'Het aantal eigen produkties zal toenemen' Ad 's-Gravesande optimistisch over toekomst Holland Festival Twee Broadwayshows op komst in IT dam KIJKUIT Exposities Theaters VRIJDAG 1 JUNI 1990 KUNST PAGINA 23 AMSTERDAM - 'In de ko mende jaren kan pas goed duidelijk worden welke vruchten het festival zal plukken van de uitbreiding van de financiële middelen door onder meer verdubbe ling van de subsidies. Dit jaar konden we daardoor al op korte termijn een specia le operaproduktie met werk van Schönberg en Von Zem- linsky in Carré tot stand brengen. Ik voorzie een ont wikkeling naar een toene mend aantal eigen bijzonde re produkties en dat stemt mij optimisch over de inhou delijke toekomst van het fes- J tival'. Dat zegt scheidend directeur Ad 's - Gravesande aan de vooravond van het begin van de 43ste editie van het Holland Festival op 1 juni met de concertante uitvoering van de ope ra 'La Clemenza di Tito' van Mozart in het Concertgebouw. Hij wordt op 1 januari 1991 opgevolgd door Jan van Vlijmen. Tot uitspraken over de kwaliteit van de festivals waarbij hij sinds zijn indiensttreding op 1 februari 1984 was betrokken, laat 's-Gra- vesande zich als regel niet verlei den. 'Het spreekt echter vanzelf dat de beperkte Financiële middelen van de afgelopen jaren voor de pro grammering van vitaal belang zijn geweest. Ik verbaas mij overigens nog steeds over het verschil in waar dering voor het festival tussen in houdelijke analyses en recensies. De kritische geluiden in beschou- wingen zijn vaak in tegenspraak met de positieve toon in de recen sies, de ook door ons gesignaleerde incidentele 'missers' daar gelaten. Ik heb geen verklaring voor dat ge dragspatroon van journalisten. Op vallend is verder de lof die ik over het Holland Festival in het buiten land hoor. De gevarieerde program mering in tegenstelling tot het ge- bodene op buitenlandse 'sterrenfes tivals', spreekt daar kennelijk zon der bedenkingen wèl tot de verbeel ding'. De programmering van het Hol land Festival van dit jaar concen treert zich op bijzondere muziek-, dans- en toneelprodukties uit Duitstalige landen. Daarmee wordt de traditie van de afgelopen jaren voortgezet waarbij tijdens de festi- valmaand juni telkens één taal- en cultuurgebied centraal stond. 's-Gravesande zelf bemoeide zich ook dit keer vooral met de program mering van de 'grotere' concerten en operavoorstellingen. Daaronder valt behalve de uitvoering van 'La Clemenza di Tito' door de English Baroque Soloists en het Monteverdi Choir tijdens de opening, ook de concertante uitvoering van de ope ra 'Idomeneo, re di Greta' van Mo zart op 3 juni. Door de 'dramatische beperkingen' van deze tot opera's getransformeerde Qriekse trage dies zal het publiek alleen de mu ziek te horen krijgen, 's - Gravesan de: 'Ook bij meer financiële midde len houden we deze opera's daarom niet in scène hebben gezet. De mu ziek is echter prachtig'. Roomburg brengt muziektheater LEIDEN De Leidse hockeyclub Roomburg bestaat 55 jaar. Dit elfde lustrum wordt vanavond gevierd met een muziektheatervoorstelling in de Leidse Schouwburg. De voor stelling 'Jonnie meets Hills and Mountains' is gemaakt door Rob Hillebrand, in samenwerking met andere Roomburg-leden. Aanvang half negen. PAPOEA'S Het Holland Festival is er in geslaagd een gezelschap van 60 muzikanten en dansers uit Papoea Nieuw Guinea naar ons land te halen. Zij verzorgen op 2 ju ni een -gratis- optreden in het Haags Gemeentemuseum en op 3 juni in het Oosterpark in Amsterdam. •Ad 's-Gra vesande: vruch ten plukken. Eén van de bijzondere evenemen ten belooft volgens 's - Gravesande daarnaast de twee uitvoeringen van de opera 'Die Frau ohne Schatten' van Richard Strauss door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en het St. Bavo Jon genskoor te worden. .Strauss is weliswaar veel bekender door zijn opera's Salome en Elektra, maar ook dit onbekende lange werk is van hoog niveau. Met Robert Schunk, Alessandra Mare, Rhein- hild Runkei en Eike-Wilm Schulte hebben we in samenwerking met de VARA een voortreffelijke interna tionale cast voor de uitvoering bij elkaar gekregen." Moderne muziek Elmer Schönberger en Joël Bons te kenden voor de programmering van een overzicht van de moderne muziek in het Duitsland van na de Tweede Wereldoorlog. Met compo nistenportretten van Arnold Schön berg, Paul Hindemith en Bernd Alois Zimmermann door respectie velijk het Radio Filharmonisch Or kest/Groot Omroepkoor, het Ko ninklijk Concertgebouworkest en het Radio Kamerorkest wordt deze ontwikkeling bovendien in histo risch perspectief geplaatst. Bij de ontwikkeling van de 'Neue Musik' na 1945 stond gedurende en kele decennia het zogenoemde seri- alisme van Karlheinz Stockhausen centraal, die faam verwierf met composities volgens een strenge mathematische opbouw. Stockhau sen is echter niet in het programma terug te vinden. Schönberger: "Hij heeft in vorige festivals al veel aan dacht gekregen en dat wilden we nu vermijden. Hem nu opnieuw pro grammeren zou de attentiewaarde voor het werk van andere compo nisten verminderen en dat wilden we vermijden". In plaats daarvan zijn componisten gekozen met een diverse uitstraling, die zich maar ten dele beschouwen als voortzet ters van de seriële traditie. Bons vergelijkt het beeld dat daaruit ont staat met dat van een rijk gescha keerde archipel. Wie in één weekend een overzicht wil krijgen van het aanbod, kan op 15,16 en 17 juni terecht in de Beurs van Berlage. Het Nieuw Ensemble speelt daar bij voorbeeld op 15 juni in opdracht van het Holland Festi val geschreven composities van Hans-Joachim Hespos, Günter Rembrandt vindt geen kopers New York (Rtr) Een schilderij van Rembrandt uit 1631, voor stellende ,St. Petrus in de Ge vangenis', is gisteren op een vei ling van Christie's in New York onverkocht gebleven. Het bie den stopte bij 9,5 miljoen dollar, waar eerder een opbrengst van 10 tot 15 miljoen dollar was ver wacht. Overigens bleef veertig procent van de 151 aangeboden stukken onverkocht, volgens handelaren een teken dat de klad zit in de kunstmarkt. De onverkochte Rembrandt werd aangeboden uit particu lier bezit. Het huidige veiling- record voor een schilderij van deze meester dateert van 1986. Toen verwisselde in Londen zijn 'Meisje met een goudom- zoomde mantel' van eigenaar voor ruim tien miljoen dollar. Het portret van Sint-Petrus was door een onbekende Ame rikaanse prive-verzamelaar te koop aangeboden. Het veiling huis noemde het een verrassing dat het schilderij niet verkocht werd. Volgens Christie's bleef het bod laag omdat het schilde rij recent op de markt is ge weest. Twee jaar geleden kocht de huidige eigenaar het portret van Sint-Petrus, een olieverf schilderij op twee eiken pane len, van een particuliere Belgi sche verzamelaar. Steinke, Manfred Stahnke, Rein- hard Karger en Thomas Pernes. Stahnke komt overigens in het kader van Off Holland (het festival dat in juni naast het 'grote' festival kleinschalige, opmerkelijke pro dukties presenteert) op 9 juni naar Amsterdam voor een concert met zijn Hamburg Consort in het Shaffy Theater. Ook Thomas Pernes krijgt speciale aandacht in Off Holland met een concert in het Shaffy op 27 juni. Schönberger benadrukt dat de keus voor kwaliteit niet anders dan vanuit een Nederlandse invalshoek kon worden gemaakt: "Het kant en klaar overzetten van een Duits pro gramma naar een Nederlands con certpodium zou geen zin hebben ge had. Er moet tenslotte een wissel werking met het Nederlandse pu bliek kunnen ontstaan. Wij zijn be nieuwd of dat lukt". Toneelprodukties Toneelprogrammeur Arthur Son- nen heeft zich bij het bepalen van zijn keus laten leiden door de neer slag die de actuele gebeurtenissen in de DDR en de behoefte aan een terugblik op de recente geschiede nis op het toneel in West- en Oost- Duitsland, Oostenrijk en Zwitser land hebben gehad. Sonnen wijst er daarbij op dat de "leuke nieuw im pulsen" in hetJDuitstalige toneel de afgelopen jaren vooral uit Oost- Duitsland afkomstig waren. Blikvangers op het programma zijn in de eerste plaats de drie stuk ken die de Weense regisseur George Tabori van 5 tot en met 10 juni in het Amsterdamse Theater Bellevue presenteert. In 'Masada', 'Schuldig geboren' en 'Lear's Schatten' wordt op verschillende manieren de ge schiedkundige gevolgen van de slachtpartij onder de joden in de Tweede Wereldoorlog behandeld. Voor de Hamlet/Hamletmachine van Heiner Muller (met als thema 'de staat als gehaktmolen van de sa menleving') moet het festivalpu- bliek door ruimtegebrek in de Ne derlandse schouwburgen op 28 juni naar het Deutsches Theater in Oost- Berlijn. Voor de technische realisatie van 'Aias von und nach Sophocles' door het Theater Basel in de regie van de Oostduitse regisseur Frank Castorf kwam Sonnen terecht bij de Ko ninklijke Schouwburg in Den Haag. Castorf laat zijn spelers ge woonlijk opkomen uit de diepte of de hoogte, zodat het in onbruik ge raakte draaischijf met hefplateau opnieuw in de olie gezet moest wor den. Sonnen prijst Castorf om zijn onorthodoxe visie zoals die ook in déze regie over de waanzin van de oorlog over het voetlicht zal komen, maar denkt niet dat het Nederland se publiek zoals het Duitse ge schokt zal zijn. "Het Nederlandse toneelpubliek is door Strijards en Rijnders al heel wat gewend en be schouw ik als het meest ontwikkel de in Europa". Dansprogramma Dansprogrammeur Mare Jonkers legt in de eerste plaats de nadruk op het belang van de nieuwe weg dié de grote balletvernieuwer William Forsythe is ingeslagen. Hij noemt dat de voornaamste reden dat hij met zijn Ballett Frankfurt voor vier voorstellingen opnieuw naar het Holland Festival is gehaald. Jon kers: "Forsythe heeft de begrenzin gen van het principe van de absoli te balans in de danskunst ter discu sie gesteld en is in artistieke zin gaan experimenteren met de valbe- weging. Daarmee heeft hij een we zenlijk nieuwe ballettaal ontwik keld die van groot belang is voor de danskunst. In zijn nieuwe choreo grafieën laat hij de verbinding tus sen dans en theater los en keert te rug naar de pure dans. Het leek mij de moeite waard dat aan het Neder landse publiek te laten zien Jonkers prijst verder het Chore- grafisches Theater Bremen van Jo- hann Kresnik aan door te wijzen op diens consequente koppeling van dans aan engagement. Cloud II Chamber van Ron Bunzl (die 'The Burning of the Great Library' brengt) noemt hij de moeite waard door de intrigerende mengvorm van verschillende kunstvormen: "Het Holland Festival heeft voor een dergelijke produktie een labo ratoriumfunctie". Krisztina de Chatel zal voor de derde keer in het Holland Festival te zien zijn, dit keer met het in op dracht van het festival gemaakte 'Imperium'. Jonkers: "Ik vond dat zij een keer een kans moest krijgen in een groot theater en dat is de pis te van Carré geworden". De voor zetting van zijn project 'Dansers van de Toekomst' heeft Jonkers tenslotte gevonden in een presenta tie van de Folkwangschule en Fol- kwang Tanz Studio op 22, 23 en 24 juni in het Korzo Theater en het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Er zijn voor de meeste voorstel lingen nog kaarten te krijgen bij de theaters. Credit cardhouders kun nen bellen naar nummer 06-3212101 en krijgen de kaarten na opgave van hun nummer thuisgestuurd. i Donna Drake v ROTTERDAM - Twee grote Broadway-musicals komen deze zo mer naar Rotterdam. In concert- en congresgebouw de Doelen in Rot terdam loopt van 10 tot en met 15 ju li de musical 'A chorus line". De week erna zijn zes voorstellingen van Ain't misbehavin' te zien. Vol gens de directeur van de Doelen, H. van Dael, is de komst van deze origi nele Broadway-shows, die beide Tony Awards hebben gekregen, een unicum. Van Dael en producer Wolfgang Bocksch presenteerden de komst van de musicals onder de titel Broadway Summer Festival. Paul Koster, van het promotiebu reau Holland Sportief, noemt het een "unieke situatie, dat de langst- lopende Broadway-show (A chorus line) naar Rotterdam komt, en dat nog wel in juli". De Doelen-directeur Van Dael verwacht dat de kaarten voor beide voorstellingen, waarvan de voorver koop al is begonnen, in een mum van tijd zijn uitverkocht. Hij baseert dat op het kassucces van de musical Evita, dat vorig jaar De Doelen aan deed. De kaarten kosten tussen de 40 en 75 gulden. De grote zaal van het concertgebouw telt 2200 stoe len, maar voor deze produkties zul len daar slechts 1750 van worden ge bruikt. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Papenburg 28. dubbelexpositie: Holtzhey Zoon, een 18e eeuwse pennmgfabriek, t/m 10/6 en 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1, fototentoonstelling: 'India, heimwee naar Benares', van Marijke Bres- ser en 'Senegal, houtjes van God', van Steef Meyknecht, t/m 4/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Rijksmuseum van Geologie i - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-t toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/n 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Planten in beeld. Tekenaars en geleerden in de Hortus Botanicus 1700- 1800' en 'Floris Verster en zijn kunstenaars- Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Tabak' Amerika-Nederland', de introduktie van de tabaksplant in Nederland, t/m 1/7; zo 13-17 Hortus Botanicus - Nonnensteeg 3, tentoon stelling- sieraden en aquarellen, gebaseerd op bloemen en insekten. t/m 17/6. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr 14- 16 uur en za. en zo. van 12-16 uur Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38. permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di t/m za. 10-16 uur. Signaal. Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10. ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do 12-21 uur, vr. 12-18 uur. za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon- Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89. Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresmgel 3, Dimitros Xanthopoulos. tekeningen, schilderijen en keramisch werk. t/m 12/7; geopend tijdens k Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10, Ben Overdevest' schilderijen en werk op papier, van 3/6 t/m 30/6; wo, do, vr, za van 14-18 Reitsema, t/m 11/6. Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, 'Ta- veta Market', olieverfschilderijen van Willem van Schijndel, t/m 2/6; di t/m za 9-18 uur, do Galerie De Kleine Klup - Nieuwe F zwart/wit fotoportretten van music maakt tijdens Jazz-festivals van '85 V t/m 5/7; ma t/m za van 10-22 uur, zo Galerie Propitia - Levendaal 119, werk van de Deense kunstenaar Per Arnoldi, t/m 15/6, do 13-17 en 19-21 uur, vr, za, zo 13-.18 Kunst-stichting AZL - Gebouw 1, Rijnsbur- gerweg 10, werken op doek van Willy van Sompel, t/m 23/6; dag. 10-17 uur. Koffiehuis Galerie Piggelmee - Jan Vossen- steeg 59, olie op linnen, expositie van Jacob Kanbier, t/m 2/6; ma di wo za 9.30-18 uur, do en vr 9.30-20 uur. Galerie Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27. Jac queline de Roy, Fanny Mazure, Gerard van de Berg, Ria Koot em Mels Sluyser thema. 'Zomer', t/m 23/6; vr 10-18 uur. za 10-17 uur. do 10-21 uur Kantine De Nie Centr. Verw. - Flevoweg 18. verkoopexpositie schilder- en tekenwerk van Rene Jansen en kunstfotografie Hans Jansen, van 2 t/m 4/6, van 9-22 uur Katwijk Katwijks Museum kracht', aquarellen van m Arne Zuidhoek, t/m 23/6; 14-17 uur Galerie 'De Witte Duif' - Koninginneweg 12a, Zomer-verkoop-tentoonstelling: werk van Blommers, Bottema, Briede, Cox, Freu- del, Groeneveld, Israels. Jaarsma, Jans sen, Kiers, Kunstenaar. Last, Van Leeuwen, Lourens, Munthe, Ortelius, Sluiter, Soer, Soonius, Strieker, Stroband, Swart. Tade- ma-Groeneveld, Toorop, Veerman. Visser, Wassenaar en Zwart, op de zaterdagen in juni; van 11-13 uur en van 14-17 uur. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55. Leny de Bruyn- verschillende te ken/schildertechnieken, t/m 27/6; dag 10-20 Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Simon van Capelweg 10, wandkleden Anneke v.d. Molen, aquarellen van Coby Hensen en et sen van Jan Groenewegen, t/m 4/6; dag. vanaf 10.00 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, werk van groot aantal kunstenaars, o.a. Edward Moughtin - dieren en Chabab - bij zondere etstechniek, t/m juni. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude V weg 6, permanente tentoonstelling 'De dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12. 'Keramiek Nu', van Hans van Benthem, An ne Hulleman, Moki Last en Tejo Philips, t/m 1/7; dag. 14-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, aquarellen van Lidy van der Kuip en Ans Schutte-Veer- mans; di 19-21 uur. wo 10-12 en 14-16 uur. do. za en zo 14-16 uur. Galerie Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat 36, Renee Vinkesteijn-Gentenaar met patchwork. Greetje de Vries met beeld houwwerk en diverse kunstenaressen met handgemaakte Pools wandkleden, t di 19-21 i 3 14-16 uur, za 11-16 Wassenaar De groep Boys Affair, vanavond in het gebouw Leiden Cultureel Centrum De Warenar - Kerkstraat 75. stillevens van Elène de Boevère-de Haan. t/m 17/6; ma t/m vr van 9.00 tot 16.00 Leidse Schouwburg wo 6, do 7, 20.15 uur; Herman Finkers: 'De zon zakt zinloos onder, morgen moet ze Alphen aan den Rijn Partrtheater vr 1, 20.30 uur; voorstelling: 'Zicht op He ren', door Heren op Zicht. Den Haag AT&T Danstheater vr 1, 20.15 uur; Holland Festival: Neder- 3 6. 20.15 uur; Opera Forum: TEliS' Circustheater za 2. 20.15 uur. zo 3. 15.00 uur; Ale> Radius 'Ballerina's, een tijdsbeeld'. Dr. Anton Philipszaal vr 1za 2, 20.15 uur; Het Residentie Orkest: werk van Mahler. do 7, 20.15 uur, Kleine Opera Stichting: 'Eline', naar Louis Couperus. Koninklijke Schouwburg vr 1 t/m ma 4, 19.30 uur; Festival of Euro pean Anglophone Theatrical Societies. Amsterdam Carré di 5, wo 6, do 7, 20.15 uur; Holland Festival. Dansgroep Kriztina de Chatél 'Impèrium' Concertgebouw vr 119.30 uur, zo 3.19.00 uur; Holland Fes tival. English Baroque Soloists olv John Eliot Gardiner, mmv Monteverdi Choir en solisten, werk van Mozart. C.C. Amstelveen di 5. 20.15 uur; afscheidsvoorstellmg Alexandra Radius 'Ballerina's, een tijds beeld'. Muziektheater vr 1 (première, di 5. 20.00 uur; De Neder landse Opera 'L'ange de feu', van Sergei Prokofiev, mmv Koninklijk Concertgebouw orkest olv Riccardo Chailly za 2. zo 3. 20.15 uur; Holland Festival. Ne derlands Dans Theater: 'Soldatenmis' en nieuw ballet van Kylian en 'Lament' van Du- ato, mmv Nederlands Balletorkest olv Christof Escher Nieuwe de la Martheater wo 6 (try-out), do 7 (première). 20.15 uur; Holland Festival. 'La vertige', met Lucia Meeuwsen, Hein Meens, Emiel Godding, Hans Dagelet en Joke Tjalsma. Stadsschouwburg vr 1za 2, zo 3. 20.15 uur; Het Nationale To neel: 'Macbeth', van Shakespeare, met Pe ter Tuinman. Joseè Ruiter. Wim van den Heuvel e.a. Rotterdam Rotterdamse Schouwburg vr 1za 2. zo 3, ma 4, 20.15 uur; Needcom- pany toneel op toneel Julius Caecar wo 6, do 7, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater: 'Soldatenmis' en nieuw ballet van Kylian en 'Lament' van Duato Theater Zuidplein vr 1, 20.15 uur; Theater Maatwerk 'De Weddenschap', met Yvonne van Blooys. Johan Boekhout e.a. Concerten Pop De Utrechtse band Medalion is vanavond m het LVC-zoldercafè te beluisteren. Begin '89 produceerden zij hun eerste demo 'No Time to Waste'. Die werd door de pers goed ont vangen. Het type muziek dat Medallion speelt: hardrock, met een krachtige zang en een internationale sound. Aanvang: 23.30 Het LVC organiseert morgenavond het zo genaamde Cursusslotfeest. Cursisten die bij het LVC een muziekinstrument leerden bespelen laten zien wat zij kunnen. De zaal n 21.00 l In het gebouw van de C.O.C. aan de Lange Gracht 65 in Leiden is vanavond een optre den van de groep Boys Affair. De formatie legt zich toe op de hedendaagse popmuziek en brengt een swingend programma. Aan vang: 23.00 uur In Tent aan de Van Zuylen van Nijenvelt- straat 204 in Wassenaar treedt de formatie Oamage Done op. Deze 'drie-mens-band' staat borg voor een geheel eigen wijze van samenspelen. Het wordt een magisch-erec- tueel hoogtepunt genoemd Lieslaarzen meenemen? Aanvang 20 00 uui De Leidse rockformatie Tower dagavond op in het Antoniu de Lange Mare. Deze heropgerichte b die zeven jaar geleden korte tijd met singles in de top-40 stond, brengt zowel nieuw als oud repertoire Morgen een inte view met deze formatie op de kunstpagin In het voorprogramma van Tower treedt op de de band Barefoot Rabbit'. Aanvang Klassiek In de Waalse Kerk aan de Breestraat 64 te Leiden is zondagavond een clavecimbel- conceri te beluisteren van Ernst Jacob Bak- ker. Het is het laatste concert voor de zo mer. Aanvang 19.00 uur In hel kader van de concertserie georgani seerd door Joop Brons is zaterdagmiddag om half twee een orgelconcert van SF van Wijngaarden RC Van Wijngaarden heeft in 1988 de eerste pnjs gewonnen op het orgelconcours barok/rococo in Leiden Aanvang dus: 13.30 uur

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23