'Mmderkring' zegt het vertrouwen in WBL op Sassenheim zoekt plaats voor storten verontreinigde bagger r Voorlopig anderhalf miljoen voor sanering Coupépolder PAGINA 20 LEIDEN/REGIO VRIJDAG 22 JUNI 1990 Leden voelen zich gepasseerd LEIDEN De bewoners commissie van de Muider- kring heeft gistermiddag het vertrouwen opgezegd in de Woningbouwvereniging Leiden (WBL). De leden voe len zich gepasseerd bij het opstellen van een enquête over het functioneren van de huismeester. Deze week gleed bij alle bewoners van de Muiderkring, Cruquiuslaan en Jan Luykenlaan een formulier in de bus met vragen over de huis meester. Volgens woordvoerder Van Tol van de bewonerscommis sie Muiderkring is dit tegen de af spraak. De WBL zou de inhoud van zo'n enquête eerst bespreken met de commissies alvorens ze te ver spreiden. Volgens F. van Woudenberg, hoofd bewonerszaken van de WBL is dit wel degelijk gebeurd. "Vorige week heeft een commissielid de for mulieren mogen inzien, dus wij zijn de afspraak nagekomen". J. Wijgers, het commissielid op wie Van Woudenberg doelt, beaamt dat hij de peiling heeft ingezien. "Maar ik werd voor het blok gezet, moest op stel en sprong zeggen of ik me erin kon vinden. Omdat ik geen ruggespraak kon houden met ande re commissieleden heb ik maar in gestemd". Dezelfde middag nog lag de pei ling in de brievenbussen tot verba zing van de overige commissiele den, die niets wisten van het contact tussen de WBL en Wijgers. "Dit is de zoveelste keer in korte tijd dat de woningbouw zich bedient van een Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, Rosmo len 2, tel: 218661. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Rosmolen 2, tel: 218661. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk. Klaassen, Rus, Kruis. Berg- meijer, de Lange- R.M.G. Taytelbaunv 17, tel: 121 uur: M.Th. de Singel 76, tel: 226201. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne. Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H.P. Jurgens, Burggra- venlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur- P.N.L. Middendorp. Tel: 131309. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.S. de Kanter, Ina Bou- dier Bakkerplein 3, tel: 311414. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, Bos- huizerkade 31, tel: 310047. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince. Vondel laan 58. tel: 761754. zo 8 uur tot 24 uur: Dr. Harmsen, Tel: 769563. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za R. v. Velzen, tel: 891100, zo O. Du Ry v Beest Holle, 891100; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Vlaskamp 16. Oegstgeest - van za 8 uur tot ma 7.30 uur: C. Keijer, Kapteynstyraat 38, tel: 140124. Voorschoten - za A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159, zo E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356. Warmond - Huisartsenpraktijk Sleeboom- /Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2, tel: 02522- 11393. Wassenaar - za M.H. van Tolingen, Hofcamp- weg 7, tel: 15939, zo G. Schaepman, V Z. van Nijeveltstraat 42, tel: 14561. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, j welke huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 22 tot vr. 29 door: Aloè Apo theek, Levendaal 161, tel: 120502, Apotheek Beker, Lijtweg 4, tel: 174161, Apotheek Hof land, Thorbeckeweg 3, tel: 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Herme lijnvlinder 36. tel: 220513. Voor de praktijk van v.d. Wouw, Koster en Vestjens: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: Th. G.A. Tijdhof, Koninginnelaan 7, tel: 172848, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. 120144;na 17.001 tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en dringende gevallen bui- overrompelingstactiek", klaagt Van Tol. Hij doelt hiermee onder meer op het conflict over de invoering van de stadsverwarming. De WBL be sloot enige tijd terug zonder overleg dat de flats worden voorzien van stadsverwarming. Op het moment dat de bewoners hierover werden ingelicht was het werk praktisch al begonnen. Nu is daar de kwestie van de huis meesters overheen gekomen. De bewonersvertegenwoordiging is vooral verbolgen over de gevolgde procedure, het gaat ze niet om het werk van de huismeester. "Uit eva luaties is gebleken dat bewoners te vreden zijn over zijn functioneren", aldus van Tol. Luykenlaan Hoewel de opiniepeiling ook in de flats van de Jan Luykenlaan en Cru quiuslaan is verspreid, steunt de hier opererende bewonerscommis sie Drie Musketiers de boycot-actie van de Muiderkring niet. Woord voerder Teske is evenmin gelukkig met de naar zijn zeggen 'amateuris tische wijze' waarop de enquête werd gepresenteerd aan de com missie. "Maar we staan geheel ach ter de inhoud, dus ik zie niet in waarom we dwars moeten liggen". Teske heeft gesproken met verte genwoordigers van de bewoners commissie Muiderkring. Veender breekt neus bij ruzie ALKEMADE - Een 23-jarige inwo ner van Roelofarendsveen heeft gis teravond een gebroken neus opge- - lopen bij een ruzie met een aantal plaatsgenoten. De jongen wilde na' de voetbalwedstrijd Nederland-Ier-j land samen met een vriend een hap-j je gaan eten in een cafetaria op het Noordplein in Roelofarendsveen. Daar troffen zij een groepje jongens aan die kennelijk uit waren op ru met de twee. Toen het duo naar b ten ging, volgden de ruziemakers beletten één van de bezoekers zijn fiets te pakken. Hierop probeerde zijn 23-jarige vriend hem te helpen,, wat hem een aantal klappen ople-| verde. Hij moest voor behandeling! van zijn neus naar het ziekenhuis. tussen de wijk Wasbeek en Hui eigenlijk kwalijk dat ze Bemadus naartoe moet. Sas- we ze niet wilden steunen. Maar ik senheim moet zelf naar een vind dat je geen problemen moet stortplaats op zoek. Dat zal ge beuren in overleg met de pro- (vervolg pagina 1) SASSENHEIM - Het is nog onduidelijk waar het met be strijdingsmiddelen vervuilde Daarv slib uit de Sassenheimse sloot Hoogheemraadschap Rijnland en met de provincie waar een toxicolo- ge in dienst is. Het schap zal verder ook de waterkwaliteit onderzoeken. "De resultaten worden zo snel mo gelijk aan de bewoners meege- H. de Vries, wethouder van milieu K. Meijer, voorlichter van het in Sassenheim. Hoogheemraadschap Rijnland: Onderzocht wordt ook wat de ge- "Dit soort bagger komt helaas vrij voor de volksgezondheid zijn. veel voor in Zuid-Holland. Vroeger contact gezocht met het zijn deze middelen gebruikt in on der andere de bollenteelt. Aange zien ze slecht afbreekbaar zijn tref fen we ze nu nog steeds aan". Volgens de gemeente Sassen heim was de sloot bij de aanleg van zoeken r»De Ti^egf"l3" benad™kt dat. de vincie en het Hoogheemraad- milieuwethouder. Drie Musketiers erg blij is met de deeld', belooft de Sassenheimse verrichtingen van de huismeester. "Hij functioneert denheid van zeer veel bewoners. schap van Rijnland. Een moge- voliëltevre- 'natte' stortplaats is de Braassemermeer, in gebruik De in de bagger aangetroffen be de wijk Wasbeek schoon. Dit op kunnen duiden dat het vervuilde slib uit de andere sloten afkomstig Directeur gemeentewerken D. Laten we dat niet in gevaar brengen door het Hoogheemraadschap door moeilijk te doen over allerlei Rijnland. Een en ander is nog rand verschij nselen". Tandarts Breestraat behandelt terecht ziekenfondspatiënten afhankelijk van de samenstel ling van het slib. DEN HAAG/LEIDEN - Het aan de Kanaalweg gevestigde ziekenfonds Zorg en Zekerheid is verplicht de claraties te accepteren van tandarts S. van Mierlo uit Leiden. Dat heeft de Raad van State beslist. Het ziekenfonds had zelf de pro cedure bij de Raad van State aange spannen, gericht tegen het besluit de Ziekenfondsraad Mierlo te erkennen als 'ziekenfond standarts'. Volgens het ziekenfonds is er in de regio Leiden geen behoef- ziekenfondstandart- De Sassenheimse directeur ge meentewerken D. Diekhuis: "We hebben voor baggerwerkzaamhe- den in 1990 een ton uitgetrokken. Als we een stortplaats moeten vin den of het slib moeten laten behan delen, heeft dat mogelijk financiële consequenties. Dat moet allemaal nog worden bekeken". De vervuiling van de bagger werd geconstateerd omdat de sloot op de nominatie stond om in 1990 onder handen te worden genomen. Aller- leerst werd een monster genomen Yap dat onder andere door de Heidemij I' 01720-74951. buiten kantooruren, tel: 06-8212141. Nu de Raad van State daar anders over denkt, kan het ziekenfonds waarschijnlijk een navordering van Van Mierlo verwachten. Hij behan delt namelijk al geruime tijd zieken fondspatiënten zonder daar tot nu toe geld voor ontvangen te hebben. onderzocht. Daarna is het slib- mengsel, dat bestaat uit bagger van verschillende plaatsen uit de sloot, onderzocht door een tweede bu reau. Beide instelingen kwamen op grond van het mengsel tot de con clusie dat het hier om zogeheten ca tegorie drie bagger ging. "Het is nog niet helemaal duidelijk in welke concentraties de bestrijdingsmid delen precies voorkomen. Dat laten we op dit moment uitzoeken", aldus strijdingsmiddelen zijn inmiddels Diekhuis: "Er zou een relatie kun- grotendeels verboden. Voor het ge- nen z0n met het vervuilde opper- bruik van DDT, DDD en DDE geldt vlaktewater elders in de Duin- en sinds 1973 een totaal verbod. Vroe- Bollenstreek. Dat zou kunnen bete- ger werden deze middelen onder kenen dat andere sloten ook ver meer in de bollenteelt gebruikt. Tij- vuild zijn'. Daar moet nog onder- dens een begin dit jaar door het zoe^ naar worden gedaan". Hoogheemraadschap van Rijnland gehouden onderzoek naar het op pervlaktewater bleek dat deze mid delen op veel plaatsen in het gebied van Rijnland in te hoge concentra ties werden aangetroffen. Vooral oppervlaktewater in gebieden met veel bollenteelt bleken zwaar ver vuild te zijn. Andere vervuilings bronnen, zoals de industrie .werden in dit onderzoek niet uitgesloten. Onderzoek naar hun aandeel in de vervuiling moest echter nog nader worden onderzocht. Uit dat onderzoek van het schap bleek bijvoorbeeld dat de Sassen- heimer Vaart-West zeer ernstig ver vuild is. De bagger in die sloot moest volgens Rijnland worden in gedeeld in de zogenaamde catego rie vier. Dit is de zwaarst vervuilde bagger waarbij dat onderzoek naar sanering zeer urgent is. Het slib dat nu in de Sassenheimse sloot in de wijk Wasbeek is aangetroffen, valt in de lichtere categorie drie. Ook hiervoor is onderzoek naar sanering evenewei gewenst. Ministerie inventariseert knelpunten bij provinciegrens DEN HAAG/HILLEGOM - Staats secretaris D. de Graaff-Nauta van binnenlandse zaken heeft de gede puteerde staten van alle provincies in een brief gevraagd een inventari satie te maken van de knelpunten die zich bij de huidige provincie grenzen voordoen. Het met name in de brief van de minister genoemde 'knelpunt' Hil- legom levert al enige tijd strijd met het ministerie Wandeling VVV-gidsen leiden vanaf zondag 24 juni weer wandelaars door de binnenstad. De i rondwandelingen staan elke zondagmid- dag op het programma. Deelnemers ver-i zamelen om 14.00 uur op het Stadhuis- j plein. Een bezoek aan Leidse hofjes en een rondleiding door het Stadhuis maken deel uit van de rondwandeling, die twee uur duurt. De laatste wandeling is op 23 september, j Tijdens de Lakenfeesten worden geen stadswandelingen gehouden. Echt De Bodegraafse bluesband Echt is zater- i dag 23 juni te zien en te horen in De Bak kerij aan de Oude Rijn 44c. De gospel groep speelt daar vanaf 20.30 uur. De entreeprijs bedraagt vijf gulden. Rommelmarkt Liefhebbers van oude spulletjes kunnen zondag 24 juni terecht bij buurthuis Mati- lo. Op het grasveld naast het buurthuis wordt van 10.30 tot 14.30 uur een rom melmarkt gehouden. Het buurthuis is ge vestigd aan de Zaanstraat 126. Bali Bali is de titel van de korte film die zon dag 24 juni wordt vertoond in het Rijks museum voor Volkenkunde aan de Steenstraat. De film toont beelden van het Indonesische eiland. Tevens wordt de hindoeïstische religie belicht. Aan vang 15.00 uur. Dansen Ter afsluiting van het dansseizoen geven verschillende lesgroepen van de stich ting voor folkloristische dans Feta een voorstelling. Dat gebeurt zaterdag 23 juni in het gebouw van het Bonaventuracolle- ge aan de Marïenpoelstraat. Medewer king wordt verleend door Achalay en buikdanseres Nadia. De zaal gaat open om 19.00 uur. LEIDEN - Geboren: Kevin Johannes, zv. J Wildschut en M.J. van der Hout; Nick, zv. M van der Meer en E. Crama; Nard. zv. J.S. Vlie genthart en I.F. Isaak; Jaron August, .L.K.F. Plochg en B.L. van Zanten; Timothy de verplichting Keith, zv. A.J. Hillebrand en E. MuideiNihaad, de hulpverlening te betrekken uit dv. M. El Marsse en R.M. Bourass; Alexander Leiden, terwijl de Haarlemse Martijn, zv. N.J.J. Kager en I.N. Kivits; Daan, brandweer en ambulancediensten ZV- G' Bed|i.r!e REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Sloperskogel I "Architectuur is de meest demo cratische vorm van alle kunsten". Minister d'Ancona heeft deze stelling eens geponeerd, al ver voor zij minister werd met cul tuur in haar portefeuille. Haar verklaring is dat iedereen van de ze kunstvorm kan genieten. Ar chitectuur staat gewoon op straat. Je hoeft er niet voor naar binnen en er geen kaartje voor te kopen. Iedereen kan het kosteloos bekij ken, bekritiseren, er bevreemd of bewogen door raken. Veel Leidenaars genieten dage lijks van de mooie gebouwen die Leiden rijk is. Helaas zijn er de af gelopen jaren nogal wat bouw werken met de grond gelijk ge maakt. Tot voor kort kwamen im mers alleen gebouwen die ouder zijn dan 50 jaar in aanmerking om als monument beschermd te wor den, Jongere gebouwen moesten die bescherming ontberen, ter wijl ze het soms meer dan waard bleken te zijn. Kijk maar naar het gebouw Zonnestraal in Hilver sum (thans in deplorabele staat verkerend), of naar het vroegere Van Nelle-gebouw in Leiden dat één van de toonbeelden was van een architectuurstroming die Ne derland in de jaren dertig tot het centrum van het Nieuwe Bouwen maakte. Het complex kon onge straft met de grond gelijk worden gemaakt en heeft, tot op de dag van vandaag, een lelijk gapend gat in de Aalmarkt achtergelaten. Sloperskogel (2) Met name projectontwikkelaars hebben in voorbije jaren soms verwoestend huis gehouden in de Leidse binnenstad. Maar ook de gemeente is niet geheel onschul dig aan de vernieling van het ar chitectonisch erfgoed. De ver woesting gaat nog steeds door als Leidenaars niet op hun tellen pas sen. Momenteel liggen de panden van Ico-Athibu, de vroegere Par- mentierfabriek aan de Lammer markt en het voormalig Konink lijk Militair Invalidenhuis aan de Hoge'Rijndijk, onder vuur. Beide complexen zijn in han den gekomen van de Katwijkse projektontwikkelaar De Lange en Van der Plas die plannen heeft om het éne gebouw geheel, en het andere gedeeltelijk, te slopen. Of hij zijn zin krijgt hangt af van de gemeente die zich tot dusver, met betrekking tot de sloop van de panden aan de Lammermarkt, niet onwillig heeft getoond. Omwonenden en bewonde raars van ons (industrieel) erf goed hebben zich intussen opge worpen als beschermers van deze jonge monumenten. Met name de Stichting Industrieel Erfgoed Leiden (Stiel) heeft zich ingezet voor de bescherming van Par- mentierfabriek. Over het gebouw aan de Hoge Rijndijk werd tot voor kort nauwelijks met een woord gerept. Deze week maakte de Leidse restaurerende instellin gen bekend minister 'd Ancona van cultuur te hebben gevraagd het pand aan te wijzen als be schermd monument. Gevreesd wordt dat de Katwijkse project ontwikkelaar anders met een ver bouwingsplan op de proppen zal komen waarbij rücksichtlos de slopershamer zal worden gehan teerd. Volgens gemeente-ambtenaar E. Meulema, van de afdeling ste- debouw,- valt dat wel mee. Hij schat dat 80% van het gebouw blijft staan. Alleen aan de achter zijde zou een gedeelte worden ge sloopt zodat er 24 nieuwe apparte menten neergezet kunnen wor den. Wat er in het oude gebouw komt (appartementen of bedrij ven) staat, volgens Meulema, nog ter discussie. De gemeente wil zich voorlopig niet met de discus sie over het gebouw aan de Hoge Rijndijk bemoeien, totdat een de finitief besluit is genomen over het plan Lammermarkt. Sloperskogel (3) De restaurerende instellingen vrezen dat alleen de voorgevel van het voormalig Militair Invali denhuis aan de Hoge Rijndijk door de projectontwikkelaar on gemoeid wordt gelaten. Zij wij zen er op dat ook de rest van het complex beschermenswaardig is. Het gebouw heeft een fraaie en tree en een trappenhuis met ge brandschilderde glas-in-lood ra- Een plaatje van de Hoge Rijndijk in 1920 met links het Koninklijk Militair Invalidenhuis, het huidige Ico- Athibupand dat binnenkort leeg wordt opgeleverd. Rechts de portalen van de toentertijd nieuwe elektrische stadstram. (foto uit 'Een straatje om in Leiden') men, een schitterende regenten kamer en aan de achterzijde be vindt zich een soort serre met do- rische pilasters. Architect van het, uit 1913 date rende neo-classicistische gebouw is C.B. Posthumus Meyjes. Het is niet de eerste keer dat het werk van deze beroemde architect wordt bedreigd. Aan het begin van de jaren tachtig dreigden twee monumentale woonhuizen van Posthumus Meyjes, aan de Stationsweg 23 en 25, onder de slopershamer te vallen om plaats te maken voor een modern kan toorgebouw met een glazen pui. Tegenspeler van de toenmalige eigenaar van de panden, Passage Noordwijk BV, was de toenmali ge wethouder van ruimtelijke or dening Waal: een meester in het doen ontstaan van een onontwar bare kluwen procedures. Rondom de panden ontspon zich dan ook een even ingewik keld als langdurig juridisch steekspel. De doelstelling van Waal was evenwel helder: de mo numentale panden aan de Sta tionsweg moesten behouden blij ven voor het nageslacht. Tot twee maal toe boog de Raad van State, het hoogste rechtscollege als het gaat om administratieve recht spraak, zich over de kwestie. Toen uiteindelijk de ontwikke laar het pleit leek te winnen kocht de gemeente de panden op ten einde sloop te voorkomen. De vraag is of het huidige ge meentebestuur net zo ver zal gaan als de voormalige wethouder om het architectonisch erfgoed van Posthumus Meyjes te redden. De gang van zaken rond het Parmen- tiercomplex aan de Lammer markt (ook eigendom van De Lange en Van der Plas), doet bij omwonenden van het gebouw aan de Hoge Rijndijk het ergste Tot die omwonenden behoort schrijver Maarten Biesheuvel en zijn echtgenote Eva. Ook zij heb ben zich, met andere omwonen den, tot de minister van wvc ge wend met het verzoek het voor malig Koninklijk Militair Invali denhuis op de rijksmonumenten lijst te plaatsen. Eva Biesheuvel meent dat door de (gedeeltelijke) sloop van het neo-classicistische gebouw met zijn prachtige bo- mentuin een karakteristiek stuk je Leiden verloren gaat. Het echtpaar Biesheuvel is zeer teleurgesteld over het antwoord van de minister. "We hebben als antwoord gekregen dat wij geen belanghebbenden zijn en dat ons verzoek daarom niet in behande ling wordt genomen. Maar, in de wet staat helemaal niet omschre ven wat belanghebbenden zijn". Maarten Biesheuvel meent dat er sprake is van "een opzettelijke verkeerde interpretatie van het betreffende wetsartikel". De Biesheuvels hebben de hoop, om de sloperskogel te kunnen keren, nog niet opgegeven. "We hopen dat de restauratiestichtingen meer succes hebben". sneller ter plaatse kunnen zijn. De provinciale besturen steunen Hille- gom, dat is ondergebracht in het sa menwerkingsverband Duin- en Bollenstreek, bij het verzoek om wat dit betreft betrokken te worden bij de regio Haarlem. /ilan e J. Groenewoud; Susan Ya- J.H. van Leeuwen; Souhail, K. Al Kouraichi; Duygu, E. Houwer; Farah, dv. A. Ouahoud en H. Ankour; Tessa Brigitte, dv. M.D. Bonnet en J.P.M. Lubbe; Kiki Adeline, dv. P.R. Brui degom en M.J.G.E. Jespers; Sanne Marloes, dv, M.L.B. Wind en A.F. Schoneveld; Melanie Wilhelmina; dv. A. Heemskerk en Y.C. Roera- de; Tamara, dv. A.F.J, van Lierop en W. Ouwe hand; Ali, zv. A. Amghar en F. El Moumni; Neeltje Antje, dv. J.N. van der Plas en L. van Duijn; Arendje, dv. J.N. van der Plas en L. van Duijn; Juliette Tristanie, dv. R.O.L. Flohr en G.M.B.J. van Swieten; Tamara, dv. J.A.A.F. Caspers en I.M.L. Verhaegen; Michael Alfred Jan, zv. J.P. Meulman en K.E. Vos; Paul Arie T tqqt? Ru aar, inKpooir in nnn Hubertus, zv. J.H.C. Smit en J.M.G. Hoog- f BlJ,een inbraak in een be- 0anië||e Q,le|h d G overstock en drijf in kantoormeubelen en be- j. »an der Plas: Aaron Jan. zv. J. Klein en J.c. dnjfsuitrustingen aan de Heereweg Maghielse; Michael John, zv. J.B. Straatman in Lisse is in de nacht van woensdag en M. de Kluizenaar; Johannes Cornelis, zv. C. op donderdag een bedrag van 5200 van der Meij en L.E. Jansen; Timothy, zv. D. gulden gestolen. Het geld werd ge- Kleiip en JW Liong-A-Jin; Diedenk Brandkast opengebroken haald uit een brandkast die volgens n|®J[j.US| de politie met een koevoet door de n'B R.B. Halbertsma en O.A.M. Anto- Johanna Frederika Christina, dv. C. j Krijgsman en H.L. Berends; Thomas Edward, daders werd opengebroken. Tij- zv. R.N. M.tteimeijer en P.J.M. van den Hoek; dens hun werkzaamheden in het Marville Winette. dv. W.J. Wachter en A L. Lissese bedrijf braken de daders Weimans; Mmk Sebastian, zv. J. Schinkels- hoek en M.C: Bleeker; Anneloes, dv. J. van Nieuwkoop en A.J.C. Juffermans; Tim, zv. A.F.T. Wassink en G.T. van Oosten; Jonathan Edward, zv. A. Siswick en A.N. Siswick; Me- chiel Antonius, zv. J.M. Sprokkelenburg en Werknemer met voet onder wiel heftruck KOUDEKERK - Een Moerkapelle is gistermiddag bij het bedrijf RECO aan de Hogewaard in Koudekerk met zijn voet onder een wiel van een heftruck gekomen. A.C.J.M. van Velzen; Anna, W.J. Pan; Daniëlle, dv. A.N. Dintchev Collé; Jacob Hendrik, zv. G.W. Roest Beelen; Anouk Agatha Guo en 1 S.M. ra Marguerita. dv. A.A. in 't Veen en V. Pronk; Anmek Kirsten, dv. G.A.L. de Jong e Kempers; Dirk Leendert Pieter, zv. Duijn_en T. Nijgh; Rogier, zv. J. van Meurs e Toen de man van het voertuig af- G.M.T. Bakker; Adriana Margje Catherine, dv. stapte, reed het nog een paar meter F.P. Israël en jonkvrouw I.S.A, Baud; Yoeri, zv. door naar achteren. De Moerkapel- pCl?oon^?(en en '-A^van Asperen; Renée, Ier kon de heftruck niet bijtijds ont- dv. R.A. van Wesep en R.C. Wong-Fat; Natha- niel Halsey, zv. W.H. Eyestone en M.M. Wal- Wfe waardoor, zun rechtervoet ,ere; Yasmina. dv. A. Serra, en H. Amia: Mam»- onder het achterwiel terecht kwam. ie Margaretha Cornelia heeft een gebroken enkel. Hoorn en E.C. Strijk. ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor de bodemsanering van de Cou pépolder in Alphen heeft de provin cie Zuid-Holland een bedrag van 1,5 miljoen gulden gereserveerd voor de jaren 1989 tot 1991. Dat bedrag staat vermeld in het uitvoeringspro gramma bodemsaneringen van ge deputeerde staten. Het geld zal niet de kosten van de totale schoonmaakoperatie dekken. Hoewel er nog steeds geen defini tief besluit is genomen over de sane ringsmethode van de gifbelt, wil de provincie reeds dit jaar een begin maken met de saneringswerkzaam heden. Het zal daarbij vooral gaan om het herstel van de afdeklaag. Naar aanleiding van vragen van de gemeente Alphen over het ver vuilde terrein van de voormalige as- faltfabriek aan de Prins Hendrik straat heeft de provincie gerea geerd. Ze heeft 126.000 gulden be schikbaar gesteld voor het maken van een saneringsplan. Momenteel wordt op het terrein een aanvullend onderzoek uitgevoerd waarmee net saneringsonderzoek wordt afge rond. Vervolgens wordt in overleg met het ministerie van verkeer, ruimtelijke ordening en milieu een saneringsvariant gekozen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18