Duits-Duitse verkiezingen in december RAF bedreigt na reeks arrestaties politici DDR Blanke extremist verldaart regering De Klerk de oorlog Buitenland boycot uit protest installatie Diescu Verzèt Liberia wijst bestand af Havel wil eind aan politieke screening Eernjoed zakenman kent de prijs van .zijn auto- llamsteeg Auto Lease ïSESizSiBl jr-=s=2r.rsis2r Politie-mensen leiden martelingen in Brazilië WOENSDAG 20 JUNI 1990 BUITENLAND PAGINA 7 'Top Navo èn Warschaupact' BERLIJN (GPD/AFP/DPA/Rtr) - De Westduitse rege ringscoalitie van christen-democraten en liberalen wil dat op 2 of 9 december in beide Duitslanden verkiezingen wor den gehouden. De politieke partijen worden al eerder dit najaar samengevoegd, na de verkiezingen is de hereniging van Duitsland een feit. DDR-minister van buitenlandse za ken Meckel wil dat later dit jaar een gezamenlijke topconfe rentie van NAVO en Warschaupact wordt gehouden over de militaire status van het verenigd Duitsland. BERLIJN (GPD/AP/DPA) - Voor het eerst heeft een hoge functiona ris van de voormalige staatsveilig heidsdienst Stasi in de DDR een tip gegeven die tot de arrestatie van een lid van de Rote Armee Fraction heeft geleid. Minister Diestel van Binnenlandse Zaken in de DDR sig naleerde dat gisteren als een zeer opmerkelijk feit. Ook opmerkelijk is dat hoge functionarissen in .de DDR, na de reeks aanhoudingen van RAF-leden, nu zelf door de RAF worden bedreigd. De organisatie heeft aangekondigd dat er in de DDR slachtoffers zullen vallen. Volgens Diestel krijgt zijn minis terie dagelijks vijf dreigementen binnen tegen hoge politici. Het doelwit varieert van hemzelf tot premier Lothar de Maizière en an deren. Deze "aankondigingen van terechtstellingen" zijn met parafen van de Rote Armee Fraktion gesig neerd. Er is inmiddels voor extra bescherming gezorgd, zo melden bronnen binnen de Westduitse vei- ligheidsdiensti Dit dreigement kwam naar bui ten toen Diestel gisteren bekend maakte dat opnieuw twee leden van de RAF zijn gearresteerd. Het gaat om Silke Maier-Witt en Henning Beer. De autoriteiten in de DDR hebben inmiddels bekend gemaakt dat de Stasi RAF-leden opving en ze tijdelijk onderbracht in een vakan tie-oord van de communistische partij. Volgens Diestel was het huisves ten van RAF-leden in de DDR een persoonlijke hobby van de vroegere communistische leider Erich Honecker en zijn chef van de veilig heidsdienst Erich Mielke. In de Bondsrepubliek wordt de roep om vervolging van politici in de DDR, die verantwoordelijk waren voor de opvang van de RAF-leden, sterker. In de DDR wordt evenwel gesteld dat het aanklagen en vervolgen van politici en hun naaste medewer kers, zeer ingewikkeld is, omdat het moeilijk is om het bewijs van hun directe betrokkenheid te leveren. De gearresteerde RAF-leden zul len zeer waarschijnlijk allemaal te recht staan in de Bondsrepubliek omdat de DDR niet lang genoeg meer bestaat om daar de langdurige processen tegen de verdachten te houden, zei Diestel. Er bestaat nog onduidelijkheid over de vraag of de RAF-leden vanuit de DDR ook werden gehol pen bij het beramen en het plegen van aanslagen in West-Duitsland en andere westerse landen. Zowel Beer als Maier-Witt worden er na melijk van verdacht dat ze ook na hun vestiging in de DDR betrokken zijn geweest bij aanslagen. Albanezen vluchten naar Griekenland ATHENE (GPD) - Tien Albanese vluchtelingen zijn er de afgelopen dagen in gesaagd naar Griekenland te vluchten. Onder hen zqn twee van de vier broers Prassos, die afge lopen winter in het nieuws kwamen na een mislukte vluchtpoging en als straf achter een tractor zouden zijn gebonden en langs de dorpen zijn gesleept om een afschrikwekkend voorbeeld te stellen. De broers heb ben het verhaal bevestigd. Ze wer den later vanuit de gevangenis naar hun eigen dorp gebracht, om daar door alle dorpsgenoten te worden bespuwd en geschopt. De West- en Oostduitse christen-de mocraten willen dat de DDR zich op de avond van de pan-Duitse verkie zingen bij de Bondsrepubliek aan sluit. Op 23 september moeten vol gens de Westduitse regeringspartij en in de DDR verkiezingen worden gehouden voor de vijf deelstaten waaruit dat land tot het begin van de jaren '50 bestond. De oppositionele SPD reageerde met de mededeling dat ze "op elk moment" klaar is voor pan-Duitse verkiezingen, mits aan een aantal voorwaarden voldaan is. De juridi sche eenwording van Bondsrepu bliek en DDR moet in een apart ver drag worden vastgelegd en het "2 +4"-overleg over de Duitse eenwor ding meot zijn afgerond, zo heeft SPD-fractieleider Hans-Jochen Vo gel gezegd. De Westduitse Bondskanselier Landsbergis wil uitstel besluit onafhankelijkheid MOSKOU (AP) - President Lands bergis vindt dat Litouwen voorlo og nog geen besluit moet nemen over het opschorten van de onaf hankelijkheidsverklaring van 11 maart, zoals de Sovjetunie wil. De' Sovjetunie belooft in ruil daarvoor de economische boycot van Litou wen op te heffen. Landsbergis zei in het -Litouwse parlement dat wat hem betreft eerst in aparte commissies over het Sov jet-voorstel moet worden gediscus sieerd en dat er pas door het voltalli ge parlement over kan worden ge stemd als premier Kazimiera Prunskiene uit Griekenland .is te ruggekeerd. Prunskiene komt vrij- dag terug naar Litouwen. Volgens persbureau TASS zou Landsbergis zelfs hebben gezegd dat het voorstel in zijn huidige vorm niet eens in overweging kan worden genomen. 'Th de vorm waarin het is ontvangen, kan het parlement het voorstel niet in behandeling ne men", citeerde TASS de Litouwse president. Een woordvoerder van het volksfront Sajudis ontkende echter dat Landsbergis zich ih die geest had uitgelaten. Buitenland k 1 Helmut Kohl heeft zijn partij deze week al voorgehouden dat het 'Ei- nig Vaterland' nog in 1990 een feit wordt. In de politiek in de Bondsre publiek is een brede meerderheid voor een snelle vereniging van bei de staten. In de DDR bestaan vooral bij de SPD en bij de voormalige communisten in de PDS bedenkin gen tegen de haast van Kohl. Binnen het fcüU-front komen de tegenstellingen tussen oost en west minder aan de oppervlakte. Maar er den hun westelijke partijgenoten maar platte geldwolven, terwijl er ook persoonlijke tegenstellingen zijn. In de DDR schijnt het hele CDU-kader een hekel te hebben aan de secretaris-generaal van de CDU- West, Volker Rühe. Deze vertrou weling van Kohl heeft een reputatie van volstrekte tactloosheid en hij zoekt een keiharde confrontatie met alles en iedereen die Kohl een strobreed in de weg wil leggen. -In kringen van de CDU-Oost is al gespeeld met de gedachte om deze houwdegen van Kohl in elk geval aan de kant te laten zetten als prijs voor de vereniging met de CDU- West. Het is evenwel de vraag of Ko hl zich zijn grootste fan laat afpak ken. De tegenstellingen tussen SPD- West en SPD-Oost liggen vporal op het punt van de snelheid waarmee Duitsland verenigd moet worden. De SPD-Oost voelt eigenlijk niets voor een samenvoeging in decem ber van dit jaar, omdat men vreest dat er dan geen enkele mogelijk heid meer is een economische cha os te voorkomen. De vorming van een monetaire unie tussen de Bondsrepubliek en de DDR, die binnen twee weken een feit is, kan bijna twee miljoen Oostduitsers hun baan kosten. Maar dat is een kwestie van tijdelij ke aard, zo heeft de Westduitse mi nister van economische zaken Hel mut Hausmann gisteren gezegd. De regering in Bonn wil de werk loosheid in het verenigde Duitsland' beperken tot 10 procent van de be roepsbevolking van wat nu nog de Bondsrepubliek en de DDR zijn. Dat zijn bijna 37 miljoen JOHANNESBURG (GPD/AP/Rtr) - De Zuidafrikaanse politie heeft een beloning van 50.000 rand (37.500 gulden) uitgeloofd voor informatie die leidt tot de arrestatie van de Afrikaner extremist Piet 'Skiet' Rudolph. Rudolph, een 53-jarige ex-politie man, wordt gezocht in verband met een inbraak in een wapendepot van de Zuidafrikaanse luchtmacht in Pretoria en het oproepen tot de ge wapende opstand. Hij is lid van de gemeenteraad van Pretoria en lei der van de extremistische Boeres- taatpartij die pleit voor een onaf hankelijk thuisland voor de blan ken. Na de wapendiefstal dook hij onder. Het Afrikaner dagblad Beeld ontving maandag een videoband, waarop Rudolph verklaarde de re gering van president De Klerk om ver te zullen werpen. "Er is geen tijd voor een contra-revolutie. Het is nu volslagen oorlog", aldus Rudolph, op de band omringd door gemas kerde mannen met machinegewe- Intussen besloot het Zuidafri kaanse parlement gisteren de Wet op Gescheiden Voorzieningen in te trekken. De regeling dateerde van 1953 en gaf lokale overheden en par ticuliere bedrijven het recht zwar ten uit te sluiten van parken, hotels, zwembaden, toiletten en recreatie centra. De regering is (nog) niet van plan het openbaar onderwijs te inte greren, hoewel veel particuliere scholen multiraciaal zijn. De zwarte oppositiebeweging ANC heeft in een verklaring elke betrok kenheid ontkend bij de moord op een voormalig lid, wiens lijk gevon den is in het thuisland Transkei. De man, de 26-jarige Sipho Phungulwa was doodgeschoten, waarschijnlijk niet lang nadat hij vrijdag of zater dag een bezoek had gebracht aan het ANC-kantoor in Umtata, de hoofdstad van Transkei. Phungulwa behoorde tot een groep van acht ANC-dissidenten die ontsnapt waren uit een ANC- kamp in Tanzania en verleden maand terugkeerden in Zuid-Afri- ka. Op een persconferentie in Jo hannesburg vertelden zij gemarteld te zijn in een ANC-strafkamp in An gola. ANC-leider Mandela heeft er kend dat er in ANC-kampen gemar teld is, maar zegt dat de schuldigen gestraft en uit de beweging zijn ge stoten. BUKAREST (GPD/AP) - Ion Ilies- cu wordt vandaag in Roemenië als bezorgd president geïnstalleerd. In navol- lingen. ging van de Verenigde Staten zijn Aangenomen wordt dat Iliescu i Een meisje uit het Palestijns vluchtèlingenkamp Anata hij Jeruzalem worstelt met het gewicht van een zware watertank die ze buiten het kamp heeft gevuld. Het Israëlische waterleidingbedrijf heeft in het kamp zelf de wa tertoevoer gestaakt vanwege het grote aantal onbetaalde rekeningen. Minister Van den Broek van buitenlandse zaken heeft gisteren ongemeen fel uitgehaald naar Israël in de onwrikbare situatie in het Arabisch-Israëlische conflict. "Als men het mij vraagt aarzel ik niet te bevestigen dat de eerste oorzaak ligt bij onwil van de Israëlische oppositie is gebruikt, niet bij de santen voortaan ongemoeid worden regering", stelde de bewindsman, die zijn eigen beleid ten aanzien van het conflict betitelde als van "een perzik in plechtigheid aanwezig. houtwol". veel landen uit protest tegen het ge- zijn inaugurele rede bepaalde ga- weld dat verleden week tegen de ranties zal geven dat politieke oppo santen voortaan ongemoeid worden gelaten, omdat hij steun uit het bui- De EG-landen sturen slechts hun tenland niet kan ambassadeur, al bestaat de kans dat ook zij weg zullen blijven. Een woordvoerder van het Amerikaanse Tot nu toe voert de regering-Ilies- een tegenstrijdig beleid. Aan de e kant deed zij een oproep a i buitenlandse zaken door studenten en intellectuelen i te begin- r tegelij- MONROVIA (AP) - Thomas Woe- viyu, de vertegenwoordiger van de den regering waarin le de oppositie zullen worden w Liberiaanse rebellen bij de vredes- opgenomen. Hij zei te verwachten sinds 1980 tegen de regering heeft onderhandelingen met de regering, dat leden van de oppositie echter gekeerd, inclusief de leden heeft laten weten dat de opstande- zullen weigeren deel te nemer Doe zei maandag dat de amnestie volgen. >u gelden voor een ieder die zich De VS eisen de vrijlating duizend opposanten die tij- Amerikaanse collega daar willen kertijd werden verschillende stu denten- en oppositieleiders gearres- de teerd. Zoals studentenleider Marian lingen, onder leiding van Charles een regering Taylor, niet ingaan op het voorstel woordigers voor een staakt-het-vuren van presi dent Samuel Doe. Ook het aanbod van Doe om alle dens en na de onlusten zijn gearres- Munteanu, die wordt beschuldigd teerd. Washington heeft ook grote van aanzetten tot en deelname aan schouwde oude regime zijn opgeno men. Doe had eerder maandag het ver- ationaal Patriottisch Front. Doe staatsgreep kritiek op het besluit van het Roe- het oproer vorige weeek meense parlement om leger en poli tie de vrije hand te geven bij het op- Het besluit van Doe betekent dat treden tegen de oppositionele Partij voor Liberi- tegen de regering. i Buka- dagavond door de rebellen afgewe- r alle tegenstanders van de rege- Poolse ambassadeurs Polen heeft 38 ambassadeurs naar Warschau teruggeroepen. Een com missie van de regering-Mazowiecki is bezig met een beoordeling van al le medewerkers van Poolse ambas sades en consulaten. Het gaat om ,circa 1.000 mensen, van wie onge veer een-derde naar huis terug moet komen. Volgens de regering zijn ambassademedewerkers vaak car rièrefiguren van de communisti sche partij zijn die geen bijzondere kennis hebben van buitenlandse za ken. Ecuador De Ecuadoraanse kiezers hebben de regerende sociaal-democrati sche partij Izquierda Unida (Vere nigd Links) een forse nederlaag toe gediend bij de afgelopen zondag ge houden verkiezingen. Waarnemers verwachten dat president Borja met een stemmenverlies van 30 procent zijn meerderheid in het parlement kwijt raakt. Grote winnaars lijken de Christelijk-Sociale Partij van ex- president Leon Febres Cordero en de Socialistische Partij. Pesticiden Het gebruik van pesticiden is de af gelopen tien jaar verdubbeld. Dat meldt de milieu-organisatie van de VN, de Unep, in een rapport. Afge lopen jaar werd ruim drie miljoen ton pesticiden gebruikt. Het ge- brujk van pesticiden is een kostbare en zinloze zaak, aldus het rapport. De mens en de natuur zijn uiteinde lijk de slachtoffers van 'de kringr loop van gif. Familie Somoza De familie van de voormalige dicta tor Anastasio Somoza mag gebruik maken van een amnestieregeling van de nieuwe president Violeta Chamorro en terugkeren naar Nica ragua. Een regeringswoordvoerder heeft dat bekendgemaakt. Luis en Julia Se villa Somoza, een neef en een nicht van de in juli 1979 verdre ven dictator, hebben gezegd dat ze zaterdag na elf jaar ballingschap naar Nicaragua zullen terugkeren. Fidel Castro zou gesprek wensen met George Bush TOKYO (AP) - De Cubaanse leider Fidel Castro heeft Japan verzocht om in november bij de kroning van keizer Akihito voor hem een ont moeting te arrangeren met presi dent Bush van de VS. De Japanse krant Asahi Shim- bun, die dit vandaag meldde, heeft dit vernomen van bronnen binnen de Japanse regering. Een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken in Tokyo reageerde met de verklaring dat er van Cuba nog geen officieel verzoek binnen is om te bemiddelen bij een gesprek met de Amerikaanse president. In 1961 werden alle diplomatieke betrekkingen tussen Cuba en de VS verbroken. Ook de ontwikkelingen in Oost-Europa hebben geen veran dering gebracht in de koele verhou dingen; Japan heeft altijd goede be trekkingen onderhouden met het Cuba van Castro. 'Turkije gebruikt chemische wapens tegen Kurden' NICOSIA (AP) - Bij gevechten tus sen Kurdische guerrillastrijders en regeringstroepen in Oost-Turkije maakt het Turkse leger gebruik van chemische wapens. Dat zegt de Kurdische Arbeiderspartij PKK in een communiqué, waarin verder melding wordt gemaakt van ge vechten in de eerste twee weken van juni waarbij 25 militairen om het leven zouden zijn gekomen en 13 andere soldaten gewond zouden zijn geraakt. Aan de zijde van de guerrillastrijders zouden vijf doden en een gewonde zijn gevallen. De PKK heeft het Turkse leger vaker beschuldigd van gebruik van chemische wapens in de strijd te gen de Kurden. Volgens het jongste communique zouden c-wapens zijn ingezet in een in april gestart offen sief tegen de guerrillastrijders. Zij vinden dat Doe zelf snel ring. Doe zei te hopen dat ook het moet vertrekken. "Doe heeft het rebellenleger onder leiding van recht niet om iemand amnestie te Charles Taylor de amnestie zou aan- 2 Eenwording en de Liberiaan se Volkspartij in de openbaarheid kunnen treden. De oppositiepartij- rest. Hij werd maandag gearres- r teerd in het ziekenhuis waar hij demonstraties sinds vorige week verbleef, nadat hij vrijdag door mijnwerkers op In reactie op het geweld hebben straat in elkaar was geslagen. Hij veel landen ook hun economische werd behandeld voor een gebroken betrekkingen met Roemenië op een i hebben gezegd dat de president, laag pitje gezet. Minister van den verlenen. Hij kan alleen zichzelf am nestie verlenen", aldus Woeviyu. Een anonieme zegsman uit de re gering meldde dat Doe wellicht vol gende week zijn kabinet zal verzoe ken af te treden om plaats te maken vaarden en zich zou herorganiseren bellen niet kan verslaan, veel te v schedelkwetsures zijn arrestatie overgebracht naar een politieziekenhuis. Zijn vrouw verblijft sinds i tot een politieke partij. nig en veel te laat gen de houding van de Roemeense dagavond in de Nederlandse doet. regering. De Tweede Kamer en de Daarom least hij bij Tel.071-317436 Van onze correspondent Runa Hellinga BUDAPEST - In Tsjechoslowakije ontstaat meer en meer verzet tegen de screening waaraan politieke par tijen belangrijke leden onderwer pen. Het gaat daarbij om de controle of mensen ooit banden hebben ge had met de Tsjechische geheime dienst. Inmiddels heeft president Havel zelf zich in de discussie ge mengd. Hij zei deze week in zijn we kelijkse radiopraatje dat de screen ing gestopt moet worden, omdat dat aanleiding geeft tot minder ge wenste ontwikkelingen. De partijen zijn er destijds toe overgegaan hun kandidaten voor de verkiezingen te controleren omdat ze bang waren dat er anders verklik kers van de geheime dienst in het parlement terecht zouden komen. Volgens Havel is het begrijpelijk dat de kiezers zekerheid over het verleden van de kandidaten wilden hebben. Maar het middel is volgens hem erger dan de kwaal geweest. Er blijken vervalste papieren te zijn opgedoken, onschuldige men sen zijn met de screening onder druk gezet en inmiddels is ook niet meer na te gaan of mensen vrijwillig met de geheime dienst hebben mee- bassade in Bukarest. Volgens eigen zeggen voelde mevrouw Munteanu zich in haar huis en op straat be dreigd. Ambassadeur Koen Stork verwachtte dat haar verblijf slechts van tijdelijke aard zou zijn. Stork bevestigde gisteren dat zq maakt", aldus de christendemo- in de ambassade 'op bezoek' was. craat. Hij sprak tegen dat zq zou overwe gen in Nederland politiek asiel aan Zijn partij heeft daarom besloten te vragen. Zij mag zolang blqven als proces wegens smaad te begin- ze wil. Ambassadeur Stork heeft verder toegezegd haar te helpen bij het traceren van de verblijfplaats van haar man. Tijdens de bezetting van het Uni- omdat versiteitsplein was Munteanu een van de belangrijkste sprekers. Maar hij staat ook bekend als een fanatie- Havel daar persoonlijk op had aan gedrongen. Bartoncik is altijd blij ven ontkennen dat de beschuldigin gen waar waren, maar de kwestie kostte hem uiteindelijk wel zijn po litieke carrière en zijn partijstem- Proces Deze beschuldiging, afkomstig van de onderminister van binnenlandse zaken Jan Ruml, werd tegen alle af- "en 'tegen onderminister Rumf, een^belast velteden niet openbaar Valt 1?ynLrdvTna BaScik d* verkiezingscampagnes al werd openbam" ^emaakt^ toen^ de Sïï Hoewel Ruml het ontkende, werd zijn beschuldiging, twee dagen voor het opengaan van de stembus en op een moment dat de politieke cam pagnes al waren gesloten, algemeen gezien als een politieke zet. Zelfs de voorzitter van de Nationale Kies raad tekende bezwaar aan tegen de onthulling van de minister. In Tsjechoslowakije werd ge- gewerkt of daartoe werden gedwon- vreesd dat de affaire Bartoncik het gen. begin van een heksenjacht zou wor den. In iedere politieke partij zitten waarschijnlijk nog wel mensen met een min of meer belast verleden. Het gevaar was zeker niet ondenk baar, dat kwaadwillende politieke tegenstanders dat zouden uitbui ten. De enige manier om dat te a Dat laatste geldt bijvoorbeeld voor de inmiddels teruggetreden voorzitter Jan Budaj van de Slo waakse zusterpartij van het Burger- forum, Burgers tegen Geweld. Een dag na de verkiezingen maakte hij bekend dat ook hij op de lijst collaborateurs dienst stond. Ze hadden hem tot medewerking geprest nadat hij ge probeerd had te emigreren. Budaj ontkende overigens ooit echt wat voor de dienst te hebben gedaan. Burgers tegen Geweld heeft al eerder aangedrongen om de screen ing af te schaffen. Maar de controle is vooral zeer omstreden sinds de kwestie met de voorzitter van de christendemocratische Volkspartij, Bartoncik, die twee dagen de geheime komen, aldus de breed levende op- Volgens vice-voorzitter Bohumil Svoboda van de Volkspartij is de ra diorede van Havel niet alleen een poging van de screening af te ko men, maar ook een verkapte veront schuldiging voor de gebeurtenissen twee weken geleden. Eigenlijk zou den volgens hem alle.mensen gere habiliteerd moeten worden die door verkiezingen ervan werd beschul- de screening zijn getroffen. "Maar digd jarenlang voor de geheime dienst te hebben gewerkt. de politieke schade voor onze partij wordt daarmee niet ongedaan ge- LONDEN (IPS) - Braziliaanse poli- uit politie-officieren, zo meldt de tie-officieren martelen en doden ge- mensenrechtenorganisatie, vangenen die in hechtenis zitten, en Amnesty gaat ook in op de situa- hebben de leiding over doodSeska- tie in de Braziliaanse gevangenis- ders, die hun slachtoffers vermin- sen, die berucht zqn door de exces ken. Dit meldt de mensenrechten- sen vanwege de overbevolking. Ve- organisatie Amnesty International le gevangenen zijn slachtoffer van in een gisteren verschenen rapport martelingen en mishandeling. In Volgens Amnesty hebben politie- een van de drukste gevangenissen officieren buiten hun diensttijd de van Sao Paulo bevinden zich 7.200 leiding over deze doodseskaders, gedetineerden, terwijl het complex een soort burgerwachten die tegelij- is ontworpen voor 3.200 personen, kertijd fungeren als rechter, jury en Ook hieruit komen regelmatig be- beul. Onder de slachtoffers zijn veel richten over gevangenen die uit hun kinderen, die worden geslagen, af- cel worden gehaald en mishandeld, geperst, of vermoord; van de kinde ren die het afgelopen jaar een ge-* Ondanks het feit dat de nieuwe welddadige dood stierven, is onge- Braziliaanse grondwet van 1988 veer eenderde om het leven ge- marteling verbiedt en andere men- bracht door de politie, zo schat Am- senrechten garandeert, is slechts nesty. enkele malen naar aanleiding van berichten over marteling in de ge- De betrokkenheid van de politie vangenis een onderzoek of juridi- bij de activiteiten van de doodses- sche vervolging ingesteld, kaders is volgens Amnesty zo dui- Eerder deze maand maakten ver- delqk, dat de deelstaatregering van scheidene kranten in Rio de Janeiro Amazone onlangs de politiemacht melding van een golf van ontvoerin- van de hoofdstad Manaus heeft ont- gen van zakenlieden, waarbij een bonden. Volgens een recent intern groep politie-officieren nauw zou rapport van de politie van Rio de Ja- zijn betrokken. Sinds januari zou in neiro bestaat de helft van de leden totaal een losgeld van rond de 150 van de doodseskaders in deze stad miljoen gulden zijn betaald.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7