O Een mooie meid en een vader met zorgen Een vermakelijke twist tussen barpianisten Voor de liefhebber: 75 films over Van Gogh Speurtocht naar speer VRIJDAG 22 JUNI 1990 PAGINA 15 BIOSCOPEN 'She's out of control'; regie: Stan Dragoti; ""hoofdrollen: Tony Danza, Ami Dolenz; thea- ir ters: Luxor, Leiden en Euro, Alphen - Kleine meisjes worden groot. Dat is een feit en het is tevens het onder- r. werp van 'She's Out of Control', een familie-komedie rond de gladste tv- Yi huisman ter wereld, Tony Danza. De held van de tv-serie 'Who's the i- Boss?' staat er in deze film helemaal h alleen voor en met twee dochters in ;l huis valt dat niet mee. De oudste r dochter, Katie Simpson (Ami Do lenz), is net vijftien jaar. Ze heeft een bril met dikke glazen, een beu gel, piekerig haar en jongens zien haar niet staan. Dat probleem wordt opgelost met de hulp van de vriendin van vader. Wanneer de vlotte manager van een nosta-rock FM-station op zakenreis gaat, neemt zijn vriendin Katie mee de stad in. Naar de kapper, de oog specialist en de tandarts. Binnen de korste keren wordt het lelijke eend je een prachtige jonge vrouw. Pa Simpson herkent bij thuiskomst zijn dochter amper terug. In eerste instantie vindt hij het wel leuk, zo'n knappe meid. Dat verandert op het moment wanneer hij het gevolg van de metamorfose ontdekt: jongens. Keurige studentjes, ruige motor binken, verlegen knaapjes, stoere jongens - ze lopen lopen de deur plat. Katie vindt het reuze interes sant, al die belangstelling, en met grote ijver stort zij zich in het uit gaansleven. Dan pas realiseert vader Simpson zich het gevaar. Hij laat zich voor lichten door een psycholoog, praat op zijn dochter in, probeert op slinkse wijze controle te houden over wanneer, waar en met wie Ka tie op stap gaat. Maar hij moet tot de conclusie komen dat het uit de hand loopt, She's Out of Control. Inmiddels besteedt hij zoveel tijd aan zijn dochter dat de luisterdicht heid van zijn radiostation keldert. Ook zijn vriendin zet hem onder druk: laat dat meisje nou, vertrouw haar. Maar vader weet het beter, per slot van rekening is hij zelf ook ooit een jongen geweest en hij weet pre cies waar jongens op uit zijn. Enfin, zo kabbelt de film verder. met hier en daar een geslaagde grap, veel scheve bekken van Danza en verder de bekende cliché's van het genre. Dat het allemaal goed af loopt, zal niemand verbazen. Luch tig amusement voor de zomermaan den dus. Blijft de vraag of de bio scoop wel de meest geschikte plaats is voor een film met zo'n groot ge brek aan inhoud en zeggingskracht. Tony Danza is een typische tv-ster en wellicht kan hij zich beter tot te levisie beperken. PETER SLAVENBURG 'g 'Renegades'; regie: Jack Sholder; hoofdrollen: __L_ Lou Diamond Phillips, Kiefer Sutherland; thea ter: Lido, Leiden D,-. Het valt niet mee om origineel te 3e zijn. 'Renegades' is de zoveelste film over twee misdaadbestrijders die tegen wil en dank met elkaar op- iN- gescheept zitten. Om het voorspel- sn- bare gedoe wat kleur te geven is een ">a- van hen een indiaan die met zijn fa s'"1 milie naar Philadelphia is verhuisd. )e' Er was overigens nog heel wat el- kunst en vliegwerk nodig om deze Hank (Lou Diamond Phillips) op het spoor van de maffia te zetten. Na "T een uit de hand gelopen diaman- troof vluchten de overvallers door een museum zodat ze in de gelegen heid zijn een magische indianen- speer mee te grissen. Dit is een film die beslist niet serieus genomen mag worden. Regisseur Jack Sholder (bekend ie- van horrorfilms als 'Alone in the el. Dark' en 'Nightmare on Elmstreet 2') dacht daar kennelijk anders over. Vol vuur stortte hij zich op de ene achtervolging na de andere. Blijft de schade aanvankelijk nog beperkt tot fruitstalletjes, etalage ruiten, kantoorinterieur en auto- blik, het duurt niet lang of ook de menselijke slachtoffers zijn niet meer te tellen. De onvrijwillige compagnon van indiaan Hank is de eigenzinnige un dercover-agent Buster. Zoals ge bruikelijk in dit soort films lapt hij alle regels aan zijn laars. Een echte straatvechter, alleen jammer dat ac teur Kiefer Sutherland nog wat te jong is om zo'n harde cop overtui gend uit te beelden. Ondanks de onwaarschijnlijke verwikkelingen blijft het verhaal ui termate voorspelbaar en rechtlijnig. In het begin gaan Buster en Hank herhaaldelijk met elkaar op de vuist, aan het eind zijn ze dikke vrienden. De maffia is uitgeroeid, inclusief twee corrupte politieman nen. Geroutineerde maar volstrekt ovèrbodige bioscoopvulling. LEO BANKERSEN Scène uit 'Renegades'. nen en bij beide Bakers komen lang verdrongen wederzijdse irritaties boven, maar de boel lag eigenlijk toch al in scherven. Waarmee de film dus geen cru ciaal gegeven heeft. Maar kwalitei ten zijn er wel. Zo levert het vreed zaam samenwerken van de twee broers omwille van de boterham af en toe vermakelijk snedige dialo gen op. Het trieste bestaan van de broodmuzikanten is met veel inle vingsvermogen getekend (Frank heeft nog nooit met Oud en Nieuw zijn vrouw gekust, want hij moest altijd wel ergens spelen) en in een sfeervolle mise-en-scène gezet. Bovenal is er Michelle Pfeiffer. Schitterde ze onlangs nog tegen over Glenn Close en John Malko- vich in Stephen Frears' 'Dangerous liaisons' (en eerder in Jonathan Demmes 'Married to the Mob'), nu overtreft ze zichzelf als comediènne en karakterspeelster. Als laatste bij voorbeeld in de scène, waarin ze Jack vertelt over haar ranzige erva ringen als escort-meisje ("Oudere mannen vallen nog wel mee, die zijn vriendelijk en beleefd, schuiven je stoel bij. Maar jonge mannen..."). Bovendien maakt ze zich waar als jazz-zangeres. Ze heeft een zwoele stem, een fraaie dictie en ze into- neert goed. Dit geeft, in combinatie met haar acteertalent, een klassieke pose als het verleidelijk op de vleu gel liggend zingen van 'Making whoopie' de glans van een nieuwe vondst. 'The fabulous Baker Boys' biedt vallen, Susie Diamond (Michelle aangenomen en het succes lacht meteen al door dat er bonje van zou amusement volgens de beste Holly- Pfeiffer), een brutaal geval dat er haar en sinds jaren ook de broertjes komen: zo'n mooie meid bij die wood-tradities. Geen diepgraverij, geen doekjes om windt dat ze geen Baker weer toe. twee nauw verwante mannen. De maar een lach, een lied, een vleugje bühne- maar wel bed-ervaring vonk springt, na een smeulende erotiek, wat ruzie en soms een (escort-service) heeft. Ze ontpopt Zo gaat het een tijd lang goed, aanloop, over tussen Susie en Jack. zuchtje van ontroering, zich als een natuurtalent, wordt maar de geoefende filmkijker had Frank raakt er van buiten zijn zin- RIJK VAN ROTTERDAM The fabulous Baker Boys'; regie: Steve Klo- ves; hoofdrollen: Michelle Pfeiffer, Jeff Brid ges, Beau Bridges; theater: Lido, Leiden De film 'The fabulous Baker Boys', geschreven en geregisseerd door Steve Kloves, is als de muziek die er een hoofdrol in speelt: een gelikt deuntje van een barpianist met af en toe een geïnspireerde uitschieter, maar hoe dan ook nooit storend. In het verhaal gaat het overigens om twee barpianisten, broers nog wel, die al meer dan dertig jaar sa menwerken. Ze worden gespeeld door echte broers, Jeff eh Beau Bridges, die voor het eerst samen in een film te zien zijn. Jeff speelt Jack Baker en Beau is Frank Baker. Jeff maakt zich geen illusies meer, leeft van dag tot dag en bekommert zich in zijn vervallen 'appartement uit sluitend nog om zijn oude hond en zijn verwaarloosde buurmeisje. Frank is een druk baasje, speelt de manager en heeft zijn gezin en eigen huis. 's Avonds werken ze in Seattle (al zijn de meeste werkelijke locaties om klimatologische redenen in Los Angeles gezocht) tot in de kleine uurtjes in restaurants en clubs hun geijkte repertoire van evergreens af. Frank zegt daarbij zijn stroperige zegjes en Jack wordt geacht die te beamen. Al gauw blijkt het niet meer de tijd te zijn voor dergelijke acts. Het publiek blijft weg en op een gegeven moment betaalt een zaaleigenaar de gebroeders om ook maar weg te blijven. Dus is het hoog tijd voor iets nieuws. Er moet een zangeres bij. Op de auditie komen tal van meis jes af, maar ze zijn stuk voor stuk een ramp. Tot uren te laat de laatste The fabulous Baker Boys'. AMSTERDAM - Het idee om in het kader van het Holland Festival een filmprogramma te presenteren van louter en alleen films over Vin cent van Gogh, komt in allereerste instantie bezopen over. Wie immers mag men zo verknipt achten dat hij of zij binnen een week meer dan twee films over Neerlands be- faamdste kunstschilder zou willen aanschouwen? Aldus redenerend zou men met een programma van de vier beste Van Gogh-films dus rijkelijk heb ben kunnen volstaan. Toch zijn er een paar manieren voorstelbaar om zin te geven aan ietsje uitgebreider kennisname van het door Kees Pinxteren samengestelde maxi mum-pakket, zoals dat tot en met 30 juni in het Amsterdamse Cinecen- ter gepresenteerd wordt. Bijzonder is simpelweg het ook door Pinxteren met verbazing ge- constasteerde feit, dat er zo waan zinnig veel films over Van Gogh blijken te zijn gemaakt. De totale verzameling omvat maar liefst 75 speelfilms, documentaires en vi deo-producties, afkomstig uit 19 landen. Pinxteren probeert die overstelpende belangstelling te ver klaren vanuit wat hij noemt 'de dub bele identificatie-mogelijkheid: het visuele en het literaire; de essentie van de filmkunst'. Van Gogh heeft immers niet alleen een omvangrijke hoeveelheid schilderijen nagelaten, maar ook nog een koffer vol brie- Er lijkt een nog simpeler verkla ring bruikbaar voor de gigantische belangstelling van zowel filmers als het grote publiek. Iedereen met een klein beetje beschaving, wil graag voor kunstliefhebber doorgaan en Van Gogh is gecanoniseerd als ma ker van 'zeer grote kunst'. Tegelij kertijd bestaat er onder de 'zeer gro te kunstenaars' geen gemakkelijker te appreciëren schilder dan juist Vincent van Gogh. Naar de smaak van onze eeuw, niet naar die van de zijne, sluiten Van Goghs doeken niemand buiten. Noch met zijn bra ve onderwerpen (een brug, een vaas zonnebloemen, een kerk, bomen in bloesem) noch met zijn stijl. Hij schilderde bij voorkeur in primaire kleuren en daar zijn we over de hele wereld allemaal gek op sinds onze kleuterjaren. Tragisch Dan komt daarnaast nog een 's mans regelrecht melodramatische levensverhaal te liggen. De harts tochtelijke maar onbegrepep kun stenaar die bij zijn leven welgeteld één doek te verkopen wist, maar stug doorging de kunst te dienen op de manier die hem goed achtte. Het gelijk dat hij een eeuw later bleek te hebben gehad, blijkens de tiental len miljoenen die men thans voor zijn series vazen met zonnebloemen over heeft. En dan die brave, zelfopofferende Theo van Gogh als zijn broeders hoeder. De al dan niet jaloerse kunstmakker Gauguin als inspire rende logé in Arles. De eenzaam heid, het lijden, de hoon van de kortzichtige dorpsgenoten, de voortdurend dreigende waanzin, het afgesneden oor, de zelfmoord. Een zo obligaat tragisch kunste naarsleven had geen zichzelf res pecterende romancier ooit durven verzinnen. Dus lag hier een immens terrein braak voor de dienaars van de achtste muze; de filmkunst. Nu gaat het gaat het er mij aller minst om Van Gogh of zijn schilder kunst te kleineren, want de breuk die Van Gogh indertijd maakte met de traditie, blijft hoe dan ook een te ken van brille. Wel wil ik beweren dat wie films wil maken over beel dende kunst, onmogelijk risicolozer terecht kan komen dan bij Van Gogh. Wat niet wil zeggen dat iede re cineast die zijn camera op Vin cent richtte, het zich ook per defini tie gemakkelijk gemaakt heeft. Want dat is niet zo. Kraaiengekras rood geverfd haar onderdak biedt: Kirk Douglas, Linus Roache. Timo 'Torikka, Theo Altenberg, Tom Roth, Tcheky Karyo, Wiek Eder- veen, Ids van der Krieke en last but not least de Japanner Tatsuyo Nakaday die we laatstelijk hadden waargenomen als de hoofd rolspeler in Kurosawa's Kage- musha. En vooral ook Martin Scor sese niet te vergeten in Kurosawa's Dreams, al betreden we met hem niet de slaapkamer maar enkel het door kraaien bevolkte korenveld. Je kunt in die films gaan zoeken naar overeenkomsten. Je kunt dan de slappe lach krijgen vanwege al leen al het kraaiengekras dat op vrij wel geen enkele geluidsband ont- breekt. Of vanwege het bijna overal VGTglSSiflg terugkerende, pijnlijk nauwkeurig nagebootste slaapkamertje in Arles, dat telkens een andere acteur met Dat is waar we eveneens blijven steken met Techeky Karyo die Vin cent speelt in de overigens erg aar dige, door Michael Rubbo vervaar digde kinderfilm Vincent and Me die zich trouwens hoofdzakelijk af speelt tussen kunstvervalsers in Amsterdamse grachten. Waarmee je trouwens terechtkomt op een nog curieuzer feit. Opvallend veel speel filmmakers blijken de behoefte te hebben om een dramatische link te leggen tussen het heden en het ver leden van Vincent Van Gogh. Echt letterlijk. Ik heb bij lange na niet al le films gezien maar ik ken er toch drie waarin driftig door de tijd wordt gereisd om dialogen moge lijk te maken tussen Van Gogh en iemand uit ons eigen tijdsgewricht. komsten tussen al die films gericht te houden, veel interessanter is het eigenlijk om op kenmerkende ver schillen te letten. Allereerst heb je de regelrechte 'biopic' met Minelli's Lust for Life als sterkste voorbeeld. Een aardige variant is Jan Keja's tv- serie Langs De Kant Van De Weg, opgesneden in episoden met wisse lende optiek vanuit telkens iemand anders uit Vincents nabijheid. Robert Altman verkoos in Vin cent Theo de gebroeders Van Gogh als een ondeelbare twee-een heid te beschouwen. De Britse An na Benson Gyles levert in haar film Van Gogh een door de tijd heen en weer kaatsende impresssie die een doemgedachte neerlegt, een bijzon der fraaie film overigens. Kurosawa kijkt de Van Gogh-episode van Dreams (je moet er voor naar de ge wone bioscoop) zuiver en alleen naar de schepper van verrukkende kunst. Nog krasser is de Deense film Oviri, vermoedelijk een vergissing in het programma. Deze vier jaar ge leden in Venetië vertoonde film van Henning Carlsen gaat over de pro blemen die Paul Gauguin, gespeeld door Donald Sutherland, had met zyn familie. Ik kan me niet herinne ren dat daar ene Van Gogh aan te pas komt. Als er in Oviri ook zelfs maar over de Nederlandse schilder gesproken wordt, vreet ik een bos blauwe irissen op. PIETER VAN LIEROP (OP)NIEUW 'Always' - Greenway, Voorschoten en Astra, Wassenaar 'Crimes and misdemeanors' - Green way, Voorschoten BLIJVERS 'Delinquents' - braaf tienerseksver- haal met Kylie Minogue - Lido, Leiden 'Internal affairs' - naaddichte politie film van debutant - Euro, Alphen 'Honey I shrunk the kids' - verklei ningsdrama - Greenway, Voorschoten 'She-Devil' - Streep en Barr niet leuk genoeg - Lido, Leiden 'Romeo' - Monique van de Ven als moeder van doodgeboren kind - Euro, Alphen en Greenway, Voorschoten 'Shirley Valentine' - Euro, Alphen 'Look who's talking' - embryo geeft cy nisch commentaar op gedrag ouders - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'When Harry met Sally' - Trianon, Lei- 'Teeny bums' - Rex, Leiden 'Oliver Co.' - Greenway, Voorscho ten en Euro, Alphen 'De reddertjes' - Lido, Leiden 'Jungle book' - Astra, Wassenaar FILMHUIZEN 'Working girl' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m do. 19.30 en 21.45 uur) 'Betrayed' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m ma. 20.00 en 22.30 uur) '2001, A space Odyssey' - Kijkhuis, Leiden (di. t/m do. 20.00 uur) 'Hannah and her sisters' - LVC, Leiden (t/m morgen, 21.15) 'Zelig' - LVC, Leiden (donderdag, 21.15 uur) DEN HAAG 'Cyrano de Bergerac' - Asta (463500), 16 jr. 'Tango Cash' - Asta, 16 jr. 'She's out of contrl' - Asta, al. 'Scenes from the class struggle in Be verly Hills' - Babylon (471656), 16 jr. 'Dead poets society' - Babylon, 12 jr. Filmzomer '90, div. films - Babylon. 'Internal affairs' - Cineac (630637), 12 jr. 'Troop Beverly Hills' - Cineac, al. 'Impulse' - Cineac, al. 'War of the Roses' - Metropole (456756), 'The fabulous Baker Boys' - Metropo le, al. 'Family business' - Metropole, al. 'Renegades' - Odeon (462400), 12 jr. 'She-devil' - Odeon, al. 'Look who's talking' - Odeon, al. 'The delinquents' - Odeon, al. 'Trop belle pour toil' - Studio (656402), AMSTERDAM Filmzomer '90 - Alfa. 'Sex, lies and videotapes' - Alfa, al. 'Shirley Valentine' - Alfa, 16 jr. 'She-devill' - Alhambra (233192), al. 'Dead poets society' - Alhambra, 12 jr. 'Renegades' - Bellevue Cinerama, 12 jr. 'The war of the Roses', Cinerama, al. 'Cyrano de Bergerac' - Calypso (234876), al. 'Scenes from the class struggle in Be verly Hills' - Calvpso, 16 jr. 'Roger me' - Cinecenter (236615), 16 Vincent van Gogh filmfestival - Cine- 'Trop belle pour toi' - Cinecenter, 16 jr. 'How to make love to a negro without getting tired' - Cinecenter, 16 jr. 'Look who's talking' - Cinema (151243), al. 'Dead poets society' - Cinema, 12 jr. 'Shocker' - City (234579), 16 jr. 'She's out of control' - City, al. 'Tango Cash' - City, 16 jr. 'Treasure island' - City, al. 'The delinquents' - City, al. 'Troop Beverly Hills' - City, al. 'Internal affairs' - City, 12 jr. Klassieke helden, div. films - Kriterion (231708) Hoogtepunten van Fellini, div. films - Kriterion 'Krokodillen in Amsterdam' - The Mo vies (245790), al. 'Roger me' - The Movies, 16 jr. Zomerprogramma met div. films - The Movies. 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. Sailors don't cry' - The Movies, 16 jr. 'Familv business' - Tuschinski (262633), al. The fabulous Baker boys' - Tuschins ki, al. 'Look who's talking' - Tuschinski, al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al. 'Driving miss Daisy' - Tuschinski, al. 'Impulse' - Tuschinski, al. 'Men don't leave' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Vincent Theo' - De Uitkijk, 12 jr. 'Crimes and misdemeanors' - De Uit kijk (237460), al. TELEVISIE Zaterdag 23 juni 'Now you see him, now you don't' (Ned. 1, 20.27 uur). Amerikaanse ko medie uit 1972 van Robert Butler, met Kurt Russell en Cesar Romero. Stu dent aan tweederangs universiteitje stuit bij toeval op vloeistof die onzicht baar maakt. Dat komt goed van pas in de strijd tegen gangsterbaas die van de leerfabriek een gokpaleis wil maken. 'Escape to Athena' (BBC 1, 21.00 uur). Engelse speelfilm uit 1979 van George Pan Costmatos, met Roger Moore en Claudia Cardinale. Krijgsge vangenen op een Grieks eiland probe ren de SS een hak te zetten. 'Les misérables (2)' (Veronique, 21.10 uur). Franse film uit 1982 van Ro bert Hossein, met Lino Ventura en Mi chel Bouquet. Deel 2 van vierdelige se rie. Valjean neemt een andere identi teit aan. Rijkdom en respect vallen hem ten deel, maar zijn aartsvijand in specteur Javert is hem op het spoor. 'Slightly honorable' (Super Chan- t Pat O'Brian en Edward Arnold. Slimme speurder en corrupte politicus raken betrokken bij een reeks vreemde moorden. 'Sign 'o the times' (Ned. 2, 00.15 uur). Amerikaanse concertfilm uit 1987 van en met Prince. Voor een groot deel gefilmd tijdens de concerten in de Rotterdamse Ahoy'-hal. 'Enigma' (BBC 1, 01.05 uur). Ameri kaanse spionagefilm uit 1982 van Je- annot Szwarc, met Martin Sheen en Brigitte Fossey. Geheimagent krijgt opdracht het besturingsmechanisme van de Enigmacomputer naar het wes ten te smokkelen. Natuurlijk raakt hij daarbij verstrikt in het web van spio nage, contraspionage en liefde. Zondag 24 juni 'The fly' (BRT 1, 20.15 uur). Ameri kaanse griezelkomedie uit 1986 van David Cronenberg, met Jeff Gold- blum en Geena Davis. De enigszins ge schifte geleerde Seth Brundle doet ex periment met een genetische trans portmachine. Zichzelf als proefkonijn nemend, wordt per ongeluk ook een vlieg in het toestel opgesloten. Door de transportatie verandert Brundle gaan deweg in een menselijke vlieg. 'Remo Williams: The adventure begins' (BBC 1,20.45 uur). Amerikaan se film uit 1985 van Guy Hamilton, met Fred Ward en Joel Grey. Newyorkse agent wordt gerecruteerd voor geheim genootschap dat zich ten doel stelt het onrecht te bestrijden. Hij wordt daar bij opgeleid door een Koreaanse mees- 'The guests of Hotel Astoria' (Ned. 1,21.10 uur). Amerikaans/Nederlandse film uit 1988 van Reza Alameh Zadeh, met Naser Rahmany Nejad en Kamran Nozad. Iraanse vluchtelingen wachten in armoedig hotel in het centrum van Istanbul op hun toekomst. Slechts een enkeling krijgt visum en kan vertrek ken naar land in Europa of de Verenig de Staten. De rest blijft wanhopig ach ter, eindeloos wachtend op een papier tje dat nooit zal komen. 'The terminator' (BBC 2,23.40 uur). Amerikaanse film uit 1984 van James Cameron, met Arnold Schwarzeneg ger en Michael Biehn. Een bionisch Maandag 23 juni 'Wacky westerners' (Ned. 2, 19.00 uur). Amerikaanse film uit 1937 van James W. Horn, met Stan Laurel en Oliver Hardy. Verknipte versie van 'Way out west'. Stan en Ollie moeten in een Westernstadje aan ene Mary de ei gendomsakte van een goudmijn over handigen. Een doortrapte kroegbaas maakt hen wijs dat zijn vriendin de vrouw is die zij zoeken. 'Yellow sky' (BRT 1, 20.25 uur). Amerikaanse western uit 1948 van Wil liam A. Wellman, met Gregory Peck, Anne Baxter en Richard Widmark. Groepje bankrovers houdt zich schuil in een verlaten stadje. Alleen een jong meisje en haar grootvader wonen daar nog. 'Capricorn one' (Ned., 20.27 uur). Amerikaanse avonturenfilm uit 1978 van Peter Hyams, met Elliot Gould en Karen Black. De eerste bemande ruimtereis naar Mars kan niet door gaan door een mankement aan de ruimtepakken. Om te voorkomen dat de subsidiekraan wordt dichtge draaid, laat de vluchtleider de raket leeg vertrekken en zet ergens op aarde een landing op Mars in sceone. 'The raven' (BBC 2, 22.00 uur). Amerikaanse griezelfilm uit 1963 van Roger Corman, met Vincent Price, Bo ris Karloff, Peter Lorre en Jack Ni cholson. Twee vijftiende-eeuwse ma giërs dagen een op macht beluste col lega uit. Dat leidt tot een tovenaarsdu el op leven en dood. 'Sabotage' (Ned. 1,23.10 uur). Britse thriller van Alfred Hitchcock, met Os car Homolka, John Loder en Joyce Barbour. Gevaarlijke spion leidt een dubbelleven. Keurig keurig getrouwd, exploiteert de man overdag een Lon- dens bioscoopje. 's Nachts werkt hij voor zijn buitenlandse opdrachtge vers. Zijn vrouw weet van niets, maar voelt wel dat hij wat verbergt. Dinsdag 26 juni 'Shattered spirits' (Nedk. 1, 20.34 uur). Amerikaanse film uit 1986 van Robert Greenwald, met Martin Sheen en Melinda Dillon. Vader is alcoholist, echtgenote en kinderen zijn daarvan op de hoogte. Alleen de jongste weet nog van niets. Maar niet voor lang. Woensdag 27 juni 'The pink jungle' (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1986 van Delbert Mann, met James Garner, Eva Renzi en John Beck. In de jungle van Zuid-Amerika raakt een reclame-foto graaf met zijn model betrokken bij dia mantsmokkel. Donderdag 28 juni 'The north star' (Super Channel, 20.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1943 van Lewis Milestone, met Anne Bax ter en Dana Andrews. Oorlogsstrijd in de Sovjetunie tijdens de Tweede We reldoorlog. 'Cease fire' (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1985 van David Nutter, met Don Johnson en Li sa Blount. Vietnam-veteraan verliest baan en raakt in de problemen. Als een vriend tijdens een telefoongesprek zelfmoord pleegt kan de man zijn pro blemen niet meer aan. Hij zoekt hulp in een centrum voor oud-strijders. 'Classified love' (BBC 1, 00.25 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1986 van Don Taylor, met Michael McKean en Stephanie Faracy, Drie vrijgezellen proberen via contactadvertenties de ideale partner te vinden. Vrijdag 29 juni 'Britannia Hospital' (BRT 1, 20.00 uur). Engelse komedie uit 1982 van Lindsay Anderson, met Leonard Ros- testgroepen, ongeduldige patiënten een waanzinnige arts. Tot overmaat van ramp wil de koningin-moeder er een werkbezoek komen afleggen. 'Frogs' (Veronique, 2.15 uur). Ame rikaanse thriller uit 1972 van George McCowan, met Ray Milland en Joan van Ark. Gespannen sfeer overscha duwt de familiereünie op een verlaten eiland. De situatie wordt nog grimmi ger als de huismeester, die gif heeft ge spoten om de kikkerpopulatie terug te dringen, dood wordt aangetroffen. Al spoedig wordt het eiland overspoeld door kikkers, hagedissen en zelfs kro kodillen die het op het leven van de fa milie hebben voorzien. 'Lost boundaries' (Ned. 1, 23.35 uur). Amerikaanse film uit 1949 var Alfred L. Werker, met Mel Ferrer er Beatrice Pearson. Amerika in de jarer '20. Gezin met druppeltje negerbloec ging altijd door voor blank, totdat bi. medische keuring zoonlief 'door d« mand' valt. Flinke schrik, want hi. dacht zelf ook dat hij blank was. 'Rocky 1' (BBC 1, 00.50 uur). Ameri kaanse boksfilm uit 1976 van John G Avildsen, met Sylvester Stallone er Talia Shire. Tweederangs bokser wi hartverscheurend graag roem, zelfres peet en een kampioenstitel.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15