A Binnenbrand PvdA wordt snel geblust KOOP MELK IN FLESSEN! Asielverdrag toch getekend Ook een paar eeuwen terug werd de bodem al vervuild Deeltijd-hoogleraar zit echt niet alleen geleerd te wezen Ziekenhuizen willen af van btw op uitzendkracht 'Manager' nu interim-rector van Barlaeus ZATERDAG 16 JUNI 1990 SBB1. 'Ander beleid kost tijd' AMSTERDAM (ANP/GPD) De binnenbrand bij de PvdA is gisteravond op de eerste dag van de tweedaagse partijraad snel geblust. Een aantal PvdA-afdelingen had vantevo- ren felle kritiek geuit op de Kamerfractie en ministers, omdat zij mede verantwoordelijk werden geacht voor de slechte verkiezingsuitslag van 21 maart. Korte toespraken van par tijvoorzitter Sint en fractievoorzitter Wöltgens namen de kritiek weg. samenleving", "Ons grote probleem is dat het een hele tijd duurt voordat het zover is dat sociale vernieuwing ook daad werkelijk plaatsvindt. We zouden wel borden willen plaatsen met de tekst 'hier wordt sociaal ver nieuwd', maar zo gaat dat natuurlijk niet", stelde Wöltgens. Hij bena drukte dat de fractie bewust heeft gekozen voor een eerste periode van rust. "De samenwerking tussen PvdA en CDA is nog een beetje broos, vooral na twaalf jaar opposi tie tegen het CDA", aldus Wöltgens. "Daarom hebben we besloten het kabinet in het begin niet onder al te grote politieke druk te zetten". Partijvoorzitter Sint trok het boe tekleed aan. Volgens haar heeft de partij een verkeerde campagne ge voerd bij de gemeenteraadsverkie zingen. De PvdA zou zich onvol doende hebben bekommerd om de zorgen en problemen van de bur gers. "We hebben stevige oppositie gevoerd en zijn de Kamerverkiezin- aldus Sint. gen ingegaan onder de leuze 'tijd De kaderleden voor een ander beleid'. Wat we ons zelf en de kiezers niet voldoende verwachting hebben voorgehouden, ander beleid ook tijd kost. Het vergt i geven de PvdA schikten zich vervolgens tegen de soepel en zonder veel discussie in het beleid. De dis- doofde als een nachtkaars. enig geduld voordat veranderingen De partijraad leek gehoor te geven zichtbaar worden", aldus Sint. Om het succes van het kabinets beleid te gaan meten noemde Sint vier factoren: uitkeringsgelden zul len daadwerkelijk gebruikt moeten worden voor het scheppen van werk, de kwaliteit van voorzienin gen in de zorg en het onderwijs moet omhoog, er moet een recht vaardiger inkomensverdeling ko men en het milieu moet daadwere- lijk beter worden. "De collectieve lastendruk en het financieringste kort zijn belangrijke voorwaarden, AMSTERDAM (ANP) - 'Bijzonde re' en 'buitengewone' hoogleraren in deeltijd. Zijn zij de vooruitge schoven posten van het bedrijfsle ven die meer greep trachten te krij gen op het onderwijs? Of behoeden zij universiteiten ervoor dat de we tenschap wordt uitgeoefend op een eiland, zonder raakvlak met de da gelijkse realiteit? In de praktijk is het allebei waar, zo stelt wetenschapsdynamicus F. van Steijn (40). Hij promoveerde gisteren aan de Universiteit van Amsterdam op zijn onderzoek naar de professor-in-deeltijd in Neder land. Van Steijn noemt het opval lend dat niet alleen het bedrijfsle ven profiteert van een werknemer die deeltijd-hoogleraar is, maar dat ook de universiteiten vruchten plukken van zijn of haar praktijker varing. Van Steijn: "Wetenschapsbeoefe ning is een autonome bezigheid. Binnen de eigen gelederen wordt bepaald wat de interessante vragen en de doodlopende wegen zijn en wie de beste is. Voor ik met mijn on derzoek begon, dacht ik dat die au tonomie van buitenaf werd aange tast door deeltijd-hoogleraren. Nu geloof ik dat niet meer". Eén ding is duidelijk: weten schap wordt aan de universiteiten bedreven. Van Steijn geloofde aan vankelijk ook in het standaardbeeld over 'de kruimels van het weten schapsbedrijf, de pakketjes kennis' die worden opgepakt en toegepast in de praktijk. Een soort eenrich tingsverkeer. Het bedrijfsleven gaat aan de haal met door anderen opge dane kennis en verdient er aan. Maar andersom blijkt er juist via die deeltijd-hoogleraren een minstens zo belangrijke stroom kennis de universiteiten binnen te komen. "Het verschil tussen de deeltijd- hoogleraar en zijn collega met een full-time-aanstelling is bovendien veel kleiner dan ik dacht. Het zijn allemaal academische onderne mers. Geen van hen zit uitsluitend achter een bureau geleerd te wezen. Ze zijn op allerlei niveaus met hun kennis bezig. Dat is maar goed ook. Universiteiten nemen een belang rijke plaats in in de samenleving. Dat blijft echter alleen zo als je je niet op het verheven standpunt stelt dat je je nimmer mag 'encanailleren met het grote geld'. Ik ben blij dat we niet in zo'n ivoren toren blijken te zitten als soms wordt gedacht. Tenslotte heb je slechts een 'lege' wetenschap als de afstand tot de maatschappij te groot is". Van Steijn denkt dat de vrees voor een al te grote grip van het be drijfsleven op het onderwijs onge grond is. Ook is de angst niet te recht dat goede hoogleraren met vette salarissen richting bedrijfsle ven worden gelokt. "In de eerste plaats", denkt de promovendus, "brengt het werk als wetenschap per nog altijd een zekere status met zich mee. In de tweede plaats vindt het bedrijfsleven het onderwijs zo belangrijk dat het onverstandig zou zijn om dat reservoir leeg te zuigen en zichzelf op den duur in de vin gers te snijden". Wetenschapsdyamicus de oproep van één van de 4 westbestuurders: "Laten we ophou den met het getob en het gekat". 'Verkeersgedrag is burgeroorlog in Nederland' gaan regeren Wim Kok len Thijs Wöltgens overleggen op de PvdA partijraad in Am sterdam. Vantevoren was veel kritiek geleverd op fractie en ministers, maar een paar korte toespraken namen die weg. (foto anp> UTRECHT (ANP) De ziekenhui zen, verenigd in de Nationale Zie kenhuisraad (NZR), willen af van de btw van 18,5 procent op uitzend krachten. De NZR zal volgende week voorstellen de btw te schrap pen en het geld dat vrijkomt (60 tot 70 miljoen gulden) te gebruiken om de werkdruk in de gezondheidszorg te verlichten en salarissen van ver pleegkundigen te verhogen, aldus NZR-directeur Van der Meer giste- De btw op uitzendarbeid is de zie kenhuizen al jaren een doorn in het oog. Dit jaar zullen de instellingen voor 300 tot 320 miljoen gulden aan uitzendarbeid inhuren, waarvan Herdenking Met een sobere plechtigheid zijn gisteravond in de Roermondse Munsterkerk de Australiërs Nick Spanos en Stephen Melrose her dacht die zondag 27 mei door de IRA werden doodgeschoten. De Roermondse burgemeester Daniëls benadrukte de grote waakzaamheid in zijn stad, maar "tegen blinde ter reur is geen kwaad gewassen". Van de daders van de aanslag ontbreekt nog elk spoor. Blokkade De demonstranten van de actie groep Shell uit Zuid-Afrika zijn gis teren in Den Haag niet opnieuw in aanraking gekomen met de politie. Gisterochtend werden ze verwij derd door de ME toen ze Shell- werknemers de toegang tot het hoofdkantoor wilden belemmeren. Gistermiddag probeerden ze het feest van de maatschappij, die dit jaar honderd jaar bestaat, te versto ren. De politie hield ze echter op een afstand. Vandaag houdt de actie groep een manifestatie op het Ma lieveld. Ballet De kunstenbond FNV heeft giste ren in kort geding van zakelijk lei der Gerritse van het Nationale Bal let geëist dat hij serieus onderhan delt over de geldende tarieven voor dansers bij tv-registraties. Volgens de bond zijn de tarieven nu veel te laag. Snelheid is geboden, want 21 juni heeft de televisie-registratie van Hans van Manens ballet 'Corps'. Insulinepomp Fabrikant Novo Nordisk heeft 250 diabetespatiënten in Nederland op geroepen contact op te nemen met hun arts omdat een mankement is ontdekt aan een insulinepomp. Het probleem zit in de katheter, waar door het kan gebeuren dat sommige dragers te weinig insuline binnen krijgen. DEN HAAG (GPD) - "Een burger oorlog", zo noemt voorzitter Van geen doelen op zich. Wc zijn den Bergh van Veilig Verkeer Ne- te kun- derland (WN) het verkeersgedrag in Nederland. "Een nationale ramp door een massamoordenaar met zo'n 1400 doden en 50.000 geregi streerde ziekenhuisgewonden per jaar". Op de algemene vergadering van de VVN vandaag zal Van den Bergh alarm slaan. Hij noemt het "onac ceptabel" dat dagelijks drie tot vier doden vallen en 530 mensen ge wond raken in het verkeer. Wan neer geen drastische maatregelen worden getroffen, zullen tot 1994 ongeveer 5000 mensen om het leven komen en bijna 400.000 mensen ge wond het ziekenhuis ingaan door verkeersongevallen. "Ik vind dat de bevordering van de leefbaarheid in een duurzame sa menleving veel meer moet zijn dan bij voorbeeld een beter milieu en de introductie van de sociale vernieu wing. Gek eigenlijk dat in al die in gewikkelde omschrijvingen van de sociale vernieuwing het begrip ver keersveiligheid helemaal geen plaats heeft gekregen. En het gaat hierbij toch ook om de verbetering van het woon- en leefklimaat, waar het huidige verkeer nogal eens voor overlast en gevaar kan zorgen", al dus de WN-voorzitter. Vorig jaar steeg het aantal ver keersdoden met zeven procent (94 mensen). In het eerste kwartaal van dit jaar was sprake van een toename van 14,6 procent ofwel 43 extra do den in vergelijking met de eerste drie maanden van 1989. Het aantal verkeersongevallen, waarbij alco hol in het spel was, steeg in dezelfde periode met ruim zeventien pro cent. WN heeft er bij het parlement, dat 2 juli debatteert met minister Maij-Weggen (verkeer en water staat) over het verkeersveiligheids- beleid, nadrukkelijk op aangedron gen iets aan die cijfers te doen. WN wil snelle besluitvorming rond de handhaving van de maximum-snel heden, vaststelling van een (liefst Europese) reclamecode voor de au to-industrie, invoering van een bromfietsrijbewijs, introductie van een voorlopig rijbewijs, een punten- stelsel voor verkeersdelicten en het geven van verkeersles in het voort gezet onderwijs. DE STEEG In het Gelderse dorp De Steeg heeft Tini Carmiggelt (r) gisteren het beeld onhuld dat de Rhedense kunstenaar Wim Kuyl heeft gemaakt van schrijver Simon Carmiggelt en haarzelf. Vanaf het pleintje tegenover het gemeentehuis van De Steeg kijkt het echtpaar nu, gezeten op een Amsterdamse bank, uit over de IJssel. Het echtpaar Carmiggelt kwam 28 jaar lang op vakantie in De Steeg. Simon Carmiggelt schreef er vaak in alle rust zijn 'kronkels'. De voormalig eigenaar van een van de hotels waar de Carmiggelts logeerden, is nu wethouder van cultuur in De Steeg. (foto anp) Motie PvdA en CDA opzij geschoven dus 60 tot 70 miljoen gulden naar de fiscus gaat. In tegenstelling tot be drijven kunnen de instellingen de btw niet terugvorderen. Een woord voerder van het ministerie van volksgezondheid wilde gisteren niet op het voorstel van de NZR rea geren. De acties in de gezondheidszorg gaan volgende week voort. Van maandag tot en met woensdag zijn bij ruim honderd instellingen acties aangekondigd, waaronder zondags diensten en stakingen van verpleeg- afdelingen. Volgende week woens dag geldt ook weer een opnamestop in psychiatrisch centrum Sint Bavo in Nóordwijkerhout. DEN HAAG (GPD) - Nederland heeft gisteren in de Ierse hoofdstad Dublin toch het verdrag getekend over asielbeleid in Europese lan den. Dit gebeurde ondanks het feit dat de Kamer donderdag nog een motie van PvdA en CDA aannam waarin werd gesteld dat het kabinet geen overeenkomsten tussen rege ringen meer mocht tekenen, maar moest kiezen voor EG-akkoorden. Na afloop van het kabinetsberaad gisteren verklaarde premier Lub bers dat Nederland niet anders meer kon door een gewijzigde hou ding van de Denen. De Deense mi nister deelde in Dublin mee dat hij niet kon tekenen omdat daarvoor geen parlementaire meerderheid in zijn land bestond. Inhoudelijke be- had hij niet tegen de over- AMSTERDAM Bodemvervui ling is een modern probleem. Maar de indruk dat het daarbij al leen gaat om vervuiling die in de jaren na de Tweede Wereldoorlog is ontstaan, is verkeerd. Ook be woners uit vroeger eeuwen heb ben zo hun steentje aan de proble matiek bijgedragen. Zo zeer dat de Milieudienst van de gemeente Amsterdam nu al jaren bezig is met het in kaart brengen van de vervuiling van de bodem van de hoofdstad. Dat vertelt J. Cleij, directeur van de gemeentelijke Milieu dienst, naar aanleiding van de vondst onlangs van het gevaarlij ke stofje metallisch kwik op het terrein van een voormalige brood- en meelfabriek Ceres aan de Weesperstraat hoek Nieuwe Prinsengracht. Het kwik is daar terecht gekomen in de 18e eeuw door toedoen van vermoedelijk een opticiën of andere handwerk sman en is inmiddels afgedekt met water. Kwikdampen zijn na melijk uiterst schadelijk voor de volksgezondheid. Bolletjes De dienst raadpleegt intussen deskundigen over de beste wijze waarop de kleine zilveren bolle tjes kunnen worden verwijderd. Omdat het om "een unieke vorm van verontreiniging" gaat, zal een oplossing nog wel even op zich la ten wachten, aldus Cleij. "Heel ir ritant, want we willen natuurlijk zo snel mogelijk gaan opruimen. Onder water ligt het kwik er ech ter veilig." De kennis over de vervuiling van de Amsterdamse bodem uit vroeger eeuwen is inmiddels wel beschikbaar over de Jordaan en de Westelijke en Oostelijke Eilan den, het vroegst bewoonde ge bied van Amsterdam. Cleij: "Door archiefonderzoek en daar op volgend chemisch-analytisch bodemonderzoek hebben we de vervuiling in kaart kunnen bren gen die daar is aangericht door bij voorbeeld koperslagerijen, geel- gieters, hoedenmakers, verfma- kers, smederijen, tegelbakkers, houtbedrijven, teer- en taankoke- rijen. Daaruit blijkt dat dit gebied gemiddeld sterk is vervuild." Katoen Het grondgebied dat in de 19e eeuw in gebruik wérd genomen, is matig vervuild en de stad daar om heen alleen plaatselijk. Zo verbaasde de Milieudienst zich op een gegeven ogenblik over de grote concentratie lood langs de Overtoom, die niet veroorzaakt kon zijn door autoverkeer. Cleij: "Door toeval kwam er een proef schrift uit 1928 boven watër over de bloeitijd van de katoendrukke rijen uit de periode 1675-1750. Daaruit bleek dat de drukkerijen, die onder meer lood gebruikten, in die periode waren gevestigd langs de Overtoom richting Slo ten. Zo was het 'raadsel' opge lost". Voor het opruimen kan de Milieudienst kiezen uit verschil lende oplossingen, die deels "zéér duur" zijn. De meest radicale op lossing is geheel verwijderen van de schadelijke stoffen tot diep in de grond waarna er schoon zand wordt gestort. Ook wordt wel ge kozen voor het verwijderen van alleen de zogenoemde Amster damse bovenste leeflaag en de vervuilde plekken waarna er een isolatielaag wordt aangebracht. Bij het opstellen van een sane ringsplan wordt in de eerste plaats als richtsnoer genomen dat er geen gevaar blijft bestaan voor de volksgezondheid. Cleij: "Het is natuurlijk een illusie te menen dat de Jordaan alsnog getransfor meerd kan worden tot een water wingebied. Dat is helemaal niet nodig. Als de mensen er maar aardbeien kunnen kweken, is het ons voldoende. Daartoe wordt in elk geval de bovenlaag van de bo dem ververst". De directeur toont zich zeer te vreden over de bevoegdheid die hij heeft gekregen om geschikt heidsverklaringen voor het bou wen van een huis af te geven. ".Daarmee hebben we een ade quaat machtsmiddel bij de be strijding van vervuiling in han den. We kunnen de bouw zo im mers tegenhouden tot de vervui ling is opgeruimd. Kijken we naar andere steden, dan blijkt dat Am sterdam met een dergelijke voor ziening een uitzonderingspositie inneemt". Bewustzijn De gemeentelijke Milieudienst heeft nog voor jaren werk, onder meer aan het opruimen van ver vuiling uit vroeger eeuwen. Cleij onderstreept echter dat de hoofd stad het milieuprobleem "uiterst consciëntieus" aanpakt en dat er op geen enkele plek gevaar voor de volksgezondheid bestaat. "Het groeiende bewustzijn van de milieuproblematiek, eind jaren zeventig ontstaan na de ontdek king van de grote vervuilingen in Lekkerkerk en de Volgermeer polder, zorgt voor een daadkrach tige bestuurlijke aanpak. Dat maakt het werken voor deze dienst in de hoofdstad heel plezie rig". eenkomst. Hierop besloot een grote meerderheid van de andere EG-lan- den dat zij dan maar moesten teke- Lubbers: "Toen zaten wij voor een dilemma. Niet tekenen zou be tekenen dat de rest van de landen op eigen houtje de overeenkomst zou gaan uitvoeren. Wel tekenen zou echter ook een verkeerde in druk kunnen geven. Zoiets van: oh, elf van de twaalf EG-landen teke nen, dus we kunnen starten met de uitvoering van de overeenkomst. Wij hebben dus getekend met de verklaring dat wij pas tot uitvoering overgaan als de Denen ook hebben getekend. Doen zij dat niet, dan doen wij ook niets". De premier zag geen strijd met de door de Kamer aangenomen motie. Volgens hem sluit de houding van Nederland in Dublin daarop aan. "Wij wilden voorkomen dat de rest op eigen houtje zou starten. Wij wil len dat de hele EG het doet. Dat was ook de strekking van de motie. Bo vendien zitten we nu een beetje in een overgangsfase tussen de wens van de Kamer en de feitelijke situa tie". Eerder deze week lieten de staats- secretaris Dankert (buitenlandse zaken) en Kosto (justitie) de Kamer nog weten dat het kabinet had be sloten een beslissing over het teke nen van de asielovereenkomst aan te houden. In de overeenkomst wordt onder meer geregeld in welk EG-land een asielaanvraag bahan- deld moet worden. Dat kan van be lang zijn omdat niet alle EG-landen een zelfde asielbeleid voeren. De zaak is ook een onderdeel van het omstreden akkoord van Schengen waar de Kamer deze week over sprak. Kosto zal dat akkoord dins dagmiddag in het Luxemburgse plaatsje Schengen namens Neder land tekenen. De Vereniging Vluchtelingen- Werk Nederland (WN) heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat, omdat Justitie asielzoekers ten onrechte (te lang) zou vasthou den in de zogeheten transitruimte op de luchthaven Schiphol. Het ge ding dient op 11 juli voor de recht bankpresident in Haarlem. Onderzoek naar bouwmateriaal na roggensterfte HARDERWIJK (ANP) - Het Dolfinarium in Harderwijk on derzoekt de bouwmaterialen in het Roggenrif. Aanleiding is de massale sterfte begin deze maand onder roggen die een paar dagen in het bassin hebben gezwommen. Van de vijftig vis sen hebben slechts vijf het korte verblijf overleefd. "We hebben er nog steeds geen idee van wat de oorzaak van deze massale sterfte was. Het kan in de roggen zelf heb ben gezeten. Ook is het heel goed mogelijk dat het bassin hiervan de oorzaak was. De ge bruikte materialen zijn wel ge schikt bevonden maar helemaal zekerheid hebben we nog niet", aldus een woordvoerder. Er is geen sectie verricht op de dode roggen. Dit omdat volgens des kundigen sectie op vissen zel den iets zou opleveren. AMSTERDAM (ANP/GPD) - Hij staat bekend als conflictoplosser en zo ziet hij zichzelf ook graag. Eerder heeft A. Ph. Wijkamp (57), gisteren voorgedragen als interim-rector van het Barlaeus-gymnasium, al ruime ervaring opgedaan met het oplos sen van netelige situaties."Dat is het vak van iedere manager", aldus Wijkamp. Als de raad akkoord gaat, leidt de gepensioneerde ex-direc teur van de scholengemeenschap Minkema in Woerden, het Barlaeus vanaf 1 juli. Voor B en W van Amsterdam is Wijkamp de man die voldoet aan al le eisen. Ervaren, diplomatiek, met probleemoplossend vermogen en niet in de laatste plaats: aanvaard baar voor alle betrokken partijen. Oud-collega's laten zich lovend over Wijkamp uit: een integere, aan het onderwijs verslingerde man met "een enorme werkkracht"; ie mand van het type 'streng maar rechtvaardig'. Op de scholengemeenschap in Woerden, waar hij vorig jaar af scheid nam, wist hij volgens inge wijden een "bijna volkomen chaos" te herscheppen in een gestroomlijn de organisatie. Genoeg voor de con rectoren, medezeggenschapsraad van het Barlaeus, gemeenteraad en onderwijsinspectie om Wijkamp met open armen binnen te halen. Een woordvoerster op het stadhuis hecht eraan te beklemtonen dat Wij kamp niet "de een of andere zoveel ste keus" is. "Iedereen is gelukkig met de kandidaat". Maar wat zoekt een 57-jarig ex- schoolhoofd een half jaar na zijn pensionering in een bestuurlijke slangenkuil als het Barlaeus? Wij kamp lacht, maar wil niet meer over 1 zeggen dan dat de functie "een uit daging" is. Hij heeft met het ge meentebestuur afgesproken niet nadrukkelijk in de openbaarheid te treden. "Ik denk dat het Barlaeus, en ik zelf trouwens ook, er zeer bij gebaat zijn dat ik eerst maar eens rustig aan de slag ga". Wijkamps aanstelling zal naar verwachting niet korter duren dan een jaar. Om al aan een sollicitatie procedure voor een opvolger van de omstreden rectrix De Vries- Lentsch te denken is het nog te vroeg, aldus de woordvoerster op het stadhuis. Wel hebben B en W van de hoofd stad gisteren besloten dat geen dis ciplinaire maatregelen worden ge nomen tegen personeel van het Bar laeus. Het college vindt dat een aan tal werknemers wel ernstig over de schreef is gegaan ten opzichte van De Vries Lentsch. Maar de wens om op de school snel tot een normale si tuatie te komen en het feit dat met de ex-rectrix overeenstemming is bereikt over het vervolg van haar carrière, zijn voor het college de voornaamste redenen geweest om van maatregelen af te zien. Uit een gemeentelijk onderzoek is wel duidelijk geworden dat een groot aantal personeelsleden een rol heeft gespeeld in het doen ont staan van een situatie waarin het voor de rectrix uiterst moeilijk wer ken was. "Die gedragingen mond den uit een in zodanig georganiseer de benadering van de rector dat haar een normale manier van func tioneren vrijwel geheel onmogelijk werd gemaakt". ADVERTENTIE een fles wordt 30x opnieuw gevuld 1,3 miljard melk pakken per jaar de vuilniszak in DUS: STA OP STATIEGELD! U kunt ook lid worden van Vereniging Milieudefensie. Met het huidige kabinet rijn milieu-acties als deze hard nodig! Dankzij 24.000 leden en 90 plaatselijke groepen vecht Vereniging Milieudefensie doeltreffend voor (er zijn ook supermarkten die ze verkopen) Melk in flessen is beter voor ons milieu dan melk in pakken. Dit heeft een onafhankelijk onderzoek, gemaakt in opdracht van Milieudefensie, uitgewezen. Veel mensen willen ze kopen. Er zijn echter supermarkten die hardnekkig weigeren om melk in statiegeldflessen in het assortiment op te nemen. Vereniging Milieudefensie vindt dat u als klant zelf moet kunnen beslissen of u kiest voor pakken of voor flessen. Dat kan met de lijst supermarkten die Milieudefensie voor u heeft samengesteld. U kunt nu uw steentje bijdragen aan een schoner milieu door uw melk e.d. voortaan bij een winkel te kopen die wel zuivel in flessen verkoopt. Hopeli|k kunnen we dan binnenkort in alle winkels flessemelk kopen. Stuur mij gratis lijst supermarkten die melkflessen verkopen Ik word lid van Vereniging Milieudefensie en ontvang het maandblad 23,- per halfjaar) Naam: Adres: Postcode/plaats: Stuur de advertentie in een open envelop naar: Milieudefensie mi 1000 GD Amsterdam óe

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3