OE S O-conferentie te mislukken dreigt Accountants melden fraude Arme landen praten niet over schulden EG en VS oneens over landbouw ZIJN WAGEN VOLGELADEN Maij-Weggen wil toch Duitse tol vergoeden VRIJDAG 1 JUNI 1990 MILAAN (AP) Het Italiaanse par lement heeft een wet aangenomen waardoor stakingen tijdens het we reldkampioenschap voetbal waar schijnlijk uitgesloten zijn. "Wij willen nu voor eens en voor altijd een einde maken aan de ver halen als zou Italië een land van sta kingen en slecht openbaar vervoer zijn", zo verklaarde een woordvoe der voor minister van transport Car lo Bernini. Enkele onafhankelijke vakbonden van treinconducteurs en luchtverkeersleiders hebben niettemin gedreigd net voor het be gin van de kampioenschappen in staking te zullen gaan. Anti-stakingswet Italië dank zij WK aangenomen zenden toeristen naar Italië komen waardoor de dacht van de wereld op het land wordt gevestigd. team rechtstreeks op de televisie kunnen volgen. De beslissingen zijn genomen orn de afwezigheid tegen te gaan dat bij uitzendingen van wedstrijden van het Italiaanse .team soms wel op loopt tot 10 procent. Een aantal onafhankelijke vak- bonden is het met de akkoorden echter niet eens en eist hogere sala rissen. Een groep staalarbeiders heeft aangekondigd op 8 juni in het Meazza-stadion in Milaan te zullen protesteren wanneer Argentinië daar de openingswedstrijd teger Fokker in 4 van de 15 nieuwe Eureka-proj ecten PARIJS (ANP) De OESO-conferentie in Parijs dreigt uit te lopen op een mislukking. De harde opstelling van de Verenigde Staten en de Europese Gemeenschap lijkt overeen stemming over minder overheidssubsidies aan en minder im- en exportheffingen op de landbouw in de weg te staan. instemming de Amerikaanse spe ciale handelsafgevaardigde Hills, die woensdag al zei dat nog slechts 187 dagen resten om de Uruguay- ronde tot een succes te maken. "We kunnen niet langer slechts lippendienst bewijzen aan het be lang van het succes van de onder handelingen", aldus Bukman. "We zullen de wegen en de middelen moeten noemen om dit doel te be reiken. Gelijktijdig moeten we wij zen op de offers die hiervoor door de diverse landen moeten worden gebracht", aldus Bukman. De stakingswet, die waarschijn- Zegd lijk ook door de senaat wordt aange- voorziening nomen, is al twee jaar onderwerp datie van de bezoekers gegaran- politieke strijd. De aanvaarding deerd zijn. Volgens hem zullen al- de maehtiee Unione Udm opening»ww&uyu «rgei ïtaliana LavoratorT %erk!Lrde dat Cameroun speelt. Enkele treinbe- Italians baxoraton. xerklaarde dat stuurders hebben gezegd twee da- gen voor de opening het werk te wil- Hat het tranannrt voeHael len neerleggen en de luchtverkeers- - dea hSceommè: laid"a «m hat vli^'eld van Rome de drie belangrijkste Italiaanse vak- trales hun steun hebben toege- fenneedeeee^ d en dat. hpt transnnrt.. voedsel- ten neerleggen van de wet werd lang tegengehou- ieen enkele gesloten zijn. De inzet van zowel de OESO-orga- De Amerikaanse delegatie in Pa- nisatie, waarin 24 westerse indus- rijs wil concrete maatregelen vast- trielanden samenwerken, als van leggen in de slotverklaring van de veel ministers van buitenlandse za- OESO (Organisatie voor Economi- ken was gericht op druk op de on- sche Samenwerking en Ontwikke- derhandelingen in de 'Uruguay- ling) over het terugdringen van de ronde', het wereldhandelsoverleg in exportsubsidies, importbeperkin- het kader van de GATT (Algemene gen en interne steun van de land- Overeenkomst inzake Tarieven en bouw in de EG. De EG wil de VS Handel). Harde taal van enerzijds niet tegemoetkomen. Andriessen* EG-commissaris Andriessen en an- vindt dat de GATT-onderhandelin- derzijds onder meer de Amerikaan- gen in Genève daarvoor de geschik- se landbouwminister Yeutter ovei het landbouwbeleid van de EG heb ben dit streven doorkruist. den door de communisten en door omdat de overheid geen extra geld politieke vetes. De wet verplicht or- ter ganisatoren van stakingen de acties het tien dagen van te voren aan te kon digen en legt hun ook de verplich ting op om essentiële diensten zoals transport door te laten gaan. De organisatoren van het kam pioenschap hebben al lang aange drongen op maatregelen waardoor de arbeidsvrede tijdens de wedstrij den gegarandeerd kan worden. Vanaf de opening van het kam pioenschap, 8 juni, zullen tiendui- De kampioenschappen hebben ook geleid tot een snelle onderteke- kende treinen ning van de nieuwe arbeidsover- onmisbaar hebben opgeroepen tot een vijfdaagse staking, waarvan de laatste dag twee dagen voor de ope ning van de kampioenschappen valt. Minister Bernini schortte on langs het stakingsrecht van spoor wegwerkers en luchtverkeerslei ders op per decreet. tijd aankomende en vertrek- DEN HAAG/ROME (ANP) - Vlieg tuigbouwer Fokker neemt deel aan vier van de 15 Nederlandse Eureka- projecten die de Eureka-ministers- conferentie gisteren in Rome heeft goedgekeurd. De projecten passen binnen het doel van Eureka, het in samenwerking tussen Europese be drijven ontwikkelen van direct voor de markt geschikte hoogwaardige produkten. Hiermee kan de Eu ropese concurrentiekracht tegen over Japan en de Verenigde Staten worden versterkt. In één geval betreft het een be drijf dat aanhaakt bij een lopend project. Zeven projecten gingen al van start, maar verkregen in Rome de officiële Eureka-status. Zeven projecten zijn geheel nieuw. In to- ïiegtuigen "zlfn taal d°et Nederland i het welslagen 1 eenskomsten voor de 800.000 werk- de wereldkampioenschappen de hotel- en restaurant- Italië," zegt Luca Di Montezemlo, projecten, op een totaal i 400. sector. Enkele grote bedrijven zoals voorzitter van het organisatiecomi- Fiat hebben aangekondigd variabe- te. "De Mondiale wordt niet alleen le werktijden in te voeren tijdens de in de stadio wedstrijden, zodat de werknemers alles doen de verrichtingen van het Italiaanse maken". Fokker dient bij motorenfabriek schadeclaim in SCHIPHOL (GPD) - Fokker heeft de Canadese motorenbouwer Pratt Whitney aansprakelijk gesteld Deze ontwikkelingen zijn een streep door de rekening van staats secretaris Bukman van economi sche zaken. Hij wilde het slotcom muniqué aanscherpen door concre te maatregelen te laten vastleggen, waarin alle partijen zich zouden kunnen vinden. Bukman paste zijn toespraak gisteren op het laatste moment aan. Minister Van den Broek r de problemen die zijn ontstaan tenlandse zaken wil dat in de slot- met de motoren van de Fokker 50- verklaring van de OESO-conferen- toestellen. Ruim tachtig door Fok- tie uitdrukkelijk wordt gesteld dat ker afgeleverde toestellen moeten de rijke industrielanden vasthou- het komende jaar een voortijdige den aan een percentage van 0,7 pro- onderhoudsbeurt ondergaan. cent van het bruto binnenlands pro- De problemen in de motoren van dukt voor ontwikkelingssamenwer- de Fokker-50 ontstonden een half king, waarvan 0,15 procent voor de jaar geleden. Afnemers van dit type minst ontwikkelde landen. Dit is vliegtuigen klaagden over het een oude doelstelling van de Vere- schoepsysteem van de motor, waar- nigde Naties, maar Van den Broek mee. na 1500 vlieguren problemen wil een duidelijke demonstratie van ontstonden. Daardoor worden de politieke wil van de ministers van afnemers van de Fokker 50 op hoge de rijke landen. De minister is in juli kosten gejaagd omdat aanzienlijk jn eigen land de gastheer van een eerder onderhoud en revisie nodig conferentie over de armste Afri- is dan was voorzien. Normaal vin- kaanse landen, den deze onderhoudsbeurten na 3000 vlieguren plaats. Vooral de VS en het Verenigd Ko- Met de reparaties aan de tachtig ninkrijk waren tot dusver gekant te- toestellen is volgens woordvoerder gen het vastleggen van concrete Van Veen van de Nederlandse percentages in de slotverklaring, vliegtuigbouwer tussen de 25 en 30 Vorig jaar werden ze dan ook niet miljoen gulden gemoeid. "Deze genoemd, kosten komen geheel voor rekening i Pratt Whitney. Wij hebben de Canadezen gesommeerd snel met een oplossing te komen". Fokker heeft uit Canada de kering gekregen, dat inmiddels een nieuw schoepsysteem is ontwik keld, waarbij gebruik wordt ge maakt van materiaal dat sterker is en minder snel wordt aangetast. Overigens kampt niet alleen Fok ker met de motoren van de Fokker- 50 met problemen. Ook toestellen van het type ATR, ATP en Dash-8, die over dezelfde Pratt Whitney- motoren beschikken, hebben met dezelfde problemen te maken. Ook hier heeft het Canadese bedrijf met de afnemers oplossingen gevonden om de problemen te bestrijden. Staatssecretaris Bukman sprak tijdens de conferentie dan ook over 'een gemiste kans'. Hij citeerde met Nederland wordt zuivelcentrum Europa van Nestlé AMSTERDAM (GPD) - De Neder landse tak van het Zwitserse Nestlé- concern is gepromoveerd tot de Eu ropese zuivelproducent van de mul tinational, aldus directeur De Man in zijn toelichting op de jaarcijfers over 1989. Nestlé-Nederland boekt na twee jaar weer winst? Vorig jaar werd afgesloten met een netto-be drijfsresultaat van 13,5 miljoen gul den op een omzet van 1.022 miljoen. Door eenmalige meevallers komt de nettowinst op 22 miljoen. In 1987 en 1988 stak de onderne ming 45 miljoen gulden in een forse reorganisatie. Die operatie begint vruchten af te werpen. In 1988 draaide het bedrijf vrijwel quitte. Het internationale Nestlé-concern (421 fabrieken in 61 landen en 197.000 werknemers) heeft vorig jaar een recordwinst behaald van 3,2 miljard gulden. De aanwijzing tot Europees zui velproducent van het concern, heeft voor de Nederlandse bedrij ven tot gevolg dat er tal van acti' teiten op stapel staan. Bolsward voor Nestlé al het Europees c trum voor gesuikerde condens voor de produktie van blikjes v« melkpoeder. BEST 'Is dit uw maat?' lijkt di- recteur Heynen van de Bata-schoe- nenfabriek aan ex-minister Ruding lte vragen. In Best werd een gero botiseerde en computergestuurde produktielijn in gebruik genomen. (foto AP) Fokker werkt in de projecten, die de moedernaam Europari dragen, samen met Aerospatiale (Frank rijk), British Aerospace, Aeritalia en Casa (Spanje). Het gaat onder meer om het ontwikkelen van een sys teem dat geschikt is voor het ont werpen en produceren van kleine series unieke 'kleine' metalen, waarbij de werkzaamheden zoveel mogelijk gestandaardiseerd zijn. Alleen de laatste bewerkingen wor den per onderdeel apart uitgevoerd. De andere projecten betreffen vereenvoudiging en automatisering van de produktie van composietde- len; automatisering in de assembla ge van componenten; en het samen voegen van ontwerp, installatie en i' bouwcontrole van ingewikkelde elektrische systemen. Een van de andere projecten (Eu- romar-Atomar), waaraan diverse bedrijven en universiteiten uit meerdere landen (waaronder Ne derland) meedoen, betreft de ont wikkeling en toepassing van com puters om het effect van verontrei nigde lucht op zeeën te meten. Met de Eureka-ministersvergade- ring in Rome wordt het Italiaanse voorzitterschap van Eureka afgeslo ten. Dat gaat over op Nederland, waardoor minister Andriessen (eco nomische zaken) een jaar lang voor zitter zal zijn. Eureka is een samen werkingverband van 19 Europese landen voor onderzoeks- en ontwik kelingsactiviteiten. Volgens An driessen zal Nederland het komen de jaar in de eerste plaats aandacht besteden aan een beoordeling van de resultaten van het programma. Brits rundvlees De Europese Commissie heeft Frankrijk gisteren opgeroepen on middellijk het invoerverbod op Britse runderen en rundvlees in te trekken. De Fransen besloten woensdag tot de importstop per 31 mei in verband met de 'gekke-koei- enziekte' (bse), die in Groot-Brittan- nië al duizenden runderen heeft ge dood. ICA geschorst De commissaris voor de notering op de Amsterdamse effectenbeurs, P. van Outersterp, heeft de notering van de certificaten en de conver teerbare obligaties van ICA ge schorst tot dinsdagochtend. Hij ver onderstelt dat de afgelopen dagen geen gelijke informatie voor alle aandeelhouders van ICA (onroe rend goed) beschikbaar is geweest. Eurotunnel Eurotunnel, het consortium dat de tunnel onder Het Kanaal tussen Frankrijk en Groot-Brittannie bouwt, heeft gisteren bij. de belang rijkste banken 2 miljard pond kre diet extra weten los te krijgen. Het consortium heeft nu een totaal kre diet van 7 miljard pond, ruim 22 mil jard gulden. De extra leningen voor de bouw van de 50 kilometer lange tunnel zijn volgens Eurotunnel no dig omdat de geschatte bouwkos ten zijn overschreden. Nieuwe krant Op de nieuwe krant die r DEN HAAG (GPD) Accountants die binnen een bedrijf op frauduleu ze handelingen stuiten, gaan daar tegen optreden. Het Nederlands in stituut van register-accountants (Nivra) heeft daartoe een richtlijn vastgesteld. Daarmee wordt voor komen dat de overheid de accoun tants bij wet gaat verplichten frau degevallen bij de belastingdienst (en eventueel justitie) te melden. WEST-BERLIJN - Deze Pool lijkt het oud-Hollandse liedje 'Ik heb mijn wagen volgeladen' te verbeelden. Niet met oude wijven maar vooral drank stapelde hij in zijn karretjes. West-Berlijn is dagelijks het toneel van groot schalige inkopen door tienduizenden Polen, die vanaf 1 juli waarschijnlijk niet i binnen mogen. r zonder i i Duitsland ECT -personeel krijgt cadeaus ROTTERDAM (GPD) - Het stukgoed- en containeroverslag bedrijf Europe Combined Ter minals (ECT) geeft al zijn perso neelsleden een jaar na de tot standkoming van de fusie een geschenk. Zij kunnen kiezen uit een scala van artikelen, van kleurentelevisies en 'off the road bikeS* tot tuinmeubilair en huishoudelijke artikelen. Alle 2200 werknemers hebben een catalogus gekregen waaruit zij een keuze kunnen maken. De actie is volgens directie-se cretaris Schut van ECT bedoeld om de motivatie onder het per soneel te vergroten. Bij de fusie tussen ECT, Quick Dispatch en Müller-Thomsen kreeg ieder personeelslid al een speciaal horloge met daarop 'ECT'. Deze actie kost het bedrijf meer dan een miljoen gulden. ECT be schouwt het als 'fusiekosten'. Het bedrijf heeft voor de ca deau-actie gekozen, omdat een geschenkuitkering wordt belast en volgens Schut nauwelijks op valt tussen alle geldbedragen die op een loonstrookje staan. Op grond van de richtlijn zijn de geld vreest mis te lopen, dreigde eden van het Nivra voortaan ver- met een meldingsplicht om daar )licht gevallen van fraude waarop een einde aan te maken. Door in ei gen kring een richtlijn op te stellen die toch recht doet aan de geheim- het betreffende bedrijf. Wanneer de houding, heeft het Nivra die drei directie zelf bij de fraude betrokken ging willen afwenden. Het wordt een bedrijf in deze richtlijn moeilijk gemaakt om een accountant die een goedkeurende verklaring weigert af te geven, te vervangen door een andere. Zo'n tweede (en eventueel ook volgende) accountant is verplicht zijn voor ganger te raadplegen en wordt zo doende ook over de fraude geïnfor meerd. Zo lang aan de fraude geen einde is gemaakt, de gevolgen ervan niet zijn hersteld of verwerkt en ook geen verdere maatregelen zijn ge nomen, zal ook deze tweede ac countant geen goedkeurende ver klaring mogen afgeven. Dat zou voor de fiscus nog een extra waar schuwing betekenen. Pas als aan de fraude een eind is gemaakt, de gevolgen ervan afdoen de in de boeken zijn verwerkt en zo mogelijk zijn hersteld en er maatre gelen zijn genomen om herhaling te voorkomen, mag de accountant zijn goedkeurende verklaring geven. Het uitblijven van een dergelijke verklaring kan voor de fiscus aan leiding zijn voor eigen onderzoek. De mogelijkheden voor een ac countant om naar de fiscus of Justi tie te stappen, zijn uiterst beperkt als gevolg van hun geheimhou dingsplicht. De overheid, die door frauduleuze activiteiten belasting- G-15: ontwikkelingslanden streven naar samenwerking DEN HAAG (GPD) - Minister Ma- verder kan gaan dan een compensa- ij-Weggen van verkeer is bereid de tie van 35 miljoen gulden voor dit schade die Nederlandse wegver- jaar en 90 miljoen voor de komende voerders lijden door invoering van 3,5 jaar. Gesprekken die Maij ge- de Duitse tolheffing, nagenoeg vol- voerd heeft, onder andere met de ledig te vergoeden. De 90 miljoen Duitse minister van verkeer Zim- gulden die bestemd waren voor de mermann hebben uiteindelijk niets compensatie over vier jaar, wil de opgeleverd. bewindsvrouw in één jaar uitgeven. Afgelopen maandag besloten ze- Geld daarvoor zou gehaald kun- ven Europese transportonderne- nen worden uit de 2,3 procent ac- mers hun krachten te bundelen om cijnsverhoging van dit jaar. Maij- protest aan te tekenen tegen de tol weggen moet daarover echter eerst heffing. overleggen met collega Alders van VROM, omdat dat geld bestemd is voor schone en geluidarme moto ren van vrachtwagens. Dit is het resultaat van het ge sprek tussen minister Maij-Weggen en de vervoersorganisaties, waaron der het NIWO en NOB Wegtrans port. De vervoersorganisaties gaan zijn vanochtend weer ervan uit dat de compensatie gegaan. Met een slechts voor één jaar nodig is. Ze ho- Staking voorbij van NS-monteurs UTRECHT (ANP) De monteurs de NS-werkplaats in Haarlem het werk derheid aanvaardden ongeve r 200 pen dat in de tussentijd de Duitse werknemers het voorstel van de di et voort komen uit Het Vrije Volk (HWj en het Rotterdams Nieuwsblad (RN) is ruimte voor 80 journalistieke en 'on- dersteunende functies'. Dit blijkt dêïïin'Èe'handè"'Het' uit Ur>t dofinitiotro fuciortlan Hat Ho uerunge nanaei. nei KUALA LUMPUR (IPS) - De pre sidenten en regeringshoofden van vijftien ontwikkelingslanden zijn vandaag in de Malaysische hoofd stad Kuala Lumpur bijeengekomen om te praten over het schuldenpro bleem en de bevordering x uit het definitieve fusieplan dat de leiding van beide kranten heeft uit gebracht. Bij beide kranten werken nu 127 journalisten en 16 overige medewerkers. Brazilië Havenarbeiders in heel Brazilië zijn vanochtend in staking gegaan voor hogere lonen en tegen dreigende massaontslagen. Gisteren verwierp het Braziliaanse Congres een voor lopige maatregel waarmee de rege ring salarisverhogingen voor een periode van vijf maanden wilde te genhouden. Het wegstemmen van de maatregel is een ernstige tegen slag voor de anti-inflatieplannen van president Collor de Mello. het eerst, dat de zogenaamde Groep v 15 bij elkaar komt. Bij de voorbereidende besprekin gen kwamen al verschillen van me ning naar boven over het doel van de bijeenkomst. De Latijns-Ameri kaanse landen, Brazilië, Argentinië, Venezuela, Peru en Mexico, willen dat de groep hun plannen steunt voor een beperkte aflossing van de miljardenschulden aan de westerse landen. Het niet afgeloste geld wil len zij aanwenden voor het herstel van hun nationale economie. Indonesië en een aantal andere landen willen alleen praten over be vordering van de onderlinge han del. De Zuidamerikaanse landen hebben zich uit protest daartegen Grote aandacht wordt ook gege- sn aan de gevolgen van de voltooi- Tpffpnhanffpr ing in 1992 van de Eur°Pese interne -L cgciiiiaiigci markt, voor de ontwikkelingslan- Een woordvoerder van de Malaysi- den. Zij vrezen, dat dit grootste con- sche premier, Mahathir Moham- sumentenblok in de wereld voor med, verklaarde dat de G-15 top niet hen moeilijker toegankelijk wordt, moet worden gezien als een tegen hanger van de groep van zeven rij- Koelkasten ke, geïndustrialiseerde landen, G-7. Tijdens de top zullen de leiders "De conferentie van de groep van 15 voorts werken aan de verdere invul- is uitsluitend bedoeld om de onder- üng van de onderlinge samenwer- linge samenwerking te verstevigen king in de Derde Wereld. Ook zullen en brede richtlijnen te ontwikkelen, zij de invloed van de wereldpolitiek die de arme landen kunnen helpen op de Derde Wereld bespreken, bij het oplossen van hun economi- Hoog op de agenda staat verder de sche problemen". Hij voegde er aan goedkeuring van concrete projec- toe, dat de G-15 "niet de pretentie ten die de verschillende landen heb- heeft om namens alle ontwikke- ben voorgesteld. Deze projecten lingslanden te praten". kunnen vervolgens worden aange- Een belangrijk deel van de be- boden aan niet-deelnemende ont- sprekingen is gewijd aan de drei- wikkelingslanden. gende verschuiving van westers ka- India heeft bijvoorbeeld voorge- pitaal naar het Oostblok. De recente steld koelkasten die werken op zon- oprichting van een nieuwe bank ne-energie in produktie te nemen voor de Oosteuropese landen ziet de om zo op het platteland vaccins en G-15 groep als een teken aan de medicijnen koel te kunnen houden, wand. Dit land heeft ook voorgesteld een tolheffing via een proces bij het Eu ropese Hof teruggedraaid wordt. De vervoersorganisaties wezen handelsbeurs wïÜên', de minis'" in het gesprek op de genenbank in gebruik te zo de samenwerking bij de biotech nologie te bevorderen. Zimbabwe zou graag om de Zuid-Zuid handel te bevor deren. Malyasia stelt voor een data bank voor investeringen op te zet- verwachting dat het rendement het wegvervoer zonder tolheffing al werk neer. bijna tot een nulpunt zal dalen. Als schorsing v< ten en een financieel mechanisme met het ministerie van de handel tussen yR°M inderdaad iets oplevert, wil- len de Nederlandse chauffeurs af- grensblokkades. "Maar je rectie van de Spoorwegen commissie in te stellen die het 'as- best-conflict' moet beoordelen. Woensdagochtend legden veertig monteurs van de werkplaats het Aanleiding was de vier collega's die had den geweigerd werkzaamheden te verrichten aan zogenaamde 'honde koppen', vrij oude NS-lokomotie- het kankerverwekken- te ontwikkelen de landen te bevorderen. Naar verwachting zullen de vijf tien de basis leggen voor economi sche samenwerking, en zo de weg effenen voor een dialoog met de door de compensatie zelfs de meest twee dagen duurde, over. rijkstelanden.de onrendabele bedrijfjes in Neder- de zeven de G 15 'and "et hoofd boven water weten i hangt tot op zekere S houden", aldus T. de Hoogh van de uitkomsten van de NOB Wegtransport weet natuurlijk nooit wat er in ande- de blauwe asbest is verwerkt. De landen gebeurt. Wij hopen dat vakbonden namen de staking, die groep G-7. Hoe serieus de zullen nei hoogte af komende top, de omvang Net als transportondernemers uit de steun die de groep verwerft België, Italië, Frankrijk, Luxem bij niet-deelnemende ontwikke lingslanden. De ontmoeting duurt drie dagen. burg en Groot-Brittannië heeft de Nederlandse organisatie voor het wegvervoer, NOB Wegtransport, Tot de G-15 behoren Malaysia, volledige compensatie gevraagd Indonesië, India, Algerije. Joegosla- Nigeria, Senegal, Venezuela. de 'Strassenbenützungsge- bühr'. De Duitse tol kost de wegver- Zimbabwe, Tanzania, Argentinië, voerders jaarlijks 100 miljoen gul- Brazilië, Jamaica, Egypte, en Peru. den extra, terwijl minister Maij niet HORECA De beide werkgevers organisaties in de horeca, Horecaf en Horeca Nederland, wagen op nieuw een fusiepoging. De bedoe ling is dat daarover op 26 juni het principe-besluit valt. Zes jaar gele den werd ook getracht het naast el kaar bestaan te beëindigen, maar toen ketste het plan bij de achter ban af. De besturen zijn het echter volstrekt eens met de noodzaak tot bundeling en bepleiten die met klem bij hun leden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5