9 Bundeling valuta EG in harde ecu' ianamiri 249.- 'Schim' De Vries tussen hamer en aambeeld Vissers bezorgd om haring Brits plan voor monetaire samenwerking Werken in houtsector slecht voor gezondheid Duitsers bereid tot grote lening aan Sovjetunie Minister kan bij voorjaarsoverleg succesje op eigen terrein boeken barbecue EuROPflTuims DONDERDAG 21 JUNI 1990 PAGINA 5 LONDEN (KRF/ANP) De Britse regering heeft een heel nieuw plan gelanceerd voor sa menvoeging van de munten van de EG-lidstaten. Zij wil de oprichting van een Europees Monetair Fonds. Dat fonds moet zorgen voor de invoering van een nieuwe, harde ecu, die een echte munteenheid moet worden. Dat heeft minister Major van financiën gisteren ver klaard. De waarde van de ecu European (EMS) moeten bewaken en aan- en currency unit ofwel Europese re- verkopen binnen dit stelsel regelen, keneenheid) wordt nu elke vijf jaar Verder onderstreepte Major dat een opnieuw vastgesteld op basis van Europese centrale bank verant- een weging van de valuta van de elf woording verschuldigd blijft aan de landen van het Europese Monetaire nationale overheden. Stelsel. Hoewel de Britten zich de afgelopen jaren met hand en tand tegen monetaire samenwerking De Britse regering blijft vastbe sloten om het pond sterling op te het EMS. Het tijdstip hebben verzet hebben zij hun koers toetreding blijft onduidelijk. De drastisch gewijzigd. Maj< onveranderlijke koers voor de nieu we ecu en dat het een echte munteenheid wordt. De omloop van de ecu zou moe ten worden bewaakt door een nieu we instelling, het Europese Mone taire Fonds, zo opperde Major. Dit fonds zou ook de wisselkoersen in het Europese Monetaire Stelsel Begemann redt geen noodlijdende bedrij ven meer HELMOND (GPD) - De Bege- mann-groep zakl zich minder pre senteren als redder van noodlijden de bedrijven. De afgelopen jaren is de groep vooral groot geworden door (bijna-)failliete bedrijven op te kopen en ze weer gezond te maken, maar de komende jaren richten de overnames zich op vier 'speerpun ten': milieu, energie, openbaar ver voer en food-processing. Die be leidswijziging ontvouwde topman Van de Nieuwenhuyzen gistermid dag op de aandeelhoudersvergade ring in Helmond. De Begemann-groep wil met die wijziging onder meer ongevoeliger worden voor conjunctuur-schom melingen. Tussen alle schouder klopjes die Van den Nieuwenhuy zen gisteren van zijn aandeelhou ders kreeg, memoreerde de direc teur dat zijn groep de afgelopen ja ren de conjuncturele wind wel erg mee heeft gehad. Het overnemen van 118 bedrijven (waaronder vorig jaar Holec) heeft de Begemann-groep geen windeie ren gelegd: de omzet steeg van 40 miljoen in 1986 naar een miljard miljoen vorig jaar en de winst nam in die periode toe van 5 miljoen tot 45 miljoen. Dit jaar woprtd een aan delenemissie voorbereid van onge veer tien procent van het huidige geplaatste aandelenkapitaal. Begemann gaat zijn 51-procents- belang in Cindu-Key Kramer (CKK) verkopen. Hiermee is een eind gekomen aan de affaire waar bij Begemann de rechter zou willen inschakelen om de verkoop van Key Kramer door CKK te voorko men. "We hebben overleg gevoerd met het CKK-bestuur en laten we ten geen interesse te hebben in de straks afgeslankte onderneming. Economie kort Britse regering wil het pond pas het EMS zien als de inflatie in Groot-Brittannië overeenkomt met die in de andere landen binnen het stelsel. De Britse consumentenprij zen stegen in het jaar tot en met mei met 9,7 procent, terwijl de inflatie in de rest van Europa 3 tot 4 procent beloopt. In het EMS zijn de munteenhe den van de landen van de Europese Gemeenschap opgenomen met uit zondering van die van Groot-Brit- tannië, Griekenland en Portugal. Het systeem kent vaste wisselkoer sen die met 2,25 procent rond een spilkoers mogen schommelen. Al leen de Spaanse peseta mag 6 pro cent afwijken van de spilkoers. Verzekeringen De EG-ministers voor de interne markt hebben gisteren in Luxem burg een principe-akkoord bereikt waardoor autoverzekeringsmaat schappijen op den duur in alle EG- landen polissen mogen verkopen. De ministers beslisten dat autover zekeraars voor zogenoemde grote risico's (contracten met multinatio nals) stap voor stap in andere EG- landen dan het land waar zij hun hoofdkwartier hebben, actief mo gen zijn. Het gaat om vier fases, gespreid over een periode van vijf jaar. De eerste fase die vanaf nu 2 tot 2,5 jaar in beslag neemt, betekent dat Ne derlandse maatschappijen zonder vergunning in België of Spanje au topolissen aan de man mogen bren gen. In 1995 moet de autoverzeke- NN en Aegon kijken naar samenwerking in ziektekosten DEN HAAG (ANP) - Aegon en Na- tionale-Nederlanden gaan onder zoeken of het mogelijk is in de ziek tekostenverzekering tot een samen werking te komen. De twee verze keringsconcerns zullen tevens be zien of andere verzekeraars in een mogelijk samenwerkingsverband willen deelnemen. Samenwerking is in het belang van verzekerden, medewerkers en advi seurs, zeggen beide concerns. Bij het onderzoek zal nadrukkelijk aan dacht worden geschonken aan de fi nanciële, commerciële, sociaal-or ganisatorische en juridische aspec ten. Het is de bedoeling het onder zoek aan het eind van deze zomer af te ronden. ringsmarkt volledig vrij zijn. De Europese ministerraad is het in Luxemburg in principe ook eens geworden over het vrijmaken van de levensverzekeringsmarkt. Ne derland, dat vorig jaar december de besluitvorming nog blokkeerde, onthield zich nu van stemming. "Om de zaak niet nog langer op te houden", zo zei staatssecretaris Dankert van Europese Zaken. Men sen die een levensverzekering wil len afsluiten kunnen vanaf 1 januari 1993 terecht in ieder gewenst EG- land. UTRECHT (ANP/GPD) - De werk nemer in de houtsector krijgt vanaf gemiddeld 35-jarige leeftijd gezond heidsklachten als gevolg van zijn werk. De in totaal 40.000 werkne mers zijn dan ook niet tevreden over de arbeidsomstandigheden in hun branche. De Hout- en Bouw bond CNV concludeert dit uit een onderzoek van drs. J. A. de Jong van het CNV naar de kwaliteit van de ar beid in deze bedrijven. De arbeidsomstandigheden in timmerfabrieken, de meubelindus trie, de houthandel, de detailhandel in meubelen, de emballage-indus trie, de houtwaren- en borstelindus trie, de jachtscheepsbouw en de or gelbouw laten nog veel te wensen over. Een groot deel van de werkne mers vindt het werk zwaar en ziet een verband tussen het werk en ver zuim door ziekte en ongevallen. Regelmatig bukken (71 procent van de ondervraagden), sjouwen en tillen (60 procent), lawaai (45 pro cent), zwaar en vuil werk (respectie velijk 43 en 38 procent) en werken met giftige stoffen (20 procent) wor- veiligheid scoort met 56 procent echter vrijwel even hoog. Verder blijkt dat 60 procent van de werkne mers niet deelneemt aan regelmatig werkoverleg en dat 37 procent van de bedrijven die wettelijk verplicht zijn om een ondernemingsraad in te stellen geen or heeft. Cao den daarbij het meest genoemd. De ze problemen doen zich vooral voor in de kleinere bedrijven. In veel bedrijven wordt gewerkt met oude machines die veel lawaai maken. De werknemers hebben niet zo gauw in de gaten dat ze hier doof van worden. Het monotone rit me van de machines en het hoge tempo maken het nog vervelender. "Er zijn wel nieuwe machines, die veel geluidarmer en gebruikers vriendelijker zijn. Maar werkgevers vinden dat nogal eens te duur", schetst CNV-bstuurder Van de Kamp. Wat ook bij de sector hoort zijn de spuitinrichtingen, waar veel met ge vaarlijke stoffen wordt gewerkt om meubels af te werken. Het inade men van diverse lijmstoffen leidt vaak tot aanhoudende migraine. "Als je al deze zaken aanpakt, levert dat alleen maar voordeel op. Voor de werknemers zelf, maar ook voor de minister van sociale zaken. Bete re omstandigheden betekent im mers minder zieken en dus minder uitkeringen. Ik geef toe dat we wat dit betreft een beetje achter andere sectoren aanlopen", zegt de CN- V'er. 57 procent van de ondervraagden vindt dat de vakbond voorrang moet geven aan loonsverhoging. Meer aandacht voor gezondheid en Werkgevers belindustrie (17.000 i de i bonden i meubileringsbedrij- erknemers) hebben een principe-akkoord bereikt over een nieuwe tweejarige cao. Door uitbreiding van het aantal rooster- vrije dagen gaat de dagelijkse werk tijd per januari 1991 naar 7,75 uur, waardoor de werkweek gemiddeld 37,2 uur zal bedragen. Inclusief prijscompensatie gaan de werknemers er de komende twee jaar in totaal 7,6 procent op vooruit. De cao-onderhandelingen in de meubelindustrie hebben uiteinde lijk vijf maanden geduurd. Een maand lagen de onderhandelingen volkomen stil en werden acties voorbereid. Prijs Volvo Car op 385 tot 627 miljoen geschat AMSTERDAM (GPD) - Hoeveel is Volvo Car waard? Uit de jaar rekening van Volvo Zweden over 1939 blijkt dat het 30 pro cent belang in de Nederlandse autofabrikant een boekwaarde heeft van 608 miljoen kronen of ongeveer 188 miljoen gulden. Op basis hiervan bedraagt de boekwaarde van de hele Volvo Car-onderneming dus ongeveer 627 miljoen gulden en hebben de aandelen waarover de Neder landse staat -beschikt een waar de van 439 miljoen gulden. Auto-analisten, waaronder John Nordling van de in Lon den gevestigde Barclays de Zoe te Wedd, menen echter dat deze prijs wel zo ongeveer de bo vengrens is die Volvo Zweden wil betalen voor 70 procent van Volvo Car. Hij gaat liever uit van de nettowinst, die vorig jaar 55,1 miljoen bedroeg. Nordling ver moedt dat het belang van de Ne derlandse staat eerder voor een bedrag in de buurt van 400 mil joen dan 600 miljoen gulden wordt verkocht. Een analist van een grote Ne derlandse bank schat de markt waarde van Volvo Car op 7 of 8 keer de jaarwinst, tussen de 385 en 440 miljoen gulden. Volgens hem is dat redelijk in vergelij king met de waarde van con cerns als Fiat en Peugeot. De aandelen daarvan noteren giste ren 6 keer de jaarwinst. West- duitse autoproducenten hebben een hogere waardering, mede door hoge verwachtingen die men heeft van het oostblok. Bij overname brengen de aan delen van een bedrijf doorgaans meer op dan de beursnotering. In het geval van Volvo Car, dat overigens niet aan de beurs ge noteerd is, zou die premie één of twee keer de jaarwinst zijn. De Nederlandse staat mag dan 're kenen' op een bedrag voor die 70 procent daarvan, tussen de 270 en 350 miljoen gulden. - De haringvissers, hier op jacht naar de eerste haring tijdens de Haringrace, zijn bezorgd over de terugloop van de haringstand. (foto Flying Focus) BRUSSEL (GPD/ANP) - De Eu ropese visserij-industrie wil dat de EG-commissie maatregelen neemt om te voorkomen dat het haringbe stand in de Noordzee uitgeput raakt. Volgens de Europese vissers is de haringstand momenteel zo laag, dat er wat moet gebeuren om ook de komende jaren vangst nog mogelijk te laten zijn. Vooral de Deense vissers moeten het daarbij ontgelden. Zij worden min of meer aansprakelijk gesteld voor de overbevissing van haring. De Denen vissen vooral de jonge ha ring op in het Skagerrak en het Kat- Treinen in de war BRUSSEL (ANP) - De treinenloop in België is gisteren volledig in de war geraakt als gevolg van acties van het personeel. Op sommige be langrijke lijnen liepen helemaal geen treinen meer en op andere lij nen verliep het verkeer zeer onre gelmatig. De ontregeling was het gevolg van een staking van de con ducteurs en de hoofdconducteurs die in de loop van de dag steun kre gen van ander spoorwegpersoneel. De actie werd gesteund door de vakbonden. tegat, ten behoeve van hun vismeel- en visolie-industrie. Dat tast de ha ringstand enorm aan. Na een vergadering van de visse rijorganisaties van de landen rond de Noordzee werd gisteren in Brus sel een petitie aan de Europese Commissie en de Europese visserij ministers gepresenteerd, waarin wordt gevraagd maatregelen te ne men om paal en perk te stellen aan de overbevissing van de haring. "Aan pijnlijke beslissingen valt niet te ontkomen", staat er. De be staande visbestanden moeten wor den versterkt. Dat kan alleen maar als de pas geboren vis de kans krijgt tot volwassen vis te groeien. Door de Deense praktijken in de wateren die de 'kraamkamer' van de haring worden genoemd, lukt dat niet. Er wordt in de petitie gevraagd om een vermindering van de visse rij voor vismeel en visolie in het Skagerrak en Kattegat. Een Neder lands pleidooi voor een stopzetting haalde het niet. Ook moeten illegale vispraktijken in die wateren en de Noordzee worden aangepakt, zo vinden de visserij-organisaties. Voorzitter Langstraat van het Ne derlandse Produktschap voor Vis en Visprodukten, die de bijeen komst leidde, erkent dat de bood schap eigenlijk aan het verkeerde adres is gericht. Als zijn eigen ach terban zich aan de gestelde vangst beperkingen houdt, zijn scherpere controles niet nodig. Volgens Langstraat zijn de vis sers 'niet brandschoon', maar juist daarom wil hij meer controle van de overheden. Het produktschap is volgens hem altijd voor goede con trole op de lavening van de EG- vangstregels geweest. Zonder meer controle raakt de haringvisserij ech ter in grote problemen. Door de overbevissing is er im mers straks geen haring meer. Toch weigert Langstraat de beschuldi gende vinger alleen naar de Deense vissers te richten. De vangstbeper king moet begeleid worden met so ciale maatregelen, om te voorko men dat deze industrietak in Dene marken de nek wordt omgedraaid. De Denen moeten dan maar minder en op oudere haring vissen. Dat de situatie rampzalig is blijkt uit rapporten van de EG en van Ne derlandse onderzoekers. Er is nu 1,3 miljoen ton haring in de Noordzee, terwijl 2 miljoen ton nodig is. Als er minder dan 800.000 ton is, komt de voortplanting van de haring en dus de hele haringvangst in gevaar. BONN/WASHINGTON (AP) - West-Duitsland wil Moskou een krediet van meer dan vijf miljard D- mark geven om de ontwikkeling van een markteconomie in de Sov jetunie te steunen. Dat heeft de Westduitse krant Die Welt gisteren gemeld. Volgens Die Welt is het krediet overeengekomen tussen een con sortium van banken, onder leiding van de Deutsche Bank en de Dresd- ner Bank, en de Buitenlandse Han delsbank van de Sovjetunie. De Westduitse regering zou achter de operatie staan en reeds goedkeu ring hebben verleend. Wel zou het plan nog moeten worden voorge legd aan diverse commissies van het Westduitse parlement. President Bush van de VS liet gis teren tijdens een persconferentie in Huntsville weten nog 'enkele reus achtige hindernissen' voor westerse financiële steun voor de Sovjetunie te zien. Bush reageerde op berich ten dat Washington bij de komende economische top van de G-7 (de ze ven grootste westerse industrielan den) van 9 tot 11 juli in Houston zou willen voorstellen om Sovjet-presi dent Gorbatsjov met een grote fi nanciële injectie te helpen. Als ob stakel noemde hij de moeizame eco nomische hervormingen in de Sov jetunie en de financiële hulp van Moskou aan Cuba. De Sovjet-regering heeft gisteren bedrijven het groene licht gegeven in de toekomst obligaties en aande- len uit te geven, ook aan buitenlan ders, zo heeft het persbureau Tass laten weten. Daarmee is een belang rijke stap gezet op weg naar een Russische aandelen- en kapitaal markt. Volgens Tass moet de toe stemming voor de uitgifte van obli gaties en aandelen de overgang van een centrale geleide naar een vrije versnellen. Doorstraling De EG-ministerraad voor de Inter ne Markt heeft besloten om nog slechts een zeer beperkt aantal voedselprodukten-toe te laten voor doorstraling om bederf tegen te gaan. Er staan voorlopig slechts en kele kruiden en specerijen op de lijst. Trump schikt De in betalingsproblemen verke rende Amerikaanse onroerend- goedmagnaat Donald Trump heeft een schikking getroffen met zijn be langrijkste geldschieters. Volgens de New York Times hebben Trumps vier belangrijkste banken een nieuwe lening beschikbaar ge steld van 65 miljoen dollar.Voor de betalingsregeling heeft de project ontwikkelaar vrijwel zijn hele impe rium in onderpand moeten geven. Vrij onderhandelen De CNV-vakbond voor ambtenaren en trendvolgers CFO wil in het na jaar niet onderhandelen met de (se- mi)overheidswerkgevers binnen een van te voren vastgelegde ruim te. De gebruikelijke brieven over de ruimte voor de ambtenaren en de trendvolgers kunnen wat betreft CFO-voorzitter Poell op Prinsjes dag achterwege blijven. Poell wil vrij gaan onderhandelen over een pakket arbeidsvoorwaarden, zoals in het bedrijfsleven gebeurt. Poolse loondaling De shocktherapie die de Poolse re gering in januari is begonnen ter ge nezing van de economie heeft tot nog toe geleid tot een daling van de reële lonen met 35,1 procent. In mei ging er zes procent van de reële lo nen af. Dat blijkt uit cijfers van het officiële bureau voor de statistiek GUS. De inflatie in mei bedroeg 5 procent tegen 8,1 procent in april. Milieuaftrek Als enige fractie in de Tweede Ka mer heeft het CDA zich gisteren kri tisch uitgelaten over het plan om bedrijven die investeren in milieu bescherming, dat geld versneld te laten aftrekken van de belasting. De PvdA-kamerleden Vermeend en Melkert hebben dit initiatief-wets ontwerp bij de Kamer ingediend. Vredestein sluit uitverkoop niet uit AMSTERDAM (GPD) - Een totale 'uitverkoop' van het Vredestein- concern is op dit moment niet aan de orde. Maar uitgesloten wordt het niet, zo hebben de raad van bestuur lijkheden verkerende onderne ming. gisteren gezegd tijdens de al gemene vergadering van aandeel houders van Vredestein in Amster dam. De verkoop van de Bandendivisie in Enschede aan de Franse Miche- lin-dochter Kléber is in een afron dend stadium. Op deze verkoop zal Vredestein enkele tientallen miljoe nen guldens verlies lijden. Vrede stein leed in 1989 een verlies van ruim 26 miljoen gulden. DEN HAAG - De vingers wijzen beschuldigend in zijn richting: Bert de Vries, minister van sociale zaken en werkgelegenheid, moet eens aan het werk. Vakbonden en de Tweede Kamer vragen zich hardpp af of er wel iemand het sociaal-economisch beleid namens de overheid beheert. "Hij slaat niet op de trom, komt niet met ideeën. Je hoort hem eigenlijk helemaal niet. Het is een schim". De Vries kan zich morgen bewij zen in één van zijn eerste belangrij ke wedstrijden als minister. Dan ko men kabinet en sociale partners bij een om in het voorjaarsoverleg te praten over de arbeidsvoorwaar den. Het zal vooral gaan over het in december vorig jaar afgesloten 'ge meenschappelijk beleidskader', waarin afspraken zijn gemaakt over scholing en werkgelegenheid. Doel daarvan is meer werklozen aan de bak te helpen. Die afspraken moeten nader wor den uitgewerkt, vindt De Vries. "De invulling is tot nu toe te mager. Er moet meer vlees op de botten ko men". Maar dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan. De uitwerking moet immers in rijn geheel komen van de sociale partners, aangezien De Vries niet meer wil en kan dan gastheer spelen. De kar trekken Die passieve houding brengt de no dige risico's met zich mee, zoals het merendeel van de cao's voor dit jaar hebben uitgewezen. Zowel werkge vers als bonden lieten het salaris voorgaan boven werkgelegenheid. De eersten willen hun handen vrij houden en kopen verplichtingen in zake scholing of werkervaring af met salaris. Het economisch gun stig tij biedt hun ook die mogelijk heden. De bonden van hun kant Minister De Vries: "Er moet meer vlees op de botten komen". je van de sociale partners. Zo is het sinds 1982 onmogelijk voor de overheid om in te grijpen in de loonontwikkeling, bij voorbeeld door een loonstop af te kondigen. De bonden dwingen tot loonmati ging, op straffe van het loslaten van de koppeling, zal nu met hoon gelach worden ontvangen. Heeft immers vice-premier Kok (PvdA) niet laten weten dat de koppeling essentieel is voor het gezicht van het huidige kabinet. Ook de arbeidsbureaus worden onttrokken aan de invloed van De Vries. Vanaf volgend jaar bepalen de sociale partners op welke wijze werklozen in het arbeidsproces worden opgenomen en wat de rol van de arbeidsbureaus daarin zal zijn. Daarmee heeft De Vries weer een wapen minder om de strijd te (mo anp) Tanden laten zien hebben zich acht jaar ingezet voor werklozen en uitkeringsgerechtig den en willen nu hun leden laten meeprofiteren van de economische groei. Blijft over minister De Vries. Het is nu aan hem om de kar voor de aan de zijlijn wachtenden te trekken, maar vooralsnog doet hij niets. Dat wordt hem door bonden en Tweede Kamer zwaar aangerekend. De mi nister van sociale zaken ontloopt zijn verantwoordelijkheid door qiet zelf met ideeën te komen en des noods met maatregelen bedrijven in een bepaalde richting te sturen. Juist de overheid, als non playing- betrokkene, moet de lijnen uitzet ten en de grenzen van het speelveld aangeven, is het argument. Want ook De Vries is verantwoor delijk voor de ongeveer officieel geregistreerde 400.000 werklozen en ruim 800.000 arbeidsongeschik ten in ons land. Hij moet proberen het lot van die mensen verbeteren. "De minister staat echter op de rem, waar vorige ministers van sociale zaken steeds nieuwe ideeën lan ceerden", zei WD-kamerlid Lin- schoten vorige week. Machteloos Helemaal terecht is die kritiek niet, aangezien De Vries gevangen zit tussen de hamer en het aambeeld en zelf geheel ontwapend is. Sinds be gin jaren tachtig is met de deregule ring (het schrappen van overbodige regels) forse uitverkoop gehouden bij het departement van sociale za ken. Zijn voorganger De Koning (ook CDA) heeft niet nagelaten steeds meer verantwoordelijkhe den door te schuiven naar het bord Toch zal de bewindsman op punt zijn tanden moeten laten zien. Het grote aantal arbeidsongeschikten in ons land, in het jaar 2000 vermoede lijk 1 miljoen, wordt door iedereen als een groot probleem gezien. Lub bers heeft zijn bijdrage geleverd door aan te geven een wettelijke verplichting voor het in dienst ne men van gehandicapten te overwe gen als de sociale partners geen goe de afspraken maken. En ook de PvdA-bewindslieden zullen na de forse kritiek juist op dit punt een goede beurt willen maken. Met hangen en wurgen is De Vries uiteindelijk in het spoor van de premier getreden. Als er dit na jaar geen concrete maatregelen zijn genomen, zal hij de verplichting overwegen. Zijn tegenzin is begrij pelijk, want hij ziet beter dan wie ook in hoe moeilijk het is bedrijven te dwingen meer gehandicapten in dienst te nemen. Als De Vries boetes gaat opleg gen, zullen de bedrijven lachend de rekening voldoen en de eigen koers blijven varen. Worden ze verplicht hun aantal gehandicapte werkne mers aan te vullen tot het vereiste aantal, dan zullen ze niet aarzelen de reeds in dienst zijnde 'kneusjes' als gehandicapt te noteren. Een derge lijke maatregel zal er dus uiteinde- Succesje De Vries heeft er bovendien weinig zin in het toch al broze overleg extra onder druk te zetten. Hij beseft dat het met onwillige honden slecht ha zen vangen is en wil voorkomen dat één van de sociale partners de on derhandelingstafel verlaat. VNO- leider Van Lede heeft hiervoor al meermalen gewaarschuwd. "Laat De Vries eerst maar eens orde op za ken stellen in eigen huis". De ministeries blijven namelijk ver onder de gewenste norm wat be treft het aantal werkzame gehandi capten. Wellicht kan De Vries op ei gen terrein een succesje boeken door voor de eigen rijksoverheid een quotum-verplichting in te stel len, met als bijbedoeling om zo werkgevers ten minste moreel te verplichten zijn voorbeeld te vol gen. Maar dan moet zijn invloed binnen het kabinet verder reiken dan in het overleg met de partners. Model Bar-B-Kettle. Deze Ideale barbecue is volledig geëmailleerd. Nu van 295.-voor KATWUK EuropaTuin Moerkerk Ranonkelstraat 92. Tel: 01718-16905 BOSKOOP IN.0.) EuropaTuin Moons Rijneveld 86. Tel: 01727-16114 LEIDSCHENDAM EuropaTuin leidschendam Veursestraatweg 292 B. Tel: 070-3203300

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5