TAD LEIDEN 'ij® §3 Plan studentenflat aan Vijf Meilaan gewijzigd 'VW moet actiever sponsors werven' Toch Bierenfestival tijdens Lakenfeesten Mogelijk toch meer strafbare feiten in schouwburgaffaire LEIDSCH DAGBLAD SLS komt bewoners Rosenburch tegemoet 'We jatten jouw fiets' Poging tot aanranding in zusteiflat s WOENSDAG 20 JUNI 1990 gejaar 1992-1993 kan geschieden. LEIDEN - De Stichting Leidse Plannen Studentenhuisvesting (SLS) Behalve de nieuwbouw aan de Vijf Meilaan heeft de stichting nog een groot project in de pen. Er bestaan vergevorderde plannen ormalige bejaardenhuis wil toch een studentencomplex aan de Vijf Meilaan bouwen. Om de bewoners van de nabij gelegen bejaardenflat Rosen- kTaVs^nmLeSs^ Te burg tegemoet te komen, is het verbouwen. Momenteel doet het oorspronkelijke bouwplan in grijpend gewijzigd. Optreden Leidse muziekkorpsen begin Anjeractie LEIDEN - Op de koopavond don derdag 21 juni wordt de Leidse bin nenstad opgevrolijkt door muziek korpsen en volksdansers in ver band met het begin van de jaarlijkse Anjeraktie. Het publiek zal als te genprestatie worden gevraagd iets in de collectiebus te doen of lootjes te kopen. Het Anjerfonds bestaat dit jaar een halve eeuw en is een belangrij ke subsidiegever voor amateurvere nigingen. Aan Leidse verenigingen is in 1989 zo'n 150.000 gulden uitge keerd. Op de Haarlemmerstraat, bij de Hartebrugkerk, zal het Folkloris tisch Dansensemble FETA optre den. Op het waterpodium, bij De Waag, zorgen de muziekkorpsen Werkmans Wilskracht en het Leids Politie Muziek Gezelschap voor muziek en op het Stadhuisplein speelt de K&G Stageband. Intussen maken zeven Leidse muziekkorpsen een muzikale tocht naar de binnenstad waar zij rond half negen zullen samenkomen op het Stadhuisplein. Daar leveren de ze korpsen (De Burcht, Concordia, Jeugdkorps, Concordia Senioren- korps, Con Fuoco, Fransiscusband, K&G Juniorenkorps en Matilo) tot negen uur een bijdrage aan het mu zikale feest. LEIDEN - Een 26-jarige Zoeterwou- denaar is zondagnacht even na twee uur beroofd van zijn fiets. Hij reed op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Stierebrug toen hij werd aange sproken door twee jongens van on geveer 20 jaar. De twee hadden de weg versperd en zeiden: "We jatten jouw fiets". dn duwsia uaaiuwi cvuiuuu re Komende ïaar ïvuu mensen voor De Zoeterwoudenaar werd van zijn erwachten. Ten slotte is het de be- woonruimte aankloppen, terwijl LEIDEN - De VW moet actie- jaarlijks ^slechts 40.000 gujden bij- 1500 ziekenhuisbedden^sta^an.JVeej vo^^^stadsgids^ ^^andeer njwiel getrokken en kreeg een een flinke wond onder een oog op. De twee knapen zijn er met de fiets belangrijke taak vandoor gegaan. De man heeft pas de stad. Hij gisteren aangifte gedaan bij de poli- pand ook al dienst als jongerenhuis vesting. Het omvangrijke pand wordt Vorig jaar ontvouwde de directie timmerd de SLS c r de bouw miljoen gulden, er komen het colle- moeten hebben. "Ze moeten even tueel ook genoegen nemen met de barakken in Oegstgeest of een ka mer aan de Klikspaanweg". De gevolgen van het nijpende ka mertekort zijn voor de directie aan leiding tot maatregelen. Momenteel het hebben studenten die verder dan 150 kilometer van Leiden wonen nog voorrang bij de kamertoewij zing. Hübben sluit niet uit dat bin nenkort wordt besloten die grens op te trekken naar 200 kilometer. "Vooral indien de O V-jaarkaart doorgaat, moeten m 60 i worden gerealiseerd naast Ro- bouwd. De verbouwing kan vol- senburch. Enige bewoners van het §ens de SLS binnen een jaar zijn af- bejaardenflat tekenden aan tegen dit pi; ring van de rustige woonomgeving. In opdracht van de SLS heeft de architect het plan daarom flink aan gepast. De meest opvallende veran dering is dat er geen 340 bezwaar gerond. n versto- bte kamers moeten een voor stu dentenbegrippen vrij hoge huur op brengen. Ze gaan per maand onge veer 290 gulden kosten, exclusief gas en elektra. Hübben verwacht dat het complex gemakkelijk kamers komen. Het aantal apparte- te krijgem Uit recent ondrerzoek menten blijft beperkt tot vijftien. onder studenten in Leiden en Nijmegen is gebleken dat velen best meer willen betalen voor goede ka mers op aantrekkelijke lokaties. "Daarop springen we in. Indien het werkt komt er een flinke doorstro ming in ons totale woningbezit. Huurders van goedkopere kamers gaan naar duurdere, daardoor ont staat weer ruimte voor anderen". Voorts wordt het complex niet L- vormig van opzet, maar gewoon in de lengte langs de Vijf Meilaan ge zet. In het nieuwe ontwerp is de kor te zijde van het complex aan de Trekvliet verdwenen. De keukens komen aan de achter zijde van het gebouw, zodat omwo nenden daarvan geen herrie horen. Verder komt aan de achterzijde me parkeergelegenheid, i auto's is daardoor De wachtlijst is ook nog eens ge groeid doordat diverse panden her en der in de stad worden gereno veerd. Per jaar worden 400 kamers opgeknapt. De bewoners daarv moeten ook tijdelijk op ar ..ere plaatsen worden gehuisvest. De di rectie van de SLS heeft ingecalcu leerd dat het aantal woningzoeken den daardoor flink groeit. Volgens Hübben was het een keuze tussen twee kwaden. "We hadden de pan- waarbij ouders den ook in dezelfde slechte staat lingenaantal kunnen laten, maar dan was over een paar jaar een bijna onbewoon bare toestand ontstaan". LEIDEN - Precies 7881 kilo. Dat wegen de 253 leerlin gen van de Kardinaal Alfrinkschool uit de Merenwijk. De aan het Broekplein gelegen school schreef ter gele genheid van het 15-jarig bestaan een wedstrijd uit, i kennissen het gewicht van het leer de school konden raden, achter het precieze gewicht te komen, was na tuurlijk een grote weegschaal nodig. lEn die hebben ze (nog) bij de Leidse vuilverbranding aan de Gabriël Metzustraat. Op de grote weegbrug, waar anders de vrachtwagens met vuil worden gewogen, stonden gis terochtend 253 leerlingen tegen elkaar geklemd om achter hun totaal gewicht te komen. Het doel van de wedstrijd was het lustrumfeest van aanstaande vrijdag mede te bekostigen. De actie bracht 2200 gulden bijeen, waarmee tal van activitei ten op de feestdag, aanstaande vrijdag, worden bekos tigd. (foto Jan Holvast) Nodig Dat dit hard nodig is wijzen de cij- overlast fers ujt. De SLS verwacht dat het komende jaar 1700 Goekoop noemt grote afiiankelij ldieid van gemeente slechte zaak Op grond van deze plannen wacht directeur Hübben van de februari 1991 het Stichting Leidse Studentenhuis- beth-ziekenhuis vesting dat de bezwaren van de Ro- senburch-bewoners tot het verle- 600 kamers beschikbaar zijn. De stichting wordt geconfronteerd met een toenemend aantal buiten landse studenten. Voorts moet per 1 ormalige Elisa- de Hooigracht zijn ontruimd. Hier zitten momenteel 200 stu- den behoren. Indien er inderdaad denten, waarvoor vervangende geen beroepsprocedure komt, kan woonruimte moet worden gevon- eind dit jaar de eerste paal de grond den. Hübben kondigt aan dat zij in. De directeur hoopt dat de ople- niet al te veel noten op hun zang ver sponsors gaan werven. Het is een slechte zaak dat de vere niging voor 90 procent van haar inkomsten afhankelijk is van de gemeente. Dit zei burgemeester Goekoop gis teravond tijdens de jaarvergadering van de VVV in hotel-restaurant Nieuw Minerva aan de Boommarkt. De burgemeester is tegenwoordig portefeuillehouder toerisme. In be dekte termen spuide hij de nodige kritiek op de bedrijfsvoering van de vereniging. Hij wees met name op het feit dat de gezamenlijke Leidse bedrijven dragen, terwijl uit geraamde cijfers blijkt dat ze jaarlijks 200 miljoen gulden verdienen aan het toerisme. "De VW moet wegen zoeken om daarvan een wat groter bedrag te bezoekers van patiënten komen buiten de regio, zorg ervoor dat die op de een of andere manier naar het centrum worden gelokt". Voor wat betreft de personele moge- problemen bij de vereniging had hij de tip eens aan te kloppen bij een ar- LEIDEN - Het Bijzondere Bieren festival tijdens de komende Laken feesten gaat definitief door. Acht brouwerijen hebben toegezegd za terdag 7 juli present te zijn op het Stadhuisplein. De afgelopen weken was er voort durend onzekerheid over de vraag of het festival ook dit jaar deel zou uitmaken van de Lakenfeesten. De oorspronkelijke organisator liet en kele weken geleden plotseling we ten de boel niet rond te krijgen. Ver volgens nam VW-directeur C. Hu- gens een week of vier geleden con tact op met Hans van der Reyden, eigenaar van de Bierwinkel aan de Hartesteeg. Hij is er in korte tijd in geslaagd acht brouwerijen zo ver te krijgen dat ze hun taps op het Stadhuis plein zetten. Het gaat vooral om pro ducenten van trappisten-, meibock- en vruchtenbier. De tap-installaties worden be diend door acht Leidse kroegbazen. Volgens Van der Reyden moet dit de drempelvrees wegnemen bij het publiek. "Vorig jaar zag je duidelijk dat velen het allemaal een beetje eng vonden, vreemd bier met men sen achter de bar die ze niet kenden. Dat probleem hoop ik op te lossen met deze vinding". Het heeft de eigenaar van de Bier winkel niet erg veel moeite gekost om de brouwerijen te strikken. "Als uitbater van deze winkel heb ik na tuurlijk al goede contacten". De overname van de organisatie brengt wel de nodige risico's met zich mee. Van der Reyden moet de gemeente een flinke huur betalen voor het ge bruik van het Stadhuisplein. De organisator hoopt deze kosten te kunnen opvangen door de op brengst uit de bierverkoop. Hij heeft goede hoop dat dit lukt. Hij denkt extra mensen aan te trekken met verschillende attracties. Zo staat een band geprogrammeerd die muziek speelt uit de jaren zestig, en komt er een nostalgische flessen- vulmachine die de hele dag Goeie Mie bottelt. Nu de voorbereidingen voor het fes tival zo goed als afgerond zijn, con centreert Van de Reyden zich op een uitbreidng van zijn winkel. Met ingang van volgende maand wil hij in een aparte ruimte die nu nog als opslag dient verschillende soorten mineraalwater gaan verkopen. Daarbij wordt een uitgebreid assor timent siropen bracht. Dit initiatief volgt op de plannen voor een Leidse bierbrouwerij die Van de Reyden eind vorig jaar ont vouwde. Die plannen zijn niet afge blazen, maar wel even in de ijskast gezet. "Ik wacht op duidelijkheid van het ministerie van financiën. "Er komt een of andere Europese accijnswet op alcohol. In Den Haag zijn ze er alleen nog niet uit wat dit betekent voor Nederland. Daarop wil ik even wachten voordat de brouwerij gaat draaien". Huizenbelastiiig VW. Doel hiervan is om bedrij er voor te porren in hun reclame campagnes ook aan Leiden-promo- tie te doen. In Amsterdam heeft een dergelijke afspraak volgens Goe koop goede resultaten opgeleverd. De burgemeester riep de VW op een bedrijfsplan op te stellen met een visie op dergelijke zaken. Hij signaleerde ook positieve ont wikkelingen. "Het aantal bedden is in driejaar tijd toegenomen van 635 naar 860, terwijl het bezettingsper centage gelijk bleef. Dit geeft niets, maar het is een mogelijke v lichting van het personeelstekort" De gemeente heeft volgens Goe koop zelf ook eer in de promotie streeft ernaar om op korte termijn tie. de wegbewijzering naar de verschil lende trekpleisters te verbeteren. "Nu rijden toeristen vaak in een fuik en hebben geen idee hoe ze bij voorbeeld bij het museum van oud heden moeten komen". De toespraak van de burgemees ter vormde het slot van een zeer Gouden eremedaille voor A.P. van Pelt LEIDEN - Burgemeester Goekoop v.w*. heeft vanmiddag een koninklijke tig verlopen ledenvergadering. De onderscheiding uitgereikt uea iunuei <u ic veci icBciispuucicu doorgehamerd. Ook de begroting mansgeest te Voorschoten. 1991, die uitgaat Van Pelt trad in 1950 in dienst bij lies van 9000 gulden, werd zonder t"irma Geitenbeek te Utrecht. In wanklank geslikt. 1963 opende dit bedrijf onder lei- De bijeenkomst werd meteen ding van de heer Van Pelt dat r komen". De spreker deed de VW nog i-v aantal suggesties aan de hand. De huizenbelasting gaat 11 procent raadde hj?« de oud.studen. omhoog. Dat heeft de meerderheid beweT\en^Die hebben van de Leidse gemeenteraad beslo ten. Weetje partij je niet moet stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen! G. Sloos, Maria Rutgersweg 53, Leiden. ian, vermoedelijk gistermiddag een kamer van de zusterflat van het Dia- de hand. Zo conessenhuis binnengedrongen en heeft daar geprobeerd een 19-jarige vrouw aan te randen. aangegrepen om enkele stuursleden te benoemen. Als op volger van de overleden voorzitter F. Portheine werd K. Post gekozen, tot dan toe vice-voorzitter. Verder werden N. Hemmes (medewerker ker. De heer Van Pelt ontving uit i filiaal Leiden dat in 1978 werd geïnte greerd in de Wolter Dros Groep. Thans is de heer Van Pelt bij dit ingenieursbureau werkzaam als commercieel technisch medewer- - een zwak voor de stad en willen al- b» H» 4ijd Wel een Paf daSen terU«' herin" neringen ophalen De vrouw, afkomstig uit Oegst geest, lag te slapen toen Floriade), F. Veltman (directeur Amro-bank) en H. Meyer geïnstal leerd als bestuursleden. handen van burgemeester Goekoop Te-medaille in goud verbonden de Orde van Oranje Nassau. de verkoop j Ook pand van Ico-Athibu Hoge Rijndijk is monument' LEIDEN - Het voormalige pand van Ico Athibu aan de Ho ge Rijndijk moet op de rijksmo numentenlijst. De Leidse restau rerende instellingen, de Stich ting Diogenes, de Stichting Het Kleine Leidse Woonhuis en de Stichting Leidse Hofjes, hebben de minister van cultuur verzocht het pand aan te wijzen als be schermd monument. Het gebouw is op dit moment in handen van de Katwijkse projectontwikke laar De Lange en Van der Plas, die bezig is met een bouwplan voor de plek. De restaurerende instellingen wijzen erop dat het pand, het voormalige Koninklijk Militair Invalidenhuis, historische waarde heeft. Het gebouw wordt gekenmerkt door een 'bijzondere schoonheid en het unieke karak ter'. In de brief aan de minister staat verder dat niet alleen de voorgevel beschermenswaardig is, maar het hele pand. De pro jectontwikkelaar heeft altijd ge zegd de voorkant te willen spa ren, maar de achterzijde te wil len aanpassen. Over iets meer dan een week wordt het bouw plan gepresenteerd. De vrees is dat het achtergebouw (deels) moet wijken voor appartemen ten Volgens de restaurerende in stellingen bevindt zich aan de achterzijde een soort serre met Voorts vroeg Goekoop aandacht vijf uur op haar kamerdeur werd ge- Hij klopt. Voordat zij kon reageren liefst werd de deur geopend en stond de man in haar kamer. Hij vroèg. of de kamer van een vrouw was, die de slapende verpleegster niet kende. Toen zij ontkennend antwoordde, kwam hij op haar af en vroeg of hij haar mocht aanraken. De Oegst- geestse begon te gillen waardoor de man op de vlucht sloeg. Gewaarschuwd door het gegil kwamen onmiddellijk allerlei men sen te hulp, maar de man werd niet meer aangetroffen. Ook een zoek tocht in de omgeving door de Leid se politie leverde niets op. Het gaat om een 30- tot 35-jarige man met een tenger postuur. Hij heeft blond haar en is licht kalend. ADVERTENTIE dorische pilasters. Op het ach terterrein ligt een 'fraaie bomen laan, waardoor een zeer aan trekkelijk geheel wordt ge vormd'. Gewezen wordt boven dien op de omgeving, waar in dezelfde stijl gebouwde huizen staan en het schoolgebouw - nu in gebruik bij het Bonaventura- college - dat werd ontworpen door de stadsarchitect Dudok. (foto Jan Holvast) i*"v U zult Surakarta I i 2 dagen moeten missen J Een toenemend aantal mensen weet ons sfeervolle restaurant te vinden, vandaar y dat wij onze capaciteit uit gaan breiden. Vanwege de daarmee gepaard gaande verbouwing is ons Indonesich restaurant vandaag en morgen gesloten. Vrijdag 22 juni bent u weer van harte welkom! NOOflDÖNDE 51 LEIOEN TEL. 071-123524 LEIDEN - Directeur F. Boelen en voormalig adjunct-directeur H. Kagie van de Leidse Schouwburg komen in september voor de Haagse rechtbank. Het gerechte lijk vooronderzoek, dat naar aan leiding van de verdwijning van 132.000 gulden bij de schouwburg werd ingesteld, wordt deze week afgesloten. Officier van justitie mr. H. Vos, woordvoerder van het openbaar ministerie, wil niet ingaan op de dagvaardingen. "De dagvaardin gen worden op dit moment opge steld. Het lijkt met juist dat eerst de verdachten ervan kennisne men", aldus Vos. Kagie wordt er in ieder geval van verdacht 132.000 gulden bij de Schouwburg te hebben ver duisterd. De adjunct-directeur, wiens ontslag door de ambtena renrechter ongedaan werd ge- Directeur Boelen heeft wel toe-, gegeven te hebben gerommeld met declaraties. Hij zou daarmee de gemeente voor 2000 gulden hebben benadeeld. Boelen werd voorwaardelijk ontslagen en moest de 2000 gulden terugbeta len. Vos zei gisteren desgevraagd dat het mogelijk niet bij deze fei ten blijft. "Het is nog niet duide lijk wat de twee precies ten laste wordt gelegd. Zeker in fraudeza ken heb je in eerste instantie niet altijd in het begin zicht op de ge pleegde feiten. Pas als de rook is opgetrokken, blijkt pas de ware toedracht", aldus Vos. "Het zou kunnen dat beide verdachten meer feiten ten laste worden ge legd dan in eerste instantie is ge zegd". Vos heeft enkele maanden gele den hetzelfde gezegd tegen Vrij Nederland. Dat leidde tot vragen van raadsleden aan het college van B en W. Het college reageerde toen furieus. Via een ingezonden brief aan het weekblad en na een gesprek met de officier van justi tie stelden B en W dat Kagie werd verdacht van de fraude van 132.000 gulden en Boelen daar mee niets had te maken. De direc teur zou alleen de onjuiste decla raties tot een hoogte van 2000 gul den hebben ingediend. Vos is niet bang voor nieuwe, boze reacties van de gemeente Leiden. "Ik weet dat de gemeente boos was. Toen de behandelend officier van justitie het tegen me zei, heb ik hem ook verteld van de boosheid. Maar hij bestudeert het proces-verbaal en hij bepaalt wel ke feiten de twee ten laste worden gelegd", aldus Vos. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15