Warmond blij met invoering vuilcontainers LOS heeft nog geen definitieve locatie voor radiostudio Bedrijf in Oegstgeester garage veroorzaakt overlast in buurt Rijke Wassenaarse wijken, mooie bushokjes DONDERDAG 21 JUNI 1990 Bakken voor glas, papier, plastic, blik WARMOND - De leden van de commissie openbare werken in Warmond waren gisteravond vol lof over de invoering van een zogenaamd 'milieu-kringlooppark'. Het gaat hierbij om enkele containers die worden geplaatst op de hoek van de Dorpsstraat en de Meerrustlaan. In de bakken kunnen Warmonders glas, papier, blik, textiel en glas kwijt. De inrichting van het milieu-kring- looppark zou 2.000 gulden kosten. De huur en het legen van de contai ners kost de gemeente 8.000 gulden per jaar. Er moet een stukje plantsoen wij ken om plaats te maken voor de bakken. Ook moet het gebied waar de bakken komen worden bestraat. Een gespecialiseerd bedrijf zal het 'kringlooppark' legen, waarna het afval opnieuw kan worden ge bruikt. Wanneer de bakken ge plaatst worden is nog niet duidelijk. De commissieleden verschilden gisteravond alleen van mening over de plaats waar het kringlooppark moet komen. Burgerlid mevrouw M.A.M. Schavemaker vond dat het kringlooppark op de plaats moet komen waar ook de huidige glas bakken staan. Dat is bij de ingang van de Dorpsstraat, naast enkele parkeerplaatsen. "Het uitzicht op de Jan Steenlaan wordt dan niet be lemmerd", aldus Schavemaker. Parkeerplaats CDA-raadslid mevrouw C.A.M. van fl Schie was het niet met haar eens, V omdat er een parkeerplaats moet worden opgeofferd wanneer de vijf containers aan het begin van de Dorpsstraat komen. Wethouder W.A.B. de Vos sloot zich bij haar aan. Aan het begin van de winkel straat, wil het college liever geen parkeerplaatsen opofferen. Schave maker vond dat er op die plek al vol doende parkeerruimte is. De andere commissieleden sloten zich echter bij De Vos en Van Schie aan. Inbraak woning in Voorschoten: buit 600 dollar VOORSCHOTEN - Uit een woning aan het Kennedyplantsoen in Voor schoten is gistermiddag een bedrag van 600 dollar gestolen. Verder na men de indringers een klein bedrag aan Nederlands geld, een fototoe stel en objectief, cheques en pasjes De inbraak gebeurde op klaar lichte dag, tussen half twaalf en vier uur 's middags. De politie denkt dat de indringers binnenkwamen door met een koevoet de voordeur open te wrikken. De hele woning is door zocht. De bewoners waren niet thuis. Kans op aanleg skateboardbaan in Warmond niet groot meer WARMOND - De kans op een skate boardbaan in Warmond is niet groot meer. De meeste leden van de com missie openbare werken voelden gisteravond niets voor de aanleg van een dergelijke baan. Ze zijn bang voor geluidsoverlast en onge lukken. Bovendien is er geen ge schikte plek in de dorpskern. Al leen burgerlid mevrouw M.A.M. Schavemaker Was niet pertinent te gen de baan, maar ook zij wist geen geschikte plaats. WD-wethouder W.A.B. de Vos maakte duidelijk dat er zeker animo is voor een skateboardbaan. Vorig jaar hebben enkele jongeren tijdens een commissievergadering gepleit voor de aanleg ervan. "Ik denk dat er meer dan tien jongeren belang stelling hebben", aldus De Vos. De meeste commissieleden plaatsten direct vraagtekens bij het nut van de baan, omdat ze de kans op ongelukken en geluidsoverlast veel te groot vinden. Toch passeer den nog enkele locaties de revue, zoals Koudenhoorn en sportpark Overbosch. De commissieleden waren het er over eens dat deze plaatsen eigen lijk te ver van de dorpskern aflig gen. Burgerlid P. Olden vond het verkeerd om een lawaaiige baan te plaatsen in een stiltegebied. CDA- raadslid mevrouw C.A.M. van Schie zette vraagtekens bij de bereikbaar heid van Koudenhoorn wanneer er ongelukken gebeuren. Het sportpark Overbosch viel buiten de afstand direct af, omdat kinderen de gevaarlijke Herenweg moeten oversteken om er te komen. Plaatsing in de Ganzenwei of de dorpskern kreeg in de ogen van de comissieleden al helemaal geen ge nade, omdat de baan teveel overlast voor omwonenden met zich mee brengt. Het eind van het liedje was dat het college een negatief advies krijgt over de aanleg van de baan. Er waren dit keer geen jongeren aanwezig op de publieke tribune om hun zaak te verdedigen. Leiderdorpse omroep heeft vijf keuzes LEIDERDORP - De Leider- dorpse Omroep Stichting (LOS) kan kiezen uit vijf locaties van waaruit zij radioproramma's kan gaan uitzenden. De LOS wacht nog op de goedkeuring van het commissariaat voor de media, alvorens de de program ma's de lucht in gaan. Voorzit ter van de LOS, J. van Sandijk, verwacht halverwege juli te kunnen beginnen. Het leek een geregelde zaak dat de LOS een studio zou inrichten in Tenn Bowl, bij winkelcentrum de Muzenhof. Maar na die bekendma king kamen diverse andere aanbie dingen binnen. Een daarvan is het tuinhuis van het binnenkort af te breken huis van Bodrij, naast d$ Stierebrug. "Ik zeg liever niet wat de andere locaties zijn, maar het is fijn dat we kunnen kiezen. Het kan best zijn dat we toch naar Tenn Bowl gaan", Een onweersbui begeleidde gisteravond het begin van de jaarlijkse Warmondse avonddriedaagse. De deelne- aldus Van Sandijk. De voorzitter mers startten bij verenigingsgebouw 't Trefpunt aan de Herenweg. Ze konden kiezen uit twee afstanden, vijf of zegt dat de LOS nog geen voorkeur tien kilometer. De routes zijn in en rond Warmond. De driedaagse is bestemd voor wandelaars van alle leeftijden heeft voor een van de vijf plaatsen. en wordt ook bezocht door niet-Warmonders. De stichting wil eerst alle techni- Er doen minder wandelaars mee dan vorig jaar. Gisteravond begonnen 60 a 70 deelnemers aan de driedaagse, sche mogelijkheden onderzoeken. Een woordvoerster van de organiserende toneel- en muziekvereniging St. Matthias wijt de matige opkomst aan De stichting heeft een lichte voor- vast> keur voor een studio in het nieuwe het slechte de wereldkampioenschappen voetbal. OEGSTGEEST - Omdat omwo nenden blijven klagen, houdt de gemeente Oegstgeest er re kening mee dat een distributie bedrijf van kranten moet ver dwijnen uit garageboxen bij de Zonnebloemlaan. Het bestem mingsplan staat een dergelijk bedrijfje niet toe, maar de ge meente heeft het gedoogd zo lang omwonenden hun mond hielden. Nu een aantal bewoners blijft kla gen, wil de gemeente de kwestie on derzoeken en rond de tafel gaan zit ten met omwonenden en beklaag de. Als dat niets oplevert, over weegt ze op zoek naar een ander plekje voor de 'agent'. De nieuwe di rectrice van het bedrijf Van Ley- den-Konings en dochters, weigert ieder commentaar. Haar moeder, ja renlang directrice, wil wel wat kwijt. Ze opereert al 22 jaar vanuit gara geboxen en als er al een klacht was, kon ze altijd tot een oplossing ko men. In maart kocht het bedrijf vier boxen en nu zou het opeens het veld moeten ruimen? Wat het nog wran ger maakt is dat de ochtendbladen, de grootste bron van overlast, stuk voor stuk de deur uit gaan. Het grootste ochtendblad is ze al kwijt en als de andere kranten een andere agent hebben gevonden, hoeft de buurt ook daar geen last van te heb ben. Zolang de kranten nog geen ande re agent hebben gevonden, drukt mevrouw Van Leyden junior ieder een op het hart rustig aan te doen: "Het busje dat om drie uur komt, zet de motor al af bij de President Kennedy laan en ook het busje van kwart voor vier doet héél zachtjes. Inderdaad komen er 's ochtends vroeg nogal wat personenauto's, maar daar is het toch zeker een ga rageterrein voor?" "Vroeger zat hier een man van de kustwacht die 's nachts vaak weg moest", vervolgt ze. "Dat moet toch kunnen?" Daar komt nog bij dat de garageboxen ook andere bedrijfjes herbergen en slechts een enkele box plaats biedt aan een particulie re personenauto. Angst De Oegstgeestse denkt dat er slechts twee tegenstanders zijn en dat lijkt aardig te kloppen. Volgens deze tegenstanders heerst er nogal wat angst in de buurt en zijn veel omwonenden slechts om één reden voorstander: zij pikken een graantje mee van het bedrijf. Zelfs zoons van de burgemeester hebben kranten bezorgd. Grote tegenstander is mevrouw S.M. Verhaar. Samen met haar man heeft ze al de nodige brieven ge stuurd aan gemeente en politieke partijen. Gisteren kreeg ze weer eens bezoek van de milieu-ambte naar. Ze heeft geen enkel begrip voor het gedoogbeleid van de ge meente en laat weten dat ze 's nachts niet slaapt en overdag niet plezierig meer woont. Af- en aanrij dende wagens en karren, veel ge praat en regelmatig pallets in haar heg. Monsterverpakkingen zouden muizen en ratten hebben aange trokken en de rondslingerende stukken plastic zijn haar een doorn in het oog. "Als mijn man foto's maakt, is het even netjes op het garageterrein", zegt ze. "Kort daarop liggen er weer stapels kranten. Wat gebeurt er als daar iemand een sigaret ingooit? Er is hier echt een ondraaglijke situa tie, het wordt een achterbuurt". Industrie De tweede tegenstander wil ano niem blijven, onderschrijft de woor den en benadrukt dat het bedrijfje op een zeer ongelukkige plaats zit. Het garageterrein zou langzamer hand verworden tot een industrie gebied: "En dat kan niet in een rus tige woonwijk". Als koplampen zijn slaapkamer 's nachts verlichten, gaat hij nog wel eens naar buiten: "Soms zijn ze dan een paar dagen stil, vaak ook komen er andere chauffeurs en heb je hetzelfde lied je". Schijnbare tweedeling in gemeente WASSENAAR - In Wassenaar heb je rijke en minder rijke men sen, mooie bushokjes en minder mooie bushokjes. Omdat veel mooie bushokjes de afgelopen weken een plekje hebben gekre gen in zogeheten villawijken, dringt de vraag zich op of 'er een verband bestaat tussen de vorm van Kit hokje en de dikte van de portemonnee. Volgens gemeentevoorlichter W. Issendonck is daar absoluut geen sprake van. Voordat zijn ge meente tot plaatsing overging, vroeg ze de welstandscommissie aan te geven waar de ene, platte soort moest komen en waar de an dere, meer klassieke soort. De commissie moest daarbij letten op het dorpsbeeld, de infrastruc tuur en het behang van de straat: "Het kan dan ook best zijn datje, wanneer je ergens de hoek om gaat, een ander soort bushokje aantreft". Volgens Issendonck heeft zijn gemeente een heel zorgvuldige procedure gevolgd bij de plaat sing van veertig hokjes, zoals ze dat ook bij de plaatsing van bo men doet. Niet zonder trots vraagt hij zich af welke andere ge meente een welstandscommissie zou inschakelen voor dergelijke zaken. Het minder mooie, platte model. D66-fractievoorzitter R. Nieu- wenhoven vindt het terecht dat de welstandscommissie naar de omgeving heeft gekeken en kan zich goed voorstellen dat een ge bogen hokje de voorkeur ver dient langs - pakweg - de sjieke, bosrijke Groot Haesebroek- seweg. Kwestie is wel dat minder bosrijk al snel minder rijk bete kent in Wassenaar. Een tweede ling ligt dan al snel op de loer. Nieuwenhoven kent het gevaar, wil de geplaatste hokjes nog eens onderzoeken en besluit als volgt: "Waar het vooral om gaat is datje ruim en droog staat en tegen de wind wordt beschermd". Boottocht De Stichting Oud Zoeterwoude houdt vrijdag en zondag een boottocht in en rond Zoeterwoude. Er vertrekken 's avonds om 18.45 uur boten vanaf de Laan de Goede Herder en vanaf het par keerterrein aan do Miening. Zondag kun nen mensen diè zich hebben opgegeven om 14.00 uur opstappen vanaf dezelfde plaatsen. Zomertentoonstelling Tien werken van Leidse kunstenaars zijn vanaf vrijdag te zien in raadhuis De Paauw aan de Raadhuislaan in Wasse naar. Het gaat om werken die in de zo mer van 1989 tijdens een buitententoon stelling in de straten van Leiden te zien waren. Van de totale serie, die bestond uit 24 kunstwerken, werden ansichtkaar ten gemaakt. Raadhuis De Paauw is dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en za terdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Hip House Het Voorschotense jongeren-informatie centrum F-Kwadraat houdt zaterdag een Hip House Dance Party in het cultureel centrum aan de Prinses Marijkelaan. Een drive-in show, een dj en een optre den van Roffadam Hip Hop Posse moe ten borg staan voor een spektakel met rappers, scratchers en dansers. Het feest begint om 20.00 uur. Kaarten zijn een dag eerder in de voor verkoop verkrijgbaar in F-Kwadraat, naast het gemeentehuis aan de Leidse- weg. centrum van Leiderdorp. Van San dijk verwacht daarom niet dat het tuinhuis aan de Hoofdstraat (naast het postkantoor van Bos) wordt uit gekozen. Bovendien neemt Van Sandijk aan dat de plaatsing van ho ge zendmasten in het oude dorp op bezwaren van de gemeente zal stui ten. Rijnland Het commissariaat voor de media zal waarschijnlijk op 4 juli een uit spraak doen over de door de ge meente verstrekte representativi- teitsverklaring aan de LOS. Leider dorp heeft tot nu toe deze verkla ring aan streekomroep Rijnland ge geven maar geeft nu de voorkeur aan de nieuwe lokale zender. Het commissariaat moet zich uitspre ken over deze keuze. Prijs voor shirt van RIO-leerling LEIDERDORP - Het Rijnlands In stituut voor Ondernemersonder wijs (RIO) wil een regionale t-shirt- wedstrijd organiseren. In 1991 wil de Leiderdorpse school een T-Shirt Award uitreiken voor het mooiste, door leerlingen gemaakte t-shirt. Alle 112 tweedeklassers van het RIO hebben dit jaar alvast een klei ne wedstrijd gehouden. Dik Burg graaf uit Bodegraven heeft van een vakjury de T-shirt Award 1990 ge kregen voor zijn ontwerp (zie foto). Scholen die zich op willen geven voor de regionale t-shirt wedstrijd kunnen zich opgeven bij P. Heems kerk, tel. 071-899342.(eigen foto) Wellicht beeld bij nieuwbouw aan Schoonoord WARMOND - Er komt wellicht een kunstwerk bij de 27 woningen die aan de Endepoellaan en de nieuwe straat Schoonoord worden neerge zet. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie openbare werken. Bij de woningen komen 17 parkeer plaatsen, waterpartijen en een speelobject voor kinderen. 17 woningen aan Schoonoord zijn eind juni klaar. De overige tien wo ningen in het wijkje komen op de plek van de sportzaal de Klim Op en worden gebouwd wanneer de hal is afgebroken. Dat kan pas gebeuren, wanneer de gemeente een beslis sing heeft genomen over de bouw van een nieuwe sportaccommoda tie in de gemeente. De parkeerplaat sen bij de sportzaal blijven na de af braak gehandhaafd. Onder grote belangstelling wer den gisteravond tijdens de commis sie openbare werken twee alterna tieven voor het gebiedje Klim Op- /Leerhoeve ontvouwd. Gekozen werd voor het tweede plan, dat meer parkeerplaatsen biedt en een speelsere aanblik met extra groen en water. Het is wel 30.000 gulden duurder dan het eerste plan. M.A.M. Schavemaker opperde het voorstel om een speel/kunstob ject te plaatsen. Bewoners pleitten voor een speelobject naast de peu terspeelzaal de Woezel. Hoewel er geen kunstwerk in het inrichtings plan is opgenomen voelt wethouder W.A.B. de Vos er veel voor om een kunstwerk èn een speelobject in het wijkje te plaatsen. De bewoner hielden een pleidooi voor plaatsing van niet te grote bo men in de wijk. De Vos zei dat met deze wens rekening wordt gehou den. Er komen loofbomen, die geen 'lijm' laten vallen op auto's en der gelijke. DONDERDAG 21 JUNI Katwijk laatste avond van de Katwijkse Postzegelvrienden in wijkgebouw De Mijlpaal aan de Stadhouders- dreef, aanvang 18.45 uur. klaverjassen en jokeren bij wijkvereniging Noord Noord/Oost, in de Zwanenburg, 20.00 uur. Noordwijk Bollenbad, zwemvierdaagse, van 18.00 tot 20.30 uur. VRIJDAG 22 JUNI Alphen SHA heeft soosavond in ge bouw SHA aan de Prinses Marij- kestraat 71, aanvang 21.00 uur. optreden van de Rotterdamse Dansacademie in het Parktheater, aanvang 20.30 uur. Katwijk wijkcentrum' Noord Noord oost, bingo avond, aanvang Leiden swingavond met dj Yoeri in de Droomfabriek, aanvang 21.30 drive 20.00 u Warmond avonddriedaagse voor het hele gezin, start vanaf "t Trefpunt, aan vang 18.30 uur. Wassenaar disco in Time-Out aan de Deij- lerweg 153, aanvang 21.00 uur. ZATERDAG 23 JUNI Alphen sterrenslag in de Horstenbuurt, grasveld achter de Hoeksteen, aanvang 10.30 uur. bingo in Halfje Wit, aanvang 20.00 uur. Bad to the Bone speelt in Het kasteel, aanvang 21.30 uur. Hazerswoude midzomernachtsfeest in De Stek, aanvang 23.00 uur. Katwijk zeilwedstrijden bij Skuytevaert voor de boulevard. PAC winkelcentrum, optreden van The Real Dixie Man Band', aanvang 14.00 uur. Lelden muziek in de Pancras, orgel concert. aanvang 13.30 uür. swingen op Motownmuzlek in De Droomfabriek, aanvang 21.30 vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 16.30 uur. St. Feta een voorstellings avond van 'Achalay" in het Bona- Leiderdorp Veronica Drive-In Show ir zenhof van 21.00 tot 01.00 u 10,15,25 en 40 km, starten 40 km tot 9 uur, 25 km tot 11.00 uur, an dere afstanden tot 14.00 uur, bij De Duinpoort, Langevelderlaan 22. Galerie de Linde, Voorstraat 17.00 u open ti door de Vereniging De Oude Dorpskern en de Noordwijkse Tuinclub, route verkrijgbaar op het Lindenplein. markt 'Onder de linden' op het Lindenplein, tot 17.00 uur. Valkenburg finale tenniswedstrijden Val- kenburgse tennisvereniging met aansluitend barbeque-avond.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16