indje waterstad' moet toeristen lokken Drie luxehotels bieden weekend-arrangement aan Rotterdams Nieuwe Maas Toch nog met vakantie? Last-minute reizen boekt u natuurlijk bij Pelikaanstraat 25 Leiden Tel. (071 )-132222-132422 De hele wereld bij u om de hoek ANVR ZEILZWERFTOCHTEN PAGINA 12 VRIJDAG 22 JUNI 199t> Met man en macht wordt in het Rotterdamse geploeterd om de toerist naar de werkstad te lokken. Restaurants bieden tegen mooie kortingen specialp diners aan. Café's maken furore met opvallende optredens of hun bijzon dere tot bizarre inrichting. En de duurdere hotels sluiten zelfs verbonden. Een voor Rotterdam uniek samenwer kingsverband tussen de vier-sterren hotels Scandia, Savoy en Inntel heeft een aantrekkelijk arrangement opgeleverd: een Weekeindje Waterstad. De toerist uit den lande of de Rotterdammer die zich wil laten ver wennen op een historische stukje stad aan het water, moet er wel bij varen. De laatste jaren worstelden de Rotterdamse hoteldirecties met overcapaciteit. De beddenbezetting in de vijf-, vier- en drie-sterren hotels ter stede vertoonde een sterk dalende lijn. Tegen beter weten in opende vorig jaar aan de kop van de Leuvehaven het Inntel Hotel zijn deuren. Manager Peter O.P. Houniet toog aan het rekenen. Hij beoordeelde de teleurstellende cijfers van de plaatselijke Horecaf over dag en langer toerisme beduidend positiever. De hoteliers langs en bij de Maas (het gebied dat de naam Waterstad meekreeg) zien hun toekomst positief. Bezoekerscijfers van het Inntel bewijzen inmiddels de stijgende lijn. Het vier-sterren hotel naast het Imax-theater is enkele weekeinden en op verscheidene doordeweekse dagen 'uitverkocht' geweest. Toeristen en Rotterdammers weten ook de weg naar het hotelrestaurant Le Papilion te vinden. Het zit vaak stampvol en de kwaliteit van het eten wordt als "bijzonder goed" omschreven. "Rotterdam wordt steeds aantrekkelijker voor de toerist. Het toerisme wordt bevorderd met projecten als Waterstad, lucratief dineren in de hotelrestaurants, Tropicana, de paalwoningen, de Oude Haven en alle nieuwe spectaculaire activiteiten langs de Maas", zegt directeur Peter Houniet van Inntel. Langer Dat de hoteliers niet kunnen afgaan op het dagtoerisme, staat ook voor Houniet als een paal boven water. De hotelhouders verdienden in het verleden hun boterham door de verblijven van zakenlui en congresgangers. "Wij hoteliers moeten de dagtoeristen de kans geven langer in de stad te blijven", zo luidt de mening van Houniet, die daarin wordt gesteund door zijn door Marjan Meijer collega's Ans Verboom van het Scandia Hotel (Willemsplein 1) en Saskia Reijmerink vari het Savoy Hotel (Hoogstraat 81). De hoteljubel wordt niet overal gedeeld. Directeur A. Philipsen van Hotel Centraal tempert het enthousiasme met eigen cijfers die een nog immer dalende lijn laten zien. Philipsen, ook voorzitter van de Horecaf-Rotterdam, is niet optimistisch, maar juicht elk initiatief van collega's toe. De drie Waterstad-collega's kunnen de komende jaren de gezamenlijke promotie-campagne voeren om de toeristische aantrekkingskracht te vergroten, omdat zij geholpen worden door het projectbureau Waterstad en de plaatselijke VW. De drie hoteldirecteuren zijn blij- met het revolutionaire programma. "Wij denken hiermee een sterk produkt op de markt te brengen, waarmee wij kunnen concurreren met andere grote steden. Zorgenkindjqbleef het weekeinde met een matige bezetting, terwijl de vaste lasten gewoon doorgaan. Met dit arrangement verwachten wij deze ontwikkeling in positieve zin om te buigen", denkt het drietal. "Het is vooral de plek die het 'em doet. Hier, dichtbij of pal aan het water langs die weergaloze Maas, willen de toeristen en de zakenlui best vertoeven", zegt het trio. "Voor bijzondere toeristische De Kop van Zuid in Rotterdam. Haventje met paalwoningen aan de Rotterdamse Maasboulevard. ««to-» gpd> arrangementen moeten we wel de handen ineen slaan," zegt Peter Houniet, die ooit werkte als receptionist/kassier in wat hij noemt "het beste hotel ter wereld, het Connaught Hotel in Londen". Gereduceerd Vanaf begin dit jaar is het mogelijk om in één van de drie chique hotels elk weekeinde van vrijdag tot en met zondagnacht voor sterk gereduceerde prijzen te overnachten. Prijs per persoon: ƒ90,- inclusief ontbijt buffet. Kinderentot en met 12 jaar krijgen 25 percent korting. Inbegrepen zijn twee toegangskaarten voor de volgende Waterstad attracties naar keuze: het subtropisch zwemparadijs Tropicana, de Spido, de Euromast of het Imax- maxifïlmtheater. Bezoekers die twee nachten blijven, betalen voor het tweede nachtelijke verblijf 80,- per persoon. Zij krijgen vier toegangskaarten naar keuze cadeau. In het hotel waar overnacht wordt krijgen de gasten 25 percent korting op bar-, restaurant-, minibar- en telefoonuitgaven. Ook komt er een speciale Waterstad kortingpas. De Waterstad-pas biedt aantrekkelijke kortingen of andere aanbiedingen in deze maritieme 'stapstek' de Oude Haven, bij de Kubuswoningen of in de musea. Een verblijf in bijvoorbeeld een hotel als Inntel spreekt tot de verbeelding. Hotelkamers bieden tegelijkertijd uitzicht op de moderne Klunderflats-met-neon aan de Boompjes en het futuristische gebouw De Maas en op de vertrouwde binnenvaart in de Leuvehaven en de Maas met het Noordereiland. Optimisme General manager van Bel Air Hotels Holland, waaronder het Savoy Hotel ressorteert, is uitgesproken optimistisch. Bas Guys: "De Rotterdamse markt is er rijp voor. De hotels liepen, in toeristisch opzicht, achter". Het Savoy Hotel op 'de rand van Waterstad' onderging onlangs een verbouwing. Ans Verboom, directeur van het Scandia Hotel: "Doordeweeks boeken wij klanten door naar andere hotels. In weekeinden is de bezetting magertjes. Dit scherp geprijsde arrangement zal het bezoek drastisch omhoog brengen." Peter Houniet legt de vinger op een andere zere plek: "Overal waar je komt in het buitenland, nergens kun je een behoorlijk vakantie-arrangement voor Rotterdam vinden. Schande. Daar komt eindelijk met het Weekeindje Waterstad verandering Rotterdam gezien vanaf het dak van de Eras mus-Universiteit. Op de voorgrond de Euromast, daarachter Pernis. RBSADVKSBUKO Watersportcentr. Harderwijk v.a. 14 jr. wekelijks 7 juli t/m 31 aug. Voor inl. 03410-17654. Lid ANWB/KNWy/Hiswa/Recron. Hotel Tubbergen TWENTS-ZOMER-FIETSARRANGEMENT in het tel Tubbergen. Met GRATIS FIETS er op uit in de mooie natuur van het Twents-Duitse grensgebied, 5-dgs. arr. h. pens. 260,- p.p. Alle ka mers met bad of douche en toilet, 4-gangendiner. Grotestr. 34, Tub bergen. TEL. 05493-1480. Te hUUn nieuwe dieselmotorkruisers. In voor- tot 50% korting. Firma Weling, tel. 03497-2129. jr. red. 4 5 p. bung, m/z diner. Fiets er eens uit bij hotel De Hoek. Basis h.p. 57,50 p.p.p.d. Inkl. fiets. Gr. folder. Hottl-Cali-Retaurent "De Hoek". Sler*rweg 1.7848 AD Schoonoord. Tel. 059I8-2208. Hulsberg, PENSION VAN SOMEREN. Gez. fam.pens. met prima keuken. Aan Mergellandroute, 2 km v. Valkenburg. Speelt., eigen parking, gehele jr. geopend. Voor meer info 04405-1646.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12