Defensie wil terrein Genie Alphen kwijt Weinig animo voor de Alphen Express LEIDEN PROMOTIE9 OP VAKANTIE Huis vuiltarief Alkemade stijgt met veertig procent Welsh-pony ontvreemd DONDERDAG 21 JUNI 1990 LEIDEN/REGIO gedeelte van het spul de bodem i DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN middels heeft het merendeel w r RIJN - Het ministerie van defensie het burgerpersoneel ander werk ge- gevloeid. In oktober voerde de Alp- verwacht niet dat de herstelwerk- vonden. De militairen zijn overge- hense milieudienst een onderzoek plaats van de landmacht in Alphen plaatst, ooit nog een militaire bestemming tt--... -ij krijgt. Het ministerie treft voorbe- v erVUlia reidingen om het Genie-complex Nog niet bekend i aan de Hoorn af te stoten. Dat staat vervuilde bodem uit naar de aanwezigheid van olie. Er werden verontreinigingen aan getroffen doch niet in verontrusten wat er met de de hoeveelheden, aldus het onder- het terrein zoeksrapport. De gemeente heeft i brief die Defensie heeft ge- aan de Hoorn moet gebeuren. De daarop met het ministerie afgespro- stuurd naar de Tweede Kamer over verontreiniging is naar alle waar- ken een vervolgonderzoek in te stel de herstructurering van de onder- schijnlijkheid veroorzaakt door lek- len begin dit jaar. De resultaten houdsafdelingen van de landmacht, kages in de opslagplaats van materi- daarvan zijn nog niet bekend. alen. Op het terrein is jarenlang ge- Hoewel de Genie verdwijnt, blijft De werkzaamheden in de zogehe- sleuteld aan legervoertuigen en bij de jaarlijkse roeiwedstrijd die haar draagt bestaan. Bierbrouwer Heineken en het Alphense bedrijf Hutronic hebben zich bereid ten 502 herstelwerkplaats aan leger- het ontroesten en verwijderen materiaal zijn in verband met een verf zijn chemische baden gebruikt. reorganisatie met ingang van 1 juni De vloeistof werd opgeslagen in gestopt. Er was minder werk en bo- vaten en het is niet ondenkbaar dat klaard de organisatie van de Genie- vendien wilde de landmacht effi- door doorroesten van de tanks een werknemers over te r ciënter werken. In de komende maanden worden de produktiemid- delen en het werk dat nog onder handen was overgedragen naar an dere eenheden in Utrecht en Nieuw Millingen. Onderzoek Bij de bekendmaking van de plan nen in 1988 van de landmacht werk ten op het Geniecomplex zo'n ne gentig man burgerpersoneel, vijf tien beroepsmilitairen en een wisse lend aantal dienstplichtigen. Vooral onder de burgers ontstond onrust. Pogingen van de Genie zelf, de bon den en het Alphense college van burgemeester en wethouders om het complex te behouden liepen op niets uit. In 1988 is onderzoek gedaan naar de mogelijkheid om in het complex aan de Hoorn de Materiaal Beproe vingsafdeling van de landmacht te vestigen. Deze afdeling is onder meer verantwoordelijk voor het tes ten van wapensystemen, munitie en elektronische systemen binnen de landmacht. Ook adviseert het test- centrum andere ministeries over bij voorbeeld de handvuurwapens voor de politie. De mogelijke komst van een der gelijk testcentrum werd in Alphen echter niet met gejuich begroet. De afdeling zou z'n eigen personeel meebrengen en de kans dat Alphen se werknemers van de Genie daar aan het werk zouden kunnen, was nihil. De uitkomsten van het onder zoek door de landmacht voor een vestiging van een beproevingsafde ling bleken uiteindelijk negatief. In- Voor vakantiegangers heeft deze krant komende zomer een aardige opdracht: fotografeer in het buitenland verwijzingen naar Leiden of doe zelf zelf aan 'Leiden promotie'. Kortom, volg het voorbeeld van twee Leidse studenten die in de Franse Dordogne een bord plaatsten met het opschrift 'Leiden 995 kilometer' of maak zelf een foto van 'Leiden in het buitenland'. Bij voorbeeld: u hijst de Leidse vlag op de Parijse Eiffeltoren. Of, u ontdekt in een klein museum (of op een rommelmarkt) een schilderij 'Gezicht op het Rapenburg'. Stuur uw foto naar deze krant. De aardigste foto's worden krant afgedrukt. de Bovendien ontvangen degenen die de leukste foto's insturen een geldprijs. Het prijzenpakket bestaat uit een eerste prijs van 150, een tweede van 100 en twee derde prijzen van 50 gulden. De prijzen worden in september door burgemeester Goékoop uitgereikt. Inzendingen naar de stadsredactie Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden, alsmede wat de foto voorstelt en waar die is genomen. LEIDEN - De Stichting Leidse Studentenhuisvesting (SLS) gaat binnenkort praten met be woners van de Kaarsenmakersstraat over het plan om een voormalig bejaardenhuis te ver bouwen tot een modern studentencomplex. De SLS heeft plannen om in het gebouw ongeveer zestig kamers te realiseren met twaalf badkamers, keukens en toiletten. De renovatie kost ongeveer 3,5 miljoen gulden. De kamers gaan maandelijks een kleine 300 gulden kosten, exclusief gas en elektra. Architectenbureau Herms van den Berg. Directeur Hübben van de SLS verwacht dat de buurt niet erg zal tegensputteren. "Er zitten nu ook al studenten in het complex, dus in feite verandert er weinig". De SLS hoopt dat na de oplevering van het complex een doorstroming in het woningbezit ontstaat. "Veel studenten die hier al een tijdje zitten, willen graag wat meet betalen voor een mooie kamer op een goede lokatie. Indien zij goedkope kamers achterlaten, geeft dat een ver lichting van de wachtlijst", meent Hübben. (tekening Herms van den Berg) Inbraken in woningen en strandtent NOORDWIJK - Uit een woning in de wijk Boerenburg in Noordwijk- Binnen zijn een nog onbekend be drag aan geld en sieraden gestolen. Het is de politie nog niet duidelijk hoe de daders het pand zijn binnen gekomen. In dezelfde wijk werd gis teren ook ingebroken in een flat. Hier werden een videorecorder en een paspoort gestolen. Om binnen te komen werd de voordeur van de woning op grove wijze geforceerd. Via het balkon van de woning klom men de daders naar een andere flat. Daar werden geld en sieraden ge- I stolen. In de nacht van dinsdag op 1 woensdag sloegen inbrekers hun slag in een strandpaviljoen in Noord wijk aan Zee ter hoogte van de Koningin Wilhelminaboulevard. Uit het paviljoen werd frisdrank meegenomen. Om in het gebouwtje binnen te komen, werd een houten schot weggebroken en een ruit ver nield. Winkelpersoneel achtervolgt dieven LEIDEN - Twee personeelsleden v&n een kledingzaak aan de Haar lemmerstraat hebben gisteren drie winkeldieven achtervolgd. In de stationshal konden de medewer kers de gestolen kledingstukken, twee sweaters en twee t-hirts, weer afpakken van de drie vrouwen. Die hadden de kledingstukken rond 1 kwart voor vijf weggegrist uit de zaak. Bij het station bleek dat de vrou wen op pad waren met twee man nen. Het winkelpersoneel werd be dreigd met een schroevedraaier en over en weer werden volgens de po litie enkele klappen uitgedeeld. De daders zagen kans om weg te ko- BerkGroep naar Schuttersveld ALKEMADE De Alkemadese huishoudens gaan met ingang van september veel meer betalen voor het laten ophalen van hun vuil. Op voorstel van het college van burge meester en wethouders wordt de af valstoffenheffing verhoogd van 135 gulden per jaar naar 195 gulden per jaar. Dat is een stijging van ruim veertig procent. De gemeenteraad spreekt zich maandag uit over het LEIDEN - De Leidse vestiging de BerkGroep verhuist vrijdag 22 voorstel, juni naar Schuttersveld 26. De maatschap van accountants en be- j?e vertioging is een gevolg van lastinaarivispurs moest on 7oek net sluiten van de vuilverbran- rfaar eennieuw kantoor omdat de in L?iden Wa„ar het ruimte aan de Plantage te klein Alkemadese huisvuil nu wordt ver werd. Dit in verband met de uitbrei- brarVV ™et 'ngang van 1 september ding van de vestiging met Ypen- moct het afval naar de VAM in Wijs burg Co/belastingadviseurs en g1?V^kemade T Hendriks, 't Hooft Co/Accoun- f'S vi™eer be'alen- v°°rde tants-administratieconsulenten. aatate ™r ««mden van dit jaar Het nieuwe postadres van de Berk- kosten geraamd op Groep is Postbus 504, 2300 AM Lei- „JH™ den. RIJNSBURG - Uit een wei land aan het Kanaalpad in Rijns- burg is een twee jaar oude Welsh-pony gestolen. De dief stal moet zijn gepleegd tussen dinsdagavond en woensdag middag. In de wei stonden nog meer pony's, maar die zijn onge moeid gelaten. Het dier was eigendom van een Rijnsburger, die als liefheb berij pony's houdt. Omdat met deze stijging geen re kening is gehouden in de begroting stelt het college de raad voor deze structurele tegenvaller door te bere kenen in de tarieven van de afval stoffenheffing. Die bedraagt nu op jaarbasis 135 gulden en na de verho ging is dat 195 gulden per jaar. Het is nog niet bekend hoeveel Alkemade in 1991 en volgende jaren moet betalen voor het transport en de afvalverwerking in Wijster. Uit gaande van het principe 'de vervui ler betaalt' vindt het college het wenselijk om de meerkosten van de vuilverwerking ook na 1990 voor de volle honderd procent aan de inwo ners door te berekenen. De gemeente wil nog onderzoe ken of het mogelijk is voor de één- LEIDEN - HWS-verhuur houdt vrjj- persöonshuishoudens een gediffe- dag 22 juni open huis in het nieuwe rentieerd tarief toe te passen omdat bedrijfspand aan de Kenauweg in deze naar alle waarschijnlijkheid de Stevenshof. Vanaf 16.00 uur kun- mmder vuil aanbieden Krijgen al- nen belangstellenden terecht in de leenstaanden korting, dan zal dit nieuwbouw van de voormalige verminderde tarief om administra- Hoogwerkerspecialist. Om 18.00 uur is er een optreden van de K&G- drumband. Burgerlijke Stand Tim Cornelis Andreas, zv. P. van der Sleet en M.M. van Gerven; Fatim- zahra, dv. B. Boumlal en N. Sdaifi; Paul, zv. J.P. Buckley en M. Muller; Gokhan, zv. N. Gün- düz en F. Gündüz; Trevor Scott, zv. E.B. Don ley en M.E. Cervantes Céspedes; Simone Emerentia, dv. R.W. Baas en C.E. Burgmeijer; Elimar, zv. A. Thesing en M. Hoogendoorn; Ri- ALPHEN AAN DEN RIJN - Het die op het ministerie van defensie ii M.A.C. Perryman en J.L. aantaj chard Edward, Kostelnyk; Rénaldo, zv. A.J. Nagtegeller n Haarlem; Keya Fleur. dv. A.M. Hovens J.M.A. Doove; Stefan, zv. W. Rietveld e ge; Vida Nana Akua Atakorah, dv. Coffie; Sara, dv. H. Atmani en J. Bakrine; Justine Anne. dv. H.M. Schuttevaer Jochems; Sjors Cornelis. wil meerijden met de Alphen A° de den Rijn Express tussen Alphen dat per 1 september Den Haag werken. Zij vinden dat Open dag HWS Alphense initiatiefnemers hebben tien reacties gekregen. Als dat er vóór 15 juli geen veertig zijn, gaat de busverbinding niet door. Om dat te voorkomen hebben de twee Alphenaren, M. Holtslag en D. Vlam, nu alle ministeries in dé resi- Muarriba Kahala; Tom Al- dentie verzocht de Alphenaren die der Heiden en A.A.T. Bezuij- daar werkzaam zijn, direct te bena- ,2; Delikaya en ^G. DeNkaya; deren voor de bus. Minstens veertig zijn er nodig om uit de kos- lJfAr'D™lhauTeneM.M:c: 'e k°men- Hf' j? H.°": Es; Agnes Sophie, dv. J.C.A.M. Willems slag echter niet de bedoeling winst en E.H.M. van der Ploeg; Jermia Chrisfiaan, zv. P.G.J. Kok en M.G.T. Lalleman; Nathaniel Ruben. zv. F.J. van Leeuwen en M.E. van Don gen; Robin Karl Heinz. zv. P.K.H. Albers en C. de Vink; Meriele Kamuanya Muckens. kendi Muckens bert. zv. A.J. va en; Burhan. zv. Tim, zv. A.P.J. Bruijnen en A.A. Pieterse; Ge- rardus Hubert, zv. G.P. Heshusius en C.N. Zeitlin; Danny, tieve redenen pas met ingang v april volgend jaar gelden. en C.A.M. Paardekooper; Katja Theresia, dv. R.L. Ouwerkerk en M.G. Guldemond; Rosa Sanne, dv. B.C.L. Breed en A.E. Buijs; Jet Her- mien Dorothé, dv. P.J.B. van der Hulst en M.J.T. van Kesteren. te maken. Het plan voor snel vervoer tussen is afkomstig v, REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Bijbaantjes I Om Haagse politici kun je nog wel eens lachen, bij voorbeeld wanneer ze zich in alle mogelijke en onmogelijke bochten wringen wanneer er een burgemeesters post of gouveneurschap te verge ven valt, als ze zich weer eens in de waarheid hebben vergist of wanneer ze, na zich te goed te hebben gedaan aan de nodige spi ritualiën, te laat op hun remmen gaan staan. Gek, dat we daar in Leiden zo weinig van horen. Welbeschouwd bestaat de Leidse gemeenteraad uit brave borsten en stijve har ken. Nooit gaan ze slingerend over straat of maken ze zich schuldig aan ander kermisklan tengedrag, nooit stappen ze in kennelijke staat in hun auto om pardoes tegen een paaltje te rij den, nooit maken ze met een col legaatje uit Smallingerland de Zwolse binnenstad onveilig. Nooit, nooit, nooit. Als u het ons vraagt hebben Leidse raadsleden zelfs geen broer die in z'n jonge ja ren een scheve schaats heeft gere den of die een blauwe maandag lid is geweest van de anti-demo cratische rainbow-beweging van drs. Dorenbos. In de jongste uitgave van het gemeentelijk personeelsblad QQ stellen de, per 1 mei gekozen, raadsleden zich voor. Klein stuk je tekst ("Ik ben Hans, 32 jaar, niet getrouwd, wel een geweldige vriendin". Zoetsappiger kan het niet). Ernaast een foto van het hoofd. Je ziet het meteen; hier is niets mis mee. Het ergste wat je van de leden van de Leidse ge meenteraad kunt zeggen is dat ze soms kiezen voor de afbraak van mooie gebouwen in deze stad (het Parmentiercomplex), dat ze af en toe eens weieens een onparle mentaire uitdrukking bezigen of een stelling poneren waarvan je orimiddelijk denkt: hier wordt de boel belazerd. Maar ja, dat is een politicus eigen. Voor het overige: niets dan goed over de Leidse politiek. Kijk is hier: wij zouden ook niet an ders willen, hoor. Maar toch, in een boosaardige bui denken we weieens: wat zou het toch onthul lend zijn als blijkt dat de jonge heer Geertsema (WD) op de te rugweg van een risicowedstrijd een tiental banken in de NZH-bus met zijn zakmes heeft opengesne den, of als blijkt dat wethouder Walenkamp (CDA) s' avonds thuis het hele repertoire van Ro bert Long meezingt in de weten schap dat dit onnodig grievend is voor het christelijk volksdeel, ol stelt u zich eens voor dat bekend wordt dat de Groen Links-fractie collectief de sociale dienst heefl opgelicht. Toegegeven: eigenlijk moeten we er niet aan denken... Nou eh, heel even dan. Zien we dan weer al die portret ten van raadsleden, dan weten we meteen dat we ons nergens zor gen over hoeven te maken. Het is allemaal puur Hollandse dege lijkheid die hier de boventoon voert. Onze laatste hoop is eigen lijk gevestigt op WD-fractie- voorzitter Theo van der Nat. Hij heeft in het werkoverleg van frac tievoorzitters de leden van het college van B en W gevraagd hun bijbaantjes openbaar te maken. Aha, daar zit meer achter, dach ten wij meteen. Politici en bij baantjes, vertel ons wat. We hoe ven maar naar Den Haag te kijken om te weten hoe politici elkaar de mooie functies toespelen. Dat zal in Leiden toch niet anders gaan? Bijbaantjes (2) De bestuursmedewerkster van het college van B en W heeft deze week de lijst van nevenfuncties aan alle raadsleden doen toeko- het openbaar vervoer tussen de twee steden achteruit is gegaan sinds de directe treinverbinding is vervallen. Volgens de twee biedt de bus veel voordelen boven het openbaar ver voer. De bus biedt elke reiziger een comfortabele zitplaats en is goedko per dan het openbaar vervoer. Bo vendien zijn er geen halten tussen Alphen en Den Haag, zodat de reis tijd kan worden beperkt tot onge veer. drie kwartier. De bus vertrekt tussen 07.20 en 07.30 uur vanuit Alphen en komt rond 08.15 uur in Den Haag aan. Om 17.00 uur vertrekt de bus weer comfortabel vanuit Den Haag. Het tijdstip van on-en werkplaats aankomst bij de uitstapplaatsen in twee Alphenaren Alphen ligt tussen 17.40 uur en 17.50 uur. De kosten bedragen 140 gulden per maand, waarbij een jaarcontract wordt aangegaan. De maand sep tember geldt als proefperiode die de belangstellenden in staat stelt te be kijken of deze vorm van vervoer be valt. De opstapplaatsen in Alphen zijn in de Ridderhof, de Herenhof en op station NS. In Den Haag was aan vankelijk de Kalvermarkt als eind station gepland, maar uit de reacties is gebleken dat behoefte bestaat aan een extra uitstapplaats op het Cen traal Station. Als er voldoende ani mo voor is, kan volgens Holtslag aan deze wens worden voldaan. men. U zult niet achterover slaan van de mededeling dat die lijst wordt aangevoerd door burge meester Goekoop. Hij heeft 7 functies naast het burgemeester schap. U weet wel: voorzitter van dit en lid van dat. Er staat ook nog bij hoeveel tijd één en ander vergt en dat vier van de zeven functies bezoldigd zijn. Hoeveel hij er voor vangt vermeldt het verhaal weer niet. Duidelijk is wel dat er niets oneerbaars bij zit.» De rij wordt gesloten door de wethouders Bordewijk, Van Don gen en De la Mar met maar elk één nevenfunctie. Bordewijk (lid van de commissie van advies van het tijdschrift 'Bank en Gemeente') en Van Dongen (lid van de Raad voor Volwassenen Educatie) hou den er iets aan over. De la Mars nevenfunctie (penningmeester van de Stichting Poppentheater Welles/Nietes) is onbezoldigd en kost hem, volgens eigen zeggen, twee nachten per maand. De nieuwbakken wethouder Van Rij doet het ook niet slecht in het verzamelen van nevenfunc ties. Hü heeft er vier, alle onbezol digd. Van Rij had deze functies al voor hij wethouder werd. Of hij ze allemaal zal houden, naast zijn drukke wethoudersbaan zal uit het volgende lijstje wel blijken. De beide CDA-wethouders, Hettinga en Walenkamp, hebben elk drie nevenfuncties (bezoldigd en onbezoldigd). Zo is Walen kamp onder meer illustrator van (kinder)boeken. Wij hoeven deze publicaties niet eens gezien te hebben om er vanuit te gaan dat ze geheel en al vrij zijn van schut tingtaai. Zoiets doet Joop niet. De leden van de raadsfracties CDA-wethouder Joop Walenkamp: thuis het hele repertoire van Ro bert Long meezingend? (tekeningen Ronald van den Bos) zijn overigens vrij in het bekend maken van hun (neven)functies. De D66-fractie heeft als één van de eerste een lijstje het licht doen zien. Zou het met deze aanstor mende Samsonite-generatie an ders gesteld zijn dan met de oud gediende in de Leidse raad? Be vindt zich onder de democraten misschien een exploitant van een 06-lijn? Of een bestuurslid van de vereniging van pitbullvrienden? Welnee, de één is lid van de veilig heidscommissie van de KNVB en de ander bestuurslid van de 'cul turele stichting 2,3 of 24', wat dat Ook al niks mis Onze hoop is dus gevestigd op de WD. Van der Nat heeft om het lijstje bijbaantjes van B en W ge vraagd. Daar zal hij toch wel een aanleiding voor hebben, denken wij. Nu gebleken is dat met lijstje van B en W niets mis is vermoe den wij dat het addertje schuilt onder het gras van de WD-frac- tie zelf. Gek genoeg heeft Van der Nat het lijstje met (bij)baantjës van zijn fractieleden nog niet ont huld. Wij zijn benieuwd. Wethouders gaan Leidse wijken in LEIDEN -- Het Leidse college trekt in juli drie maal de wijk in om uit te leggen wat sociale vernieuwing voor de burgers betekent. De drie betrokken wethouders. Van Don gen (PvdA), Walenkamp (CDA) en De la Mar (Groen Links), zijn op 5 juli in De Pancrat in Pancras Oost, op 12 juli in het Kerkelijk centrum De Regenboog in de Merenwijk en op 17 juli in Leiden Noord, vermoe delijk in het buurtcentrum De Kooi. De aanvangstijdstippen zijn nog niet bekend. EXPOSITIE In restaurant Le Coq d'Or aan de Heereweg in Lisse is een expositie van aquarellen van Tine Kok. De in Wassenaar wonen de kunstenares heeft een voorliefde voor de natuur en dat is duidelijk te zien in haar werk. De aquarellen zijn te zien gedurende de ope ningsuren van het Lissese restau rant. Leidenaar rijdt tegen paal op Katwijkse strand KATWIJK - Een 19-jarige Leide naar is vannacht met onbekend let sel overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in zijn woon plaats. De man was rond kwart voor twaalf gisteravond met zijn motor tegen een paal op het Zuidstrand in Katwijk gebotst. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Vrienden van het slachtoffer, die met bromfietsen langs het strand reden, waarschuwden de politie.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14