De Spartaan twee keer in de fout Rijnsburgse Boys stribbelt nog tegen Hockeyers openen met winst en verlies voor Krijtenburg Drie nationale titels LZ 1886 wint in zeskamp MAANDAG 18 JUNI 1990 'DO/STA SPORT PAGINA 15 LEIDEN De mannenploeg van De Spartaan (Lisse) is gisteren in Dordrecht door foutieve wissels op de 4x100 meter estafette in de degradatie-zone terecht gekomen. Het teamdat daar samen met de mannen van AV Holland (Lei den) in de eerste klasse uitkwam liep door diskwalificatie van hei de 4x100 me eer kwartetten zo'n 1500 punten mis. Vanwege het la ge puntentotaal (20.105) zal het zelfs moeilijk worden de degrada tie daadwerkelijk te ontlopen. AV Holland kwam tijdens deze twee de competitiedag ook al niet tot een bevredigend totaal (21.074). ATLETIEK De andere Leidse club, De Bata ven, bracht het er in de Leidse Hout heel wat beter van af. De roodhemden/broeken wonnen hun poule in de derde klasse en verbe terden zich met 300 punten ten op zichte van de eerste wedstrijd tot 15.680 plinten. De vrouwen van AV Holland- ILeiden zijn gisteren in Nijmegen goed teruggekomen tijdens de tweede ronde van de competitie eerste klasse. Stonden zij na de eerste ronde helemaal onderop de lijst, in Nijmegen eindigden zij twee plaatsen hoger. Dit was dui delijk af te lezen aan hun punten- aantal dat met 14.026 maar liefst 2274 hoger lag. De vrouwenploeg van De Spartaan presteerde, in vergelijking tot de eerste ronde, met een puntentotaal van 13.883 constant. Beide verenigingen zul len uitkomen in de degradatie poule. Van degradatiegevaar hoeft geen sprake te zijn, dootdat de verenigingen Fortis en Sagitta niet opnieuw niet kwamen opda gen. Op de Dordtse atletiekpiste kon den de mannen van De Spartaan onder drukkend warme omstan digheden geen potten breken. Ge handicapt door de afwezigheid van de talentvolle Hein van Heek, die nog steeds hinder ondervindt van een rugblessure, liep de wed strijd voor de Lissenaren bijzon der slecht af. Nadat de reserve-es tafetteploeg op de 4x100 meter was gediskwalificeerd (protesten van De Spartaan-leiding waren tevergeefs)had het eerste kwartet gewaarschuuwd moeten zijn en 'op safe' moeten wisselen. De wis sel tussen John van Loon en Hu- bert Kops ging echter toch nog de mist in, waardoor De Spartaan de broodnodige punten misliep. Op de 110 meter horden kwam Van Loon tot een goede 15,3 sec. Junior Danny Paardekoper bleef op de 800 meter juist onder de twee minutengrens met 1.59,8 en koppelde daaraan nog een 400 meter in 53,8. William Augustinus won de 1500 meter, waarvoor hij precies 4.00,0 nodig had. Erik Bakker legde deze afstand af in 4.08,8. Op het langste loopnum mer, de 5000 meter, was Piet van- der Poel goed voor 15.21,9. De ge broeders Van Noort dubbelden op de nummers kogel en discus. Nico was vooral met de discus op dreef en liet de schijf 45,78 meter door het luchtruim zweven. De kogel plofte na 12,71 meter op het gravel. Peter kwam tot respectie velijk 34,70 en 11,87 meter. Bij het hoogspringen deden Vincent van Stijn en Perry Vrisekoop niet voor elkaar onder en passeerden de lat op 1,85. De,laatste reikte boven dien tot een uitstekende 14,08 me ter met de hinkstapsprong. De mannen van AV Holland gingen naar Dordrecht in de we tenschap dat zij beter moesten presteren om van de hatelijke laatste plaats af te komen. Een flinke domper kwam al de nacht voor de wedstijd, toen Gert-Jan Palm liet weten een blessure aan zijn voet (in glas getrapt) te heb ben. Eén van de beste prestaties van de gehavende ploeg kwam van Marcel de Bruin die de 400 meter in 51,5 afrondde. De 800 me ter werd door Kees van Haerin- gen in een keurige 1.57,4 afgelegd. Michel Jacobs vond dit keer niet de kracht om onder de twee minu ten te duiken en bleef op 2.02,3 ste ken. Cor Brandwijk, twee dagen eerder in Krommenie goed voor 1.56,16 op de 800 meter, rondde de 1500 meter niet tot volle tevreden heid af in 4.02,4. Nieuwkomer Kaspar Melchior kon wel blij zijn met-zijn 4.12,4. Op de 5000 meter was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor rou tinier Theo van der Veer. De on derwijzer uit Leiderdorp beves tigde zijn klasse met een gezien de omstandigheden knappe 14.48,5. Kersvers lid Jan-Dirk Hazeleger verslikte zich in het straffe tempo dat Van der Veer dicteerde en kwam uit op 15.26,1. Harald van Dooren haalde een acceptabel ni veau op de 110 meter horden 16,4) en het verspringen (6,43). Debu tant Koos van Leeuwe passeerde de lat bij het hoogspringen op 1,80 meter. Marc van Vliet bedwong met de polsstok een hoogte van 4,00 meter. De 21-jarige Remy Engwegen kwam tot goede presta ties met kogel en discus (respectie velijk 13,44 en 39,22 meter). De 4x100 meter estafette verliep uitstekend gezien de keurige 44,3, In de Leidse Hout was de ploeg van De Bataven uitstekend op dreef. Op diverse onderdelen wa ren de prestaties van de derde klasser, met twee ploegen verte genwoordigd, behoorlijk wat be ter dan van de eersteklassers De Spartaan en Holland. De 100 me ter was in goede handen van Gijs- bert Remmelswaal (11,3) en Mar tin Jansen (11,4). De eerste bracht ook de 400 meter tot een goed ein de: 49,4. Joost La Lau kwam hier na 51,5 over de finishlijn. De 1500 meter was weer ijzersterk bezet met Mare Borghans (3.53,0) die Rob Zuidwijk naar 3.56,6 haasde. Jan Jansen (3.56,3) deed hetzelfde met Hans van der Vijver die tot 4.02,9 kwam. Henk Ravensbergen vestigde ondanks hét warme weer een persoonlijk record van 14.51,0 op de 5000 meter, terwijl Jaap van Duyvenvoorde in de andere serie naar 15.10,1 soleerde. De 110 meter horden werd door de 38-ja- rige Theo Brusche prima afgeraf feld in 16,3. Bij het verspringen kwam de ervaren Bataaf tot 6,45. Johan van Velzen wierp de speer 51,14 ver en Gerrit Verdoes stootte de kogel 12,44 van af. De 4x100 es tafette verliep uitstekend gezien de keurige 44,3. Vrouwen Eén van de redenen voor het hoge re puntentotaal van de Holland vrouwen was het volledig bezet zijn van alle nummers. Ontbeerde de Leidse ploeg tijdens de eerste ronde een 100 horden- en een 400 horden-loopster plus een hoog springster, nu waren alle gaatjes opgevuld. De atlete die er in Nijmegen met kop en schouders boven uitstak, luisterde naar de naam Yvonne van Dorp. Van Dorp, net teruggekeerd van een trainingsstage in Zwitserland, liep zeer snelle tijden op de 100 en de 400 meter: 12,01 en 54,61, wat een stijgende lijn ui haar presta tie-reeks betekende. Lange-af- standloopster Regina van Duyn kwam voor de verandering uit op de 800 meter wat haar de persoon lijke recordtijd opleverde van 2.17,4. 400 meter-loopster Hellen Bank had 59,6 nodig voor haar af stand wat niet slecht was gezien een kleine trainingsachterstand in verband met studie. Marian van Cuilenburg was zo'n welko me 'gaatjes-vuüter'zij liep de 400 meter horden in 1.07.31 en sprong I,50 hoog. Tot slot vond Holland ui Wendy Waterreus en Jacque line Baljet twee gedegen kogel- stootsters, die respectievelijk tot II,46 en 11,02 kwamen. Bij De Spartaan trok Annet van Veldhuizen, de aandacht. Van Veldhuizen voerde op de 3000 me ter het veld aan en finishte in 10.06,43. Ook Lisette Kapteijn presteerde goed, zij liep een per soonlijk record op de 800 meter in 2.22,31. Tessy Lentink was rap op de 100 meter horden (16,10). Lea van de Aert kwam met de discus tot een afstand van 35,24 en Ast- rid Oostermeijer wierp haar speer 41,18 ver. Hoogspringster Jolanda van der Weert passeerde de lat op 1,55. De vrouwen van De Bataven lieten in Dordrecht een betere in druk achter dan in hun eerste competitiewedstrijd. De loopsters HermaGoddijn (2.21,7) en Leonti- ne Boom (2.26,0) op de 800 meter en Suze Groen in 't Woud (3000 meter in 10.37,1) legden de basis voor de derde plaats van de zes ploegen die gisteren in Dordrecht in actie kwamen. Marian Riuicia- nu stelde ook nu niet teleur (110 meter horden in 15,2 en hoog springen 1,55). Klazien Immers wierp de discus 33,14 ver en kwam in de verspringbak (4,91) slechts zeven centimeter achter Mieke van Beelen uit. De 4x100 meter was voor het Leidse sprint- kwartet na 51,3 seconden voorbij. NOORDWIJK - De kringkam pioenschappen in de B-C-klasse, die afgelopen weekeinde in het 50 meterbad van Noord wijk werden verzwommen, zijn een succes voor ZV Noordwijkerhout geworden. Van de regionale verenigingen stond zij het meest (25) op het erepo dium. LZ 1886 sloot in het Leidse Vijf mei-bad een zeskamp winnend af. ZWEMMEN Noorwijkerhout maakte dankbaar gebruik van de 'bijna thuiswed strijd' door maar liefst 11 keer te ze gevieren. De 50 meter vrije slag le verde overwinningen op voor Mai- Britt Meyer in 0.34.7, Jeroen Seysener met 0.34,2 en voor Angeli- que Belt in 0.30,4. Op de 50 meter rugslag deden de zusjes van Duy venvoorde het goed. Wilma scoorde 0.36,0 en Tanja 0.47,8. Sander Blom won de 50 meter schoolslag in 0.37,3, terwijl Iris Hobby er 0.46,6 over deed. Douwe Hobby was de snelste op de 50 meter vlinderslag met 0.30,7 en Carola van Hunnik had daar 0.34,8 voor nodig. ZVN be haalde nog vijf zilveren medailles en negen bronzen plakken. Katwijk had drie deelnemers die zegevierend uit het water kwamen. Arnold Spros won de 50 meter schoolslag in 0.50,4. Zijn broer Fer ry Spros legde die afstand iets snel ler af, 0.40,3. Hester Buys was de winnares op de 50 meter vrije slag in 0.31,1. Met nog een tweede plaats en twee derde plaatsen keerde de ploeg van Katwijk huiswaarts. Voor NZ&PC stond er drie keer een zwemmer op de hoogste trede van het erepodium. Patrick Tax was twee keer de snelste, zowel op de 50 meter vlinderslag in 0.28,5 als de 50 meter rugslag in 0.31,9 tikte hij als eerste aan. Jaap van der Bent was ook winnaar op de 50 meter rugslag met 0.37,7. NZ&PC veroverde ook nog vier zilveren plaatsen en een bronzen. AMSTELVEEN (ANP) - Rob Bian- chi, de nieuwe bondscoach van de Nederlandse hockeyers, is begon nen met een overwinning op India (3-1) en een nederlaag tegen Austra lië (2-3) op zijn conduitestaat te zet ten. Zijn eerste interlandwedstrijden bij het zevenlandentoernooi in het Wagener-stadion maakten door de experimentele sfeer, waarin het evenement door afzeggingen van een flink aantal gelouterde interna tionals wordt afgewerkt, nog niet veel duidelijk. Wel duidelijk was, dat Oranje na de wereldtitelstrijd van Lahore, de lange en spannende competitie en de Europa Cup-be slommeringen de energie ontbeer de om in Amstelveen al opnieuw te vlammen. In het openingsduel tegen India was er in ieder geval nog eén helft sprake van een overspringende vonk. Die resulteerde ondermeer in twee fraaie velddoelpunten van ge- legenheidsspits Parlevliet. De in de Belgische competitie spelende hardloper verving Van den Hoon- ert, die 'in de optie van Bianchi de scorende opvolger moet worden van Van 't Hek. Van den Hoonert verstapte zich vorige week echter zo ongelukkig, dat een stukje kraak been losschoot in het enkelge wricht en hij veertien dagen de hoc keystick moet vervangen door krukken. De marge ten opzichte van het In diase team, dat met drie onafhanke lijk van elkaar werkende linies or ganisatorisch nog steeds een chaos is, bleef beperkt door de falende strafhoekslag. Bovelander kreeg er zes te nemen, maar kreeg niet zijn naam op de topscorerslijst. „Ik heb tegen Floris gezegd, dat hij ze er rustig in mag doen, hoe graag ik ook velddoelpunten zie", zei Bianchi na afloop. Hij was tevre den over de eerste helft, mager te spreken over de tweede. „Voor rust gaven ze elkaar energie, na rust kostten ze elkaar energie. Terwijl ik nog had gezegd: doe niet moeilijk, blijf gedisciplineerd en bied je aan op het middenveld. Doordat dat niet gebeurde, zetten we onszelf on der druk." Dat verhaal kon na het duel tegen Australië niet meer op gaan. Het is begrijpelijk dat de organisatie Oranje in het eerste weekeinde twee keer aan het publiek - duizenden kinderen vulden de tribunes maar niet de kas, waaraan bijna drie ton ontbreekt - wilde presenteren. Een raadsel bleef het, waarom uitgere kend Australië, nog topfit, als twee de opponent werd gekozen. Aanvoerder Delissen, die in beide wedstrijden een strafbal feilloos nam, hoefde nauwelijks toe te ge ven, dat tegen India de bodem al in zicht was gekomen en de accu 24 uur later nog niet was opgeladen. Hij liet het ook zien tegenover zijn Australische collega Birmingham. Maar niet alleen centraal op het middenveld werd Oranje overlo pen. AMSTELVEEN Jaap Krijten burg van Die Leythe heeft op de Na tionale Roeikampioenschappen, af gelopen weekeinde op de Bosbaan, drie nationale titels behaald. Hij won niet alleen met Schwartz, Van der Zwan en Peeters het eigen num mer, de ongestuurde boordvier, maar ook, in combinatie met onder andere Rienks en Florijn, de acht. Gisteren werd ook de gestuurde de Oude Vier van Njord de zesde plaats behaalde. Krijtenburg is één van de weinige Leidse roeiers die weet door te sto ten tot de absolute top van het na tionale boordroeien. Die top bestaat momenteel voor een groot deel uit scullers die net zoals Krijtenburg zijn uitgeweken naar het boordroei en. Dit omdat de scullerstop de laatste jaren van een ongekende 'breedte is en de succesvolle dub- beltwee en de dubbelvier beiden te kennen hebben gegeven door te willen gaan tot en met de Spelen in Barcelona. Hoe weinig de scullers in feite voor elkaar onder doen, werd dit weekeinde weer eens overduidelijk. Rienks en Florijn werden in de dub- beltwee verrassend verslagen door het middenschip van de dubbel vier, Maasdijk en Kelderman. De Olympisch kampioenen roeiden on geïnspireerd en moesten een ach terstand van 14 seconden Voer voor psychologen was de overwinning die Rienks en Florijn vervolgens met skiffeur Zwolle en van Vught boekten in de dubbel vier. Zij wisten de regerend wereld kampioenen van Jan Klerks in een boord aan boord race 0.3 seconde achter zich te houden. Deze laatste ploeg moest het doen zonder slagroeier Rutger Arisz, die geveld door de ziekte van Pfeiffer voorlo pig aan de kant moet blijven. Ook in de skiff-finale klopten de verhoudingen niet. Gegadigde voor de wereldkampioenschappen, Henk-Jan Zwolle, werd door vier man voorbijgevaren. Florijn moest na het grootste deel van de race aan kop te hebben gevaren cle winst toch aan Kelderman laten. Deze laatste heeft het afgelopen jaar, nu hij ook in de skiff'gecoached wordt door Jan Klerks, een grote progres sie doorgemaakt, en kan de meest constant presterende skiffeur van het moment genoemd worden. Verwacht mag worden dat over twee weken bij de Koninklijke Roeiwedstrijden op de Bosbaan de roeiers, onder druk van de aanwezi ge buitenlandse tegenstanders, weer hun ware gedaante zullen la ten zien. In ieder geval zal bij de voorwedstrijden van het hoofd nummer, de Holland Beker, een groot aantal vrijwel gelijkwaardige Nederlandse skiffeurs aan de start liggen. Jacobijn Bruijning bracht dit weekeinde het aantal nationale kampioenschappen van Die Leythe op zes, door twee zeges te vieren. Met Tessa Apeldoorn (Viking) werd de meisjes dubbeltwee gewonnen, en ook in de meisjes dubbelvier werd, met Sonja Berger (de Maas) en Annet Bogstra (Gouda), door de ze roeisters het kampioenschap be haald. Wouter Bruijning roeide als 16-jarige naar een uitstekende zesde plaats in het jongens skiff veld, en werd bovendien in zowel dub beltwee als acht tweede. Roeivereniging Alphen, opge richt in 1978, behaalde zijn eerste nationale kampioenschap. Sander van der Mark won in een nieuw baanrecord de jongens dubbelvier, in combinatie met roeiers uit Haar lem, Groningen en Naarden. Wout van der Loo heeft de coaching van deze ploeg, die net als de meisjes dubbelvier zeer waarschijnlijk zal worden uitgezonden naar junioren wereldkampioenschappen, vanaf dit weekeinde uit handen gegeven vanwege tijdgebrek. HARM JAN GIJSMAN De Leidse zwemverenigingen LZ 1886 en De Zijl/LGB moesten het met aanzienlijk minder overwinnin gen doen, zij het dat zij met hun meeste zwemmers uitkomen in de A-klasse van de kampioenschap pen. LZ1886 had kampioenen in Irene Jasperse op de 50 meter vrije slag met 0.42,7 en Arjan Kamer op de 50 meter vlinderslag die hij vol tooide in 0.34,0. Voor LZ waren er nog zeven tweede en vier derde prij zen. Voor ZIJL/LGB stond alleen Sven Meyer op de hoogste plaats van het podium. Hij tikte voor de 50 meter rugslag aan in 0.46,7. Verder namen De Zijl-zwemmers nog twee tweede prijzen en een derde prijs in ontvangst. De organisatie van de allerlaatse wedstrijd van het seizoen 1998-1990 in de vorm van een zeskamp, waar ook het Voorhoutse De Columbiaan aan deelnam, leverde LZ1886 de overwinning op met 101 punten. De Voorhouters werden hier een goede tweede met de score van 89 punten. De zwemmers schijnen nog steeds niet moe te zijn van een lang zwemseizoen. Net als vorige week tijdens de vierkamp werden er voor sommige zwemmers weer nieuwe persoonlijke beste tijden gereali seerd. Arjan Kamer sloot de 100 me ter rugslag winnend af in 1.16,0. Sjimmy van Deelen keerde, na heel lang met een schouderblessure ge tobd te hebben, weer terug met twee overwinningen. De L00 meter vrije slag in 1.05,9 was met name van goed gehalte. Peter van der Kamp laat wekelijks zien over een vechtersmentaliteit te beschikken. Nu stelde hij zijn 100 meter vrije slag weer bij naar 1.25,5. Ivo Bijker was de overwinnaar op de 100 meter schoolslag in 1.27,7. Op de 200 meter schoolslag ging de overwinning naar Robert-Jan Bakker met 2.59,9. Robert Barmentloo sloot de 100 me ter wisselslag af in een nieuwe beste tijd van 1.23,3. De Columbiaan had programma zeges op de 100 meter vrije slag door Marieke de Jongh met 1.30,2. Zij wist ook de winst op de 50 meter schoolslag te pakken met de tijd van 0.48,3. Zoals het een schoolslag specialiste betaamt, won Annelies Kortekaas de 200 meter schoolslag in 3.14,3. NORA BAKKER GELDROP - Op basis van een portie desinteresse, gekoppeld aan lamlendigheid, heeft Rijnsburgse Boys het nog ver geschopt in de strijd om de algehele amateurtitel. Het ver lengstuk van de slopende competitie hoefde voor de kampioen van de eerste klasse B alle maal niet meer zo nodig. Maar van het een kwam het ander en het gehandicapte en uitge bluste elftal werd zodoende toch nog het op een na beste amateurteam van Nederland. Achter landskampioen Geldrop. De Brabanders werden ondanks een ruime marge in de eerste wed strijd (4-1) afgelopen zaterdag nog behoorlijk in verlegenheid gebracht op het eigen honk. Na sende 2-3 voorsprong voor de Rijns burgers, met enorme kansen op meer, trokken de zondagvoetballers de zaken toch nog recht: 4-3. Rijnsburgse Boys maakte zich over de nacompetitie - met ACV en NSW - niet al te druk maar rolde tegen beter weten in zó de finale in tegen de zondagkampioen. Die eindstrijd werd als het zoveelste verplichte nummer van deze lange voetbaljaargang beschouwd. Rijns- burg-trainer Ane Kurver liet niet na Aandewiel is gerust LEIDEN - Huug Aandewiel hoeft niet opnieuw onder het mes'. De spelbepaler van Rijnsburgse Boys heeft in het Geldropse St. Annazie- kenhuis zijn rechterenkel laten on derzoeken en kreeg te horen dat de blessure met fysiotherapie moet worden behandeld. Aandewiel ver moedde dat er iets niet schortte aan het gewricht nadat hij last bleef houden. "Ik weet nu waar ik aan toe ben en kan aan de slag om volgend fit te beginnen". om te roepen dat het allemaal veel tqurs spreekt niet tot de verbeel- té' lang ging duren voor zijn rasp- ding. Zeker niet als er ook nog eens aardjes. Het liefst deed hij het alle- concurrentie is van een WK. maal schriftelijk of telefonisch af. Ondanks de 'kansloze' positie die Zeker na de 1-4 thuisnederlaag in de Rijnsburg zichzelf oplegde, strib- eerste wedstrijd wilde de coach er belde de ploeg tegen verwachting een dikke punt achter zetten en de nog behoorlijk tegen. Maar in de herkansing laten schieten. Een wat eindfase van het tweede duel was de ongehoorde en niet met de princi- ploeg écht opgebrand. De totaal- pes van de sport strokende opvat- stand over twee wedstrijden was ting. De bal is immers nog steeds 8-4 voor Geldrop en dat liet aan rond, ook al is de pijp leeg. Maar de duidelijkheid niets te wensen over. meeste Rijnsburgse supporters "Zo is dat", zei Kurver na afloop, hadden de hint van de trainer begre- "Ach, wat lullen we nog. De mensen pen. hebben een mooie pot gezien met Er viel bijna geen bewoner uit het zeven doelpunten. Daar komen ze - bloemendorp te bespeuren in het toch voor", verre Zuiden. De ambiance was De bezoekers werden in de begin- daarom armoedig. Het zondagvoet- fase volledig zoekgespeeld en de bal brengt van nature al niet veel vriendschappelijke instelling werd mensen op de been en als de zater- genadeloos afgestraft. Na ruim een dagtak thuisblijft, is het behelpen, kwartier stond het al 2-0 door doel- In Rijnsburg zaten er een week gele- punten van Wim Cooyman en Ton den nog 2500 mensen op de tribune. Boelaars. De Rijnsburgers verloren Op sportpark De Kievit kwamen er alle duels, kwamen nauwelijks over iets meer dan 800. Terwijl Geldrop- de middenlijn en leken rijp voor de trainer Henk Rayer (volgend jaar slacht. De kampioen van de zater- naarWVj nog op 5.000 mensen had dag ontpopte zich als de schande gerekend. "Geldrop kan voor het "van de bollenstreek. Gelukkig za- eerst in eigen huis de landstitel pak- gen enkele Rijnsburgers dit nog net ken", was zijn argument voor dit po- op tijd in. Gesteund door een steeds sitivisme. Wat dat betreft had Kur- nonchalanter wordend Geldrop ver wél gelijk: het NK voor ama- bleek de Kurver-ploeg toch wel tot enig verzet in staat. Na drie kwartier stond er zelfs 2-2 op het bord. Ron Carli en Wim Driebergen (samen met Ronald van Delft) zetten de za ken recht en als hetzelfde duo wat zuiniger was geweest kort voor rust was een ruime voorsprong zelfs mo gelijk geweest. Na de pauze kwam die voor sprong er toch, zij het in minder rui me vorm. Ronald van Delft ging de lucht in met Geldrop-keeper Hans Peper en kwam als winnaar te voor schijn: 2-3. Opeens vlotte het alle maal wel bij de geel-zwarten. Drie bergen bleef voorin als diepste man en op het middenveld wonnen de gasten elke slag. Soms via wat forse ingrepen (Hennie Koet en invaller Arie van Dijk, voor Van Delft, kre gen geel), maar toch. De beste kans was voor Drieber gen die zijn kopbal nog net gestopt zag door Peper. Een doelpunt zou misschien de inleiding gweest zijn voor een zinderend slot. Nu krab belde de thuisploeg terug. RB-kee per Arco Korpelshoek stopte eerst enkele vervaarlijke schuivers van John Heijster, maar was niet be stand tegen de kopbal van Ton Boe- laars ruim een kwartier voor het ein de: 3-3. Het was over en sluiten voor Rijnsburg en Geldrop kon zelfs de winst nog grijpen. Heijster (volgend jaar bij Helmond Sport) draaide de bal vanaf de zijlijn ver rassend richting het doel waar Kor pelshoek met bal en al over de doel lijn rolde, 4-3. De titel kwam dus na 1984 en 1987 opnieuw in Geldrop terecht. In de laatste twaalf jaar pakte de club, die gretig profiteert van het 'afval' van PSV, Helmond Sport en EW vijf afdelingstitels. In de laatste drie ge vallen betekende dat ook tevens de landstitel. Sinds de invoering van het NK met twee wedstrijden pres teerde slechts e'e'n club het om ook drie keer de algehele amateurtitel te pakken (Ijsselmeervogels). Na Noordwijk (1973 en 1980) kon Rijnsburg niet voor een nieuw suc ces in de bollenstreek zorgen. Het zat de ploeg, die zaterdag Huug Aandewiel, Johan de Kroon, Jan Blankespoor, Martin de Louw en Hans Zwaan miste, niet al te hoog. "Als we het op deze manier zo ver kunnen schoppen, doen we vol gend jaar zeker weer mee", aldus Arie Kurver. ROB VAN DER ZANDEN wl Wim Cooyman steekt zijn vinger de lucht in nadat hij Geldrop op 1-0 heeft gezet. Korpelshoek. Links Dick Heemskerk en in het midden de verbaasde Fred Bodaan. Rechts zit de verslagen Arco (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15