Wat te doen tegen mollen en muizen? Computer helpt wedstrij dleider s Tennissers maken plaatsing niet waar Werpmolen is duidelijk in opmars Taptijt reinigen ymp j=fcÉPj» De werpmolen is bezig met een onweerstaanbare opmars in de hengelsport. Een van de laatste sectoren van de sportvisserij waarin de molen inmiddels ook zijn intrede heeft gedaan is de wedstrijdvisserij. Decennia lang was de vaste stok HET geëigende instrument om tijdens concour sen prijzen in de wacht te slepen maar met de introduktie van spe ciale hengels als de winkle picker, de feeder- en de matchhengel zijn er steeds meer wedstrijdvis sers die er ook toe overgaan zich te bekwamen in het gebruik van een werpmolen. Er zijn weliswaar concoursen waar het gebruik van deze vrije nieuwe soorten hengels nog - steeds taboe is, maar meer en meer organisatoren gaan over stag en staan naast het gebruik van de vaste stok ook de winkle pieker, de feeder en de matchhen gel toe. Wat is eigenlijk een winkle pic ker? In feite is het een heel oude viswijze die met de introduktie van nieuwe materialen in de hen gelsport een opleving heeft ge kend. Het woord 'winkle' wat zo veel als 'hoek' betekent, geeft een duidelijke indicatie. Visje met de vaste hengel doorgaans recht vooruit, met de winkle pieker vis je als het ware om een hoekje. De hengel ligt evenwijdig met de oe ver op een speciale hengelsteun. De top van deze over het alge meen vrij korte hengeltjes is zo dun dat daarop de aanbeet direct wordt geregistreerd. De top fun geert in feite als dobber, als beet- indicator. Voordeel van deze hen gels is dat er op grotere afstand mee kan worden gevist door het gebruik van een werpmolen en werpgewicht. Omdat de winkle pieker een zeer licht hengeltje is moet het werpgewicht ook vrij beperkt blijven. We hebben ook een hen gel die iets zwaarder is uitgevoerd en waarmee ook grotere gewich ten kunnen worden geworpen. We spreken dan van een feeder- hengel omdat als werpgewicht meestal een voerkorfje wordt ge bruikt. Een plastic buisje met gaatjes erin dat al naar gelang de stroming, windrichting of werp- afstand kan worden verzwaard met lood. Zo'n voerkorfje biedt de moge lijkheid om op zeer korte afstand van de haak met het aas de vis te lokken met een voertje. Zeker nu de voerkatapult sinds enige tijd onder de wapenwet valt en dus een verboden attribuut is gewor den langs de waterkant biedt zo'n korfje de mogelijkheid om toch zeer gericht te voeren. Veel wedstrijdvissers gebrui ken voor het voer tegenwoordig een mengsel van diverse meel soorten en zij stoppen daarin wat voermaden of casters. Vooral het laatste lokaas, het zijn de al ver popte bruine tot zwarte maden, worden de laatste tijd in de wed strijdsport steeds veelvuldiger gebruikt. Maar terug naar de winkle pic ker. De meeste van dit soort hen gels worden geleverd met een aantal topjes in verschillende dik te en lengte die kunnen worden verwisseld wanneer de wind aan wakkert of afzwakt of wanneer de stroming sterker wordt of ver mindert. Na het inwerpen begint het zo genaamde trimmen van de lijn. Het betekent dat de lijn die onder water zakt zover wordt binnenge- draaid dat de aanbeet direct kan worden afgelezen. Staat de lijn te slap dan kan de vis het aas al lang van de haak gegeten hebben voordat de visser er erg in heeft. En staat de lijn te strak dan kan het aas bij een sterke stroming zich steeds verplaatsen, wordt de aanbeet slecht of helemaal niet geregistreerd of voelt de vis bij de aanbeet een te grote weerstand en laat-dan direct los. Het vereist enige ervaring om de iuiste stand te bereiken. De winkle pieker wordt evenals de vaste stok met vrij dunne lijnen DOOR BRAM VAN LEEUWEN bevist. Maar omdat ook de slip van de molen kan worden benut is de kans groter om daarmee zwaardere vissen te vangen. Dat geldt bijvoorbeeld voor grote bra sems die aan een vaste stok met een lijntje van 6 tot 10 honderdste nogal eens worden verspeeld. Een andersoortige hengel die in feite voor hetzelfde doel wordt ge bruikt is de matchhengel. Met een lengte die doorgaans tussen de 4 en 4,50 meter ligt is het een hengel die tussen de vaste stok en de zwaarder uitgevoerde karperhen- gel ligt. De matchhengel is langer dan de meeste karperhengels en de uitvoering is lichter. Net als met de vaste stok wordt bij de mat chhengel gewoon een pen ge bruikt. Meestal is dat een vaste dobber, maar als de diepte van het water dat noodzakelijk maakt kan er ook een schuifdobber wor den gebruikt. De matchhengel is meestal driedelig en voorzien van een 12 tot 15 licht uitgevoerde geleide- ringen. Om het geheel gemakke lijk te hanteren wordt op de hen gel een lichte werpmolen ge bruikt met lijndikten die het mo gelijk maken in water zonder ob stakels ook kleinere karpers te drillen. Voor de echte karpervis serij is dit soort hengels te licht omdat er onvoldoende kracht mee kan worden uitgeoefend. Elke tuinbezitter maakt vroeg of wat later kennis met mollen, woelmuizen en dito ratten: je verbaast je erover dat het in de herfst geplante vruchtboompje plotseling de blaadjes laat hangen. Water geven helpt niet. Je voelt eens aan de stam, die je dan prompt zo uit de grond kunt trekken. De wortels zijn er finaal af gevreten! Wie een biljartlaken als gazon wenst, wenst alle mollen naar een andere planeet. Je schrikt je wezenloos als er opeens van die enorme grondhopen naar boven zijn gewerkt. Hoe krijg je ze weg, die mollen en muizen en ratten? Het is ondoenlijk je tuin te omringen met fijnmazig gaas. Dat zou een halve meter min stens in de grond moeten worden gegraven en er even hoog boven uit moeten steken. Als u weet dat in ju ni de jonge mollen door moeder mol de wijde wereld in worden ge stuurd, dan zijn er straks heel wat op pad naar uw lustoordje. Onder-, gronds èn bovengronds zijn' ze op zoek naar een eigen 'huis'. Nu is het wèl zo, dat ze graag in grond vertoe ven waarin veel wormen voorko men. Mollen eten vrijwel uitslui tend regenwormen. In veel gemeste grond komen Veel regenwormen voor. Probeer daarom eens wat minder te mesten. Niet in de tuin Mollen, muizen en ratten mogen dan hun plaats verdienen in het eco systeem, in onze ego-tuin zien we hun sporen liever niet. Sinds jaar en dag worden in de gangenstelsels dan ook metalen klemmen gezet. Een werkje waarin je handigheid moet hebben. Zo moet je weten dat er twee dicht bij elkaar in de blootgemaakte gang moeten worden geplaatst, want je weet niet of de mol van links of van rechts komt. Ook moet men er handschoenen bij aantrekken. Men- sengeur schrikt de beesten af. De plek waar de vallen staan wordt met een zode afgedekt en met een stok gemarkeerd, om hem in een grote tuin terug te kunnen vinden. Het le vensritme van de mol is gebaseerd op '4 uur op, 4 uur af. Om de vier uur rent hij door zijn gangen om de er in gevallen regenwormen te ver zamelen. Dat gebeurt werkelijk met de snelheid van een galopperend paard. Weet u een mollenvanger in uw buurt, neem hem èn zijn onafschei delijke hondje in de arm om voor u de mollen uit uw tuin te spitten. Hij heeft er kijk op wanneer de mol voorbij komt. Met zijn spa steekt hij de mol uit de grond en het hondje grijpt de mol. Diervriendelijk Dat is allemaal echter niet zo dier vriendelijk. Dat zijn wèl de appara ten die met geluidstrillingen wer ken. Een soort vibrators die met een trafo ertussen op het lichtnet kun nen worden aangesloten. (De op batterijen werkende zijn, meen ik, niet meer verkrijgbaar.) Enkele na men zijn: 'Talpa finis' van Themans in Zutphen, 'Vole-Stop' van Interlo- bo in Barneveld en 'Shock Master' van Clock Electronic te Veghel. Zulke apparaten kosten tussen de 250 en 300 gulden. Soms zijn ze te huur, maar dat kan aardig oplopen omdat de dieren, nadat de trillingen zich niet meer voordoen, zich toch weer in uw tuin komen vestigen. Gif en rook Veel woelmuizen maken graag Ratten zijn zo slim dat ze met vallen of gif vrijwel niet weg te krijs/et! zijn. Een mol komt vaker boven de grond dan wij weten. bruik van mollengangen. Mol vindt dat goed, want die muizen vreten geen wormen. Evenals de woelrat ten (en ook de heel anders levende bisamrat) eten ze vegetarisch. Woel ratten hebben er een hekel aan als je hun gangen stelselmatig dichttrapt. Er zijn (of waren) middeltjes in de handel om gifwormen en dito tar- taartjes aan mollen te 'voeren', maar dat is een griezelig onderwerp om dat alle zoogdieren, dus ook de mens, daar zeker niet ongevoelig voor zijn. Rookpatronen zijn er ook, evenals allerlei muizen- en ratten- korrels, die je beter niet met de blo te hand kunt uitstrooien! Ouder wets is: lapjes met petroleum in de gangen aanbrengen en die in brand steken. Tenslotte enkele milieuvriende lijke middelen. Rondom de tuin steekt u in de gangen stokken waar op u plastic flessen met afgesneden bodem ondersteboven plaatst. Door de wind tikken de flessehalzen te gen het stokje waar de mollen en muizen niet van terug hebben. Het aanplanten van kruisbladwolfs- melk (Euphorbia lathyrus) is een in België ontwikkelde methode. Bij het graven beschadigen de dieren de wortels van de planten waarbij een giftig vocht te voorschijn komt. Dat vinden ze niet prettig. Een fik- sel egel in de tuin kan ook muizen aan! Kan het milieuvriendelijker? Tapijt heeft heel wat te lijden. On vermijdelijk wordt er wel eens iets op gemorst, en dat is vooral bij hoogpolige of wollen berbers, bou clé, enz. een lastige zaak. Veelal zijn de restanten van een gevallen glas rode wijn, een gemorst likje jam of koffie slechts voor een deel verwij derbaar. De fabrikant (Citin) van 'Tapijt Tovenaar' zegt daarvoor nu een op lossing te hebben gevonden. Dit middel wordt in vier uitvoeringen gebracht; op de verpakking wordt duidelijk aangegeven voor welke soort vlekken de nummers van res pectievelijk 1 tot 4 geschikt zijn. Ze werken in één keer, zodat naspoe len niet nodig is. Na de behandeling hoeft alleen maar opgedept te wor den. Behalve 'verse' vlekken kun nen ook oude verontreinigingen weggehaald worden. De vlekoplossers kosten 9,95 en zijn verkrijgbaar bij de drogist, sto merij, woninginrichter, supermarkt of warenhuis. REINIGER VOOR SILACRON - Als alternatief voor de roestvrijsta len spoelunit is een aantal jaren ge leden de spoelunit van Silacron ont wikkeld. Dit materiaal heeft een ke- ramiek-achtige samenstelling: 70 procent silicaatquarts en 30 procent vormbaar acryl. Er is nu een spe ciaal op dit produkt afgestemd rei nigingsmiddel: Blancoclean. In keukenspeciaalzaken kost een fles je van 250 ml 12,50 LEIDERDORP Tennisvereniging De Munnik is wat betreft de organisatie van zijn toernooi trendsetter. De vertrouwde kaarten bakken hebben dit seizoen plaats gemaakt voor een personal com puter. Onder leiding van Marcel Lolling is het toernooi, waarvan zondag de finales worden verspeeld, grotendeels geautomati seerd. Met behulp van het programma Topper is de loting en plan ning in handen van de computer. Lolling verwacht dat vele clubs het voorbeeld van De Munnik zullen volgen. De vraag rijst waarom niet eerder de computer is ingeschakeld. Het ar beidsintensieve systeem van kaar tenbakken en wedstrijdsheets, het geknoei met potlood en gum, dat is toch eigenlijk uit de tijd? Lolling: "Het programma bestond'vijf jaar geleden al, maar is sindsdien steeds meer geperfectioneerd. Het was al mogelijk om het bestand van deel- ar de loting Piket profiteert van misstap van Van der Wiel HILVERSUM (ANP) - John van der Wiel heeft in de negende ronde van het Nederlands kampioen schap een verrassende nederlaag geleden. Outsider Bosboom zege vierde over de met zwart sterk op winst spelende koploper. Na negen ronden heeft Piket nu met zes pun ten de leiding. Vier achtervolgers staan op een half punt. Van der Wiel opende snel met een aanval op de witte koning. Maar Bosboom reageerde met initiatief op de damevleugel. In het midden spel bleek dat Van der Wiel zijn stel ling wat al te optimistisch had be oordeeld, want Bosboom won een pion en vervolgens de partij. Door Van der Wiels nederlaag kwam Piket alleen aan de leiding. Niettemin was de jonge groot meester tegen Van der Sterren for tuinlijk. In eerste instantie werd Pi ket zelfs geheel overspeeld door zijn tegenstander. Uiteindelijk kon Pi ket een half puntje redden. Van der Wiel deelt de tweede plaats met Kuijf, De Boer en Van der Sterren. Als enige van dat kwar tet kwam Kuijf tot de volle winst. Dat gebeurde ten koste van Plies- ter, die na een sterke aanval te heb ben opgebouwd in tijdnood alles wegggaf. De Boer is de schaker met de minste reputatie in de top-vijf. Tot ergernis van zijn tegenstander Brenninkmeijer schoof De Boer de stukken naar een bloedeloze remi- en planning was nog niet goed ont wikkeld". Het programma Topper is béwerkt door Lollings clubge noot en voormalig wedstrijdleider Hans van Bijsterveldt, die hem ad viseerde zijn floppy-disk te gebrui ken. Het werken met computers is niet een vreemde aangelegenheid voor de 23-jarige Lolling, die in Delft werktuigbouw studeert. Na enige avonden studie had hij het programma, dat overigens zeer ge bruiksvriendelijk is, onder de knie. Voordeel "Het feit dat ik veel met computers werk is een voordeel. Ik ben van een geheel andere generatie dan de mensen die doorgaans de wed strijdleiding in handen hebben. De 'ouderen' hebben nooit met compu ters gewerkt, of hebben dit op latere leeftijd moeten leren. Ik ben er mee opgegroeid", aldus Lolling. Wel licht rolt er een adviesfunctie voor hem uit."De districtskampioen schappen bij Unicum worden dit jaar ook met de computer gepland. Wedstrijdleider Kallenberg is deze week nog even langs geweest om te kijken hoe dit programma werkt. Je bespaart veel tijd met plannen. De computer geeft altijd een optimale oplossing". Wel tijdrovend is het invoeren van de deelnemersgegevens in het bestand. Maar daarmee is wel gelijk de basis gelegd waaruit de compu ter verder gaat werken. Met het in- van de gegevens van de 384 Kieboom en Guinau uitgeschakeld LEIDERDORP Het leek wel bijltjesdag op tennispark De Mun nik. Tijdens het toernooi in Leiderdorp verdween gisteren zowel de als tweede geplaatste Patrick Kieboom als de één plaats lager genoteerde Onno Guinau uit het mannenenkel BI. Verantwoorde lijk daarvoor waren Frank Liefbroer en Onno van Paridon. Wedstrijdleider Lolling achter zijn computer. deelnemers is de Leiderdorper twee-en-een-halve dag zoet ge weest. Vervolgens verrichtte de computer de loting. Het program ma is zeer ingenieus, want het houdt onder andere rekening met dubbelpartners en beschikbaar heid. Dit gaat de computer allemaal af, zelfs op fouten wordt gecontro leerd. Als eenmaal het toernooi van start is slaat de computer aan het plannen. "Je moet alleen zelf in de gaten houden dat het toernooi op schema blijft. Je moet de computer niet de baas laten worden", zegt Lolling. Ervaring Marcel Lolling had tot dit toernooi geen enkele ervaring met het orga niseren van een tennistoernooi. "Maar ik loop al tien jaar dit soort toernooien af, dus ik weet wel wat er allemaal bij komt kijken". Lol ling, een B2-speler, kan door zijn taak als wedstrijdleider niet mee doen aan het toernooi. "Ik had het graag gewild, maar het is niet te combineren". In Perry Paauw en Aart den Hartog heeft hij prima as sistenten. Zij kunnen ook wel met het programma werken, maar als het 's avonds erg druk wordt is Lol ling onmisbaar. Dan is een zekere handigheid vereist om in een hoog tempo iedereen van dienst te zijn. "Als je zelf op de baan staat, en je ziet dat het in de kamer van de wed strijdleiding niet opschiet dan sta je ook niet lekker te spelen. Vandaar dat ik besloten heb om niet mee te doen". Het gebruik van een personal computer is dus een succes. De wedstrijdleiding bevalt hem goed, alleen is hij geschrokken van de tijd die er in gaat zitten, met name de voorbereiding viel hem tegen.'Tk ben er nu drie weken volledig mee bezig. Ik had liever meer steun ge had. Maar niemand had tijd, en ik heb vakantie dus zo'n ramp was het ook weer niet". GIJS VAN OOSTEN De ietwat hoog geschatte Kieboom trof in Liefbroer een sterke tegen stander. Liefbroer had eerder op de dag Marco Mattke al met 6-3, 6-4 verslagen en was dus opgewarmd. Kieboom kwam er tegen Liefbroer niet aan te pas. Liefbroer: "Kie boom had een slechte dag en ik een goede. Daarmee is veel verklaard". Door deze 6-1,6-0 zege plaatste Lief broer zich voor de halve finale, waarin hij op Onno van Paridon stuit. Van Paridon nam in de eerste set tegen Guinau snel een 4-1 voor sprong, maar wist hiervan niet te profiteren. Guinau vocht terug tot een tiebreak, die hij toch moest inle veren. In de tweede spelreeks zakte Guinau wat terug, waardoor Van Paridon via 7-6, 6-1 een ronde ver der kwam. "Ik speelde niet erg sterk, maar had veel last van de wind. Daardoor kon ik op mijn op slag niet naar het net komen. Nu werd het een potje pielen en dat is mijn spel niet", aldus een niet erg teleurgestelde Guinau. In dezelfde categorie bleef Marco Smit van TEAN Olivier Vermeulen net voor. Smit was net even vaster in deze lange partij: 6-4, 6-7, 6-2. Myiicks opnieuw op doping betrapt INDIANAPOLIS (SID) - Voor de tweede keer binnen drie maan den is de Amerikaanse versprin ger Larry Myricks op doping be trapt. n Olympisch brons in 1988 werd op 23 april al bestraft met een schorsing van drie maanden. De Amerikaanse atletiekbond, TAC, strafte de at leet nadat hij twee keer positief was bevonden. De TAC maakte gisteren het nieuwe resultaat van de controle bekend. Myricks wordt nu bedreigd door schorsing voor het leven. Bij onderzoek na indoorwedstrijden in Hamilton (Can) op 12 januari en in Sevilla (17 februari) werd phenylpropanolamine in My ricks' urine aangetroffen. Ook na controle bij de Ameri kaanse indooratletiekkampioen- schappen, eind januari, vonden onderzoekers sporen van dit mid del. Met 8,74 meter staat Myricks achter Bob Beamon, Robert Em- mijan en Carl Lewis vierde op de ranglijst aller tijden. ZEVENLANDENTOERNOOI AMSTELVEEN Australië - Pakistan 4-4 (4-1) i. Stacy 1-0 (sc), 16. Corbitt 2-0, 22. Birmingham 3-0, 27. Raid 4-0, 31. Fartiat Hussain Khan 4-1 (sc), 47. Ibrahim 4-2, 65. Zaman 4-3, 69. Qazimohib ur Rehman 4-4 (sc). Scheidsrechters: Lathouwers (Ned) en Sprenger (BrD). Gele kaart; Feroze (Pak) Nederland Groot-Brittannië 1 -O 1 -0) 28. Wete- rings 1 -0. Scheidsrechters; Beider (Aus) en Deo (Spa). Gele kaart: Pierie (Ned) India - BondsrepubBek Duitsland 3-4 (1-2) 17. Ness 0-1 (sc), 23. Jagdev Singh 1 -1 (sc), 33. Keiler 1-2 (sc), 37. Becker 1-3, 41. Jagbir Singh 2-3,44. Becker 2-4, 53. Arif 3-4 (sc). Scheidsrechters: Wilson (GBr) en Elders (Ned). Stand: 1 Australië 4-7 (12-8), 2. Nederland 4-6 (9- 6), 3. Pakistan 4-5 (11-9), 4. Bondsrepubliek 4-5 (9-8), 5. India 4-4 (10-10), 6. Spanje 4-1 (7-12), 7. Groot-Brittanniö 4-0 (3-8) NK HILVERSUM boer-Ree 1-0, Blees-Douven 0-1, De Boer-Bren- ninkmeijer 1/2-1/2, Van der Sterren-Piket 1/2-1/2, Pliester-Kuijf 0-1 Stand: 1Piket 6 punten, 2. Kuijf, De Boer, Van der Sterren, Van der Wiel 5 1/2, 6. Brenninkmeijer 5, 7. Nijboer 4 1/2, 8. Bosboom, Pliester 4,10. Douven 3 1 /2,11Ree 3,12. Blees 2 DE MUNNIK LEIDERDORP VEB1: B. Zonderop M. Bethlehem 6-2,6-1. MEB1: F. Liefbroer - M. Mattke 6-3, 6-4; O. van Paridon - O. Guinau 7-6,6-1F. Liefbroer - P. Kie boom 6-16-0; M. Smit - O. Vermeulen 6-4,6-7,6- 2. VEB2: S. Paauw - T. Hillaert 6-4, 4-6, 6-2; M. Goedhart - M. Bethlehem 3-6,2-5 w.o.; M. v/d Ou denrijn J. Paauw 2-6,3-5 w.o. MEB2: E. van Adrichem - W. Jansen 7-5, 6-2. VEC1: N. Faas J. Verhoeff 1 -6,6-16-1S. Faas - C. Smaal 6-0,6-3; J. Zonnevylle -1. Batelaan 6-3, 6-1. MEC1M. Verkerk - J. van Leeuwen 4-6,6-3,6-2; M. Hoekstra T. Boef 6-4, 7-6; P. Kleian - R. Can- terVisscher 6-0, 3-6, 6-2; R. Hartwijk I. Bergsma 6-4, 4-6, 6-4. VEC2: J. Vermey M. Leunissen 4-6,6-4,6-1M. Griekspoor - R. Pennings 7-6, 7-6. MEC2: A. Willems - J. van Houwelingen 4-6, 7-6, 6-1; E. Leunissen D. Lesauiller 5-0 w.o. MDC: V. Goedegebuure/E. Hennipman I. Bergs- ma/M. Smit 6-3, 6-4. GDC: S. Huiskamp/V. Leunissen L. Driessen/H. de Jong 6-2,4-6,6-1A. van Noort/M. Aartman - A, Huiskamp/T. Bavelaar 6-3, 7-6; I. Bavelaar/A, v/d Berg S. Smit/P. Bakker 6-3, 6-2 RONDE VAN ZWrTSERLAND Tiende etappe UnterSgerl - Herisau: 1. Ampler (DDR) 199 km 5.39.29,2. Rüttimann (Zwi), 3. Joho (Zwi), 7. Hampsten (Vst), 8. Kelly (Ier), 30. Millar (Sch), Nederlanders: 31. Bouwmans, 39. Breu- kink, 42. Manders allen zelfde tijd als Ampler, 43. De Koning 0.23, 48. Arntz, 59. Lubberding, 69. Van Aert allen zelfde tijd als De Koning, 71Luykx 0.46,81De Rooy 1.21,101. Mare Siemons 12.52 Algemeen klassement: 1, Kelly 43.50.36, 2. Mil lar 0.413. Hampsten 1.04,7. Bouwmans 3.39,10. LeMond 5.54, 12. Breukink 6.38, 13. Breu (Zwi) 6.45, 33. De Koning 20.03, 38. Arntz 25.23, 51 Van Aert 31.20, 55. Ampler 33.13, 68. Manders 44.21, 76. De Rooy 53.03, 80. Lubberding 58.15, 83. Luykx 1.04.58, 102. en laatste Siemons 2.03.12 SPORTAGENDA Evenals Van Paridon zit Smit bij het mannenenkel B2 ook nog in de race. Dat is de als eerste geplaatste Waldo Jansen niet meer. De Leidse Houter kon niet op tegen het ser- vicegeweld van Eelco van Adri chem: 7-5, 6-2. Bionda Zonderop plaatste zich zoals verwacht voor de halve finale in het vrouwenenkel BI door Marie ke Bethlehem probleemloos terug te wijzen. Zij ontmoetnu ex-clubge note Marguerite Patiwael. Walk-overs waren schering en in slag bij het vrouwenenkel B2. Jac queline Paauw, als winnares ver wacht, kwam op 6-2, 5-3 en 40-15 te staan tegen Margo van den Ouden rijn. Omdat Paauw op vakantie gaat naar Wimbledon, deed ze de zege cadeau aan Van den Oudenrijn. Bethlehem gaf op match-point eveneens op, omdat ze voor een jeugduitwisseling naar Engeland moet. Marie-Louise Goedhart ver keerde eerst in de veronderstelling, dat de wedstrijd afgelopen was, maar kan nu in de halve finale aan treden tegen clubgenote Van den Oudenrijn. Saskia Paauw houdt de familienaam nog hoog in dit onder deel. In de motregen versloeg ze, de wind luid vervloekend, Teresa Hil laert met 6-4, 4-6 en 6-2. In het vrouwenenkel Cl behoort een finale tussen de gezusters Faas tot de mogelijkheden. Nancy Faas bleef Judith Verhoeff verrassend met 1-6, 6-1, 6-1 voor, terwijl zus Sandra Carina Smaal met 6-0,6-3 uit het toernooi knikkerde. De als der de geplaatste Joan Zonnevylle deed vrolijk mee met de jeugdspeelsters door Inez Batelaan een halt toe te roepen: 6-3, 6-1. De winnaar van Lisse, Jan van Leeuwen, doet bij De Munnik in het mannenenkel Cl niet meer mee. De aan zijn arm geblesseerde Van Leeuwen veroverde wel de eerste set tegen Mikhel Verkerk, maar was in het vervolg kansloos: 4-6, 6-3, 6-2. Verkerk, die goed op dreef is, komt in de halve finale uit tegen Robert Paul Hartwijk, die Ivar Bergsma in een marathonpartij net de baas bleef: 6-4,4-6,6-4. Patrick Kleian be reikte in de onderste helft de laatste door Remco CanterVisscher in drie sets terug te wijzen. MARTN HOEKSTRA

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 27