'EK-concept' overboord gezet Vanenburg geeft de hoop niet op Beenhakker wijzigt elftal op drie plaatsen Robson verrast door Twentse Oranje-fans ZATERDAG 16 JUNI 1990 Ik ben een goede voetballer' CAGLIARI Jarenlang gold Gerald Vanenburg als het braafste jongetje van de klas. Bij Ajax, bij het Nederlands elftal en aanvan kelijk ook in Eindhoven. Timide, bang om uit de toon te vallen en niet gezegend met het natuurlijke overwicht dat van hem, de ras voetballer, ooit een leider zou kunnen maken. Niet in het veld, evenmin daarbuiten. Vrolijk en zelfbewust, dat is hij wel. Maar bovenal een loyaal wijd werknemer. Bij PSV De Braziliaanse middenvelder Branco heeft zich tijdens de trai ning geblesseerd aan zijn zijn rech tervoet bij een botsing met Ricardo Rocha. Het is twijfelachtig of Bran co, die zijn blessure in een zieken huis liet onderzoeken, zaterdag te gen Costa Rica kan meespelen. In het Braziliaanse kamp is een woordenstrijd ontbrand tussen coach Lazaroni en de inmiddels 49- jarige legende Pele. Pele vindt de speelwijze van Brazilië te verdedi gend. Lazaroni repliceerde: "Ik wou dat Pele zijn mond hield, terug kwam en voetbalde". De laatste wedstrijd in groep E, Spanje - België, krijgt hoog bezoek. De Spaanse koning Juan Carlos heeft zijn komst aangekondigd, als mede de Belgische kroonprins Phi lippe. De Zuidkoreaanse selectie wordt door blessures steeds verder uitgedund. In het duel met Spanje (zondag in Udine) zal ook Soon-Ho Choi ontbreken. De 28-jarige aan valler is geblesseerd geraakt aan de knie. Eerder haakten ook Young- Jin Lee (knie), Joo-Sung Kim en doelman Poong-Joo Kim (ge scheurde knieband) uit. Salvatore Schillaci, die in het duel Italië - Oostenrijk als invaller voor 1-0 zorgde maar tegen de Ame rikaanse voetballers niet aan scoren toekwam, is vrijdag vader gewor den van een zoon. Schillaci kreeg toestemming het trainingskamp in Rome te verlaten en reisde spoor slags naar Turijn. Lubos Kubik is de eerste speler bij het WK, die in zijn tweede duel zijn tweede gele kaart kreeg. Hij is automatisch voor het volgende duel van Tjeschoslowakije tegen Italië geschorst. De Westduitser Andreas Brehme volgde 's avonds zijn slech te voorbeeld. Hij mist de wedstrijd tegen Colombia. Voor Hussein Mo hammed (VAE) is om dezelfde re den het toernooi zo goed als zeker voorbij. Drie Engelse voetbalfans zijn gisteren na aankomst op het vlieg veld van Rome aangehouden en worden zo spoedig mogelijk weer naar hun land teruggestuurd. De drie, die tot een groep van zestien man behoorden, staan op de zwarte lijst van vandalen. Lubbers misgunt Thatcher de zege DEN HAAG (GPD) - Premier Lub bers hoort niet bij de mensen die na het teleurstellende gelijkspel tegen Egypte nog maar weinig vertrou wen hebben in de kansen van Oran je op de wereldtitel in Italië. "Ik heb geschokt naar de tv-beelden van de wedstrijd tegen Egypte gekeken. Maar het Nederlands elftal, dat uit eindelijk toch het beste team is, moet zich niet laten kisten. Ik blijf optimistisch. Vanavond winnen we van Engeland en tegen premier Thatcher zal ik dan zeggen: u de bank (de bank voor Oost-Europa, die aan Amsterdam voorbij ging) en wij de cup", aldus de premier. Het publiek blijkt niet meer in de kansen van Oranje te geloven. Een week voor de WK verwachtte een derde van de bevolking nog dat Ne derland wereldkampioen zou wor den. Maar na het 1-1 gelijkspel tegen Egypte, denkt nu nog maar 5 pro cent dat Oranje de finale wint. Dat blijkt uit een onderzoek van het bu reau Trenbox in Amsterdam. De ka ter na deze wedstrijd is zo groot, dat nu minder mensen zeggen geïteres- seerd te zijn in voetbal dan vlak voor de WK (60 procent had toen in teresse, tegen 50 procent nu). Als belangrijkste kanshebber wordt nu West-Duitsland genoemd. Ruim 35 procent van de Nederlan ders denkt dat het Westduitse team kampioen zal worden. Italië blijft nog steeds een belangrijke kandi daat (21 procent). Het Nederlandse publiek heeft nog wel goede ver wachtingen van Van Basten (24 pro cent), Rijkaard (20 pet). Van Bre.u- kelen (19) en Kieft (eveneens 19 pro cent). Speciale aandacht Oranje-aanhang CAGLIARI (ANP) De Italiaanse autoriteiten hebben de laatste maat regelen getroffen om Engeland-Ne- derland zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. Op initiatief van de Nederlandse politie en het consu laat is daarbij speciale aandacht be steed aan de Oranje-aanhang. Politiewoordvoerder Meilink gis teravond: "We hebben duidelijk een streepje voor. Zaterdag vanaf vijf uur worden Nederlandse sup porters onder begeleiding van de campings en vanaf de haven naar het stadion gebracht. Dat garan deert optimale veiligheid". Ook voor het gebrek aan slaap plaatsen is een oplossing gevonden. Op het vliegveld is een hangar vrij gemaakt voor supporters die nog geen dak boven hun hoofd hebben. je. Als één der weinigen toonde de krullebol uit Utrecht de .bereidheid in de hiërarchie een stap terug te doen en iets van zichzelf in te leve ren. In het belang van Oranje. "Dit elftal is opgebouwd uit spelers die bij hun club bijna allemaal een be schermde positie hebben. Maar als we met zijn allen niet bereid zijn wa ter bij de wijn te doen, komt er niets van terecht. Als we op deze manier doorgaan, vliegen we er gegaran deerd in de eerste ronde uit. Vanenburg toonde voor zijn 37ste interland zijn goede wil. Vanavond, in het cruciale WK-duel met Enge land, mag hij plaatsnemen op de bank. Dat is dan het resultaat van het debacle dinsdagavond tegen Egypte, waarin, geeft hij toe, Va nenburg ver onder zijn niveau bleef. Maar niet alleen hij. "Ik praat die mislukte acties niet goed, maar het heeft voor mij geen zin op deze ma nier te spelen". "Of dit het einde van mijn Latijn is? Dat moet je aan de bondscoach vragen. Hij bepaalt hoe het team speelt en in welke samenstelling". In werkelijkheid heeft de ranke middenvelder zich op dat moment al verzoend met de rol van bankzit ter. "Ik ben de dupe geworden van de tweeslachtigheid in het con cept", lucht hij een paar uur voor het vertrek naar Cagliari zijn hart. "De linies sloten niet, we speelden twee systemen door elkaar". Het stoort hem nog het meest dat hij publiekelijk is aangevallen en als kop van Jut is gebruikt voor de afgang in het stadion van Palermo. Dat vindt hij onrechtvaardig. "Ik weet precies hoe er vanuit het EK- concept gespeeld moet worden. Maar in de voorbespreking is het helemaal niet aan de orde geweest dat ik diep moest spelen. Tijdens de wedstrijd corrigeerde Beenhakker dat steeds, maar achter mijn rug miste ik een rechtshalf. Als ik ach terom keek, keek ik bijna tegen de tribunes aan. Tussen mij en Van Aerle zat vijftig meter. Ik moest steeds de ballen bij hem ophalen en heb veel als rechtsback gespeeld. Voor Erwin Koeman gold aan de overkant precies hetzelfde". Dieper dan in de wedstrijd tegen Egypte kan Gerald Vanenburg geknieldnauwelijks zinken. "Ik praat die mislukte acties niet goed". (foto gpd> Complot Als enige werd hij in de rust tot de orde geroepen. De bondscoach liet Vanenburg 'doodziek' in de kleed kamer achter. Daar, in de catacom ben van het Stadio del la Favorita, drong het langzaam tot hem door dat er vooraf 'een heleboel nare din gen zijn gebeurd' en dat hij min of meer het slachtoffer is geworden van een complot tegen hem. "Tot voor de wedstrijd", blikt hij twee dagen later terug, "had ik absoluut niet het gevoel dat er een machts spel is gespeeld". Vanenburg doorzag'te laat het rol lenspel achter de schermen. "Ik had uit de pers begrepen dat Gullit vond dat ik niet mee moest spelen. Dat heb ik hem toen recht op de man af gevraagd. 'Als jij vindt dat ik niet moet spelen, waarom zeg je mij dat dan niet recht in m'n gezicht?'" Hij kreeg van Gullit een ontwijkend antwoord. "Gullit", meent Vanenburg, "mag gerust tegen Beenhakker zeggen dat hij zelf rechtsbuiten wil spelen, maar wees dan ten minste eerlijk. Ik geloofde Gullit echter op zijn woord. Dat was achteraf niet zo bij dehand. Maar ik snap het wel: als we 4-3-3 gaan spelen met mij als rechtsbuiten en bijvoorbeeld Roy aan de linkerkant, dan is er geen plaats meer voor Gullit". De tijd dat Vanenburg gedwee meegaat in de stroom en alles over zijn kant laat gaan, behoort tot het verleden. Hij past er voor zich knol len voor citroenen te laten verkopen en gaat de confrontatie niet meer op voorhand uit de weg. Daar weten ze bij PSV inmiddels van. "Maar op dit moment voel ik me niet sterk ge noeg om oppositie te voeren". De PSV'er, voor het leven geketend aan de club uit Eindhoven, is er bo vendien niet zeker van dat hij in de strijd met Gullit kan rekenen op de steun van de Oranje-vedetten. "Ik begrijp dat ik tegen Engeland niet in de basis sta, maar ik heb mij er niet bij neergelegd dat ik ook de rest van het toernooi kan vergeten". Als dat wel zo zou zijn, zo denkt Bob Heerkens, zijn zaakwaarnemer, zou Vanenburg bij wijze van spreken nog vandaag de koffers pakken. Het was niet de eerste dreun die Vanenburg in zijn loopbaan moest incasseren. Bijna historisch zijn zijn gevechten met Cruijff, nu al legen darisch is de komedie die zich dit seizoen bij PSV rondom hem af speelde. Daar maakte de clublei ding de klassieke fout om hem te bombarderen tot leider, een vedette tegen wil en dank. Vaantje werd Vaan. "Ik ben geen vaandeldrager, ik wil evenmin de leider zijn", keek hij eind april terug op een bedorven seizoen. "Ik wil als een goede voet baller worden gewaardeerd. Want ik mag toch wel zeggen dat ik een goede voetballer ben". Pispaal Geen speler in de top van het Ne derlandse voetbal heeft zo weinig krediet en is zo vaak als pispaal ge bruikt als Vanenburg. Van der Kuy- len en Van Beveren verging het in de jaren zeventig niet beter. Ge makshalve wordt echter over het hoofd gezien dat Vanenburg nog maar net 26 is. Dat is de leeftijd waarop de meeste topspelers tot volle wasdom komen. In de loop der jaren is de 'flap drol', zoals hij menigmaal werd af geschilderd, echter vertrouwd ge raakt met alle vooroordelen en gaat hij zijn eigen weg. "Ik heb schijf aan grote namen", zegt hij. "Leuk is het allemaal niet wat er nu gebeurt, maar het is mijn vak. Iedereen komt in zijn werk wel eens dingen tegen die niet leuk zijn. Daar moet ik mij overheen zetten. Een WK is het hoogtepunt voor iedere voetballer". Voor het aanzien van Oranje is het eén bittere noodzaak dat de 'beste voetballers ter wereld' terugkeren naar de oorsprong van het succes en samen de ruggen krommen. Zo niet, dan mag Nederland over zes dagen naar huis. ALBERT GEESING "Ben ik even blij dat ik niet in Ita lië zit! Geintje natuurlijk, alhoewel... Je zxdt toch de hele dag om het maar even op z'n Rotterdams te zeggen dat geouwehoer moeten aanhoren. Dat gekrakeel over al lerlei dingen, bijzaken die steeds verder van het voetballen af lig gen. De onderlinge verdeeldheid, de belangetjes. Je merkt aan alles dat er geen vriendenploeg aan het werk is, en dat is verschrikkelijk jammer. Als ik Gullit en Beenhakker daags na de wedstrijd tegen Egypte hoor zeggen, dat zij twee weken geleden al wisten dat het niet goed zat, dan vind ik dat op z'n zachtst gezegd een vreemde uitspraak. Want, vraag ik me dan af, wat is er dan mee gedaan? Als je zo lang bij elkaar bent, eerst in Zeist, later in Oostenrijk en Joegoslavië, dan doe je daar toch iets mee? Dan is het toch van de gekke dat je er nog niet uit bent, datje nog altijd op twee ge dachten hinkt. Oké, dat bij een en keling de topvorm er nog niet is en dat een ander de naweeën van een blessure ondervindt dat kan ge beuren. Maar dat je op allerlei fronten nog niet klaar zou zijn, dat lijkt me sterk. Van vedetten mag je op z'n minst verwachten, dat ze de kar trekken. Gebeurt dat niet, zoals te gen Egypte, dan krijg je automa tisch dat de niet-vedetten gaan praten. Die gasten met hun grote mond (ik hoor het ze al zeggen), die presteren voor geen meter. De Van Tiggelens zal ik maar zeg gen gaan zichzelf dan belang rijk vinden, het ene woord haalt het andere uit en vóór je het weet heb je wat je nu in Italië hoort en ziet: één groot kippehok. Dat moet afgelopen zijn, ieder: een moet nu zijn plaats weten, aiï- ders kunnen we het met z'n allen wel vergeten. Tegen Engeland wordt het pompen of verzuipen. Onze laatste kans. Bij verlies kan alleen een klinkende overwinning op de Ieren Oranje nog redden en gezien het voorafgaande, geloof ik daar dan niet meer zo in. Het is vanavond dus alles of niets, erop of eronder en dan doen de poppetjes er niet zo veel meer toe. Dan is er maar één ding dat telt: een goede instelling. Borst natmaken, mouwen opstropen, samen er tegenaan. Je kent de En gelse stijl, hun speelwijze en in stelling hoeven je dus niet te ver rassen. Waar het om gaat is: wa stel je er tegenover? Kwaliteit oké. Maar met alleen erover pra ten red je het niet, dat is tegen Egypte wel gebleken. Ik blijf erbij dat het niet eens zozeer onder schatting was, die ons toen de das omdeed, als wel overschatting van de eigen kwaliteiten. Het is niet aan mij om op de stoel van Beenhakker te gaan z ten, maar ik denk dat het niet v standig zou zijn om nu het mes het elftal te zetten. Los van het feit dat jongens als Witschge en T het in een erop-of-eronder wed strijd als deze niet redden, geloof ik datje met een enkele wijziging, een beetje schuiven moet volstaan. Ik zal hier geen tactisch verhaal gaan ophangen, maar Engelse ploegen moet je anders, on-Engels benaderen. Zoals ik vorig jaar te gen Wales heb gedaan, bij voor beeld. Ik vond toen, dat het geen zin had om met twee centrumspit sen (Kieft en Bosman) te starten, want dan speel je Engelse verde digers alleen maar in de kaart. Die willen niets liever. Maar ge noeg daarover. Belangrijk is van avond eerst en vooral de instel ling. Die moet goed zijn. Er moet een ploeg staan. Elf kerels. Dit. Engeland blaakt niet be paald van zelfvertrouwen. Het is onzeker, kwetsbaar (altijd als het tegen Nederland, tegen types als Van Basten speelt) en daar komt bij dat het intern behoorlijk rom melt, onder meer door het aange kondigde vertrek van Bobby Rob son naar PSV. Maar aan de ande re kant kun je ook een getergd En geland verwachten, een team dat iets recht heeft te zetten. En t team dat weet, dat dit Nederland te pakken is. Nu of nooit. Ik zit in een enorme tweestrijd voor de tv. Aan de ene kant denk je: laat ze maar eens een keer op hun bek gaan. Maar aan de ande re kant weet je: het gaat ook i jouw geld. En voor het Nederland se voetbal zou het vanzelfspre kend heel erg zijn als we er ni eerste ronde al uitvlogen. Daarom moet het vanavond gebeur vind ik. En dat hoop ik ook. Op recht. Alleen als zou blijken dat geen les is getrokken uit de ge beurtenissen van deze week, dan mogen ze van mij gerust n huis komen. Dan verdienen ze niet beter". CAGLIARI Met het inzetten van Hans Gillhaus, Richard Witschge en John van 't Schip wil Leo Beenhakker vandaag in de cruciale wedstrijd tegen Engeland definitief afrekenen met de 'EK-mythe'. De interim-bondscoach noemde de ploeg die dinsdagavond aantrad tegen Egypte niet 'zijn' elftal. "Ik heb hoog spel gespeeld door tien van de elf jongens uit het EK- elftal de kans te geven", zei Been hakker achteraf. "Ik werd doodziek van het gepraat over het team van toen. Er werd steeds weer gezegd: CAGLIARI (GPD) - Voor het eerst sinds vele dagen verscheen er gisteren een brede glimlach op het gezicht van Bobby Robson. De Engelse bondscoach bleek aangenaam verrast toen hij tij dens de ochtendtraining op een voetbalveld vijftig kilometer bui ten Cagliari plotseling werd ge confronteerd met een geheel oranje gezelschap. Het waren de Heeren van Oranje, de exclusieve groep supporters uit het Twentse Borne. Met hun eigen, oranje geschil derde Nederlandse bus, waren die twee dagen geleden aangeko men op Sardinië en wilden ten koste van alles een ontmoeting hebben met de nieuwe manager van PSV. Na door de bewaking heen te zijn gedrongen, stapten de 'Heeren' ongehinderd op Bob by Robson af en boden hem, na een lange toespraak te hebben ge houden, een tas vol cadeau's aan. De Britse manager was er ver guld mee. "Het is weer eens wat anders dan een stelletje kaalge schoren apen met tatoeëringen over hun hele lijf en blikken bier in hun handen", aldus Robson, die voor het onderhoud met het il lustere gezelschap zijn dagelijkse officiële persconferentie liet op schorten. Ook de aanwezige cameraploe gen van een vijftal buitenlandse televisiestations, inclusief de BBC, vonden het tafereel alles zins de moeite waard. Bij hun ge vechten om de beste beelden te krijgen, moest een Nederlandse journalist een harde klap van een loodzware zwenkende camera in het gezicht incasseren. Toen vervolgens topschutter Gary Lineker van de 'Heeren van Oranje' oranje geverfde klompen kreeg aangeboden, was het hele maal dikke pret op de training van de Engelsen. Bobby Robson later: "Het is heerlijk om zoiets mee te maken. Het was de eerste ontmoeting met Nederlandse supporters die ik heb gehad. Na het WK ga ik me pas verder op Nederland richten. Alle vragen die me in deze perio de over PSV worden gesteld, kap ik direct af. Er wordt van alles ge daan om ons af te leiden, zoals jul lie wellicht hebben gemerkt de af gelopen dagen. Maar ik heb op dit moment slechts één doel voor ogen: wereldkampioen worden met Engeland". Robson zegt reikhalzend uit te kijken naar het duel met Neder land. "De spelers staan ondanks alles op scherp. Het vertrouwen in de groep is niet aangetast. Het feit dat we in de laatste twintig wedstrijden slechts één keer heb ben verloren, zegt voldoende over de kwaliteiten van het huidige team. Zonder te overdrijven durf ik te beweren dat ik op dit mo ment één van de sterkste elftallen beschik die ik ooit heb gecoacht". De problemen bij Oranje zijn enigszins aan de Britten voorbij gegaan. Robson: "Ik heb ook geen zin kritiek te gaan leveren op het spel van Nederland of de tactiek van Leo Beenhakker. Dat Gullit en Van Basten nog niet hebben laten zien wat ze werke lijk in huis hebben, weet ik ook wel. Het verraderlijke is dat Ne derland de gevaarlijkste ploeg is van het WK, als de vedetten het morgenavond opeens op hun heupen krijgen". twee jaar geleden deden we het zo en zo. Toen heb ik op een gegeven moment gedacht: zoek het dan maar uit. Maar na de wedstrijd te gen Egypte stond voor mij vast dat ik zou veranderen. Vanaf dat mo ment wilde ik niets meer horen over het EK". Beenhakker zei 'groot respect' te hebben gekregen voor zijn voorgan ger Thijs Libregts. "Hij heeft met een ploeg die matig speelde toch het maximale resultaat bereikt. Daar mee heeft hij een wereldprestatie geleverd", aldus Beenhakker. "Als de spelers niet willen, wordt het voor een bondscoach heel moeilijk, dat heb ik nu zelf ondervonden. Ik heb dat gepraat over het zogenaam de onaantastbare EK-elftal bewust over me heen laten komen. Maar de heren hebben me in de oefenwed strijden tegen Oostenrijk en Joego slavië niet van hun klasse kunnen overtuigen. Ze hebben de bood schap niet begrepen. Een deel van de ploeg was blasé, een ander deel was de weg kwijt. In de wedstrijd tegen Egypte is dat dus tot uiting gekomen. Ik dacht: laat het maar fa- likant mislopen". Vandaag in de wedstrijd tegen Engeland staat het elftal in het veld zoals Beenhakker dat in de aanloop al voor ogen had. Mét Gillhaus, die in de voorbereiding een gretige in druk achterliet, mét Van 't Schip en mét Witschge, die tegen Egype in viel voor de nu gepasserde Vanen burg. Voor Kieft, Rutjes en Erwin Koeman is tegen Engeland even min plaats. Ronald Koeman, ver antwoordelijk voor de gelijkmaker van Egypte en daarna fel bekriti seerd, staat nog wel in de basis. Truc 'Don Leo' maakte de opstelling be kend nadat hij met een onelegante truc de Nederlandse pers om de tuin had geleid. In de wetenschap dat iedereen om half twaalf in het spelershotel zou zijn voor de dage lijkse persconferentie, zorgde hij er voor dat hij met zijn groep kilome ters verderop op hetzelfde tijdstip aan de training begon. Hij voor kwam daarmee de aanwezigheid van 'spionnen' tijdens het dagelijk se oefenpartijtje tussen het basiself tal en de reserves. "Ik moest alle vrije trappen van links nemen tijdens die training". Leo Beenhakker, in gepeins verzonken, lijkt te denken: 'Wie zal ik nu weer eens in de basis zetten?' (foto AP) zei Hans Gillhaus. "In het onderlin- Een reactie verwacht Beenhak- ge partijtje dat volgde, speelde ik bij ker eveneens op zijn donderspeech de basisformatie. Nu ik. tegen Enge- van eergisteren. Terwijl Oranje zat land moet opdraven, zal ik ervoor te schuilen voor een onweersbui, zorgen dat ik er ook niet meer naast zorgde de keuzeheer in de kleedka- het mer voor de bliksem en de donder. "Ik heb het nuttige met het aange name verenigd. "Alles met betrek king tot de groep, de individuen en de randverschijnselen heb ik in drie kwartier ter sprake gebracht. Je hebt als verantwoordelijke drie mo gelijkheden om problemen op te lossen. Via training, sancties Beenhakker wil door de wijzigin gen beter en dwingender voetbal la ten spelen. Meer balbezit en de op komende Engelse vleugelverdedi gers reeds vroeg opvangen. "Ik wil alle ellende zo ver mogelijk van on ze goal afhouden door de opkomen- baal. De training is intensief de Engelse verdedigers vroeg af te noeg, daar kan ik niets aan verande- stoppen", luidde de eerste vinger- ren. Sancties kan ik ook niet treffen wijzing van de interim-bondscoach. omdat iedereen zijn werk doet. Het Met betrekking tot Ronald Koem- is geen kwestie van willen maar an, die volgens iedereen zou wor- kunnen. Dus moest ik het verbaal den geofferd, was Beenhakker dui- doen. Ik heb me volledig gegeven delijk. "Koeman speelt zeventig en duidelijkheid proberen te schep- wedstrijden per seizoen op topni- pen. Of het door de groep opgepakt veau, dan mag er eens eentje wat wordt, zien we tegen Engeland minder zijn. Ik verwacht van hem wel". een reactie". ALBERT GEESING GROEP A FLORENCE Oostenrijk - Tsjechoslowakije 0-1 (0-1) 30. Bilek 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Smith (Sch). Toeschouwers: 38.962. Gele kaart: 22. Peel (Oos), 58. Moravcik (Tsj), 70. Zsak (Oos), 74. Kubik (Tsj), 84 Pfeffer (Oos), 85,Streiter (Oos), 90. Aigner (Oos) Oostenrijk: Lindenberger; Russ (46. Strei- ter), Aigner, Peel en Pfeffer, Zsak, Schottel (46. Ogris), Herzog en Hörtnagl; Rodax en Polster. Tsjechoslowakije: Stejskal; Neme- cek, Kocian en Kadlec: Bilek, Hasek, Kubik, Chovanec (31. Bielek) en Moravcik; Skuhravy en Knoflicek (82. Weiss) Tsjechoslowakije Italië (2-0) Oostenrijk 2 0 (0-2) Verenigde Staten 2 0 (1-6) Programma: 19 juni Rome: Italië - Tsjechoslowakije, 19 juni Florence: Oos tenrijk - Verenigde Staten GROEP D MILAAN Bondsrepubliek - Verenigde Arabische Emiraten 5-1 (2-0) 35. Voller 1 -0,37. Klin- smann 2-0,46. Khaled Ismail Mubarak 2-1 47. Matthaus 3-159. Bein 4-174. Vóller 5- 1. Scheidsrechter: Spirin (Sov). Toeschou wers: 71.167. Gele kaart: 25. Hussain Mo- hamed (VAE), 29. Abbas (VAE), 30. Breh me (Brd) Bondsrepubliek: lllgner; Reuter, Buchwald, Berthold (46 Littbarski), Au- genthaler en Brehme; Hëssler, Matthaus en Bein; Vóller en Klinsmann (73. Rieale) VA Emiraten: Farai; Eissa Mir Abdulrah- man, Khalesi Ghamm Mubarak, Yousuf Hussain Mohamed en Ibrahim Mir Abdul- rahman (87. Al Haddad); Jumaa, Abdulrah- man Mohammed Abdullah, Abbas en Nas ser Khamis Mubarak; Al Taliyani en Khaled Ismail Mubarak (83 Hussain) Bondsrepubliek 2 4 (9-2) Colombia 2 2 (2-1) Joegoslavië 2 2 (2-4) Ver.Arab.Emiraten 2 0 (1-7) Programma: 19 juni Milaan: Bondsrepu bliek - Colombia, 19 juni Bologna: Joego slavië - Verenigde Arabische Emiraten TOPSCORES 1Matthëus (BrD). Vóller (BrD) beiden 3, 3. Skuhravy (Tsj), Careca (Bra), Lacatus (Roe), Milla (Cam), Jozic (Joe), Bilek (Tsj), Klinsmann (BrD) allen 2, 10. Bein (BrD), Hasek (Tsj), Luhovy (Tsj), Schillaci (Ita), Omam Biyik (Cam), Redin (Col), Valderra- ma (Col), Caligiuri (VSt), Brolin (Zwe), Cayasso (CRi), Lineker (Eng), Sheedy (Ier), Degryse (Bel), De Wolf (Bel). Kieft. Abdel-Ghani (Egy), Troglio (Arg), Bur- ruchaga (Arg), Balint (Roe), Giannini (Ita), Khaled Ismail Mubarak (VAE) allen 1 RODE EN GELE KAARTEN ROOD: Kana Biyik (Cam), Massing (Cam, 2x geel), My- nalda (VSt), Bessonov (Sov). GEEL: 2 kaarten: Kubik (Tsj), Brehme (Brd), Hus sain Mohamed (VAE) 1 kaart Lacatus (Roe), Klein (Roe), Sensini (Arg), Serri- zuela (Arg), Caniggia (Arg), Maradona (Arg), Orlaticoechea (Arg), Kadlec (Tsj), Kubik (Tsj), N'Dip (Cam), M'Bouh (Cam), Onana (Cam), N'Kono (Cam), Herzog (Oos), Tsjidijatoelm (Sov), Zigmantovitsj (Sov), Meola (VSt). Tnttschuh (VSt). Eissa Abdulrahman (VAE), Ibrahim Abdulrahman (VAE), Mozer (Bra), Branco (Bra), Dunga (Bra), Joakim Nilsson (Zwe), McMahon (Eng), Ahmed Ramzi (Egy), Kieft, Perdomo (Uru). Francescoli (Uru), Jimenez (Spa), Villaroya (Spa), Stojkovic (Joe), Banks (VSt), Fern (Ita), Peel (Oos), Moravcik (Tsj), Zsak (Oos). Pfeffer (Oos), Aigner (Oos),

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15