Lugthart niet in problemen Ronde Zoeterwoude prooi concurrentie Tolhoek in Tour-ploeg Breukink wint tijdrit Ronde van Zwitserland Schorsing Theunisse opgeschort? Ivan Lentil kan nu ook op gras uit de voeten Mansdorf wint Rosmalen Badmintonbestuur wil met schone lei beginnen MAANDAG 18 JUNI 1990 SPORT PAGINA 17 ZOETERWOUDE De amateurwielerronde van Zoeterwoude, een van de paradepaardjes van Swift/Casba, werd gisteren een verrassende prooi voor de concurrentie van de Kerngroep/Bollen streek. Terwijl op het zware klinkerrondje de Swifters tesamen met een aantal favorieten nog de benen aan het los schudden wa ren van de daags tevoor zo succesvol verreden klassieke omloop van de Krimpenerwaard, sloegen vijf outsiders al snel hun slag. Waarna het rappe Warmondse talent Pascal Vergeer in de eind sprint voor een succesvolle afronding van de vlucht zorgdroeg. ARRATE (ANP/AFP) - Patrick Tolhoek heeft zich in de Wieler week van Eibar in de Tourploeg van Jan Raas gereden. De 25-jarige Zeeuw onderscheidde zich vooral in de bergetappes. Hij beëindigde de vijfdaagse wedstrijd op de tiende plaats in de eindrangschikking. De Wielerweek van Eibar werd gewonnen door de 31-jarige Franse klimmer Thierry Claveyrolat. Met een dubbele etappezege in het slot- weekeinde reed hij de Spanjaard Marino Alonso van de leidersposi tie. Van de Nederlanders kwam al leen Tolhoek aan de eindstreep. Rooks, Talen, Cordes, Veenstra en Rakers stapten tijdens de laatste etappe af. Tijdens de sfeervolle middagkoers door het Zoeterwoudse centrum weigerde het zowel in kwalitatief als kwantitatief opzicht goed bezet» te peloton de vroege ontnsapping van vijf (Pascal Vergeer, Ronald van de Tang, Erik Venema, André van Wijngaarden en good-old Cees Vernooij) aanvankelijk serieus te nemen. Het gat op de grote groep groeide echter gestaag en voordat iedereen het goed en wel besefte was het peloton gedubbeld. Die har de feiten schudde twee van te voren getipte kanshebbers, criteriumrot- ten Rob Sienders en Tom Zwirs, als nog wakker. Zij gingen in een alles- of-niets poging alsnog aan de haal, kwamen in het ongedaan maken van de ronde achterstand nog dicht bij hun doel, maar strandden toch in het zicht van de meet. Iets waar een tweede achtervolgende groep niet meer aan toe kwam. De groep van vijf die zo eendrach tig had samengewerkt, moest het na enkele mislukte uitlooppogingen en het afhaken van een leegereden Cees Vernooij, tenslotte in de sprint uitmaken. Dat daarbij Vergeer de rapste was voor Volendam-c Eric Venenma en de bij Waterland koersende Voorhouter Ronald van de Tang (meestal goed op dreef in Zoeterwoude) lag in de lijn der ver wachting. Het betekende voor de Bollenstreek een nuttige opsteker in een tot nog toe magere amateur- periode. De amateurs die aandacht had den geschonken aan de voorafgaan- Thuisrijder Frans Paardekopei de koers voor liefhebbers/vetera nen-koers, konden over de kansen van een vroege ontsnapping ge waarschuwd zijn. Een groep van vijftien, onder wie vele favorieten en nationaal kampioen Jacco Tette- laar, ging er kort na het vertrek in ijltempo vandoor en mocht vervol gens onderling om de zege strijden. ROTTERDAM (GPD) - Heeft Gert-Jan Theunisse nog kans om zijn schorsing van een halfjaar op te schorten? Volgens Hein Verbrug- gen, voorzitter van de FICP, de profsectie van de UCI, niet. Volgens Theunisses ploegleider, Peter Post, wel. Vandaag wordt officieel be roep aangetekend en de zaak aange kaart bij de arbitragecommissie van de UCI in Genève. De voorzitter van die commissie zou het beroep ont vankelijk moeten verklaren en de schorsing voor onbepaalde tijd kunnen opschuiven. Verbruggen: „Er kan in dit geval geen protest bij de arbitragecom missie worden neergelegd. Het do- pingreglement is wat dat betreft duidelijk: alleen als er procedure fouten zijn gemaakt, komt de com missie bijeen. Van procedurefouten is alleen sprake als er iets is misge gaan: als flesjes zijn verwisseld of flesjes vuil zij geweest, als er iets verkeerd is gegaan bij het transport of in het laboratorium. De gecorri geerde uitspraak in de zaak-Theu- nisse valt daarbuiten". Peter Post is het daar niet mee eens. „Mijn verstand staat stil: de Franse bond is toch vergeten een brief te schrijven? Dat is 23 maan den later hersteld. Is er dan sprake van een fout in de procedure, of niet? Lijkt me van wel. En als we niet naar de arbitragecommissie kunnen stappen, kan Verbruggen mij dan aangeven waarheen we wel mogen?" "Peter Post ontkent dat hij, als Theunisse de Tour inderdaad aan zich voorbij moet laten gaan, alsnog een vervanger zal aantrekken. Hij heeft anderhalve week geleden een gesprek gehad met de Belg Luc Roosen, die weg wil uit de ploeg- Roche, en ook mag. Post: „Dat ging over volgend seizoen, en niet over dit jaar. Ik heb geen trek een forse afkoopsom te gaan betalen. Rijdt Theunisse geen Tour, dan komt de vervanger uit eigen gelederen. Dat Roosen volgënd jaar bij ons zou rij- Tour-ploegen Een kleine twee weken voor de start van de Tour de France op zaterdag 30 juni hebben de vier Nederlandse ploegleiders reeds de basis van hun Tourploegen in het hoofd. Bij Panasonic (Post) zijn zeker van een Tourticket: Rooks, Van Poppel. Ludwig, Planckaert, Eki- mov, Sergeant, Talen, Nulens. Voor de negende plaats zijn Lubberding, De Rooy en Peiper kandidaat. Post hoopt uiteraard dat het alsnog Theunisse wordt. PDM (Gisbers) rijdt de Tour ze ker met: Breukink, Alcala, Kelly, Earley, Dhaenens, Ampler, Van Aert. Voor de resterende twee plaat sen gaat het tussen Raab, Van Orsouw, Verhoeven, Zadrobilek, Dirk De Wolf en Jakobs. Buckler (Raas) heeft al zes ren ners aangewezen voor de Tour: Nijdam, Maassen, Van Hooydonck, Vanderaerden, Solleveld, Winnen. Voor de overige drie plaatsen ko men Cordes, Gölz, Tolhoek, Segers en Poels in aanmerking. TVM (Priem) heeft als zesmans Tourkern geselecteerd: Anderson, Schurer, Skibby, Capiot, Müller, Ducrot. Zeven renners strijden nog om de drie andere plaatsen: Pieters, Hanegraaf, Jan Siemons, Schal- kers, VandenBrande, Barth en Pa trick Jacobs. De Spaanse Seur-ploeg heeft in middels de 'wild card' voor de Tour geaccepteerd. Die was afgegeven onder voorwaarde dat ook de Itali aanse kopman Marco Giovannetti zou starten. Giovannetti reed al twee grote ronden dit seizoen: hij won de Vuelta en werd derde in de Giro, en zou de Tour het liefst aan zich laten voorbijgaan. Maar onder druk van zijn sponsor heeft hij nu toch besloten te starten. Dat bete kent dat ook Mathieu Hermans in de Tour verschijnt. De Tour de France van dit jaar heeft geen 'concurrentie' meer van de vrouwen-Tour. De Tour Féminin draait dit keer samen met de Ronde van de Europese Gemeenschap. pakte het daarbij listig aan, door i kele ronden voor tijd te demarreren en gedekt door verschillende club genoten alleen voorop te winnen Dit deels tot spijt van zijn sterk rij dende broer Stan. De Swifter dien de in het belang van de familie-vre- de zijn eigen solo-plannen tot eer volgende koers te bewaren. Swift-Casba stijgt met duizeling wekkende vaart in het algemeen klassement van de promotiecompe titie. Dankzij een derde en vierde plaats van Casper van der Meer en Erik Bos in de Omloop Voorne Put ten neemt Swift nu de tweede plaats in. Tom de Jong (achtste) en Jan Hendrik Lagerweij (twaalfde) toon den aan dat de Leidse wielerama- teurs in de breedte hun mannetje staan. In Bergen op Zoom troefde Mark Varkevissej (Swift) Bollenstreker Rick van Wetten af in de strijd om de eerste plaats. Bij de vrouwen kwam Petra Grimbergen zaterdag als achtste over de meet na de 115 kilometer lange Omloop - van de Zuid-West Hoek. Een dag later klas seerde de Rijnsburgse zich als ze vende in de Omloop van Wijdenes van 'slechts' 75 kilometer. Lisse- naar Ben van Steyn werd zaterdag tiende in Spaarnwoude. Patrick Chen is de grootste kans hebber op de Nederlandse titel fietscross. Gisteren liep hij 17 pun ten uit op zijn grootste concurrent Daniël Legy. Chen won alle voor rondes en eindigde in het dagklas sement als derde. RUUD DOBBELAAR UNTERBACH (ANP/AFP) - De wielrenners van Jan Gisbers heb ben de macht gegrepen in de Ronde van Zwitserland. De coup werd za terdagochtend ingezet door Sean Kelly. In een massasprintje te So leure behaalde de Ier zijn eerste overwinning van het seizoen. Enkele uren later zegevierde Erik Breukink in de klimti.jdrit en boek te Kelly zoveel winst dat hij de gele trui om de schouders kreeg. Zondag in de langste etappe verstevigde Kelly zijn leidende positie achter de Belgische solorijder Thierry Bock. De Mexicaan Raul Alcala, vierde op 1.20, en Erik Breukink, zevende op 2.06, Jos van Aert, negende op 3.09, en Martin Earley, veertiende op 3.26, nestelden zich op sleutelpo sities in de algemene rangschik king. Alcala en Breukink zullen in de eerste plaats Kelly ondersteu nen. Hun doel is de Ronde van Frankrijk, die op 30 juni begint. Voor deze twee kopmannen van PDM is de Ronde van Zwiterland de laatste gelegenheid de vorm bij te slijpen. In de zesde etappe, 253,5 kilome ter tussen Solothurn en Unterbach, werd een bijzondere prestatie gele verd door de Belg Thierry Bock. De ze 23-jarige neo-professional, vo.lsla- gen onbekend, fietste een solo van meer dan tweehonderd kilometer succesvol naar het einde. Anderson Een televisie rijker, omdat het volk hem zo sympathiek vond. De twee de ritzege, de laatste etappe zondag van de Ronde van Luxemburg, van het seizoen op zijn erelijst. Boze ploegmakkers. Phil Anderson had een rumoerig weekeinde achter de rug toen hij zondag voor Sciandri en eindwin naar Lavainne in het broeierige Die- kirch als eerste over de streep reed. De ritzege kon de blunder van za terdag in de voorlaatste etappe, ge wonnen door Erich Machler, nau welijks verbloemen. Hét was een slechte camouflage voor de onvrede binnen de TVM-equipe over de fout van de wegkapitein. Zaterdag domineerden en contro leerden Ducrot, Schalkers en de Belg Jacobs de koers voor de Australiër. Op het moment, twintig kilometer voor het einde, dat La vainne en Machler aan de haal gin gen, reageerde hij niet. De leider van dat moment lette alleen op Fig- De Fransman, in Luxemburg zijn conditie op peil brengend, vond het al lang goed. Zeker omdat zijn ploegmaat Lavainne, in 1984 ook al winnaar van de Tour du Luxem bourg, in de aanval was. De verklaring van Anderson was even aannemelijk als doorzichtig: „Schurer zat toch in het achtervol gende groepje. Moet ik me er dan mee bemoeien?" „Dat had hij zeker moeten doen", pareerde Schurer. „Hij was in deze ronde onze kopman. Zaterdag heb ben we de hele dag het licht uit onze ogen gereden. Voor hem. Niet voor mij. Hij heeft gewoon niet goed op gelet. Als je deze ronde wilt winnen, moet je niet alleen hard fietsen, maar ook attent blijven". Om de kritiek van zijn ploegmak kers in te dammen had Anderson zich stellig ingeprent de laatste rit te winnen. Ook als een soort genoeg doening voor zichzelf. Ik kan me wel voorstellen dat mijn ploeg een beetje kwaad op me is, maar ik behoefde toch niet te rij den achter Lavainne. Schurer en consorten hadden dat kunnen doen", meende de Australiër zon- dag. De knechten waren het niet eens met hun leider. „Want", zeiden zij, Ducrot en Jacobs, zaterdag al: „Schurer had de hele dag, net zoals wij, in dienst van Anderson gere den. Hij was op. Phil heeft gewoon geblunderd of niet willen rijden. Daar balen we van. En daar veran dert de etappezege niets aan", voeg de Jacobs zondag toe. Midi Libre Luc Suykerbuyk heeft in de afslui tende tijdrit de Midi Libre verloren. De Fransman Gerard Rué, die twee dagen lang een achterstand van een seconde op de man uit Nispen had. was sneller in de 25 kilometer lange rit tussen Lunel en Montpellier. De overwinning in de tijdrit ging naar de Fransman Dominique Arnaud. Haarlem Nicols terug aan de top ANTWERPEN (ANP) - Haarlem Nicols is na vijftien jaar terug aan de Europese honkbaltop. De lands kampioen veroverde zondag in Ant werpen de Europese titel voor club teams. In 1975 kwam het kampioen schap ook in Haarlem terecht. Na zaterdag met 7-3 van het Itali aanse Grosseto te hebben gewon nen, moest zondag tegen rivaal Ri mini in de laatste twee wedstrijden de eerste plaats worden verdedigd. In het beslissende duel nam Ni cols revanche op de titelhouder, die vorig jaar de finale tegen de Neder landse formatie winnend had afge sloten. Nicols, met pitcher Bob Shannon onafgebroken op de heu vel, kreeg zeven punten tegen, maar scoorde zelf elf keer. Kranenburg en De Vries sloegen belangrijke ho me-runs. Op basis van het resultaat van de wedstrijd (2-1) in de voorron de was het Europees kampioen schap voor Nicols. LISSE Zowel Jan Willem Lugthart als Bionda Zonderop hebben hun plaatsing waargemaakt door het tennistoer nooi van Lisse winnend af te sluiten. Lugthart versloeg gis termiddag in de mannenenkel B-finale Tom Bulters, terwijl Cindy Berkhout bij de vrouwen kansloos was tegen Zon derop. Katwijker Lugthart was bij de man nen in B een klasse apart. Geen en kele speler kon hem verontrusten. Insiders hadden een spannende halve finale verwacht tussen Lugt hart en Marco van Trigt, maar daar was geen sprake van. Lugthart be heerste de wedstrijd met zijn mak kelijke spel, waarbij de dropshot een belangrijk wapen was. Van Trigt liet na een ruim verloren eer- ste set het hoofd enigszins hangen, zodat Lugthart via 6-1 en 6-3 door ging naar de finale. Daarin trof hij Heemstedenaar Bulters, die met de gelijk baselinespel de eindstrijd wist te bereiken. Unicummer Wou ter van der Heyde speelde een stuk minder dan eerder dit toernooi te gen Onno van Paridon en ging er dan ook dik af: 2-6, 1-6. Voor de finale moest Bulters zijn racket aanpassen, want zijn tril lingsdemper bleek een rij breedtes naren te hoog te zitten. Bulters was echter niet van de wijs te brengen en brak meteen door de service van Lugthart. Enkele games later had Lugthart zich aangepast aan de tac tiek van Bulters, die veelvuldig het initiatief- zocht. Lugthart speelde meer op de rally en bleek een stuk vaster dan zijn tegenstander. Even als in voorgaande partijen sloeg Lugthart opnieuw veel drop-shots, daarmee Bulters compleet uit zijn ritme halend. Met de cijfers 6-4, 6-2 veroverde Lugthart zijn eerste B-ti tel sinds zijn terugkeer van de A- lijst. „Gezien het gemak waarmee ik de meeste partijen won, hoor ik mo gelijk toch op de A-lijst thuis. Ik heb echter geen tijd om daar veel voor te trainen", aldus een tevreden win- Bij de enkelende vrouwen in B stuitte Zonderop in de halve finale' op Petra Wessels. Zonderop had voor deze partij afgezien van haar normale speelwijze. Ze koos voor de vertraging en Wessels had daar niet het juiste antwoord op. Met 7-5, 6-4 plaatste de titelverdedigster zich voor de eindstrijd. Daarin kruiste niet Mirjam, Siemerink haaf pad, maar Cindy Berkhout. De Hille- gomse rekende in drie sets met Sie merink af: 4-6, 6-4, 6-1. Zonderop, die vorig jaar in de eindstrijd bij de Masters van Berk hout had verloren, was belust op wraak en speelde van meet af aan goed geconcentreerd. Berkhout maakte wat meer fouten en leverde de eerste spelreeks snel met 6-2 in. In de tweede set ging de strijd lang gelijk op, maar de beter spreidende Zonderop, die vooral veel scoorde met cross geslagen backhands, sloeg op de belangrijke momenten toe. Enkele beslissingen van de scheidsrechter werden ten nadele LONDEN (RTR/ANP) Ivan Lendl heeft zondag met veel ver toon van macht voor de tweede opeenvolgende keer het tennis toernooi van Queens gewonnen. De Tsjechoslowaak, die dit jaar alles heeft gezet op het veroveren van zijn eerste Wimbledon titel, liet in het weekeinde weinig heel van de aspiraties van zowel John McEnroe als Boris Becker. De Amerikaan kwam zaterdag in de halve finales nog tot zes games, de Westduitser moest het verba zingwekkend genoeg doen met slechts vijf games. i het vrouwenenkel B i van Berkhout gewijzigd, wat eens niet bevorderlijk was haar spel. Via 6-2, 6-3 greep Zonder op de eerste vrouwentitel dit „Ik probeer dit jaar wat meer met het koppie te spelen in plaats van te beuken en dat is hier gelukt. Nu wil ik dit jaar nog de Masters winnen en wat punten voor de nationale rang lijst te halen", aldus Zonderop na af loop van het toernooi. Berkhout was zichtbaar ontevreden met haar spel. In de dubbelspelen, waarin ze toch tweemaal favoriete was ge weest voor een eindzege, was het evenmin lekker gegaan op de laatste dag, waardoor ze alleen met een tweede prijs in het enkelspel naar huis kon gaan. Martijn Krans en Ronald Eleveld sloten het mannendubbel in B win nend af, maar hadden elke wed strijd wel drie sets nodig. Marcel Vink en Leon Damen, die via een tiebreakwinst in de beslissende spelreeks de gebroeders Van Trigt hadden verslagen, trokken de eer ste set naar zich toe met 7-6, maar kwamen in het verdere verloop van de wedstrijd toch tekort: 1-6, 4-6. Bij de vrouwen waren Madeion Verdegaal en Ellen de Jong succes vol. Het vrouwenduo van het twee de team van Hillegom had in de hal ve finale verrassend Petra Wessels en Cindy Berkhout, het koppel van het eerste team, uitgeschakeld met 7-5, 7-6. In de finale konden Elly Reeuwijk en Marja Kuipers slechts één set binnenhalen: 1-6, 6-3, 6-1. Madeion Verdegaal wist aan de zijde van Marco van Trigt ook be slag te leggen op het gemengddub- ROSMALEN Wim Buiten dijk moet gisteren na afloop van het door Amos Mansdorf gewonnen grastoernooi van Rosmalen af en toe verlekkerd naar het speelsche ma van 'Queens' hebben gekeken. Hoewel de directeur van de 'Conti nental Grass Court Championships' weet dat hij voorlopig niet echt kan concurreren met het traditionele voorbereidingstoernooi voor Wim bledon, droomt hij toch al een beetje van een finale Ivan Lendl versus Boris Becker. Of een derge lijke eindstrijd ooit op het Autotron zal plaatsvinden, valt nog te bezien. De toernooibaas uit Oud-Beijerland beschikt volgend jaar in elk geval over een behoorlijk dikkere beurs. Nadat Diederik Lips Amos Mans dorf - de Israëliër versloeg Alexan der Volkov uit de Sovjet-Unie ge makkelijk met 6-3, 7-6 (7-3) - had ge huldigd, deelde de eigenaar van het Brabantse pretpark immers mee dat door het succes van de eerste editie voor komend jaar circa een half miljoen gulden extra voor start- gelden zal vrijkomen. „En dat zijn twee topspelers", aldus Buitendijk, die ditmaal aan acht deelnemers in totaal 230.000 gulden betaalde. Een schijntje in de tegenwoordi ge tenniswereld, zodat het veld van het Rosmalense evenement tijdens de eerste jaargang behoorlijk tegen viel. Doordat trekpleisters als Yan- nick Noah, Miloslav Mecir en Paul Haarhuis ook nog in de eerste ronde sneuvelden, dreigde het toernooi helemaal een fiasco te worden. Het publiek bleek niet echt warm te lo pen voor de 'tweede garnituur'. Zelfs nadat Noah was uitgescha keld, trokken de trainingen van de Fransman meer toeschouwers dan de wedstrijden op het sfeerloze cen- tre-court. Gisteren bij de eindstrijd tussen Mansdorf en Volkov waren de tribunes redelijk bezet (driedui zend man), maar ditmaal gaven de finalisten niet thuis en zorgden zo doende voor een saai en in feite pas send slot. Amos Mansdorf, de 24-jarige Is raëliër, behaalde in het Brabantse zijn vijfde toernooizege. Eerder was hij succesvol in Johannesburg (1986), Tel Aviv (1987), Auckland en Parijs (beiden 1988). Vooral zijn overwinning in Zuid-Afrika heeft het nodige losgemaakt, maar dan niet in sportief opzicht. Mansdorf krijgt bij toernooien regelmatig met demonstraties tegen zijn aanwezig heid te maken. Begin dit jaar werd in Auckland weer tegen hem gepro testeerd. Mansdorf kwam toen vooral in eigen land negatief in het nieuws door de uitspraak: „Sport en politiek mogen niets met elkaar te maken hebben. Ik zou ook in na- zi-Duitsland hebben gespeeld, als ik in die tijd had geleefd". In Ros malen haalde hij zijn schouders op over die kritiek. „Ze schrijven een paar dagen negatief over je en daar na zijn ze het weer vergeten", was het luchtige antwoord van de win- ERIC DE BIE bel B. Connie Vreeswijk en Paul Kortleve, spelend bij Merlenhove trokken in een attractieve finale aan het kortste eind: 6-4, 3-6, 6-3. De in het mannenenkel C als tweede geplaatste Jan van Leeu wen mag zich een jaar lang kam pioen van Lisse noemen. In de eindstrijd zette hij Bennie de Bruin flink onder druk en dat bleek vol doende. Via 6-3, 6-2 ging de zege naar de Alphenaar, die komende week bij De Munnik niet getipt is. „Ik raakte de ballen simpel", zei Van Leeuwen na afloop. In het man nendubbel C greep De Bruin even eens naast de hoofdprijs. Met Jeroen Vink dolf hij het onderspit tegen Paul Damen en Willem Vis ser: 4-6, 6-7. De eindstrijd bij het vrouwenen kel C was een jeugdige aangelegen heid. Ingrid Kruit leek in twee sets af te rekenen met Judith Verhoeff. Een eenvoudige misser van Kruit gaf Verhoeff wat meer vertrouwen, zodat het toch nog tot een derde set kwam. Dat bleek uitstel van execu tie, want Kruit was via 6-3, 5-7, 6-1 de sterkste. In het vrouwendubbel vormden de beide finalistes een koppel, dat de toernooiwinst veilig stelde door een nipte tweesetszege op Liesbeth Hoogervorst en Ca- rolien Spruijt: 6-4, 6-4. Het gemengddubbel C was een prooi voor het Zwaanshoekkoppel Schregardus/Leo Jansen, dat met 6- 4, 6-2 Natascha Endema en Remco Outshoorn voorbleef. Yvonne Schordijk van De Meren- wijk en Hillegommer Jan-Willem Gilijamse kwamen uit een flinke hoeveelheid D-deelnemers tevoor schijn als winnaars van de enkel spelen. MARTIN HOEKSTRA De zege op Queens, de generale re petitie voor het volgende week maandag beginnende toernooi van Wimbledon, was voor Lendl het eer ste duidelijk zichtbare resultaat van vele weken hard trainen. De Tsjechoslowaak liet de Open Fran se titelstrijd lopen en bereidde zich met trainer Tony Roche in zowel Nieuw-Zeeland, Australië als Enge land voor op zijn belangrijkste eve nement van het jaar. Gezien zijn spel op Queens lijkt de voorbereiding nuttig geweest. „Ik voel mij erg sterk", verklaarde de Tsjechoslowaak al eerder in het toernooi. In de finale bleek dat an dermaal. „Ik ben blij met mijn spel. Het is alleen te hopen dat ik dit ni veau de komende drie weken vast kan houden", stelde Lendl zondag. „Al na de derde game, toen ik zijn opslag doorbrak, voelde ik dat ik kon winnen. Het is een prettig ge voel te weten dat al het werk van de laatste weken lonend is geweest". De beste start in de finale had echter Becker. De Westduitser won zijn eigen opslag op 0, kreeg daarna op de service van Lendl drie kansen voor een doorbraak maar liet ze alle lopen. Toen Becker daarna op eigen opslag ook een 40-0 uit handen gaf, stond het opeens 2-1 voor Lendl in plaats van de mogelijke 3-0 voor Becker. De Tsjechoslowaak liet zich dat fortuin niet meer afnemen. Hij behield zijn eigen opslaggames daarna wel en brak op 5-3 weer door Becker. In de tweede set speelde Lendl nog sterker. Zijn nieuwe opslag, in combinatie met zijn aangepaste racket, bleek voor Becker nauwe lijks te retourneren. De Westduitser verloor ook zijn eigen servicegames en ging kansloos met 6-2 ten onder. „Vooral over mijn veranderde op slag ben ik zeer tevreden", stelde Lendl. „De kleine aanpassing die Tony en ik hebben ingevoerd zorgt er toch voor dat ik minder snel in de problemen kom op eigen service. En dat is op gras toch belangrijk". Becker was ontevreden over zijn spel („vooral mijn opslag liep niet goed") maar zag ook positieve pun ten aan de nederlaag. „Ten eerste kan het alleen maar beter. Verder was ik altijd de grote favoriet voor de titel op Wimbledon. Maar ieder een die Ivan hier heeft zien spelen weet dat ook hij nu kan winnen. Dat betekent dat er op mijn schouders wat minder druk ligt en op die van Ivan meer. Daar kan ik alleen maar voordeel van hebben". NIEUWEGEIN (ANP) - Het be stuur van de Nederlandse Bad minton Bond hoopt over twee we ken, na de jaarvergadering, met een schone lei te kunnen begin nen. De bond kampt met finan ciële problemen, door grote bud getoverschrijdingen en fraudu leuze handelingen. Het boekjaar 1989 werd afgeslo ten met een verlies van 50.000, ter wijl van een positief saldo van 238.000 gulden was uitgegaan. Zaterdag tijdens het statutair overleg met de districten kwam de financiële gang van zaken uit gebreid aan de orde. Een onder zoekscommissie stelde in mei vast, dat er veel is fout gegaan op de financiële administratie, en dat de bestuursleden daarvan op de hoogte zouden zijn geweest. Voor bondsvoorzitter Rina de Beer, die de laatste conclusie be strijdt, geen reden zich over twee weken niet opnieuw kandidaat te stellen voor de hoogste positie binnen de bond. „Op de afdeling boekhouding is veel fout gegaan. Een fraudeur heeft er alle baat bij voor een cha os te zorgen. Het bondsbestuur heeft zaterdag de aanbevelingen van de commissie overgenomen, daarbij zijn de wensen van de penningmeester over een nieuwé opzet van de financiële admini stratie gehonoreerd". Het grootste gedeelte van de fi nanciële tegenvallers is volgens De Beer eenvoudig verklaarbaar. „De fraude van 70.000 is in 1990 gebeurd, maar al op de jaarreke ning van '89 verrekend. Maar er is geen sprake van wanbeleid van de bestuursleden".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17