Parkpop rekent op nóg meer bezoekers Gewandhausorchester Leipzig: Verzadigd en toch transparant KIJK UIT Exposities Concerten Theaters Fatal Flowers, één van de attracties van het komende Parkpopfestival in Den Haag. Gary Moore en Clouseau als grote trekkers DEN HAAG (GPD) Er kan nog meer bij. Ook na de re cordscore van ruim 300.000 be zoekers van vorig jaar houdt Parkpop zich komende zondag aanbevolen voor een verder groeiende publieke belang stelling. "Pas bij zo'n 450.000 mensen zal de wei in het Zuiderpark behoorlijk onleefbaar wor den. Tot aan dat aantal zijn we in staat iedereen het nodige comfort te bieden", stelt orga nisatrice Elli Schelling na mens de Stichting Toerisme Den Haag in de aanloop tot de tiende editie van (intussen) Europa's grootste gratis pop festival. Na de ongekende opkomstvermeer dering in 1989 een jaar eerder kwamen er 215.000 nieuwsgierigen durft Elli Schelling niet uit de sluiten dat het enorme festivalter- AKO-PRIJS - Mr. drs. F. Bolk.es- tein, WD-fractieleider in de Twee de Kamer, is benoemd tot voorzitter r van de jury voor de AKO Literatuur Prijs 1991. Deze literaire onder scheiding voor Nederlandstalig proza bestaat uit een bedrag' van 50.000 gulden. De andere juryleden zijn Louis Ferron (winnaar van dit jaar), prof. dr. M. Janssens, dr. W.A.M. de Moor en K.L. Poll. rein naast het FC Den Haag-stadion dit keer echt helemaal zal vollopen. Want, in vergelijking met de negen de aflevering kent de jubileumuit gave meer 'geheide' publiekstrek kers. Zoals de tot de blues bekeerde en plotseling hevig populaire Ierse gitarist Gary Moore, de Vlaamse hit formatie Clouseau, de zelden optre dende Britse cultformatie The The en de. controversiële Amerikaanse 'porno-rap-act' The 2 Live Crew. Slechts ongunstige weeromstan digheden lijken het gestage groei proces te kunnen verstoren, voor ziet Elli Schelling, die met 'hoofd programmeur' John van Vueren Parkpops geestelijk ouderpaar vormt. „Als het hoost ben je natuur lijk al gauw een groot deel van je po tentiële publiek kwijt. We gaan er echter maar van uit dat dit program ma het zonnetje krijgt dat het ver dient". De concurrentie van het WK- voetbal in Italië op televisie wordt door haar niet gevreesd. „We heb ben in 1988 met het EK eenzelfde si tuatie meegemaakt. Ook toen wa ren er weer meer bezoekers. We dachten die nog van dienst te zijn met een groot scherm, maar daar werd door niet meer dan zo'n 600 man naar gekeken. Voor ons was dat het bewijs dat het voetbalpu bliek toch niet hetzelfde is als het volk dat naar Parkpop komt". In het verlengde van deze conclu sie ligt haar ferme ontkenning van het 'voor het hele gezin'-principe, dat kritische journalisten Parkpop nogal eens hebben toegedicht. De traditiegetrouw 'brede programme ring voor een groot publiek' is vol gens de geboren en getogen Haagse wel degelijk toegespitst op de door snee popliefhebber en beslist niet op een andere doelgroep. „Een echt familiegebeuren, zoals Parkpop vaak wordt bestempeld, is toch wel iets anders. Daarvoor doe je moeite om ook je oma en opa te plezieren door Vader Abraham uit te nodigen. Zover gaan we niet. Ons uitgangs punt is alleen een grote diversiteit aan rockgenres, waardoor je auto matisch meer mensen zult interes- Gary Moore sluit zondag a.s. het tiende Parkpopfestival af Formule Aan de beproefde formule is nau welijks gesleuteld. De kleine wijzi gingen die er zijn doorgevoerd zijn van technische aard en vloeien voort uit de.groeiende belangstel ling. „Meer mensen betekent bij voorbeeld dat je geluidsversterking moet worden opgevoerd," verdui delijkt Elli Schelling, die nog even aanstipt dat Parkpop dit jaar voor het eerst valt onder de nieuwe Stichting Toerisme Den Haag, waarin het oorspronkelijke organi satiebureau AHC sinds oktober is ondergebracht. Na de euforie van zondag 25 juni 1989 heeft de 'kernploeg' even over wogen om het festival uit te breiden met een derde podium. Nader on derzoek leerde evenwel dat er bij een verdeling van de festivalwei in drieën de 'strijdtonelen' elkaar ge luidstechnisch in de weg zouden komen te zitten. Het bereiken van de mijlpaal '10 jaar' heeft niet geleid tot veel extra versierselen. De gratis informatie krant is voor deze gelegenheid ge heel in kleur en op beter papier ge drukt en bevat een historisch over zicht. Zowel burgemeester Haver- mans als cultuurminister Hedy d'Ancona zijn hooguit iets nadruk kelijker dan gebruikelijk verzocht om poolshoogte te komen nemen. „Het beetje extra geld dat er toch wel was hebben we grotendeels ge stoken in het programma," meldt Elli Schelling. „Een verschijnsel waar we zelf geen invloed op heb ben is dat we merken dat er bij de platenmaatschappijen meer werk van deze jubileum-aflevering wordt gemaakt. Er komen veel meer bui tenlandse platenmensen dan an ders. De VARA, die opnamen maakt voor 'Zomerrock', heeft een Russische cameraploeg van zeven man uitgenodigd om indrukken op te doen". Hing aan de eerste jaargang (1981, met onder meer Killing Joke, DAF en Gruppo Sportivo, voor 15.000 be zoekers) een kostenkaartje van 50.000 gulden, met de komende uit gave is ongeveer tien keer zoveel geld gemoeid. Tweederde van dat nog altijd zeer lage budget is af komstig uit sponsorgelden en de opbrengst van televisie-rechten, verpachtingen en de festivalmarkt. Parkpop, waarmee de gemeente Den Haag aanvankelijk nogal wis pelturig mee omsprong, kan nog ja ren mee, meent Elli Schelling. „Zo lang als het fenomeen popfestivals in de mode blijft, denk ik. Een inci dentele tegenvaller, die er eigenlijk nog nooit is geweest, zullen we ook best wel kunnen opvangen. Daar staat onze bekendheid inmiddels garant voor". Het volledige programma: PODIUM 1: 13.00 uur Vanishing Point 13.55 uur Larry McCray 15.05 uur The The 16.45 uur Carmel 18.15 uur The 2 Live Crew 19.45 uur Gary Moore The Mid night Blues Band PODIUM 2: 13.00 uur Grace Kairos 13.55 uur The Hummingbirds 15.00 uur Faith No More 16.20 uur The Fatal Flowers 17.25 uur Clouseau 18.45 uur The Blow Monkeys Jeroen van Inkel tekent voor de aan- en afkondigingen. De Veroni- ca-presentator vervangt zodoende Jan Douwe Kroeske, die het op Parkpop te druk zal hebben met de opnamen voor VARA's 'Zomer rock'. Iedereen wordt ten zeerste aangeraden gebruik te maken van het openbaar vervoer. De Neder landse Spoorwegen zet zonodig ex tra treinen in. Gewandhausorchester Leipzig o.l.v. Kurt Masur m.m.v. Karl Mehlich (pauken). Pro gramma: Matthus en Bfuckner. Gehoord op 21/6 in het Concertgebouw, Amsterdam. AMSTERDAM Vroeger gold ons eigen Concertgebouworkest als de pleitbezorger bij uitstek voor Bruckner. Wie tegenwoor dig het werk van deze Oostenrijk se symfonicus op hoog niveau 'li ve' wenst te beluisteren, is aange wezen op internationale orkesten van elders. Zo leidde Vonk in het Bruckner-mekka aan de Van Baerlestraat een superieure Acht ste Symfonie, waar nu nog ieder een over praat. Gisteravond klonk de Derde Symfonie in een interpretatie, die van een verge lijkbare kwaliteit getuigde. De hooggespannen verwach tingen met betrekking tot het op treden van dirigent Kurt Masur en 'zijn' Leipziger Gewandhaus orchester met zijn 250 jaar het oudste symfonie-orkest van de wereld zijn, zeker voor wat het programma na de pauze betreft, ruimschoots ingelost. Bruckner is voor deze voortref felijke musici evenzeer tweede natuur als hun grote schutspa troon Felix-Mendelssohn Bartholdy, onder wiens leiding dit topensemble zich een kleine vijftig jaar na zijn ontstaan een kolossale faam heeft verworven. En wat Bruckner zelf aangaat, zijn alom békend Zevende Sym fonie werd in 1894 door het Ge wandhausorchester gedirigeerd door Arthur Nikisch ten doop ge houden. Die grootse traditie kwam prachtig naar voren in Masurs heldere visie op Bruckners Der de. De zangerigheid van de strij kers, de ragfijne intonatie van de houtblazers, de stralende en so nore allure van de kopergroep; het was in een perfecte balans met elkaar. Ofschoon Masur voor al in de eerste drie delen vaak een betrekkelijk vlot tempo nam, ademde het geheel tot op de vier kante millimeter weldadig. Sterker dan bij veel andere diri genten lag de nadruk nu evenwel op de finale, die veel breder dan doorgaans werd opgezet. De con trasten tussen enerzijds het pol- ka-element en de hoogoplaaiende dramatiek van de hemelbestor mende koperfanfares kregen zo doende heel evenwichtig profiel. Buitengewoon karakteristiek is voorts, dat de samengebalde tutti onder Masur nergens ook maar iets schreeuwerigs hadden, maar juist werden getypeerd door een verzadigdheid, die niettemin vol doende ruimte liet voor transpa rantie. Forse accenten waren er zeker de contrabassen waren royaal bezet maar in weerwil van de grote omvang van het or kest bleef alles voorbeeldig van contour en was er nooit sprake van enige wolligheid. Zoals bekend heeft Masur re centelijk het chefdirigentschep van de New York Philharmonic aanvaard, een orkest dat juist wordt gekenmerkt door een zeer onpersoonlijke klankcultuur. Maar dat zal onder Masur vermoe delijk nadrukkelijk gaan veran deren. Voor de pauze liet Masur ons kennismaken met het Pauken- concert 'Der Wald' van Siegfried Matthus, die tot de bekendste ei gentijdse componisten van de DDR behoort. Naar uiterlijke maatstaven geredeneerd doet zijn muziek expressionistisch aan. Meer dan eens trekken Bergiaan- se 'gebaren' de aandacht, maar dit is inderdaad niet meer dan make up. Wie door het vernis heen weet te luisteren, hoort een stuk dat wat betreft wezenlijke inhoud conservatiever op je overkomt dan het meest behoudende werk van Spohr, Czerny, Bürgmüller, Kalkbrenner of Raff. Muziek dus, waar geen Stalinist zich een buil aan zal vallen en dat geeft te den ken over de situatie van het re cente Oostduitse muzikale verle den. Dit neemt echter allerminst weg, dat ook dit opus voorbeeldig tot leven werd gewekt, niet in de laatste plaats door de vaste pau- kenist van het Gewandhausor chester Karl Mehlich, die samen met de in de zaal aanwezige Mat thus een uitvoerige ovatie in ont vangst mocht nemen. MAARTEN BRANDT Acties bij Nat. Ballet van de baan AMSTERDAM (ANP) De dreiging van acties door dansers van het Na tionale Ballet is van de baan. De leiding van het Nationale Ballet en de Kunstenbond FNV hebben gisteren overeenstemming bereikt over een compromis. Een woordvoerder van de Kunstenbond FNV heeft dit desge vraagd bevestigd. Over de inhoud van het compromis wilde de woordvoerder geen mede delingen doen omdat partijen nog de hand leggen aan een gezamenlijke verklaring die vandaag zal worden uitgegeven. „Het compromife is nogal ingewikkeld en er wordt gewerkt aan een gezamenlijke tekst", aldus de woordvoerder van de bond. Achtergrond van het conflict is de honorering die de dansers krijgen voor televisieopnamen. Volgens de dansers is die nu nog te laag. Een eer der deze week gedaan bod van het Nationale Ballet werd door de bond als volstrekt onvoldoende afgewezen. Nieuwe concertzaal in Utrecht UTRECHT (ANP) Als het ruim twee jaar geleden afgebrande Utrechtse gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in december dit jaar pit zijn as zal zijn herrezen, beschikt Utrecht over een nieuwe concertzaal met 300 plaatsen. Het gebouw voor K en W herbergt het Utrechtse conservatorium. Tijdens de herstelwerkzaamheden van het afgebrande gebouw ontstond het idee van een concertzaal. Dank zij financiële steun van het bedrijfsle ven (ƒ750.000) kunnen de plannen worden verwezenlijkt. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1, tentoonstelling 'Schilderkunst uit Bali, 16/6 t/m 19/8. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten- toonstelling EEG, tot eind sept, ma t/m vr. 10-17 uur, zo 14-17 uur. Botanicus 1700- n kunstei 3 10-17 t 1800'en 'Floris Verst vrienden', t/m 24/6; c 13-17 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Tabak- Amerika-Nederland', de introduktie van de tabaksplant in Nederland, t/m 1/7; zo 13-17 e Rijn 38, permanen- dit/mza. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Dimitros Xanthopoulos: tekeningen, schilderijen en keramisch v t/m 12/7; geopend tijdens h Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, Bernie Autsema met olieverven, 9/6 t/m 7/7, di t/m za 9-18 uur, do 9-21 uur, eerste zondag van de maand 12-17 uur. Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, zwart/wit fotoportretten van musici, ge maakt tijdens Jazz-festivals van '85 t/m '89, t/m 5/7; ma t/m za van 10-22 uur, zo van 12 tot 22 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, miniaturen uit Kishangarh Art Centre, en aardekleurige kommen en schalen van Jan Hooglandse Kerk, tekeningen en aquarellen van Ann Goderie, keramische beelden van Riny Blaak-Goderie, t/m 30/6, ma 13-15.30 uur, di t/m vr. 11.00 tot 15.30 uur, za 11 -16 Kunst-stichting AZL - Gebouw 1Rijnsbur- gerweg 10, werken op doek van Willy van Sompel, t/m 23/6; dag. 10-17 uur. Koffiehuis Galerie Piggelmee" Jan Vossen- steeg 59, ma di wo za 9.30-18 uur, do en vr 9.30-20 uur. Galerie Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, Jac queline de Roy, Fanny Mazure, Gerard van de Berg, Ria Koot em Mels Sluyser: thema: 'Zomer', t/m 23/6; vr 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10-21 uur. Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46, 'Wind kracht', aquarellen van maritiem kunstenaar Arne Zuidhoek, t/m 23/6; di t/m za 10-12 en 14-17 uur. Galerie 'De Witte Duif' - Koninginneweg 12a, Zomer-verkoop-tentoonstelling: werk van Blommers, Bottema, Briedé, Cox, Freu- del, Groeneveld, Israels, Jaarsma, Jans sen, Kiers, Kunstenaar, Last, Van Leeuwen, Lourens, Munthe, Ortelius, Sluiter, Soer, Soonius, Strieker, Stroband, Swart, Tade- ma-Groeneveld, Toorop, Veerman, Visser, W; 1-13 u 4-17 u De Leidse band Immortal, zaterdagavond in het L VC. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode'- Hoogmadese- weg 55, Leny de Bruyn: verschillende te ken/schildertechnieken, t/m 27/6; dag 10-20 Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, werk van groot aantal kunstenaars, o.a. Edward Moughtin - dieren en Chabab - bij zondere etstechniek, t/m juni. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur, Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, 'Keramiek Nu', van Hans van Benthem, An ne Hulleman, Moki Last en Tejo Philips, t/m 1/7; dag. 14-17 uur. Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Mare Jonc: Landschappen en naakt in olieverf, van 2/6 t/m 7/7; wo en do 13-17 uur, vr en za 11-17 uur, 2e Pinksterdag 13-17 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1, Bunny Soe- ters met grafiek, gouache en aquarel, Jan Wagner met pastel en krijt, Rinie Otte beel den in steen, van 10/6 t/m 1/7, do, vr en zo van 14-17 uur, za 12-17 uur. Warmond Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat 36, weef sels van Lon Blom, beelden van Corrie de Jong, t/m 11/7; di 19-21 uur, wo 14-16 uur, Galerie de Pomp - Dorpsstraat 38, keramiek van Adrana H.M. de Lange van Dijk, ab stracte gouaches van Mieke van Oostrum en Julie de Boer, t/m 12/7, di 19-21 uur, woe 10-12 en 14-16 uur, do, za, zo 14-16 uur. Kleurthema in de werkkamer is groen- /blauw. Wassenaar Cultureel Centrum De Warenar - Kerkstraat 75, stillevens van Elène de Boevère-de Haan, t/m 17/6; ma t/m vr van 9.00 tot 16.00 Galerie Bianca - Gravestraat 1, werk van Bunny Soeters, Jan Wagner en Rinie Otte, n 1/7, do, v 3 14-17 u 12-17 u Klassiek Het orgel van de Hooglandse kerk wordt za terdagmiddag bespeeld door Bert Mooi- man. Aanvang 13.30 uur. Het Orchestre U uit Straatsburg geeft woensdagavond een concert in museum De Lakenhal. Het universitaire orkest, dat op uitnodiging van het Leidse studentenmu ziekgezelschap Sempre Crescendo naar Leiden komt, voert een gevarieerd program ma uit. Het omvat o.m. het Vioolconcert in a kl. van Bach, de Eerste Symfonie van Beethoven en de Holbergsuite van Grieg. Aanvang 20.15 uur. Pop i De Leidse band Immortal treedt zaterdag avond in het LVC op. Gedurende dit optre den zal de eerste cd van deze groep, The Big Silence, worden gepresenteerd. Als ex tra attractie zal aan iedere vijfentwintigste bezoeker de eind 1988 verschenen lp Blind Birds worden uitgereikt. Het geluid van de band, die op het ogenblik gebruik maakt van drie zangers, wordt gekarakteriseerd als stuwend, krachtig en dansbaar. Behalve een optreden van Immortal staat het publiek een aantal verrassingsacts te wachten. Aanvang 22.00 uur. De Amsterdamse Jan Smit Band staat van avond in het zoldercafé van het LVC. De band brengt stevige rock roll. Aanvang 23.30 uur. Op het buitenpodium van de Droomfabriek treden zondag tijdens het derde Oude Sin gel Vest-ival diverse bands op. Zo staat om 13.00 uur de nieuwe Leidse band 'Pas op voor de begonia's' op het podium. De swin gende coverband Capital Swing (funk en soulnummers uit de jaren zestig en zeven tig) treedt zelfs tweemaal op: om 16.45 en om 19.45 uur. Ook de salsaband Fruta bom- ba laat tweemaal van zich horen en wel om 18.45 uur en 21.00 uur. Ook voor de deur van In de Oude Maren- poort is het zondag swingen geblazen. Daar treden vier rock roll/rockabilly-orkesten op (tussen 12.30 en 22.00 uur. (De Leidse Schouwburg, de Leidse Volksuniversiteit K &0 en Museum De Lakenhal houden gedu rende het Oude Singel Vest-val open huis). Leiden Anthónius Clubhuis ma 25 t/m do 28, 20.00 uur; Brigitte Kaan dorp. Leidse Schouwburg za 23,14.30 en 20.15 uur; De Leidse Ballet school met een gedanste impressie van een avond televisie. Bonaventuracollege za 23, 19.30 uur; Stichting FETA geeft een 'Voorstellingsavond' mmv o.a. Achalay, buikdanseres Nadia en enige kindergroe pen van FETA. Microtheater Imperium do 28, 20.30 uur; Imperium speel 'n Zomer zotheid' naar Cissy van Marxveldt. Alphen Parktheater vr 22, 20.30 uur; Dansvoorstelling Rotter damse Dansacademie. zo 24,14.00 en 20.30 uur; 'Alice Nietus' to taaltheater naar het boek Alice in wonder- Den Haag Dr. Anton Philipszaal vr22, di 26, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk, werken van Debussy en Stra vinsky. Koninklijke Schouwburg za 23, 20.15 uur; Comedie Francaise: Le Misanthrope. ma 25, di 26, 20.00 uur; Holland Festival: Theater Basel: Aias von und nach Sophok- Amsterdam Carre za 23 en ma 25, woe 27, 20.15 uur; Holland Festival Hubert De Lamboye, Victor Braun, Carole Farley e.a. 'Erwartung' van Schön- berg, 'Eine Florentinische Tragodië van Alexander von Zeminsky, orkest olv Rein- Concertgebouw za 23, 20.15 uur; Koninklijk Concertge bouworkest olv Riccardo Chailly mmv Nor- bert Blume, viola d'amore; Lyn Harrell cello, Ronald Brautigam piano. Leo van Doe selaar orgel, werk van Hindemith. zo 24, 14.15 uur; Symfonie Orkesten van het Sweelinck Conservatorium en het Ko ninklijk Conservatorium olv Edo de Waart, werk van Mahler. woe 27, 20.15 uur; VU Orkest olv Daan Ad miraal, mmv Karin Lechner piano, werk van Sjostakowitsj en Rachmaninow. Het Muziektheater ma 25 en di 26, 20.15 uur; Holland Festival - Ballet Frankfurt. Nieuwe de La Mar Theater ma 25, 20.30 uur; Bernhard Minetti, 'Einfach kompliziert' van Thomas Bernhard. Stadsschouwburg za 23, 20.15 uur; Holland Festival, Cloud II Chamber, The burning of the great library', zo 24, 20.15 uur; Guesch Patti Encore 'Nomades'. ma 25 en di 26, 20.15 uur; De Kleine Opera stichting met 'Eline' van Erik Lotichius 'Eline Vere', met o.a. Marco Bakker, woe 27 en do 28. 20.15 uur; Horizon Thea ter met 'Duet for One'. Rotterdam De Doelen vr 22, 20.15 uur; Erasmusica Concert c koor en orkest RSMG Erasmusica olv Loes Visser en Roman Bisschoff, met Manon Heyne sopraan, Inez Hafkamp Mezzoso praan, Roman Bisschoff bariton, Ramirt' Misa Criolla, werken van Debussy, Groot Rotterdams Koor met o.a. Barber Shop Singers, Boerendansers. Groot Strijk orkest Musica, Operette Verenigingen, verse Rotterdamse artiesten en het Groot Rotterdams Koor.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 29