's leidende positie niet meer in gevaar. De ploeg van Jan Gisbers controleerde de slotetappe, die in de regen werd gereden, ge makkelijk. De 173,5 kilometer lange rit van Herisau naar de Oerlikon wieler baan in Zürich werd gewonnen door Kim Andersen. De Deen was na een vlucht van 83 kilometer een betere sprinter dan de Belg Frank van den Abbeele. Voor Andersen betekende dit de eerste aanspre kende overwinning sinds hij als do- pingrecidivist een jaar werd ge schorst. Bij Kelly ontloken nieuwe ambi ties voor de Ronde van Frankrijk, die hij voor de dertiende - en naar zijn zeggen voor de laatste - keer zal rijden. „Ik ga voor een plaats op het erepodium", voorspelde hij. „Om dat ik een maand competitie moest missen door een sleutelbeenbreuk in de Ronde van Vlaanderen, heb ik meer reserves dan wie ook". De Tour de France voert dit jaar min der lang door het hooggebergte, an ders zou Kelly geen kans op een plaats bij de top-tien hebben. De Ronde van Zwitserland bracht duidelijkheid over een nog een paar zaken. De Amerikaanse klimmer Andy Hampsten, derde in het eindklassement, heeft de grote vorm te pakken. Het ziet er naar uit dat hij na vier jaar weer eens in de Tour zal schitteren. Hij reed dit jaar nog geen meter te .veel. Zijn landgenoot Greg Lemond liet zien dat hij uit een diep dal om hoog is gekomen tot de rand. De we reldkampioen zal in de Tour zeker een rol van betekenis spelen. „Ik ben honderd procent beter dan in de Giro d'Italia". In Zwitserland werd het Peter Post duidelijk dat hij een talentvol- de ploeg-Raas en rijdt ook geen le ronderenner in zijn ploeg heeft. Tour de France. Raas heeft nog ge- Eddy Bouwmans klom met de tracht een nieuw gesprek te arran- besten mee naar de Zwitserse berg- geren pussen het tegenwoordig in toppen en eindigde op de mooie ze- Zevenhuizen wonende wielerta- vende plaats in het eindklassement, lent, maar de financiële kloof was te Tom Cordes gaat definitief weg bij groot. „Vraag niet hoe, maar we hebben ons door de voorronde heenge- worsteld. Al te trots op ons spel kunnen we niet zijn, maar we zijn een ronde verder. Tegen de Ieren hebben we de hooggespannen verwachtingen nog steeds niet kunnen waarmaken. We begon nen sterk, maar verderop in de wedstrijd lieten we ons toch steeds verder terugdringen. En fin, U zult het wel allemaal gezien en gelezen hebben. Ik was onder de indruk van het loopvermogen van die Ieren. Sommige spelers hebben getracht hen bij te benen; zijn meegegaan in dat tempo. Die spelers zaten binnen de kortste keren helemaal kapot. De sfeer in het stadion sprak me bijzonder aan. Het doet goed die Ierse en Nederlands fans zo door elkaar op de tribunes te zien, zonder dat er ook maar iets gebeurt. Niemand was uit op rellen. Over de taktiek wil ik het vol gend nog kwijt: na Gullits doel punt hebben we verzuimd de zaak af te maken. De Ieren kregen een overwicht. Marco speelde te ver naar achteren. Daardoor kon zijn bewaker steeds meer werk verzetten in de middenlinie. Wij kwamen daar handen en voeten te kort. We kregen te weinig men sen voor de bal, daardoor verlo ren we de slag op het middenveld. We zijn evenwel een ronde verder en dat was onze opdracht tegen de Ieren. Niets meer en niets min der. Als je niet de juiste vorm hebt, kun je ook verder geen ei sen stellen. De vorm is echter groeiend. Het elftal gaat steeds beter spelen. Voor West-Duits- land zijn we waarschijnlijk nog niet sterk genoeg. Dat houdt zeker niet in dat we bij voorbaat uitgeschakeld wor den. Want vorm speelt in dergelij ke bijzondere ontmoetingen niet zo'n grote rol. Ook het feit dat de Duitsers vier dagen hebben kun nen rusten en wij naast de reis slechts twee dagen hebben om op krachten te komen is, denk ik, niet zo belangrijk. Nederland- Duitsland is een speciale wed strijd. Een ontmoeting waarin ook andere krachten vrijkomen. Niemand is bang voor die Duit sers. Het wordt een fantastische wedstrijd en ik denk dat het elftal van Franz Beckenbauer meer de schrik in de benen heeft, dan wij. Wij Nederlanders hebben niet de mentaliteit om ergens schrik van te hebben of enorm tegen iets op te zien. Bovendien hebben we niets te verliezen. Totnogtoe heb ben we weinig laten zien; het kan alleen maar beter. West-Duits- land heeft twee goede wedstrij den gespeeld. Daardoor zijn ze fa voriet tegen ons. Ik vind het pri ma. In Hamburg waren ze ook fa voriet. "Neem maar aan van mij dat die Duitsers geschrokken zijn van die loting eergisteravond. West-Duitsland en Nederland hebben de laatste jaren wat meer respect voor elkaar gekregen. Dat is goed. De spelers kunnen wat beter met elkaar overweg, zodat je geen ongezond klimaat binnen de lijnen krijgt. De grootste kracht van onze komende tegen stander ligt in hun gedisciplineer de spel. Daarnaast beschikken ze over een aantal specifieke kwali teiten. Twee gevaarlijke spitsen en een sterke middenlinie. Matt- haus wordt algemeen gezien als waardevolste speler voor Bec kenbauer. Daar ben ik het niet mee eens. Ik denk dat Andreas Brehme momenteel de beste vorm van alle Duitsers heeft. Daar zullen we op moeten letten. De achilleshiel bij hen ligt dui delijk in het centrum van de de fensie. Het is te traag, te statisch. Zij weten dat zelf ook en houden er een libero achter, die zeker vijf meter achter de laatste mandek ker speelt. Dat wijst op gebrek aan vertrouwen. Ook qua op bouw gebeurt er van daaruit te weinig. Daar zullen we onze mo gelijkheden moeten zoeken. En ons elftal? Ik heb reeds in een eerdere column geschreven dat als we derde worden, dat we met de billen bloot zullen moeten. Ik ben er klaar voor tegen de Duitsers. Altijd. Ik geloof niet dat er veel veranderd zal worden aan de opstelling. Maar al te veel wil ik daar niet op vooruit lopen. De trainer heeft het daar uiteraard nog niet over gehad. Wel ver wacht ik dat het tandem Van Bas- ten-Kieft gehandhaafd zal blijven gelet op de voorheen reeds aange sproken kwetsbaarheid van de te genstander in het verdedigings centrum. Marco zal dan wel ver der in de punt van de aanval moe ten kruipen dan nu het geval was. Als we deze wedstrijd winnen, kunnen we een heel eind komen. Ik ben benieuwd. Voor de Italiaan hier is het een confrontatie tussen Inter en AC gezien het contingent Nederlan ders en Duitsers dat in Milaan speelt. Volgens Vincent, onze Ita liaanse begeleider, zijn wij verze kerd van de gunst van het Itali aanse publiek. Dat zal hard nodig zijn want ik heb begrepen dat de Westduitsers zowat alle kaarten op zak hebben". AMSTELVEEN (GPD) - Binnen drie dagen kwam Pakistan van de hel in de hemel. Na de bewogen ne derlaag in het Aziatische titanenge vecht tegen India (woensdag 4-2) was Allah, hun steun en toeverlaat in moeilijke en bange dagen, de Pakistani gisteravond eindelijk goed gezind. De 2-1 overwinning op wereldkampioen Nederland na een wervelende show gold voor de bal en stickgoochelaars, zelfs in het vrijblijvende zevenlandoernooi in Amstelveen, als dé revanche voor het verlies (3-1) in de hockey-finale van het WK in eigen land. Bij Nederland werd de teleurstel ling weggespoeld met een tevreden terugblik op de eerste goede presta tie gedurende het negendaagse eve nement. Of zoals bondscoach Rob Bianchi later de stemming treffend verwoordde: „Als je op je bek gaat, hoeft dat nog niet altijd zeer te doen Vanavond is dat het geval geweest Van te' voren heb ik gezegd; als straks van het veld afstappen m ten we dat doen met een goed ge voel. In mijn optiek is dat ook ge beurd. Verliezen, juist tegen Pakis tan, is niet leuk, maar we hebben toch laten zien wat we waard zijn". Met hun uitstekende opvoering kregen beide teams evenwel niet de waardering, die ze op basis van hun status in dit toernooi hadden ver diend. De ongelukkige programme ring kon niet duidelijker worden onderstreept met de geringe publie ke belangstelling. Slechts 2000 toe schouwers bevolkten de tribunes voor een wedstrijd, die per traditie - en zeker ook gelet op de laatste WK- verwikkelingen - doorgaans een boeiende prestigestrijd oplevert. Met een soortgelijk gala als gister avond - zou Amstelveen op de slot dag een veel waardiger afsluiting hebben gekregen dan waarschijn lijk nu zondag het geval zal zijn te gen Westduitsland. Mogelijk dat alleen met een posi tief resultaat een beetje stemming gekweekt kan worden voor de ont moeting in de Mondiale van het an dere Oranje 's avonds in Milaan te gen Westduitsland. Want daar staat in tegenstelling tot in het Wagener stadion wel echt wat op het spel. Key Town verliest LEIDEN Laakkwartier uit Den Haag heeft op donderdagavond de zegereeks van het Leidse Key Town Hitters doorbroken. Een opeensta peling van veldfouten nekte de Hit ters. De anders altijd zo sterke wer per Capo kreeg in de eerste innings liefst 5 runs tegen. Zijn vervanger Dania voorkwam een grote neder laag. De eindstand was 9-12. On danks deze eerste competitieneder laag blijven de Leidse honkballers lijstaanvoerder. Vanmiddag (15.00 uur) kan Key Town op Pomona re vanche nemen tegen Wassenaar. ZEVENLANDENTOERNOOI AMSTELVEEN zevende dag: Nederland - Pakistan 1-2 (0-1) 30 Zaman 0-1. 46. Weterings 1-1, 60. Zaman 1-2 (sb). Scheidsrechters: Deo (Spa) en Lalla (Ind) Gele kaart: Shahbaz Ahmed (Pak). India - Spanje 1-1 (OO) 57 Jagbir Singh 1-0,63. Iglesias 1-1. Scheidsrechters: Renaud (Fra) en Beider (Aus) Stand: 1Australië 4-7 (12-8), 2. Pakistan 5-7 (13: 10), 3 Nederland 5-6 (10-8), 4. Bondsrepubliek NK Tiende ronde: Van der Wiel - Kuijf 1/2-1/2, Piket - Pliester 1 -0, Brenninkmeijer - Van der Sterren 1 -0, Douven - De Boer 1/2-1/2, Ree - Blees 1/2-1/2, Bosboom - Nijboer 1-0. Stand: 1. Piket 7 punten, 2. De Boer, Brenninkmeijer, Kuijf en Van der Wiel 6, 6. Van der Sterren 5 1/2, 7. Bosboom 5, 8. Nij boer 4 1/2,9. Douven en Pliester 4,11Ree 31/2, 12. Blees 2 1/2. EASTBOURNE Kwartfinales: Navratilova (VSt/1) - Zvereva (Sov/5) 7-6 6-1Novotna (Tsj/7) - Sukova (Tsj/4) 7- 5 6-4, McNeil (VSt) - Bollegraf (Ned) 6-31-1 opge geven, Magers (VSt) - Fernandez (VSt/3) 6-2 2-2 opgegeven. DE MUNNIK MEB1: M. Visser - M. Smit 6-4, 7-5. VEB2: S. Faas - P. Wille 6-3, 6-2. MEB2: K. van Bemmel - P. Paauw 6-2,7-6; O. van Paridon - J. van Leeuwen 6-2, 6-1 MDB: J van leeuwen/R van Marwijk - O Gumau/M. Smit 6-7, 6-2, 6-2. VEC1: K. Dirkse - T CanterVisscher 6-4, 6-3; E Gerresse - J. Verhoeff 4-6, 2-5 w o. MEC1: R. Hartwijk - T Bavelaar 6-1, 6-0; O Schoordijk - M. Hoekstra 7-6, 6-1. MEC2: G.J. Anker - A. Willems 6-0, 6-3; R. Hart wijk - T. Boef 6-16-1E. Hennipman - R. Kramer 6-1,6-1 MDC: M. Aartman/J. Leunissen - E. Dahlhaus/H van Tongeren 6-1, 6-3; F. v/d Donk/I. Ponsioen - G. van Geen/M. Hoekstra 6-3, 7-6. RONDE VAN ZWITSERLAND Elfde en Iaat6te etappe, Herisau - Zürich: 1An dersen (Den) 173,5 km in 4.18.52 (gem. 40,214 km/u), 2. Van den Abbeele (Bel) z.t., 3. Joho (Zwi), 4. Strazzer (Ita), 5. Freuler (Zwi), 6. Wegmüller (Zwi), 7. Müller (Zwi), 8. Bruggmann (Zwi), 9 Kelly (Ier), 10. Arntz (Ned), overige Nederlanders: 26. Van Aert, 43. Luykx, 46. De Rooy, 52. De Koning. 59. Breukink. 86. Manders, 90. Bouwmans allen zelfde tijd als Joho. Afgestapt o.a. Mare Siemons en Lubberding. Eindklassement: 1Kelly 48.10.42,2. Millar (Sch) op 0.41, 3. Hampsten (VSt) 1.04, 4. Steiger (Zwi) 1.13, 5. Jaskula (Pol) 2.17, 6. Kvallsvoll (Noo) 3.08, 7. Bouwmans (Ned) 3.39, 8. Madouas (Fra) 5.19,9. Vitali (Ita) 5.44,10. LeMond (VSt) 5.54 11.30-12.30 EURO: Australian Rules Football. 11.40-13.10 Sportnet: VS Pro E Ascot en WK voetbal. 12.30-14.00 EURO: Atletiek vanuit Brati slava, tennis vanuit Wentworlh en het Open Ierse golftoernooi. 13.10-15.10 Sportnet: Amerikaans honk bal. 14.00-16.00 Ned 2: Champion Arnhem: rechtstreeks verslag van het Concours Hippique. 15.00-15.30 RTL V: Match Voetbal: por- 15.00-16.30 Did 3: Sport 3 extra. 15.10-18.00 Sportnet: Tennis: Wirral In ternational. 15.25-16.40 Ned 3: Studio Sport: verslag van de NK wielrennen op de weg met een samenvatting van de NK voor vrouwen en een rechtstreeks verslag van de ama- 16.15-17.25 TV 5: Sports Loisirs. 18.00-19.00 Sportnet: Polo: BMW Prince of Wales Trophy. 18.00-19.30 BBC 2: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland. 18.00-20.00 Super: Ultra Sport. 19.00-19.58 Did 1Sportschau. 19.00-20.00 EURO: Autosport: Duitse Formule 3 en de Britse formule 3. 19.00-23.30 Sportnet: Amerikaans honk bal: Chicago-St. Louis. 19.25-20.00 Ned 2. Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. 19.35-19.54 Ned 3: Mondiale: met o.a. NK wielrennen en hockey (samenvatting van de wedstrijd West-Duitsland-Australië tij dens het Zeslandentoernooi in Amstel- 20.00-20.30 EURO: Motor Sport. 20.27-21.00 Ned 2: Die 2 in Italië: pro gramma van Henk Spaan en,Harry Ver- meegen die bij het WK voetbal aanwezig zijn. 21.50-22.20 Ned 2: Veronica Sport. 22.45-23.15 BRT 2: Sport op Zaterdag. 23.00-23.20 BBC 1Sport. 23.00-23.30 EURO: Autosport: GP van Mexico voor Formule l-wagens, blik ach- 23.30-00.00 Sportnet: Hippodrome. 00.00-01.30 Sportnet: Autosport: IMSA Camel GTP. 00.40-01.10 BBC 2: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland, samenvatting 01.10-01.55 BBC 2: Tennis: voor vrouwen in Eastbourne. 01.30-02.00 Sportnet: Tennis: Wirral In ternational. 01.30-02.30 EURO: Tennis vanuit Went- worth. 02.00-04.00 Sportnet: Autosport: hoogte- ZONDAG 07.00-08.00 Sportnet: Autosport: Britse rallycrosskampioenschappen. 08.00-10.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. 10.00-10.30 EURO: Judo. 10.00*10.45 Sportnet: Super Motorcross. 10.30-11.00 EURO: Autosport: GP van Mexico voor Formule l-wagens, blik aph- ter de schermen. 10.45-11.00 Sportnet: Sport uit Spanje. 11.00-12.00 Sportnet: Autosport: Europe se rallycross. 12.00-13.00 Sportnet: Internationale Mo torsport. 13.00-15.00 Sportnet: Autosport: hoogte punten van de 24 uur van Lemans. 13.25-14.00 BRT 2: Sport extra: recht streeks verslag vanuit Soumange van het Belgische kampioenschap voor profs. 14.00-16.30 EURO: Pilkington tennistoer nooi en het Open Ierse golftoernooi. 14.25-16.45 BBC 2: Sunday Grandstand met rugby (Nieuwzeeland-Engeland), autoraces (GP van Mexico voor Formule I- wagens) en motorraces in Cadwell. 14.30-16.30 Ned 2: Champion Arnhem: rechtstreeks verslag van het Concours 15.00-17.00 Sportnet: VS PGA Golf. 15.30-16.40 Ned 3: Studio Sport: NK wiel rennen op de weg voor profs. 17.00-19.00 Sportnet: Pro Boksen. 18.05-18.40 RTL V: Match. 19.00-20.00 EURO: Paardesport: spring- 21.30-23.30 Sportnet: VS Golf: 22.55-23.40 Ned 3: Mondia autoraces (samenvatting van de GP van Mexico voor Formule l-wagens). 22.55-00.00 BRT 2: Sport extra, auto races (GP van Mexico voor Formule l-wa- 23.10-23.50 RTL V: Match. 23.30-00.00 Sportnet: Surfen: vanuit Hawaii. 23.35-00.30 Did 1Sport extra: autoraces (GP van Mexico voor Formule l-wagens). 00.00-02.00 Sportnet: Autosport: Nascar Winston Cup. MAANDAG 9.30-10.30 EURO: Paardesport: spring- 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.45-20.15 BRT 2: Sjxirtweekend. 19.45-20.15 BRT 1: Sportweekend. 20.00-21.30 EURO: Tennis vanuit Went- worth en het Open Ierse golftoernooi. 21.30-22.00 EURO: Autosport: GP van Mexico voor Formule l-wagens. blik ach ter de schermen. 10.30-11.00 EURO: Motorsport. 10.35-11.00 BBC 1 Play Tennis cursus. 11.30-12.15 Sportnet: Bowlen: British Matchplay. 11.50-14.00 BBC 1. Cricket: Engeland- Nieuwzeeland. 14.50-16.45 BBC 1: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland. 15.00-16.30 EURO Autosport: GP van Mexico voor Formule l-wagens. 15.00-16.40 Ned 3: Studio Sport' Open Engelse tenniskampioenschappen op Wimbledon. LEIDERDORP De wind vormde gisteren op het tennistoernooi van De Munnik de grootste spelbreker. Hierdoor viel niet te genieten van echt goed spel, omdat de spelers al moeite genoeg hadden de ballen binnen de lijnen te krijgen. Desondanks deden zich geen echte verrassingen voor. In het mannenenkel B1 speelde OLTC'er Marco Visser zich bij de laatste vier. De als vierde geplaatste Visser won niet zonder moeite van Marco Smit, die geenszins tevreden was over zijn spel: "Het ging totaal niet, al moet ik wel zeggen, dat het bij Visser ook niet liep". Door deze 6-4, 7-5 zege moet Visser het nu opnemen tegen de winnaar van het duel tussen Elmar Gerth en Rogier Liefbroer, die vandaag bij 2-2 in de derde set verder gaan. Perry Paauw werd in het mannenenkel B2 uitgeschakeld door de steeds beter in vorm komende Koen van Bemmel: 6-2, 7-6. Van Bemmel komt in de halve finale uit tegen Onno van Paridon, die weinig problemen kende met Jan van Leeuwen: 6-2,6-1. "Ik ben het B2-niveau een beetje ontgroeid, dus moet ik wel van spelers als Van Leeuwen winnen. Over mijn kansen hier ben ik optimistisch. Zowel in BI als in B2 heb ik kansen om te win nen", aldus een tevreden Van Paridon. Het Roomburg-duo Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk kwam ein delijk weer eens tot een zege. Vorige week haakten ze in de eerste ronde in Lisse al af en deze week leek dat zich te gaan herhalen. Onno Guinau en Marco Smit grepen de eerste set door winst in de tiebreak. Het vervolg van de wedstrijd was duidelijk voor de Roomburgers: 6-7, 6-2, 6-2. Van Leeu wen: "We zijn weer op de terugweg, alleen zouden we wel eens geplaatst mogen worden". Bij de vrouwen was alleen een B-2 partij. C-speelster Sandra Faas be wees eens te meer in goede vorm te zijn door Petra Wille kansloos te laten 6-3, 6-2. Bij het vrouwenenkel Cl plaatste Kim Dirkse zich voor de halve finale- s. Ik was niet zo vast als Kim en ik kon me ook slecht concentreren door dat mijn vriend (Ewout Hennipman, red.) op de baan naast me stond te spelen", aldus een toch wel teleurgestelde Canter Visscher. Dirkse stuit nu op Sandra Faas, terwijl in de onderste helft Joan Zonnevylle en Ellen Ger resse het uit zullen maken. MARTIN HOEKSTRA

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21